Rusai smogė Bachmutui, Dniprui, Kremenčukui, Ukraina sako, kad 70% Rusijos raketų atakų nukreiptos į civilius objektus

Publikuota: 2022-07-15
Atnaujinta 2022-07-15 22:02
  • Palydovinėse nuotraukose pastebėta didelė nauja kapaviečių koncentracija Mariupolyje.
  • Ukrainą pasiekė pirmosios modernios raketų paleidimo sistemos M270.
  • Vašingtonas: žemės ūkio įrangos pardavimui Rusijai sankcijos netaikomos.
  • Į Mykolajivą rusai paleido apie dešimt raketų, tarp nukentėjusių objektų – du universitetai. Teigiama, kad vieno iš jų nepavyks atstatyti iki mokslo metų pradžios. Sužeisti keli žmonės.
  • Ukraina sako pastarosiomis savaitėmis sunaikinusi per 30 Rusijos kariuomenės logistikos objektų, tam ypatingai pasitarnavo HIMARS sistemos.

Ketvirtadienio įvykių juostą galima rasti čia.

[infogram id="d3edad39-8ded-4302-8496-8819ad57e8c8" prefix="dpf" format="interactive" title="2022-07-14 Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Baigiame pildyti penktadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime šeštadienį ryte. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:59 Rusai smogė Kremenčuko ir Dnipro miestams

Penktadienį vakare, 21:12 val., Poltavos srities, kurioje yra Kremenčukas, administracijos vadovas Dmytro Luninas pranešė apie mieste nugriaudėjusius sprogimus. „Detalės vėliau“, – pridūrė jis.

Tuo pat metu pranešta apie galingus sprogimus Dnipro mieste, po kurių danguje pasirodė juodi debesys.

Penktadienio vakarą rusai smogė Kremenčuko ir Dnipro miestams. 21:12 val. Poltavos srities, kurioje yra Kremenčukas, administracijos vadovas Dmytro Luninas pranešė apie mieste nugriaudėjusius sprogimus. „Detalės vėliau“, – pridūrė jis. Tuo pat metu pranešta apie galingus sprogimus Dnipro mieste, po kurių danguje pasirodė juodi debesys.

21:46 Pareigūnas: pastaruoju metu sunaikinta per 30 rusų karinių objektų

Pastarosiomis savaitėmis ukrainiečiai sunaikino daugiau nei 30 Rusijos kariuomenės logistikos objektų, sako Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianykas, išskirdamas ypatingą amerikietiškų raketų sistemų HIMARS efektyvumą.

„Dėl to Rusijos okupacinių pajėgų puolimo potencialas gerokai sumažėjęs“, – teigia jis.

21:23 Rusai smogė Bachmuto miesto centrui

Rusai surengė ataką prieš Bachmuto miesto centrą, per kurią nukentėjo žmonės, pranešė Ukrainos nacionalinė policija.

„Rusijos kariai smogė iš daugkartinio raketų paleidimo įrenginio „Uragan“. Pirminiais duomenimis, jie paleido vieną raketą į centrinį turgų ir dar dvi – į gyvenamąjį rajoną“, – sakoma pranešime.

Generalinė prokuratūra patikslino, kad per ataką sužeisti šeši civiliai.

„Užpuolikų sviediniai pataikė į vietinio turgaus administraciją ir parduotuvių pastatą, dėl ko 6 civiliai buvo sužeisti sprogimų ir skeveldrų. Be to, visiškai suniokota ar apgadinta apie 10 daugiaaukščių ir privačių namų, sudegė automobiliai“, – teigia prokuratūra.

21:03 Ukraina: 70% Rusijos raketų smūgių nukreipti į civilius objektus

Ukrainos gynybos ministerija pareiškė, kad beveik 70% Rusijos raketų atakų sąmoningai nukreipti į taikius Ukrainos miestus.

Gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianykas sakė, kad vakarykštė raketų ataka prieš Vinycios miesto centrą yra „dar vienas visiškai įrodyto Rusijos genocido prieš Ukrainą faktas“.

Pasak jo, tik 30% visų Rusijos raketų pajėgų atakų buvo nukreiptos į karinius objektus, o likusios atakos buvo nukreiptos į taikius miestus, tokius kaip Mariupolis, Zaporižia ir Mykolajivas.

20:22 Rusams vėl nepavyko užimti Bohorodyčnės

Ukrainos kariai penktadienį atrėmė kelis Rusijos pajėgų puolimus šalies rytuose, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas vakarinėje suvestinėje.

„Ukrainos kariai vėl sėkmingai atrėmė puolimą, kurio metu okupantai bandė užimti Bohorodyčnę“, – rašoma štabo pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad rusai „bandė perimti kelio Bachmutas–Lysyčanskas ruožo kontrolę. Jie vykdė šturmo veiksmus Nahorno ir Bilohorivkos kryptimi. Ukrainos kariai ugnimi sustabdė visus šiuos nevykusius priešo bandymus ir išstūmė juos atgal“.

20:11 Donorai žada daugiau paramos Moldovai

Per penktadienį vykusią donorų konferenciją pažadėta skirti šimtus milijonų eurų tolesnei paramai karo krečiamos Ukrainos kaimynystėje esančiai Moldovai, vienai skurdžiausių Europos valstybių.

Pasak Rumunijos užsienio reikalų ministro Bogdano Aurescu, per Bukarešte vykusią konferenciją, kurią kartu organizavo Vokietija ir Prancūzija, pavyko užtikrinti daugiau kaip 600 mln. Eur paramą Moldovai

„Moldovos Respublika neturi būti ir nebus palikta viena, jai siekiant įgyvendinti reikiamas reformas“, – sakė jis.

Ši konferencija surengta po balandį įvykusio pirmojo susitikimo, kuriame daugiau nei 30 šalių ir tarptautinių grupių sutarė dėl 659,5 mln. Eur tiesioginės finansinės paramos Moldovai.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo Rusijos invazijos pradžios vasarį iš Ukrainos pabėgo daugiau kaip 5,8 mln. žmonių, o šimtai tūkstančių jų pasitraukė į Moldovą.

19:33 Ukraina galės gauti ES finansavimą sveikatos srityje

Įgyvendinant Europos Komisijos (EK) pastangas teikti paramą sveikatos srityje, penktadienį Ukrainoje lankėsi Europos Komisijos narė Stella Kyriakides. Vizito metu EK ir Ukrainos vyriausybė pasirašė susitarimą, pagal kurį Ukraina tapo programos „ES – sveikatos labui“ asocijuotąja šalimi.

Šiuo susitarimu Ukrainai bus suteikta galimybė gauti ES finansavimą sveikatos srityje. Taip Ukrainos sveikatos priežiūros sistema galės patenkinti neatidėliotinus poreikius ir prisidėti prie ilgalaikio atsigavimo.

Bendras programos biudžetas 2021–2027 m. – 5,3 mlrd. Eur.

19:20 Ukrainą pasiekė pirmosios M270 sistemos

Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas pranešė, kad šalį pasiekė pirmosios M270 daugkartinio raketų paleidimo sistemos. „Jos bus gera kompanija HIMARS sistemoms mūšio laukė“, – tviteryje rašė ministras.

Kaip rašė UNIAN, birželio pradžioje Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Benas Wallace'as paskelbė, kad Ukrainai bus perduotos M270 sistemos, galinčios labai tiksliai pataikyti į taikinius iki 80 km atstumu.

Kiek tiksliai šių sistemų bus perduota, oficialiai nebuvo skelbta, tačiau, remiantis žiniasklaidos pranešimais, pirmiausia turėjo būti išsiųstos trys.

Kyjivas sako, kad tokia artilerija keičia dinamiką mūšio lauke.

19:18 EK oficialiai pasiūlė septintąjį sankcijų Rusijai paketą

Europos Komisija (EK) oficialiai pasiūlė naujausią sankcijų Maskvai paketą, įskaitant draudimą importuoti rusišką auksą.

Kaip rašo „Guardian“, pareigūnai privačiai šį paketą vadina „šeštuoju su puse“ dėl jo ribotos apimties, palyginti su ankstesniais.

EK teigimu, naujosios priemonės laikomos „palaikymo ir suderinimo paketu“.

Septintasis paketas sustiprins ES sankcijų suderinimą su G 7 partnerių sankcijomis ir sustiprins reikalavimus, siekiant sugriežtinti turto Europos Sąjungoje įšaldymą, sakoma EK pareiškime.

Taip pat numatoma įvesti naujus apribojimus Rusijos importuojamoms prekėms, kurios gali būti naudojamos kariniams tikslams, įskaitant chemikalus ir mašinas.

Komisija taip pat iš dalies pakeis galiojančias sankcijas, siekdama užtikrinti, kad jos nesutrikdytų Rusijos maisto produktų ir grūdų eksporto.

18:32 Charkivo srityje sudegė beveik 50 ha javų

Daugiau nei 46 ha kviečių sudegė dėl Rusijos apšaudymų Charkivo srityje, pranešė Charkivo srities karinė administracija. Jos teigimu, šio regiono Iziumo ir Čuhujivo rajonuose taip pat buvo sulyginti su žeme 2 ha miežių.

18:06 JK ministrė: visa atsakomybė dėl brito mirties tenka Rusijai

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss penktadienį pareiškė, kad Rusijai tenka „visa atsakomybė“ už Paulo Urey mirtį, Maskvos remiamiems Ukrainos separatistams pranešus, kad mirė jų nelaisvėje laikytas britas.

„Esu sukrėsta išgirdusi pranešimus apie Rusijos įgaliotinių į nelaisvę paimto brito humanitarinės pagalbos darbuotojo Paulo Urey mirtį Ukrainoje“, – sakė ji.

„Rusija turi prisiimti visą atsakomybę už tai“, – pridūrė L. Truss.

18:01 Ukrainos pareigūnas tikisi susitarimo dėl grūdų eksporto kitą savaitę

Ukraina „skuba, kiek tik gali“, kad kitą savaitę su Rusija, Turkija ir Jungtinėmis Tautomis sudarytų susitarimą dėl grūdų eksporto per Juodosios jūros uostus, sako aukšto rango Ukrainos pareigūnas, kurį cituoja „Reuters“ ir kuris prašė neviešinti jo tapatybės.  

Paklaustas, ar realu, kad susitarimas bus pasirašytas kitą savaitę, jis atsakė: „Mes tikrai to tikimės. Skubame, kiek tik galime“. 

17:48 JAV atnaujins skrydžius į TKS su Rusija

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė, kad atnaujins bendrus su Rusija skrydžius į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS), nors bando izoliuoti Maskvą dėl jos karo Ukrainoje.

„Kad užtikrintų tolesnį saugų Tarptautinės kosmoso stoties darbą, apsaugotų astronautų gyvybes ir užtikrintų nepertraukiamą JAV buvimą kosmose, NASA atnaujins bendras įgulas JAV pilotuojamuose erdvėlaiviuose ir Rusijos (raketose) „Sojuz“, – sakoma JAV kosmoso agentūros pareiškime.

17:22 Rusijos opozicijos aktyvistui A. Pivovarovui skirti 4 metai kalėjimo 

Rusijos opozicijos aktyvistui Andrejui Pivovarovui penktadienį Krasnodaro teismas skyrė ketverių metų kalėjimo bausmę už bendradarbiavimą su uždrausta prodemokratine grupe, pranešė jo šalininkai.

„Andrejus Pivovarovas buvo nuteistas ketverius metus kalėti pataisos kolonijoje“, – rašė jie feisbuke. 

40 metų A. Pivovarovas yra buvęs dabar jau išformuoto judėjimo „Atvira Rusija“, įkurto tremtyje gyvenančio Kremliaus kritiko Michailo Chodorkovskio, vykdomasis direktorius. 

A. Pivovarovas buvo sulaikytas praėjusių metų birželį, kai bandė išvykti iš Rusijos. Teisėsaugos institucijų darbuotojai Sankt Peterburge išvedė jį iš lėktuvo ir nugabeno į Krasnodaro kraštą.

17:20 Maskva įvedė sankcijas Japonijos parlamentarams

Penktadienį Rusija įvedė sankcijas 384 Japonijos parlamento nariams, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Maskva teigia, kad priemonių imtasi prieš tuos, kurie „užėmė nedraugišką, antirusišką poziciją“.

Nuo tada, kai Maskva vasario 24 d. įsiveržė į Ukrainą, Tokijas įvedė Rusijai griežtas sankcijas ir prisijungė prie Didžiojo septyneto šalių, įšaldžiusių centrinio banko turtą.

17:12 O. Reznikovas: gegužę fronte per dieną žuvo iki 100 Ukrainos karių

Gegužę fronto linijose per dieną žuvo iki 100 ukrainiečių karių, interviu „BBC Ukraine“ sakė Ukrainos gynybos ministras Oleksijus Reznikovas.

Jo teigimu, gegužės mėnesį Ukraina patyrė didžiausių kovinių nuostolių.

Pasak ministro, tuo metu kasdien būdavo sužeidžiama nuo 300 iki 400 karių.

16:43 Vengrijos premjeras: sankcijomis Rusijai ES „šovė sau į plaučius“

Europa dėl karo Ukrainoje Rusijai įvestomis sankcijomis „šovė sau į plaučius“, penktadienį pareiškė Viktoras Orbanas, Vengrijos premjeras.

Nacionalistinių pažiūrų V. Orbanas, Vengriją valdantis nuo 2010 metų ir dažnai konfliktuojantis su Briuseliu, griežtai kritikuoja Europos Sąjungos (ES) sankcijas rusiškai naftai.

Sakydamas kalbą per nacionalinį radiją jis paragino ES lyderius keisti sankcijų politiką.

„Iš pradžių maniau, kad mes tik šovėme sau į koją, bet Europos ekonomika šovė sau į plaučius ir dabar gaudo orą“, – sakė V. Orbanas. Plačiau skaitykite čia.

16:35 Charkive rusų raketos atlėkė į dviejų mokyklų teritorijas 

Rusijos raketos Charkive atlėkė į dviejų mokyklų teritorijas, rašo „Kyiv Independent“. Pasak gelbėtojų, apgadintas vieno iš pastatų fasadas, sunaikinti netoliese esantys tramvajaus bėgiai. Antroji raketa nukrito kieme šalia kitos mokyklos. Nukentėjusiųjų nebuvo.

16:28 Raketomis atakuotas Kramatorskas

Rusijos pajėgos raketomis atakavo Kramatorską Donecko srityje. Kramatorsko meras Oleksandras Hončarenka apie tai pranešė feisbuke.

„Dar vienas raketų smūgis Kramatorske. Preliminariai aukų nėra“, – rašė meras. 

16:21 P. Auštrevičius: gairėmis dėl Kaliningrado EK peržengė kompetencijos ribas

Petras Auštrevičius, europarlamentaras, Liberalų sąjūdžio atstovas, sako, kad išaiškinimu dėl Kaliningrado tranzito Europos Komisija (EK) peržengė kompetencijos ribas.

„Kaliningrado regionas nėra nei boikotuojamas, nei izoliuotas, ir turi būti neleidžiamas sankcionuotų prekių tranzitas. Reikalinga politinė drąsa sankcijas stiprinti, o ne silpninti, o šiuo antruoju išaiškinimu žengiamas žingsnis būtent ta linkme, ir panašu, kad šiuo atveju EK peržengė savo kompetencijos ribas“, – per spaudos konferenciją Seime penktadienį sakė P. Auštrevičius. Plačiau skaitykite čia

15:27 D. Rogozinas atleistas iš „Roskosmos“ vadovų, manoma, kad jam teks kitos svarbios pareigos 

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atleido iš pareigų šalies kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovą Dmitrijų Rogoziną, sakoma penktadienį paskelbtame Kremliaus dekrete.

Jį šiame poste keičia ministro pirmininko pavaduotojas Jurijus Borisovas.

D. Rogozinas yra ilgametis V. Putino sąjungininkas. „Meduza“, remdamasi Kremliui ir D. Rogozinui artimais šaltiniais, trečiadienį rašė, kad jis artimiausiu metu turėtų prisijungti prie Rusijos prezidento administracijos. 

Kokias tiksliai pareigas užims D. Rogozinas, esą dar svarstoma. Vienas iš variantų – jis gali būti paskirtas prižiūrėti naują federalinį regioną, kurį sudarytų okupuotos Ukrainos teritorijos. Plačiau skaitykite čia

15:10 Ukrainos grūdų eksportas per metus sumažėjo beveik perpus

Ukrainos grūdų eksportas Rusijos invazijos sąlygomis per metus sunyko beveik perpus, pranešė Ukrainos muitinė.

Liepos 13 dienos duomenimis, nuo šių žemės ūkio metų pradžios (žemės ūkio metai skaičiuojami nuo kalendorinių metų vidurio) Ukraina eksportavo 556.000 tonų grūdų, palyginti su 926.000 tonų per atitinkamą laikotarpį metais anksčiau.

Kukurūzų eksportas sumenko 17,4% iki 403.000 tonų, kviečių – 2,2 karto iki 113.000 tonų, miežių – 4,9 karto iki 37.000 tonų.

14:52 Per atakas Mykolajive sužeisti keturi žmonės

Naujausiais duomenimis, per dešimties Rusijos raketų smūgį Mykolajivo miestui sužeistų žmonių skaičius išaugo iki keturių, pranešė regiono tarybos vadovė Hanna Zamazejeva.

Visi jie nugabenti į gydymo įstaigas. Tarp sužeistųjų vaikų nėra.

Kaip skelbta anksčiau, per smūgį apgriauti du universitetai, taip pat gyvenamieji namai. 

14:36 Rusija: netrukus bus parengtas „galutinis dokumentas“ dėl Ukrainos grūdų eksporto

Rusijos gynybos ministerija penktadienį pareiškė, kad po šią savaitę Turkijoje vykusių derybų su Kyjivu bus parengtas „galutinis dokumentas“, skirtas atblokuoti grūdų eksportą iš Ukrainos uostų.

„Netrukus bus baigtas darbas rengiant galutinį dokumentą dėl „Juodosios jūros iniciatyvos“, – valstybinės televizijos eteryje sakė Gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas.

Kaip skelbta anksčiau, Rusija ir Ukraina trečiadienį pasiekė reikšmingą pažangą per savo pirmąsias nuo kovo tiesiogines derybas, tardamosi dėl galimybių sumažinti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę dėl blokuojamo grūdų eksporto per Juodąją jūrą.

14:21 Pareigūnas: Mykolajivo nacionalinio universiteto neįmanoma atstatyti iki naujų mokslo metų

Penkios rusų raketos S-300 penktadienį pataikė į Nacionalinį laivų statybos universitetą, o keturios – į Mykolajivo nacionalinį universitetą (buvusį Pedagoginį institutą) Mykolajivo miesto centre, per spaudos konferenciją pranešė Vitalijus Kimas, Mykolajivo srities administracijos vadovas.

Jis sakė, kad sugriauti du Nacionalinio universiteto aukštai ir jų neįmanoma atstatyti iki mokslo metų pradžios.

V. Kimas pridūrė, kad per ataką taip pat buvo apgadinti du namai ir vienuolika butų.

14:06 Rusija: taikinys Vinycioje buvo Ukrainos oro pajėgų vadovybės susitikimas

Rusija penktadienį paskelbė, kad Ukrainos Vinycios mieste taikėsi į ukrainiečių oro pajėgų vadovybės ir Vakarų tiekėjų atstovų susitikimą, o ne į civilius.

Ketvirtadienį Rusija smogė centriniam Ukrainos miestui, esančiam už kelių šimtų kilometrų nuo fronto linijos, didelio tikslumo raketomis „Kalibr“. Ukraina pranešė, kad per smūgį žuvo 23 žmonės, įskaitant vaikus.

Maskva savo ruožtu tvirtina, kad taikėsi į karius. „Smūgio metu vyko Ukrainos oro pajėgų vadovybės susitikimas su užsienio ginklų tiekėjų atstovais. Per smūgį sunaikinti susitikimo dalyviai“, – pareiškė rusų gynybos ministerija.

13:54 O. Reznikovas tikisi sulaukti HIMARS raketų su 300 km distancija

Ukrainos gynybos ministras Oleksyjus Reznikovas tikisi, kad Vakarų šalys galiausiai suteiks Ukrainos kariuomenei HIMARS raketų, turinčių 300 km veikimo distanciją.

Iki šiol Vakarai tiekė ginkluotę, kurios maksimalus smūgio nuotolis yra 80 km, tačiau pati HIMARS sistema yra pajėgi tiksliai smogti 480 km atstumu. Atstumas buvo sumažintas baiminantis, kad Ukraina gali panaudoti sistemas smogti taikiniams giliai Rusijos teritorijoje.

„Manau, kad pagalba bus didinama palaipsniui. Pirmiausia mes parodysime, kad galime naudoti jų ginklus tobulu taiklumu ir tada gausime jų daugiau ir su didesniu atstumu“, – interviu „Financial Times“ teigė O. Reznykovas.

13:07 Mirė rusų pajėgų Donecke į nelaisvę paimtas britas

Mirė Paulas Urey, Rusijos pajėgų į nelaisvę Donecke paimtas Jungtinės Karalystės pilietis, savanoriškai teikęs pagalbą karo draskomoje šalyje, penktadienį pranešė prorusiškų separatistų pareigūnai.

„Jis mirė liepos 10-ąją“, – platformoje „Telegram“ sakė Donecko liaudies respublika (DLR) pasiskelbusio darinio atstovė Darja Morozova. Pasak jos, P. Urey sirgo diabetu.

Nevyriausybinės organizacijos P. Urey apibūdina kaip Ukrainoje dirbusį humanitarinės pagalbos teikėją savanorį, o Maskvos kovotojai tvirtina, kad jis buvo „profesionalus karys“.

12:58 „Moody’s“: Baltarusija nevykdo tarptautinių skolinių įsipareigojimų

Tarptautinė reitingų agentūra „Moody's Investors Service“ paskelbė Baltarusiją nevykdančia tarptautinių skolinių įsipareigojimų, Minskui palūkanas už JAV doleriais denominuotų obligacijų emisiją pervedus Baltarusijos rubliais.

Baltarusija turėjo sumokėti 22,9 mln. USD, o galutinis atsiskaitymo terminas buvo liepos 13-oji.

Daugiau apie tai galima rasti čia.

12:47 Šiaurės Korėja pasmerkė Ukrainos sprendimą nutraukti diplomatinius santykius

Šiaurės Korėja penktadienį pasmerkė Kyjivo sprendimą nutraukti dvišalius diplomatinius santykius, kai Pchenjanas oficialiai pripažino Rytų Ukrainos prorusiškų separatistų įkurtų „liaudies respublikų“ suverenitetą.

Ukraina trečiadienį paskelbė nutraukianti oficialius santykius su branduolinių ginklų turinčia valstybe, atsakydama į Pchenjano pripažinimą vadinamosioms Donecko ir Luhansko liaudies pseudorespublikoms.

Praėjusį mėnesį Sirija, kita Maskvos, sąjungininkė, tapo antra po Rusijos šių darinių nepriklausomybę pripažinusia šalimi.

„Ukraina... neturi jokios teisės ir kvalifikacijos kelti klausimų KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinei Respublikai) dėl jos teisėto naudojimosi suverenitetu“, – Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerijos pranešimą citavo valstybinė naujienų agentūra KCNA.

12:40 G. Landsbergis: ne sostinių teisė yra aiškinti sankcijas po jų įvedimo

Atskiros Europos Sąjungos (ES) valstybės negali aiškinti sankcijų, nes tai sukurtų pavojingą precedentą, šią teisę turi tik Europos Komisija (EK), komentuodamas šios institucijos gaires dėl Kaliningrado tranzito sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

12:11 Mykolajive per ataką sužeisti 2 žmonės

Oleksandras Synkevyčius, Mykolajyvo meras, savo „Telegram“ paskyroje paskelbė atnaujinimą apie penktadienio bombardavimą Mykolajive, per kurį buvo apšaudyti dviejų universitetų pastatai. Per ataką sužeisti du žmonės.

„Rusų okupantai vėl apšaudė švietimo įstaigas Mykolajive. Gelbėtojai ir tarnybų darbuotojai dirba įvykio vietoje. Kol kas žinoma apie du sužeistuosius. Šį kartą rusai Mykolajivą apšaudė 7 val. 50 min laiku, pilnai žinodami, kad mieste ir gatvėse jau gausu žmonių tokiu metu. Tikri teroristai!“ – rašė meras.

Gelbėtojai šiuo metu valo griuvėsius, eismas jau yra atnaujintas.

11:55 O. Arestovyčius: Ukraina smogė trims Rusijos karių bazėms šalyje

Ukraina smogė trims Rusijos karių bazėms šalyje, skelbia Oleksijus Arestovyčius, Ukrainos prezidento patarėjas.

Anot jo, Ukrainos ginkluotosios pajėgos smogė rusams Darjevkoje ir Novajoje Majačkoje, Chersono srityje, kur buvo sunaikinta karinė technika, o Kadyjivkoje, Luhansko srityje, sunaikintas šaudmenų sandėlis.

„Darbas prasidėjo. Yra pirmieji trys pagrindiniai atsakymai. Už Charkivą, Vinycią, Mykolajivą. Bet jų bus ir daugiau. Daug daugiau“, – teigė O. Arestovyčius, kurį citavo „Unian“.

11:47 Rusijos pramonės padėtis blogėja, dugnas dar nepasiektas

Nors Rusijos valdžia tvirtina, kad Rusijos pramonė sankcijų smūgį atlaikė, tyrimai rodo, kad sektoriaus aktyvumas dėl sankcijų tebemažėja. Liepos mėnesį pagrindiniai pramonės rodikliai fiksuoja naujas žemumas

„Atrodo, kad sankcijų krizės dugnas dar nepasiektas, o padėtis tebeblogėja“, – pažymi Jegoro Gaidaro institutas, skaičiuojantis Pramonės optimizmo indeksą.

Daugiau skaitykite čia.

11:45 Degtinės paklausa Rusijoje pirmąjį pusmetį išaugo 7,5%

Per pirmąjį pusmetį Rusijos mažmeninėje rinkoje parduota 36,7 mln. dekalitrų degtinės – 7,5% daugiau nei tuo pat metu pernai, skelbia Nacionalinės vartotojų teisių apsaugos sąjunga, remdamasi rinkos tyrimų duomenimis.

Konjako ir brendžio rūšių gėrimų poreikis padidėjo 3,5% iki 5,8 mln. dekalitrų, putojančio vyno – 6,3% iki 8,1 mln. dekalitrų. Paprasto vyno mažmeniniai pardavimai augo 1,6% iki 25,7 mln. dekalitrų.

Labiausiai išaugo silpnųjų alkoholinių gėrimų (iki 9 laipsnių stiprumo) vartojimas – beveik 1,8 karto iki 7,04 mln. dekalitrų.

Iš viso per šešis šių metų mėnesius beveik 150 mln. gyventojų turinčioje Rusijoje nupirkta 103,3 mln. dekalitrų alkoholinių gėrimų, neskaitant alaus, sidro ir midaus – 3,9% daugiau nei prieš metus.

11:40 Pasaulio lengvosios atletikos čempionatas – be rusų ir baltarusių

Rusijos ir Baltarusijos sportininkai nedalyvaus Pasaulio lengvosios atletikos čempionate, pareiškė Sebastianas Coe, Tarptautinės lengvosios atletikos federacijų asociacijos prezidentas.

„Šiuo klausimu turime nusistovėjusią poziciją, mūsų federacija buvo viena pirmųjų, priėmusi sprendimą dar vasarį. Būtų neįsivaizduojama rengti pasaulio čempionatą su sportininkais iš Rusijos ir Baltarusijos“, – sakė S. Coe.

Jis sakė, kad buvo sudėtinga į čempionatą atvykti ir sportininkams iš Ukrainos.

S. Coe pridūrė, kad artimiausioje ateityje pozicija dėl rusų ir baltarusių dalyvavimo sportinėse varžybose nesikeis.

Pasaulio čempionatas Oregone (JAV) prasideda liepos 15 d. ir tęsis iki liepos 24 d.

11:33 Kitu sankcijų paketu ES suvaržys Rusijos aukso eksportą

Europos Sąjunga nauju sankcijų paketu suvaržys Rusijos aukso eksportą ir sieks „uždaryti visas landas“, leidžiančias apeiti ankstesniais paketais numatytas priemones, penktadienį pranešė vienas Europos Komisijos narys.

ES aiškinsis „būdus, kaip galėtume įvesti sankcijų režimą auksui, kuris yra svarbi Rusijos eksportuojama prekė“, viešėdamas Prahoje sakė Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Marošas Šefčovičius.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

11:30 Žadėta ES finansinė parama Ukrainai stringa Briuselio koridoriuose

Europos Sąjunga vėluoja suteikti savo pažadėtą didelės apimties finansinį pagalbos paketą Ukrainai, viduje taip pat susidurdama su augančiu ekonominiu skausmu dėl Rusijos karo Ukrainoje.

Plačiau apie tai rašoma čia.

11:15 Rašytojas V. Sorokinas: neįvertinau Putino beprotybės galios

Vienu žinomiausių šių dienų Rusijos rašytojų vadinamas Vladimiras Sorokinas (g.1955) „Financial Times“ (FT) pasakoja, kaip jo parašytas kūrinys tapo faktu – „zombių“ imperija. „Jis sugriovė viską, prie ko prisilietė, – sako jis apie Putiną. – Ne tik laisvą Rusijos spaudą ir demokratinį parlamentą, bet jos ekonomiką ir net kariuomenę.“

Visą rašytojo publikaciją galima perskaityti čia.

10:42 G-20 finansų ministrai aptaria gręsiančią energetikos ir maisto katastrofą

Didžiojo dvidešimtuko (G-20) šalių finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai penktadienį susitiko Indonezijoje derybų dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą padarinių, o renginio šeimininkai perspėjo, kad nesugebėjimas įveikti energetikos ir maisto krizių virstų katastrofa.

Plačiau apie tai rašoma čia.

10:28 Rusija nepageidaujamu pripažino tiriamosios žurnalistikos portalą „Bellingcat“

Rusija nepageidaujamais įvardijo ir uždraudė šalyje tiriamosios žurnalistikos portalą „Bellingcat“ ir jų partnerius „The Insider“.

Toks sprendimas priimtas, nes žiniasklaidos priemonės „kėlė grėsmę Rusijos federacijai“. Toks sprendimas ne tik uždraudžia šių priemonių veiklą šalyje, tačiau draudžia ir kitoms organizacijoms su jomis bendradarbiauti.

Eliotas Higginsas, „Bellingcat“ įkūrėjas išreiškė abejones dėl to, kaip Rusija tikisi įgyvendinti šį sprendimą, nes „Belingcat“ nevykdo jokios veiklos Rusijoje.

„Bellingcat neturi jokių teisinių ar finansinių reikalų, neturi jokių darbuotojų ten, todėl neaišku, kaip Rusija tikisi tai įgyvendinti“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė įkūrėjas.

10:08 Į Lietuvą neįleista dar 11 vilkikų su rusiškais ir baltarusiškais kroviniais

Per praėjusią parą į Lietuvą iš Kaliningrado srities ir Baltarusijos neįleista dar 11 vilkikų su sankcionuojamais kroviniais, penktadienį pranešė Muitinės departamentas. Pasak jo, po patikros vilkikai apgręžti.

„Apgręžti ir grąžinti į Rusijos ir Baltarusijos pusę vilkikai gabeno medienos, plieno ir kitus metalo gaminius, plyteles, kartoną“, – rašoma BNS atsiųstame pranešime. 

Per Panemunės pasienio postą, kur iš Kaliningrado pusės vyksta Karalienės Luizos tilto remontas ir galimas tik pėsčiųjų eismas, praėjusią parą buvo neįleisti 7 žmonės, gabenę alkoholį.

Sekmadienį įsigaliojus naujam Rusijos prekių tranzito į Kaliningradą draudimui, pirmadienį Lietuvos sienos neleista kirsti 34, antradienį – 26, trečiadienį – dar trims vilkikams.

09:58 Mykolajivas vėl bombarduotas, apšaudyti du universitetai

Penktadienio rytą Rusija paleido mažiausiai 10 raketų į Mykolajivo miestą, pranešė regiono administracijos vadas Vitalijus Kimas.

Per ataką buvo apgadinti dviejų universitetų pastatai. Kol kas nėra duomenų apie nukentėjusius žmones.

09:47 Lietuvoje gydomas pusšimtis sužeistų Ukrainos karių

Lietuvos gydymo įstaigose gydomas 51 per karą sužeistų ukrainiečių kovotojų, dar vieno laukiama atvykstant artimiausiu metu, penktadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak ministerijos, tai kariškiai ir teisėsaugos pareigūnai, kartu su ginkluotosiomis pajėgomis kovoję mūšio lauke. Jie yra gydomi aštuoniose gydymo įstaigose visoje Lietuvoje. 

Pirmasis kovotojas reabilitacijai į Lietuvą atvežtas dar liepos pradžioje, likusieji – per pastarąsias dvi paras.

„Atvykusieji pacientai yra po įvairiausių sužeidimų karo metu: galvos smegenų sužalojimai, šautinės žaizdos, stuburo pažeidimai bei įvairios traumos, patirtos sprogimų metu“, – rašoma ministerijos pranešime.

Jiems bus taikomos antrinio ir tretinio lygio stacionarinės medicininės reabilitacijos paslaugos, skirtos ilgalaikių kompensuojamųjų biopsichosocialinių funkcijų sutrikimų turintiems pacientams. Numatoma vidutinė medicininės reabilitacijos trukmė – 24 dienos.

09:41 V. Blinkevičiūtė: klausimą dėl Kaliningrado reikėjo kelti kol sankcijos neįsigaliojo

Lietuva pirma turėjo kelti klausimą dėl Kaliningrado tranzito ir išsiaiškinti aplinkybes, o ne laukti kol įsigalios sankcijos, sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė. 

„Šitos sankcijos, kurios įsigalioji birželio 17 dieną, buvo patvirtintos kovo mėnesį. Vadinasi, nuo kovo iki birželio Lietuva ir jos institucijos, visų pirma Užsienio reikalų ministerija, turėjo dirbti su Europos Komisija ir išsiaiškinti visus dalykus, kaip bus taikomos sankcijos Kaliningrado tranzito atveju. Vadinasi, galima teigti, kad nieko nebuvo padaryta per tą laiką“, – penktadienį Žinių radijui sakė V. Blinkevičiūtė.

„Europos Komisija vos ne po mėnesio nuo sankcijų įsigaliojimo paaiškina ir tada plojam rankom, bent tą matau iš politinių lyderių. Sako – puiku, viską išaiškino. Kur buvom gerokai anksčiau?“, – teigė europarlamentarė. 

Jos teigimu, atsakomybė už tai krenta Užsienio reikalų ministerijai.

09:31 JK: užėmus Siverską kitas taikinys bus Bachmutas

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija savo kasdienėje karo Ukrainoje ataskaitoje vertina, kad rusų pajėgoms užėmus Siversko miestą, kitas taikinys bus Bachmutas.

Rusijos kariai ir kovotojai iš apsišaukėliškų respublikų anksčiau teigė įžengę į Siversko miestą. JK žvalgyba mano, kad rusai į Siverską iš Lysyčansko buvo pasiuntę nedideles bandomąsias puolimo grupes, rašo „The Guardian“.

09:02 Palydovinėse nuotraukose pastebėjo didelę naujų kapaviečių koncentraciją Mariupolyje

Nevyriausybinės organizacijos Informacijos atsparumo centras atliktas tyrimas, kurio metu analizuotos palydovinės nuotraukos ir paprastos nuotraukos iš Mariupolio apylinkių, rodo didelę naujų kapaviečių koncentraciją miesto apylinkėse.

Tyrėjai iš viso analizavo šešias vietas, rašo „The Guardian“, o tarp jų yra Starokrymskų kapinės bei kitos laidojimo vietos.

Vien Starokrymskuose nustatyta mažiausiai 1.000 naujų kapų, kurie buvo iškasti nuo pernai spalio mėnesio iki šių metų kovo 28 dienos. Kapaviečių iškasta dar daugiau nuo kovo pabaigos, kai vietą okupavo Rusijos pajėgos. Nuo kovo 28 iki gegužės 12 čia iškastas dar 1.141 naujas kapas, o laikotarpiu nuo gegužės 12 iki birželio 29-osios – dar 1.700 nauji kapai.

08:17 Ukraina žada iki karo pabaigos neatskleisti žuvusių karių skaičiaus

Ukraina neatskleis oficialaus žuvusių kairių skaičiaus iki karo pabaigos, pranešė Hanna Maliar, šalies gynybos viceministrė.

Tokia informacija, anot jos, galėtų būti panaudota Rusijos kuriant ir keičiant savo strategiją, teigė jis savo „Facebook“ įraše.

07:54 Vašingtonas: žemės ūkio įrangos pardavimui Rusijai sankcijos netaikomos

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį pareiškė, kad nedraudžia pardavinėti žemės ūkio įrangos Rusijai, dar kartą paneigdamos Maskvos kaltinimus, kad Vakarų šalių sankcijos, o ne Kremliaus įsiveržimas į Ukrainą, sukėlė pasaulinę maisto krizę.

Iždo departamentas, pateikdamas teisinę formą dėl sankcijų taikymo išimčių, pareiškė, kad nestabdys JAV sandorių, susijusių su žemės ūkio įrangos gamyba, pardavimu ar gabenimu.

Atsižvelgdamas į ankstesnes taisykles, nustatytas po vasario 24 dieną prasidėjusios invazijos, departamentas taip pat teigė nedraudžiantis pardavinėti tokių žemės ūkio prekių, kaip trąšos, taip pat medicinos prietaisų ir COVID-19 testų.

Išplėstos išimtys „dar kartą patvirtina, kad JAV sankcijos Rusijai, taikomos reaguojant į jos neišprovokuotą ir nepagrįstą karą prieš Ukrainą, netrukdo prekybai žemės ūkio ir medicinos produkcija“, sakoma Iždo departamento pareiškime.

Rusijos prezidento Vladimiro „Putino karas uždusino maisto ir žemės ūkio gamybą, o maistą jis naudoja kaip karo ginklą, naikindamas žemės ūkio sandėliavimo, perdirbimo ir tyrimų objektus; vogdamas grūdus ir žemės ūkio įrangą; taip pat faktiškai blokuodamas Juodosios jūros uostus“, – priduriama pareiškime.

07:18 Okupuotoje Kadyjivkoje naktį griaudėjo sprogimai

Rusijos pajėgų kontroliuojamoje Kadyjivkoje Luhansko apskrityje naktį nugriaudėjo mažiausiai vienas galingas sprogimas, o jo vaizdo įrašai cirkuliuoja socialiniuose tinkluose.

07:04 Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuratūroje dirbs Lietuvos prokurorė E. Matuizienė

Teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska šiandien susitiks su Egle Matuiziene, laimėjusia atranką į deleguotojo nacionalinio eksperto-tyrėjo pareigas Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuratūroje, penktadienį pranešė Teisingumo ministerija.

Pasak E. Dobrowolskos, Lietuvai labai svarbu prisidėti prie karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui tyrimų, atliekamų Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuroro, todėl šiuo aspektu nacionalinio eksperto-tyrėjo indėlis bus labai svarbus. 

„Esame pirmoji šalis, kuri kreipėsi į Tarptautinį baudžiamąjį teismą dėl Rusijos ir Baltarusijos karo nusikaltimų Ukrainoje, šiame kelyje negalime sustoti, todėl siekiame, kad brutalios karinės agresijos prieš nepriklausomą Ukrainą akivaizdoje išnaudotume visus įmanomus algoritmus, o karo nusikaltėliai kuo greičiau sulauktų baudžiamosios atsakomybės”, – sako ministrė. 

06:42 Vokietija skiria dar 2,4 mlrd. Eur pabėgėliams

Vokietija numato šiemet skirti papildomus 2,4 mlrd. Eur karo pabėgėliams iš Ukrainos šalyje paremti.

Hubertus Heilas, Vokietijos darbo reikalų ministras, teigė, kad apie 800.000 ukrainiečių šalyje registravosi ieškodami prieglobsčio, o apie 30% jų yra vaikai, jaunesni nei 14-os metų.

Maždaug 360.000 pabėgėlių registravosi socialinės apsaugos sistemoje, o 260.000 iš jų yra darbingo amžiaus ministrą cituoja laikraštis RND.

06:37 ES pasmerkė Rusijos žiaurumus po raketų smūgio Vinycioje

Europos Sąjunga ketvirtadienį griežtai pasmerkė Rusijos kariuomenės vykdomus žiaurumus, per raketų smūgį Ukrainos centrinėje dalyje esančiame Vinycios mieste žuvus mažiausiai 23 žmonėms, įskaitant tris vaikus.

„Šis žiaurumas Vinycioje yra naujausias iš ilgos virtinės brutalių atakų, nutaikytų į civilius ir civilę infrastruktūrą“, – sakoma ES užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio ir krizių valdymo komisaro Janezo Lenarčičiaus pranešime.

„Negali būti nebaudžiamumo už pažeidimus ir nusikaltimus, vykdomus Rusijos pajėgų ir jų politinių viršininkų“, – pridūrė pareigūnai.

06:32 V. Rupšys: Vokietija priskyrė brigadą Lietuvai

Vokietija priskyrė brigadą Lietuvai, kuri esant poreikiui būtų dislokuota šalyje, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.

„Visų pirma, yra jau paskirta arba skirta brigada, kuri, esant būtinybei, turėtų būti aktyvuota ir atvykti pas mus. Jau yra tokia brigada numatyta, tai yra pirmos tankų divizijos 41-oji tankų brigada“, – nacionaliniam transliuotojui LRT ketvirtadienį sakė generolas leitenantas.

Pasak jo, šios brigados štabas bus dislokuotas Lietuvoje, parengus jai tinkamas patalpas.

Apie tai V. Rupšys pranešė po vizito Vokietijoje, kur susitiko su Vokietijos kariuomenės vadu Alfonsu Maisu.

„Sutarėme ir dėl mūsų karininkų grupių susitikimo, kad toliau planuotume, ir jau kitą savaitę tai įgyvendiname, nes atvyks grupė Vokietijos aukštų karininkų, kurie kalbėsis su mūsų Lietuvos kariuomenės štabo karininkais ir dėlios laikus, priemones ir pajėgas“, – kalbėjo Lietuvos kariuomenės vadas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Taivano prezidentė priėmė JAV kongresmenų delegaciją, Kinija skelbia naujas karines pratybas

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen pirmadienį priėmė JAV Kongreso narių delegaciją, Vašingtonui toliau...

U. Armalis. Milijardų eurų vertės klausimas – kada į Lietuvą sugrįš užsienio turistai? 2

Pandemija, atrodytų, baigėsi ir keliaudamas po pasaulį matai pilnus oro uostus, daugybę keliaujančių žmonių...

Nuomonės
11:00
COVID-19 statistika: 126 nauji atvejai, 4 žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 126 nauji COVID-19 atvejai, 4 žmonės mirė, rodo pirmadienį paskelbti...

Lietuvos merginų rinktinė iškovojo aukso medalius Europos čempionate

Lietuvos U18 merginų rinktinė sekmadienį iškovojo aukso medalius Europos čempionate. Lietuvės finale įveikė...

VMI maitinimo įmonėse nustatė kone 400 mokestinių pažeidimų 3

Viešojo maitinimo sektoriuje šiemet sausį – liepą nustatyti keli šimtai mokestinių pažeidimų ir priskaičiuota...

Finansai
2022.08.14
Rusijos centrinis bankas apie ekonomikos scenarijus ir naftos kainą

Rusijos centrinis bankas mato du ateities ekonomikos scenarijus. Vienas jų būtų spartus prisitaikymas prie...

Pramonė
2022.08.14
Ukraina ketina naikinti lengvatinį tarifą degalams

Ministrų kabinetas pateikė Radai įstatymo projektą, kuriuo siekiama panaikinti lengvatinį degalų...

Verslo aplinka
2022.08.14
Savaitgalį Ukraina nukovė du rusų sraigtasparnius „Aligator“

Šeštadienį ir sekmadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų raketų „žemė-oras“ sistemos nukovė du priešo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Taivane lankosi JAV įstatymų leidėjų delegacija

Praėjus vos 12 dienų po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito, kuris papiktino Kiniją, Taivane...

Verslo aplinka
2022.08.14
Jerevano turguje nugriaudėjo sprogimas, yra aukų

Armėnijos sostinėje Jerevane esančiame turguje nugriaudėjo sprogimas, kuris sukėlė gaisrą ir pareikalavo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Brangstanti energetika labiausiai smogė Estijos gyventojams Premium 1

Europos šalių gyventojus energijos brangymetis palietė skirtingai: vidutinės Suomijos šeimos išlaidas jis...

Finansai
2022.08.14
V. Zelenskis kaltina Rusiją naudojant „branduolinį šantažą“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją, kad ji naudoja „branduolinį šantažą“ Zaporižios...

Verslo aplinka
2022.08.14
Iš premjerės I. Šimonytės komandos pasitraukia atstovė spaudai R. Jakilaitienė 7

Premjerės Ingridos Šimonytės politinę komandą nuo rugsėjo 1-osios palieka patarėja ryšių su visuomene...

Vadyba
2022.08.14
Kinijoje – pirmieji krizės ženklai: smuko naudotų prabangių prekių kainos 1

Pastaraisiais mėnesiais Kinijoje sparčiai krito naudotų prabangos prekių kainos, nes net ir turtingieji...

Verslo aplinka
2022.08.14
Šeštadienį užregistruoti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė, rodo sekmadienį...

Verslo aplinka
2022.08.14
Lietuvoje padaugėjo melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų

Policijos duomenimis, per septynis mėnesius pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl melagingų pranešimų apie...

Verslo aplinka
2022.08.14
Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium 8

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Statyba ir NT
2022.08.14
Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 8

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku