V. Zelenskio patarėjas sako, kad brutaliomis atakomis Kremlius siekia priversti ukrainiečius norėti „taikos bet kokia kaina“

Publikuota: 2022-07-14
Atnaujinta 2022-07-14 21:55
  • JK: rusai per pastarąsias tris paras nepasiekė jokių reikšmingų teritorinių laimėjimų Donbase ir jiems gresia pavojus prarasti bet kokį pagreitį.
  • Per Rusijos raketų smūgį Vinycios miesto centrinei daliai žuvo per 20 žmonių, ligoninėse – daugiau kaip 50.
  • Ukraina sako, kad po derybų Turkijoje susitarimas dėl grūdų eksporto „neabejotinai arčiau“.
  • Apšaudytas Mykolajivas: raketos apgadino dvi švietimo įstaigas, transporto infrastruktūros objektą ir viešbutį.
  • Kazachstano prezidentas nurodė sukurti palengvintą tvarką bėgančioms kompanijoms iš Rusijos priglausti.

Trečiadienio įvykių juostą galima rasti čia.

[infogram id="b148067d-9e71-486a-a628-76c586017c77" prefix="HMc" format="interactive" title="2022-07-13: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Baigiame pildyti ketvirtadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime penktadienį 7 val.  

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:53 Mariupolyje padegta saulėgrąžų aliejaus perdirbimo gamykla

Rusijos okupuoto Mariupolio mero padėjėjas Petro Andriuščenka paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip dega saulėgrąžų aliejaus perdirbimo įmonė „Satelit“. P. Andriuščenkos teigimu, ji užsidegė ne šiaip, o ją padegė partizanai. Jis pridūrė, kad Mariupolyje pasipriešinimas okupantams auga.

21:14 Ukrainos pareigūnas: susigrąžintos 44 gyvenvietės

Laikinai pareigas einantis Chersono srities administracijos vadovas Dmytro Butrijus sako, kad šiame regione, kurio didžioji dalis okupuota, išlaisvintos 44 gyvenvietės, tačiau jis nenurodė, apie kokį laikotarpį kalbama.  

Kaip rašo CNN, Ukrainos puolimas Chersono regione prasidėjo gegužės mėnesį ir nuo to laiko buvo atkovota kaimų, bet ne didesnių miestų.

D. Butrijus per spaudos konferenciją taip pat sakė, kad gyvenvietės vis dar nuolat bombarduojamos Rusijos.

20:51 V. Putinas pasirašė įstatymą dėl spec. ekonominių priemonių kariuomenei remti

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pasirašė įstatymą, leidžiantį vyriausybei įvesti specialias ekonomines priemones, skirtas paremti Rusijos ginkluotąsias pajėgas per „kovos su terorizmu ir kitas operacijas“ už šalies ribų.

Priėmus specialiąsias priemones, įmonės negalės atsisakyti valstybinių užsakymų, o darbuotojai turės dirbti naktimis ir švenčių dienomis.

V. Putinas taip pat pasirašė įstatymą, numatantį griežtesnes priemones asmenims ar subjektams, kuriuos Rusija laiko užsienio agentais.

20:26 Žuvusiųjų Vinycioje padaugėjo iki 23

Žuvusiųjų per Rusijos raketų ataką Vinycioje skaičius išaugo iki 23 žmonių. Penkių sužeistųjų būklė kritinė, praneša Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba.

„19.40 val. duomenimis, mirė 23 žmonės (iš jų 3 vaikai), pagalbos kreipėsi 115, į ligoninę paguldyti 64 žmonės, iš jų 2 vaikai, 34 žmonių būklė sunki. Tęsiama 42 žmonių, su kuriais nepavyksta susisiekti, paieška“, – rašoma pranešime.

19:48 Šveicarai vis palankiau vertina bendradarbiavimą su NATO ir ES saugumo srityje

Rusijai užpuolus Ukrainą, šveicarai vis palankiau vertina didesnį bendradarbiavimą su NATO ir Europos Sąjunga saugumo srityje, be to, mažiau jų mano, kad neutralumas apsaugo Šveicariją, rodo ketvirtadienį paskelbti apklausos rezultatai.

Rekordiškai daug – 52% – respondentų pritarė tam, kad Šveicarija judėtų Vakarų aljanso link, nors įstoti į jį norėtų tik 27% apklaustųjų.

35% šveicarų dabar galvoja, kad prisijungimas prie kokios nors Europos gynybos grupės saugumą padidintų labiau nei neutralumo išsaugojimas. Taip manančių šveicarų yra 12% daugiau nei 2021 metų sausį.

89% šveicarų vis dar remia neutralumo principą, bet pirmą kartą per daugiau kaip 20 metų parama jam sumažėjo.

„Tik 58% Šveicarijos gyventojų tebėra įsitikinę, kad neutralumas saugo Šveicariją nuo tarptautinių konfliktų, palyginti su 69% sausio mėnesį“, – sakoma vyriausybės pareiškime dėl šio tyrimo.

19:11 A. Jarmakas ragina įsteigti Vakarų pristatomų ginklų stebėsenos komitetą

 Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas ketvirtadienį paragino įstatymų leidėjus įsteigti stebėsenos komitetą, kuris prižiūrėtų ginklus, kuriuos Ukraina gauna iš Vakarų sąjungininkių kovai su Rusijos invazija.

Toks pasiūlymas nuskambėjo Briuseliui išreiškus susirūpinimą dėl grėsmės, kad ginklai iš Ukrainos kontrabanda gali būti išgabenami nusikaltėlių gaujoms Europoje apginkluoti.

„Parlamentas, kaip įstatymų leidžiamoji valdžia, turėtų dalyvauti kontroliuojant sąjungininkų paramą gynybai. Mūsų tikslas – kuo didesnis skaidrumas karo padėties sąlygomis“, – platformoje „Telegram“ teigė A. Jermakas.

Jis sakė, kad visi Vakarų tiekiami ginklai yra „registruojami ir siunčiami į karo frontą“.

„Skaidrumas yra geriausias receptas prieš Rusijos manipuliacijas ir melagienas“, – pridūrė jis.

19:01 M. Podoliakas: brutalios atakos prieš miestus – V. Putino patvirtinta karinė strategija

 Ukrainos derybų grupės vadovas, V. Zelenskio patarėjas Michaylo Podoliakas teigia, kad Rusijos raketų atakos Vinycios mieste, per kurias žuvo mažiausiai 22 žmonės, yra Vladimiro Putino „patvirtinta karinė strategija“.

Jis tviteryje rašo, kad Rusijos pajėgos atakavo taikius Ukrainos miestus, tokius kaip Vinycia, Kremenčiukas, Časiv Jaras ir Charkivas, siekdamos priversti ukrainiečius norėti „taikos bet kokia kaina“.

„Rusija negali įveikti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mūšyje, todėl griebiasi barbarizmo: teroristinių išpuolių, infrastruktūros naikinimo ir civilių žudynių“, – rašė M. Podoliakas.

Pasak jo, „Kremlius gyvena vadovaudamasis viduramžių karo vadovėliais: tiki, kad brutalūs nusikaltimai gali palaužti ukrainiečių valią ir priversti juos norėti „taikos bet kokia kaina“.

18:19 Žuvusiųjų Vinycioje padaugėjo iki 22

Žuvusiųjų per Rusijos raketų ataką Vinycioje skaičius išaugo iki 22, informavo Ukrainos nacionalinės policijos vadovas Ihoris Klymenko. 

17:56 Latvijos parlamentas ratifikavo Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO protokolus

Latvijos parlamentas ketvirtadienį ratifikavo Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO protokolus.

Po protokolų ratifikavimo sekė audringos ovacijos.

Latvijos lyderis Egilas Levitas pasveikino šį parlamento sprendimą ir sakė raginantis „visas sąjungininkes žengti šį žingsnį, kad stojimo protokolai įsigaliotų“.

E. Levitas atkreipė dėmesį, kad Latvija visada labai vertino glaudų Švedijos ir Suomijos bendradarbiavimą su NATO ir jų didelius gynybinius pajėgumus.

17:44 Ukraina pasiūlė Lietuvai atkurti ir globoti „Pushcha Radzivila“ nacionalinį parką

 Lietuvos ir Ukrainos aplinkos ministrai susitikime Prahoje aptarė galimybę Lietuvai atkurti ir globoti „Pushcha Radzivila“ nacionalinį parką.

Trečiadienį ir ketvirtadienį neformaliame Europos aplinkos ir klimato ministrų susitikime buvo aptarti biologinės įvairovės, klimato kaitos klausimai, ypatingas dėmesys skirtas karo Ukrainoje daromos žalos aplinkai mažinimui, pranešė Aplinkos ministerija.

17:36 J. Yellen: V. Putino atstovams ne vieta G 20 susitikime

JAV iždo sekretorė Janet Yellen pareiškė, kad Rusijos karas Ukrainoje kelia didžiausią grėsmę pasaulio ekonomikai ir kad Vladimiro Putino atstovams ne vieta G 20 šalių susitikime.

Taip J. Yellen kalbėjo žurnalistams Balyje prieš penktadienį ir šeštadienį čia vyksiantį didžiausių pasaulio ekonomikų finansų ministrų ir centrinių bankų vadovų susitikimą.

„Mes matome neigiamą šio karo šalutinį poveikį visuose pasaulio kampeliuose, visų pirma dėl didesnių energijos kainų ir didėjančio maisto tiekimo nesaugumo“, – sakė J. Yellen.

Ji pridūrė, kad V. Putino režimo atstovams „šiame forume ne vieta“.

J. Yellen taip pat sakė, kad toliau spaus sąjungininkus nustatyti Rusijos naftos kainos viršutinę ribą, kuri, pasak jos, „neleistų Putinui gauti pajamų, reikalingų jo karo mašinai“.

17:11 Vinycioje žuvo 21 žmogus, be žinios dingę – 42  

Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba praneša, kad, 16:35 val. duomenimis, per rusų raketų smūgį Vinycioje žuvo mažiausiai 21 žmogus (3 iš jų vaikai); į medikus pagalbos kreipėsi 91 žmogus; į ligoninę paguldyti 52 žmonės (iš jų 4 vaikai); 34 žmonių būklė sunki; vykdoma 42 asmenų, su kuriais nepavyksta susiekti, paieška.

17:00 JK skiria 2,5 mln. GBP vertės paramą Ukrainos prokurorams

Jungtinės Karalystės (JK) Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad šalis skirs dar 2,5 mln. GBP vertės paramą Ukrainos prokurorams, tiriantiems įtariamus Rusijos pajėgų įvykdytus karo nusikaltimus. Į šį paketą įeis mobiliųjų teisingumo komandų siuntimas į galimų karo nusikaltimų vietas, iki 90 teisėjų apmokymas ir kt.

16:34 Ukraina: Mykolajivo srityje sunaikinta rusų vadavietė ir amunicijos sandėlis  

Mykolajivo srityje ukrainiečių gynėjai sudavė keturis tikslius smūgius Rusijos pajėgoms, pranešė Pietų operatyvinės vadovybės spaudos centras. Jo teigimu, šių smūgių metu sunaikinta rusų vadavietė ir amunicijos sandėlis atitinkamai Snihurivsko ir Baštansko rajonuose.

16:21 V. Zelenskis ragina įkurti „specialų tribunolą“ Rusijos invazijai į Ukrainą tirti

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį Hagoje vykusioje konferencijoje dėl karo nusikaltimų jo šalyje paragino įsteigti „specialų tribunolą“ Rusijos invazijai į Ukrainą tirti.

„Esamos teisminės institucijos negali patraukti visų kaltųjų atsakomybėn. Todėl reikalingas specialus tribunolas, kuris nagrinėtų Rusijos agresijos prieš Ukrainą nusikaltimą“, – vaizdo ryšiu susirinkusiesiems Hagoje sakė V. Zelenskis. Plačiau skaitykite čia.

16:09 Po atakų Vinycioje dingusiais laikomi 15 žmonių  

Po Rusijos raketų smūgio Vinycioje 15 žmonių laikomi dingusiais – į policiją kreipėsi artimieji ir draugai tų, kurie buvo atakų teritorijoje ir su kuriais nepavyksta susiekti.

Per smūgį žuvo mažiausiai 20 žmonių, kelios dešimtys sužeista.  

16:00 Bastilijos dienos parade – sąjungininkų iš Rytų Europos kariai

Prancūzijoje švenčiant Bastilijos paėmimo dieną tradiciniame kariniame parade Paryžiuje tūkstančiai prancūzų karių žygiavo kartu su sąjungininkais iš Rytų Europos.

Paradas Eliziejaus laukuose prasidėjo devynių šalių viešnių, kurių dauguma yra Ukrainos arba Rusijos kaimynės, vėliavų pristatymu – Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Slovakijos, Vengrijos, Rumunijos ir Bulgarijos.

Christophe‘o Enos („AP Photo“ / „Scanpix“) nuotr.
Christophe‘o Enos („AP Photo“ / „Scanpix“) nuotr.

 

15:49 Rusijos URM pareigūnas: Ukraina privalo priimti „teritorines realijas“, jei nori derėtis dėl taikos

Rusijos užsienio reikalų viceministras Andrejus Rudenka pareiškė, kad Ukraina privalo priimti „teritorines realijas“, kad galėtų atnaujinti taikos derybas su Maskva.

Jis teigė, kad Kyjivas turi duoti aiškų atsakymą į Maskvos siūlymus dėl Ukrainos neutralaus ir nebranduolinio statuso bei pripažinti Rusijos kontrolę Kryme ir save nepriklausomomis pasiskelbusių prorusiškų „liaudies respublikų“ Donecke ir Luhanske statusą.

15:28 V. Zelenskis: ataka Vinycioje – Rusijos teroro aktas

Vaizdo kreipimesi į tarptautinę konferenciją dėl Rusijos atsakomybės už Ukrainoje vykdomus karo nusikaltimus V. Zelenskis sakė: „Šiandien ryte Rusijos raketos smogė mūsų Vinycios miestui, paprastam, taikiam miestui. Sparnuotosios raketos pataikė į du bendruomenės objektus, buvo sugriauti namai, sunaikintas medicinos centras, degė automobiliai ir tramvajai. Tai rusų teroro aktas. Dabartiniais duomenimis, žuvo 20 žmonių.“

15:10 Zaporižios srityje pseudoreferendumą žada rengti rudenį

Pseudoreferendumą dėl okupuotos Zaporižios regiono dalies prisijungimo prie Rusijos Federacijos rusų primesta administracija žada rengti rudens pradžioje.

„Aš, kaip Zaporižios srities civilinės ir karinės administracijos vadovas, nusprendžiau surengti referendumą, kuris vyks rudens pradžioje. Rengiami mechanizmai. Referendume bus nuspręsta, ko nori Zaporižios srities gyventojai ir kaip jie nori gyventi“, – sakė Jevhenijus Balickis, okupacinės laikinosios administracijos vadovas, kurį cituoja „Interfax“. 

14:51 Vinycia atakuota iš povandeninio laivo Juodojoje jūroje

Ukrainos oro pajėgų vadovybės atstovas spaudai Jurijus Ignatas pranešė, kad Vinycios miesto centrą rusai atakavo sparnuotosiomis raketomis „Kalibr“ iš povandeninio laivo Juodojoje jūroje.

14:27 Vinycioje žuvo mažiausiai 20 žmonių

Naujausiais duomenimis, per Rusijos pajėgų raketų ataką prieš Vinycios centrą žuvo mažiausiai 20 žmonių, įskaitant tris vaikus, pranešė Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Kyrylas Tymošenko. Pasak jo, dar 90 žmonių kreipėsi pagalbos į gydymo įstaigas.

Tuo metu Vinycios regioninės tarybos „Telegram“ kanale skelbiama, kad per ataką nukentėjo diagnostikos klinika ir visi joje buvę žmonės gali būti žuvę.  

14:20 Ukraina: po derybų Turkijoje susitarimas dėl grūdų eksporto „neabejotinai arčiau“

Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas pareiškė, kad Kyjivas „neabejotinai yra žingsniu arčiau“ susitarimo dėl grūdų eksporto per savo uostus Juodojoje jūroje po derybų Stambule su Rusija, Turkija ir Jungtinėmis Tautomis, praneša „Reuters“.

Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovės spaudai Marijos Zacharovos, derybose Stambule pavyko „suformuluoti kai kuriuos galimo susitarimo elementus, apie kuriuos Rusija, Ukraina ir Turkija dabar diskutuoja savo sostinėse per savo karinius departamentus“.

14:18 G. Nausėda: EK išaiškinimas dėl tranzito į Kaliningradą suteikia aiškumo

Gitanas Nausėda, Lietuvos prezidentas, mano, kad Europos Komisijos gairės dėl tranzito į Kaliningradą suteiks aiškumo dėl sankcijų įgyvendinimo visoje Europos Sąjungoje ir užkirs kelią tolesnei Kremliaus dezinformacijai ir nepagrįstiems kaltinimams Lietuvai. Plačiau skaitykite čia

14:09 Žuvusiųjų Vinycioje padaugėjo iki 17-os

Naujausiais duomenimis, per Rusijos raketų ataką Vinycioje žuvo 17 žmonių, paskelbė Ukrainos generalinė prokuratūra.

„Kol kas žinoma apie 17 žuvusių žmonių, įskaitant du vaikus. Kelios dešimtys žmonių buvo sužeisti. Gyvenamieji pastatai, administracinės ir biurų patalpos buvo smarkiai sugriautos ir apgadintos“, – teigiama prokuratūros pranešime.

14:03 Rusija sako tęsianti karą, kol pasieks savo tikslus

Rusija ketina tęsti „specialiąją karinę operaciją“ prieš Ukrainą, kol bus pasiekti Maskvos užbrėžti tikslai, ketvirtadienį pareiškė rusų Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Jis per spaudos konferenciją teigė, kad visos Vakarų valstybių pastangos stiprinti Ukrainos gynybą yra bevaisės.

„Kad ir kaip Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės stengtųsi sustiprinti Kyjivo režimo kovinį potencialą, kaip ne kartą pareiškė Rusijos vadovybė, Rusijos vykdoma specialioji karinė operacija bus tęsiama, o visi šalies vadovybės iškelti tikslai ir užduotys bus įvykdyti“, – sakė M. Zacharova.

Vis dėlto ji nepatikslino, kokius tikslus turi omenyje, nes Maskva nuo įsivežimo pradžios vasario 24 dieną jau ne kartą juos keitė.

13:52 Latvijoje rusiškų gamtinių dujų importas įstatymu uždraustas nuo 2023-ųjų

Latvijos parlamentas (Saeima) ketvirtadienį per galutinį svarstymą priėmė Energetikos įstatymo pataisas, kuriomis nuo 2023 metų sausio 1-osios bus draudžiama į šalį importuoti gamtines dujas iš Rusijos.

Be to, parlamentas patvirtino reglamentą dėl susitarimų su kitų Europos Sąjungos valstybių narių reguliavimo institucijomis bei dujų perdavimo operatoriais konkretiems atvejams šio draudimo užtikrinimui.

„Pritardami rusiškų dujų atsisakymui siunčiame signalą visuomenei, dujų rinkos dalyviams, mūsų strateginiams ir tarptautiniams partneriams bei pačiai agresorei, kad atsisakome finansuoti Rusijos karą Ukrainoje“, – skelbta Saeimos spaudos tarnybos pranešime, kuris buvo išplatintas, pradėjus šių pataisų svarstymą.

Latvija, kaip Lietuva ir Estija, dujų importą iš Rusijos nutraukusi balandžio pradžioje, jį kelioms dienoms buvo atnaujinusi nuo balandžio pabaigos, taip pat jų nedideliais kiekiais importavo praėjusį mėnesį.

13:36 L. L. Andrikienė dėl EK gairių tranzitui: Lietuvos tikslai buvo kiti, tai – kompromisas

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) vadovė konservatorė Laima Liucija Andrikienė sako, kad Europos Komisijos (EK) išaiškinimas dėl Kaliningrado tranzito yra kompromisinis, o šiuo metu Europos valstybėms svarbiausia laikytis vienybės ir nepadėti Rusijai skaldyti demokratinės bendruomenės.

Atsakydama į žurnalistų klausimus Seimo komiteto vadovė pripažino, kad Lietuva turėjo „šiek tiek kitokius tikslus“ dėl Kaliningrado tranzito, o EK pateiktas išaiškinimas yra kompromisas.

„Mes gyvename pasaulyje, kuriame gyvena ne tik mūsų draugai, gyvena jame ir mūsų priešai ir oponentai, ir mes turime savo sąjungininkų NATO ir Europos Sąjungoje balsą girdėti. Lietuva turėjo šiek tiek kitokius tikslus, tai, ką turime, yra tam tikras kompromisas“, – klausiama, ar EK nurodymas leisti Kaliningrado tranzitą sankcionuotoms prekėms yra Lietuvos diplomatijos pralaimėjimas, atsakė L. L. Andrikienė.

Klausiama, kas konkrečiai atsakingas dėl tokio konsultacijų su EK rezultato, komiteto vadovė atsakė: „Jūs puikiai žinote Lietuvos konstitucinę santvarką, kas už ką šioje valstybėje atsako, visoje toje struktūroje kokia yra Seimo misija arba pareigos ir mūsų URK“.

13:23 Ukraina: Rusijos pareiškimai apie ginklų kontrabandą yra propaganda

Ukraina trečiadienį apkaltino Rusiją skleidžiant propagandą apie neteisėtą ginklų kontrabandą Kyjivui kaunantis su įsiveržusiomis Maskvos pajėgomis ir pareiškė, kad atidžiai prižiūri Vakarų tiekiamų ginklų pristatymą į fronto linijas.

„Visi Ukrainos gauti ginklai, įskaitant tolimojo nuotolio ginklus, yra kruopščiai apskaitomi ir siunčiami į fronto liniją“, – sakė Ukrainos prezidento patarėjas Mychaila Podoliakas.

Šie jo komentarai pasirodė Europos Sąjungai šią savaitę pranešus, kad steigia Moldovoje kovos su organizuotu nusikalstamumu centrą, ypatingą dėmesį skirsiantį ginklų kontrabandai iš karo krečiamos kaimyninės Ukrainos.

M. Podoliako teigimu, Vašingtono ir sąjungininkų iš Europos ginklų tiekimas Ukrainai yra „išlikimo klausimas“, o šių pristatymų priežiūra yra Kyjivo „prioritetas“.

„Visi kiti „gandai“ yra banalūs propagandiniai išvedžiojimai, kuriais siekiama sutrikdyti tiekimą“, – pridūrė jis savo komentare socialiniame tinkle „Twitter“.

13:11 Kaliningradas: EK rekomendacijos panaikina virš 80% tranzito apribojimų

Europos Komisijos (EK) išaiškinimas panaikino daugiau kaip 80% Kaliningrado tranzito apribojimų, ketvirtadienį pareiškė Antonas Alichanovas, Kaliningrado srities gubernatorius.

„EK rekomendacijomis panaikinta daug – daugiau kaip 80% tranzito į Kaliningradą apribojimų. Sprendimas dėl Kaliningrado tranzito nėra baigtas, dar reikės dirbti. Vis dar neleidžiama tranzitu keliais gabenti prekių, kurioms taikomos sankcijos. Kelių tranzito į Kaliningradą apimtys, kurios vis dar draudžiamos, sudaro apie 500.000–700.000 tonų per metus“, – A. Alichanovą cituoja rbc.ru.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

13:07 V. Zelenskis: Rusijos pajėgos sąmoningai siekia terorizuoti civilius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad šia ataka Rusijos pajėgos sąmoningai siekė terorizuoti civilius.

„Kiekvieną dieną Rusija naikina civilius gyventojus, žudo Ukrainos vaikus, nukreipia raketas į civilius objektus. Kur nėra karinių (taikinių – VŽ). Kas tai, jeigu ne atviras terorizmo aktas?“ – sakoma prezidento žinutėje, paskelbtoje per platformą „Telegram“.

Prieš smūgį Vinycioje Ukrainos prezidento biuras pranešė, kad per pastarąją parą Rusijos pajėgų atakos šalyje nusinešė kitų penkių civilių gyvybes, o dar aštuoni žmonės buvo sužeisti.

12:54 Reguliuotojas: šildymo kainos Vokietijoje kitą sezoną gali patrigubėti

Vokietijos energetikos sektoriaus reguliuotojas perspėja šilumos vartotojus, kad kitą šildymo sezoną kainos gali patrigubėti, rašo „Al Jazeera“.

„Tie, kurie dabar gauna šildymo sąskaitas, jų mokėjimai jau dabar padvigubėjo. Ir tai vyko dar pilnai neatsižvelgus į karą Ukrainoje“, – cituojamas Klausas Mulleris, „Bundesnetzagentur“ (Federalinės tinklų agentūros – liet.) vadas.

„Nuo 2023 metų vartotojai turi pasiruošti, kad kainos gali patrigubėti“, – teigė jis ir pridūrė, kad rinkos kaina kai kur brango iki septynių kartų.

12:35 Žuvusiųjų Vinycioje padaugėjo iki 12-os

Per Rusijos raketos smūgį Vinycioje žuvusiųjų padaugėjo iki 12-os, pranešė Ukrainos valstybinė gelbėjimo tarnyba.

12:27 ESBO susirūpinusi dėl Ukrainoje veikiančių Rusijos „filtravimo centrų“

Didžiausios pasaulyje saugumo organizacijos ketvirtadienį paskelbtoje ataskaitoje reiškiamas „rimtas susirūpinimas“ dėl įtariamo netinkamo elgesio su dešimtimis tūkstančių ukrainiečių vadinamuosiuose filtravimo centruose, kuriuos Ukrainoje įsteigė Rusija.

„Esama pranešimų, rodančių, kad tokiuose centruose žmonės žiauriai tardomi ir kad jiems atliekami žeminančios asmens apžiūros“, – sakoma 115 puslapių Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) ataskaitoje, su kuria susipažino naujienų agentūra AFP. 

Tokių objektų steigimas vadinamas „nerimą keliančiu“ įvykiu.

Dokumente priduriama, kad bendradarbiavimu su Kyjivu įtariami asmenys „dažnai paprasčiausiai dingsta“, o kai kurie iš jų, kaip teigiama, perkeliami į Rusijos kontroliuojamas teritorijas, kur yra sulaikomi ar net nužudomi.

Ataskaita parengta remiantis trijų ESBO paskirtų ekspertų misija, stebėjusi karą Ukrainoje nuo balandžio 1 dienos iki birželio 25-osios.

Ankstesnė misija jau buvo nustačiusi „aiškius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimų modelius“.

12:18 D. Grybauskaitė apie EK išaiškinimą dėl tranzito į Kaliningradą: Lietuvos politikai šoka kinkadrebio partiją

Dalia Grybauskaitė, kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė, pasisakė apie Lietuvos politikų komunikaciją, susijusią su Europos Komisijos (EK) išaiškinimu dėl tranzito į Kaliningradą, ir pavadino tai „kinkadrebio partija politiniame balete“.

„Lietuvos politikai šoka kinkadrebio partiją politiniame balete. O tereikėjo atvirai pasakyti, kad pasitarus su partneriais ir EK buvo priimtas sprendimas. Ir nereikėjo negrabiai slėptis už EK nugaros. Kol kas vadovaujantis politinis elitas demonstruoja negebėjimą užsienio politikos srityje priimti strateginius sprendimus. Todėl ir matome blaškymąsi ir apgailėtiną komunikaciją“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė D. Grybauskaitė.

Plačiau apie tai rašoma čia.

12:09 Vinycioje smogta prekybos centrui, mažiausiai 2 žuvo, dar 6 sužeisti

Per apšaudymą Vinycioje atakuotas prekybos centras.

Ukrainos policija savo „Telegram“ paskyroje informuoja, kad per ataką mažiausiai du žmonės žuvo, dar 6 buvo sužeisti. Vienas iš žuvusiųjų buvo vaikas. Skelbiama, kad į miestą iš viso buvo paleistos trys raketos.

11:53 Apšaudyta Vinycia

Mažiausiai keturiomis raketomis apšaudytas pietvakarių Ukrainoje esantis miestas Vinycia, skelbia miesto taryba.

Kaip praneša Serhijus Borzovas, administracijos vadovas, po smūgio yra žuvusių ir sužeistų, tačiau skaičius dar tikslinamas.

11:34 I. Šimonytė: ginčytis dėl Kaliningrado tranzito su Vakarais būtų neracionalu

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė sako, kad toliau ginčytis dėl Kaliningrado tranzito su Vakarais būtų buvę neracionalu, ir ragina toliau telktis į paramą nuo Rusijos besiginančiai Ukrainai bei naujas sankcijas Maskvai.

„Nėra racionalu, kad mūsų laikas ir dėmesys būtų blaškomas ir naudojamas diskusijoms, ar viena kilotona plieno gali būti pervežta iš vienos Rusijos dalies į Kaliningrado sritį geležinkeliais“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.

Taip ji kalbėjo Europos Komisijai trečiadienį nurodžius leisti sankcionuotų rusiškų prekių tranzitą į Kaliningradą.

11:27 Daugiau nei 100 „Azov“ kovotojų bus teisiami Donecko pseudorespublikoje

Daugiau nei 100 Ukrainos kovotojų iš „Azov“ bataliono laukia teismo apsišaukėliškoje Donecko respublikoje, pranešė jai vadovauti Kremliaus paskirtas Denisas Pušilinas.

„Jie jau yra pervežti iš vietų, kur buvo laikomi kaip kaliniai ikiteisminio periodo metu. Ruošiami visi sekantys žingsniai. Jų laukai tribunolas“, - sakė jis per Kremliaus propagandisto Vladimiro Solovjovo transliaciją „Telegram“ paskyroje.

11:24 Kaliningrado tranzitas: EK išaiškinimas atsirado, aiškumo įgyvendinant – ne

Kaliningrado tranzitas pasirodė daug jautresnis klausimas, nei galvota. Trečiadienį Europos Komisija (EK) pateikė išaiškinimą, tačiau aiškumo tai daug nesuteikė – dar nežinoma, kaip jį įgyvendinti ir kontroliuoti. Įvertinimai taip pat ne vienpusiai – vieni džiaugiasi situacijos nuraminimu, kiti kritikuoja, kad nusileista Rusijai. Plačiau apie tai skaitykite čia.

11:10 S. Haidajus: rusai 12 kartų bombardavo Donbaso gyvenvietes

Ukrainos Luhansko regiono administracijos vadas Serhijus Haidajus savo „Telegram“ paskyroje skelbia naujausią informaciją apie padėtį Donbaso regione.

„Priešas surengė 12 raketų smūgių ir antskrydžių gyvenamuosiuose rajonuose ties Luhansko ir Donecko regionų pasieniu. Tęsiasi masyvus artilerijos ir mortyrų apšaudymas, naudojamos tinklinės ugnies sistemos. Verždamiesi per mažesnes gyvenvietes rusai bando prasimušti pro Siverską, kad atvertų kelią į Bachmutą, todėl jie naikiną viską, ką mato prieš save. Vyksta puolimas Vjerchokamianskų kryptimi, susirėmimai tęsiasi“, – rašė jis.

11:01 Charkivas naktį apšaudytas du kartus

Charkivo savivaldos atstovai praneša, kad praėjusią naktį miestas buvo bombarduotas du kartus.

Per atakas apgriauta infrastruktūra, keletas pastatų ir automobilių, tačiau preliminariais duomenimis, žmonės nenukentėjo.

10:44 Seimo komiteto vadovė apie sankcijų išaiškinimą: vienybė yra svarbiausia

Vienybė su euroatlantiniais partneriais yra svarbiausia, net jei ne visada iki galo patinka jų pozicija, Europos Komisijai (EK) leidus sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningradą sako Seimo Europos reikalų komiteto vadovė konservatorė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Didžiausias įnašas į mūsų saugumą yra bendrystė su euroatlantiniais partneriais. Net tuomet, kai ne visada iki galo mums patinka ar įtikina jų pozicija. Vienybė ir nesusiskaldymas – didesnė vertybė. Ypač galvojant apie Kremliaus vykdomą politiką“, – ketvirtadienį feisbuke paskelbė politikė, vadovaujanti ir valdančiųjų konservatorių frakcijai Seime.

„Yra daug požiūrių ir įvairių siūlymų, kurie ne visi, dėl vienokių ar kitokių priežasčių, atsiduria galutiniuose susitarimuose. Pavyzdžiui, 6-ajame sankcijų pakete tarp sankcionuojamų asmenų turėjo būti patriarchas Kirilas, tačiau Vengrija tam pasipriešino. Ar tai reiškia, kad pralaimėta? Tai reiškia, kad ne šimtas procentų sugula į sankcijas, bet tai nesustabdo sankcijų proceso“, – sakė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

10:40 Rusų kovotojai sako perėmę Siversko kontrolę

Rusų kovotojai iš separatistinės Donecko „liaudies respublikos“ sako perėmę Siversko miestelio Donecko regione kontrolę, rašo rusų valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“

Trečiadienį vakare Rusijos naujienų tarnybos pranešė, kad kovotojai įžengė į miestelio priemiesčius. Šių teiginių nepriklausomai patikrinti kol kas neįmanoma.

10:26 ES ir Azerbaidžanas artėja prie sandorio dėl dujų eksporto didinimo

Europos Komisija pasiūlys Bendrijos narėms susitarimą su Azerbaidžanu dėl gamtinių dujų importo, siekiant sumažinti energetinę priklausomybę nuo Rusijos, pranešė „Reuters“.

Dokumentas, kurio juodraštį matė agentūra, numato dujotiekio pajėgumų didinimą.

EK siūlomą supratimo memorandumą dar turės patvirtinti visų šalių vyriausybės ir dėl šios priežasties jis dar gali keistis.

„Abi šalys sieks padidinti prekybą gamtinėmis dujomis, įskaitant eksportą į Europos Sąjungą per Pietinį dujų koridorių, iki mažiausiai 20 mlrd. kubinių metrų per metus iki 2027 metų, atsižvelgiant į komercines sąlygas ir rinkos paklausą“, – rašoma dokumente.

Dujotiekio Adrijos atšaka, per kurią Azerbaidžano dujos Pietiniu koridoriumi pasiekia Europą, pernai praleido 8 mlrd. kubinių metrų dujų, rašo „Al Jazeera“.

10:19 Stambiausi Rusijos ir Baltarusijos verslai Lietuvoje pernai gavo 1,2 mlrd. Eur pajamų

Stambiausi Rusijos ir Baltarusijos verslai Lietuvoje pernai gavo 1,2 mlrd. Eur pajamų, rašo 22 stambiausių rusiško ar baltarusiško kapitalo įmonių duomenis išanalizavusi LRT.

Skelbiama, kad šios įmonės pernai Lietuvoje sumokėjo apie 70 mln. eurų mokesčių, yra sukūrusios per 2.000 darbo vietų bei nuo 2007 metų gavusios 6,5 mln. Eur Europos Sąjungos (ES) paramos. Be to, nuo 2010 metų šios įmonės pasirašė viešųjų pirkimų sutarčių už daugiau nei 159 mln. Eur.

LRT pateiktame 22 stambiausių rusiško ar baltarusiško kapitalo įmonių sąrašev yra „Lifosa“, „BMZ-Baltija“, „PhosAgro Baltic“, „Santa Trade“, „Transchema“, „Mechel Nemunas“, „Ani Plast“, „Mida LT“, „Run Engineering“, „Jurby Water Tech“, „IDS Borjomi Europe“, „Inter RAO Lietuva“, Birių krovinių terminalas, „Belintertrans Baltic“, „EuroChem Logistics International“, „SUEK Baltic“, „FoamLine“, „Valientė“, „Uniflex Europe“, „Amkodor Baltic“, Jūrų laivybos registras bei sanatorija „Belorus“.

10:16 Vaizdas iš apšaudyto Mykolajivo

10:13 M. Vaščega: EK gairės dėl Kaliningrado nedaro nuolaidų, tai tų pačių sankcijų išaiškinimas

Europos Komisijai (EK) trečiadienį leidus geležinkeliais per Europos Sąjungos (ES) teritoriją gabenti sankcionuotas prekes į Kaliningrado sritį tik eksklavo poreikiams, EK patikslino šio tranzito patikrą, sako Marius Vaščega, EK atstovybės Lietuvoje vadovas. 

„Patikslinama, kaip reikia tikrinti prekes, kurios važiuoja geležinkeliu, kaip reikia tikrinti, kad tai netaptų sankcijų apėjimu ir ką galima padaryti, jeigu mes matome tokius sankcijų apėjimus“, – LRT radijui ketvirtadienį sakė M. Vaščega. 

Išsamiau apie tai rašoma čia.

10:03 Kazachstano prezidentas nurodė sukurti palengvintą tvarką bėgančioms kompanijoms iš Rusijos priglausti

Kazachstano prezidentas Kassymas Jomartas-Tokayevas nurodė sukurti palengvintas sąlygas kompanijoms, kurios siekia palikti Rusijos rinką, rašo portalas „Meduza“.

„Mes matome globalias peštynes dėl investicinio kapitalo. Nuolatos kažkas iš 1.400 veikiančių didelių tarptautinių kompanijų suspenduoja veiklą ir palieka Rusiją“, – ketvirtadienį sakė prezidentas.

K. J.-Tokayevas sako esąs nepatenkintas relokacijos rezultatais. „Kalbant apie konkrečius rezultatus, vis dar neturime, kuo pasigirti. Iš esmės nėra jokių didelių naujų projektų“, – teigė jis.

09:46 JAV sveikina EK išaiškinimą dėl tranzito į Kaliningradą

Jungtinių Valstijų Valstybės departamentas trečiadienį pasveikino naują Europos Komisijos (EK) išaiškinimą, leidžiantį sankcionuotų prekių tranzitą į Kaliningradą.

„Palankiai vertiname ES pranešimą, kuriame aiškiai nurodyta, kaip valstybės narės įgyvendins ekonomines sankcijas Rusijai dėl Kaliningrado“, – pareiškime sakė departamento atstovas Nedas Price'as.

„Taip pat sveikinamas ES valstybių narių sankcijų įgyvendinimas laikantis gairių“, – rašoma jame.

Pranešime akcentuojama, kad „šiuo metu nėra ir niekada nebuvo vadinamosios Kaliningrado blokados“, žmonės, humanitarinės siuntos, kitos prekės gali laisvai pasiekti eksklavą. 

09:21 JK: rusai pastaruoju metu nepasiekė teritorinių laimėjimų Donbase

Rusai per pastarąsias tris paras nepasiekė jokių reikšmingų teritorinių laimėjimų Donbase ir jiems gresia pavojus prarasti bet kokį pagreitį, įgytą užėmus Lysyčanską, skelbia Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija savo kasdienėje žvalgybinėje informacijoje.

„Senstančios transporto priemonės, ginkluotė ir sovietinių laikų taktika, kurią naudoja Rusijos pajėgos, nėra tinkamos greitai užimti teritorijas ar įgauti pagreitį, nebent būtų naudojamos didžiulėmis masėmis – o to Rusija šiuo metu negali padaryti“, – teigia JK.

Anot ministerijos, Rusijos pajėgos toliau vykdo artilerijos smūgius plačiame fronte, po kurių kai kuriose vietovėse mažos kuopos ir būrio dydžio padaliniai vykdo žvalgomuosius puolimus.

JK priduria, kad nepaisant derybų dėl grūdų eksporto, derybų dėl karo užbaigimo galimybė yra labai menka.

09:12 Apšaudytas Mykolajivas

Atnaujinta 9:27 val.

Ketvirtadienio naktį apšaudytas Mykolajivas, praneša Oleksandras Senkevičius, miesto meras.

„Mykolajive girdimi galingi sprogimai! Oro antskrydis tęsiasi. Prašau visų likti slėptuvėse. Socialiniuose tinkluose neskelbkite nuotraukų ir vaizdo įrašų iš atvykimo vietų“, – sakoma mero pranešime, kurį citavo „Unian“.

Anot jo, raketos smogė civiliniams objektams mieste.

Vitalijus Kimas, regiono gubernatorius, sako, kad šį rytą Rusijos raketos mieste apgadino dvi švietimo įstaigas, transporto infrastruktūros objektą ir viešbutį.

Anot jo, kol kas žinoma, jog vienas žmogus buvo sužeistas po to, kai „į regioninį centrą buvo paleistos devynios raketos iš priešlėktuvinės raketų sistemos S-300“.

09:04 Vengrija paskelbė „pavojingą padėtį“ dėl energetikos krizės, pristatė planą situacijai pagerinti

Vengrija trečiadienį paskelbė „pavojingą padėtį“ dėl energetikos krizės, kurią sukėlė Rusijos invazija į Ukrainą, taip pat paskelbė septynių punktų planą situacijai pagerinti.

Premjero Viktoro Orbano administracijos vadovas Gergely Gulyasas pristatė šias priemones po vyriausybės posėdžio.

Plačiau apie tai rašoma čia.

08:51 Karo nuovargis mažina lietuvių aukas Ukrainai

Nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios vasario 24 dieną Lietuvos Raudonasis Kryžius surinko beveik 4 mln. eurų paramos ukrainiečių pabėgėliams Lietuvoje.

Per birželio mėnesį buvo surinkta apie 30.000 Eur.

„Skaičiai ženkliai sumažėję, ypač palyginus su pirmuoju karo mėnesiu ar antruoju. (...) Viena iš priežasčių yra tai, kad žmonės jau nemažai yra paaukoję, buvo daug tų iniciatyvų“, – sakė nevyriausybinės organizacijos atstovė Luka Lesauskaitė.

Ji prastesnį aukojimą siejo su karo nuovargiu bei vasaros atostogomis.

„Žmonės pernelyg daug tos temos į save sugėrę, jau tikrai sunku išlaikyti dėmesį, ir tos naujienos ne taip šokiruoja žmones kaip šokiruodavo pradžioje, kai tai labai koreliuodavo su didėjančia parama“, – teigė L. Lesauskaitė.

Pasak jos, Raudonasis Kryžius taip pat pritraukia mažiau savanorių, o šiuo metu organizacijai padedantys žmonės tampa pervargę.

Kad žmonių aukojimas, palyginus su invazijos pradžia, sumenkęs, sakė ir paramos grupės „Blue / Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas.

„Kas vyko pirmąsias karo savaites, kalbant apie aukojimą, yra nepalyginami dalykai, dabar viskas yra gerokai mažesniais mastais, bet stabiliai“, – teigė jis.

08:33 Kyjivui ir Maskvai artėjant prie susitarimo dėl maisto eksporto, lieka gausu techninių kliūčių

Rusija ir Ukraina trečiadienį pasiekė reikšmingą pažangą per savo pirmąsias nuo kovo tiesiogines derybas, tardamosi dėl galimybių sumažinti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę dėl blokuojamo grūdų eksporto per Juodąją jūrą.

Šalys susitarė vėl susitikti Turkijoje kitą savaitę, kur, tikimasi, susitarimas bus pasirašytas, tačiau nepaisant to išlieka nemažai techninių kliūčių, kurias reikės išspręsti.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

08:04 JT vadovas: tai yra vilties spindulys krizių aptemdytame pasaulyje

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guteressas teigė, kad buvo žengtas „kritinis žingsnis į priekį“, siekiant atblokuoti maisto produktus iš Ukrainos, tačiau pabrėžė, jog dar liko atlikti nemažai techninių užduočių, kad tai taptų realybe.

„Tai yra vilties spindulys krizių aptemdytame pasaulyje“, – savo „Twitter“ paskyroje rašė A. Guterreseas.

06:41 Turkija skelbia, kad pasiektas susitarimas dėl Ukrainos grūdų eksporto

Turkijos gynybos ministras Hulusi Aktaras trečiadienį pareiškė, kad pasiektas susitarimas dėl Ukrainos grūdų eksporto, kurie dėl karo veiksmų iki šiol yra įstrigę Ukrainos uostuose, rašo „The Guardian“.

Derybose Stambule dalyvauja Ukrainos, Rusijos, Turkijos ir Jungtinių Tautų atstovai.

Anot H. Aktaro, susitarimas bus ratifikuotas kitą savaitę, kai šių šalių atstovai vėl susitiks. Jame numatomi patikros mechanizmai, kuriuos atliks visos pusės.

Turkija taip pat įkurtų koordinacijos centrą, kuris turėtų padėti organizuoti eksporto funkcionavimą. Andrijus Jermakas, Volodymyro Zelenskio kanceliarijos vadas, savo „Twitter“ paskyroje rašė, kad šio centro užduotis bus „užtikrinti saugią navigaciją Juodojoje jūroje“.

06:32 G. Landsbergis dalyvauja konferencijoje dėl Rusijos atsakomybės už karo nusikaltimus

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvauja tarptautinėje konferencijoje Hagoje dėl Rusijos atsakomybės už Ukrainoje vykdomus tarptautinės teisės pažeidimus ir karo nusikaltimus.

Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM), konferencijoje aptariami veiksmai, kurių imasi tarptautinė bendrija, siekdama agresorės Rusijos ir jos bendrininkės Baltarusijos atsakomybės už jų vykdomus nusikaltimus žmoniškumui, karo ir kitus tarptautinius nusikaltimus, tarptautinės humanitarinės teisės ir žmogaus teisių pažeidimus.

Taip pat bus diskutuojama dėl tinkamo šių nusikaltimų įrodymų dokumentavimo ir surinkimo, karo Ukrainoje liudytojų ir nukentėjusiųjų apsaugos, koordinuojami būsimi žingsniai, siekiant agresorių atsakomybės.

Konferencijoje organizuoja Nyderlandų užsienio reikalų ministerija kartu su Tarptautinio baudžiamojo teismo prokuratūra ir Europos Komisija, nurodo URM.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

O. Scholzas neigia turėjęs įtakos mokestinio sukčiavimo schemos tyrimui

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, penktadienį, stojęs prieš didžiulio masto mokestinio sukčiavimo schemą...

Verslo aplinka
2022.08.19
„Viada“ žada nutraukti sutartį su „Amic Lietuva“, pasitvirtinus sąsajoms su Rusija 4

Degalinių tinklą valdanti Lietuvos bendrovė „Viada LT“ inicijuos degalinių valdymo sutarties nutraukimą su...

Verslo aplinka
2022.08.19
E. Macronas ir V. Putinas sutarė, jog reikia TATENA misijos į Zaporižios AE

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, per telefoninį pokalbį su Emmanueliu Macronu, Prancūzijos lyderiu,...

Verslo aplinka
2022.08.19
Nepaprastųjų situacijų ministerija: Rusija neturi savo plastiko ugniagesių šalmams

Įmonės susiduria su problema, kad Rusija neturi pakankamai žaliavų, ypač gaminant šalmus ugniagesiam, nes...

Pramonė
2022.08.19
Italijoje baiminamasi Rusijos poveikio artėjantiems rinkimams

Italijos pagrindiniai laikraščiai penktadienį pirmuosiuose puslapiuose įspėjo dėl įtariamo Rusijos kišimosi į...

Verslo aplinka
2022.08.19
A. Sagatauskas. Geresnių laikų mažmeninėje prekyboje ir vėl reikės palaukti

Šie metai turėjo tapti fizinės prekybos ir paslaugų renesansu. Po kelerius metus trukusių pandemijos...

Nuomonės
2022.08.19
Iš ligoninės išleistas koronavirusu persirgęs V. Landsbergis

Koronavirusu persirgęs pirmasis nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis išleistas iš...

Verslo aplinka
2022.08.19
V. Putinas ir Xi Jinpingas dalyvaus G 20 susitikime

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Kinijos vadovas Xi Jinpingas dalyvaus artėjančiame Didžiojo...

Verslo aplinka
2022.08.19
Į Lietuvą atvyksta vienas didžiausių JAV karinių laivų 10

Demonstruojant NATO sąjungininkų solidarumą ir vienybę, savaitgalį į Klaipėdos uostą atplaukia Jungtinių...

Verslo aplinka
2022.08.19
Tyrimas: Baltijos šalių įmonės atsisako neprioritetinių investicijų, daugiau taupo

Dėl karo Ukrainoje daugiau smulkių ir vidutinių įmonių Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje susidūrė su likvidumo...

Finansai
2022.08.19
Ketvirtadienį nustatyta 1.450 naujų COVID-19 atvejų 5

Per praėjusią parą nustatyta 1.450 naujų COVID-19 atvejų, fiksuota viena mirtis, rodo penktadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.08.19
Įmonės kredito rizikos paveikslas: kada jis netikslus ir kokius naujus duomenis analizuoja vertintojai Premium

Įmonių istorijos šiandien – kaip ant delno. Verslo kredito rizikos vertintojai naudoja vis daugiau ir...

Finansai
2022.08.19
Apklausa: mažėja manančiųjų, kad Lietuvoje situacija krypsta geryn

Tik 8% gyventojų tiki, kad Lietuvoje situacija krypsta geryn, beveik trys ketvirtadaliai mano, kad ji...

Verslo aplinka
2022.08.19
Švies, tik be lempučių 1

Kol bendrovės „Perlas energija“ suvedžioti klientai murkdosi nežinios pelkėje, Energetikos ministerija imasi...

Nuomonės
2022.08.19
Supančioti elektros kainos: sulaukiame iš pirkėjų pastabų, kad tampame nekonkurencingi Premium

Europos Sąjungai leidus šalims subsidijuoti savo gamintojus, Lietuvos įmonės, kurių savikaina dėl aukštų...

Pramonė
2022.08.19
E. Sutkienė – apie advokatų kontorų pokyčius, vadovo atsakomybę ir verslo teisės istorijos vingius Premium 1

Eugenija Sutkienė, advokatų kontoros „TGS Baltic“ Lietuvos biuro vyresnioji partnerė, sako, kad dar iki galo...

Verslo aplinka
2022.08.19
Vyriausybė patvirtino prioritetines TUI, eksporto ir inovacijų rinkas 1

12 Vakarų valstybių – Vokietija, Jungtinė Karalystė (JK), JAV, Šveicarija, Švedija, Norvegija, Danija,...

Verslo aplinka
2022.08.18
JT, Ukrainos ir Turkijos lyderiai aptarė Zaporižios, grūdų eksporto ir taikos klausimus

Lvive ketvirtadienį vykusiose Volodymyro Zelenskio, Ukrainos prezidento, Recepo Tayyipo Erdogano, Turkijos...

Verslo aplinka
2022.08.18
ES nepavyko išsklaidyti įtampos tarp Serbijos ir Kosovo

Europos Sąjungai (ES) tarpininkaujant ketvirtadienį surengtos Serbijos ir Kosovo derybos „krizei suvaldyti“...

Verslo aplinka
2022.08.18
JAV žada surengti derybas dėl prekybos su Taivanu

JAV vyriausybė surengs derybas dėl prekybos su Taivanu, taip išreikšdama paramą demokratijai saloje, kurią...

Verslo aplinka
2022.08.18

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku