Sunaikinus daugiabutį Donecke, vyksta gelbėjimo operacija

Publikuota: 2022-07-10
Atnaujinta 2022-07-10 20:00
  • Pradedamas riboti cemento, alkoholio tranzitas į Kaliningradą.
  • Rusijos atakavo Luhansko ir Donecko sritis bei Charkivo miestą.
  • Mažiausiai 15 žmonių žuvo, sunaikinus daugiabutį Donecke.
  • Pranešama, kad Vokietija blokuoja ES 9 mlrd. Eur paramą Ukrainai.

20:00 Baigiame pildyti sekmadienio naujienų juostą

Naujausias žinias pranešime pirmadienį 7 val. 

18:05 Milijonai ukrainiečių negali grįžti į savo namus

Daugiau kaip 6 mln. Ukrainos piliečių šiuo metu negali grįžti į savo namus, rodo Lenkijos humanitarinės akcijos (PAH) skaičiavimai.

Nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios beveik 25% Ukrainos gyventojų buvo priversti palikti savo namus, Lenkijos valstybinei naujienų agentūrai PAP pareiškė labdaros organizacijos atstovė Helena Krajewska.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Dalis jų išvyko iš šalies, o daugiau kaip 8 mln. žmonių nusprendė migruoti šalies viduje, pažymėjo organizacijos atstovė, kurią cituoja Lenkijos visuomeninis radijas.

Pasak H. Krajewskos, Ukrainos vietos valdžios institucijos teikia pagalbą vidaus pabėgėliams, kuriuos taip pat remia labdaros organizacijos iš viso pasaulio, nors didelė dalis tarptautinės pagalbos atitenka ukrainiečiams, kurie išvyko iš savo šalies.

Vidaus pabėgėliams reikia pastogės ir sveikatos priežiūros, taip pat maisto ir vaistų, pridūrė H. Krajewska.

17:50 Žiniasklaida: Vokietija blokuoja paramą Ukrainai

Pranešama, kad Vokietija jau daugiau nei mėnesį blokuoja 9 mlrd. Eur ES pagalbą Ukrainai.

Laikraštis „Kyiv Independent“, remdamasis Italijos laikraščiu „Corriere Della Sera“, teigė, kad Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris prieštarauja planuojamai pagalbai dėl susirūpinimo Europos skola.

16:45 Vyksta gelbėjimo operacija daugiabučio griuvėsiuose

Vyksta gelbėjimo darbai po to, kai Rusijos raketos sugriovė penkiaaukštį gyvenamąjį namą Ukrainos rytuose esančiame Časiv Jaro mieste ir pražudė mažiausiai 15 žmonių.

Donecko srities gubernatorius Pavlo Kyrylenko sakė, kad raketa smogė šeštadienio vakarą.

Pranešama, kad penki žmonės iš griuvėsių buvo ištraukti gyvi, o regiono nepaprastųjų situacijų tarnyba teigia, kad dar maždaug 24 žmonės gali būti įstrigę.

16:15 Prašymų turėti ginklą Lietuvoje mažėja

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje Lietuvoje šoktelėjęs prašymų suteikti leidimų laikyti (nešiotis) ginklus skaičius dabar stabiliai mažėja, rodo BNS pateikti policijos duomenys.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjo Ramūno Matonio teigimu, pernai vidutiniškai per vieną mėnesį policija gaudavo 500 prašymų dėl leidimų laikyti (nešiotis) ginklus.

Šių metų sausio mėnesį sulaukta 452 tokių prašymų, vasarį – 494.

Tuo metu kovo mėnesį matomas 4,7 karto padidėjimas, palyginti su 2021 metų vidurkiu. Šį mėnesį policija gavo 2321 prašymą leidimui laikyti ginklus.

Gegužę ir birželį prašymų ėmė mažėti, tačiau jų skaičius vis tiek viršijo praėjusių metų vidurkį. Gegužę gauti 1263 prašymai (apie 2,5 karto padidėjimas), birželį – 802 (apie 1,6 karto padidėjimas).

„Padėtis po truputį stabilizuojasi. Pagal pateiktų prašymų skaičių artėjame prie praėjusių metų lygio“, – BNS teigė R. Matonis.

Pagal įstatymus įsigyti ir turėti ginklus galima medžioklei, sportui, savigynai, profesinei veiklai, kolekcijoms sudaryti, mokymui, moksliniam tyrimui, šaulio tarnybai ar profesinės karo tarnybos kario, kario savanorio ir kito savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos kario individualiems praktiniams įgūdžiams tobulinti, kitiems tikslams, jeigu tai neprieštarauja įstatymams, tarptautinėms sutartims ir susitarimams.

15:15 Žiniasklaida: ES stato bunkerį, apsaugai nuo Rusijos šnipų

„EUobserver“ praneša, kad ES stato bunkerį Briuselyje, kurio vertė 8 mln. Eur. Kaip pranešama, bunkeris reikalingas tam, kad ES vadovai galėtų aptarti jautrius politinius klausimus be Rusijos ar kitų šalių pasiklausymo.

Kambaryje galėtų tilpti apie 100 žmonių – iki 34 vadovų ir 34 jų asistentų, taip pat protokolo, techninis ir maitinimo personalas.

14:32 Kanada ruošia naujas sankcijas

Kanada ruošiasi išplėsti galiojančias sankcijas, paskelbė Kanados užsienio reikalų ministerija. Naujos sankcijos bus taikomos naftos, dujų ir chemijos sektoriams, įskaitant pramoninę gamybą. 

Naujosios sankcijos bus taikomos sausumos ir vamzdynų transportui, taip pat metalų ir transporto, kompiuterių, elektronikos, elektros ir mašinų gamybai.

14:20 Grūdų blokada galėjo prisidėti prie neramumų Šri Lankoje

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sekmadienį pareiškė, kad Rusijos vykdoma Ukrainos grūdų eksporto blokada galėjo prisidėti prie neramumų Šri Lankoje, ir išreiškė nuogąstavimą, kad tai gali paskatinti daugiau krizių.

„Visur matome Rusijos agresijos poveikį. Ji galėjo prisidėti prie situacijos Šri Lankoje; esame susirūpinę dėl pasekmių visame pasaulyje“, – Bankoke žurnalistams sakė A. Blinkenas.

Plačiau apie situaciją Šri Lankoje skaitykite čia.

13:45 Išaugo žuvusiųjų skaičius, sunaikinus daugiabutį

Rusijos raketoms sunaikinus penkių aukštų daugiabutį Časiv Jaro mieste žuvo mažiausiai 10 žmonių. 

Ukrainos gelbėjimo tarnybos iš pradžių nurodė šešis žuvusiuosius, tačiau vėliau pranešė, kad žuvusiųjų skaičius išaugo iki mažiausiai 15.

Donecko srities gubernatorius Pavlo Kyrylenko sakė, kad griuvėsiuose gali būti įstrigę apie tris dešimtis žmonių, pranešė „Reuters“.

Časiv Jaro miestas yra maždaug už 20 km į pietryčius nuo Kramatorsko – miesto, kuris, kaip prognozuojama, taps pagrindiniu Rusijos pajėgų taikiniu joms judant į vakarus.

12:50 Rusija toliau ribojo užsienio žiniasklaidos prieinamumą

Rusija apribojo prieigą prie Vokietijos laikraščio „Die Welt“ interneto svetainės, praneša „Reuters“.

Pasak šalies ryšių reguliavimo institucijos „Roskomnadzor“, tai padaryta prokurorų prašymu.

Nuo Rusijos pradėto karo ji nuolat kaltina Vakarus melagingos informacijos skleidimu ir blokuoja arba apriboja prieigą prie BBC, „Voice of America“, „Deutsche Welle“ ir kitų žiniasklaidos priemonių.

12:40 Kibernetinės atakos prieš „Ignitis grupę“ sumažėjo

Šeštadienį pradėtos vykdyti kibernetinės atakos prieš „Ignitis grupę“ vykdytos mastas yra sumažėjęs, šiuo metu situacija yra gera ir stabili, BNS sekmadienį sakė grupės atstovas.

„Pati kibernetinė ataka negalime sakyti, kad ji pasibaigė, bet jos mastai tikrai yra apmažėję. Mūsų vieša infrastruktūra yra geros būklės – kelias vietas, kur matė trūkumų, komanda sustiprino, pasižiūrėjo, ką dar reikėtų pastiprinti ateityje“, – BNS sakė „Ignitis grupės“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius.

Plačiau skaitykite čia.

12:20 Luhansko gubernatorius: Donbase „tikras pragaras“

Atsiradus vertinimams, kad Rusijos pajėgos daro operatyvinę pauzę, Luhansko gubernatorius Serhijus Haidajus sako, kad Rusijos pajėgos Donbase kelia „tikrą pragarą“, praneša AP.

Po Lysičansko užėmimo kai kurie analitikai prognozavo, kad Maskvos pajėgos greičiausiai užtruks kurį laiką, kol persiginkluos ir persigrupuos.

„Mes stengiamės sulaikyti rusų ginkluotas pajėgas palei visą fronto liniją. Kol kas priešas nepaskelbė jokios operatyvinės pauzės. Jis vis dar puola ir apšaudo mūsų žemes tokiu pat intensyvumu kaip ir anksčiau“, – sakė S. Haidajus.

11:30 Zelenskis: kokybiškas transporto tinklas – saugumo klausimas

Ukrainos prezidentas su statybų bendrovėmis aptarė infrastruktūros ir tiekimo grandinių atkūrimo klausimus. Jis pabrėžė, kad karo metu stipri infrastruktūra yra vienas svarbiausių gynybos elementų.

Kaip anksčiau skelbė „Unian“, liepos 9 d. duomenimis, dokumentuoti Ukrainos infrastruktūros nuostoliai dėl Rusijos agresijos siekia 95 mlrd. USD.

11:10 Britų pajėgos pradėjo Ukrainos karių mokymus

Didžiosios Britanijos pajėgos pradėjo Ukrainos karių mokymus pagal naują programą, skirtą padėti kovoti su Rusija, skelbia „The Guardian“.

Į Jungtinę Karalystę atvyks iki 10.000 ukrainiečių karių, kurie kelias savaites dalyvaus specializuotuose kariniuose mokymuose. Ketvirtadienį pirmasis būrys susitiko su gynybos sekretoriumi Benu Wallace, patvirtino Gynybos ministerija (MO).

B. Wallace šią programą apibūdino kaip kitą Didžiosios Britanijos paramos Ukrainos kariuomenei etapą.

10:40 Skinasi kelią Popasnos apylinkėse

Rusijos pajėgos greičiausiai šiek tiek pasistūmėjo į priekį Popasnos apylinkėse, sekmadienį pranešė Ukrainos Gynybos ministerija.

Pranešime teigiama, kad Rusijos kariuomenė toliau smūgiuoja Donbaso Slovjansko rajoną iš Iziumo apylinkių šiaurėje ir netoli Lysičansko rytuose.

Atnaujintoje informacijoje priduriama, kad kelias E40, jungiantis Donecką ir Charkivą, greičiausiai bus svarbus Rusijos pajėgų tikslas, joms žengiant per Donecko sritį.

09:30 „The New York Times“ analizė: tai bus ilgalaikis karas

„Praėjus daugiau nei keturiems mėnesiams po Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, karas, kuris, kaip buvo tikėtasi, taps Rusijos „blitzkrigu“, dabar virto centimetrų mūšiu, kurio pabaigos nematyti“, praneša „The New York Times“.

Analizėje pateikiama prognozė, kad šis karas taps ilgailaikiu, sekinančiu karu.

Anot analitikų, ilgalaikė konflikto trajektorija vis labiau priklausys nuo to, ar Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės sugebės išlaikyti savo karinius, politinius ir finansinius įsipareigojimus sulaikyti Rusiją.

09:00 Rusija perkelia pajėgas

Šeštadienį Didžiosios Britanijos karinė žvalgyba pranešė, kad Rusija perkelia rezervines pajėgas iš visos šalies ir telkia jas netoli Ukrainos būsimoms puolamosioms operacijoms.

„Didelė dalis naujų Rusijos pėstininkų dalinių tikriausiai bus dislokuoti su šarvuočiais MT-LB, paimtais iš ilgalaikio saugojimo sandėlių“, – pranešė Didžiosios Britanijos gynybos ministerija.

08:45 Kanada grąžins Vokietijai konfiskuotą Rusijos dujų turbiną

Kanada rizikuoja užsitraukti Ukrainos rūstybę, nes grąžina Vokietijai suremontuotą milžinišką turbiną, kuri pagreitins rusiškų dujų srautą dujotiekiu „Nord Stream 1“, praneša „Reuters“.

Kanada šeštadienį paskelbė apie savo sprendimą po to, kai praėjusį mėnesį konfiskavo Rusijos dujų ir naftos milžinei „Gazprom“ priklausančią sugadintą turbiną, kuri buvo remontuojama „Siemens Energy Canada“ dirbtuvėse.

Kijevas paragino Kanados vyriausybę negrąžinti turbinos Vokietijai, teigdamas, kad toks sprendimas pažeistų Rusijai taikomų sankcijų vientisumą. Tačiau Vokietija, kuri susiduria su dideliu dujų stygiumi, prašė Kanados išsiųsti turbiną atgal dėl Maskvos grasinimų.

08:30 Pradedamas riboti cemento, alkoholio tranzitas į Kaliningradą

Nuo sekmadienio, pasibaigus penktojo Europos Sąjungos (ES) sankcijų paketo Rusijai pereinamajam laikotarpiui, tranzitu per Lietuvą draudžiama gabenti rusiškos kilmės cementą, alkoholį ir kitus produktus.

Sankcijos vykdomos remiantis ES priimtu reglamentu bei Europos Komisijos (EK) vertinimais ir konsultuojantis su ja, teigia Lietuvos muitinė. 

Plačiau skaitykite čia.

08:18 Naktinės atakos

Kaip praneša „Reuters“, naktį pagrindinės Rusijos atakos buvo sutelktos į Luhansko ir Donecko sritis.

Donecke degė šaudmenų sandėliai. Taip pat mažiausiai šeši žmonės žuvo, o daugiau kaip 34 įstrigo po to, kai šeštadienio vakarą Rusijos „Uragan“ raketos pataikė į penkiaaukštį gyvenamąjį namą Ukrainos Donecko regione ir sugriovė pastatą, pranešė regiono gubernatorius.

Raketų smūgį patyrė ir Charkivo miestas.  

Tuo metu Ukrainos pajėgos pietuose raketomis ir artilerija apšaudė Rusijos pozicijas, įskaitant amunicijos sandėlius Černobaivkos rajone, pranešė Ukrainos karinė vadovybė.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

„Norfos“ efektyvumo sprendimai: iš ko mokėti didesnius atlyginimus? Verslo tribūna

Nuo sumažinto apšvietimo iki išjungiamų šaldytuvų – mažmeninės prekybos tinklai šiandien priversti ieškoti...

G. Nausėda: Lietuva remia baltarusių siekį kovoti už laisvą gyvenimą

Prieš dvejus metus prasidėję protestai negrįžtamai pakeitė dalį baltarusių visuomenės, o Lietuva remia jų...

Verslo aplinka
2022.08.09
Lenkija žada imtis atsako prieš ES dėl užblokuotų lėšų

Įtampa tarp Lenkijos ir Europos Komisijos šią savaitę vėl išaugo, lenkų konservatyvios valdančiosios partijos...

Verslo aplinka
2022.08.09
Turkija po 2 metų pertraukos pasiuntė gręžybos laivą į Viduržemio jūros rytus

Turkija antradienį pasiuntė savo naujausią gręžybos laivą į pirmąją per beveik dvejus metus energijos...

Verslo aplinka
2022.08.09
Baltarusių opozicija: nuo režimo bėgantieji į Lietuvą gali patekti tik nelegaliai 1

Nuo Aliaksandro Lukašenkos, neteisėto Baltarusijos vadovo, režimo bėgantys baltarusiai į Lietuvą gali patekti...

Verslo aplinka
2022.08.09
Graikijos premjeras smerkia opozicinės partijos lyderio sekimą

Kyriakos Mitsotakis, Graikijos premjeras, pirmadienį pripažino, kad žvalgybos tarnybos vykdytas opozicinės...

Verslo aplinka
2022.08.09
Rusijos aviakompanijos pradeda ardyti lėktuvus atsarginėms dalims

Rusijos aviakompanijos, įskaitant didžiausią iš jų – valstybės kontroliuojamą „Aeroflot“, pradėjo ardyti...

Verslo aplinka
2022.08.09
„Transneft“: Ukraina sustabdė rusiškos naftos tranzitą į Europą 3

Rusijos valstybės valdoma naftos kompanija „Transneft“ teigė, kad nuo rugpjūčio 4 dienos Ukraina nustojo...

Pramonė
2022.08.09
JK baiminantis recesijos, B. Johnsonas fiskalinius sprendimus palieka kitam premjerui

Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės (JK) ministras pirmininkas, iki savo pasitraukimo kitą mėnesį nedarys...

Verslo aplinka
2022.08.09
A. Armonaitė Klaipėdai žada numatyti finansavimą mėlynųjų inovacijų ir aplinkosaugos idėjoms

Klaipėda iš visų Lietuvos miestų turi didžiausią potencialą ateityje pritraukti su Baltijos jūros ištekliais,...

Verslo aplinka
2022.08.09
Panevėžyje ir Kuršių mariose prasideda karinės pratybos

Antradienį Panevėžio mieste ir rajone bei Vakarų Lietuvoje prasideda Lietuvos kariuomenės pratybos.

Verslo aplinka
2022.08.09
Rusija įšaldė objektų inspektavimą pagal START sutartį su JAV

Rusija pirmadienį pranešė, kad įšaldo objektų inspektavimą pagal strateginės ginkluotės mažinimo sutartį su...

Verslo aplinka
2022.08.09
Pirmadienį – 1.935 nauji COVID-19 atvejai, mirė žmogus

Per praėjusią parą nustatyti 1.935 nauji COVID-19 atvejai, mirė vienas žmogus, rodo antradienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.08.09
Prezidento patarėjas: pirmiausia reikia didinti žmonių pajamas, vėliau galima svarstyti ir PVM maistui lengvatą 3

Siekiant mažinti infliacijos poveikį gyventojams gali būti svarstoma ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM)...

Verslo aplinka
2022.08.09
D. Trumpas pranešė apie FTB reidą jo namuose Floridoje 1

Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį paskelbė, kad FTB agentai vykdo reidą jo rezidencijoje...

Verslo aplinka
2022.08.09
Karštą politinį rudenį žymės ekonominių iššūkių ženklai Premium

Biudžetas, reakcija į gresiančią recesiją, naujos antiinfliacinės priemonės, pasiūlymai dėl mokesčių...

Verslo aplinka
2022.08.09
Ukraina: suimti Rusijos agentai, planavę nužudyti gynybos ministrą ir karinės žvalgybos vadovą

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) pirmadienį pranešė, kad suėmė Rusijos agentus, kurie planavo nužudyti gynybos...

Verslo aplinka
2022.08.09
Taivano diplomatijos vadovas: Kinija savo karinėmis pratybomis rengiasi invazijai

Taivano užsienio reikalų ministras Josephas Wu antradienį pareiškė, jog Pekinas vykdo oro ir jūrų pratybas...

Verslo aplinka
2022.08.09
Viceministras: kovinių dronų iš JAV perkanti Lietuva jų papildomai gaus kaip paramą

Iš Jungtinių Valstijų kovinių dronų „Switchblade“ perkanti Lietuva jų papildomai gaus kaip paramą, portalui...

Verslo aplinka
2022.08.09
„Aston Martin“ pradeda naują erą: keičia prekės ženklą ir pristato naują ikoniškąjį logotipą Verslo tribūna 1

Ikoniškasis „Aston Martin“ ženklas kelia sparnus į naują įspūdingą erą. Itin prabangių britiškų automobilių...

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku