Ukraina paneigė, kad rusai sunaikino HIMARS sistemas, bepilotis „Bayraktar“ bus perduotas nedelsiant

Publikuota: 2022-07-06
Atnaujinta 2022-07-06 19:53
„Verslo žinios“
  • Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas mano, kad regione galima nutiesti geležinkelio atšaką krovinių pervežimui ir kelią automobiliams.
  • Rusijos pagrindiniai taikiniai dabar yra Kramatorskas ir 16 km į šiaurę nuo jo esantis Slovjanskas.
  • Donecke būtina evakuoti 350.000 gyventojų.
  • Rusai kasdien gauna įsakymą žengti toliau, bet ne visada jį vykdo.
  • Maskva trečiadienį pripažino, kad Turkija tikrina rusų prekinį laivą Juodojoje jūroje, Kyjivo teigimu, gabenantį pavogtus Ukrainos kviečius.

Antradienio įvykius galite rasti čia

Trečiadienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame įvykius Ukrainoje kartu sekti rytoj nuo 7 val.

19:53 Nuo karo pradžios Ukrainą paliko apie 9 mln. gyventojų

Anot JT pabėgėlių reikalų agentūros UNHCR, iš Ukrainos nuo karo pradžios išvyko daugiau nei 8,79 mln. gyventojų.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Žmonių migracija iš šalies suintensyvėjo pastarosiomis savaitėmis.

Daugiausiai žmonių nuo vasario mėn. pabaigos atvyko į Lenkiją – virš 1,2 mln.

19:25 V. Zelenskis padėkojo Airijai, kad ji įvardijo Rusijos vykdomą karą genocidu

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis padėkojo Airijai už Ukrainos pabėgėlių priėmimą ir už tai, kad Airijos senatas neseniai priėmė rezoliuciją, kurioje Rusijos įsiveržimas į Ukrainą pripažįstamas genocidu.

Trečiadienį Kyjive surengtoje bendroje spaudos konferencijoje su Airijos ministru pirmininku Michealu Martinu sakė, kad jiedu aptarė bendrą atsaką į grėsmę maisto saugumui, energijos krizę ir naujo sankcijų paketo Rusijai rengimą.

19:13 Ukraina paneigė, kad rusai sunaikino HIMARS sistemas

Trečiadienio popietę Rusijos gynybos ministerijos paskleista informacija, jog buvo sunaikintos JAV raketų paleidimo sistemos HIMARS yra melaginga, rašo UNIAN.

„Rusijos propagandistai aktyviai skleidžia melagingą informaciją apie tariamą HIMARS sunaikinimą. Pabrėžiame, kad ši žinia neatitinka tikrovės ir yra netikra“, – sakoma Ukrainos Jungtinių pajėgų operatyvinės grupės paskelbtame pranešime.

Scanpix nuotr.
Scanpix nuotr.

19:00 I. Šimonytė: Lietuva pasirengusi stiprinti ekspertinę paramą Moldovai

Lietuva pasirengusi stiprinti jau teikiamą ekspertinę paramą Moldovai, šiai gavus kandidatės į Europos Sąjungą (ES) statusą ir siekiant pilnateisės narystės, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Moldova pademonstravo didelį ryžtą, sunkiai dirbo ir nusipelnė šio istorinio sprendimo. Tai motyvuojanti ES žinia kartu su gairėmis konkretiems darbams, siekiant derybų dėl ES narytės pradžios. Lietuva pasirengusi sustiprinti jau teikiamą ekspertinę paramą tose srityse, kuriose Moldova matytų didžiausią poreikį“, – trečiadienį Vilniuje susitikusi su Moldovos prezidente Maia Sandu sakė I. Šimonytė. 

Kalbėdama apie Rusijos invaziją į Ukrainą Lietuvos premjerė įvertino itin sudėtingą Moldovos padėtį – nedidelei Ukrainos kaimynei tenka susidoroti su trigubu šoku: karo pabėgėlių antplūdžiu, ekonomine krize ir išaugusiomis saugumo įtampomis.

„Solidarizuojamės su Moldova, norime stiprinti dvišalį bendradarbiavimą, padėti Moldovai atlaikyti ekonominės ir energetinės krizės pasekmes“, – teigė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

18:54 Ukrainiečiai tikslingai atakuoja Donecke

UNIAN informuoja, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos atakavo laikiną rusų amunicijos ir degalų perkrovimo bazę.

Tai patvirtino ir Ukrainos ginkluotųjų pajėgų „Telegram“ kanalas „StratCom“. Anot jo, tai ne vienintelė sėkminga Ukrainos ataka šiame regione.  

 

17:40 Rusija įveda bausmes už raginimus veikti prieš saugumą, bendradarbiavimą su užsieniečiais

Rusijos parlamentas trečiadienį sugriežtino įstatymus dėl valstybės išdavimo bei šnipinėjimo ir įvedė ilgas įkalinimo bausmes už raginimus veikti prieš nacionalinį saugumą, be to, numatė baudžiamąją atsakomybę už „slaptą“ bendradarbiavimą su užsieniečiais.

„Šie pakeitimai yra adekvatus ir savalaikis atsakas į iššūkius, su kuriais šiuo metu susiduria mūsų šalis“, – sakė Vasilijus Piskariovas, įtakingas įstatymų leidėjas, žemųjų parlamento rūmų paskelbtame pareiškime.

Už viešus raginimus veikti prieš Rusijos saugumą nuo šiol bus skiriamos įkalinimo iki septynerių metų bausmės.

Už „slaptą“ bendradarbiavimą su užsieniečiu ar tarptautine organizacija ir pagalbą jiems veikti prieš Rusijos interesus bus skiriamos įkalinimo iki aštuonerių metų bausmės.

Šie sprendimai primena sovietinius laikus, kai rusų kontaktai su užsieniečiais buvo akylai stebimi.

Priemonės priimtos 133-ią Rusijos karinės intervencijos Ukrainoje dieną.

Rusijos visuomenė patiria istorinį susidorojimą su kitaminčiais, suintensyvėjusį prezidentui Vladimirui Putinui vasario 24 dieną pradėjus invaziją į Ukrainą.

Teisų gynėjai nuogąstauja, kad naujuoju įstatymu bus naudojamasi slopinant paskutines kitokių nuomonių apraiškas.

Informacijos, kuri gali būti panaudota prieš Rusijos armiją, rinkimas, saugojimas ir perdavimas priešui bus laikomas šnipinėjimo forma ir baudžiamas įkalinimu nuo 10 iki 20 metų.

Karinės intervencijos Ukrainoje kritikavimas Rusijoje iš esmės uždraustas, kaip ir žodžių „karas“ bei „invazija“ vartojimas.

Kovo mėnesį Rusija įvedė įkalinimo iki 15 metų bausmes už „neteisingos“ informacijos skleidimą siekiant „diskredituoti“ jos kariuomenę.

16:42 Norvegija sako radusi sprendimą dėl Rusijos krovinių gabenimo į Svalbardą

Norvegijos Užsienio reikalų ministerija trečiadienį paskelbė suradusi sprendimą, kaip leisti gabenti Rusijos krovinius į Svalbardo salyną Arktyje, blokuotus dėl sankcijų Maskvai.

Ministerija nurodė, jog krovinių konteinerių vežimas buvo blokuotas todėl, kad jie buvo vežami rusų transporto priemonėmis, o joms draudžiama vežti krovinius per sieną. Dabar konteineriai bus vežami norvegų transporto priemonėmis.

„Pozityvu tai, kad dabar... surastas sprendimas“, – sakoma ministerijos pareiškime.

Jame priduriama, kad du konteineriai su prekėmis jau gabenami iš Norvegijos žemyninės dalies į Svalbardą norvegų laivu.

Sprendimas turėtų sušvelninti Oslo ir Maskvos ginčą dėl Rusijos krovinių gabenimo į Svalbardo salyną.

Praėjusią savaitę Rusijos Užsienio reikalų ministerija iškvietė Norvegijos reikalų patikėtinę, apkaltino Oslą blokuojant krovinių gabenimą į Svalbardą ir pagrasino atsakomaisiais veiksmais.

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas antradienį sakė, kad parlamentarai turėtų svarstyti svarbios sutarties su Norvegija dėl sienos Arktyje denonsavimą.

2010 metais Rusija ir Norvegija pasirašė sutartį dėl jūros sienos nustatymo ir bendradarbiavimo Barenco jūroje bei Arkties vandenyne, taip užbaigdamos 40 metų trukusį ginčą.

Norvegija atsakydama pabrėžė, kad Oslas ir Maskva „abu suinteresuoti“ palaikyti susitarimą ir kad „susitarime dėl demarkacinės linijos nėra nutraukimo išlygos“.

Norvegija turi suverenias teises į Svalbardą, tačiau leidžia daugiau nei 40 šalių piliečiams lygiomis teisėmis eksploatuoti salose esančias gamtinių išteklių atsargas.

16:16 G. Nausėda: energetinė nepriklausomybė nuo Rusijos Moldovai itin svarbi

Moldova turės įgyvendinti daug reformų, o ypač jai svarbi energetinė nepriklausomybė, sako Lietuvos prezidentas.

„Kaip ir kiekvienai šaliai, energetinė nepriklausomybė dabartiniame geopolitiniame kontekste Moldovai itin svarbi. Lietuva geriau nei bet kas kitas geriau suvokia šio klausimo svarbą“, – trečiadienį Vilniuje, Prezidentūroje, kalbėjo Gitanas Nausėda.

Jis pasidžiaugė, kad pavyko Moldovą ir kitas asocijuotas šalis įtraukti į ES bendrų energijos pirkimų mechanizmą.

„Tikiu, kad tai suteiks užtikrintumą Moldovai ir toliau didinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos“, – sakė Lietuvos prezidentas.

Plačiau skaitykite ČIA.

Moldovos prezidentė Maia Sandu ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. BNS nuotr.
Moldovos prezidentė Maia Sandu ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda. BNS nuotr.

15:44 Ruošiamasi Slovjansko aktyvesniam puolimui

Tikėtina, kad Rusija bandys surengti puolimą Slovjansko atžvilgiu, sako Vadimas Lyjachas, Slovjansko meras, ir pridūrė, kad Ukrainos pajėgos šiuo metu laiko Maskvos kariuomenę prie Siversko Doneco upės.

Kaip rašo CNN, jis įvardija, kad dažnėja smūgiai ir manoma, kad kai tik priešas sugebės vykdyti puolimo operacijas, pradės naikinti infrastruktūrą ir patį miestą.

15:32 Turkija tikrina rusų prekinį laivą

Maskva trečiadienį pripažino, kad Turkija tikrina rusų prekinį laivą Juodojoje jūroje, Kyjivo teigimu, gabenantį pavogtus Ukrainos kviečius.

Su Rusijos vėliava plaukiojantis laivas „Žibek Žoly“ šiuo metu yra Karasu uosto reide, atliekamos standartinės procedūros, įskaitant sanitarinį patikrinimą, trumpoje spaudos konferencijoje sakė Rusijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksejus Zaicevas.

„Turkų pareigūnai priims sprendimą dėl leidimo ar draudimo įplaukti į uostą. Apie krovinio sulaikymą ar areštą nekalbama“, – sakė jis.

Ukraina penktadienį paprašė Turkijos areštuoti „Žibek Žoly“ ir tvirtina, kad jis išplaukė iš Rusijos okupuoto Ukrainos Berdiansko uosto su nelegaliai paimtais kviečiais.

NATO narė Turkija, bandanti palaikyti ryšius ir su Maskva, ir su Kyjivu, oficialiai nieko nekomentuoja.

15:19 Vengrija pakartojo, kad savo pozicijos dėl gamtinių išteklių iš Rusijos nekeičia

Interviu CNN televizijos kanalui Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto pareiškė, kad Vengrija atsisako prisidėti prie Vakarų iniciatyvos tiekti ginklus karo niokojamai Ukrainai, nes, anot jo, tuomet galėtų iškilti pavojus Užkarpatėje gyvenantiems vengrams, kurių ten yra apie 150.000.

Jis taip pat pakartojo Vengrijos poziciją dėl to, kad šalis artimiausiais metais negalės apsieiti be Rusijos naftos ir dujų. Pasak ministro, tam nėra jokių galimybių, nors šalis ir yra prieš karą.

14:45 Bepilotis „Bayraktar“ Ukrainai bus perduotas nedelsiant

Bepilotis karinis orlaivis „Bayraktar“ Ukrainai bus perduotas nedelsiant, sako Arvydas Anušauskas, krašto apsaugos ministras.

Trečiadienį Ukrainai skirtas dronas pristatomas visuomenei Aviacijos bazėje Šiauliuose.

„Galime (...) garantuoti, kad šis ginklas, visa ginkluotė bus pristatyta į Ukrainą nedelsiant. Tikslios valandos nepasakysiu, bet ginkluotė iškeliaus praktiškai po viešos apžiūros“, – spaudos konferencijoje bazėje teigė ministras.

Pasak jo, ketvirtadienį Vyriausybė patvirtins „Bayraktar“ perdavimą Ukrainai.

Plačiau skaitykite ČIA.

BNS nuotr.
BNS nuotr.

13:39 D. Medvedevas užsiminė apie branduolinį karą, jei TBT nubaustų Maskvą

Buvęs Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas trečiadienį užsiminė apie branduolinio karo galimybę, jei Tarptautinis Baudžiamasis Teismas (TBT) imtųsi bausti Maskvą dėl įtariamų nusikaltimų Ukrainoje.

„Mintis bausti šalį, turinčią didžiausią branduolinį arsenalą, pati savaime yra absurdiška ir potencialiai kelia grėsmę žmonijos egzistavimui“, – per susirašinėjimo programėlę „Telegram“ pareiškė D. Medvedevas, artimas prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas.

13:00 Į Kyjivą atvyko Airijos premjeras

Į Kyjivą atvyko Airijos ministras pirmininkas Michealas Martinas, informuoja „Ukrinform“.

Jis aplankys sostinės apylinkes, kuriose buvo įvykdyti rusų karių nusikaltimai ir susitiks su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

12:45 G. Nausėda: mūsų bendra pareiga – laiku duoti atkirtį agresoriui

Skaudžių išbandymų patyrusios tautos turi vienytis, jų bendra pareiga – laiku duoti atkirtį agresoriui, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Trečiadienį minint Valstybės dieną, G. Nausėda sakė, jog tai reikalinga tęsiantis Rusijos karinei agresijai Ukrainoje.

„Kaip tik šiuo metu, kai Rusijos karinė agresija niokoja Ukrainą, nepaprastai svarbus susitelkimas ir vienybė tautų, kurios daugiau už kitas patyrė skaudžių išbandymų ir todėl geriausiai žino tikrąją laisvės kainą“, – teigė prezidentas per valstybės vėliavų pakėlimo ceremoniją S. Daukanto aikštėje Vilniuje.

12:33 Kaliningradas iškėlė geležinkelio atšakos per Lietuvą krovinių pervežimui nutiesimo idėją

Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas mano, kad regione galima nutiesti geležinkelio atšaką per Lietuvą krovinių pervežimui ir greitkelį. Jis pažymėjo, kad toks projektas galėtų būti įgyvendintas tik Lietuvai sutikus ir bendrų sutarčių pagrindu.

Jis aiškino, kad galima „sudaryti tarptautinį režimą jo funkcionavimui, kad būtų garantuotas Kaliningrado sausumos ryšys su pagrindine teritorija“, rašo Rusijos laikraštis „Kommersant“.

Antonas Alikhanovas, Kaliningrado srities gubernatorius. Aleksandro Ermochenko REUTERS / „Scanpix“ nuotr.
Antonas Alichanovas, Kaliningrado srities gubernatorius. Aleksandro Ermochenko (REUTERS / „Scanpix“) nuotr.

„Gal šio koridoriaus viduje padarytume kokį nors kelią, kuris būtų, tarkime, apribotas kažkokiu tam skirtu koridoriumi, už kurio neįmanoma išsikelti, be galimybės įsukti į Lietuvą. Kodėl gi ne?“, – svarsto gubernatorius.

Išsamiau apie šią gubernatoriaus viziją skaitykite šiame straipsnyje.

VŽ primena, kad birželio 17-ąją įsigaliojus ketvirtajam Europos Sąjungos sankcijų paketui, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą ir nurodė tai padariusi remdamasi EK išaiškinimu.

Apie situaciją pačiame Kaliningrade ir sankcijų poveikį tiekimo grandinėmis plačiau galima perskaityti čia

12:14 Rusijai apšaudant Ukrainos Donecko sritį žuvo 5 civiliai

Per rusų vykdomą Ukrainos rytinės Donecko srities apšaudymą pastarąją parą žuvo penki civiliai, o dar 21 buvo sužeistas, sakė srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka.

Rusija pastarosiomis dienomis intensyvina puolimą Donecko srityje.

Rusijos pajėgos praėjusią naktį taip pat raketomis smogė antram pagal dydį Ukrainos miestui Charkivui, trečiadienį per „Telegram“ paskelbė Charkivo srities karinės administracijos vadovas Olehas Synehubovas.

Pasak jo, taikytasi į tris miesto rajonus, sugriautas universiteto pastatas ir administracinis pastatas, sužeisti trys žmonės, tarp jų mažas vaikas.

11:24 EK pirmininkė: ES turi pasirengti visiškam rusiškų dujų tiekimo nutraukimui

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį sakė, kad Europos Sąjungai reikia pasirengti visiškam rusiškų gamtinių dujų tiekimo nutraukimui.

ES dėl Maskvos karo Ukrainoje yra paskelbusi sankcijų Rusijai ir palaipsniui atsisako energijos iš šios šalies, bet U. von der Leyen pabrėžė, kad blokas turi pasirengti staigiam tiekimo iš Rusijos nutraukimui.

„Mums dabar taip pat reikia pasirengti tolesniems dujų tiekimo sutrikimams ir net visiškam rusiškų dujų tiekimo nutraukimui“, – Europos Parlamentui Strasbūre sakė U. von der Leyen.

11:04 Rusai kasdien gauna įsakymą žengti toliau, bet ne visada jį vykdo

„Rusai kasdien gauna įsakymą žengti toliau, bet ne visada jį vykdo, nes jų nuostoliai labai dideli“, – „Telegram“ įraše teigia Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius.

Tai, pasak jo, pripažįsta ir belaisviai, ir tie, kurie bendrauja su Lysyčansko ir Sjevjerodonecko gyventojais.

10:53 S. Lavrovas: V. Putino ir E. Macrono skambučio nutekinimu pažeistas diplomatinis etiketas

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį sakė, kad Prancūzijos ir Rusijos prezidentų Emmanuelio Macrono ir Vladimiro Putino telefoninio pokalbio paskelbimas yra „diplomatinio etiketo“ pažeidimas.

„Diplomatinis etiketas nenumato vienašališko įrašų nutekinimo“, – sakė S. Lavrovas, lankydamasis Vietname.

Konfidencialaus skambučio, įvykusio kelios dienos prieš Rusijos įsiveržimą į Ukrainą, detales paskelbė transliuotojas „France 2“, dokumentiniame filme apie tai, kaip Prancūzijos prezidentas sprendžia karo Ukrainoje klausimą.

S. Lavrovas sakė, kad Rusijai nėra ko gėdytis dėl minimo dviejų lyderių pokalbio.

„Mes iš principo deramės taip, kad mums niekada dėl nieko nereikėtų gėdytis. Mes visuomet sakome, ką galvojame, ir esame pasirengę atsakyti už savo žodžius, paaiškinti savo poziciją“, – sakė jis.

S. Lavrovas į Vietnamą atvyko iš Mongolijos, pakeliui į Didžiojo dvidešimtuko (G-20) susitikimą Indonezijos Balio saloje. Po Aziją jis keliauja siekdamas paramos dėl karo Vakarų izoliuojamai Maskvai.

10:23 A. Blinkenas su Kinijos užsienio reikalų ministru aptars Pekino atsaką į karą Ukrainoje

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas ketina susitikti su Kinijos kolega per G-20 užsienio reikalų ministrų susitikimą Balyje šią savaitę ir „atvirai pasikalbėti“ apie Pekino atsaką į karą Ukrainoje.

Kaip rašo CNN, pagrindinis A. Blinkeno ir Wang Yi, Kinijos užsienio reikalų ministro, susitikimo prioritetas yra „pabrėžti JAV įsipareigojimą intensyviai diplomatijai ir atviroms bendravimo linijoms su Kinijos Liaudies Respublika“.

09:44 Latvija ketina įvesti visuotinę karo tarnybą

Atsižvelgdama į Rusijos keliamą grėsmę ir būtinybę gerinti šaukimo į kariuomenę sistemą, Latvijos Gynybos ministerija siūlys įvesti šalyje visuotinę karo tarnybą, antradienį sakė gynybos ministras Artis Pabrikas.

Dabartinės sistemos galimybės jau išeikvotos, pabrėžė ministras.

Visuotinį šaukimą ketinama palaipsniui įvesti per penkerius metus. 2023 metų sausio 1-ąją prasidės pirmasis šio proceso etapas, jame bus galima dalyvauti savanoriškai.

Pasak A. Pabriko, pirmaisiais metais gali būti pašaukta apie 1.000 žmonių. Planuojama, kad karo tarnyba truks 11 mėnesių.

Į karo tarnybą bus šaukiami vyrai nuo 18 iki 27 metų amžiaus. Moterys galės tarnauti savanoriškai.

Tarnybą baigę asmenys išeis į atsargą ir privalės periodiškai dalyvauti trumpalaikiuose mokymuose.

Gynybos ministerija siekia per penkerius metus pasiekti tokius pajėgumus, kad ginkluotąsias pajėgas karo sąlygomis sudarytų 50.000 žmonių. 

Tačiau A. Pabrikas pažymėjo, kad nepriklausomai nuo reformos Latvijoje išliks ir profesionali kariuomenė.

09:21 Zaporižios grūdų derlius turėtų siekti 2 mln. tonų

Rusijos primestos dalinai okupuoto Zaporižios regiono administracijos vadovas Jevgenijus Balickis pareiškė, kad šiame regione bus nuimama 2 mln. tonų grūdų.

„Regione vyksta derliaus nuėmimo kampanija“, – antradienį savo kanale „Telegram“ sakė jis ir pridūrė, kad šiemet derlius iš regiono turėtų viršyti praėjusių metų 1,5 mln. tonų derlių.

J. Balickis pridūrė, kad jau parduota 70% praėjusių metų grūdų derliaus iš Rusijos kontroliuojamų Zaporižios rajonų, informuoja CNN.

VŽ anksčiau rašė, kad regionas planuoja parduoti Ukrainos grūdus Vidurio Rytams. Teigiama, kad pagrindinės sandoryje dalyvaujančios šalys yra Irakas, Iranas ir Saudo Arabija.

08:56 Donecke būtina evakuoti 350.000 gyventojų

Donecko srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka sakė, kad evakuoti 350.000 srityje dar esančių gyventojų būtina siekiant apsaugoti gyvybes ir sudaryti geresnes sąlygas ukrainiečių kariuomenei ginti miestus nuo rusų puolimo.

„Šią savaitę nebuvo nė dienos be apšaudymo“, – nurodė pareigūnas.

„Kai bus mažiau žmonių, galėsime labiau sutelkti dėmesį į mūsų priešą ir vykdyti savo pagrindines užduotis“, – sakė P. Kyrylenka. 

P. Kyrylenkos raginimas gyventojams išvykti yra tarp didžiausio masto evakuacijos rekomendacijų šio karo metu. Kaip nurodo Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra, pačioje Ukrainoje yra daugiau kaip 7,1 mln., savo namus palikusių ukrainiečių, o dar daugiau kaip 4,8 mln. pabėgėlių nuo karo pradžios vasario 24-ąją išvyko iš šalies.

Pasak P. Kyrylenkos, Rusijos pagrindiniai taikiniai dabar yra Kramatorskas ir 16 km į šiaurę nuo jo esantis Slovjanskas, nes šiuose miestuose yra svarbių infrastruktūros objektų. Jo teigimu, apšaudoma „labai chaotiškai“, nesirenkant „konkrečių taikinių“, tik tam, „kad būtų naikinami civilinė infrastruktūra ir gyvenamieji rajonai“.

Didelėje Ukrainos dalyje, įskaitant Kyjivą, aidint oro pavojaus sirenoms, prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį vakare sakė toliau siekiantis modernių priešraketinių sistemų.

„Rusijos armija nedaro jokių pertraukų, – sakė jis. – Mūsų užduotis yra laikytis.“

08:15 Šiauliuose visuomenei pristatomas Ukrainai skirtas „Bayraktar“

Trečiadienį Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose visuomenei pristatomas Ukrainai skirtas nepilotuojamas karinis orlaivis „Bayraktar“.

Lėktuvas iš gamintojų Turkijoje į Lietuvą pargabentas pirmadienį. 

Krašto apsaugos ministerija už žmonių suaukotas lėšas pirko ginkluotę orlaiviui „Bayraktar“ TB2, jį Lietuvai nemokamai perdavė Turkijos įmonė „Baykar“.

Bepiločius gaminanti Turkijos įmonė orlaivį nusprendė perduoti po to, kai Lietuvos gyventojai surinko 5,9 mln. Eur šiam lėktuvui įsigyti ir perduoti su Rusijos invazija kovojančiai Ukrainai.

Atsiradus galimybei lėšas panaudoti kitur, orlaivio apginklavimui buvo skirti 1,5 mln. Eur, o likusi suaukota suma paramos rinkėjos „Laisvės TV“ sprendimu skiriama kitoms priemonėms Ukrainai paremti.

Ukrainai perduodamam dronui suteiktas „Vanago“ vardas.

08:10 Ukraina: Rusija meta visus rezervus į Luhanską

Ukrainos Luhansko regiono karinės administracijos vadas Serhijus Haidajus antradienį pareiškė, kad Rusija meta „visus turimus rezervus į mūšį dėl Luhansko“, rašo CNN.

„Visi Rusijos armijos rezervai metami ten – viskas, ką jie dabar turi“, - sakė jis.

Anot jo užimtame Lysyčanske greičiausiai liko apie 10.000-15.000 žmonių.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai

Lietuvoje nustatyti dar du beždžionių raupų atvejai, ketvirtadienį pranešė Arūnas Dulkys, sveikatos apsaugos...

Estija įveda draudimą į šalį atvykti Rusijos piliečiams, turintiems Estijos išduotas vizas

Ketvirtadienį Estijos vyriausybė paskelbė, kad rusams, turintiems Estijos išduotas galiojančias Šengeno...

A. Lukašenka ragina imtis priemonių dėl „atimto“ Baltarusijos turto Klaipėdos uoste 1

Autoritarinis Baltarusijos vadovas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Baltarusija faktiškai prarado turtą...

Specialiųjų tyrimų tarnyba L. Ašoklienei pareiškė įtarimus dokumento suklastojimu

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Loretai Ašoklienei, tuo metu ėjusiai vyriausiosios šalies epidemiologės...

Siūloma įvesti kompensuojamos elektros suvartojimo lubas 2

Valstybei nuo kitų metų mokant naujas subsidijas gyventojams už elektrą, siūloma nustatyti jos suvartojimo...

Pramonė
12:47
Latvijos parlamentas pripažino Rusiją teroristine valstybe

Latvijos parlamentas ketvirtadienį priėmė pareiškimą, kuriuo Rusija paskelbta „terorizmą remiančia valstybe“,...

Ispanijoje siekiant taupyti energiją ribojamas kondicionierių naudojimas

Ispanijoje trečiadienį įsigaliojo naujos energijos taupymo taisyklės, ribojančios oro kondicionierių...

„Lietuvos draudimas“ penktadaliu padidino pajamas, uždirbo kuklesnį pelną

„Lietuvos draudimo“ (kartu su Estijos filialu) šių metų pirmojo pusmečio pajamos siekė 158,8 mln. Eur ir buvo...

Finansai
12:29
Ukrainoje metinė infliacija liepą augo iki 22,2%

Metinė infliacija Ukrainoje liepą išaugo iki 22,2% nuo 21,5% birželį, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba.

A. Navys: ukrainiečių kontrpuolimas dabartinėmis sąlygomis dar nelabai įmanomas Premium

Kol nėra sustabdytas vis atsinaujinantis Rusijos puolimas iškart keliomis kryptimis, ukrainiečiai vargu ar...

Metų infliacija Rusijoje liepą sumažėjo iki 15,1% 1

Metų (12-os mėnesių) infliacija Rusijoje liepą sumenko iki 15,1% nuo 15,9% birželį, pranešė nacionalinė...

Milžino dominavimas biotechnologijose: leidžia kvėpuoti mažesnėms įmonėms ar jas smaugia? Premium

Didžiosios Lietuvos biotechnologijų įmonės pernai ir vėl didino apsukas, vienvaldžiu lyderiu išliko „Thermo...

Inovacijos
10:58
SAM: COVID-19 diagnozuoti galios ir greitieji savikontrolės testai 2

COVID-19 ligai diagnozuoti galios ir namuose atlikti greitieji savikontrolės testai, epidemijos, atsižvelgus...

Vengrijos naftininkė MOL apmokėjo „Transneft“ rusiškos naftos tranzitą per Ukrainą

Vengrijos naftos įmonė MOL trečiadienį pranešė sutikusi padengti rusiškos naftos tranzito per Ukrainą...

Trečiadienį – 1.513 naujų COVID-19 atvejų, mirė žmogus

Per praėjusią parą nustatyta 1.513 naujų COVID-19 atvejų, mirė vienas žmogus, rodo ketvirtadienį paskelbti...

Metų infliacija Baltarusijoje liepą – 18,1%

Metų (12-os mėnesių) infliacija Baltarusijoje liepą pakilo iki 18,1% nuo 17,6% birželį, rodo nacionalinės...

Prezidentūra siūlo kelti NPD bent 100 Eur, didinti kompensaciją už elektrą 1

Neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) nuo kitų metų reikėtų didinti bent 100 Eur, sako prezidento patarėjas...

Arši kaktomuša dėl kvotų: vienoje pusėje – vežėjai, kitoje – žmogaus teisių aktyvistai Premium 1

Visą Europą stingdant vairuotojų deficitui, Lietuvos vežėjai darbuotojų randa Centrinėje ir Pietryčių...

Logistika
08:55
Rusijos Finansų ministerijos duomenys rodo „katastrofišką pajamų griūtį“ liepos mėnesį 13

Energijos išteklių karas su Europa bei nevaldomu tapęs rublio kursas sudavė didelį smūgį Rusijos biudžeto...

Verslas lašinius keičia raumenimis 3

Dar nesibaigia vasara, bet dažnas gyventojas jau suka galvą, kaip reikės išgyventi žiemą. O ši žada būti ypač...

Nuomonės
05:50

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku