Slovjanske apšaudytas turgus, žuvo 2 žmonės, dar 7 sužeisti, Dūma patvirtino du įstatymų projektus ekonomikai mobilizuoti

Publikuota: 2022-07-05
Atnaujinta 2022-07-05 22:00
  • Antradienio rytą visoje Ukrainoje buvo paskelbtas oro pavojus.
  • Iš septynių raketų, rusų paleistų į Dniepropetrovsko sritį, šešias ukrainiečiams pavyko numušti, o viena atlėkė į Pokrovo miestą: sugriauti keli namai.
  • Raketomis atakuoti ir Mykolajivo, Šostkos miestai.
  • Ukraina sunaikino rusų amunicijos sandėlį Luhansko srityje.
  • Okupuotam Chersonui vadovauti paskirtas FSB pareigūnas iš Kaliningrado.

Pirmadienio įvykius galite rasti čia

[infogram id="5da232b5-bfd3-4d0d-8154-dd79ca20f76c" prefix="wzM" format="interactive" title="2022-07-04: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Antradienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame įvykius Ukrainoje kartu sekti rytoj nuo 8val.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:56 Ukraina: Rusija meta visus rezervus į Luhanską

Ukrainos Luhansko regiono karinės administracijos vadas Serhijus Haidajus antradienį pareiškė, kad Rusija meta „visus turimus rezervus į mūšį dėl Luhansko“, rašo CNN.

„Visi Rusijos armijos rezervai metami ten – viskas, ką jie dabar turi“, - sakė jis.

Anot jo užimtame Lysyčanske greičiausiai liko apie 10.000-15.000 žmonių.

21:37 S. Cichanouskaja: abejoju, kad Baltarusijos kariai dalyvaus invazijoje į Ukrainą

Į Lietuvą pasitraukusi Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja antradienį pareiškė mananti, kad jos šalies kariams „beveik neįmanoma“ prisijungti prie Rusijos karo Ukrainoje, ir pridūrė, kad kariuomenės moralė yra žema.

Ilgametė Kremliaus sąjungininkė Baltarusija, vadovaujama autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos, nuo vasario 24 dieną Rusijos lyderio Vladimiro Putino pradėtos invazijos į Ukrainą remia Maskvą ir veikia kaip jos pajėgų užnugario bazė.

„Tikrai abejoju, kad Baltarusijos kariai dalyvaus invazijoje į Ukrainą“, – žurnalistams sakė Varšuvoje viešinti S. Cichanouskaja.

„Žinoma, negaliu to garantuoti, bet, remiantis žvalgybos duomenimis, ekspertų nuomone, tai beveik neįmanoma“, – pridūrė ji.

„Baltarusijos kariuomenė yra labai demoralizuota. Jie nenori kariauti su ukrainiečiais... Jie nenori mirti nei už Lukašenką, nei už Putiną“, – teigė S. Cichanouskaja.

21:06 Rusijos parlamentarai ragina denonsuoti Arkties sutartį su Norvegija

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas antradienį sakė, kad parlamentarai turėtų svarstyti svarbios sutarties su Norvegija dėl sienos Arktyje denonsavimą, tarp abiejų šalių tvyrant didelei įtampai.

Pranešimas pasirodė Maskvai kaltinant Oslą, kad šis blokuoja Rusijos krovinių gabenimą į Svalbardo salyną, Kremliaus ryšiams su Europos šalimis trūkinėjant dėl rusų karinės invazijos Ukrainoje.

Išsamiau apie tai galima perskaityti čia.

20:04 Ukrainoje areštuota 892 mln. Eur vertės rusų ir baltarusių turto

Ukrainos generalinė prokurorė Iryna Venediktova antradienį pranešė, jog šalyje areštuota Rusijos ir Baltarusijos verslininkams priklaususio turto už 33 mlrd. hrivinų (892 mln Eur).

Skelbiama, kad maždaug trečdalį areštuoto turto sudaro Rusijos Verslininko Michailo Fridmano turtas.

19:50 Maskva skverą prie britų ambasados pervadino į „Luhansko liaudies respublikos“ skverą

Skveras Maskvoje, kur greta yra įsikūrusi Jungtinės Karalystės ambasada, buvo pervadintas į „Luhansko liaudies respublikos“ skverą, rašo Rusijos naujienų agentūra „Interfax“.

Kiek anksčiau gatvė, kur yra įsikūrusi JAV ambasada, buvo pervadinta į „Donecko liaudies respublikos“ gatvę.

19:42 Luhansko „liaudies respublikos“ premjero bendravardžiui iš Kauno bankas per klaidą pritaikė sankcijas

Separatistinės Luhansko „liaudies respublikos“ premjero bendravardžiui iš Kauno Sergejui Kozlovui Lietuvos bankas pritaikė Europos Sąjungos (ES) sankcijas ir blokuoja jo finansines operacijas, pranešė LNK.

39 metų kaunietis S. Kozlovas gimė ir augo Kaune, dirba rusų kalbos mokytoju. Vyras šią vasarą aptiko, kad negauna atlyginimo, paaiškėjo, jog jo pervedimus sustabdė bankas.

„Nuėjau pas direktorę, direktorė – pas buhalterę, pinigai pervesti. Aš į savo „Swedbank“ nuėjau, išsiaiškinau, kad viskas tvarkoj, „Luminoras“, pasirodo, užlaiko, iš kurio pervedamas mano atlyginimas“, – sakė Kauno „Varpo“ gimnazijos mokytojas.

„Man praneša, kad esu neva teroristas, kaip tai juokingai beskambėtų. Iš pradžių buvo juokinga, o paskui – jau nebe. Esu bendrapavardis – ir vardas, ir pavardė sutampa su nepripažintos Luhansko respublikos ministro pirmininko“, – teigė jis.

„Nieko negaliu nusipirkti internetu. Jeigu nusiperku, turiu įrodinėti kurjerių tarnyboms, kad esu ne tas žmogus, o visai kitas Sergej Kozlov, iš Lietuvos, gimęs Kaune“, – pasakojo kaunietis.

19:09 JT smerkia „beprasmį karą“ Ukrainoje

Jungtinių Tautų žmogaus teisių vadovė Michelle Bachelet antradienį pasmerkė Rusijos pradėtą „beprasmį karą“ Ukrainoje ir reikalavo užbaigti „nepakeliamas“ invazijos sukeltas civilių kančias.

Paskutinį kartą dalyvaudama JT Žmogaus teisių tarybos posėdyje M. Bachelet paragino nedelsiant nutraukti karo veiksmus ir atlyginti karo aukoms padarytą žalą.

„Prasidėjus penktam karinių veiksmų mėnesiui, konflikto Ukrainoje aukų vis daugėja“, – sakė ji.

„Dėl kasdienių žudynių, plačiai paplitusio naikinimo, savavališko sulaikymo ir masinio gyventojų perkėlimo civiliai gyventojai kenčia nuo karo veiksmų, kurių pabaigos, regis, nematyti, – kalbėjo M. Bachelet. – Kiekvienos šio beprasmiško karo aukos vardu, žudymai, kankinimai ir savavališki sulaikymai turi liautis.“

„Didelis civilių aukų skaičius ir civilinės infrastruktūros sunaikinimo mastas ir toliau kelia didelį susirūpinimą, kad Rusijos ginkluotųjų pajėgų vykdomi išpuoliai pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę“, – sakė M. Bachelet.

„Nors ir kur kas mažesniu mastu, tikėtina, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos rytinėse šalies dalyse taip pat nevisiškai laikėsi“ tarptautinės humanitarinės teisės, pridūrė ji.

M. Bachelet sakė, kad liepos 3 dienos duomenimis, visoje Ukrainoje dokumentais patvirtinta, kad žuvo ar buvo sužeista daugiau kaip 10.000 civilių gyventojų, o tarp 4.889 žuvusiųjų – 335 vaikai.

18:54 Policija Brijanske ieško 3 asmenų, užpuolusių Rusijos pajėgų konvojų

Rusijos policija Brijansko regione ieško trijų asmenų, kurie užpuolė Rusijos pajėgų konvojų prie Klincų gyvenvietės, esančios maždaug 45 km atstumu nuo sienos su Ukraina.

Vietos gyventojai socialiniuose tinkluose praneša naktį girdėję susišaudymą, manoma, kad vienas iš užpuolikų gali būti sužeistas, rašo „Meduza“.

18:29 Latvija svarsto gražinti šauktinių tarnybą

Latvijos gynybos ministerija ketina pristatyti naują šalies visuotinės gynybos planą, kuriame bus numatytas šauktinių kariuomenės sugrąžinimas, antradienį pranešė Latvijos naujienų agentūra LETA.

„Šiandien sistema išnaudojo savo limitus“, – teigė Latvijos gynybos ministras Artis Pabriks.

Visuotinis šaukimas turėtų būti palaipsniui sugrąžintas per penkerius metus. Pirmuoju šaukimu ketinama pakviesti 1.000 karių, o kvietimai bus dalijami du kartus per metus, o pakviestieji galės pasirinkti tarnybą keturiose skirtingose ginkluotųjų pajėgų kategorijose.

Šaukiami bus vyrai nuo 18 iki 27, tarnyba truks 11 mėnesių, moterys galės tarnauti savanoriškai.

Latvija 2007 metais buvo atsisakiusi šaukimo į kariuomenę ir nuo tada kliovėsi tik profesionaliais kariais.

18:03 Slovjanske apšaudytas turgus, žuvo 2, dar 7 sužeisti

Rusijos pajėgoms smarkiai apšaudant Donecko srityje esantį Slovjanską antradienį žuvo mažiausiai du žmonės, o dar septyni buvo sužeisti, pranešė vietos pareigūnai.

„Slovjanskas! Smarkus miesto apšaudymas. Centras, šiaurė. Visi eikite į slėptuves“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Vadymas Liachas.

Donecko srities karinės administracijos vadovas Pavlo Kyrylenka platformoje „Telegram“ pranešė, kad per apšaudymą, kuris, pasak mero, buvo nukreiptas į Slovjansko turgų, žuvo du žmonės ir dar septyni buvo sužeisti.

Apšaudymo metu mieste buvę naujienų agentūros AFP žurnalistai matė, kaip raketos pataikė į turgavietę, kuri užsidegė, o ugniagesiai stengėsi užgesinti liepsnas. Dar trys sviediniai pataikė į gretimas gatves.

„Rusai ir vėl tyčia taikosi į civilių gyventojų susibūrimo vietas. Tai grynas ir paprastas terorizmas“, – „Telegram“ teigė P. Kyrylenka, ragindamas vietos gyventojus evakuotis.

17:59 Ukraina skelbia atsikovojusi miestelį Donecko regione

Ukrainos kariuomenė antradienį pranešė atsikovojusi Solodkos miestelio kontrolę Donecko regione. Nepriklausomai šios informacijos aptikrinti nėra galimybių.

17:39 Rusija teigia nukovusi 170 užsienio kovotojų

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu antradienį pareiškė, kad rusų pajėgos Ukrainoje per pastarąsias 10 dienų nukovė 170 kovotojų iš užsienio valstybių.

Šių eiginių nepriklausomai patvirtinti neįmanoma.

S. Šoigu taip pat teigė, kad Rusija tęs savo veiksmus Ukrainoje, kol bus įvykdyti visi išsikelti tikslai ir bus „pašalinta grėsmė civiliams“, ministro žodžius cituoja „Sky News“.

17:26 Rusų laivas su ukrainietiškais grūdais vis dar įstrigęs prie Turkijos krantų

Su Rusijos vėliava plaukiojantis prekinis laivas, atsidūręs Kyjivo ir Maskvos ginčo dėl grūdų centre, antradienį toliau stovėjo išmetęs inkarą Juodojoje jūroje prie Turkijos krantų.

Kyjivas teigia, kad „Žibek Žoly“ išplaukė iš Rusijos okupuoto Ukrainos Berdiansko uosto su pavogtais kviečiais.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

17:20 Slovjansko meras ragina gyventojus evakuotis

Vadimas Lyjachas, Slovjansko meras, antradienį paragino miesto gyventojus evakuotis, Rusijos pajėgoms suintensyvinus bombardavimą po Lysyčansko užėmimo. Manoma, kad Slovjanksas su Kramatorsku taps kitais Rusijos puolimo taikiniais.

V. Lyjachas teigė, kad pirmadienį mieste apšaudyta 40 pastatų. Sekmadienį per raketos smūgį mieste žuvo 6 žmonės, dar 20 buvo sužeista.

„Būtina evakuoti kaip įmanoma daugiau žmonių“, – merą cituoja „The Guardian“. Anot jo, 144 žmonių paliko miestą antradienį, tarp kurių buvo 20 vaikų.

17:05 Infografika: kokios ir kiek prekių keliauja geležinkeliu į Kaliningradą

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) duomenimis, dabartinės ES sankcijos juodiesiems metalams ir plienui turi įtakos apie 1% tranzitu į Kaliningradą vežamų krovinių. Tačiau šiemet turi įsigalioti draudimai ir kitiems krovinių segmentams, vežamiems į Rusiją. 

VŽ pateiktą infografiką, kiek ir kokių krovinių gabenta į Rusijos eksklavą pastaraisiais metais, galima rasti čia.

16:59 KFC valdytojas Rusijoje ieško pirkėjo 1.100 restoranų tinklui šalyje

Amerikos kapitalo korporacija „Yum! Brands“ teigė, kad ketina parduoti visus su KFC prekės ženklu veikiančius restoranus vietiniam valdytojui.

Po šio sandorio kompanija ketina visiškai palikti Rusijos rinką, rašo „Meduza“. Kiek anksčiau kompanija taip pat užbaigė valdyto „Pizza Hut“ tinklo perdavimą.

Prieš didelio masto invaziją į Ukrainą Rusijoje veikė 50 „Pizza Hut“ picerijų ir 1.100 KFC užkandinių.

16:53 „Siena“: „Vičiūnai Rus“ iš Rusijos biudžeto pernai gavo 14 mln. Eur subsidijų

Visvaldo Matijošaičio, Kauno mero, ir Liudo Skieriaus kontroliuojamos „Vičiūnų grupės“ įmonė Kaliningrade pernai gavo solidžią sumą iš Rusijos valstybės biudžeto, antradienį pranešė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.

Grupės įmonė „Vičiūnai Rus“ pernai sausį gavo 1,25 mlrd. RUB (2021-ųjų sausio kursu – apie 13,77 mln. Eur) Rusijos valdžios subsidijų – sutartis dėl jų sudaryta su Rusijos ekonomikos ministerija.

Išsamiau apei tai rašoma čia.

16:48 3% Mariupolio gyventojų turi prieigą prie vandentiekio

Tik maždaug 3% Rusijos pajėgų okupuoto Mariupolio gyventojų turi prieigą prie vandentiekio, teigia miesto mero patarėjas Petro Andriuščenko.

Gyventojai yra priversti vandens ieškoti visur, „net kanalizacijos sistemose“, vyrą cituoja „The Guardian“.

16:41 Ministrė pirmininkė su EBPO generaliniu sekretoriumi aptarė pagalbą Ukrainai

Antradienį Ukrainos atstatymo konferencijoje Lugane, Šveicarijoje, dalyvaujanti premjerė Ingrida Šimonytė su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Mathiasu Cormannu aptarė tarptautinę pagalbą Ukrainos atstatymui, karo padarinių likvidavimui.

Taip pat susitikimo metu aptarta parama Ukrainai vykdant būtinąsias reformas, bendra Europos ekonomikos situacija, pranešė Vyriausybė.

Premjerė padėkojo EBPO sekretoriui už iniciatyvas koordinuoti pagalbą nuo Rusijos besiginantiems ukrainiečiams, pažymėjo EBPO vaidmens svarbą perteikiant Ukrainai politikos rekomendacijas, gerąsias praktikas ir institucinius standartus.

I. Šimonytė taip pat padėkojo už paramą Lietuvos ir Lenkijos iniciatyvai įsteigti EBPO biurą Ukrainai, kuris imsis Ukrainos atstatymo veiklų koordinavimo, teigiama pranešime.

16:25 Australija vieneriems metams atšaukė muitus importui iš Ukrainos

Australijos vyriausybė paskelbė vieneriems metams atšaukianti muitus ukrainietiškų prekių importui, siekdama paremti „su niokojančia Rusijos invazija“ kovojančios Ukrainos ekonomiką.

Pasak Australijos prekybos ir turizmo ministerijos pranešimo, ši priemonė įsigaliojo liepos 4-ąją.

Vyriausybės sprendime numatoma artimiausius 12 mėnesių nuo 5% iki nulio sumažinti muitus kai kurioms Ukrainoje pagamintoms prekėms, tačiau tokios prekės kaip degalai, alkoholis, tabako gaminiai ir toliau bus apmokestinami.

„Muitų importui iš Ukrainos atšaukimas yra svarbi Australijos vyriausybės pastangų toliau stiprinti mūsų dvišalius prekybos ir investicijų santykius dalis. Tokios Australijos ir kitų tarptautinių partnerių priemonės, kuriomis remiama Ukrainos ekonomika ir plečiamos prekybos galimybės, yra gyvybiškai svarbios Ukrainos atsigavimui ir atstatymui“, –  pažymima Australijos ministerijos pranešime.

2021-aisiais Ukrainos eksportas į Australiją įvertintas apytikriai 122 mln. USD.

16:09 „Volkswagen“ uždarė biurą Žemutiniame Naugarde

Vokietijos automobilių gamintojas „Volkswagen“ uždarė savo administracijos būstinę Rusijos Žemutinio Naugardo mieste, antradienį paskelbė Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Birželio pradžioje kompanija paskelbė, jog siūlo visiems darbuotojams Žemutiniame Naugarde savanoriškai palikti darbą, jiems sumokant 6 mėnesių darbo užmokestį.

Kompanijos gamykla Žemutiniame Naugarde, veikusi kartu su GAZ Group koncernu, nedirba nuo kovo 3 dienos, sankcijoms paveikus tiekimo grandines. Artimiausiu metu veiklos atnaujinti ji neplanuoja.

15:54 Baltarusijoje daliai įmonių uždrausta laisvai disponuoti akcijomis

Baltarusijos vyriausybė sudarė užsienio akcininkų valdomų įmonių sąrašą, kurių be valdžios leidimo neleidžiama parduoti. Jame nemažai ir lietuviško kapitalo bei bendro kapitalo įmonių.

Į sąrašą įtraukta 190 bendrovių. Liepos 5 d. nacionaliniame teisiniame interneto portale buvo paskelbta atitinkama rezoliucija.

Plačiau apie tai rašoma čia.

15:39 Rusijos pajėgos smarkiai apšaudo Slovjanską

Rusijos pajėgos smarkiai apšaudo Slovjanską, antradienį sakė šio Rytų Ukrainos miesto meras, gyvenvietei tapus kitu Maskvos karo Ukrainoje taikiniu.

„Slovjanskas! Smarkus miesto apšaudymas. Centras, šiaurė. Visi eikite į slėptuves“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė Vadymas Liachas.

15:28 Dūma patvirtino įstatymo projektus ekonomikai mobilizuoti

Rusijos parlamento rūmuose palaikymo sulaukė du įstatymų projektai, kurie leistų šalies ekonomiką lengviau mobilizuoti karui su Ukraina, pranešė „Reuters“.

Kaip parlamentui teigė Jurijus Borisovas, Rusijos vicepremjeras, kariuomenę būtina palaikyti, kai ekonomika susiduria su „kolosaliu sankcijų spaudimu“.

Vienas iš priimtų dokumentų numato galimybę paskelbti specialų ekonomikos ir teisinio reguliavimo režimą, kuris paliestų kontraktus tarp valstybės ir ūkio subjektų. Specialus režimas galėtų būti skelbiamas atskirose kompanijose. 

Naujuoju įsaku kompanijos gali būti įpareigotos tiekti produkciją valstybės prašymu karo reikmėms.

Antrasis priimtas dokumentas skelbia, kad taip pat gali būti laikinai sustabdomos kai kurios darbuotojų teisės, pavyzdžiui, darbuotojas gali būti priverstas dirbti naktimis, savaitgaliais, atostogos galėtų būti nevaržomai nukeliamos, taip pat neribojami darbuotojų viršvalandžiai, rašo „Meduza“.

15:06 Lugane Ukraina ir sąjungininkai paskelbė deklaraciją šalies atstatymui

Ukrainos atstatymo konferencijoje Šveicarijos mieste Lugane antradienį susitikusios Kyjivo sąjungininkės priėmė deklaraciją, kurioje būtų išdėstyti karo nuniokotos šalies atstatymo principai ir prioritetai, atsieisiantys mažiausiai 750 mlrd. USD (727,47 mlrd. Eur).

Plačiau apie tai rašoma čia.

15:01 Donecke susprogdintas amunicijos sandėlis

Antradienį Donecke buvo susprogdintas dar vienas Rusijos kariuomenės amunicijos sandėlis, rašo portalas „Meduza“.

Skelbiama, kad sandėlis buvo miesto Kyjyvsko rajone, šalia „Kamaz“ centro.

Nepatvirtintais duomenimis, 2 žmonės žuvo, o dar 2 buvo sužeisti.

14:39 Paviešinti vaizdai iš apšaudyto Mykolajivo

Kiek anksčiau antradienį buvo pranešta, kad raketos šiame pietų Ukrainos uostamiestyje sugriovė keletą pastatų.

14:29 Tarp Fieldso matematikos premijos laureatų – ukrainietė

Keturi matematikai, įskaitant ukrainietę Maryną Vjazovską, antradienį pelnė prestižinį Fieldso medalį, dažnai vadinamą matematikos Nobelio premija, pranešė Tarptautinės matematikos sąjungos žiuri. Daugiau apie tai rašoma čia. 

14:16 „Kommersant“: referendumai Donbase planuojami rugpjūtį

Kremlius planuoja surengti „referendumus“ apsišaukėliškose Donbaso respublikose rugpjūčio mėnesį, skelbia Rusijos laikraštis „Kommersant“, remdamasis savo šaltiniais.

Anot jo, šiuo metu vyksta techniniai pasiruošimo darbai, o juos ketinama surengti vienu metu Donecko ir Luhansko regionuose.

Praėjusį mėnesį rusų okupuoto Chersono administracija taip pat skelbė, kad planuoja surengti referendumą, o apie šį ketinimą tada pranešė valstybinė naujienų agentūra TASS.

13:40 EK: Rusijos TV transliacijų draudimas Latvijoje atitinka ES teisę

Europos Komisija (EK) pripažino, kad Latvijos sprendimas uždrausti šalies teritorijoje rodyti virtinę Rusijos televizijos kanalų, be kita ko, reaguojant į Maskvos karinę invaziją Ukrainoje, neprieštarauja ES teisinėms normoms, antradienį pranešė Latvijos nacionalinės elektroninės žiniasklaidos tarybos (NEPLP) pirmininkas Ivaras Abuolinis.

Jis nurodė, kad šis EK nutarimas reiškia, jog NEPLP sprendimai yra pripažįstami teisėtais ir pagrįstais Bendrijos lygiu.

„Neturėjome jokių abejonių dėl šio sprendimo, bet vis tiek džiaugiamės proceso dėl kanalų blokavimo logiška pabaiga“, – sakė NEPLP vadovas. Jis pridūrė neabejojantis, kad Latvijos teismai irgi atmes „RTR Rossija“ prašymą panaikinti draudimą jos transliacijoms.

13:29 Rusija skelbia apie du humanitarinius koridorius grūdų eksportui 

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pareiškė, kad Rusija Juodojoje ir Azovo jūrose įrengė du humanitarinius koridorius, kad palengvintų grūdų eksportą.

„Imamasi priemonių, kad būtų užtikrintas laivybos Juodosios ir Azovo jūrų vandenyse saugumas. Minų pavojus Mariupolio uosto vandenyse visiškai pašalintas“, – „RIA Novosti“ cituoja S. Šoigu.  

Rusija nuolat kartoja, esą ji netrukdo eksportuoti Ukrainos grūdus ir kad Kyjivui tereikia išminuoti savo vandenis, tačiau šis veiksmas taip pat leistų Rusijos karo laivams netrukdomai priplaukti prie pietinės Ukrainos pakrantės.

13:05 Mykolajivo srityje per atakas sugriauta gyvenamųjų namų ir kitų pastatų

Per Mykolajivo srities apšaudymą antradienį sugriauta gyvenamųjų namų ir kitų pastatų, pranešė srities tarybos vadovė Ana Zamazejeva.

„Priešas ir toliau raketomis apšaudo regioninį centrą ir gyvenvietes Baštankos ir Mykolajivo rajonuose, griuvėsiais paversdamas socialinės infrastruktūros objektus ir gyvenamuosius namus“, – sakė ji.

„Informacija apie aukas dar tikslinama, bet tikimės, kad jų nebus“, – sakė A. Zamazejeva.

Ji pabrėžė, kad nedidelį Baštankos miestelį vien ryte atakavo šešios rusų raketos, iš kurių trys buvo numuštos.

Anksčiau buvo pranešta, kad rusai ryte atakavo ir patį Mykolajivo miestą.

12:53 Iš Ukrainos į Lietuvą atvežta dar 1.300 t kukurūzų

 Į Lietuvą iš Ukrainos atvyko šeštas traukinys, kuriuo atgabenta 1.300 tonų kukurūzų, BNS pranešė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG). Krovinys pirmadienį iš Šeštokų išvežtas į Klaipėdą. 

Kol kas neaišku, kas Klaipėdos uoste perkraus šį krovinį. Anksčiau keturiais traukiniais iš Ukrainos atvežtą aliejų ir kukurūzus perkrovė viena didžiausių uosto krovos bendrovių „Bega“. Plačiau skaitykite čia

12:51 Rusija kaltina Ukrainą kankinant karo belaisvius

Rusija antradienį paskelbė tirianti Ukrainoje laikytų ir neseniai per apsikeitimą belaisviais paleistų rusų karių kankinimą.

Rusijos Tyrimų komitetas, tiriantis rimtus nusikaltimus, pareiškime nurodė, kad „tikrina nežmoniško elgesio su nelaisvėje Ukrainoje (laikytais) rusų kariais faktus“.

Praėjusią savaitę Maskva ir Kyjivas paleido po 144 karo belaisvius – tai didžiausias apsikeitimas belaisviais nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios vasario 24 dieną.

12:49 Japonija išplėtė sankcijas

Japonija Rusijai ir Baltarusijai įveda naujų sankcijų, tarp kurių – aukso importo iš Rusijos draudimas, taip pat draudimas parduoti prekes 65 Rusijos ir 25 Baltarusijos gamybos įmonėms. Į sankcijų sąrašą pateko ir 90 fizinių bei juridinių asmenų, įskaitant Rusijos kolaborantus okupuotoje Chersono srityje.

12:43 FSB pareigūnas perima vadovavimą Rusijos okupuotame Chersone

Maskvos okupuotos Chersono srities valdymą pietų Ukrainoje perėmė įtakingas Rusijos saugumo tarnybos FSB pareigūnas, antradienį pranešė Kremliaus primesta vietos valdžia.

Buvęs Rusijos Kaliningrado srities vadovo pavaduotojas Sergejus Jelisejevas „tapo Chersono srities vyriausybės vadovu“, pranešė prokremliškos srities administracijos vadovas Vladimiras Saldo. Jis pridūrė, kad naujoji vyriausybė darbą pradės antradienį.

Kaliningrado srities interneto svetainėje rašoma, kad 51 metų S. Jelisejevas yra baigęs FSB akademiją, tarnavo saugumo tarnybose nenurodytose pareigose.

S. Jelisejevo pavaduotoju paskirtas Aleksejus Kovaliovas yra buvęs Ukrainos įstatymų leidėjas. Konflikto metu jis perėjo į Rusijos pusę ir birželio mėnesį išgyveno pasikėsinimą nužudyti.

12:30 Donecko srityje pirmadienį du civiliai žuvo, keturi sužeisti

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, Rusija pirmadienį 24 kartus atakavo 13 Donecko srities gyvenviečių. Per atakas du civiliai žuvo ir keturi buvo sužeisti, sakė Donecko srities gubernatorius Pavlo Kyrylenko.

12:20 Grūdus iš Zaporižios planuoja parduoti Vidurio Rytų šalims

 Rusijos primestos dalinai okupuoto Zaporižios regiono administracijos vadovas Jevgenijus Balickis pareiškė, kad regionas planuoja parduoti Ukrainos grūdus Vidurio Rytams, praneša Rusijos naujienų agentūra „Tass“.

Teigiama, kad pagrindinės sandoryje dalyvaujančios šalys yra Irakas, Iranas ir Saudo Arabija.

12:09 „Laisvosios Europos radijo“ tyrimas: rusai reguliariai eksportuoja Ukrainos grūdus į Turkiją  

„Laisvosios Europos radijo“ tyrimų projekto „Schemos“ žurnalistai išanalizavo palydovines nuotraukas, kuriose, jų teigimu, matyti, kad Rusijos ir Sirijos laivai Ukrainos grūdus, pavogtus iš okupuotų Chresono ir Zaporižios sričių dalių, per Sevastopolį Kryme reguliariai gabena į Turkijos uostus.

Anot „Schemų“ tyrimo, birių krovinių laivai, atplaukę į Sevastopolio uostą, išjungia radarus, todėl jų neįmanoma atsekti per laivų stebėjimo sistemas, tačiau juos uoste užfiksuoja palydovai.  

Turkijos muitinė savaitgalį sulaikė vieną Rusijos krovininį laivą – „Zhibek Zholy“, gabenusį Ukrainos grūdus, po to, kai ukrainiečiai pateikė tokį prašymą. 

11:48 Suomija ir Švedija pasirašė stojimo į NATO protokolus

Suomija ir Švedija antradienį Briuselyje formaliai pradėjo prisijungimo prie NATO procesą ir pasirašė stojimo į Aljansą protokolus.

Ceremonijoje NATO būstinėje Briuselyje dalyvavo Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, ir Suomijos bei Švedijos užsienio reikalų ministrai. 

„NATO durys ir toliau išlieka atviros visoms demokratinėms šalims“, – prieš pasirašant stojimo protokolus kalbėjo NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas. 

Plačiau skaitykite čia.

11:44 Rusija pateikia Ukrainos nuostolius

Rusijos gynybos ministerija paskelbė kasdienę operatyvinę informaciją. Joje teigiama, kad per pastarąją parą „didelio tikslumo ginklų“ atakos Charkive metu buvo numušti trys bepiločiai orlaiviai ir vienas lėktuvas „Su-25“, žuvo iki 150 Ukrainos karių.

Anot ministerijos, Ukrainos nuostolius, patirtus nuo invazijos pradžios, esą sudaro 231 lėktuvas, 134 sraigtasparniai, 1.451 bepilotis orlaivis, 353 priešlėktuvinės raketų sistemos, 3.910 tankų ir kitų šarvuotų kovos mašinų, 716 kovos mašinų su daugkartiniais raketų paleidimo įrenginiais, 3.092 vienetai lauko artilerijos ir minosvaidžių ir 4.016 specialiųjų karinių transporto priemonių.

11:33 Ukraina: nukauta dar 150 rusų

Naujoje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo suvestinėje pranešama, kad per pastarąją parą ukrainiečiai nukovė dar 150 Rusijos karių, o nuo invazijos pradžios iš viso – apie 36.350.

11:17 Lietuva skirs Ukrainai papildomus 10 mln. Eur atstatymo darbams

Lietuva skirs Ukrainos nacionaliniam bankui papildomus 10 mln. Eur neatidėliotiniems atstatymo darbams, pranešė premjerė Ingrida Šimonytė, dalyvaujanti Ukrainos atstatymo konferencijoje Lugane Šveicarijoje.

„Turime tęsti ir spartinti karinę, humanitarinę ir finansinę pagalbą, kad Ukraina laimėtų šį karą greičiau. Lietuvos dvišalės pagalbos Ukrainai ir paramos pabėgėliams iš Ukrainos mūsų šalyje apimtys viršija pusę milijardo eurų. Lietuva perves papildomus 10 mln. Eur Ukrainos nacionaliniam bankui neatidėliotiniems atstatymo darbams. Lietuva rems Ukrainą iki jūsų ir mūsų pergalės! Ir po jos“, – Ukrainos reformų konferencijoje antradienį sakė premjerė I. Šimonytė. Plačiau skaitykite čia.

10:59 D. Kuleba ragina sumažinti Rusijos galimybes naudotis jūrų transportu

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba paragino tarptautinę bendruomenę sumažinti Rusijos galimybes naudotis jūrų transportu.

„Į eksportą orientuota Rusijos ekonomika labai priklauso nuo jūrų transporto, kurį teikia užsienio laivynai. Raginu partnerius: apribokite Rusijos prieigą prie jų paslaugų ir išsekinkite Putino karo mašiną. Juk tai, ką Rusija šiandien iš tikrųjų eksportuoja į pasaulį, yra mirtis, krizė ir melas“, – tviteryje rašo ministras.

10:45 Ministras: karo žala infrastruktūrai – per 95 mlrd. USD

Per karą nuo Rusijos invazijos pradžios sugriauta 25.000 km Ukrainos kelių, daugiau nei 300 tiltų. Taip šalies infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas pirmadienį sakė Ukrainos atkūrimo konferencijoje Lugane (Šveicarija). 

Jo teigimu, žala infrastruktūrai vertinama daugiau kaip 95 mlrd. USD.

10:37 Pareigūnė: Ukrainos vėliava atgabenta į Gyvačių salą, bet dar neiškelta

Ukrainos kariuomenės pietų štabo atstovė spaudai Natalija Humeniuk anksčiau teigė, kad Gyvačių saloje, kuri buvo išlaisvinta birželio pabaigoje, jau iškelta Ukrainos vėliava. Tačiau pirmadienį vakare ji patikslino savo pareiškimą, sakydama, kad vėliava buvo atgabenta sraigtasparniu, nuleista ir laukia atvykstant Ukrainos karių, rašo „Kyiv Independent“. 

10:18 Melitopolyje rusų pajėgos iš aerodromo persikėlė į gyvenamąją zoną

Okupuotame Melitopolyje ukrainiečiams sunaikinus Rusijos pajėgų bazę aerodrome, jos persikėlė į gyvenamuosius kvartalus, pranešė vietos leidinys „RIA Melitopol“.

Pasak leidinio, po savaitgalio naktinių ukrainiečių atakų prieš karinę bazę aerodrome rusai Melitopolyje nebesijaučia taip užtikrintai: susirinkę sugadintą įrangą ir personalą, rusai pradėjo įsikurti gyvenamojoje zonoje – jie įkūrė bazę už prekybos centro ATB.

„Melitopolio gyventojai puikiai supranta, kuo tai gresia vietos gyventojams. Šaudymas iš daugiaaukščių namų kiemų yra įprasta okupantų taktika“, – pažymi laikraštis.

09:57 V. Zelenskis pagyrė tęsiamas TOK sankcijas Rusijos sportui

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis padėkojo Tarptautiniam olimpiniam komitetui (TOK) už palaikymą nuostatai, kad Rusijos sportininkams ir komandoms neturi būti leidžiama dalyvauti daugumos olimpinių sporto šakų varžybose.

V. Zelenskis sekmadienį susitiko Kyjive su TOK prezidentu Thomas Bachu ir gyrė „jo nesvyruojančią poziciją“ dėl sporto sankcijų Rusijai ir jos sąjungininkei Baltarusijai, sakoma prezidentūros paskelbtoje pokalbių santraukoje.

„Kol Rusija mėgina sunaikinti Ukrainos žmones ir užkariauti kitas Europos šalis, jos atstovams ne viena pasaulio sporto bendrijoje“, – pareiškė V. Zelenskis.

Th. Bachas V. Zelenskiui sakė turįs vilties, kad „stipri, sėkminga, išdidi Ukrainos nacionalinė olimpinė rinktinė“ varžysis 2024 metų vasaros olimpinėse žaidynėse Paryžiuje ir 2026 metų žiemos olimpiadoje Italijoje.

09:43 JK: ukrainiečiai dabar gali atsitraukti prie lengviau ginamos fronto linijos

Rusijai užėmus Lysyčanską ir kontroliuojant rytinę Luhansko sritį, Ukrainos pajėgos dabar galės atsitraukti į lengviau ginamą, ištiesintą fronto liniją, teigia Jungtinės Karalystės gynybos ministerija.

Atnaujintoje britų žvalgybos ataskaitoje, paskelbtoje šį rytą, teigiama, kad „palyginti greitas Lysyčansko užėmimas“ leido Rusijai išplėsti savo kontrolę beveik visoje Luhansko srities teritorijoje ir teigti, kad padaryta esminė pažanga siekiant Donbaso „išlaisvinimo“, kurį ji pateikė kaip tiesioginį karo tikslą.

09:24 Raketomis atakuotas Mykolajivas

Rusijos pajėgos antradienį raketomis atakavo Mykolajivą, pranešė šio miesto meras Oleksandras Senkevičius.

„Ryte okupantai pradėjo raketų atakas prieš Mykolajivą. Gelbėtojai, medikai ir komunalininkai jau dirba vietoje“, – sakė jis.

Pranešimų apie žalą ar aukas kol kas nėra. Meras pažadėjo daugiau informacijos pateikti vėliau.

09:03 Dvi raketos atskriejo į Šostkos miestą

Auštant Rusijos pajėgos paleido dvi raketas į Šostkos miestą Sumų regione, pranešė miesto vadovas Mykola Noga.

Jo teigimu, gaisras lokalizuotas, aiškinamasi, kokie nuostoliai padaryti.

Informacija apie smūgio taikinį kol kas neatskleidžiama. Vietiniai gyventojai teigia, kad galingi sprogimai išdaužė aplinkinių namų stiklus.

08:49 Rusijos kosmonautai TKS iškėlė Ukrainos separatistų vėliavą

Rusijos kosmonautai Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS) pasveikino Luhansko sritį užėmusias Maskvos pajėgas, pirmadienį pranešė Rusijos kosmoso agentūra.

„Roskosmos“ paskelbė TKS kosmonautų Olego Artemjevo, Deniso Matvejevo ir Sergejaus Korsakovo nuotrauką, kurioje jie matyti laikantys apsišaukėliškos separatistinės „Luhansko liaudies respublikos“ vėliavą.

„Mes švenčiame kosmose ir Žemėje“, – paskelbė kosmoso agentūra socialiniame tinkle „Telegram“. Plačiau skaitykite čia

08:41 O. Arestovyčius: tikimės pradėti kontrpuolimą šalies pietuose

Prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas Oleksijus Arestovyčius internete paskelbtame vaizdo įraše teigia, kad Ukraina tikisi pradėti kontrpuolimą šalies pietuose.

„Tai paskutinė Rusijos pergalė Ukrainos teritorijoje. Tai buvo vidutinio dydžio miestai. Ir tai truko nuo balandžio 4 d. iki liepos 4 d. – tai yra 90 dienų. Tiek daug nuostolių...“, – apie Luhansko miestų okupaciją kalbėjo O. Arestovyčius.  

Jis teigė, kad, be mūšio dėl Donecko, Ukraina tikisi pradėti kontrpuolimus šalies pietuose: „Miestų rytuose užėmimas reiškia, kad 60% rusų pajėgų dabar yra sutelktos rytuose ir jas sunku nukreipti į pietus. Ir nėra daugiau pajėgų, kurias būtų galima atgabenti iš Rusijos. Jie sumokėjo didelę kainą už Sjeverodonecką ir Lysyčanską“.

08:16 Luhansko srities vadovas: dabar rusai puls Slovjanską ir Bachmutą

Rusijos pajėgos dabar taikysis į rytinius Donecko miestus – Slovjanską ir Bachmutą, sako kaimyninės Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus, Ukrainos pajėgoms atsitraukus iš Lysyčansko ir rusams perėmus Luhansko kontrolę.

„Luhansko srities praradimas yra skaudus, nes tai Ukrainos teritorija. Man asmeniškai ypatingai. Tai tėvynė, kurioje gimiau, taip pat esu regiono vadovas.

(Rusijos pajėgos) neperkels 100% savo karių į kokį nors frontą, nes joms reikia išlaikyti liniją. Jei jie paliks savo pozicijas, tada mūsiškiai gali vykdyti tam tikrą kontrpuolimą.

Vis dėlto jiems tikslas numeris vienas yra Donecko regionas. Slovjanskas ir Bachmutas bus puolami – Bachmutas jau pradėtas labai smarkiai apšaudyti“, – agentūrai „Reuters“ sakė S. Haidajus.

07:41 Į Dniepropetrovsko sritį rusai paleido septynias raketas

Rusijos pajėgos į Dnipro miestą ir visą Dniepropetrovsko regioną antradienio rytą  paleido septynias raketas, šešias iš jų ukrainiečiai numušė virš Dniepro ir Sinelnikovo srities.

Apie rytinės atakos detales savo „Telegram“ kanale informavo Dniepropetrovsko srities administracijos vadovas Valentinas Rezničenka.

Vienos raketos nuolaužos nukrito į Dniprą: kilo gaisras, tačiau gelbėtojams pavyko greitai jį užgesinti, aukų nebuvo.

Raketa, kurios nepavyko numušti, Pokrovo mieste smogė privačiam sektoriui.

„Keli namai buvo sugriauti, dar keliuose išdaužyti langai. Sprogimas sukėlė gaisrą. Įvykio vietoje dirba Ukrainos valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba ir policija. Preliminariai aukų nėra“, – sakė V. Rezničenka.

07:19 Ukraina sunaikino rusų amunicijos sandėlį Luhansko srityje

Šiąnakt ukrainiečių kariai sunaikino rusų amunicijos sandėlį Kadijivkoje, Luhansko srityje. Šią informaciją patvirtino žvalgybos šaltiniai, pranešė „24 kanalas“.

Teigiama, kad šaudmenys sproginėjo apie dvi valandas.

Anot UNIAN, yra informacijos, kad šis sandėlis buvo vienas iš pagrindinių tiekiant šovinius kryptimi Popasna– Sjeverodoneckas–Lysyčanskas–Bachmutas.

07:07 Dnipre ir Charkive nugriaudėjo sprogimai 

Šįryt, apie 4 val., Dnipro ir Charkivo miestuose pasigirdo sprogimai, pranešė vietos „Telegram“ kanalai ir socialinės žiniasklaidos grupės, remdamosi liudininkais.

Prieš tai visoje Ukrainoje buvo paskelbtas oro pavojus, rašo UNIAN.

Pranešama, kad Dnipro mieste įvyko mažiausiai šeši sprogimai. Yra nepatvirtintos informacijos, kad suveikė priešlėktuvinės gynybos sistema. Taip pat skelbiama, kad vienoje iš vietų, kur nukrito raketos nuolaužos, kilo gaisras.

Oficialios informacijos kol kas nėra.

Anksčiau buvo pranešta, kad Juodojoje jūroje yra penki Rusijos laivai, kuriuose – per 30 raketų „Kalibr“, paruoštų paleisti į Ukrainą.

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 5

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13
Maskva: Rusija ir JAV derasi dėl JAV krepšinio žvaigždės iškeitimo į „mirties pirklį“

JAV ir Rusija svarsto galimą apsikeitimą kaliniais, kurį vykdant pagarsėjęs rusų ginklų prekeivis būtų...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nusekus Reinui iš dalies stabdoma laivyba

Reino upės vanduo penktadienį nuseko žemiau ribos, svarbios vertinant upės tinkamumą laivybai, pranešė...

Verslo aplinka
2022.08.13
Oderyje dėl numanomos cheminės taršos „visur“ matomos nugaišusios žuvys

Per Lenkiją ir Vokietiją tekančios Oderio upės, kurią lenkai vadina Odra, pakrantes nuklojus tūkstančiams...

Verslo aplinka
2022.08.13
Dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo kunigas J. Kusas pašalintas iš dvasininkų luomo

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per užpuolimą subadytas rašytojas S. Rushdie prijungtas prie kvėpavimo aparato

Britų rašytojas Salmanas Rushdie, dėl savo kūrybos sulaukęs Irano grasinimų jį nužudyti ir priverstas...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nauji ūkio subjektai: kokių veiklų renkamasi mažiau

Šių metų antrąjį ketvirtį įregistruoti 3.659 nauji ūkio subjektai, kai tuo pačiu laikotarpiu 2021-aisiais –...

Gazelė
2022.08.13
COVID-19 statistika: 1.482 nauji atvejai, vienas žmogus mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1.482 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per reidą D. Trumpo namuose paimta „visiškai slaptų“ dokumentų

FTB agentai per reidą buvusio prezidento Donaldo Trumpo rezidencijoje Floridoje paėmė dokumentų su žyma...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estija išsiuntė vizų režimą pažeidusius Rusijos žurnalistus

Estijos policija vėlai penktadienį išlaipino iš traukinio ir sulaikė du vizų režimą pažeidusius Rusijos...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasitraukus vyriausiajai epidemiologei, A. Dulkys svarstys šios pareigybės likimą

Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasienyje su Baltarusija į Lietuvą neįleistas 61 neteisėtas migrantas

Lietuvos pasieniečiai prie sienos su Baltarusija per pastarąją parą apgręžė 61 neteisėtą migrantą, šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estijai uždraudus atvykti rusams, Lietuva vertina šį sprendimą, pasisako už ES ribojimus 2

Estijai uždraudus į šalį atvykti Šengeno vizas gavusiems rusams, Lietuva teigia vertinantį tokį kaimynės...

Verslo aplinka
2022.08.13
Rusijos BVP antrąjį ketvirtį susitraukė 4% 2

Rusijos ekonomika 2022 m. antrąjį ketvirtį, t. y. pirmą pilną ketvirtį po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą,...

Verslo aplinka
2022.08.12
V. Landsbergis užsikrėtė koronavirusu 1

Pirmasis faktinis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis užsikrėtė koronavirusu.

Verslo aplinka
2022.08.12
Iranas užsiminė galįs sutikti su pasiūlytu kompromisu dėl branduolinės sutarties

Iranas gali sutikti su Vienoje parengtu galutiniu kompromisiniu pasiūlymu, turinčiu išgelbėti 2015 metų...

Verslo aplinka
2022.08.12
Kinija pasipiktino – galimas poveikis prekių logistikai dar tik spėliojamas Premium 2

Kol nėra žinomas tikslios Kinijos pareiškimo nutraukti bendradarbiavimą su Lietuvos Susisiekimo ministerija...

Logistika
2022.08.12
Baltarusijoje stabdoma lietuviškos Pelesos mokyklos veikla

Baltarusijos priešgaisrinės apsaugos inspekcijos pareigūnams nustačius galimų pažeidimų pristabdyta...

Verslo aplinka
2022.08.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku