Gyvačių salą rusai apšaudė fosforo bombomis, JAV Ukrainai skiria dar 820 mln. USD vertės karinės pagalbos

Publikuota: 2022-07-01
Atnaujinta 2022-07-01 22:20
  • Ukrainą ir Rumuniją sujungė elektros jungtis.
  • JAV užblokavo rusų oligarchui priklausantį 1 mlrd. USD patikos fondą.
  • Latvija ir Estija ketina bendrai įsigyti oro erdvės gynybos sistemų.
  • Rusijos gynybos ministerija tvirtina, kad naftos perdirbimo gamykla Lysyčanske užimta, Luhansko srities vadovas – kad tik jos dalis.
  • Per rusų raketų ataką Odesos srities Serhijivkos kurortinėje gyvenvietėje žuvo 21 žmogus, sužeista beveik 40.

Ketvirtadienio įvykių juostą galima rasti čia

[infogram id="c8e17359-0206-4b06-89ef-3db4c824e97a" prefix="Iwh" format="interactive" title="2022-06-30: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Baigiame pildyti penktadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime šeštadienį ryte. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

22:15 JAV Ukrainai skiria dar 820 mln. USD vertės karinės pagalbos

Penktadienį JAV paskelbė, kad Ukrainai papildomai skiria 820 mln. USD vertės karinės pagalbos.

Į naująjį pagalbos paketą bus įtrauktos naujos žemė–oras raketų sistemos ir kontrartileriniai radarai, taip pat daugiau šaudmenų HIMARS sistemoms. 

Tai bus 14-asis karinės pagalbos paketas, išsiųstas iš Gynybos departamento atsargų Ukrainai nuo 2021 m. rugpjūčio. Iš viso JAV Ukrainai skirta karinė pagalba sudaro per 8,8 mlrd. USD.

21:59 Gyvačių salą rusai apšaudė fosforo bombomis

Pora Rusijos naikintuvų „Su-30“ apšaudė išlaisvintą Gyvačių salą uždraustomis fosforo bombomis, pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnas.

„Rusijos ginkluotųjų pajėgų vadovybė nesilaiko net savo pačios pareiškimų, kuriuose skelbiamas „geros valios gestas“. Šiandien apie 18 val. pora iš Belbeko aerodromo (pakilusių) Rusijos oro pajėgų lėktuvų „Su-30“ fosforo bombomis sudavė du smūgius Gyvačių salai“, – sakė V. Zalužnas.

Jis pabrėžė, kad šie faktai turi būti žinomi visiems, kurie kalba apie susitarimus su Rusija. 

21:46 Didžiausia Ukrainos energetikos kompanija teigia patyrusi rusų kibernetinę ataką

Rusijos programišiai įvykdė kibernetinę ataką prieš Ukrainos didžiausią privatų energetikos konglomeratą, keršydami už jo savininko nepritarimą Rusijos karui Ukrainoje, penktadienį pranešė įmonė, kurią cituoja CNN.  

Įmonė „DTEK Group“, kuriai priklauso anglimis kūrenamos ir šiluminės elektrinės įvairiuose Ukrainos regionuose, teigė, kad įsilaužimo tikslas buvo „destabilizuoti technologinius procesus“ jos skirstymo ir gamybos įmonėse, skleisti propagandą apie įmonės veiklą ir „palikti Ukrainos vartotojus be elektros energijos".

Koks buvo įsilaužimo poveikis, nenurodoma. Pranešimų apie dėl incidento atsiradusius elektros energijos tiekimo sutrikimus, anot CNN, nebuvo. 

Apie kibernetinę ataką pranešta praėjus kelioms dienoms po to, kai turtingiausias Ukrainos žmogus ir DTEK savininkas Rinatas Achmetovas pateikė ieškinį Rusijai Europos Žmogaus Teisių Teisme, prašydamas kompensacijos už, jo teigimu, milijardus dolerių siekiančius verslo nuostolius, patirtus po Rusijos invazijos.

21:23 V. Zelenskis: rusai jau paleido beveik 3.000 raketų  

Rusija nuo karo pradžios jau paleido apie 3.000 raketų į Ukrainos teritoriją, sakė prezidentas Volodymyras Zelenskis per bendrą spaudos konferenciją su Norvegijos ministru pirmininku Jonu Gahru Store Kyjive.

21:00 D. Kuleba partnerių prašo modernių priešraketinės gynybos sistemų

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pasmerkė Rusijos smūgius kurortinei gyvenvietei Odesos srityje, per kuriuos žuvo mažiausiai 21 žmogus ir 38 buvo sužeisti.

Jis taip pat paragino šalis partneres suteikti modernių priešraketinės gynybos sistemų.

„Teroristinė valstybė Rusija tęsia savo karą prieš civilius gyventojus: per naktinius raketų smūgius Odesos regione žuvo dešimtys žmonių, įskaitant vaikus. Raginu partnerius kuo greičiau aprūpinti Ukrainą moderniomis priešraketinės gynybos sistemomis. Padėkite mums išgelbėti gyvybes ir užbaigti šį karą“, – tviteryje rašė D. Kuleba.

20:48 A. Navalnas sako kalėjime verčiamas ištisas valandas sėdėti po V. Putino portretu

Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas penktadienį pasidalijo savo rutina kalėjime, į kurį buvo neseniai perkeltas, ir sakė, jog yra verčiamas ištisas valandas sėdėti po Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretu.

Jo sąjungininkai, įskaitant Leonidą Volkovą ir Kirą Jarmyš, teigė, kad naujoji tvarka yra „kankinimo“ forma.

Pasakodamas apie savo gyvenimą naujajame kalėjime netoli Vladimiro miesto į rytus nuo Maskvos, A. Navalnas sakė, kad darbo dienomis jis septynias, o šeštadieniais – penkias valandas turi siūti.

„Po darbo toliau sėdi. Kelias valandas ant medinio suoliuko po Putino portretu“, – sakoma jo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbtame įraše.

„Tai vadinama „auklėjamosiomis veiklomis“, – teigė jis.

20:05 EK siūlo pirmąją naujos makrofinansinės pagalbos Ukrainai dalį – 1 mlrd. Eur

Europos Komisija penktadienį Ukrainai pasiūlė pirmąją 1 mlrd. Eur vertės dalį iš išskirtinio makrofinansinės pagalbos (MFP) paketo. 

„ES toliau palaiko Ukrainą ir jos drąsius žmones. Šiandien siūlome naujo makrofinansinės pagalbos Ukrainai paketo 1 mlrd. vertės Eur dalį. Ši pirmoji gegužės mėn. paskelbtos pagalbos dalis leis mums nedelsiant reaguoti į neatidėliotinus Ukrainos poreikius. ES toliau teiks pagalbą Ukrainai ir ilguoju laikotarpiu rems jos, kaip demokratinės ir klestinčios šalies, atstatymą“, – sakė Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen. 

Plačiau skaitykite čia

19:16 Norvegija skirs dar beveik milijardą eurų pagalbos Ukrainai

Norvegija paskelbė skirsianti Ukrainai dar beveik milijardą eurų pagalbos per dvejus metus, penktadienį šioje šioje šalyje apsilankius norvegų premjerui Jonas Gahrui Store.

10 mlrd. Norvegijos kronų (960 mln. Eur) suma, papildysianti anksčiau Oslo skirtus pagalbos paketus, bus skirta „humanitarinei pagalbai, šalies atstatymui, ginklams ir Ukrainos institucijų funkcionavimui“, sakoma Norvegijos vyriausybės pranešime.

19:02 Rusų technikos nuostoliai Gyvačių saloje ir vandenyse šalia jos – per 900 mln. USD

Gyvatės saloje bei aplinkiniuose vandenyse rusai nuo karo pradžios, „Forbes“ skaičiavimu, prarado daugiau kaip 900 mln. USD vertės karinės technikos.

Didžiausias rusų nuostolis čia buvo po ukrainiečių smūgių nuskendęs Juodosios jūros laivyno flagmanas – raketinis kreiseris „Moskva“, kurio vertė – 750 mln. USD. Jis dalyvavo užimant Gyvačių salą.

Saloje buvo sunaikintos mažiausiai aštuonios „Tor“, „Pantsir“ ir „Strela“ tipo raketų sistemos, kurių bendra vertė – daugiau kaip 100 mln. USD, ir keturi įvairių klasių laivai, kurių bendra vertė – apie 50 mln. USD.

„Iš viso apskaičiuota, kad Gyvačių saloje ir aplinkiniuose vandenyse sunaikintos technikos vertė siekia 915 mln. USD. Skaičiuojami tik žinomi ir patvirtinti nuostoliai – sąrašas gali būti nebaigtinis“, – rašo „Forbes“.

18:21 Ukraina paprašė Turkijos sulaikyti laivą, gabenantį rusų pavogtus jos grūdus

Ukraina paprašė Turkijos sulaikyti ir areštuoti su Rusijos vėliava plaukiojantį krovininį laivą „Žibek Žoly“, išgabenusį 7.000 t ukrainietiškų grūdų krovinį iš Rusijos okupuoto Berdiansko uosto, praneša agentūra „Reuters“, remdamasi Ukrainos pareigūnu ir matytu dokumentu.

Birželio 30 d. laiške Turkijos teisingumo ministerijai Ukrainos generalinė prokuratūra nurodė, kad laivas „Žibek Žoly“ dalyvavo „neteisėtame ukrainietiškų grūdų eksporte“ iš Berdiansko ir plaukė į Karasu Turkijoje.

Turkijos užsienio reikalų ministerijos komentaro „Reuters“ kol kas negavo.

Jūrų eismą stebinčiose interneto svetainėse buvo matyti, kad laivas „Žibek Žoly“ išmetė inkarą maždaug už kilometro nuo Turkijos Juodosios jūros Karasu uosto.

18:09 Lenkijos kariuomenė įsigys 32 naujus itališkus sraigtasparnius

Lenkija pranešė pasirašiusi 1,75 mlrd. Eur vertės sutartį dėl 32 universalių karinių sraigtasparnių AW-149 pirkimo iš Italijos gynybos pramonės grupės „Leonardo“.

Planuojama, kad sraigtasparniai, kurie bus gaminami „Leonardo“ įmonėje Lenkijoje „PZL Swidnik“, Lenkijos kariuomenei bus perduoti 2023–2029 metais.

Lenkija siekia modernizuoti savo ginkluotąsias pajėgas ir nuo ateinančių metų skirs gynybai 3% BVP, reaguodama į grėsmę dėl Rusijos karinės invazijos kaimyninėje Ukrainoje.

17:16 Mokyklos Ukrainos sostinėje rugsėjį vėl bus atidarytos

Mokyklos Ukrainos sostinėje Kyjive rugsėjo 1-ąją bus atvertos naujiems mokslo metams, penktadienį paskelbė miesto valdžia.

„Svarbiausia užduotis naujiems mokslo metams yra moksleivių ir mokytojų saugumo“ užtikrinimas, sakoma Kyjivo švietimo ir mokslo departamento vadovės Olenos Fidanian pareiškime.

Pasak jos, teritorijos aplink mokyklas bus patikrintos dėl galimų sprogmenų, slėptuvėse mokyklose bus vėl sukaupta vandens, vaistų ir kitų būtiniausių dalykų atsargų.

„Mokslo metų pradžioje visos mokyklos surengs būtinus apmokymus mokytojams ir vaikams dėl veiksmų kilus oro pavojui“, – sakė O. Fidanian.

Tie vaikai, kurie negalės sugrįžti į Kyjivą, turės galimybę mokytis nuotoliniu būdu, nurodė ji.

17:03 Žuvusiųjų Odesos srityje padaugėjo iki 21  

Per raketų ataką Odesos srities Serhijivkos kurortinėje gyvenvietėje, naujausiais duomenimis, žuvo 21 žmogus, pranešė Odesos regiono administracijos vadovas Serhijus Bratčiukas.

Sužeista beveik 40.

16:57 Rusija tvirtina, kad naftos perdirbimo gamykla Lysyčanske užimta

Rusijos gynybos ministerija teigia, kad jos pajėgos užėmė naftos perdirbimo gamyklą Lysyčanske, praneša Rusijos naujienų agentūra RIA.

Kad užimta visa gamykla, vakar sakė ir apsišaukėliškos Luhansko liaudies respublikos atstovas.

Anksčiau penktadienį Luhansko srities vadovas Serhijus Haidajus teigė, kad Rusijos pajėgos šturmavo dalį naftos perdirbimo gamyklos ir dalį jos laiko savo rankose.

16:42 Per ataką Odesos srityje nukentėjo Moldovai priklausantis vaikų reabilitacijos centras

Poilsio centras Serhijivkoje, Odesos srityje, kuris nukentėjo per Rusijos raketų ataką, yra Moldovos vyriausybei priklausantis vaikų reabilitacijos centras. Apie tai feisbuke pranešė Moldovos sveikatos apsaugos ministrė Ala Nemerenco.

Per ataką šiame centre, naujausiais duomenimis, žuvo vienas centro darbuotojas ir penki buvo sužeisti. Centras buvo skirtas sunkiomis ligomis sergančių Moldovos vaikų reabilitacijai. Dėl koronaviruso pandemijos jo veikla buvo laikinai sustabdyta, tačiau darbuotojai buvo pastate.

„Pats centras per apšaudymą rimtai nenukentėjo, buvo išdaužti katilinės langai. Tačiau, deja, mums buvo pranešta, kad penki centro darbuotojai buvo sužeisti, o vienas žuvo“, – rašė ministrė.

Iš viso per atakas Serhijivkoje žuvo 20 žmonių, sužeista beveik 40. 

15:38 „Bloomberg“: ES rengiasi skelbti sankcijas Rusijos auksui

Europos Sąjunga pradėjo rengti naują sankcijų Rusijai paketą, kuris turėtų apimti embargą jos aukso pasiūlai, taip pat taisyklių dėl Rusijos prekių tranzito per Lietuvą į Kaliningrado sritį patikslinimus, skelbia agentūra „Bloomberg“, remdamasi savo šaltiniais.

„ES rengia naujas sankcijas, nukreiptas prieš Rusijos auksą, atitinkančias Didžiojo septynių grupės žingsnį, kuriuo siekiama dar labiau apriboti Maskvos pajamų šaltinius“, – penktadienį rašo agentūra.

Ji atkreipia dėmesį į tai, kad šiuo metu vyksta tik pasirengimas naujo sankcijų paketo sudarymui, o kai kurios šalys veikiausiai primygtinai reikalaus į jį įtraukti daugiau apribojimų prieš pateikiant juos tvirtinti valstybėms narėms.

„Bloomberg“ nurodo, kad Rusija yra antra pagal dydį aukso gamintoja pasaulyje.

15:36 Mirties bausmė apsišaukėliškoje DLR bus taikoma nuo 2025 m.

Rusijos remiami separatistai Donecke 2025 m. pradės taikyti mirties bausmę, rašoma atnaujintame apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos (DLR) baudžiamajame kodekse.

DLR pseudo-teismas nuteisė mirties bausme du britus Aideną Asliną ir Shauną Pinnerį bei marokietį Brahimą Saadouną, kovojusius už Ukrainą, kaltindamas juos „terorizmu“.

Nuo penktadienio įsigaliojusiame naujame baudžiamajame kodekse nustatyta, kad mirties bausmė turi būti vykdoma sušaudant, o DLR vadovas turi galutinį žodį suteikiant malonę visiems nuteistiesiems mirties bausme.

Ką naujosios taisyklės reikštų suimtiems vyrams, anot „Reuters“, neaišku.

Europos Žmogaus Teisių Teismas ketvirtadienį nurodė Rusijai neleisti įvykdyti mirties bausmės minėtiems kariams.

15:07 Vokietija pasmerkė „nežmonišką“ ataką Odesos regione

Vokietija pasmerkė Maskvos raketų smūgį gyvenamajam namui ir poilsio centrui Ukrainos pietiniame Odesos regione sakydama, kad atėjo laikas ir Rusijos gyventojams pripažinti tiesą apie žiaurius jų vyriausybės veiksmus.

„Tas žiaurumas, su kuriuo agresorė Rusija žudo civilius gyventojus ir vėl kalba apie atsitiktines civilių aukas, yra nežmoniškas ir ciniškas“, – sakė Vokietijos vyriausybės atstovas Steffenas Hebestreitas. 

„Rusijos gyventojai taip pat turi pagaliau pripažinti šią tiesą“, – sakė jis.

15:03 V. Putinas: Vakarų spaudimas verčia spartinti integraciją su Baltarusija

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sako, kad Vakarų spaudimas privertė Rusiją paspartinti integraciją su kaimynine Baltarusija.

„Rusijos ir Baltarusijos bendradarbiavimas politinėje, prekybos, ekonomikos, kultūros ir humanitarinėje srityse toliau auga, – sakė V. Putinas vaizdo pranešime Rusijos ir Baltarusijos forume. – Beprecedentis politinis ir socialinis spaudimas iš vadinamųjų kolektyvinių Vakarų verčia mus spartinti vienijimosi procesą.“

„Kartu lengviau sumažinti neteisėtų sankcijų žalą, lengviau įsteigti paklausių produktų gamybą, plėtoti naujas kompetencijas ir plėsti bendradarbiavimą su draugiškomis šalimis“, – teigė V. Putinas.

14:47 Žuvusiųjų Odesos srityje padaugėjo iki 20  

 Žuvusiųjų per Rusijos raketų ataką prieš kurortinę Serhijivkos gyvenvietę Odesos regione skaičius išaugo iki 20 žmonių, pranešė Valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos Odesos srities vyriausioji valdyba.

Rusų raketos Serhijivkoje pataikė į daugiaaukštį pastatą ir poilsio centrą.

13.30 val. duomenimis, dėl raketų atakos Serhijivkos gyvenvietėje Belhorodo-Dnistrovskio rajone 16 žmonių žuvo gyvenamajame name, o 4 žmonės – poilsio centre. Vienas iš jų buvo vaikas.

Sužeisti 38 žmonės: 37 – daugiabučio gyventojai, įskaitant 6 vaikus, dar vienas sužeistasis – vyras poilsio centre. Visi nuvežti į ligoninę. 

14:12 Vietoj G. Schroederio – vienas iš „Qatar Energy“ vadovų

Rusijos energetikos milžinė „Rosneft“ ketvirtadienį pranešė paskyrusi aukšto rango valstybinės Kataro naftos įmonės „Qatar Energy“ vadovą savo naujuoju stebėtojų tarybos vadovu, kai buvęs Vokietijos kancleris Gehardas Schroederis pasitraukė iš posto, kilus spaudimui dėl jo ryšių su Vladimiru Putinu.

„Rosneft“ pranešė, kad Taiebas Belmahdi, buvęs „Qatar Energy“ pareigūnas, dabar taps rusų įmonės valdybos pirmininku.

T. Belmahdi turi „45 metų patirtį didžiosiose energetikos įmonėse Artimuosiuose Rytuose“, sakoma „Rosneft“ pranešime.

Prie valdybos taip pat prisijungė dar du katariečiai – Faisalas Alsuwaidi ir Hamadas Rachidas Al-Mohannadi, atstovaujantys Kataro investicijų institucijai, pranešė energetikos milžinė.

14:09 V. Zelenskis giria Ukrainos ir ES ryšius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė, kad jo šalis ir Europos Sąjunga pradeda naują istorijos etapą, Bendrijai oficialiai suteikus Ukrainai šalies kandidatės į 27 valstybių bloko nares statusą.

„Prasidėjo naujas Europos Sąjungos ir Ukrainos istorijos (skyrius). Dabar mes nesame šalia, dabar mes esame kartu“, – sakė V. Zelenskis, kreipdamasis į Ukrainos parlamentą.

Prezidentas sakė, kad jam tenka „didelė garbė ir didelė atsakomybė“ stengtis įgyvendinti „mūsų šalies siekius“.

„Kandidatės statusą gavome po 115 dienų kelionės, ir mūsų kelias į narystę neturėtų trukti dešimtmečius. Turėtume greitai įveikti šį kelią“, – sakė V. Zelenskis.

13:44 EK vadovė ragina Ukrainą paspartinti kovos su korupcija reformas

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen penktadienį Ukrainos parlamentui sakė, kad šalies narystė Europos Sąjungoje yra „ranka pasiekiama“, tačiau paragino Ukrainą aktyviai vykdyti kovos su korupcija reformas.

„Sukūrėte įspūdingą kovos su korupcija mašiną, – sakė ji įstatymų leidėjams, kalbėdama vaizdo ryšiu. – Tačiau dabar šioms institucijoms reikia dantų ir tinkamų žmonių aukštose pareigose.“

U. von der Leyen savo šiltoje kalboje gyrė Ukrainos parlamentą ir prezidento Volodymyro Zelenskio vyriausybę už greitą ir sėkmingą Ukrainos siekį tapti ES kandidate.

Ji pabrėžė, kad Briuselis ir ES valstybės tvirtai palaiko Ukrainą ne tik jos kovoje su besitęsiančia Rusijos invazija, bet ir jai siekiant „vėl prisijungti prie mūsų Europos šeimos“.

Tačiau EK vadovė taip pat akcentavo, kad reikia tęsti reformas, pradėtas po 2014 metų sukilimo prieš ankstesnę Ukrainos vyriausybę, kovojant su korupcija ir oligarchų įtaka šalies ekonomikai.

„Kuo greičiau turėtų būti paskirtas naujas Specializuotos antikorupcinės prokuratūros vadovas ir naujasis Ukrainos nacionalinio antikorupcijos biuro direktorius“, – paragino ji.

U. von der Leyen paragino Ukrainos parlamentą priimti įstatymus, atitinkančius Europos Tarybos puoselėjamas normas, kad būtų patobulintos nepriklausomų Konstitucinio Teismo teisėjų atrankos procedūros.

„Institucijos turi pradėti veikti, kad galėtų įgyvendinti jūsų žmonių siekius“, – sakė ji.

13:39 Rusų raketų smūgių Ukrainos Odesos srityje aukų skaičius išaugo iki 19

Per Rusijos raketų atakas gyvenamiesiems rajonams viename pajūrio miestelyje netoli Ukrainos Odesos uostamiesčio anksti penktadienį žuvo mažiausiai 19 žmonių, pranešė pareigūnai.

„Teroristinė šalis žudo mūsų žmones. Atsakydami į pralaimėjimus mūšio lauke jie kovoja su civiliais“, – sakė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas. 

Ukrainos saugumo tarnyba pranešė, kad žuvo 19 žmonių, įskaitant du vaikus. Jos teigimu, dar 38 žmonės, įskaitant šešis vaikus ir nėščią moterį, buvo paguldyti į ligoninę dėl sužeidimų. Dauguma nukentėjusiųjų buvo daugiabučiame name, sakė Ukrainos nepaprastųjų situacijų tarnybos pareigūnai.

Smūgis suduotas kitą dieną po to, kai Rusijos pajėgos atsitraukė iš strateginę reikšmę turinčios Gyvačių salos Juodojoje jūroje.

13:32 S. Lavrovas Baltarusijoje: vienareikšmiškai pasisakome už pagarbą tarptautinei teisei

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas lankosi Baltarusijoje, kur pareiškė, kad Rusija „vienareikšmiškai pasisako už pagarbą tarptautinei teisei“, ministro žodžius cituoja „The Guardian“.

„Ant plauko kybo ateities pasaulio tvarka. Grįšime prie ištakų ir pamatysime praktikoje, kaip Jungtinių Tautų Chartijos principai, o svarbiausiais iš jų – suverenių valstybių lygybės principas, yra įgyvendinamas, arba stebėsime pasaulį panyrantį į chaosą ilgam laikui. Mūsų pasirinkimas aiškus: mes vienareikšmiškai pasisakome už pagarbą tarptautinei teisei. Kartu su Baltarusijos sąjungininkais ir kitais bendraminčiais laikysimės šios pozicijos“, – savo „Telegram“ įrašė rašė S. Lavrovas.

12:48 KAM patrigubino šaulių finansavimą: pinigų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti

Krašto apsaugos ministerija (KAM) penktadienį pranešė patrigubinusi šaulių finansavimą, lėšų skirta ginklams, ekipuotei, įrangai įsigyti.

Lietuvos šaulių sąjungai šiemet papildomai skirta iki 4,8 mln. eurų – palyginti su praėjusiais metais, organizacijos finansavimas bus tris kartus didesnis.

Už papildomas lėšas 2022–2025 metais Lietuvos šaulių sąjunga planuoja pirkti 4,5 tūkst. komplektų naujų aprangų, 1,5 tūkst. automatinių ginklų G-36 su šoviniais, 2 tūkst. šalmų, 500 šarvinių liemenių, po 2 tūkst. ekipuotės liemenių ir kuprinių, 70 termovizorių, 250 skaitmeninių radijo stočių.

Taip pat įvertintas poreikis gerinti sąlygas įsigyjant 60 karkasinių palapinių su įranga, 20 elektros generatorių, 16 visureigių ir 8 mikroautobusus.

12:17 V. Zelenskis: Ukrainos kelias į ES neturėtų trukti dešimtmečius

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį teigė, kad šalies kelias į Europos Sąjungą neturėtų trukti „metų metus ar dešimtmečius“ ir pažadėjo, kad Ukraina tobulai įvykdys savo įsipareigojimus.

Savo mintis po EK pirmininkės Ursulos von der Leyen kalbos Aukščiausioje Radoje jis išdėstė „Telegram“ įraše.

„Mes turime įveikti šį kelią greitai. Atlikti savo įsipareigojimų dalį tobulai, kad leistume savo draugams Europos Sąjungoje priimti dar vieną istorinį sprendimą dėl mūsų greitu ir konsoliduotu būdu“, – rašė V. Zelenskis.

11:23 Kyjivas siunčia didelę delegaciją į Ukrainos atstatymo konferenciją Šveicarijoje

Kyjivas ketvirtadienį pranešė, kad ministro pirmininko Denyso Šmyhalio vadovaujama maždaug 100 asmenų delegacija kitą savaitę vyks į Šveicariją dalyvauti tarptautiniame susitikime dėl Ukrainos atstatymo.

Ukraina siunčia „labai aukšto lygio delegaciją“, žurnalistams Berne sakė Kyjivo ambasadorius Šveicarijoje Artiomas Rybčenka ir pridūrė, kad nuo Rusijos invazijos pradžios tai bus didžiausia delegacija, išvyksianti iš Ukrainos.

Ji bus viena iš kelių dešimčių delegacijų, dalyvausiančių liepos 4–5 dienomis Šveicarijos pietiniame Lugano mieste vyksiančioje Ukrainos atstatymo konferencijoje, kurią kartu rengia Kyjivas ir Bernas.

11:07 Kremlius taikosi išstumti „Shell“, „Mitsubishi“ iš „Sachalin-2“ dujų projekto

Rusijos dujų skystinimo gamykla Sachalino saloje, „Sachalin-2“, bus perleista naujai rusiškai bendrovei. Dabarinės gamyklos dalininkės „Shell“, „Mitsui“ ir „Mitsubishi“ turi mėnesį nuspręsti, ar taps naujos bendrovės bendrasavininkiais.

Rusijos autokratas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, pagal kurį teisės į gamtinių dujų projektą „Sachalin-2“ yra perduodamos naujai Rusijos bendrovei. Tai daroma „grėsmių nacionaliniam ir ekonominiam saugumui“ akivaizdoje. Projekto akcininkai turės mėnesį nuspręsti, ar tapti naujos bendrovės dalininkais.

Daugiau apie tai rasite čia.

11:01 JAV pirmąkart aplenkė Rusiją pagal dujų tiekimo Europai apimtis

Jungtinės Valstijos praėjusį mėnesį pirmą kartą istorijoje Europai tiekė daugiau dujų nei Rusija, paskelbė Tarptautinės energetikos agentūros vadovas Fatihas Birolis.

Pasak jo, birželį užfiksuotas rekordinis JAV suskystintų gamtinių dujų (SGD) siuntų į Europą skaičius.

Plačiau apie tai rašoma čia.

10:49 O. Scholzas: neturėtų būti ribojamas susisiekimas tarp dviejų Rusijos teritorijos dalių

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, ketvirtadienio vakarą paragino deeskaluoti situaciją, kilusią dėl Kaliningrado tranzito klausimo ir pridūrė, kad Europos Sąjunga (ES) ir Lietuva turėtų atšaukti tranzito iš Rusijos į Kaliningradą ribojimus.

„Ir, žinoma, šios taisyklės visada turi būti nustatomos atsižvelgiant į faktą, kad čia sprendžiame klausimą apie susisiekimą tarp dviejų Rusijos teritorijos dalių“, – pridūrė jis, leisdamas suprasti, kad ES sankcijos rusiškoms prekėms neturėtų būti taikomos, nes šios prekės į ES nepatenka, o keliauja tranzitu.

Plačiau apie tai rašoma čia.

10:46 JT: Ukrainoje humanitarinės pagalbos reikia maždaug 16 mln. žmonių

Rusijai tęsiant invaziją į Ukrainą, humanitarinės pagalbos reikia maždaug 16 mln. šalies gyventojų, ketvirtadienį pranešė Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos koordinatorė Ukrainai.

„Šiandien Ukrainoje beveik 16 mln. žmonių reikia humanitarinės pagalbos: vandens, maisto, sveikatos priežiūros paslaugų“, – spaudos konferencijoje sakė Osnat Lubrani.

Nuo karo pradžios 6 mln. ukrainiečių buvo priversti palikti savo namus ir persikelti į kitas šalies dalis, tačiau maždaug 5 mln. jų sugrįžo, sakė ji.

Tačiau „daugelis žino, kad gali būti vėl priversti bėgti“, pridūrė O. Lubrani.

Pasak koordinatorės, dar per 5,3 mln. ukrainiečių pabėgo į užsienį.

10:29 Žuvusiųjų Odesoje padaugėjo iki 18, tarp jų – du vaikai

Per penktadienio bombardavimą Odesos srityje žuvusiųjų padaugėjo iki 18-os, o tarp jų yra du vaikai, pranešė regiono gubernatorius Maksymas Marčenko.

Jis savo „Telegram“ kanale taip pat patikslino, kad smogta trimis X-22 raketomis, kurios buvo paleistos iš orlaivio Tu-22, skridusio virš Juodosios jūros.

Anot jo, dar 31 žmogus buvo hospitalizuotas, tarp kurių yra 4 vaikai ir nėščia moteris. Dar 8 buvo sužeisti, tačiau į ligoninę nugabenti nebuvo. Gelbėjimo darbai tęsiasi.

10:18 J. Trudeau sako vyksiantis į G20 susitikimą, net jei dalyvaus V. Putinas

Kanada dalyvaus lapkričio mėnesį Balyje vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikime, net jei jame dalyvaus Rusijos Prezidentas Vladimiras Putinas, ketvirtadienį pareiškė ministras pirmininkas Justinas Trudeau. 

Šiais metais rotacijos tvarka G20 pirmininkaujanti Indonezija sulaukė Vakarų spaudimo pašalinti Rusijos prezidentą iš būsimo susitikimo, nors balandį paskelbė, kad jis buvo pakviestas dalyvauti.  

Per spaudos konferenciją Otavoje po NATO viršūnių susitikimo Madride paklaustas, ar Otava dalyvaus susitikime, jei jame bus ir V. Putinas, J. Trudeau atsakė: „Tikimės, kad Kanada ir visos Didžiojo septyneto narės dalyvaus G20 susitikime.“ 

„Tai nepaprastai svarbus pokalbis apie pasaulio ekonomiką. Nepaprastai svarbu, kad mes dalyvautume ir pasipriešintume melui, kurį galbūt skleis Rusija. Iki susitikimo dar liko keli mėnesiai, ir gali visko nutikti“, – pridūrė premjeras.

09:51 Gelbėtojai Odesoje dirba prie subombarduoto namo griuvėsių

09:44 JAV užblokavo rusų oligarchui priklausantį 1 mlrd. USD patikos fondą

JAV iždo departamentas ketvirtadienį pranešė, kad užblokavo 1 mlrd. USD vertės patikos fondą Delavere, susijusį su Rusijos oligarchu Suleimanu Kerimovu, kuriam taikomos sankcijos.

Anksčiau šį mėnesį Jungtinės Valstijos areštavo 325 mln. USD (307 mln. Eur) vertės superjachtą „Amadea“, siejamą su S. Kerimovu.  

Pasak Iždo departamento, šis atvejis yra unikalus dėl patikos fondo dydžio ir tyrimo sudėtingumo.

„Iždo departamentas toliau naudoja visas mūsų turimas priemones, kad demaskuotų ir sužlugdytų tuos, kurie siekia išvengti mūsų sankcijų ir nuslėpti savo neteisėtai įgytas pajamas“, – nurodė iždo sekretorė Janet Yellen išplatintame pareiškime. 

„Nors Rusijos elitas slepiasi už tarpininkų ir sudėtingų juridinių struktūrų, Iždo departamentas pasinaudos savo plačiais vykdymo užtikrinimo įgaliojimais ir partneryste su REPO darbo grupe, kad aktyviai įgyvendintų daugelio šalių suderintas sankcijas tiems, kurie finansuoja Rusijos karą prieš Ukrainą ir iš jo pelnosi“, – sakė ji.

09:32 Ukrainą ir Rumuniją sujungė elektros jungtis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad elektros jungties tarp Ukrainos ir Rumunijos atidarymas prisidės prie didesnės integracijos ir priklausomybės nuo Rusiškos energijos išteklių Europoje mažinimo.

Jo kalba ketvirtadienio vakarą sakyta po to, kai anksčiau tą pačią dieną premjeras Denysas Šmyhalis pranešė, jog pradedamas elektros eksportas per naujai atidarytą 100 megavatų jungtį į Rumuniją.

V. Zelenskis teigė, kad „tai yra dar vienas reikšmingas žingsnis mūsų kelyje Europos Sąjungos link“.

„Dėka Ukrainos elektros energijos, reikšminga rusiškų dujų dalis, kurią suvartoja Europos vartotojai gali būti pakeista. Todėl tai yra ne tik pajamos iš eksporto, tačiau ir energetinio saugumo klausimas Europai“, - kalbėjo V. Zelenskis.

„Tik priminsiu, kad šalių energijos sistemų sujungimas įvyko jau po to, kai prasidėjo karas. Ukraina daro dalykus, kurie anksčiau atrodė neįmanomi“, - prezidentą cituoja „The Guardian“.

Ukraina kovo viduryje pasiekė susitarimą prisijungti prie Europos Transmisijų sistemų operatorių tinklo kaip stebėtoja po to, kai buvo prijungtas jos elektros tinklas.

Netrukus planuojamos atidaryti jungtys tarp Ukrainos-Vengrijos, Ukrainos-Slovakijos ir Moldovos-Rumunijos.

09:18 S. Skvernelis: dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui Lietuva išsišoko

Lietuva interpretavo Europos Sąjungos sankcijų vykdymą ir išsišoko iš Bendrijos politikos, teigia opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ lyderis Saulius Skvernelis.

„Laikas bėga, atsakymų į klausimus, kurie buvo iškelti, nėra. Dabar matome reakcijas iš Europos Komisijos, iš Europos sostinių, tai vėlgi Lietuvos interpretacija, reikia eilinį kartą tą pripažinti, yra išsišokimas iš bendros Europos Sąjungos politikos ir, matyt, Europos Komisija priims vienokį ar kitokį sprendimą“, – penktadienį Žinių radijui sakė jis.

Plačiau apie tai rašoma čia.

08:42 V. Putinas Indonezijos prezidentui aiškino, kad Rusija neatsakinga už maisto krizę

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis neatsakinga už gresiančią pasaulinę maisto krizę. 

„Nenustatėme jokių apribojimų nei trąšų, nei maisto produktų eksportui“, – sakė V. Putinas, Kremliuje priimdamas Indonezijos prezidentą Joko Widodo, kurio šalis šiais metais rotacijos tvarka pirmininkauja Didžiajam dvidešimtukui.

Maskva „netrukdo eksportuoti ukrainietiškų kviečių“, sakė V. Putinas ir pridūrė, kad Rusija „nuolat palaiko ryšius“ su Jungtinių Tautų agentūra, atsakinga už šį klausimą.

Dėl krizės V. Putinas kaltino Rusijai įvestas Vakarų sankcijas. Jis sakė, kad Vakarų sankcijos, nukreiptos prieš trąšų bendrovių savininkus, „sukūrė sąlygas, kurios gerokai apsunkino“ tam tikrų produktų tiekimą tarptautiniu mastu. 

Maskva teigia, kad leistų Ukrainos laivams su maisto produktais išplaukti, jei Ukrainos kariuomenė išminuotų uostus. Tačiau Kyjivas, kuris baiminasi dėl savo Juodosios jūros pakrantės saugumo, šią galimybę atmeta.

08:31 Švedija reikalauja „nepriklausomų teismų“ sprendimo dėl įtariamųjų ekstradicijos Turkijai

Švedija ketvirtadienį pareikalavo, kad bet kokius sprendimus dėl galimo įtariamų kurdų kovotojų ir perversmo rengimu įtariamų asmenų išdavimo Turkijai priimtų „nepriklausomi teismai“.

„Švedijoje Švedijos teisę taiko nepriklausomi teismai. Švedijos piliečiai nėra išduodami. Ne Švedijos piliečiai gali būti išduodami kitų šalių prašymu, tačiau tik tuo atveju, jei tai neprieštarauja Švedijos įstatymams ir Europos konvencijai“, – rašytiniame pareiškime naujienų agentūrai AFP sakė teisingumo ministras Morganas Johanssonas.

Trečiadienį Turkija pareiškė, kad sieks įtariamų kurdų kovotojų ir perversmo organizatorių ekstradicijos iš Švedijos ir Suomijos. Ši galimybė numatyta susitarime, kuris užtikrino Ankaros paramą šių Šiaurės šalių narystei NATO.

Ketvirtadienį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas perspėjo Švediją ir Suomiją, kad dar gali blokuoti jų stojimą į Aljansą, jeigu jos neįgyvendins naujo susitarimo su Ankara.

07:49 Žuvusiųjų Odesoje padaugėjo iki 17, smogta 2 raketomis

Odesos karinės administracijos atstovas Serhijus Bratčukas pranešė, kad smogta buvo dviem raketomis, kurios buvo paleistos iš „strateginių lėktuvų virš Juodosios jūros“.

„Viena raketa pataikė į devynaukštį gyvenamąjį pastatą“, – sakoma kariuomenės pranešime. Taip pat nurodoma, kad kita raketa smogė poilsio centrui.

„Daugiabutyje vienos laiptinės devyni aukštai buvo visiškai sunaikinti... gelbėtojai jau suteikė medicinos pagalbą septyniems sužeistiesiems, įskaitant tris vaikus“, – nurodė kariškiai.

Ukrainos gelbėtojų tarnybos duomenimis, penktadienio rytą žuvusiųjų skaičius per smūgį daugiaaukščiame pastate padidėjo iki 14 žmonių, o dar 30 yra sužeisti.

Per kitą smūgį poilsio centrui Odesoje žuvo dar trys žmonės, tarp kurių – vienas vaikas, gelbėtojų pranešimą cituoja „The Guardian“.

07:40 Latvija ir Estija ketina bendrai įsigyti oro erdvės gynybos sistemų

Latvijos gynybos ministras Artis Pabrikas ir Estijos gynybos ministrė Kalle Laanet ketvirtadienį, NATO viršūnių susitikimo Madride kuluaruose, pasirašė raštą dėl abiejų šalių ketinimų kartu įsigyti vidutinio nuotolio oro erdvės gynybos sistemų.

A. Pabrikas sakė, kad Rusijos agresija Ukrainoje aiškiai parodė, jog tokios oro erdvės gynybos sistemos yra būtinos. 

Jis nurodė, kad šis pirkimas sustiprins regioninį bendradarbiavimą ir abiejų Baltijos šalių bendrą gynybą.

K. Laanet sakė, kad „NATO viršūnių susitikimas pasiuntė aiškią žinią, kad pagalba bus teikiama tiems, kurie taip pat yra pasiruošę gintis patys“.

Ji pridūrė, kad Estija yra patikima sąjungininkė, pasiruošusi prisidėti savuoju indėliu į oro gynybą.

Ketinimų raštas turėtų tapti pagrindas bendrai Latvijos ir Estijos ginkluotės pirkimo sutarčiai, leidžiantis koordinuoti abiejų šalių veiksmus, veiksmingai naudoti gynybai skiriamas lėšas ir stiprinti regiono bendrą stabilumą ir saugumą.

Konkretūs pasiūlymai dėl šių sistemų įsigijimo turėtų būti paskelbti liepos pabaigoje, bet kol kas nebuvo paskelbta jokių detalių apie projekto kainą arba pristatymo terminus.

07:09 V. Zelenskis: Gyvačių sala yra strateginis taškas, smarkiai keičiantis situaciją Juodojoje jūroje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienio vakarą kreipėsi į tautą, o kalbos metu nemažai dėmesio skyrė Gyvačių salos išvadavimui.

„Neabejotinai, pagrindinis žodis šiandien yra gyvatė“, – kalbėjo prezidentas.

„Galbūt šiandien kalbų apie gyvates buvo tiek pat, kiek ir tą dieną, kai rusų laivas čia atplaukė“, – tęsė jis.

„Tada laivas dingo – amžiams, o dabar sala yra laisva. Gyvačių sala yra strateginis taškas, smarkiai keičiantis situaciją Juodojoje jūroje“, – tikino V. Zelenskis.

„Tai negarantuoja saugumo, negarantuoja, kad priešas negrįš. Tačiau tai jau reikšmingai apriboja okupantų veiklos galimybes. Žingsnis po žingsnio išstumsime juos iš mūsų jūrų, žemės ir dangaus“, – prezidentą cituoja „Sky News“.

06:37 Mažiausiai 10 žuvo per raketos smūgį Odesoje

Sergejus Bratčukas, Odesos karinės administracijos atstovas „Telegram“ paskyroje pranešė, kad raketa Odeosje pataikė į devynaukštį gyvenamąjį pastatą, o per sprogimą žuvo mažiausiai 10 žmonių, rašo „Sky News“.

„The Kyiv Independent“ skelbia, kad dar 7 žmonės buvo sužeisti.

„Daugiabutyje vienos laiptinės devyni aukštai buvo visiškai sunaikinti... gelbėtojai jau suteikė medicinos pagalbą septyniems sužeistiesiems, įskaitant tris vaikus“, – sakoma kariuomenės pranešime.

Iš pastato jau ištraukta nemažai kūnų, o įvykio vietoje gelbėtojai traukia žmones iš griuvėsių. Skelbiama, kad taip pat užsiliepsnojo dar vienas greta buvęs pastatas.

06:30 Inicijuojamas „Inter RAO Lietuvos“ bankrotas

Rusijos energetikos milžinės „Inter RAO“ kontroliuojamos grupės „Inter RAO Lietuva“ kreditoriai ketvirtadienį susirinkime nusprendė inicijuoti neteisminį bendrovės bankrotą. 

Apie tai „Inter RAO Lietuva“ ketvirtadienio vakarą pranešė per Varšuvos vertybinių popierių biržą.

Bendrovės bankroto administratoriumi paskirtas Įmonių bankroto administravimo ir teisinių paslaugų biuras, o administratoriaus įgaliotu atstovu – Aurimas Valaitis. 

Reikalavimus bankrutuojančiai įmonei jos kreditoriai gali pateikti iki rugpjūčio 1 dienos. 

FNTT dar kovo viduryje pranešė apie apribotas „Inter RAO Lietuvos“ galimybes atlikti bankų operacijas, o gegužę ji pranešė, kad dėl sąsajų su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu įšaldytos ne tik įmonės lėšos, bet ir akcijos.  

Kovą ir vėliau „Inter RAO Lietuva“ tikino neturinti informacijos apie areštuotas sąskaitas, o gegužės pabaigoje įmonė per Varšuvos biržą pareiškė kategoriškai nesutinkanti su FNTT aiškinimu, kad ją kontroliuoja Rusijos prezidentas, ir teigė sieksianti panaikinti FNTT informaciją bei jos pagrindu priimtus sprendimus.

Baltijos šalys gegužės 22-ąją sustabdė prekybą „Inter RAO Lietuvos“ tiekiama rusiška elektra. Tai padaryta po to, kai sprendimą stabdyti prekybos sandorius gegužės 20 dieną priėmė biržos operatorė „Nord Pool“. 

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

U. Armalis. Milijardų eurų vertės klausimas – kada į Lietuvą sugrįš užsienio turistai?

Pandemija, atrodytų, baigėsi ir keliaudamas po pasaulį matai pilnus oro uostus, daugybę keliaujančių žmonių...

Nuomonės
11:00
COVID-19 statistika:126 nauji atvejai, 4 žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 126 nauji COVID-19 atvejai, 4 žmonės mirė, rodo pirmadienį paskelbti...

Taivano prezidentė priėmė JAV kongresmenų delegaciją

Taivano prezidentė Tsai Ing-wen pirmadienį priėmė JAV Kongreso narių delegaciją, Vašingtonui toliau...

Lietuvos merginų rinktinė iškovojo aukso medalius Europos čempionate

Lietuvos U18 merginų rinktinė sekmadienį iškovojo aukso medalius Europos čempionate. Lietuvės finale įveikė...

VMI maitinimo įmonėse nustatė kone 400 mokestinių pažeidimų 3

Viešojo maitinimo sektoriuje šiemet sausį – liepą nustatyti keli šimtai mokestinių pažeidimų ir priskaičiuota...

Finansai
2022.08.14
Rusijos centrinis bankas apie ekonomikos scenarijus ir naftos kainą

Rusijos centrinis bankas mato du ateities ekonomikos scenarijus. Vienas jų būtų spartus prisitaikymas prie...

Pramonė
2022.08.14
Ukraina ketina naikinti lengvatinį tarifą degalams

Ministrų kabinetas pateikė Radai įstatymo projektą, kuriuo siekiama panaikinti lengvatinį degalų...

Verslo aplinka
2022.08.14
Savaitgalį Ukraina nukovė du rusų sraigtasparnius „Aligator“

Šeštadienį ir sekmadienį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų raketų „žemė-oras“ sistemos nukovė du priešo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Taivane lankosi JAV įstatymų leidėjų delegacija

Praėjus vos 12 dienų po JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vizito, kuris papiktino Kiniją, Taivane...

Verslo aplinka
2022.08.14
Jerevano turguje nugriaudėjo sprogimas, yra aukų

Armėnijos sostinėje Jerevane esančiame turguje nugriaudėjo sprogimas, kuris sukėlė gaisrą ir pareikalavo...

Verslo aplinka
2022.08.14
Brangstanti energetika labiausiai smogė Estijos gyventojams Premium 1

Europos šalių gyventojus energijos brangymetis palietė skirtingai: vidutinės Suomijos šeimos išlaidas jis...

Finansai
2022.08.14
V. Zelenskis kaltina Rusiją naudojant „branduolinį šantažą“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis apkaltino Rusiją, kad ji naudoja „branduolinį šantažą“ Zaporižios...

Verslo aplinka
2022.08.14
Iš premjerės I. Šimonytės komandos pasitraukia atstovė spaudai R. Jakilaitienė 4

Premjerės Ingridos Šimonytės politinę komandą nuo rugsėjo 1-osios palieka patarėja ryšių su visuomene...

Vadyba
2022.08.14
Kinijoje – pirmieji krizės ženklai: smuko naudotų prabangių prekių kainos 1

Pastaraisiais mėnesiais Kinijoje sparčiai krito naudotų prabangos prekių kainos, nes net ir turtingieji...

Verslo aplinka
2022.08.14
Šeštadienį užregistruoti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė, rodo sekmadienį...

Verslo aplinka
2022.08.14
Lietuvoje padaugėjo melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų

Policijos duomenimis, per septynis mėnesius pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl melagingų pranešimų apie...

Verslo aplinka
2022.08.14
Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium 6

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Statyba ir NT
2022.08.14
Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 8

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku