EK siūloma pirmoji makrofinansinės pagalbos Ukrainai dalis – 1 mlrd. Eur

Europos Komisija penktadienį Ukrainai pasiūlė pirmąją 1 mlrd. Eur vertės dalį iš išskirtinio beveik 9 mlrd. Eur makrofinansinės pagalbos (MFP) paketo.
ES toliau palaiko Ukrainą ir jos drąsius žmones. Šiandien siūlome naujo makrofinansinės pagalbos Ukrainai paketo 1 mlrd. Eur vertės dalį. Ši pirmoji gegužės mėn. paskelbtos pagalbos dalis leis mums nedelsiant reaguoti į neatidėliotinus Ukrainos poreikius. ES toliau teiks pagalbą Ukrainai ir ilguoju laikotarpiu rems jos, kaip demokratinės ir klestinčios šalies, atstatymą, sakė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.
Kaip rašoma EK pranešime, ši dalis papildys ES jau teikiamą paramą, įskaitant 1,2 mlrd. Eur skubią MFP paskolą, išmokėtą pirmąjį šių metų pusmetį. Pagal abi programos kryptis nuo karo pradžios bendra makrofinansinės pagalbos Ukrainai suma siektų 2,2 mlrd. Eur, o pradėjus veikti visam išskirtinės makrofinansinės pagalbos Ukrainai paketui iki 10 mlrd. Eur.
Kai tik Europos Parlamentas ir ES Taryba patvirtins šiandienos pasiūlymą ir pasirašys atitinkamą susitarimo memorandumą ir paskolos susitarimą su Ukrainos valdžios institucijomis, Europos Komisija skubiai skirs Ukrainai 1 mlrd. Eur sumą.
Anot Bloomberg, ES pareigūnai parengė 1 mlrd. Eur atsarginį variantą po to, kai Komisijai nepavyko užsitikrinti Berlyno palaiminimo paketui, pagal kurį būtų suteikta 8,8 mlrd. Eur paskolomis. Vokietija ragina šią pagalbą skirti ne paskolomis, o dotacijomis, teigia Bloomberg šaltiniai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti