Rusai skelbia užėmę Lysyčansko naftos perdirbimo gamyklą, Ukraina teigia, kad rusų laimėjimai čia – daliniai

Publikuota: 2022-06-30
Atnaujinta 2022-06-30 21:59
  • „Amnesty International“: Mariupolio teatrą subombardavo rusai.
  • JAV perduoda Ukrainai 1,3 mlrd. USD žadėtos ekonominės pagalbos .
  • V. Putinas teigia, kad Suomijos ir Švedijos įstojimas į NATO „nebus problema“ Rusijai.
  • Rusai iš okupuoto Berdiansko išplukdė 7.000 t grūdų gabenantį laivą.
  • Ukraina skelbia išvadavusi Gyvačių salą.
  • JT: beveik 16 mln. ukrainiečių reikia humanitarinės pagalbos.

Trečiadienio įvykių juostą galima rasti čia.

žemėlapis [infogram id="824360a8-bc40-4df3-81ae-08c1570b1eaf" prefix="Gnp" format="interactive" title="Copy: 2022-06-28: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Baigiame pildyti ketvirtadienio naujienų juostą, naujausias žinias pranešime penktadienį 7 val. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:58 E. Macronas pranešė apie papildomą karinę pagalbą Ukrainai

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paskelbė, kad Prancūzija pristatys Ukrainai šešias haubicas CAESAR ir reikšmingą kiekį šarvuočių, skelbia „Kyiv Independent“.

21:47 Rusai skelbia užėmę Lysyčansko naftos perdirbimo gamyklą

Rusijos kariai „visiškai užėmė naftos perdirbimo gamyklą“ Lysyčanske, prorusiškai žiniasklaidai sakė apsišaukėliškos Luhansko liaudies respublikos (LLR) vidaus reikalų ministro padėjėjas Vitalijus Kiselevas.

„Šiandien mūsų kariai visiškai užėmė naftos perdirbimo gamyklą, vyksta valymas. Mūsų daliniai jau įžengė beveik už naftos perdirbimo gamyklos ribų. Tai reiškia, kad kontroliuojame dalį miesto iš gamyklos pusės“, – sakė V. Kiselevas.

Primename, kad Ukraina vakare pranešė, kad rusai pasiekia tik dalinių laimėjimų naftos perdirbimo gamyklos teritorijoje.

Anot V. Kiselevo, „taip pat turime dalinių, kurie įžengė (į Lysyčanską) iš rytinės pusės, kirto Doneco upę ir pasiekė gyvenamuosius namus“.

Jis taip pat teigė, kad užimta Volčojarivkos gyvenvietė, ir kad rusų kariai dabar kontroliuoja Lysyčanką beveik iš visų pusių – „maždaug 50%“. 

21:00 Gyvačių sala išlaisvinta su „Bayraktar“ dronais

Gyvačių salą Juodojoje jūroje rusai okupavo pirmąją invazijos dieną – vasario 24-ąją – ir porą mėnesių ten buvo gana ramu, tačiau viskas pasikeitė gegužės 2 d., kai ukrainiečiai pradėjo naudoti bepiločius orlaivius „Bayraktar TB2“, rašo CNN.

Nuo to laiko ukrainiečiai beveik kiekvieną savaitę saloje rengė dronų smūgius, nukreiptus prieš Rusijos pajėgas ir įrangą. Šie smūgiai buvo itin sėkmingi – sunaikintos karinės transporto priemonės, pastatai, laivai ir net sraigtasparnis – ir šiandien paskelbta žinia, kad rusai iš salos pasitraukė.

Primename, kad Lietuvos gyventojai gegužę surinko 5,9 mln. Eur, kad Lietuvos KAM iš Turkijos bendrovės nupirktų ir perduotų Ukrainai „Bayraktar TB2“. Drono gamintojas „Baykar“ nusprendė jį padovanoti, o surinktus pinigus paprašė skirti humanitarinei, gynybinei, logistinei ar atstatomajai pagalbai Ukrainai.

Gyvačių sala. Satelinė „Maxar Technologies“ nuotrauka, daryta birželio 17 d.
Gyvačių sala. Satelinė „Maxar Technologies“ nuotrauka, daryta birželio 17 d. 

20:16 Puldami Lysyčansko naftos perdirbimo gamyklą rusai pasiekia dalinių laimėjimų

Mūšis dėl Lysyčansko tęsiasi – rusai pasiekia dalinių laimėjimų miesto naftos perdirbimo gamyklos teritorijoje, feisbuke praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas.

„Priešas apšaudo mūsų karių pozicijas prie Lysyčansko miesto. Vykdo puolimo veiksmus Lysyčansko naftos perdirbimo gamyklos teritorijoje, patiria dalinę sėkmę, išlaiko gamyklos šiaurės vakarų ir pietryčių dalių (kontrolę)“, – sakoma pranešime.

Jame taip pat teigiama, kad rusai ketvirtadienį taip pat vykdė šturmo veiksmus šios gamyklos šiaurės rytinėje dalyje, taip pat Topolevkos gyvenvietėje ir Volčojarivkos bei Malorjazancevės gyvenviečių šiaurinėje dalyje, iš dalies sėkmingai, kelio Topolevka–Lysyčanskas ruožą kontroliuoja ugnimi.

Tačiau ukrainiečių kariai sustabdė rusų puolimą Loskutovkos– Lysyčansko želatinos gamyklos kryptimi ir privertė juos trauktis.

20:12 Rusijos URM iškvietė JK ambasadorę dėl B. Johnsono pastabų apie V. Putiną

Rusijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį iškvietė Jungtinės Karalystės (JK) ambasadorę Maskvoje Deborah Bronnert, protestuodama prieš JK premjero Boriso Johnsono „grubias“ pastabas apie prezidentą Vladimirą Putiną, sakoma ministerijos pranešime.

„Ambasadorei buvo įteiktas pranešimas, kuriame teigiama, kad Didžiosios Britanijos valdžios atstovų įžeidžianti retorika yra nepriimtina. Padorioje visuomenėje įprasta atsiprašyti už tokius pareiškimus“, – pažymima URM pareiškime.

Rusijos pranešime nenurodoma, dėl kokių B. Johnsono komentarų į ministeriją iškviesta D. Bronnert, bet JK premjeras antradienį vakare Vokietijos transliuotojui ZDF pareiškė, kad V. Putinas nebūtų pradėjęs karo Ukrainoje, jei būtų moteris.

Pasak britų premjero, V. Putino invazija į Ukrainą yra „puikus toksiško mačizmo pavyzdys“.

19:08 Indonezijos prezidentas sako perdavęs V. Zelenskio žinutę V. Putinui

Indonezijos prezidentas Joko Widodo sakė, kad ketvirtadienį Maskvoje perdavė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žinutę Rusijos vadovui Vladimirui Putinui.

Indonezijos lyderis teigė taip pat išreiškęs „pasirengimą“ padėti pradėti „bendravimą“ tarp abiejų lyderių.

Trečiadienį J. Widodo viešėjo Kyjive, iš kur išvyko į Maskvą.

Šiais metais Indonezija rotacijos tvarka pirmininkauja Didžiajam dvidešimtukui ir rengiasi lapkritį Balyje surengti viršūnių susitikimą.

18:42 Ukraina: fiziškai grįžti į išvaduotą Gyvačių salą dar per anksti

Nors Rusijos pajėgos pasitraukė iš Gyvačių salos Juodojoje jūroje, Ukrainai dar per anksti ten steigti forpostą, pareiškė Ukrainos kariuomenės Pietų vadavietės atstovė Natalija Humeniuk.

„Mūsų pajėgos dar neišsilaipino saloje, – sakė ji. – Negalime teigti, kad jie visi pasitraukė. Tačiau tikimės, kad jiems užteko proto tai padaryti“.

Anot N. Humeniuk, sala tebėra paskendusi tirštuose dūmuose, nes tebesitęsia sprogimai. Nors Ukrainos kariškiai matė, kaip Rusijos kariai evakuojasi greitaeigiais kateriais, N. Humeniuk teigimu, prieš grįžtant į salą reikia ištirti galimas „paliktas diversijos priemones“.

N. Humeniuk darė prielaidą, rusai padegė priešlėktuvines raketų sistemas ir radiolokacinę stotį, „kad paslėptų savo pėdsakus“.

Tuo metu Generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos viršininko pavaduotojas Oleksijus Gromovas sakė, kad saloje šiuo metu nėra jokių karių.

Pasak jo, Ukrainos kariuomenė, kuri jau kontroliuoja teritoriją ugnimi, kiek vėliau ketina joje dislokuoti savo dalinius: „Priešas paliko salą, mes jį privertėme tai padaryti. Dabar mūsų kariuomenės saloje nėra, bet ji bus, būkite kantrūs“.

17:37 B. Johnsonas: Rusijos pasitraukimas iš Gyvačių salos rodo, kad Ukrainos pavergti neįmanoma

Rusijos kariuomenės pasitraukimas iš strategiškai svarbios Juodosios jūros Gyvačių salos rodo prezidento Vladimiro Putino strateginių tikslų Ukrainoje beprasmiškumą, ketvirtadienį pareiškė Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

„Galiausiai paaiškės, kad Putinui neįmanoma išlaikyti šalies, kuri nesutiks su jo valdžia“, – per spaudos konferenciją po NATO viršūnių susitikimo Madride sakė B. Johnsonas.

Jis pridūrė, kad bet koks taikos susitarimas priklausys tik nuo Ukrainos, pabrėždamas NATO ir Didžiojo septyneto (G-7) šalių vadovų vieningą poziciją dėl Rusijos.

„Mes matome, ką gali padaryti Ukraina, kad išstumtų rusus atgal, – sakė B. Johnsonas. – Matėme, ką jie padarė aplink Kyjivą ir Charkivą, o dabar – Gyvačių saloje. Manau, kad teisingiausia būtų ir toliau eiti NATO nustatytu keliu, kad ir kaip būtų sunku.“

17:06 R. T. Erdoganas ragina suintensyvinti pastangas karui Ukrainoje užbaigti

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį paragino dėti daugiau pastangų, kad būtų užbaigtas karas Ukrainoje, ir pridūrė, kad „teisingoje taikoje nėra pralaimėjusiųjų“.

„Turėtume suintensyvinti diplomatines pastangas, kad būtų sudarytos ilgalaikės paliaubos“, – sakė R. T. Erdoganas žurnalistams Madride pasibaigus NATO viršūnių susitikimui. 

16:56 S. Lavrovas: tarp Rusijos ir Vakarų leidžiasi nauja „geležinė uždanga“

Rusų užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį pareiškė, kad po Maskvos invazijos į Ukrainą tarp Rusijos ir Vakarų leidžiasi nauja „geležinė uždanga“.

„Kalbant apie geležinę uždangą, iš esmės ji jau leidžiasi, – žurnalistams sakė S. Lavrovas. – Procesas prasidėjo.“ Plačiau skaitykite čia.

16:54 Ukraina nutraukia diplomatinius santykius su Sirija

 Ukrainos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad nutrauks diplomatinius santykius su Sirija dėl Rusijos kariuomenės okupuotų Donbaso teritorijų „nepriklausomybės“ pripažinimo.

„Mūsų pozicija aiški – kuo griežčiausiai reaguojame į bet kokius bandymus pakenkti Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui ir giname nacionalinius interesus visomis įmanomomis priemonėmis, taip pat ir diplomatiniame fronte“, – pabrėžė užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

16:34 J. Bidenas: JAV rems Ukrainą „tiek ilgai, kiek reikės“

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkės rems Ukrainą „tiek ilgai, kiek reikės“, kad Rusija nenugalėtų šios šalies.

„Mes palaikysime Ukrainą, ir visos Aljanso narės palaikys Ukrainą tiek ilgai, kiek reikės, kad Rusija jos nenugalėtų“, – sakė jis.

„Ukraina jau sudavė skaudų smūgį Rusijai“, – sakė J. Bidenas ir pridūrė, kad „nežino, kuo tai baigsis, bet tai nesibaigs Ukrainos pralaimėjimu Rusijai“.

JAV vadovas taip pat sakė, kad artimiausiomis dienomis bus paskelbta apie apie 800 mln. USD (768 ml. Eur), skirtų naujai ginkluotei Ukrainai, paketą.

16:16 EŽTT ragina Rusiją sustabdyti dviejų britų egzekuciją

Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) ketvirtadienį nurodė Rusijai neleisti įvykdyti mirties bausmės dviem Jungtinės Karalystės piliečiams, nuteistiems promaskvietiškame separatistiniame Ukrainos regione.

Anksčiau šį mėnesį tarptautinės bendruomenės nepripažįstamos „Donecko liaudies respublikos“ teismas Aidenui Aslinui ir Shaunui Pinneriui paskelbė mirties nuosprendį po to, kai jie pasidavė į nelaisvę Rusijos kariams per Maskvos pajėgų invaziją Ukrainoje.

Rusija privalo „užtikrinti, kad pareiškėjams paskirta mirties bausmė nebūtų įvykdyta“, nurodė teismas skubos tvarka priimtame sprendime po to, kai sulaukė atitinkamų Sh. Pinnerio ir A. Aslino vardu birželio 27 dieną pateiktų prašymų.

Teismas pabrėžė, kad Rusija „privalo užtikrinti tinkamas jų sulaikymo sąlygas ir suteikti visą būtiną medicininę pagalbą ir vaistų“.

EŽTT taip pat nurodė, kad britai „savanoriškai sudėjo ginklus ir pasidavė Rusijos kariams Mariupolyje“.

16:11 Slovjansko meras ragina gyventojus evakuotis

Slovjansko meras Vadimas Liachas paragino šio Rytų Ukrainos miesto gyventojus evakuotis, įspėdamas apie artėjančius Rusijos karius.

Pasak jo, ketvirtadienį Rusijos pajėgoms apšaudžius miestą, šeši žmonės buvo sužeisti, o dviejų iš jų būklė sunki.

„Šiandien 11 val. priešas apšaudė Slovjansko miestą iš daugkartinio raketų paleidimo įrenginių. Du kasetinių sviedinių sprogimai įvyko tankiai apgyvendintame rajone, netoli prekybos centro, taip pat prie autobusų stotelės“, – Ukrainos transliuotojui „Espreso TV“ sakė A. Liachas.

„Apšaudymas tęsiasi. Priešas yra arti“, – pridūrė jis.

15:54 TBT išdavė tris arešto orderius dėl 2008 metų Rusijos ir Sakartvelo karo

Tarptautinis Baudžiamasis Teismas išdavė arešto orderius trims asmenims dėl įtariamų karo nusikaltimų per 2008 metų Rusijos ir Sakartvelo karą dėl Pietų Osetijos, teigiama ketvirtadienį paskelbtame TBT pareiškime.

Hagoje įsikūręs teismas 2016 metais pradėjo tyrimą dėl karo, per kurį žuvo šimtai žmonių ir tūkstančiai civilių gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

Ne vienus metus tarp Tbilisio ir Maskvos tvyrojusi įtampa per kraštus išsiliejo 2008 metų rugpjūtį, kai tuometinis Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis pradėjo didelę karinę operaciją prieš Pietų Osetijos separatistų pajėgas, kurios iš pabūklų apšaudė vietinių kartvelų kaimus.

Maskva į tai reagavo ginkluotu įsiveržimu į Sakartvelo teritoriją – buvo užimti dideli šalies plotai, bombarduojami įvairūs objektai.

Po karo Rusija pripažino Pietų Osetiją ir Abchaziją – kitą separatistinį Sakartvelo regioną – nepriklausomomis valstybėmis ir įkūrė šiose teritorijose nuolatines karines bazes.

15:24 O. Scholzas atmeta „absurdiškus“ V. Putino pareiškimus

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį atmetė „absurdiškus“ Rusijos prezidento Vladimiro Putino kaltinimus, esą NATO turi „imperinių ambicijų“.

Baigiantis NATO viršūnių susitikimui Madride, O. Scholzas tvirtino, kad Vakarų karinis aljansas „niekam nekelia grėsmės“, ir sakė, kad būtent V. Putinas „imperializmą pavertė savo politikos tikslu“.

14:48 Rusija skelbia, kad jos rankose – per 6.000 ukrainiečių karo belaisvių

Rusija laiko daugiau kaip 6.000 ukrainiečių karo belaisvių, pranešė Gynybos ministerijos atstovas Igoris Konašenkovas ketvirtadienį, praėjus dienai po to, kai abi šalys apsikeitė į nelaisvę paimtais kariais.

Trečiadienį Rusija perdavė Ukrainai 144 karo belaisvius. Ukraina išlaisvino lygiai tiek pat į nelaisvę paimtų rusų karių.

Kyjivas pranešė, kad tarp 144 namo grįžusių ukrainiečių karių yra 95 Mariupolio uostamiesčio metalurgijos gamyklos „Azovstal“ gynėjai.

14:46 J. Stoltenbergas: NATO susitikimas buvo transformuojantis

Jensas Stoltenbergas, NATO generalinis sekretorius, ketvirtadienį užbaigdamas dvi dienas trukusį NATO viršūnių susitikimą Madride, teigė, kad šis NATO viršūnių susitikimas buvo „transformuojantis“, o priimti sprendimai turės ilgalaikių pasekmių Europai.

NATO vadovai šiame viršūnių susitikime daugiausia dėmesio skyrė dvigubai Rusijos ir Kinijos keliamai grėsmei. Plačiau skaitykite čia.

14:33 JT: beveik 16 mln. žmonių Ukrainoje reikia humanitarinės pagalbos

Beveik 16 mln. ukrainiečių reikia humanitarinės pagalbos, ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Jungtinių Tautų (JT) nuolatinis koordinatorius Ukrainoje Osnatas Lubrani ir pridūrė, kad kad iš tiesų skaičiai gali būti ir didesni.  

Jo teigimu, šiems žmonėms trūksta „vandens, maisto, sveikatos priežiūros paslaugų, stogo virš galvos ir apsaugos“.  

Pasak O. Lubrani, iki šiol mažiausiai 6 mln. Ukrainos gyventojų dėl karo paliko namus ir persikėlė į saugesnes vietoves šalies viduje, o dar 5,3 mln. pasitraukė į užsienį.

14:29 S. Haidajus: Lysyčanske – nei pusvalandžio tylos

Rusijos kariuomenė tęsia intensyvų Lysyčansko miesto apšaudymą, ketvirtadienį, pateikdamas naujausią informaciją, sakė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus.  

„Žmonės svajoja bent apie pusvalandį tylos, tačiau okupantai nesiliauja šaudyti iš visų turimų ginklų“, – teigė jis.

Pasak S. Haidajaus, Rusijos pajėgos sunaikino policijos būstinę ir pradėjo taikytis į mieste esančią naftos perdirbimo gamyklą.

Anot Luhansko srities vadovo, apgultame mieste vis dar likę apie 15.000 žmonių, bet išvykti dėl intensyvių apšaudymų vis sunkiau.

14:14 D. Medvedevas: sankcijos gali būti karo pateisinimas

Buvęs Rusijos prezidentas ir dabartinis Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad sankcijos Maskvai gali būti laikomos agresijos aktu ir karo pateisinimu.

„Norėčiau dar kartą atkreipti dėmesį, kad tam tikromis aplinkybėmis tokios priešiškos priemonės taip pat gali būti laikomos tarptautinės agresijos aktu. Ir net kaip casus belli (karo pateisinimas)“, – sakė D. Medvedevas.

„Rusija turi teisę gintis“, – pridūrė jis.

14:07 Švedija siunčia daugiau karinės pagalbos Ukrainai

Švedija planuoja nusiųsti papildomos karinės pagalbos Ukrainai, įskaitant prieštankinius ginklus, paramos ginklus ir išminavimo įrangą.

Ginkluotės, kurios, kaip nurodė Švedija, prašė Kyjivas, paketas yra vertas maždaug 500 mln. kronų (46,6 mln. Eur).

„Svarbu, kad demokratinių Europos šalių parama Ukrainai būtų nepertraukiama ir ilgalaikė“, – sakė švedų gynybos ministras Peteris Hultqvistas. Jį citavo Švedijos naujienų agentūra TT.

Ministras nesakė, kada ir kaip ginkluotė bus pristatyta, bet nurodė: „Visi suinteresuoti, kad ji būtų pristatyta kuo greičiau.“

13:41 „Sberbank“ taip pat nemokės dividendų už 2021

Didžiausias Rusijos bankas „Sberbank“ ketvirtadienį paskelbė, kad taip pat neketina mokėti dividendų akcininkams už 2021 metus.

Sprendimas priimtas akcininkų susirinkime, nors valdyba ir vadovybė prieš tai rekomendavo dividendus išmokėti, rašo portalas „Meduza“.

13:14 „Gazprom“ nemokės dividendų, akcija smuko 30%

„Gazprom“ paskelbus, kad įmonė už 2021 m. dividendų nemokės, bendrovės akcija Maskvos akcijų biržoje smuko 30%, o visa birža – apie 7%.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

13:05 Rusijos parlamentas sugriežtino užsienio žiniasklaidos kontrolę reglamentuojantį įstatymą

Rusijos įstatymų leidėjai ketvirtadienį patvirtino teisės aktą, leisiantį lengviau uždaryti šalyje veikiančias užsienio žiniasklaidos priemones, tęsiantis Maskvos karui Ukrainoje.

Valstybės Dūma, parlamento žemieji rūmai, nurodė, kad šis įstatymas suteikia generaliniam prokurorui ir jo pavaduotojams teisę „užsienio valstybės nedraugiškų veiksmų Rusijos žiniasklaidos užsienyje atveju nedelsiant priimti sprendimą uždrausti arba apriboti tos šalies žiniasklaidos priemonių veiklą Rusijoje“.

Rusija pastaraisiais mėnesiais ne kartą skundėsi, kad Vakarų šalys nepagrįstai varžo Rusijos žiniasklaidos priemones savo teritorijose, uždrausdamos jų veiklą, arba atsisakydamos išduoti vizas žurnalistams. Birželio pradžioje Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sušaukė kelių JAV žiniasklaidos priemonių atstovus ir perspėjo, kad jų vizos ir akreditacijos gali būti nepratęstos.

Daug užsienio žiniasklaidos priemonių jau sustabdė ar apribojo savo veiklą Rusijoje, kai kovą buvo priimtas įstatymas, numatantis iki 15 metų laisvės atėmimo bausmes už pranešimus, laikomus diskredituojančiais Rusijos kariuomenę.

12:47 Žuvusiųjų per apšaudymą Mykolajive padaugėjo iki 6

Žuvusiųjų skaičius per Rusijos pajėgų bombardavimą Mykolajivo gyvenamajame rajone šį trečiadienį padaugėjo iki 6, dar 6 tebėra sužeisti, rašo CNN.

Iš viso trečiadienio rytą Mykolajivui smogė 8 raketos.

12:20 Rusijos BVP traukėsi 4,3%

Rusijos BVP gegužę, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, mažėjo 4,3%, skaičiuoja šalies Ekonomikos ministerija, skelbia „Interfax“. Balandį metinis nuosmukis siekė 2,8%, kovą fiksuotas 1,3% augimas.

Pasak ministerijos bendras 2022 m. sausio-gegužės BVP augimas, palyginti su praėjusiais metais, sudarė 0,5 %.

„Pagrindiniai BVP mažėjimo veiksniai tebėra transporto ir logistikos suvaržymai ir mažėjanti vidaus paklausa“, – teigiama ministerijos pranešime.

Plačiau apie tai rašoma čia.

11:45 Ukraina skelbia išvadavusi Gyvačių salą

Socialiniuose tinkluose plinta pareiškimai iš Ukrainos pareigūnų, kad Rusijos pajėgos naktį evakavosi iš Gyvačių salos, kuri buvo tapusi nuolatiniu taikiniu Ukrainos artilerijai.

Rusijos pajėgų atsitraukimą patvirtino Ukrainos ginkluotosios pajėgos.

Rusijos gynybos ministerija taip pat patvirtino, kad rusų kariai buvo atitraukti iš Gyvačių salos, o tai esą padaryta, kaip „geros valios ženklas“, rašo valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

Tokio žingsnio neva imtasi norint pasaulio bendruomenei parodyti, kad „Rusija neketina kištis prie JT organizuojamo koridoriaus grūdų eksportui“.

11:34 ES ir Ukraina pasirašė susitarimą, palengvinantį krovinių gabenimą keliais

Ukraina pasirašė „bevizio režimo“ dėl krovinių gabenimo susitarimą su Europos Sąjunga (ES).

Šiuo susitarimu atšaukiamas reikalavimas vežėjams automobilių keliais gauti atitinkamus leidimus dvišaliam ir tranzitiniam krovinių gabenimui iš Ukrainos į ES valstybes ar iš jų, pranešė Ukrainos infrastruktūros ministerija.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

11:20 Švedijos ir Suomijos narystę NATO Lietuva tikriausiai ratifikuos liepos viduryje

Susitarimus dėl Švedijos ir Suomijos narystės NATO Lietuva tikriausiai ratifikuos liepos viduryje neeilinės sesijos metu, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Dabar kaip tik kalbėjome prieš šitą posėdžio pradžią, kada reikėtų suorganizuoti, nes reikės neeilinės sesijos, akivaizdu, rasim tinkamą datą, aš taip atsargiai sakyčiau liepos vidury, bet konkreti data bus nustatyta Seimo valdybos“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad parlamentas ratifikuos susitarimus, kai tik jie bus pasirašyti ir projektai bus pateikti Seimui. 

„Kai bus pateikta Seimui, mes nedelsdami susirinksime, ir manau, kad bus tam tikros varžybos tarp regiono parlamento, kas pirmasis ratifikuos“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė parlamento vadovė.

11:03 I. Šimonytė: prieš naujų sankcijų įsigaliojimą galima tikėtis įvairių reakcijų

Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ klientai informuoti apie naujai įsigaliojančias sankcijas kroviniams į Kaliningradą, o Rusijos reakcijų galima tikėtis įvairių, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

„Rusijos reakcijų galima tikėtis įvairių ir net ne reakcijų, o veiksmų, be jokio pagrindo ir be jokio preteksto, ir man atrodo, kad kuo daugiau mes apie tai diskutuojam, tuo daugiau patogiai diskutuojam tai pačiai Rusijai, todėl, kad jai jokių didelių pretekstų kažką organizuoti tikrai nereikia“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Muitinės departamento duomenimis, liepos 10-ąją įsigalios draudimas tranzitu vežti cementą, alkoholį ir kitus produktus, rugpjūčio 10-ąją – anglį ir kitą kietąjį iškastinį kurą, o nuo gruodžio 5 dienos – rusišką naftą.

Klausiama, kaip bus įgyvendinamos naujos sankcijos, premjerė atsakė, kad „taip, kaip dabar įgyvendinamos tos, kurios įsigaliojo nuo birželio 17 dienos“.

 „Apie tai pranešta „Lietuvos geležinkelių“ klientams, kadangi paraiškos dėl pervežimų buvo pateiktos įmonei dar praėjusią savaitę, tokia tvarka, paraiškos pateikiamos prieš savaitę, ir jos patvirtinamos arba atmetamos. Pervežėjai yra informuoti, kad nuo liepos 10 dienos įsigalioja tam tikros reglamento nuostatos dėl sankcijų ir kad užtikrintų, kad krovinys nebūtų po tos datos kraunamas“, – kalbėjo premjerė.

10:39 Dubajuje prišvartuota sankcijų sulaukusio rusų oligarcho superjachta

Antro turtingiausio Rusijos žmogaus, kuriam trečiadienį Jungtinė Karalystė paskelbė sankcijas, superjachta buvo prišvartuota Dubajuje. 

Ši jachta yra viena iš trijų oligarchams priklausančių itin brangių laivų, prišvartuotų šiame Persijos įlankos finansų centre.

Vladimiro Potanino, kurio turtą žurnalas „Forbes“ pernai įvertino 27 mlrd. USD (25,8 mlrd. Eur), aktyvai buvo įšaldyti, jam uždrausta atvykti į JK ir taikomi kiti apribojimai, pranešė britų Užsienio reikalų ministerija.

Oligarcho 88,5 m jachta „Nirvana“ su sūkurine vonia, baseinu, transformuojamu į šokių aikštele, ir 3D kino sale, vertinama maždaug 300 mln. USD (287 mln. Eur). 

Dubajus, seniai rusų turtuolių pamėgta prabangių atostogų vieta, pastaraisiais mėnesiais tapo traukos centru šalies profesionalams ir elito atstovams, bėgantiems nuo Vakarų sankcijų, paskelbtų Rusijai už agresiją prie Ukrainą, poveikio. 

Trečiadienį šalia laivo „Nirvana“ Dubajaus Rashido uoste buvo prišvartuota 99 m superjachta „Madame Gu“. Pranešama, kad ji priklauso rusų milijardieriui Andrejui Skočui, kuriam Europos Sąjunga ir JK yra paskelbusios sankcijas. 

Dubajaus uoste taip pat prišvartuota prabangi jachta „Quantum Blue“, kuri, kaip pranešama, priklauso Rusijos mažmeninės prekybos magnatui Sergejui Galickiui. Pasak yachtcharterfleet.com, šiame laive yra liftas, grožio salonas ir sraigtasparnių nusileidimo aikštelė.

10:17 Rusai iš okupuoto Berdiansko išplukdė 7.000 t grūdų gabenantį laivą

Laivas, gabenantis 7 000 tonų grūdų krovinį, išplaukė iš Ukrainos Berdiansko uosto, šiuo metu kontroliuojamo Rusijos pajėgų, ketvirtadienį pranešė Maskvos primestos vietos administracijos pareigūnas.

„Po daugelio mėnesių pertraukos pirmasis prekinis laivas paliko Berdiansko komercinį uostą – 7 000 tonų grūdų keliauja į draugiškas šalis“, – per platformą „Telegram“ parašė prorusiškos vietos administracijos vadovas Jevgenijus Balickis.

Rusijai vasario pabaigoje pradėjus invaziją Ukraina, viena pagrindinių žemės ūkio produktų eksportuotojų, nebegali išgabenti savo grūdų Juodąja jūra dėl Maskvos vykdomos uostų blokados ir minų laukų.

10:00 Rusijoje trečdaliu sumažėjo kino teatrų salių veikla

Skaičius kino teatro salių, kurios Rusijoje per dieną parodė bent vieną filmą, nuo metų pradžios sumažėjo 36%, rašo laikraštis „Kommersant“.

Metų pradžioje tokių salių buvo maždaug 5.700, o birželio pradžioje – jau tik 3.600.

Kino teatrai buvo priversti mažinti repertuarą, kai didžiosios Holivudo studijos atsisakė platinti savo produkciją šalyje dėl invazijos į Ukrainą.

Taip pat pastebimai mažėja kino teatro salių lankomumas. Anot laikraščio, kuris cituoja Kino salių savininkų asociaciją, pirmą birželio savaitę, lyginant su vidutine praėjusių metų savaite, lankomumas buvo mažesnis 57%, o pajamos 63% mažesnės.

09:43 Sporto ministrai tarsis dėl sankcijų Rusijos ir Baltarusijos sportui

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ketvirtadienį dalyvaus antrajame pasaulio šalių sporto ministrų susitikime, skirtame aptarti Rusijos agresiją Ukrainoje ir tarptautinio sporto klausimus.

Ministrai planuoja paskelbti bendrą pareiškimą, kuriame ketina išsakyti griežtą poziciją  dėl Rusijos ir Baltarusijos sporto valdymo institucijų, asmenų, Vyriausybės pareigūnų dalyvavimo tarptautinių sporto federacijų veikloje, sporto varžybų transliacijų į Rusiją ir Baltarusiją, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Susitikime dalyvaus Ukrainos jaunimo ir sporto ministras Vadymas Guttsaitas.

09:37 A. Anušauskas tikisi, kad NATO sprendimai palengvins politinius procesus Vokietijoje

NATO viršūnių susitikimo sprendimai palengvins Vokietijos politikų pozicijas motyvuojant, kodėl reikalinga stiprinti karinį buvimą Lietuvoje iki brigados dydžio, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

„Žinome Vokietijos, sakyčiau, šiek tiek kitas politines patirtis, kurios buvo iki karo Ukrainoje ir kai kurie dalykai sunkiau skindavosi šioje šalyje kelią. Tai dabar, remiantis NATO dokumentais, aš manau, ir Vokietijos politinei vadovybei bus galima viduje aiškiai, nedviprasmiškai komunikuoti, kam reikalinga brigada“, – Žinių radijui ketvirtadienį teigė A. Anušauskas.

Lietuvos atstovai sako keliantys tikslą, kad brigada šalyje iki maždaug 2027-ųjų būtų dislokuota visa apimtimi, pagerinus priimančiosios šalies infrastruktūrą. A. Anušauskas priminė, kad Lietuva tam ketina investuoti skirti 0,5 mlrd. Eur.

09:10 V. Putinas neigia, kad rusai smogė parduotuvių centrui Kremenčuke

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paneigė, kad Maskvos pajėgos yra atsakingos už šios savaitės smūgį sausakimšam parduotuvių centrui Ukrainos Kremenčuko mieste, kai žuvo 18 žmonių.

„Mūsų kariuomenė neatakuoja jokių civilinės infrastruktūros objektų. Turime visus pajėgumus žinoti, kas kur yra“, – sakė V. Putinas spaudos konferencijoje Turkmėnijos sostinėje Ašchabade.

„Niekas iš mūsų tiesiog taip sau, bet kaip, nešaudo. Paprastai tai daroma remiantis žvalgybos duomenimis apie taikinius... tikslaus nutaikymo ginklais“, – teigė jis.

„Esu įsitikinęs, kad [ir] šį kartą viskas buvo daroma kaip tik taip“, – pridūrė V. Putinas.

09:02 Po Rusijos priekaištų dėl Svalbardo Norvegija atsakė, kad jokių sutarčių nepažeidžia

Norvegija nepažeidžia šimtmečio senumo sutarties dėl Svalbardo salyno Arktyje, blokuodama Rusijos krovinių gabenimą į salas, trečiadienį pareiškė šalies užsienio reikalų ministrė, Maskvai pagrasinus imtis atsakomųjų priemonių.

„Norvegija nepažeidžia Svalbardo sutarties“, – naujienų agentūrai AFP sakė Anniken Huitfeldt.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

08:47 JK suteiks papildomą 1 mlrd. GBP paramos Ukrainai

Jungtinė Karalystė suteiks papildomą 1 mlrd. GBP vertės paramos paketą Ukrainai, rašo „Sky News“.

Ji bus skirta gynybiniams pajėgumams stiprinti, įskaitant pažangios oro gynybos sistemos diegimą, bepiločių orlaivių pirkimą, bei kitoms reikmėms.

Įskaičiuojant šį paketą, JK nuo vasario 24 dienos iš viso suteikė 2,3 mlrd. GBP vertės pagalbos Ukrainai.

08:15 „Amnesty International“: Mariupolio teatrą subombardavo rusai

Ukrainos Mariupolio miesto teatrui, kuriame slėpėsi civiliai, kovo mėnesį smogė Rusijos aviacija, įvykdydama karo nusikaltimą, sakoma ketvirtadienį paskelbtoje žmogaus teisių gynimo organizacijos „Amnesty International“ ataskaitoje.

„Iki šiol kalbėdavome apie įtariamą karo nusikaltimą. Dabar galime aiškiai sakyti, kad tai buvo karo nusikaltimas, įvykdytas Rusijos ginkluotųjų pajėgų“, – naujienų agentūrai AFP sakė „Amnesty International“ Ukrainos skyriaus vadovė Oksana Pokalčuk.

„Šiuos sprogimus sukėlė... dvi 500 kg bombos“, numestos iš lėktuvo, sakė ji, atmesdama Rusijos pareiškimus, kad teatrui smogė patys miesto gynėjai ukrainiečiai.

Vis dėlto organizacija taip pat nustatė, kad žuvusiųjų skaičius galėjo būti mažesnis, nei manyta iš pradžių.

„Amnesty International“ pasikalbėjo su dešimtimis kovo 16-osios smūgį išgyvenusių ar jį mačiusių žmonių, be to, surinko įrodymų, tokių kaip nuotraukos, vaizdo įrašai, iš palydovų padarytos nuotraukos ir dokumentai, įskaitant subombarduoto teatro planus.

Kelios žmonių grupės dienomis prieš smūgį iš teatro išvyko – neoficialiai ar suderėtais humanitariniais koridoriais – todėl teatre buvo likę mažiau žmonių.

Tačiau „vyras, savanoriavęs lauko virtuvėje, sakė, kad jie vis tiek atakos dieną gamino [maistą] 800 žmonių“, rašo „Amnesty International“.

07:30 JAV perduoda Ukrainai 1,3 mlrd. USD žadėtos ekonominės pagalbos 

JAV Iždo departamentas trečiadienį paskelbė apie 1,3 mlrd. USD (1,23 mlrd. Eur) perdavimą Ukrainai – ši suma yra dalis 7,5 mlrd. USD (7,12 mlrd. Eur) pagalbos paketo, kurį prezidento Joe Bideno administracija gegužę pažadėjo skirti Kyjivui.

„Perduodami šią ekonominę pagalbą dar kartą patvirtiname savo ryžtingą įsipareigojimą Ukrainos žmonėms, kurie ginasi nuo Putino agresijos karo ir stengiasi stabilizuoti savo ekonomiką“, – sakoma iždo sekretorės Janet Yellen pareiškime.

Ši suma, kuri yra prezidento J. Bideno gegužę pasirašyto 7,5 mlrd. USD pagalbos paketo dalis, bus pervesta per Pasaulio banką.

Pasaulio banko skaičiavimais, dėl karo, kuris prasidėjo Rusijai vasario gale įsiveržus į savo provakarietišką kaimynę, Ukrainos ekonomika šiais metais gali susitraukti iki 45%.

07:28 V. Putinas: Suomijos ir Švedijos įstojimas į NATO „nebus problema“ Rusijai

Suomijos ir Švedijos įstojimas į NATO Rusijai „nebus problema“, trečiadienį pareiškė rusų prezidentas Vladimiras Putinas.

„Su Švedija ir Suomija neturime tokių problemų, kaip su Ukraina“, – per spaudos konferenciją Turkmėnijos sostinėje Ašchabade sakė V. Putinas.

Plačiau apie tai rašoma čia.

06:50 D. Grybauskaitė: jokių pokyčių dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti

Jokių pokyčių ar atnaujinimų Europos Komisijos gairėse dėl Kaliningrado tranzito be Lietuvos sutikimo negali būti, sako kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

„Tiek, kiek žinau, ką gali vadovybė daryti ir konkrečiai žmogus, kuris sėdi prie EVT (Europos Vadovų Tarybos – BNS) stalo – be Lietuvos sutikimo jokių pokyčių būti negali“, – nacionalinio transliuotojo LRT laidai „Dienos tema“ trečiadienį sakė D. Grybauskaitė. 

„Be Lietuvos sutikimo jokių pokyčių būti negali. Jeigu atsirastų kažkokie pasiūlymai, reiškia Lietuva ne viešai, bet sutiko“, – teigė kadenciją baigusi prezidentė. 

Jos teigimu, poziciją dėl Kaliningrado tranzito Lietuva turėjo išsakyti dar praėjusią savaitę vykusios EVT metu.

„Lietuva turi ne tik siuntinėti nuomonę, bet Lietuva jau turėjo pasakyti buvusioje, ką tik praėjusioje, EVT, savo griežtą poziciją. Jeigu ji nebuvo išsakyta ir durys liko atviros įvairioms interpretacijoms ir įvairių popieriukų siuntinėjimui, tai jau čia didele dalimi ir Lietuvos problema“, – teigė D. Grybauskaitė. 

EVT susitikimuose Lietuvai atstovauja prezidentas Gitanas Nausėda. 

Pasak D. Grybauskaitės, Lietuvos reakcija į kilusią Kaliningrado tranzito problemą buvo pavėluota. 

„Be abejo, kad pavėluota, bet gerai, kad tas procesas iš viso prasidėjo“, – teigė kadenciją baigusi šalies vadovė. 

„Lietuva turi vadovautis savo interesais ir ypač savo saugumo interesais, ir savo Konstitucija. Ir tai, kaip pareigą, turėjo atlikti mūsų vadovaujantys asmenys“, – sakė D. Grybauskaitė. 

06:35 „Reuters“: kompromisas dėl tranzito į Kaliningradą gali būti pasiektas liepos pradžioje

Liepos pradžioje gali būti pasiektas kompromisinis susitarimas dėl sankcionuotų prekių tranzito į Kaliningrado sritį per Lietuvą, remdamasi dviem su šiuo klausimu susipažinusiais šaltiniais trečiadienį pranešė naujienų agentūra „Reuters“. 

Vieno iš šaltinių teigimu, pagal vieną kompromisinį variantą, krovinių judėjimui tarp Rusijos ir Kaliningrado srities ES sankcijų atžvilgiu būtų pritaikyta išimtis, nes toks judėjimas nėra laikomas normalia tarptautine prekyba. 

Tokia išimtis būtų pritaikyta tik su sąlyga, kad kroviniai būtų naudojami tik Kaliningrade bei nebūtų eksportuojami per jo uostą. Kito šaltinio teigimu, išimtis Kaliningradui galėtų būti padaryta humanitariniais pagrindais.

Pasak vieno iš šaltinių, kompromisą tikimasi pasiekti iki liepos 10 dienos, tuo metu antrasis šaltinis teigė, kad kompromisas gali būti pasiektas jau kitą savaitę. 

Birželio 17-ąją įsigaliojus Europos Sąjungos sankcijoms, Lietuva apribojo plieno bei juodųjų metalų tranzitą į Kaliningradą ir nurodė tai padariusi remdamasi EK išaiškinimu.

Reaguodama į tai Maskva pareiškė, kad tranzito ribojimais pažeidžiami tarptautiniai susitarimai ir pagrasino atsaku. 

Reaguodama į situaciją, EK šiuo metu rengia atnaujintas gaires dėl sankcijų.

06:32 Lietuvoje lankosi JAV sausumos pajėgų sekretorė

Vilniuje lankosi JAV sausumos pajėgų sekretorė Christine Wormuth.

Ketvirtadienį numatytas jos susitikimas su krašto apsaugos viceministrais Margiriu Abukevičiumi ir Viliumi Semeška, pranešė ministerija.

Viceministrai su JAV sekretore aptars regiono saugumo situaciją, JAV karių buvimą Lietuvoje ir Lietuvos karinės infrastruktūros plėtrą.

Ch. Wormuth taip pat ketina aplankyti JAV karius Herkaus stovykloje Pabradėje.

Šiuo metu Pabradėje dislokuotas penktasis sunkusis JAV batalionas su tankais „Abrams“ ir kovos mašinomis „Bradley“. JAV kariai Lietuvoje nuolat dalyvauja pratybose ir taip didina sąjungininkų kariuomenių sąveiką.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Šeštadienį užregistruoti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 168 nauji COVID-19 atvejai, trys žmonės mirė, rodo sekmadienį...

Lietuvoje padaugėjo melagingų pranešimų apie visuomenei gresiantį pavojų

Policijos duomenimis, per septynis mėnesius pradėta 14 ikiteisminių tyrimų dėl melagingų pranešimų apie...

Cirkas su pinigais Juodkrantėje: pastatus griauti reikia, bet iškeldinti gyventojų negali Premium

Teismui prieš daugiau nei dešimtmetį įpareigojus nugriauti du nelegalius vadinamuosius jachtininkų viešbučius...

Latvijos vadovas siūlo panaikinti Rusijos agresiją remiančių užsieniečių leidimus gyventi 6

Latvijos prezidentas Egilas Levitas mano, kad Rusijos agresiją palaikantiems asmenims Latvijoje iki šiol...

Verslo aplinka
2022.08.13
Ukraina ir Rusija apkaltino viena kitą smūgiais Zaporižios AE

Ukraina ir Rusija šeštadienį viena kitą apkaltino smūgiais Ukrainos pietryčiuose esančiai Zaporižios atominei...

Verslo aplinka
2022.08.13
Maskva: Rusija ir JAV derasi dėl JAV krepšinio žvaigždės iškeitimo į „mirties pirklį“

JAV ir Rusija svarsto galimą apsikeitimą kaliniais, kurį vykdant pagarsėjęs rusų ginklų prekeivis būtų...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nusekus Reinui iš dalies stabdoma laivyba

Reino upės vanduo penktadienį nuseko žemiau ribos, svarbios vertinant upės tinkamumą laivybai, pranešė...

Verslo aplinka
2022.08.13
Oderyje dėl numanomos cheminės taršos „visur“ matomos nugaišusios žuvys

Per Lenkiją ir Vokietiją tekančios Oderio upės, kurią lenkai vadina Odra, pakrantes nuklojus tūkstančiams...

Verslo aplinka
2022.08.13
Dėl nepilnamečių seksualinio išnaudojimo kunigas J. Kusas pašalintas iš dvasininkų luomo

Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius už nepilnamečių tvirkinimą ir seksualinį išnaudojimą iš dvasininkų luomo...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per užpuolimą subadytas rašytojas S. Rushdie prijungtas prie kvėpavimo aparato

Britų rašytojas Salmanas Rushdie, dėl savo kūrybos sulaukęs Irano grasinimų jį nužudyti ir priverstas...

Verslo aplinka
2022.08.13
Nauji ūkio subjektai: kokių veiklų renkamasi mažiau

Šių metų antrąjį ketvirtį įregistruoti 3.659 nauji ūkio subjektai, kai tuo pačiu laikotarpiu 2021-aisiais –...

Gazelė
2022.08.13
COVID-19 statistika: 1.482 nauji atvejai, vienas žmogus mirė

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 1.482 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Per reidą D. Trumpo namuose paimta „visiškai slaptų“ dokumentų

FTB agentai per reidą buvusio prezidento Donaldo Trumpo rezidencijoje Floridoje paėmė dokumentų su žyma...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estija išsiuntė vizų režimą pažeidusius Rusijos žurnalistus

Estijos policija vėlai penktadienį išlaipino iš traukinio ir sulaikė du vizų režimą pažeidusius Rusijos...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasitraukus vyriausiajai epidemiologei, A. Dulkys svarstys šios pareigybės likimą

Pasitraukus vyriausiajai šalies epidemiologei, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketina svarstyti...

Verslo aplinka
2022.08.13
Pasienyje su Baltarusija į Lietuvą neįleistas 61 neteisėtas migrantas

Lietuvos pasieniečiai prie sienos su Baltarusija per pastarąją parą apgręžė 61 neteisėtą migrantą, šeštadienį...

Verslo aplinka
2022.08.13
Estijai uždraudus atvykti rusams, Lietuva vertina šį sprendimą, pasisako už ES ribojimus 2

Estijai uždraudus į šalį atvykti Šengeno vizas gavusiems rusams, Lietuva teigia vertinantį tokį kaimynės...

Verslo aplinka
2022.08.13
Rusijos BVP antrąjį ketvirtį susitraukė 4% 2

Rusijos ekonomika 2022 m. antrąjį ketvirtį, t. y. pirmą pilną ketvirtį po to, kai Rusija užpuolė Ukrainą,...

Verslo aplinka
2022.08.12
V. Landsbergis užsikrėtė koronavirusu 1

Pirmasis faktinis Lietuvos vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis užsikrėtė koronavirusu.

Verslo aplinka
2022.08.12
Iranas užsiminė galįs sutikti su pasiūlytu kompromisu dėl branduolinės sutarties

Iranas gali sutikti su Vienoje parengtu galutiniu kompromisiniu pasiūlymu, turinčiu išgelbėti 2015 metų...

Verslo aplinka
2022.08.12

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku