Prezidentūra: iš Vokietijos kanclerio laukiama gerų žinių dėl saugumo stiprinimo

Iš Olafo Scholzo, Vokietijos kanclerio, kuris antradienį lankosi Vilniuje, laukiama pozityvių žinių dėl regiono saugumo sustiprinimo, sako Asta Skaisgirytė, Lietuvos prezidento vyriausioji patarėja.
Manau, kad kancleris, jeigu jau važiuoja į Vilnių, jis atvažiuoja su žinia, jis nevažiuotų šiaip sau, LRT radijui antradienį sakė patarėja.
Žinučių laukiame ir iš kanclerio, ir tikiuosi, kad tos žinutės Lietuvai bus labai pozityvios, kalbėjo ji.
Vilnius tikisi, kad NATO šalių vadovai birželio pabaigoje Madride apsispręs Baltijos valstybėse ir Lenkijoje dislokuotus tarptautinius batalionus išplėsti iki brigadų.
Portalas 15min, remdamasis savo šaltiniais, antradienį skelbia, jog tam pritarė NATO karinis komitetas. Ši rekomendacija toliau keliaus ant politikų stalo.
Lietuvoje NATO batalionui vadovauja Vokietijos kariai.
Pasak A. Skaisgirytės, artėjant NATO viršūnių susitikimui, kanclerio apsilankymas yra ypatingas ženklas, rodantis rūpestį Baltijos šalių saugumu.
Labai yra svarbu, kad fizinės sausumos pajėgos būtų didinamos, labai svarbu, kad būtų sustiprinta oro ir jūros gynyba, labai svarbu, kad konflikto atveju įgalinimas įvyktų labai greitai, kalbėjo A. Skaisgirytė.
Ji pabrėžė, kad priemonės, stiprinančios Baltijos šalių saugumą, yra viso aljanso stiprinimas, užtikrinant jo išorinės sienos apsaugą.
Ramūnas Vilpišauskas, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) profesorius, BNS teigė besitikintis Berlyno paramos Baltijos šalių siekiams užsitikrinti gausesnį Aljanso pajėgų buvimą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.
Tokį lūkestį, anot jo, lemia vieši Vokietijos vyriausybės ministrų patikinimai, kad Berlynas prisidės prie NATO pajėgų stiprinimo Lietuvoje, taip pat ligšiolinis vokiečių karių indėlis į regiono saugumą.
Pagrindo tikėtis didesnio Vokietijos dėmesio Baltijos šalių gynybai teikia ir Vokietijos sprendimai dėl papildomų 100 mlrd. Eur skyrimo gynybai bei pačių Baltijos šalių planai didinti gynybos išlaidas, sakė politologas.
Būtent savo pavyzdžiu ir skiriamomis lėšomis Baltijos šalys geriausiai ir gali įtikinti tokias valstybes kaip Vokietija įsiklausyti į jų nuomonę, pridūrė jis.
Jis taip pat mano, kad svarbi vizito tema bus ir parama Ukrainai.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti