Ukraina neigia, kad Severodoneckas – apsuptas, Rusijos pajėgos užėmė Lymaną, apylinkėse tęsiasi kovos

Publikuota: 2022-05-27
Atnaujinta 2022-05-27 21:56
  • Rusijos kariuomenė Pietų Ukrainoje kuria trečiąją gynybos liniją, tam dislokuoja pastiprinimą, kad įsitvirtintų ir išlaikytų savo pozicijas.
  • 10 žmonių žuvo, 35 sužeisti per raketų smūgius Dnipropetrovsko regione.
  • V. Zelenskis: suintensyvėjęs Rusijos puolimas Ukrainos rytiniame Donbaso regione atspindi „akivaizdžią genocido politiką“.
  • Rusijos pajėgos užėmė Lymaną.

Ketvirtadienio įvykius galite rasti čia.

[infogram id="979003e8-7017-451c-b04e-be9d2a3bf94c" prefix="O0K" format="interactive" title="Copy: 2022-05-25: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Penktadienio įvykių juostą pildyti baigėme. Šeštadienio naujienas rasite čia.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:54 Ukraina neigia, kad Severodoneckas – apsuptas

Ukrainos pareigūnai paneigė anksčiau pasklidusią informaciją, kad Severodoneckas ir Lysyčianskas yra apsupti Rusijos pajėgų.

Tokai žinia kiek anksčiau penktadienį apskriejo socialinius tinklus. Abu šie miestai yra labiausiai į rytus nutolusios gyvenvietės, kurias iki šiol kontroliuoja Ukraina.

„Miestas nėra atkirstas, jis nėra apsuptas. Kovos tęsiasi“, – teigė Siarhėjus Gaidai, Ukrainos Luhansko regiono karinės administracijos vadas.

Anot jo, rusų pajėgoms kol kas pavyko tik pasiekti Severodonecko priemiesčius, karininką cituoja CNN.

21:47 Kanų „Palmės šunelio“ apdovanojimuose pagerbtas ukrainiečių minų ieškotojas Patronas

Tai vienintelis apdovanojimas karo Europoje fone vykstančiame Kanų kino festivalyje, kuriuo šunų mylėtojai ir „Palmės šunelio“ (Palm Dog) prizo rengėjai atidavė pagarbą ukrainiečiams.

„Palmės šunelio“ prizas, kuriuo Kano kino festivalyje apdovanojami geriausiai pasirodę šunys, penktadienį buvo įteiktas jau 21-ąjį kartą. Šis apdovanojimas yra šuniška pagrindinio festivalio prizo, „Palmės šakelės“, versija, kurios kone taip pat trokštama.

„Tai pati svarbiausia ir daugiausiai dėmesio sulaukianti didžiojo ekrano šunų šventė“, – sakė ceremonijos vedėjas Toby Rose'as, prisidėjęs prie šio apdovanojimo steigimo 2001 metais.

 

21:19 Rusų pajėgos mėgina suremontuoti geležinkelį netoli Charkivo

Ukrainos kariuomenė mano, jog rusų pajėgos mėgina suremontuoti apgadintas geležinkelio atkarpas netoli Charkivo miesto, kad galėtų pagerinti logistinį tiekimą savo kariuomenės daliniams, vykdančioms puolimą prie Iziumo.

Ukrainos kariuomenės generalinio štabo duomenimis, rusai tam tikslui pasitelkė specializuotus dalinius ir tam reikalingą techniką.

21:02 Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka skelbia nutraukianti ryšius su Rusija

Maskvai ištikima Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios atšaka penktadienį pareiškė nutraukianti ryšius su Rusija dėl jos invazijos į Ukrainą ir paskelbė „visišką nepriklausomybę“, taip žengdama istorinį žingsnį prieš Maskvos patriarchatą.

„Nesutinkame su Maskvos patriarcho Kirilo pozicija dėl karo“, – sakoma Bažnyčios pareiškime, paskelbtame po susirinkimo, kuriame daugiausia dėmesio skirta Rusijos agresijai prieš Ukrainą ir kuriame buvo paskelbta „visiška Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios nepriklausomybė ir autonomija“.

Ukrainos Ortodoksų Bažnyčia suskilo 2018 metais, kai didelė dalis dvasininkijos atsiskyrė nuo Maskvai ištikimos bažnyčios ir įsteigė nepriklausomą instituciją, lojalią Stambule įsikūrusiam stačiatikių patriarchatui.

Per religinį skilimą iš bažnyčios, susijusios su Maskva, masiškai traukėsi tikintieji – daugiausiai dėl Rusijos politinio vaidmens Ukrainoje.

Šimtai kunigų, likusių Maskvai lojalioje Ukrainos bažnyčioje, pastaraisiais mėnesiais pasirašė atvirą laišką, kuriuo raginama surengti bažnytinį tribunolą Kremliui ištikimam Rusijos patriarchui Kirilui.

20:32 Austrijos kancleris: V. Putinas žadėjo apsvarstyti karo belaisvių mainų klausimą

Karlas Nehammeris, Austrijos kancleris, po savo pokalbio su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu teigė, kad Maskva yra pasirengusi aptarti kalinių apsikeitimo klausimą su Ukraina ir kad šiuo klausimu įmanoma pasiekti progreso, rašo „The Guardian“.

„Rusijos prezidentas mane patikino, kad Tarptautinio raudonojo kryžiaus organizacija turi turėti prieigą prie karo belaisvių. Be abejonės, jis reikalavo prieigos prie Rusijos karių nelaisvėje“, – teigė K. Nehammeris.

„Ar jis iš tiesų yra pasiryžęs derėtis dėl mainų – sunku pasakyti“, – tikino kancleris.

Anot jo, tai papt aptarta grūdų eksporto tema, o V. Putinas rodė signalus, kad yra linkęs leisti jų eksportą per jūsų uostus.

„Ar jis iš tiesų pasiryžęs taps akivaizdu, kai tai iš tiesų bus įgyvendinta“, – pabrėžė K. Nemahheris.

19:50 Rusijos finansų ministras žada 8 trilijonų rublių ekonomikos skatinimo paketą

Rusija reikalingi dideli finansiniai ištekliai tam, kad toliau būtų galiam išlaikyti ekonomiką ir remti „specialią karinę operaciją“ (Rusija taip oficialiai vadina savo karą Ukrainoje – VŽ), penktadienį pareiškė šalies finansų ministras.

„Pinigai specialiajai operacijai reikalauja daug išteklių“, – kalbėdamas universiteto renginyje sakė Antonas Siluanovas, kurį cituoja BBC.

Jis taip pat teigė, kad šiemet Rusija skris 8 trilijonų rublių (110 mlrd. Eur) vertės ekonomikos skatinimo paketą.

„Tai – didžiulės išlaidos. Mums jų reikės ekonomikai palaikyti, išlaikyti savo piliečius“, - sakė ministras.

19:35 JAV įvedė sankcijų dar dviem Rusijos bankams

Jungtinės Valstijos penktadienį įvedė naujų sankcijų dėl Šiaurės Korėjos raketų bandymų, įskaitant sankcijas dviem Rusijos bankams, Rusijai ir Kinijai blokavus Vašingtono iniciatyvą Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

JAV iždo departamentas pranešė, kad kriminalizuoja sandorius su banku „Sputnik“ ir su „Tolimųjų Rytų banku“, bendradarbiavimu su Šiaurės Korėja kaltinamomis institucijomis.

Jis taip pat nusitaikė į Jong Yong Namą, kuris, kaip įtariama, dirba Maskvos sąjungininkėje Baltarusijoje esančioje Šiaurės Korėjos ginklų tyrimų įstaigoje, ir į prekybos bendrovę, susijusią su valstybiniu vežėju „Air Koryo“, kuriam jau taikomos sankcijos.

19:13 V. Putinas: kaltinimai Maskvai dėl sunkumų gabenant grūdus yra nepagrįsti

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį Austrijos kancleriui Karlui Nehammeriui pareiškė, kad kaltinimai Maskvai dėl sunkumų gabenant grūdus visame pasaulyje yra nepagrįsti, ir atkreipė dėmesį į Vakarų sankcijas, pranešė Kremlius.

„Vladimiras Putinas pabrėžė, kad bandymai versti Rusiją atsakinga už žemės ūkio produktų tiekimo pasaulio rinkoms sunkumus yra nepagrįsti“, – po pokalbio telefonu pranešė Kremlius.

„Buvo išsamiai paaiškintos tikrosios šių problemų priežastys, kurios, be kita ko, kilo dėl Jungtinių Valstijų ir Europos Sąjungos prieš Rusiją nukreiptų sankcijų“, – tvirtinama jo pranešime.

V. Putinas taip pat paragino Ukrainą „kuo greičiau“ išminuoti uostus, kad jais galėtų plaukti grūdus gabenantys laivai, nedetalizuodamas pranešė Kremlius.

Jis apkaltino Kyjivą „sabotuojant“ derybas su Maskva, nurodė Kremlius.

18:53 V. Zelenskis su Italijos premjeru aptarė grūdų eksporto atblokavimą

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis telefonu pasikalbėjo su Italijos premjeru Mario Draghi, o pokalbio metu aptarta grūdų eksporto ir Ukrainos uostų atblokavimo tema.

Apie pokalbį savo „Twitter“ paskyroje paskelbė pats V. Zelenskis.

18:14 B. Johnsonas išreiškė paramą Ukrainą apginkluoti toliašaude artilerija

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas penktadienį paragino Vakarų valstybes tiekti Ukrainai toliašaudes, salvines artilerijos sistemas, kad padėtų Kyjivui atremti Rusijos puolimui Donbase.

Tačiau JK premjeras pats nepažadėjo suteikti JK turimų M270 salvinės artilerijos sistemų, kurių prašė Kyjivas.

Anot jo, tokia ginkluotė leistų Ukrainai „apsiginti nuo itin brutalios rusiškos artilerijos ir tai yra kryptis, kuria turi pasaulis turi žengti“, duodamas interviu „Bloomberg“ televizijai sakė premjeras.

17:42 Rumunija ir Lenkija tikisi Švedijos ir Suomijos narystės NATO

Rumunija ir Lenkija tikisi, kad Švedija ir Suomija galės įstoti į NATO, nepaisant Turkijos prieštaravimų, penktadienį pareiškė Stambule apsilankę šių šalių užsienio reikalų ministrai.

Praėjusią savaitę Švedija ir Suomija pateikė raštiškus prašymus įstoti į NATO, atsisakiusios dešimtmečius galiojusios politikos nepriklausyti jokiems kariniams aljansams, kai Rusijai pradėjus karą Ukrainoje Švedijos ir Suomijos gyventojų bei politikų parama narystei labai išaugo.

Daugiau apie tai galima perskaityti čia.

17:12 Mariupolyje po namo griuvėsiais rasta 70 kūnų  

Maždaug 70 kūnų buvo rasta po vieno industrinio pastato griuvėsiais Mariupolyje, savo „Telegram“ paskyroje pranešė miesto mero pavaduotojas Petro Andriuščenko.

Skelbiama, kad kūnai buvo rasti rusų gelbėtojų tarnybų ir nugabenti į masinę kapavietę. Manoma, kad jie žuvo pastatui užgriuvus dėl apšaudymo.

„Atpažinimo procedūrų nebuvo atlikta, tačiau vietiniai sako, kad iš kūnų nebuvo likę nieko atpažįstamo“, – rašė P. Andriuščenko.

17:06 Lymano priemiesčiuose tęsiasi susirėmimai

Kiek anksčiau Ukrainos gynybos pareigūnai pripažino, jog didžiąją dalį Lymano kontrolės perėmė Rusijos pajėgos, tačiau kovos toliau tęsiasi dėl mieto šiaurės-vakarinių ir pietrytinių rajonų, rašo BBC.

17:00 KAM: Baltijos valstybės rengia bendrą gynybos susitarimą

Reaguojant į dabartinę saugumo situaciją, Lietuva, Latvija ir Estija rengia Baltijos valstybių gynybos susitarimą, penktadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Dokumentą po tarpinstitucinių derybų dar turės ratifikuoti šalių parlamentai.

Plačiau apie tai rašoma čia.

16:38 Ukraina teigia numušusi rusų naikintuvą Su-35

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia penktadienį virš Chersono numušusios vieną moderniausių Rusijos karo lėktuvų – naikintuvą Su-35.

Nepriklausomai šios informacijos patvirtinti galimybių nėra.

Apie tai Ukrainos oro pajėgos pranešė savo „Twitter“ paskyroje. Teigiama, kad rusų lėktuvą numušė Ukrainiečių MiG-29.

16:23 Turkija toliau spaudžia Helsinkį ir Stokholmą imtis „konkrečių veiksmų“

Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu penktadienį pareiškė, kad Švedija ir Suomija turi imtis „konkrečių veiksmų“, kad sumažintų jo šalies susirūpinimą dėl saugumo ir įveiktų Ankaros prieštaravimus jų kandidatūroms į NATO.

Turkų diplomatijos vadovas sakė, kad po šią savaitę įvykusio vizito dviejų Šiaurės šalių delegacijos grįžo namo su dokumentais, kuriuose išsamiai išdėstyti Turkijai susirūpinimą keliantys klausimai, pavyzdžiui, informacija apie teroristines grupuotes, ir kad Ankara laukia jų atsakymų.

Išsamiau apei tai skaitykite čia.

15:54 Rusijos pajėgos užėmė Lymaną

Anksčiau penktadienį Rusijos žiniasklaida paskelbė, kad rusų pajėgoms pavyko užimti Lymano miestą.

Šiuos teiginius kiek vėliau patvirtino Ukrainos Donecko regiono gubernatorius Pavlo Kyrylenko, sakydamas, kad Lymanas „iš esmės yra kontroliuojamas rusų pajėgų“, tačiau Ukrainos kariai dar turi naujų įtvirtintų pozicijų miesto apylinkėse.

Lymane yra svarbi geležinkelių jungtis, kuri sujungia bėgius iš vakarų su Donecko regionu.

15:47 NATO Parlamentinės asamblėjos prezidentas: aljansas parodė vienybę, kurios V. Putinas nesitikėjo

Rusijos pradėto karo Ukrainoje akivaizdoje NATO šalys parodė vienybę, kurios režimo vadovas Vladimiras Putinas nesitikėjo, sako NATO PA prezidentas Geraldas E. Connolly'is Vilniuje penktadienį prasidėjusioje NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) sesijoje.

„NATO parodė solidarumą, kurio, aš žinau, V. Putinas nesitikėjo. Aljanso narės drauge padeda Ukrainos žmonėms, kurie siekia labai paprasto dalyko – laisvės, laisvės pasirinkti savo kryptį, laisvės patiems priimti sprendimus dėl sąjungų, laisvės vykdyti savo politiką. Ir už šį norą jie moka aukščiausią kainą, kol mes čia kalbame. Ištisi miestai sunaikinti, dešimtys tūkstančių žmonių nužudyti, o šalis laikoma neišprovokuotos, įžūlios V. Putino karinės invazijos įkaite“, – per spaudos konferenciją Seime sakė NATO PA prezidentas.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

15:27 M. Chodorkovskis: V. Putino režimo pabaigos laukti reikės neilgai

Rusijoje prezidento institutas nereikalingas, sako opozicijos veikėjas Michailas Chodorkovskis, prognozuojantis, kad Vladimiro Putino režimo pabaigos „laukti reikės neilgai“.

Pasak jo, Rusija turi būti realiai federacinė valstybė, o aukščiausias valdžios įrankis turėtų būti parlamentas.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

14:47 10 žmonių žuvo, 35 sužeisti per raketų smūgius Dnipropetrovsko regione

Mažiausiai 10 žmonių žuvo, dar 35 buvo sužeisti per raketų smūgius Ukrainos centriniame Dnipropetrovsko regione.

Rusijos pajėgos iš Rostovo regiono paleido tris raketas, o viena iš jų pataikė į Nacionalinės gvardijos būstinę Dniepre, rašo „The Guardian“.

Regiono Gubernatorius Valentynas Reznyčenko teigė, kad smūgių vietoje dirba gelbėtojai, mėgindami iš po griuvėsių ištraukti gyvuosius.

„Anksti ryte įvyko tragedija. „Iskander“ raketa pataikė į Nacionalinės gvardijos šaudyklą“, – vietos televizijai sakė Hennadijus Korbanas, Dniepro teritorinės gynybos vadas.

14:43 G. Landsbergis: kol kas nėra aiškių pažadų dėl Baltijos šalių gynybos stiprinimo

Aiškių pažadų dėl Baltijos šalių gynybos stiprinimo pasikeitus saugumo situacijai regione Lietuva kol kas neturi, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Jo teigimu, be pagalbos Ukrainai klausimo mėginimai įtikinti valstybes dėl NATO rytinio flango, ypač Baltijos šalių, stiprinimo diplomatams buvo tarp sunkiausių darbų per pastaruosius kelis mėnesius.

Išsamiau apie tai skaitykite čia. 

14:33 Fidžio teismas atmetė prašymą sustabdyti rusų oligarcho superjachtos areštą JAV

Fidžio teismas atmetė prašymą sustabdyti JAV pareigūnų vykdomą su vienu rusų oligarchu siejamos jachtos „Amadea“ areštą.

Prieš penkerius metus pagaminta 106 metrų ilgio jachta „Amadea“, kurią Jungtinės Valstijos sieja su Rusijos oligarchu ir politiku Suleimanu Kerimovu, buvo areštuota Vašingtono prašymu praėjusį mėnesį, kai įplaukė į Fidžio uostą, nes S. Kerimovui taikomos JAV sankcijos.

Oficialios jachtos „Amadea“ savininkės bendrovės „Millemarin Investment“ atstovai paneigė, kad 300 mln. USD (280 mln. Eur) vertinama jachta priklauso S. Kerimovui. Jie tikino, kad pagal Fidžio įstatymus, pagal kuriuos buvo sulaikytas laivas, Jungtinės Valstijos negali jo areštuoti.

Bendrovės advokatas Fidžyje Feizelis Haniffas nurodė, jog Aukštojo Teismo teisėjas, iš pradžių davęs leidimą areštuoti šią jachtą, buvo „pakerėtas“ sulaukęs prašymo iš Vašingtono.

Apeliacinio Teismo rašytiniame sprendime sakoma, kad teismas atmetė bendrovės „Millemarin Investments“ apeliaciją ir jo sprendimas įsigalios po septynių dienų.

13:42 G. Landsbergis: V. Putinas kėsinasi sunaikinti ukrainiečių tautą

Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, kėsinasi sunaikinti ukrainiečių tautą, dėl to tai galima vadinti genocidu, teigia Gabrielius Landsbergis, Lietuvos užsienio reikalų ministras.

„Tai, ką matome iš Putino ir jo aplinkos politinių pareiškimų – jis kėsinasi sunaikinti tautą. Ukrainiečių egzistavimo idėja jam yra nepriimtina. Iš čia ir kyla genocido terminologija. Apimtys, matyt, aiškės, jos nėra žinomos, bet kartais intencija, mėginimas prilygsta nusikaltimui jau savaime“, – žurnalistams teigė ministras.

„Nepaisant to, kad yra buvę ir baisesnių nusikaltimų, bet jeigu intencija kartojasi, tai pavadinti galima taip pat“, – pridūrė jis.

13:35 Maskva: Vakarai paskelbė „totalinį karą“ Rusijai

Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, apkaltino Vakarų šalis, kad jos paskelbė „totalinį karą“ Rusijai, jos žmonėms ir kultūrai.

Vakarų sąjungininkės „anuliuoja Rusiją ir viską, kas su ja susiję“, įskaitant rusų rašytojų, kompozitorių ir kitų kultūros veikėjų uždraudimą, sakė jis ministerijos posėdyje.

„Daugelyje Vakarų šalių kasdienė rusofobija įgavo precedento neturintį pobūdį ir, mūsų dideliam apgailestavimui, yra skatinama daugelio šalių vyriausybinių sluoksnių“, – Rusijos diplomatijos vadovą citavo „The Guardian“.

Jis sakė, kad JAV „ir jų satelitai dukart, triskart, keturgubai didina savo pastangas sulaikyti mūsų šalį“, pasitelkdami „pačias įvairiausias priemones – nuo vienašališkų ekonominių sankcijų iki kruopščiai melagingos propagandos pasaulinėje žiniasklaidos erdvėje“.

13:19 Kremlius: mes nesuprantame, ko nori Ukrainos pusė

Penktadienį Kremlius pareiškė, kad Ukraina yra kalta dėl įšaldytų abiejų šalių taikos derybų, ir teigė, kad neaišku, ko nori Kyjivas.

„Ukrainos vadovybė nuolat daro prieštaringus pareiškimus. Tai neleidžia mums iki galo suprasti, ko nori Ukrainos pusė“, – sako Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai.

Savo ruoštu Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, teigė, kad ne kartą bandė surengti susitikimą su Vladimiru Putinu, Rusijos prezidentu, kad būtų užbaigtas karas, tačiau Rusija, atrodo, dar nėra pasirengusi rimtoms taikos deryboms.

„Yra dalykų, kuriuos reikia aptarti su Rusijos vadovu. Nesakau, kad mūsų žmonės trokšta, kad aš su juo kalbėčiausi, tačiau turime pažvelgti į realybę, kurią išgyvename“, – sakė Ukrainos lyderis, kreipdamasis į Indonezijos analitinį centrą.

13:15 Rusija išsiunčia dar penkis diplomatus

Rusija penktadienį pareiškė išsiunčianti penkis Kroatijos ambasados Maskvoje darbuotojus, atsakydama į analogišką Zagrebo sprendimą, priimtą reaguojant į Kremliaus agresiją prieš Ukrainą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija išplatintame pareiškime nurodė iškvietusi Kroatijos ambasadorių, kad pareikštų „griežtą protestą dėl nepagrįstų Kroatijos valdžios institucijų bandymų kaltinti Rusiją dėl karo nusikaltimų Ukrainoje“.

Ministerija taip pat kaltino Kroatiją, kad ji teikia „karinę pagalbą Kyjivo neonacių režimui“.

12:45 Gubernatorius: Charkive taikomasi į civilinius objektus

Olegas Synehubovas, Charkivo gubernatorius, „Telegram“ paskyroje pranešė, kad naktį vėl buvo apšaudytos srities gyvenvietės, internatinė mokykla, gyvenamieji namai.

„Dar kartą pabrėžiu, kad jokiu būdu negalima atsipalaiduoti. Priešas veikia klastingai ir tikslingai smogia civiliams gyventojams. Nebūkite be reikalo gatvėse ir neignoruokite oro pavojaus signalų“, – gyventojus įspėjo gubernatorius.

12:20 Severodonecke – dar keturi žuvusieji

Per chaotišką apšaudymą Severodonecke žuvo 4 žmonės, praneša Serhijus Haidajus, Luhansko srities gubernatorius.

„Visame regione siaučia destrukcija. Lysyčanske apgadinta apie 20 objektų, visų pirma rašistai taikėsi į policijos pastatą, laimei – be aukų, 11 daugiaaukščių pastatų – Severodonecke, apie 30 – Kalnų bendruomenėje, dar keliolika – Popasnianščinoje“, – rašė gubernatorius savo „Telegram“ paskyroje.

12:09 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukraina skelbia, kad per 93 karo dienas šalis jau nukovė 29.750 (+150 per pastarąją parą) rusų karių, 206 lėktuvus, 1.322 (+7) tankus ir 7.238 vnt. kitos karinės technikos.

12:03 Prorusiški separatistai skelbia užėmę Ukrainos rytinį Lymano miestą

Maskvos remiamų separatistų pajėgos penktadienį paskelbė užėmusio strategiškai svarbų Lymano miestą Ukrainos rytuose, esantį prie kelio, vedančio į kitus svarbius Kyjivo pajėgų tebekontroliuojamus miestus.

Separatistų pajėgos „išvadavo ir visiškai užėmė 220 gyvenviečių, įskaitant Krasnyj Lymaną“, per platformą „Telegram“ paskelbė Donecko srities separatistai, pavartoję šio miesto ankstesnį pavadinimą.

Ukrainos pajėgos į šiuos teiginius kol kas nesureagavo.

11:40 Vašingtonas Kyjivo prašo tiekiamus ginklus naudoti tik šalies viduje

Vašingtonas su Kyjivu aptarė tiekiamų ginklų naudojimą Rusijos teritorijoje ir dėl to esamą eskalavimo pavojų, praneša „Reuters“.

 „Esame susirūpinę dėl eskalacijos, bet vis dėlto nenorime nustatyti geografinių apribojimų ar per daug surišti rankų ukrainiečiams“, – su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs sakė JAV kariškis.

Kitas „Reuters“ pašnekovas pažymi, kad Vašingtonas ir Kyjivas turi bendrą „supratimą“ dėl Vakarų teikiamų ginklų naudojimo.

Generolas leitenantas Douglasas Luthas, buvęs JAV ambasadorius prie NATO, sutiko, kad Ukrainai pakanka Rusijos taikinių Ukrainoje, dėl kurių reikia nerimauti.

Tačiau jis pripažino eskalacijos ir politinio susiskaldymo NATO viduje riziką, jei Ukraina smogs giliai į Rusiją. Jo teigimu, tai supranta ir Ukraina.

11:15 Mariupolyje iš po nuolaužų ištraukta 70 kūnų

Mariupolyje aptikta dar viena masinė kapavietė, pranešė mero patarėjas Petras Andriuščenka.

Pasak jo, šiuo metu rusų  kariai tvarko gatvėje esančias nuolaužas, buvusios gamyklos „Oktiabr“ teritorijoje. Ten rasta apie 70 žuvusių ukrainiečių kūnų.

„Priežastis ta pati – žmonės buvo užversti pastato nuolaužomis po okupantų apšaudymo. Žuvusiųjų kūnai buvo supakuoti į plastikinius maišus ir išvežti laidoti į masinę kapavietę Stary Krym kaime. Identifikavimas nebuvo atliktas, tačiau vietiniai gyventojai sako, kad, atsižvelgiant į kūnų būklę, nebuvo nieko, pagal ką būtų galima identifikuoti“, – sakė P. Andriuščenka, kurį citavo „Unian“.

10:59 V. Putinas žada pradėti tiekti maistą, jei Vakarai atšauks sankcijas

Maskva yra pasirengusi „reikšmingai prisidėti“ užkertant kelią gresiančiai pasaulinei maisto krizei, jei Vakarai atšauks dėl karo Ukrainoje jai įvestas sankcijas, ketvirtadienį sakė Vladimiras Putinas, Rusijos vadovas, Italijos ministrui pirmininkui Mario Draghi, tačiau JAV šį pareiškimą atmetė kaip „melą ir dezinformaciją“.

Išsamiau skaitykite čia.

10:50 Gynybos ekspertas: rusai dažnai elgiasi nelogiškai ir tai yra gerai

Gynybos ekspertas Darius Antanaitis interviu „Verslo žinioms“ taip pat vertina ukrainiečių galimybes atsiimti rusų užimtas teritorijas ir tai, ar Maskva galėtų panaudoti branduolinį ginklą.

Interviu skaitykite čia.

10:14 Ukrainiečių registracijos centrai liks Alytuje, Vilniuje ir Kaune

Mažėjant į Lietuvą atvykstančių karo pabėgėlių iš Ukrainos, nutarta uždaryti jų registracijos centrą Klaipėdoje.

Kadangi dažniausiai nuo karo bėgantys asmenys atvyksta registruotis į Alytų, Vilnių arba Kauną, šiuose miestuose įsteigti registracijos centrai veiklą tęs, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

09:56 Rusija: laivai iš Chersono negali išplaukti dėl Ukrainos apšaudymų

Laivai negali išplaukti iš Chersono Očakovo miesto uosto į Juodąją jūrą ir įplaukti į ją, nes vienintelis išėjimas į jūrą ties yra kontroliuojamas Ukrainos pajėgų, kur galimas apšaudymas, aiškina Kirilas Stremousovas, Rusijos priskirtas Chersono srities karinės-civilinės administracijos vadovo pavaduotojas.

„Uostas dabar negali veikti, nes išvažiavimas iš uosto į Juodosios jūros rajoną eina per nacių okupuotą teritoriją. Tai yra Očakovas, ten tebėra amerikiečių bazės, iš ten vykdomos raketų atakos į Chersoną. Ir viskas ten užminuota“, – sakė K. Stremousovas, kurį citavo Rusijos valstybinė žiniasklaida TASS.

Jis tikina, kad kelias nuo Chersono uosto palei Dnieprą iki jo žiočių yra laisvas.

„Tačiau vos įplaukus į žiotis, jus apšaudo Ukrainos naciai. Ir jūs negalėsite išlipti Očakove. O tai vienintelis kaklas, išėjimas į Juodąją jūrą“, – savo nuomonę pateikė Rusijos priskirtas pareigūnas.

09:23 Mykolajivo srityje per parą sužeista 14 civilių

Mykolajivo srityje per parą dėl rusų apšaudymo buvo sužeista 14 civilių gyventojų, yra žuvusiųjų, skelbia Viačeslavas Nazarovas, „Pietų“ operatyvinės vadovybės atstovas spaudai.

„Deja, yra žuvusiųjų. Ypač Bereznehuvatės apylinkėse apšaudytos dvi moterys, kurios kaip tik ganė karves, viena iš jų žuvo“, – sakė V. Nazarovas.

Atstovas spaudai taip pat pažymėjo, kad rusai nededa pastangų palaikyti tinkamą Kachovkos hidroelektrinės, kurioje įsikūrė Rusijos kariuomenės vadavietė, veikimą. Pasak jo, stotyje neveikia du agregatai, kurių okupantai neleidžia remontuoti.

„Dėl to jau buvo užtvindyta Kachovka, kyla grėsmė, kad bus užtvindyti ir aplinkiniai kaimai“, – V. Nazarovą citavo „Unian“.

09:03 JK: Rusijai trūksta modernios, kovai parengtos technikos

Rusijos sausumos pajėgos toliau bando apsupti Severodonecką ir Lyčanską ir neseniai užėmė kelis kaimus į šiaurės vakarus nuo Popasnos, skelbia Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija savo naujausioje žvalgybinėje informacijoje.

„Rusija spaudžia Severodonecką, nors Ukraina ir toliau kontroliuoja daugybę ginamų sektorių, neleisdama Rusijai visiškai kontroliuoti Donbaso“, – skelbia Gynybos ministerija.

Anot jos, Rusijos pietinei pajėgų grupei ir toliau tenka užduotis užimti pietinę Ukrainos teritoriją. Manoma, kad pastarosiomis dienomis Rusija ten perkėlė 50 metų senumo tankus T-62.

„Beveik neabejotinai T-62 bus ypač pažeidžiami prieštankiniais ginklais, o jų buvimas mūšio lauke rodo, kad Rusijai trūksta modernios, kovai parengtos technikos“, – teigia JK.

T-62 tankas. Gutsul (Wikipedia) nuotr.
T-62 tankas. Gutsul (Wikipedia) nuotr.

08:48 Kremlius grasina išsiųsti JAV žurnalistų dėl „YouTube“ veiksmų

Rusijos užsienio reikalų ministerija ketvirtadienį pagrasino išsiųsti iš šalies kurį nors JAV žurnalistą arba nebeleisianti dirbti kuriai nors žiniasklaidos priemonei, jei platforma „YouTube“ vėl užblokuos jos kassavaitinių spaudos konferencijų transliacijas.

„Kelios mano spaudos konferencijos buvo blokuotos. Pasakėme taip: jei dar kartą blokuosite spaudos konferencijos transliaciją, vienas žurnalistas arba viena JAV žiniasklaidos priemonė keliaus namo“, – sakė Marija Zacharova, Užsienio reikalų ministerijos atstovė, per apskritojo stalo diskusiją.

Ji taip pat įspėjo Lenkijos žiniasklaidą, pabrėžusi, kad „visa tai prižiūri ponia, turinti Lenkijos pilietybę“. M. Zacharova turėjo galvoje Susan Wojcicki, „YouTube“ vadovę, – lenkų kilmės JAV pilietę.

„Atsižvelgdami į Lenkijos poziciją (Rusijos atžvilgiu), galime neapsiriboti JAV“, – sakė M. Zacharova, kurią citavo Rusijos naujienų agentūros.

„YouTube“ pašalino daugelio prokremliškų žiniasklaidos priemonių kanalus, o daugelis Vakarų šalių blokavo Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemones, įskaitant televiziją RT ir naujienų agentūrą „Sputnik“.  „YouTube“ yra privati kompanija, kurią valdo „Google“.

08:26 Rusija atleido 115 Rosgvardijos narių, atsisakiusių kautis Ukrainoje

Rusijos teismas patvirtino sprendimą atleisti 115 Nacionalinės gvardijos (Rosgvardijos) narių, apskundusių jų pašalinimą iš tarnybos, kai šie gvardiečiai atsisakė dalyvauti Maskvos invazijoje į Ukrainą.

Ši byla atrodo esantis pirmasis oficialus patvirtinimas, kad kariai atsisako dalyvauti Rusijos sukeltame kare Ukrainoje.

Karinis teismas Rusijos pietinėje Kabardos-Balkarijos respublikoje trečiadienį nurodė išnagrinėjęs „reikiamus dokumentus“ ir apklausęs Nacionalinės gvardijos pareigūnus. Ši vidaus saugumo struktūra yra atskira nuo Rusijos kariuomenės.

Teismas padarė išvadą, kad ieškovai „nepagrįstai atsisakė vykdyti oficialią užduotį“ ir jų apeliaciją atmetė. Posėdis vyko už uždarų durų, kad nebūtų paviešinta „karinių paslapčių“, pridūrė teismas.

08:24 Apšaudytas Dniepropetrovsko regionas

Rusijos pajėgos kelis kartus raketomis atakavo Dniepropetrovsko regioną, dėl puolimo padaryta rimtų nuostolių, skelbia Valentinas Rezničenka, srities karinės administracijos pirmininkas.

„Nerami naktis ir neramus rytas. Turime kelis „atvykėlius“. Rimtų sugriovimų. Gelbėtojai valo griuvėsius ir ieško žmonių“, – sakė jis.

Savo ruožtu Nikolajus Lukašukas, Dniepropetrovsko srities tarybos pirmininkas, patikslino, kad trimis raketomis apšaudytas Dnipro miestas, kitose regiono dalyse naktis praėjo ramiai.

08:13 Suomijos premjerė: pasitikėjimas Rusija prarastas ištisoms kartoms

Sanna Marin, Suomijos ministrė pirmininkė, ketvirtadienį viešėdama Kyjive sakė, kad po įsiveržimo į Ukrainą Rusijai prireiks dešimtmečių, kad pataisytų savo reputaciją pasaulyje.

Per spaudos konferenciją su Denysu Šmyhaliu, Ukrainos vyriausybės vadovu, Suomijos premjerė pavadino Rusijos karą prieš Ukrainą „lūžio tašku“ Europai.

Pasak jos, šis karas „iš esmės pakeitė Europos saugumo aplinką ir mūsų požiūrį į Rusiją“.

„Pasitikėjimas prarastas ištisoms kartoms“, – sakė S. Marin.

Po vizito paskelbtame pareiškime S. Marin sakė, jog „svarbu, kad Europos Sąjunga būtų vieninga, drąsi ir ryžtinga Rusijos invazijos akivaizdoje“.

Ji taip pat išreiškė paramą glaudesnei Kyjivo ir Briuselio integracijai, nurodžiusi, jog reikia numatyti konkrečius žingsnius, kad Ukraina taptų ES nare.

08:00 Mūšis dėl Donbaso: rusai atnaujino puolimą Slaviansko kryptimi

Rusai atnaujino puolimą Slaviansko kryptimi, toliau apšaudo Ukrainos kariuomenės pozicijas ir pergrupuoja karius Donecko srityje, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

„Slaviansko kryptimi Rusijos užpuolikai toliau apšaudo mūsų karių pozicijas, atnaujino puolimą. Donecko kryptimi užpuolikai vykdo aktyvius puolamuosius veiksmus. Jie toliau apšaudo mūsų dalinius, vykdo raketų smūgius ir pergrupuoja karius“, – sakoma pranešime.

Anot Generalinio štabo, rusai prie Bachmuto bando sutrikdyti logistikos kelius ir atkirsti ukrainiečių dalinius nuo pagrindinių pajėgų. Lymane agresorės kariai vykdo žvalgybą, stengiasi įsitvirtinti gyvenvietėje.

07:41 Pentagonas: Rusija su savo resursais padarė tik „laipsnišką pažangą“

Nepaisant didžiulio skaičiaus pranašumo, Rusijos pajėgos, puolančios Donbaso regioną Ukrainoje, padarė tik „laipsnišką pažangą“, šiandien pareiškė JAV aukšto rango gynybos pareigūnas.

JAV duomenimis, Rusija Ukrainoje yra dislokavusi 110 operatyvinių batalionų taktinių grupių (BGT). Vieną BTG sudaro maždaug 800 karių ir 300 įvairių technikos vienetų.

Dauguma jų yra pietuose, o likusios grupės yra pasiskirsčiusios ir kovoja Donbaso regione. Net ir esant karių skaičiaus persvarai, pareigūnai teigia, kad Rusijos pajėgos pasiekė nedidelių laimėjimų.

Anot Pentagono, rusai bando prispausti Ukrainos rytų provincija. Kova yra sunki ir atkakli, o pasikeitus vietovei ir tikslui, keičiasi ir mūšio taktika, todėl didėja tolimojo šaudymo svarba.

„Rusai bando įveikti kai kuriuos iššūkius, su kuriais jie susidūrė – vadovavimą ir kontrolę, logistinį aprūpinimą, manevrus, – sakė pareigūnas. – Tačiau, iš esmės, tai, ką mes matome juos darant, yra labiau lokalizuotos pastangos. Jie naudoja mažesnius dalinius, kad pasiektų mažesnius tikslus, taikydami labiau fragmentišką metodą.“

07:20 Rusija rengia „trečiąją gynybos liniją“

Pastarosiomis dienomis, nors Ukrainos gynyba tebėra veiksminga, Rusija padarė tam tikrą pažangą vykdydama karo veiksmus ir rengdama trečiąją gynybos liniją, praneša JAV karo studijų institutas (ISW).

ISW duomenimis, Rusijos kariai artimiausiomis dienomis tikriausiai užbaigs Severodonecko užėmimą. Visgi, ISW analitikų teigimu, agresorei nesisekė žengti į pietryčius nuo Iziumo Charkivo ir Donecko sričių sienų link.

Rusai tęsė Severodonecko apgultį ir, tikėtina, artimiausiomis dienomis siekia visiškai apsupti Severodonecką ir Lysyčanską.

Ekspertų nuomone, greičiausiai Kremliaus kariai užimtuose pietinės krypties rajonuose rengia „trečiąją gynybos liniją“, siekdami įtvirtinti ilgalaikę regiono kontrolę ir pasirengti atremti galimas būsimas Ukrainos kontrpuolimo operacijas.

07:13 Ukraina: iš Krymo Melitopolio link važiavo karinės technikos kolona

Rusija iš Krymo į Zaporižios regioną perkelia personalą ir karinę įrangą, įskaitant „Grads“, praneša Zaporižios karinė administracija.

„Iš Krymo pusiasalio Rusijos Federacija perkelia savo pajėgas, ne tik sausumos pajėgas, bet ir oro bei jūrų komponentus. Taip pat žinoma, kad iš Krymo Melitopolio link važiavo karinės technikos kolona – apie dvi dešimtys sunkvežimių“, – teigė administracija.

Kaip praneša „Unian“, tuo pat metu Berdianske rusai bando įtikinti vietos gyventojus pereiti prie Rusijos operatorių mobiliojo ryšio tinklų, o Melitopolyje planuoja dalyti rusiškus pasus.

„Melitopolio ūkininkai parduoda grūdų atsargas, nes bijo, kad atsisakius už grašius atiduoti grūdus okupantams, gali būti nusavintos visos atsargos. Matome, kad Krymo link pajudėjo 20 sunkvežimių kolona su grūdais. Sunkvežimių valstybiniai numeriai buvo nuimti“, – sakoma Zaporižios administracijos pareiškime.

06:53 Mariupolio mokiniai pereis prie rusiškos mokymo programos

Mariupolio uostamiestį okupavę Rusijos kariai atšaukė mokyklų vasaros atostogas, siekdami paruošti mokinius perėjimui prie rusiškos mokymo programos, praneša Petro Andriuščenka, miesto mero patarėjas.

„Okupantai paskelbė pratęsiantys mokslo metus iki rugsėjo 1 d. Tai reiškia, kad nebus jokių atostogų. Pagrindinis tikslas – išnaikinti viską, kas ukrainietiška, ir pasiruošti naujiems mokslo metams, kurie vyks pagal rusišką mokymo programą. Visą vasarą vaikai turės mokytis rusų kalbos, literatūros ir istorijos, taip pat matematikos pamokų rusų kalba“, – teigė P. Andriuščenka, kurį citavo „The Guardian“

Jis teigė, kad miesto rusų vadovybei sunkiai sekasi surinkti mokytojus, kurie imtųsi darbo, nes „devynioms mokykloms dirba tik 53 mokytojai“.

06:42 JAV ruošiasi siųsti Ukrainai ilgojo nuotolio raketų sistemas

JAV ruošiasi siųsti pažangias ilgojo nuotolio raketų sistemas Ukrainai, gavusios skubų Ukrainos pareigūnų prašymą, pranešė keli pareigūnai CNN.

Joe Bideno, prezidento, administracija linkusi siųsti šias sistemas kaip dalį didesnio karinės ir saugumo pagalbos Ukrainai paketo, apie kurį gali būti paskelbta jau kitą savaitę, pranešė leidinys.

Aukšto rango Ukrainos pareigūnai, įskaitant prezidentą Volodymyrą Zelenskį ir užsienio reikalų ministrą Dmytro Kulebą, pastarosiomis savaitėmis prašė JAV ir jos sąjungininkų suteikti daugkartinio paleidimo ilgojo nuotolio raketų sistemas (MLRS).

JAV pagamintos ginklų sistemos gali paleisti raketas kelių šimtų kilometrų ilgio atstumu – daug toliau nei bet kuri iš Ukrainos jau turimų sistemų.

06:30 V. Zelenskis: puolimas Donbase gali regioną paversti negyvenamu

Suintensyvėjęs Rusijos puolimas Ukrainos rytiniame Donbaso regione atspindi „akivaizdžią genocido politiką“, ketvirtadienį savo naktiniame kreipimesi sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Dabartinis okupantų puolimas Donbase gali paversti regioną negyvenamu, – sakė V. Zelenskis. – Jie nori sudeginti Popasną, Bachmutą, Lymaną, Lysyčanską ir Severodonecką iki pelenų. Kaip Volnovachą, kaip Mariupolį“.

Arčiau Rusijos sienos esančiuose miestuose, tokiuose kaip Doneckas ir Luhanskas, Rusijos pajėgos „renka visus, kas tik gali, kad užpildytų okupacinio kontingento nužudytųjų ir sužeistųjų vietą“, teigė Ukrainos prezidentas.

06:20 Rusija pagal parengtą išvežimo programą tremia Rytų Ukrainos gyventojus

Keturi šaltiniai, susipažinę su naujausia Vakarų žvalgybos informacija, teigia, kad šimtai tūkstančių ukrainiečių iš šalies rytų buvo perkelti į Rusijos „filtravimo stovyklas“ pagal susistemintą prievartinio išvežimo programą, o jų skaičius yra daug didesnis nei viešai atskleidė JAV pareigūnai.

Pasak šaltinių, iš Rostovo ir kitų Rusijos miestų patikros punktų daugelis ukrainiečių perkeliami į tolimus Rusijos kampelius. Kai kuriais atvejais ukrainiečiai buvo siunčiami į Sachalino salą, Rusijos tolimuosiuose rytuose. Jei jiems pasiseka, pasak šaltinių, Rusija galbūt jiems suteiks būstą gyvenamuosiuose rajonuose ir nedidelę pinigų sumą, skelbia CNN.

Kiti tiesiog išlaipinami be nieko ir tikimasi, kad jie išgyvens patys. Dar kiti ukrainiečiai įstrigo filtravimo stovyklose Rusijos viduje, netoli savo namų, be galimybės išvykti, pridūrė kiti šaltiniai.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

V. Zelenskis neigia, kad Rusija kontroliuoja Lysyčanską

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį paneigė Maskvos pareiškimą, kad Rusijos kariai užėmė...

Verslo aplinka
2022.07.03
Turkija sulaikė Rusijos laivą, gabenusį vogtus grūdus

Turkijos muitinė sulaikė Rusijos krovininį laivą, gabenusį grūdus, kurie, Ukrainos teigimu, yra vogti,...

Verslo aplinka
2022.07.03
V. Juzikis. Tarptautines sankcijas galima pažeisti ir netyčia: ką dabar daryti verslui?

Trys pirmieji karo mėnesiai parodė – Lietuvos ekonomika pakankamai stipri, kad atremtų naujus užgriuvusius...

Nuomonės
2022.07.03
Išmokomis skatins aktyviau įdarbinti užsieniečius 2

Sutariama, kad norint į šalį pritraukti ir joje išlaikyti tarptautinius verslus, vien tik mokestinių ir kitų...

Vadyba
2022.07.03
Švedija atsisako paneigti, kad Turkijai duotas pažadas deportuoti jos ieškomus asmenis

Švedijos ministrė pirmininkė Magdalena Andersson sekmadienį atsisakė paneigti Turkijos teiginį, kad...

Verslo aplinka
2022.07.03
Klastotės pandemijos metais: padirbti produktai toliau keroja Premium

Lietuvos muitinės duomenimis, 2021 m. sulaikyta daugiau nei 120.000 vienetų prekių, kurios galimai buvo...

Prekyba
2022.07.03
Rusijos pajėgos stiprina pozicijas Lysyčanske

Rusijos pajėgos stiprina pozicijas įtemptoje kovoje, siekdamos užimti paskutinę pasipriešinimo tvirtovę...

Verslo aplinka
2022.07.03
Infliacija ir politinė krizė Estiją įsuko į naujų iššūkių verpetą

Su politine krize ir didžiausia infliacija ES šiuo metu susidurianti Estija turi imtis darbo rinkos ir kitų...

Finansai
2022.07.03
Praėjusią parą nustatyta 52 COVID-19 atvejai

Praėjusią parą nustatyta 52 nauji COVID-19 atvejai, du žmonės mirė, rodo sekmadienį paskelbti Statistikos...

Verslo aplinka
2022.07.03
Turkija užblokavo dviejų tarptautinės žiniasklaidos priemonių puslapius

Turkija uždraudė prieigą prie dviejų tarptautinės žiniasklaidos priemonių, suduodama smūgį žodžio laisvei...

Verslo aplinka
2022.07.02
„Airbnb“ būstuose – jokių vakarėlių

Tarptautinė būsto nuomos paslaugos teikėja „Airbnb“ savo platformoje esančiuose būstuose visam laikui...

Verslo aplinka
2022.07.02
G. Nausėda viešėdamas JAV energetikos įmonę „Holtec“ investuoti Lietuvoje 1

Filadelfijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė JAV energetikos įmonę „Holtec“ investuoti...

Verslo aplinka
2022.07.02
Uzbekistane protestuotojai šturmavo vyriausybinių pastatų

Uzbekistano tarnybos šeštadienį pranešė sulaikiusios „masinių riaušių organizatorius“, bandžiusius užimti...

Verslo aplinka
2022.07.02
Penktadienį nustatyti 477 nauji COVID-19 atvejai 2

Per praėjusią parą nustatyta 477 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo šeštadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.07.02
„Super Mario“ efektas blėsta: Italijos ekonomikai teks atlaikyti audrą Premium

Italijos ekonomika šiemet turėjo gerokai ūgtelėti. Šalies ūkis, vairuojamas premjero Mario Draghi, turėjo...

Verslo aplinka
2022.07.02
„Der Spiegel“: EK leis Maskvai į Kaliningradą vežti visas prekes, bet ribotais kiekiais 17

Europos Komisija (EK) planuoja paskelbti išaiškinimą, kuris panaikins tranzito iš Rusijos per Lietuvą į...

Logistika
2022.07.01
PSO ragina imtis skubių veiksmų Europoje dėl beždžionių raupų 1

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį paragino imtis skubių veiksmų siekiant užkirsti kelią...

Verslo aplinka
2022.07.01
Trūkstant blankų Migracijos departamentas laikinai mažina išduodamų pasų skaičių

Trūkstant blankų Migracijos departamentas laikinai mažina išduodamų pasų skaičių, penktadienį pranešė Asmens...

Verslo aplinka
2022.07.01
EK siūloma pirmoji makrofinansinės pagalbos Ukrainai dalis – 1 mlrd. Eur

Europos Komisija penktadienį Ukrainai pasiūlė pirmąją 1 mlrd. Eur vertės dalį iš išskirtinio beveik 9 mlrd.

Verslo aplinka
2022.07.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku