Prezidentas pasirašė patikslintą biudžetą, kritikuoja antiinfliacinių priemonių tempą

Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį pasirašė patikslintą 2022 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą, taip pat Biudžeto sandaros ir Gyventojų pajamų mokesčio pakeitimų įstatymus, praneša prezidentūra. Šalies vadovas sukritikavo Vyriausybę dėl per lėto tempo diegiant priemones, padėsiančias gyventojams amortizuoti kainų augimo šoką.
Gyventojai moka mokesčius tam, kad gerais laikais prisidėtų prie gausesnio biudžeto ir kokybiškesnių viešųjų paslaugų, o sunkesniais periodais sulauktų savalaikės valstybės pagalbos. Praėjo beveik keturi mėnesiai nuo to laiko, kai pasiūliau Seimui ir Vyriausybei didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį, padėti šalies senjorams ir mažiau pasiturintiems gyventojams. Patiriame didžiausią kainų šoką nuo 1996 m., dėl to priemonių priėmimo tempą vertinu kritiškai, bet pozityvu, jog šiandien pagaliau turime pirmą šiais metais solidų infliacijos pasekmių švelninimo paketą, pranešime cituojamas prezidentas.
Patikslintais įstatymais įtvirtintas papildomas pensijų padidinimas vidutiniškai 24 Eur per mėnesį turintiems būtinąjį stažą. Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) papildomai didinamas 80 Eur, taip pat didėja NPD asmenims su negalia. Elektros ir dujų vartotojams kompensuojama dalis elektros ir dujų kainų (kompensacijoms žmonėms skiriant 570 mln. Eur). Kompensacijos dėl išaugusių energetikos kainų suplanuotos ir šalies verslui bei numatytos kitos infliacijos pasekmes švelninančios priemonės šalies gyventojams. Iš viso infliacijos pasekmių švelninimui skiriami 973 mln. Eur. Svarbi biudžeto pokyčių dalis susijusi su pagalba nuo karo bėgantiems ukrainiečiams (370 mln. Eur). Numatomas biudžeto deficitas 4,9% BVP.
Būtų klaida užsnūsti po tarpinių patikslinto biudžeto sprendimų. Turime nedelsdami svarstyti ir diskutuoti, kaip padėsime gyventojams tvariais, ilgalaikiais sprendimais, kurie sumažintų jų išlaidas energetikos produktams, atsvertų išaugusias maisto kainas po 2022 metų. Nebėra laiko vilkinti pradėtų ir sustabdytų reforminių pakeitimų, akcentavo prezidentas.
Šalies vadovo teigimu, atsinaujinančios energetikos projektų plėtra turi būti toliau skatinama, o atsirasianti nauda turėtų kuo greičiau pasiekti Lietuvos žmones, prioritetą teikiant pažeidžiamiausiems vartotojams.
Prezidentas akcentavo, kad maisto produktų kainų augimo tendencijų stebėsena ir savalaikis reagavimas turi būti nepertraukiamas valdžios institucijų procesas šiais ir kitais metais.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti