Rusija smogė kultūros centrui Lozovoje, V. Zelenskis sako, kad daug pilotų žuvo gabendami pagalbą „Azovstal“ gynėjams

Publikuota: 2022-05-20
Atnaujinta 2022-05-20 22:01
  • Daugiau kaip 1.000 civilių automobilių buvo neleista įvažiuoti į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją Zaporižioje.
  • Rusams nepavyko užimti Bachmuto, Donecko srityje, jie buvo atremti. Didžiausias puolimas matomas Lysyčansko ir Severodonecko kryptimis.
  • Pasak Luhansko gubernatoriaus, pramoninis Rubižnės miestas visiškai sugriautas, daugelio namų negalima atkurti, o kiemuose – kapinės.
  • Rusijos Dūma parengė įstatymo projektą, kuriuo žadama vyresniems nei 40 metų rusams ir vyresniems nei 30 metų užsieniečiams leisti užsirašyti į kariuomenę.
  • Rusija raketomis smogė rekonstruotam kultūros centrui Lozovos mieste, sužeisti septyni žmonės.
  • Pirmosios savaeigės priešlėktuvinės sistemos „Gepard“ Ukrainą pasieks liepos mėnesį, pranešė Vokietijos gynybos ministerija.
  • Ukrainos gynybos ministerija sako, kad karo veiksmų zonoje matomi tolesnės eskalacijos požymiai.

Ketvirtadienio įvykių juostą galite rasti čia.

[infogram id="59d08045-b80e-432f-930f-1522f9299d0f" prefix="IMy" format="interactive" title="Copy: 2022-05-18: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Baigiame pildyti naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime šeštadienį ryte. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:49 V. Zelenskis: daug pilotų žuvo gabendami pagalbą „Azovstal“ gynėjams   

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis per interviu trejų metų inauguracijos į prezidento postą proga pirmą kartą papasakojo, kaip Ukrainos pilotai bandė skristi į „Azovstal“ gamyklą padėti ten užblokuotiems kariams.

Jie tą darė nesant oro koridorių, veikiant galingai rusų priešlėktuvinei gynybai.

„Žuvo labai daug žmonių – mūsų pilotai. Deja, jie žuvo. Absoliučiai didvyriški žmonės, kurie žinojo, kad sunku. Žinojo, kad nuskristi beveik neįmanoma. Nuskristi į „Azovst“ ir nugabenti jiems vaistų, maisto, vandens, paimti kūnus, sužeistuosius. Visa tai vyko. Vyko daug dalykų, kurių niekas negalėjo oficialiai komentuoti. Kodėl? Nes dėl galingos oro gynybos į „Azovstal“ nebuvo jokių oro koridorių“, – sakė V. Zelenskis.

Jis taip pat sakė, kad iš „Azovstal“ teritorijos evakuoti praktiškai visi žmonės, kurie ten buvo. 

21:29 Mariupolio mero patarėjas: nebesužinosime, kiek subombarduotame teatre žuvo žmonių

Penktadienį Rusijos kariai baigė Mariupolio dramos teatro griuvėsių valymo darbus: žuvusių civilių kūnai išvežti, teritorija atidaryta, pranešė Mariupolio mero patarėjas Petro Andriuščenka.

„Dabar mes niekada nesužinosime, kiek iš tikrųjų Mariupolio civilių gyventojų žuvo nuo Rusijos bombos dramos teatre. Žuvusieji palaidoti su bevardžiais numeriais masinėje kapavietėje Manguše“, – sakė A. Andriuščenka.

Kovo 16 d. Rusijos lėktuvas numetė bombą ant dramos teatro pastato Mariupolyje, kuriame slėpėsi šimtai civilių. Manoma, kad po griuvėsiais žuvo apie 300 žmonių.

21:02 Mykolajive nugriaudėjo sprogimai

Penktadienio vakarą Mykolajive nugriaudėjo sprogimai. Tai patvirtino miesto meras Aleksandras Senkevičius.

Jis paragino vietos gyventojus nesiartinti prie langų.

Išsamesnės informacijos apie tai, kas konkrečiai vyksta, kol kas nėra.

20:58 TOK „žingsnis po žingsnio“ vertins Rusijos atletų likimą

 Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) „žingsnis po žingsnio“ vertins Rusijos sportininkų, kurie po Maskvos invazijos į Ukrainą buvo pašalinti iš daugumos tarptautinių varžybų, likimą, penktadienį pareiškė TOK prezidentas Thomas Bachas.

„Turime tai daryti žingsnis po žingsnio. Nežinome, kaip klostysis politinė situacija, tikimės, kad netrukus bus taika, tikėkimės, kad kuo greičiau“, – Lozanoje vykusiame posėdyje TOK nariams sakė Th. Bachas.

Nors dauguma tarptautinių federacijų atsižvelgė į TOK vasarį paskelbtą rekomendaciją uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse, jau dabar keliamas klausimas dėl šių atletų dalyvavimo.

Tačiau, anot Th. Bacho, TOK kol kas atsisako prognozuoti savo veiksmus ir tik pažadėjo „imtis tinkamų veiksmų, jei situacija pasikeistų“.

20:49 V. Putinas ragina stiprinti atsparumą kibernetinėms atakoms

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paragino imtis veiksmų padidinti šalies atsparumą kibernetinėms atakoms, sakydamas, kad Rusija patyrė daugybę incidentų nuo invazijos į Ukrainą pradžios.

„Mes apskritai buvome pasirengę šiai atakai, – sakė jis per Rusijos saugumo tarybos posėdį. – Tai yra visos sistemos darbo, kurio buvo imtasi per pastaruosius kelerius metus, rezultatas.“

Jis pridūrė, kad išpuoliai buvo vykdomi iš skirtingų šalių, tačiau buvo „aiškiai koordinuoti“ ir nukreipti prieš Rusijos „ypatingos svarbos informacinę infrastruktūrą“, įskaitant žiniasklaidą, finansų institucijas ir vyriausybės portalą.

V. Putinas taip pat teigė, kad apsisaugoti nuo tokių išpuolių galima, be kita ko, sustiprinus jautrius valstybės ir pramonės objektus ir vengiant naudoti užsienio technologijas.

20:20 Naujos Kanados sankcijos Rusijai

Kanada įveda papildomas sankcijas Rusijos oligarchams ir uždraudžia tam tikrų prabangos prekių eksportą ir importą į Rusiją ir iš jos.

Naujomis sankcijomis bus taikomi apribojimai 14 asmenų, įskaitant Rusijos oligarchus, jų šeimos narius ir artimus Rusijos prezidento Vladimiro Putino bendražygius, sakoma oficialiame pareiškime.

Importo draudimas bus taikomas tokioms rusiškoms prekėms, kaip alkoholiniai gėrimai, jūros gėrybes, žuvis ir nepramoniniai deimantai, o eksporto draudimas –avalynei, prabangiems drabužiams ir papuošalams.

19:53 V. Zelenskis smerkia rusų smūgius Ukrainos kultūros centrui

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasmerkė Rusijos smūgius, per kuriuos buvo suniokotas neseniai rekonstruotas kultūros centras Rytų Ukrainoje ir sužeisti septyni žmonės, įskaitant vaiką.

Socialiniuose tinkluose paskelbtame pareiškime V. Zelenskis teigė, kad Rusijos smūgiai buvo nukreipti į „naujai renovuotus kultūros namus“ Lozovos mieste rytinėje Charkivo srityje.

V. Zelenskio pasidalintame vaizdo įraše užfiksuotas didžiulis sprogimas šalia gyvenamųjų kompleksų ir pravažiuojančių automobilių. Įraše matyti į visas puses skriejančios nuolaužos ir po sprogimo didelį kultūros centro pastatą apgaubę juodi dūmai.

„Okupantai savo priešais laiko kultūrą, švietimą ir žmogiškumą. Ir jie negaili nei raketų, nei bombų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ parašė V. Zelenskis, pavadindamas išpuolį „absoliučiu blogiu“ ir „absoliučia kvailyste“.

19:17 Vokietija ir Kataras susitarė dėl dujų tiekimo

Penktadienį Vokietija ir Kataras pasirašė partnerystės energetikos srityje sutartį, pagal kurią Doha 2024 m. gali pradėti tiekti suskystintas gamtines dujas Berlynui.

Kataras taps svarbiausiu Vokietijos ateities energetikos strategijos, kuria siekiama diversifikuoti tiekimą ir tapti nepriklausomais nuo rusiškų dujų, elementu, sakė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, kalbėdamas Berlyne bendroje spaudos konferencijoje su Kataro emyru šeichu Tamimu bin Hamadu Al Thani.

„Energetinio saugumo klausimas mums svarbus. Vokietija plėtos savo infrastruktūrą, kad galėtų importuoti suskystintas dujas laivais“, – sakė O. Scholzas.

Kataro emyras spaudos konferencijoje sakė, kad tikisi, jog jo šalis suskystintas gamtines dujas Vokietijai pradės tiekti 2024 m.

19:05 Ukrainoje naikinami ribojimai užsienio valiutų pardavimo kursui  

Ukrainos nacionalinis bankas nuo gegužės 21 d. panaikina apribojimus kursui, kuriuo įgaliotos įstaigos gali grynaisiais parduoti užsienio valiutą klientams – anksčiau nuo oficialaus kurso nebuvo galima nukrypti daugiau kaip 10%.  

18:33 Charkive kitą savaitę vėl pradės veikti metro

Kitą antradienį Charkive, nuo kurio rusams teko atsitraukti taip ir nepavykus užimti šio antro pagal dydį Ukrainos miesto, bus atnaujintas keleivių vežimas metro. Apie tai pranešė Charkivo meras Igoris Terechovas. 

18:23 Nuo Lietuvos ambasados Švedijoje nuplėšta Ukrainos vėliava

 Nuo Lietuvos ambasados Švedijoje buvo nuplėšta Ukrainos vėliava, penktadienį BNS patvirtino užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio atstovė spaudai.

„Įvyko chuliganiškas išpuolis prieš mūsų ambasadą (Švedijoje – BNS)“, – BNS sakė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

Pasak jos, nuo ambasados pastato nuplėšta Ukrainos vėliava, tačiau šalia kabojusi Lietuvos trispalvė nebuvo paliesta.  „Tam buvo pasiruošta. Akivaizdu, kad pasiekti tą vėliavą buvo sunku, reikėjo ir virves nupjauti“, – kalbėjo ministro atstovė.

18:16 Pirmosios „Gepard“ sistemos Ukrainą pasieks liepą  

Vokietija pirmąsias 15 „Gepard“ savaeigių priešlėktuvinių sistemų Ukrainai pristatys liepą, patvirtino Vokietijos gynybos ministerijos atstovas spaudai.

Jis teigė, kad gynybos ministrė Christine Lambrecht dėl šio pristatymo susitarė su Ukrainos kolega Oleksijumi Reznikovu per pokalbį vaizdo ryšiu.

17:54 Raketomis smogta Lozovos miesto centrui, sužeisti 7 žmonės

Rusijos pajėgos raketomis apšaudė Charkivo srities Lozovos miesto centrą ir sužeidė septynis žmones, pranešė Greitosios medicinos pagalbos centro direktorius Viktoras Zabašta.

Tarp sužeistųjų – 11 metų vaikas.

Apie 15 val. raketa pataikė į vieną iš miesto centre esančių pastatų. Įvykio vietoje dirba gelbėtojai, kurie gesina gaisrą ir šalina nuolaužas.

17:35 A. Melničenka skundžia sankcijas ir ragina stabdyti karą

Rusijos milijardierius Andrejus Melničenka, netiesiogiai kontroliuojantis Kėdainių „Lifosos“ gamyklą, gegužės 17 dieną Europos Sąjungos Bendrajam Teismui pateikė skundą dėl jam skirtų sankcijų. Sankcijų apskundimo procesai yra vieni brangiausių, advokatų paslaugos gali kainuoti iki 10 mln. USD. Plačiau skaitykite čia

17:16 Į nelaisvę patekęs karys, išgarsėjęs nuotraukomis iš „Azovstal“, prašo jas siųsti į konkursus 

Ukrainos kovotojas, kuris gindamas plieno gamyklą „Azovstal“ Mariupolyje dalijosi įspūdingomis nuotraukomis, patekusiomis į pasaulinę žiniasklaidą, atrodo, jau atsidūręs rusų nelaisvėje.

Dmytro Kozatskis šį rytą tviteryje parašė: „Štai ir viskas. Ačiū iš slėptuvės, „Azovstal“ yra mano mirties ir mano gyvenimo vieta“.

Atskiroje tviterio žinutėje jis paskelbė nuorodą į „Google“ diską, kuriame yra jo padarytos nuotraukos iš gamyklos vidaus, ir parašė: „Beje, kol esu nelaisvėje, palieku jums geriausios kokybės nuotraukų. Siųskite jas visiems žurnalistikos apdovanojimams ir nuotraukų konkursams. Jei ką nors laimėsiu, bus labai malonu po paleidimo. Dėkoju visiems už paramą.“

16:50 R. T. Erdoganas dėl NATO plėtros šeštadienį kalbėsis su Švedija ir Suomija

 Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad šeštadienį, kalbėdamasis su Švedija ir Suomija (neįvardijo, su kuriais pareigūnais tiksliai), toliau reikš savo nepritarimą jų narystei NATO.

Penktadienį R. T. Erdoganas šį klausimą aptarė su Nyderlandų ministru pirmininku, o šeštadienį planuoja pasikalbėti ir su Britanija.

16:38 Ukrainos gynybos ministerija: matomi tolesnio aštrėjimo požymiai

Padėtis karinių operacijų zonoje tebėra įtempta ir rodo tolesnio aštrėjimo požymius, per spaudos konferenciją sakė Ukrainos gynybos ministerijos atstovas spaudai Oleksandras Motuzianikas.

„Rusijos okupacinės pajėgos intensyviai apšaudo visą kontakto liniją ir bando smogti iš artilerijos į Ukrainos pajėgų gynybos gilumą“, – sakė jis.

Anot O. Motuzianiko, tai ypač pasakytina apie Donecko operatyvinę zoną ir Slovjansko kryptį.

16:23 Raudonasis Kryžius sako lankantis karo belaisvius iš Ukrainos ir Rusijos

Tarptautinis Raudonasis Kryžius teigia, kad nuo pat Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios prieš beveik tris mėnesius lanko karo belaisvius „visose pusėse“.

Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas (TRKK) nepatikslino, ką reiškia „visos pusės“, tačiau manoma, kad tai reiškia Rusijos ir Ukrainos pajėgas, taip pat prorusiškus separatistus, kurie nuo 2014 metų Rytų Ukrainoje vykdo ginkluotą kovą prieš Kyjivo vyriausybę. Taip pat tai gali apimti užsienio kovotojus, kurie galėjo būti paimti į nelaisvę.

Penktadienį paskelbtame Raudonojo Kryžiaus pareiškime teigiama, kad lankydami karo belaisvius darbuotojai šimtams šeimų perdavė informaciją apie jų artimuosius.

16:11 Vokietija atmeta bendro ES skolinimosi Ukrainos atstatymui idėją

Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris penktadienį atmetė bet kokios formos bendrą Europos Sąjungos skolinimąsi, kuris padėtų padengti didžiules karo draskomos Ukrainos atstatymo išlaidas, tokią idėją iškėlus aukšto rango Bendrijos pareigūnams.

„Jei būtų svarstoma galimybė vėl daryti kažką panašaus į „Naujos kartos ES“, atsakymas turėtų būti neigiamas. Tai buvo vienkartinė galimybė“, – po Didžiojo septyneto (G-7) susitikimo žurnalistams sakė Ch. Lindneris, atmesdamas galimybę steigti bendro skolinimosi fondą, panašų į tą, kurį Bendrija įkūrė siekdama atsigauti po COVID-19 pandemijos. Plačiau skaitykite čia.

16:09 Rusija teigia, kad imasi Donbaso atstatymo darbų

Rusija teigia sukūrusi „specialų štabą“, kuris prižiūrės atstatymo darbus Donbaso regione, kur jos kariai įgyja laimėjimų, tačiau kuriame dėl artilerijos bombardavimo ir oro smūgių smarkiai nukentėjo infrastruktūra.

Specialistų grupės vertino, kokių remonto ir statybos darbų reikia regione, teigiama valstybinės naujienų agentūros „RIA-Novosti“ pranešime.

„Darbai vyksta pilnu tempu, – cituojamas Rusijos premjero pavaduotojas Maratas Chusnulinas. – Mes statysime, atstatysime visus kelius, sugriautus būstus“. 

„Antrasis priemonių paketas – ekonomikos atkūrimas“, – pridūrė jis.

15:52 JAV žvalgyba nemano, kad Rusijos viešoji nuomonė dėl karo galėtų paveikti V. Putiną

JAV žvalgybos pareigūnai skeptiškai vertina tai, kad kokie nors Rusijos visuomenės nuomonės pokyčiai, nukreipti prieš Kremliaus karą Ukrainoje, net ir dramatiški, galėtų įtikinti Vladimirą Putiną nutraukti karo veiksmus. Taip teigia keli CNN šaltiniai, susipažinę su naujausia žvalgybos informacija.

Pareigūnai taip pat abejoja, ar karas, kuris, daugelio strategų nuomone, Rusijos kariuomenei buvo visiška katastrofa, gali lemti V. Putino pašalinimą iš valdžios, bent jau trumpuoju laikotarpiu.

Jų teigimu, V. Putinas tiesiogiai dalyvauja priimant ir tuos sprendimus, kurie daugumoje Vakarų kariuomenių būtų pavesti žemesnio rango karininkams.

15:41 Už Ukrainos vėliavą feisbuke – 15 dienų kalėjimo

Baltarusijos nepriklausomos profsąjungos lyderis Maksimas Pazniakovas nuteistas 15 dienų kalėjimo, praneša Lenkijoje įsikūręs Europos radijas Baltarusijai (Euroradijas), kurį cituoja BBC.

Jis buvo suimtas po to, kai ant savo feisbuko paskyros profilio užsidėjo Ukrainos vėliavą ir šūkį „Už nepriklausomybę!“.

15:11 G-7 sutarė dėl 19,8 mlrd. USD vertės karinės paramos paketo Ukrainai 

Didysis septynetas (G-7) susitarė dėl 19,8 mlrd. USD (18,7 mlrd. Eur ) vertės karinės paramos paketo Ukrainai, kovojančiai su Rusijos invazija, sakoma penktadienį paskelbtame baigiamajame grupės finansų ministrų susitikimo pareiškime.

Lėšos bus naudojamos „padėti Ukrainai įveikti finansavimo trūkumą ir toliau užtikrinti pagrindinių paslaugų teikimą Ukrainos žmonėms“, nurodoma pareiškime.

14:45 Ukrainos kariuomenė liepė „Azovstal“ likusiems kariams nutraukti kovą

Kyjivas liepė likusiems Ukrainos kariams, tebesantiems apsiaustoje Mariupolio metalurgijos gamykloje „Azovstal“, nutraukti kovą, penktadienį sakė įstrigusiems daliniams vadovaujančio pulko vadas.

„Aukštesnioji karinė vadovybė davė įsakymą gelbėti mūsų garnizono karių gyvybes ir nutraukti miesto gynybą“, – sakė pulko „Azov“ vadas Denysas Prokopenka platformoje „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše.

Jis nurodė, kad toliau „vyksta procesas“, siekiant iš gamyklos komplekso išvežti žuvusius karius.

Plačiau skaitykite čia.

14:41 G. Schroederis traukiasi iš „Rosneft“ 

Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis palieka direktorių tarybos vadovo pareigas Rusijos energetikos milžinėje „Rosneft“, rašo meduza.io.

Iš tarybos taip pat pasitraukė „Nord Stream AG“, dujotiekio „Nord Stream 2“ operatorės, vykdomasis direktorius Matthiasas Warnigas.

G. Schroederis „Rosneft“ direktorių tarybai vadovavo nuo 2007 m. 

Vokietija ketvirtadienį panaikino jam suteiktas oficialias privilegijas, įvertinusi, kad atsisakydamas nutraukti ryšius su Rusijos energetikos milžinėmis jis nesilaikė savo pareigų.

14:26 Smogta infrastruktūrai Poltavos srityje

Penktadienio popietę Rusijos raketa smogė Lubnės, esančios Poltavos srityje, infrastruktūrai, pranešė regiono vadovas Dmytro Luninas.

Informacijos, kokia padaryta žala ir ar yra aukų, kol kas nėra.

14:24 Rusiškos dujos Suomijai bus užsuktos šeštadienį

Penktadienį Rusijos vamzdinių dujų eksporto monopolininkės „Gazprom“ antrinė įmonė „Gazprom Export“ informavo Suomijos valstybės valdomą dujų bendrovę „Gasum“, kad šeštadienį, 7 val. ryte įmonei bus nutrauktas rusiškų dujų tiekimas. Plačiau skaitykite čia.

14:13 Severodonecke apšaudyta mokykla, kurioje slėpėsi daugiau kaip 200 žmonių  

Rusijos artilerija penktadienį ryte Severodonecke apšaudė mokyklą, kurioje slėpėsi per 200 žmonių, tarp jų – daug vaikų.

Apie tai „Telegram“ kanale pranešė Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus.  

Jo teigimu, per apšaudymą žuvo mažiausiai trys suaugusieji.

Luhansko srities policija bando žmones perkelti į kitą slėptuvę.

13:56 V. Rupšys: NATO patobulins gynybos struktūrą regione

NATO patobulins atgrasymo ir gynybos struktūrą rytiniame sparne po birželį Madride vyksiančio Aljanso viršūnių susitikimo, tikina Valdemaras Rupšys, kariuomenės vadas.

„Tikrai nauja NATO atgrasymo ir gynybos struktūra mūsų regione bus patobulinta, ji bus tvirtesnė, geriau pasirengusi reaguoti į iššūkius laike, su atitinkamais pajėgumais“, – žurnalistams Klaipėdoje penktadienį sakė V. Rupšys, šią savaitę dalyvavęs NATO karinio komiteto susitikime.

Išsamiau skaitykite čia.

13:45 G-7 svarsto skirti Ukrainai 18 mlrd. USD paramos paketą

Didysis septynetas (G-7) ketina susitarti dėl didesnės nei 18 mlrd. USD (17 mlrd. Eur) vertės karinės paramos paketo Ukrainai, penktadienį pareiškė Christianas Lindneris, Vokietijos finansų ministras.

Ministras interviu televizijai „Bloomberg Television“ pabrėžė, kad Rusijos invazijai besipriešinantys ukrainiečiai „gina ne tik save, bet ir mūsų vertybes“.

13:43 Azovo pulko vadas: su apsikeitimu civiliai buvo pristatyti į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją

Pulkininkas leitenantas Denisas Prokopenko, Azovo pulko vadas, paskelbė, kad pavyko evakuoti „Azovstal“ gamykloje buvusius civilius, sužeistiems kariams buvo suteikta pagalba.

„Mums pavyko evakuoti civilius gyventojus, sunkiai sužeistieji gavo būtiną pagalbą – jie buvo evakuoti su vėlesniu apsikeitimu ir pristatymu į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją“, – sakė jis.

Anot vado, žuvusieji vis dar nėra išgabenti, „procesas tęsiasi“.

„Aukščiausioji karinė vadovybė davė įsakymą gelbėti pulko karių gyvybes ir nutraukti miesto gynybą“, – pažymėjo D. Prokopenko, kurį citavo „Unian“.

13:38 ES skyrė 600 mln. Eur Ukrainai

Europos Sąjunga skyrė papildomą 600 mln. Eur išmoką Ukrainai pagal nepaprastosios makrofinansinės pagalbos programą, skelbia Denysas Šmyhalis, Ukrainos premjeras.

Pranešdamas žinią savo „Twitter“ paskyroje, jis dėkojo Europos Komisijai ir Ursulai von der Leyen, jos pirmininkei.

13:11 Rusija: „Luhansko liaudies respublikos išvadavimas beveik baigtas“

Rusija beveik baigė jos vadinamosios „Luhansko liaudies respublikos išvadavimą“, pareiškė Sergejus Šoigu, Rusijos gynybos ministras.

„Rusijos remiami separatistai ir pačios Rusijos pajėgos iš Ukrainos atėmė daugiau teritorijos“, – sakė S. Šoigu, kurį cituoja naujienų agentūra TASS.

12:56 Atsakydama į NATO plėtrą Rusija steigs naujas karines bazes

Sergejus Šoigu, Rusijos gynybos ministras, penktadienį pareiškė, kad Maskva įsteigs naujų karinių bazių šalies vakarinėje dalyje, atsakydama į NATO plėtrą.

„Iki šių metų pabaigos Vakarų karinėje apygardoje bus įkurta 12 karinių dalinių ir divizijų“, – S. Šoigu pareiškimą per vieną susitikimą citavo Rusijos naujienų agentūros.

12:44 „McDonald's“ susitarė dėl verslo Rusijoje pardavimo

JAV greitojo maisto milžinė „McDonald's“ pranešė pasiekusi susitarimą dėl verslo Rusijoje pardavimo šios šalies verslininkui Aleksandrui Govorui – šio tinklo frančizės licencijos turėtojui. 

Išsamiau galite skaityti čia

12:39 Baltarusija apkaltino vieną NEXTA įkūrėjų „teroristinės organizacijos“ organizavimu

Baltarusija penktadienį pateikė naujų kriminalinių kaltinimų vienam NEXTA įkūrėjų Sciapanui Pucilai, apkaltindama jį „teroristinės organizacijos“ organizavimu, pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA.

BelTA pranešime cituojami baltarusių tyrėjai, sakę, kad S. Pucila ir dar vienas NEXTA darbuotojas, Janas Rudzikas, apkaltinti „vadovavimu teroristinės organizacijos NEXTA veiklai“.

S. Pucilai anksčiau buvo pateikta tokių kaltinimų kaip socialinės neapykantos kurstymas ir išdavystė. Jis yra įtrauktas į tarptautinius Baltarusijos ir Rusijos ieškomų asmenų sąrašus. Jis šiuo metu gyvena Varšuvoje.

12:37 „Time“ skaitytojai tikisi pamatyti V. Zelenskį įtakingiausių žmonių sąraše

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, užėmė pirmąją vietą 2022 m. „Time“ apklausoje, kurioje skaitytojai balsuoja, kas, jų nuomone, turėtų patekti į žurnalo sudaromą įtakingiausių metų žmonių sąrašą.

Visuomenė už Ukrainos prezidentą iš viso atidavė 3,3 mln. arba 5% balsų.

Elonas Muskas, „Tesla“ bei „SpaceX“ generalinis direktorius, užėmė antrąją vietą, surinkęs 3,5% balsų, o Borisas Johnsonas, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas, užėmė trečiąją vietą, surinkęs 3,4 % visuomenės balsų.

12:27 Už karo nusikaltimus teisiamo Rusijos kario bylos nagrinėjimas atidėtas iki pirmadienio

Vadimo Šišimarino, 21 metų Rusijos kario, teisiamo už karo nusikaltimus Ukrainoje, bylos nagrinėjimas Ukrainoje atidėtas iki pirmadienio.

„Atsiprašau ir nuoširdžiai atgailauju. Susinervinau tą akimirką, kai tai įvyko. Nenorėjau žudyti. Bet tai įvyko ir aš to neneigiu“, – sakė jis per penktadienio posėdį, o jo žodžius citavo CNN.

Gynybos advokatas gynė V. Šišimarino veiksmus, sakydamas, kad karys „nežinojo, kad veiksmai, kurie bus atliekami vėliau, sukels masines ne tik kariškių, bet ir civilių mirtis“.

„V. Šišimarinas buvo streso būsenoje, kurią sukėlė kovinė situacija ir vado spaudimas. Šių aplinkybių analizė leidžia man daryti išvadą, kad V. Šišimarinas nenorėjo žudyti tyčia“, – tęsė advokatas ir prašė teismo karį išteisinti.

12:05 Rusija didina galinčių užsirašyti į kariuomenę amžių

Rusijos Dūma parengė įstatymo projektą, kuriuo žadama vyresniems nei 40 metų rusams ir vyresniems nei 30 metų užsieniečiams leisti užsirašyti į kariuomenę.

Valstybės Dūmos interneto svetainėje teigiama, kad šis žingsnis „leistų kariuomenei panaudoti vyresnio amžiaus specialistų įgūdžius“.

„Didelio tikslumo ginklų naudojimui, ginklų ir karinės įrangos eksploatavimui reikalingi labai profesionalūs specialistai. Patirtis rodo, kad tokiais jie tampa sulaukę 40–45 metų“, – teigiama pranešime, kuriuo remiasi „Reuters“.

Anksčiau į Rusijos kariuomenę galėjo įsirašyti 18–40 metų rusai ir 18–30 metų užsieniečiai.

11:59 D. Medvedevas ragina naikinti sankcijas Rusijai

Dmitrijus Medvedevas, anksčiau vieną kadenciją Vladimirą Putiną pakeitęs Rusijos prezidento poste, o dabar aukštas pareigas užimantis saugumo pareigūnas, pareiškė, kad Vakarai neturėtų tikėtis, jog Rusija tęs maisto tiekimą, jei dėl karo Ukrainos Maskvai bus ir toliau taikomos niokojančios sankcijos.

„Mūsų šalis yra pasirengusi visiškai įvykdyti savo įsipareigojimus. Tačiau ji taip pat tikisi pagalbos iš prekybos partnerių, taip pat ir tarptautinėse platformose“, – parašė D. Medvedevas per susirašinėjimo programėlę „Telegram“.

Išsamiau skaitykite: Rusija šantažuoja toliau blokuoti maisto eksportą, jei nebus panaikintos sankcijos

11:44 Pentagono pareigūnas: Rusijos karas Ukrainoje gali tęstis ilgą laiką

Vienas Pentagono aukšto rango pareigūnas ketvirtadienį sakė, kad Rusijos karas Ukrainoje galėtų tęstis ilgą laiką, nors Kyjivo pajėgos atkovojo Charkivo sritį ir gauna nemažą JAV paramą.

Pareigūnas įspėjo dėl analitikų kalbų, kad Rusijos pajėgos pasiekė galimybių ribą ir po kelių savaičių gali pasiekti tašką, kai nebegalės pulti.

Daugiau skaitykite čia

11:18 Luhansko gubernatorius: atstatyti Rubižnę reikės nuo nulio

Rubižnę ištiko Mariupolio likimas, sako Serhijus Haidajus, Luhansko gubernatorius. Pasak jo, pramoninis miestas visiškai sugriautas, daugelio namų negalima atkurti, o kiemuose – kapinės.

Prieš karą Rubižnėje gyveno daugiau kaip 60.000 žmonių, dirbo gamyklose, biudžetinėse įstaigose, išvystytame smulkiame versle, rašo Luhansko gubernatorius savo „Telegram“ paskyroje.

„Šiandien rubižniečiai skirstomi į tris kategorijas: evakuoti į saugius miestus Ukrainoje arba užsienyje, ištremtieji į Rusiją ar jos okupuotas teritorijas, tie, kurie iki šiol laikomi kadyroviečių įkaitais ir gyvena miesto rūsiuose“, – teigia S. Haidajus, dalindamasis sugriauto miesto vaizdais.

10:39 G. Kasparovas: Rusijos visuomenė dar nesupranta, kad pralaimi karą Ukrainoje

Rusijos visuomenė dar nesupranta, kad pralaimi karą Ukrainoje, o Vladimiro Putino diktatūra to neišgyvens, todėl būtina padėti Kyjivui pasiekti pergalę, sako Vilniuje besilankantis Rusijos opozicijos atstovas Garis Kasparovas.

„Iš tiesų dabar tarptautinės politikos uždavinys yra priversti tuos, kurie nesilaiko taisyklių, jų laikytis, nes yra tarptautiniai įsipareigojimai, taisyklės, ir tai, kad V. Putinas daugelį metų jų galėjo nebaudžiamas nesilaikyti, atvedė iki situacijos, kurią turime dabar“, – sakė G. Kasparovas.

Plačiau skaitykite čia.

 10:24 Charkive po apšaudymų sužeisti 3 žmonės

Per pastarąją parą Rusijos pajėgos iš daugkartinio paleidimo raketinių sistemų „Smerč“, „Uragan“ ir „Grad“ apšaudė Charkivą ir jo apylinkes, praneša Olehas Synehubovas, srities gubernatorius.

Jis pridūrė, kad buvo pataikyta į privačius namus, garažus. Dėl apšaudymų sužeisti trys žmonės.

10:16 Lenkijos prezidentas nemano, kad Rusija gali pulti NATO šalis

Andrzejus Duda, Lenkijos prezidentas, mano, kad mažai tikėtina, jog Rusija išdrįs užpulti kurią nors NATO šalį, įskaitant Lenkiją.

„Žinoma, potenciali grėsmė vis dar egzistuoja. Tačiau reikia pažymėti, kad Lenkijoje – daugiau kaip 10.000 karių didžiausios pasaulyje kariuomenės – galingiausi, geriausi ir moderniausi ginklai. Šie kariai turi kovinės patirties. Taip pat turime amerikietišką infrastruktūrą, sunkiąją ginkluotę. Priešlėktuvinę gynybą, kurios dėka dalį Lenkijos jau saugo amerikietiškos „Patriot“ sistemos“, – sakė A.  Duda, kurį citavo „Ukrainska pravda“.

Jis pridūrė, jei toks scenarijus ir įvyktų, tokiu atveju rizikuojama karu su visu Aljansu.

10:12 Energodare vyksta protestas dėl pagrobto priešgaisrinės tarnybos vadovo

Energodare, Zaporižios srityje, ugniagesiai surengė protesto akciją, nes rusai pagrobė vietos priešgaisrinės tarnybos vadovą.

Protesto akcijos nuotrauką ir vaizdo įrašą „Telegram“ paskelbė Dmytro Orlovas, Energodaro meras.

„Energodare ugniagesiai protestavo prieš rašistus, kurie pagrobė padalinio vadovą Vitalijų Trojaną“, – rašė jis.

10:01 Rusijos priskirtas Chersono gubernatorius: regionas netrukus bus „integruotas“ į Rusiją

Volodymyras Saldo, Rusijos paskirtas okupuoto Chersono gubernatorius pareiškė, kad šis regionas netrukus bus „visiškai integruotas į Rusiją“, skelbia BBC. 

Jis sakė, kad Chersonas taps „Rusijos Federacijos Chersono sritimi“. Tuo metu jo pavaduotojas Kirilas Stremušovas savo „Telegram“ rašė, kad gyventojai artimiausiomis savaitėmis galės pateikti prašymus dėl Rusijos pilietybės. 

Ukrainos pareigūnai ne kartą perspėjo, kad Maskva planuoja fiktyvų referendumą regione. Tačiau Rusijos pareigūnai nepatvirtino, kad artėja okupuotų Pietų Ukrainos regionų aneksija, o Dmitrijus Peskovas, Kremliaus atstovas spaudai, anksčiau šį mėnesį sakė, kad regiono ateitis priklauso nuo gyventojų valios.

09:43 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad per 86 Rusijos karo dienas nukovė 28.700 karių, 204 lėktuvus, 1.263 tankus ir 6.928 vnt. kitos karinės technikos.

09:35 Luhanske per parą žuvo 13 civilių

Per pastarąją parą Ukrainos rytiniame Luhansko regione Rusijos vykdomas apšaudymas nusinešė 13 civilių gyventojų gyvybių, pranešė regiono gubernatorius Serhijus Haidajus.

Pasak jo, dvylika žmonių žuvo Severodonecko mieste, kur Rusijos puolimas buvo nesėkmingas, praneša „Reuters“.

„Rusai labai smarkiai apšaudo Severodonecką. Iki 15.000 žmonių lieka bombų slėptuvėse. Šuliniai senuosiuose miesto rajonuose išsaugoti, kad žmonės būtų aprūpinti vandeniu. Visi mobiliojo ryšio bokštai išjungti iš elektros tinklo. 70% daugiaaukščių pastatų yra sugriauti arba apgadinti, daugelį jų reikia nugriauti ir pastatyti naujus“, – sakė gubernatorius.

09:21 M. Zacharova apkaltino Švediją nesiklausant piliečių nuomonės dėl NATO

Marija Zacharova, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai, pasisakydama apie Švedijos siekį stoti į NATO, svarstė, jog sprendimas stoti į NATO yra mažai palaikomas visuomenės, todėl dėl jo turėtų būti rengiamas referendumas. Be to, ji apkaltino Švediją, kad šalis yra JAV marionetė.

„Kalbant apie „draugus“, verta paminėti, kad tą dieną, kai buvo paskelbtas „istorinis“ sprendimas, Stokholme lankėsi JAV senatoriai. Ne eiliniai kongresmenai, o Senato respublikonų lyderis Mitchas McConnellas. Švedija dar neįstojo į Aljansą, bet amerikiečiai jau diktuoja Švedijos valdžios institucijoms, ką sakyti savo žmonėms. Ir tai tik parodomasis pavyzdys to, kas jų laukia“, – savo „Telegram“ rašė užsienio reikalų ministerijos atstovė.

„Daugiau kaip 200 metų trukęs neutralumas, kuris garantavo karalystės saugumą ir klestėjimą, jau istorija. Tad kodėl nebuvo surengtas referendumas? Tik todėl, kad jau seniai niekas dėl nieko nesiklausė Švedijos visuomenės nuomonės. Už švedus sprendžia amerikiečiai“, – tikino M. Zacharova.

09:08 Japonija skyrė 2 mln. Eur Ukrainos atominėms elektrinėms

Japonija Tarptautinei atominės energijos agentūrai (TATENA) skirs 2 mln. Eur, kuriais tikimasi padėti apsaugoti Ukrainos atominėms elektrines, kurias užpuolė Rusija, skelbia Yoshimasa Hayashi, Japonijos užsienio reikalų ministras.

Šiuo metu Japonijoje lankosi Rafaelis Grossi, TATENA generalinis direktorius.

VŽ primena, kad TATENA jau siuntė savo ekspertus į Černobylio atominę elektrinę. Artimiausiomis savaitėmis TATENA planuoja į Černobylį nusiųsti dar vieną misiją.

08:58 Dėl Rusijos karo žuvo 232 vaikai

Ukrainos generalinė prokuratūra skelbia, kad dėl Rusijos karo mažiausiai 232 vaikai žuvo, o dar 427 buvo sužeisti.

Daugiausia vaikų nukentėjo Donecko srityje – 145, Kyjve – 116, Charkive – 100, o Černihive – 68.

Rusijos ginkluotosioms pajėgoms bombarduojant ir apšaudant Ukrainos miestus bei kaimus nukentėjo 1.837 švietimo įstaigos. 172 iš jų buvo visiškai sunaikintos.

08:44 JK: nežinoma, kiek karių liko „Azovstal“ viduje

Tikėtina, kad iš Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“ buvo išgabenta iki 1.700 Ukrainos karių, ir nežinoma, kiek Ukrainos pajėgų lieka gamyklos viduje, skelbia Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija savo naujausioje žvalgybinėje informacijoje.

„Nuo pat karo pradžios Mariupolyje vykęs atkaklus ukrainiečių pasipriešinimas reiškia, kad Rusijos pajėgos šioje teritorijoje turi būti perginkluotos ir atnaujintos, kad jas būtų galima veiksmingai perkelti. Tai gali būti ilgas procesas, jei jis atliekamas kruopščiai“, – praneša JK.

JK manymu, Rusijai užėmus Mariupolį, ji perkels savo pajėgas, kad sustiprintų operacijas Donbase.

„Tačiau Rusijos vadai yra spaudžiami akivaizdžiai pasiekti operatyvinius tikslus. Tai reiškia, kad Rusija tikriausiai greitai perskirstys savo pajėgas be tinkamo pasirengimo, o tai kelia tolesnio pajėgų nykimo riziką“, – teigia ministerija.

08:37 Ukrainoje iki šiol užfiksuota daugiau kaip 18.400 karo nusikaltimų

Nuo Rusijos invazijos pradžios Ukrainos teisėsaugos pareigūnai šalyje jau užfiksavo daugiau kaip 12.000 karo nusikaltimų. 

„Užregistruoti iš viso 12.595 Rusijos kariuomenės karo nusikaltimai, iš jų 12.189 susiję su karo teisės pažeidimais, 54 – su planavimu, rengimusi ir agresyvaus karo pradėjimu, 15 – su karo propaganda, o dar 337 yra kito pobūdžio“, – teigiama „Facebook“ paskelbtoje prokuratūros suvestinėje, kuria rėmėsi „Ukrinform“.

Be to, Ukrainos teisėsaugos pareigūnai užregistravo 5.882 nusikaltimus šalies nacionaliniam saugumui, įskaitant 921 nusikaltimą, susijusį su valstybės išdavyste, 798 nusikaltimus, susijusius su kolaboravimu, 23 nusikaltimus, susijusius su pagalba Rusijai, 62 nusikaltimus, susijusius su sabotažu, ir 188 kito pobūdžio nusikaltimus.

08:24 JAV svarsto Ukrainai perduoti raketas, galinčias įveikti jūrų blokadą

Baltieji rūmai siekia, kad Ukrainos naikintuvams būtų perduotos pažangios prieštankinės raketos, kurios padėtų įveikti Rusijos jūrų blokadą, sakė JAV pareigūnai, susipažinę su šia informacija.

Ukraina neslepia, kad nori pažangesnių JAV ginklų, ne tik raketų „Javelin“ ir „Stinger“, bet ir tokių, kurios galėtų nustumti Rusijos karinį laivyną nuo Juodosios jūros uostų ir leistų atnaujinti grūdų bei kitų žemės ūkio produktų eksportą. Vis dėlto, kaip teigė „Reuters“ šaltiniai, nerimaujama, kad galingesni ginklai, galintys nuskandinti Rusijos laivus, suintensyvintų karą ir pareikalautų daugiau žmonių gyvybių.

Tačiau trys JAV pareigūnai ir du šaltiniai Kongrese „Reuters“ teigė, kad svarstoma galimybė tiesiogiai siųsti į Ukrainą arba perduoti sąjungininkės iš Europos, turinčios tokių raketų, dviejų tipų galingas prieštankines raketas „Harpoon“, kurias gamina „Boeing“, ir „Kongsberg“ bei „Raytheon Technologies“ gaminamas „Naval Strike Missile“.

08:01 Ukraina: per parą atremta 14 atakų Donecko srityje

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas savo naujausioje operatyvinėje informacijoje skelbia, kad didžiausias puolimas matomas Lysyčansko ir Severodonecko kryptimis.

Charkive pagrindinės rusų pastangos sutelktos į užimtų sienų išlaikymą. Pasak Generalinio štabo, rusai bando kontratakuoti, kad atkurtų prarastas pozicijas, vykdo sustiprintą oro žvalgybą naudodamas bepiločius orlaivius.

„Donecko kryptimi rusų priešas suintensyvino puolimo ir šturmo operacijas, siekdamas pagerinti taktinę padėtį. Jis padarė nuostolių iš minosvaidžių, artilerijos, daugkartinių raketų paleidimo įrenginių ir operatyvinių bei taktinių orlaivių, siekdamas sunaikinti mūsų dalinių įtvirtinimus visoje kontakto linijoje“, – rašo Ukrainos ginkluotosios pajėgos, pridurdamos, kad per pastarąją parą Donecko srityje atrėmė 14 atakų.

Manoma, kad Rusijos karo veiksmai bus tęsiami siekiant pagerinti taktinę padėtį ir pasiekti Chersono srities administracinę sieną.

07:45 JAV ir Rusija apkaltino viena kitą trikdant pasaulio aprūpinimą maistu

Jungtinės Valstijos ir Rusija ketvirtadienį kaltino viena kitą dėl pasaulyje blogėjančios apsirūpinimo maistu padėties, plėtojantis Rusijos karui Ukrainoje. „Liaukitės blokuoti Juodosios jūros uostus. Leiskite laisvai judėti laivams ir traukiniams bei sunkvežimiais, gabenantiems maistą iš Ukrainos“, – per Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos posėdį, sušauktą JAV iniciatyva, ragino Antony Blinkenas, amerikiečių valstybės sekretorius.

Išsamiau skaitykite čia.

07:15 D. Kuleba: priklausomybę nuo Rusijos gali išgydyti tik istorija

Dmytro Kuleba, Ukrainos užsienio reikalų ministras, įsitikinęs, kad istorija sugebės išgydyti tuos europiečius, kurie nerimauja dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino reputacijos išsaugojimo.

„Jei imsime ne tuos, kurie dirba pagal Rusijos sutartis, o tuos žmones, kurie nuoširdžiai tiki tokiomis idėjomis, jiems būdingas klasikinis priklausomybės nuo Rusijos sindromas. Tai didelė liga, ji labai rimta. Europoje šia liga serga ištisi inteligentijos sluoksniai, ir tik žiauri istorija gali juos išgydyti“, – sakė D. Kuleba, kurį citavo „Ukrainska pravda“.

07:08 Ukraina: rusams nepavyko užimti Bachmuto

Rusams nepavyko užimti Bachmuto, Donecko srityje, jie buvo atremti, sako Pavlo Kyrylenko, srities gubernatorius

„Bachmutas – viena iš gyvenviečių, iš kurios priešas taip pat buvo atremtas. Vis dar tęsiasi sunkios kovos, yra labai sunku. Reikia evakuoti žmones, kad mums būtų lengviau išlaisvinti savo teritoriją“, – sakė P. Kyrylenko „Laisvosios Europos radijo“ eteryje.

Pranešama, kad Bachmutui buvo smogta šešiomis raketomis, apšaudyta Avdijivka, Krasnohorivka, Toreckas ir kiti kaimeliai.

06:47 V. Zelenskis: Donbasas visiškai sugriautas

Ukrainoje vyksta nuolatinis apšaudymas, kurį galima laikyti nusikalstamu bandymu nužudyti kuo daugiau ukrainiečių, pareiškė Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas.

Vyksta „nuolatiniai smūgiai Odesos regionui, centrinės Ukrainos miestams, Donbasas visiškai sugriautas – visa tai neturi ir negali turėti jokio karinio Rusijos paaiškinimo“, tęsė jis. 

Ukrainos ginkluotosios pajėgos toliau žengia į priekį išvaduojant Charkivo sritį, teigė V. Zelenskis.

„Donbase okupantai bando didinti spaudimą. Ten pragaras, ir tai nėra perdėta. Brutalus ir visiškai beprasmiškas Severodonecko bombardavimas. Vos per vieną dieną žuvo 12 žmonių ir dešimtys buvo sužeisti“, – aiškino Ukrainos prezidentas.

06:30 Iš Zaporižios negali evakuotis civiliai

Daugiau kaip 1.000 civilių automobilių buvo neleista įvažiuoti į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją Zaporižioje, teigia Zaporižios regiono karinės administracija.

„Vasilyvkoje okupantai jau ketvirtą dieną iš eilės neleidžia daugiau kaip 1.000 automobilių įvažiuoti į Ukrainos kontroliuojamą teritoriją“, – rašoma „Telegram“ žinutėje, kurią cituoja CNN, ir priduriama, kad automobiliuose yra moterų ir vaikų, o dauguma jų nebeturi pinigų maistui ir vandeniui.

Teigiama, kad gyventojams leidžiama išvykti į Krymą.

„Berdiansko verslininkai yra priversti pirkti prekes iš Krymo, todėl reikia užsirašyti į konvojų su palyda. Tokia registracija padeda vietos kolaborantams rinkti informaciją apie tai, kas grįžta su prekėmis ir iš ko vėliau galima atsiimti „duoklę“, – teigė srities administracija.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

JK ministro pirmininko po dviejų sekretorių pasitraukimo laukia pasiaiškinimai parlamente

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono trečiadienį laukia pasiaiškinimai parlamente, iš jo...

Rusija atvėrė dar vieną frontą: surengė „blitz“ ataką informacinėje erdvėje prieš ES Premium

Europos vyriausybėms nerimą sukėlė nauja Vladimiro Putino, Rusijos autoritarinio lyderio, „Blitz“ propagandos...

Į Lietuvą neįleista 17 migrantų

Per pastarąją parą pasienyje su Baltarusija buvo apgręžti 17 neteisėtai į Lietuvą bandžiusių patekti...

R. Pečiulaitė. Ar mes pagaliau pasiruošę dirbti patogiai?

Pilkų sienų biuras su fluorescensinėmis lempomis, vienodomis kėdžių ir stalų eilėmis, o interjero akcentas –...

Nuomonės
09:23
Lietuvoje viešinti Moldovos prezidentė aptars eurointegracijos klausimus

Neseniai kandidatės į Europos Sąjungos (ES) nares sulaukusios Moldovos prezidentė Maia Sandu trečiadienį...

Šiemet Latvijoje pirmąjį pusmetį įregistruota 11% mažiau naujų įmonių

Per pirmąjį pusmetį Latvijoje įregistruotos 4.305 naujos įmonės – 11% mažiau nei per tą patį laikotarpį...

Finansai
08:05
Vytautas Landsbergis: nežinia, kodėl Dievas leidžia taip elgtis su tautomis Premium 3

„Menkystė, sumenkėję esame. Galbūt ir toliau menkėjame, nors visada buvo vilčių, ir jų toliau yra, kad...

Laisvalaikis
07:30
Protestuodamas prieš B. Johnosno pirmininkavimą atsistatydino ministrų kabineto narys

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausybę krečiant virtinei skandalų, antradienį...

Verslo aplinka
2022.07.05
Rusijos parlamentarai ragina denonsuoti Arkties sutartį su Norvegija

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas antradienį sakė, kad parlamentarai turėtų svarstyti...

Verslo aplinka
2022.07.05
Infliacijos įtaka: „Tesco“ klientai taupo, „Danone“ mažina asortimentą Premium

JK mažmeninės prekybos tinklo „Tesco“ prekybos duomenys rodo, kad kylanti infliacija keičia vartotojų...

Prekyba
2022.07.05
Rusų laivas su ukrainietiškais grūdais vis dar įstrigęs prie Turkijos krantų

Su Rusijos vėliava plaukiojantis prekinis laivas, atsidūręs Kyjivo ir Maskvos ginčo dėl grūdų centre,...

Verslo aplinka
2022.07.05
Infografika: kokios ir kiek prekių keliauja geležinkeliu į Kaliningradą Premium

„Lietuvos geležinkelių“ (LTG) duomenimis, dabartinės ES sankcijos juodiesiems metalams ir plienui turi įtakos...

Logistika
2022.07.05
Ne tik Ukraina: Rusijos programišių taikinyje – Baltijos šalys, Lenkija, Skandinavija Premium

Nors kariniai veiksmai didžiojoje dalyje Ukrainos teritorijos prasidėjo vasario 24 d., „Microsoft“ neseniai...

Inovacijos
2022.07.05
Bundesbanko vadovas paragino atsargiai naudoti ECB planuojamą krizės sprendimo įrankį 1

Joachimas Nagelis, Bundesbanko vadovas, pirmadienį pareiškė manantis, kad Europos Centrinis Bankas (ECB)...

Rinkos
2022.07.05
Lugane Ukraina ir sąjungininkai paskelbė deklaraciją šalies atstatymui

Ukrainos atstatymo konferencijoje Šveicarijos mieste Lugane antradienį susitikusios Kyjivo sąjungininkės...

Verslo aplinka
2022.07.05
E. Remeikis. Laisvų įmonės lėšų įdarbinimas – ne vien korporacijoms 1

Investavimas įmonės vardu vis dar daugiau klausimų ir baimių kelianti tema nei aiškus, naujas galimybes...

Nuomonės
2022.07.05
EP nusprendė pažaboti technologijų milžinių veiklą teisės aktais

Europos Parlamentas (EP) antradienį ratifikavo svarbius įstatymus, kurie leis griežčiau reguliuoti didžiąsias...

Inovacijos
2022.07.05
JAV ir Kinija mezga pokalbį dėl trūkinėjančių tiekimo grandinių sprendimo

Aukščiausi JAV ir Kinijos pareigūnai antradienį surengė atviras diskusijas vaizdo ryšio priemonėmis, kurių...

Verslo aplinka
2022.07.05
Žingsnis narystės link – NATO pasirašė Suomijos ir Švedijos stojimo į aljansą protokolus

Suomija ir Švedija antradienį Briuselyje formaliai pradėjo prisijungimo prie NATO procesą, pasirašyti šių...

Verslo aplinka
2022.07.05
VMI kaip policija: siūloma jai leisti keliuose savarankiškai stabdyti automobilius Premium 18

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojams norima suteikti teisę keliuose savarankiškai stabdyti ir...

Finansai
2022.07.05

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku