Severodonecke per Rusijos apšaudymą žuvo mažiausiai 12 žmonių, JAV Kongresas patvirtino 40 mlrd. USD paketą Ukrainai

Publikuota: 2022-05-19
Atnaujinta 2022-05-19 21:56
  • Rusijos tarptautinis rezervas per savaitę susitraukė 6,4 mlrd. USD.
  • Dmytro Kuleba, Ukrainos užsienio reikalų ministras, mano, kad pergalė kare Ukrainai būtų okupuotų teritorijų išlaisvinimas ir išmokėtos Rusijos reparacijos.
  • Turkija ištarė ne Švedijos ir Suomijos siekiui įstoti į NATO.
  • Mainais į Ukrainos uostų atvėrimą Rusija nori sankcijų panaikinimo.

Trečiadienio įvykių juostą galite rasti čia.

[infogram id="f3d24c12-e314-401a-8b39-d031381f4e7d" prefix="vJs" format="interactive" title="2022-05-18: Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Ketvirtadienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame karo Ukrainoje įvykius sekti kartu rytoj nuo 6 val. 30 min.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:50 Prieš teismą Ukrainoje stos dar du rusų kariai

Ukrainoje teismo procesas prasidės dar dviem rusų kariams dėl karo nusikaltimų, praneša „Meduza“. Teismo procesas vyks Poltavos regione.

Atsakomybėn patraukti bus du rusų kariai, valdę salvinės artilerijos sistemą „Grad“ – Aleksandras Bobykinas, buvęs vairuotoju ir ginklininku, ir Aleksandras Ivanovas, buvęs artileristu.

Jie kaltinami vasario 24 dieną apšaudę civilinę infrastruktūrą Charkivo regione.

21:11 V. Zelenskis padėkojo JAV už paramą Ukrainai

Ukrainos prezidentas savo tviterio paskyroje išreiškė padėką dėl JAV Senato patvirtinto pagalbos paketo Ukrainai.

„Norėčiau pagirti Papildomos pagalbos Ukrainai akto patvirtinimą Senate. 40 mlrd. USD reikšmingai prisidės prie taikos sugražinimo ir saugumo Ukrainoje, Europoje ir pasaulyje“, – savo žinutėje rašė V. Zelenskis. 

„Nekantraujame, kol įstatymą pasirašys JAV prezidentas“, – teigė jis.

20:35 JAV Kongresas patvirtino 40 mlrd. USD paketą Ukrainai

JAV Senatas ketvirtadienį patvirtino 40 mlrd. USD pagalbos paketą, kuriame numatyta tiek karinė, tiek humanitarinė pagalba šaliai. Dabar projektas bus pateiktas prezidento Joe Bideno ratifikavimui, tačiau tai turėtų būti tik formalumas.

Už šio paketo priėmimą balsavo 86 Senatoriai, prieš buvo 11. Visi balsai „prieš“ buvo iš Respublikonų partijos, rašo „The Washington Post“.

Šis paketas galėjo būti patvirtintas skubos tvarka kiek anksčiau, tačiau tam reikėjo visų Senato narių pritarimo, bet pasipriešinimą tuomet išreiškė respublikonas Randas Paulas, todėl svarstymas Senate kiek užtruko.

Atstovų Rūmai jau anksčiau patvirtino šį paketą.

Šiame pakete mažiausiai 20 mlrd. USD yra numatyta karinės ginkluotės tiekimui, į kurią, manoma, įeis ilgo nuotolio artilerijos sistemų tiekimas, kartu su oro gynybos sistemomis „Patriot“, bei įvairia kita ginkluote.

20:08 Pentagonas: JAV ir Rusijos generolai pasikalbėjo pirmąkart nuo karo Ukrainoje pradžios

Aukščiausio rango JAV generolas Markas Milley ketvirtadienį telefonu kalbėjosi su Rusijos kolega generolu Valerijumi Gerasimovu, pranešė Pentagonas.

Tai buvo pirmas jųdviejų pokalbis nuo Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios vasario pabaigoje.

JAV Jungtinio štabų vadų komiteto (JCS) pirmininkas M. Milley ir Rusijos generaliniam štabui vadovaujantis V. Gerasimovas „aptarė keletą susirūpinimą keliančių su saugumu susijusių klausimų“, informavo JCS atstovas, nepateikdamas jokių kitų detalių.

19:44 EP ragina visas Rusijai paskelbtas sankcijas taikyti ir Baltarusijai

Europos Parlamentas ketvirtadienį paragino visas sankcijas, paskelbtas Rusijai dėl įsiveržimo į Ukrainą, taikyti ir Maskvą remiančiam Minskui.

Priimta teisiškai neįpareigojančia rezoliucija europarlamentarai pasmerkė Baltarusijos, suteikusios Rusijos pajėgoms placdarmą įsiveržiant į kaimyninę šalį, vaidmenį šiame kare.

Išsamiau apie tai skaitykite čia.

19:08 Suomijos prezidentas sako atsižvelgsiąs į visus susirūpinimą Turkijai keliančius klausimus

Suomių prezidentas Sauli Niinisto ketvirtadienį pareiškė, kad Helsinkis atsižvelgs į visus susirūpinimą Turkijai keliančius klausimus, susijusius su Suomijos kandidatūra į NATO, ir pasmerkė „terorizmą“ – pagrindinį Ankaros keliamą klausimą.

„Smerkiame visų formų terorizmą ir aktyviai kovojame su juo“, – sakė S. Niinisto žurnalistams, stovėdamas šalia JAV prezidento Joe Bideno, kuris ryžtingai palaikė Suomijos ir Švedijos siekį įstoti į NATO.

„Esame pasirengę atvirai ir konstruktyviai aptarti visus jums susirūpinimą keliančius klausimus, susijusius su mūsų naryste“, – sakė S. Niinisto, kreipdamasis į Turkiją, kuri kaltina Šiaurės šalis teikiant prieglobstį teroristinėms grupuotėms, įskaitant uždraustus kurdų kovotojus.

18:58 Per apšaudymą Lymane sugriauta mokykla

Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašai su rusų pajėgų apšaudymo padariniais Lymano miestelyje, kuriame buvo sugriauta mokykla.

18:43 Severodonecke per Rusijos apšaudymą žuvo mažiausiai 12 žmonių

Rusijos pajėgoms apšaudant Rytų Ukrainos Severodonecko miestą žuvo mažiausiai 12 žmonių, dar 40 buvo sužeisti, ketvirtadienį pranešė regiono gubernatorius Serhijus Haidajus, rusų kariuomenei tęsiant lėtą puolimą Donbase.

Luhansko srities vadovas S. Haidajus socialinėje žiniasklaidoje paskelbė, kad „Severodonecke žuvo 12 žmonių ir daugiau kaip 40 nukentėjo“.

Jis apkaltino Rusijos pajėgas „beatodairiškai“ apšaudant miestą iš sunkiosios ginkluotės ir perspėjo, jog aukų skaičius gali išaugti.

18:33 M. Draghi liepą lankysis su vizitu Turkijoje

Italijos ministras pirmininkas liepą vyks vizito į Turkiją aptarti karo Ukrainoje klausimo, ketvirtadienį pranešė šalies vadovas, augant įtampai dėl Ankaros grasinimo blokuoti Švedijos ir Suomijos siekį įstoti į NATO.

Italijos ministras pirmininkas Mario Draghi sakė, kad jo būsimo vizito darbotvarkėje bus karo Ukrainoje klausimas. M. Draghi turėtų susitikti su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu.

„Aptarsime derybų ir diplomatines karo (Ukrainoje) perspektyvas bei Italijos ir Turkijos santykių stiprinimą“, – Senatui sakė M. Draghi.

Praeityje Turkijos ir Italijos santykiai buvo įtempti, o prieš metus M. Draghi pavadino R. T. Erdoganą „diktatoriumi“.

18:28 A. Anušauskas pabrėžė siekį išlaikyti nuolatinį JAV karių buvimą Lietuvoje

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, ketvirtadienį susitikęs su Lietuvoje besilankančiu Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Pensilvanijos nacionalinės gvardijos (PANG) vadu generolu majoru Marku J. Schindleriu, pabrėžia siekį išlaikyti nuolatinį JAV karių buvimą šalyje.

„Dėkojame Pensilvanijos nacionalinei gvardijai už visą skiriamą paramą Lietuvos karinių pajėgumų vystymui – tai tiesiogiai prisideda prie Lietuvos saugumo stiprinimo. Kitais metais švęsime bendradarbiavimo 30-metį, šis bendradarbiavimas mums yra labai svarbus. JAV išlieka kertiniu saugumo ir gynybos garantu Baltijos šalių regione. Džiaugiamės ir matydami Lietuvoje besitreniruojančius PANG karius“, – ministerijos pranešime sakė A. Anušauskas.

18:18 Kyjivo teismas išdavė arešto orderį V. Janukovyčiui

Kyjivo Pečersko apygardos teismas išdavė arešto orderį buvusiam prezidentui Viktorui Janukovyčiui, kuris po Maidano revoliucijos 2014 metais pabėgo į Rusiją.

Apie arešto išdavimą pranešė Ukrainos generalinė prokuratūra savo „Telegram“ paskyroje.

Jis įtariamas organizuojant žmonių kontrabandą ir nelegaliai kertant sieną, kartu su maždaug 20 asmenų, kartu išvykusių į Rusiją.

Operacijos metu pasitelkti 3 sraigtasparniai ir virtinė automobilių, o V. Janukovyčius kaltinamas to organizavimu.

18:04 J. Bidenas Vašingtone priėmė Švedijos ir Suomijos vadovus

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį priėmė vizito atvykusius Suomijos ir Švedijos lyderius, taip rodydamas tvirtą paramą jų siekiams įstoti į NATO, norint apsisaugoti nuo potencialios Kremliaus agresijos.

Per pompastišką renginį su raudonu kilimu ir garbės sargyba J. Bidenas priėmė švedų premjerę Magdaleną Andersson ir suomių prezidentą Sauli Niinisto, jiems vos prieš kelias dienas išreiškus norą prisijungti prie JAV vadovaujamo karinio aljanso.

Visi trys lyderiai po derybų Ovaliniame kabinete turėtų pabendrauti su žurnalistais.

Chipo Somodevilla (AFP/„Scanpix“) nuotr.
Chipo Somodevilla (AFP/„Scanpix“) nuotr.

J. Bidenas trečiadienį pareiškė „tvirtai“ remiantis Stokholmo ir Helsinkio siekius įstoti į NATO – organizaciją, laikančią vienos narės užpuolimą ataką prieš visą Aljansą.

„Kol bus svarstomos jų paraiškos dėl narystės NATO, Jungtinės Valstijos bendradarbiaus su Suomija ir Švedija, kad išliktų budrios prieš bet kokias grėsmes mūsų bendram saugumui, taip pat atgrasytų nuo agresijos ar agresijos grėsmės ir į jas sureaguotų“, – pareiškime nurodė Baltųjų rūmų vadovas.

17:31 Ukrainos kariuomenė: tęsiama evakuacija iš „Azovstal“

Ukrainos pajėgų brigados generolas Oleksyjus Gromovas, kalbėdamas žurnalistams Kyjive, teigė, kad „tęsiamos pastangos evakuoti Ukrainos kariuomenę iš Mariupolio“.

Manoma, kad gamykloje tebėra keli šimtai kovotojų, todėl dedamos pastangos juos ištraukti. Ukrainos pareigūnai vengė detaliau komentuoti evakuacijos proceso nuo jo pradžios šį pirmadienį.

„Žinome, kad mūsų priešas yra klastingas, tačiau tikime, kad jie laikysis duoto žodžio“, – sakė O. Gromovas

17:20 J. Stoltenbergas: NATO sprendžia Turkijos „nuogąstavimus“ dėl Švedijos ir Suomijos

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį pareiškė, kad Turkijos iškelti „nuogąstavimai“ dėl Švedijos ir Suomijos prašymų įstoti į karinį aljansą yra sprendžiami.

„Žinoma, sprendžiame Turkijos išsakytus nuogąstavimus“, kad rastume „susitarimą, kaip judėti į priekį“, sakė J. Stoltenbergas Kopenhagoje vykusioje konferencijoje.

16:57 Rusijos tarptautinis rezervas per savaitę susitraukė 6,4 mlrd. USD

Tarptautinėse institucijose laikomas ir Rusijos kontroliuojamas valiutos rezervas per savaitę neteko 6,4 mlrd. USD, skelbia valstybinė naujienų agentūra TASS, remdamasi šalies centrinio banko pranešimu.

Skelbiama, kad Rusijos atsargos šiuo metu sudaro 585,7 mlrd. USD.

16:23 Prokurorai prašo įkalinti iki gyvos galvos Kyjive už karo nusikaltimus teisiamą rusų karį

Ukrainos prokurorai ketvirtadienį paprašė skirti laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pirmajam už karo nusikaltimus Ukrainoje teisiamam Rusijos kariui, pranešė teismo salėje Kyjive esantis naujienų agentūros AFP reporteris.

Rusijos seržantas Vadimas Šišimarinas teisme prisipažino pirmosiomis Rusijos puolimo dienomis nužudęs 62 metų civilį, kai kartu su dar keliais rusų kariais atsitraukinėjo ir mėgino susijungti su ssavo daliniu Rusijoje. 

„Žinau, kad negalėsite man atleisti, bet vis tiek prašau jūsų atleidimo“, – teisme sakė 21-erių V. Šišimarinas, kreipdamasis į nužudytojo žmoną.

16:10 Vokietija iš G. Schroederio atėmė oficialias privilegijas dėl ryšių su Rusija

Vokietija ketvirtadienį panaikino buvusiam kancleriui Gerhardui Schroederiui suteiktas oficialias privilegijas, įvertinusi, kad atsisakydamas nutraukti ryšius su Rusijos energetikos milžinėmis jis nesilaikė savo pareigų.

„Koalicinės parlamentinės frakcijos padarė išvadas dėl buvusio kanclerio ir lobisto Gerhardo Schroederio elgesio, atsižvelgiant į Rusijos invaziją į Ukrainą“, – nusprendė parlamentas.

„Buvusio kanclerio biuro darbas stabdomas“, – priduriama pranešime.

Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris interviu žiniasklaidos grupei „Funke“ kiek anksčiau sakė, kad G. Schroederio atsisakymas nutraukti ryšius su keliomis Rusijos kompanijomis ir nesugebėjimas pasmerkti invaziją į Ukrainą turėtų „sukelti pasekmių“.

Plačiau apie tai rašoma čia.

15:54 Turkija sako ne Švedijos ir Suomijos siekiui įstoti į NATO

Ankara nepritars Švedijos ir Suomijos stojimui į NATO, ketvirtadienį paskelbtame vaizdo įraše kategoriškai pareiškė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

„Pasakėme savo atitinkamiems draugams, kad pasakysime „ne“ Suomijos ir Švedijos stojimui į NATO, ir toliau eisime šiuo keliu“, – turkų jaunimo grupei sakė R. T. Erdoganas vaizdo įraše, skirtame Ataturko atminimo, jaunimo ir sporto dienai paminėti.

Plačiau apie tai skaitykite čia. 

15:36 Rusija reikalauja, kad Ukraina susimokėtų už elektrą iš okupuotos Zaporižios AE

Rusija užsiminė siekianti atkirsti Ukrainą nuo didžiausios Europoje atominės elektrinės, jei Kyjivas nemokės Maskvai už elektrą.

Zaporižios atominę elektrinę Rusijos pajėgos užėmė prezidentui Vladimirui Putinui vasario 24-ąją pradėjus invaziją į provakarietišką kaimynę.

Plačiau apie tai rašoma čia.

15:19 Prancūzų kapitalo „Rosbank“ parduotas Kremliui artimam oligarchui

Prancūzijos bankininkystės milžinas „Societe Generale“ pranešė užbaigęs savo antrinio banko Rusijoje „Rosbank“ pardavimą Kremliui artimo oligarcho įkurtai investicinei bendrovei.

Anot pranešimo, „Societe Generale“ dėl „Rosbank“ ir draudimo verslo šioje šalyje pardavimo vieno turtingiausių Rusijos oligarchų Vladimiro Potanino įkurtai „Interros Capital“ patirs 3,2 mlrd. Eur grynųjų nuostolių, tai yra kiek daugiau nei prognozavo per planuojamo sandorio pristatymą praėjusį mėnesį.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

14:58 JK įveda papildomų sankcijų Rusijos avialinijoms

Jungtinė Karalystė ketina įvesti papildomų sankcijų Rusijos avialinijų bendrovei „Aeroflot“ ir kitoms skrydžių kompanijoms,.

„Valstybės kontroliuojama „Aeroflot“, didžiausia Rusijos aviakompanija, „Ural Airlines“ ir „Rossiya Airlines“ nebegalės parduoti savo nenaudojamų nusileidimo vietų JK oro uostuose ir tokiu būdu negalės susirinkti apie 50 mln. GBP (59,1 mln. Eur) pajamų“, – skelbiama JK Užsienio reikalų biuro pranešime spaudai, kurį cituoja CNN.

14:44 Šveicarija vėl atidarys ambasadą Kyjive

Po dviejų su puse mėnesio pertraukos Šveicarija ketina atidaryti savo ambasadą Kyjive, rašo CNN.

Ambasada neveikė nuo vasario 28 dienos.

14:31 Mainais į Ukrainos uostų atvėrimą Rusija nori sankcijų panaikinimo

Rusija sako galinti svarstyti Ukrainos Juodosios jūros uostų atvėrimą tik tokiu atveju, jei Rusijai būtų panaikintos kai kurios Vakarų įvestos sankcijos, ketvirtadienį valstybinė naujienų agentūra „Interfax“ citavo šaltinius užsienio reikalų ministerijoje.

14:23 Sumažėjus ukrainiečių karo pabėgėlių srautui „Stiprūs kartu“ uždaro centrą Lenkijoje

Sumažėjus karo pabėgėlių srautui, pagalbos ukrainiečiams iniciatyva „Stiprūs kartu“ ketvirtadienį uždaro punktą Lenkijos ir Ukrainos pasienyje.

„Mūsų punkte pasienyje dirbo 30 savanorių, kurie padėjo Lietuvą pasiekti maždaug 10.000 ukrainiečių, apie 40% jų buvo vaikai. Po beveik trijų karo mėnesių, kai frontas liko tik šalies rytuose ir pietuose, pabėgėlių srautai sumažėjo“, – sako vienas iš iniciatyvos autorių Edmundas Jakilaitis.

Kaip pranešė „Stiprūs kartu“, nuo šiol nacionalinis savanorių koordinavimo centras imsis pagalbos tėvynėn grįžti nusprendusiems ukrainiečiams.

14:12 M. Podoliakas: paliaubos neįmanomos be visiško karių išvedimo

Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjas ir Ukrainos derybinės komandos narys Mychailo Podoliakas ketvirtadienį pareiškė, kad paliaubos su Rusija yra neįmanomos, kol Rusija visiškai neatitrauks savo karių iš Ukrainos teritorijos.

Savo „Twitter“ paskyroje jis taip pat teigė, kad Kyjivo nedomina naujas Minsko formato susitarimas su Rusija ir naujas karas su Rusija po keleto metų.

„Kol Rusija nepasiruošusi visiškai išlaisvinti užimtų teritorijų, mūsų derybininkai bus sankcijos, ginklai ir pinigai“, – rašė M. Podoliakas.

13:46 Rusija išsiuntė 5 Portugalijos diplomatus

Rusija išsiuntė penkis Portugalijos diplomatus, pranešė jos Užsienio reikalų ministerija. Pasak jos, ambasados darbuotojai privalo išvykti iš Maskvos per 14 dienų, skelbia „The Guardian“.

13:36 Ukrainoje už karo nusikaltimus teisiamas Rusijos karys paprašė jam atleisti

Pirmasis už karo nusikaltimus Ukrainoje teisiamas Rusijos karys ketvirtadienį per bylos nagrinėjimą Kyjive paprašė jam atleisti, išsamiai nupasakojęs, kaip nušovė vieną civilį Maskvos pajėgų invazijos pradžioje.

„Žinau, kad negalėsite man atleisti, bet vis tiek prašau jūsų atleidimo“, – teisme sakė 21 metų Rusijos seržantas Vadimas Šišimarinas, kreipdamasis į 62 metų civilio, kurį jis prisipažino nužudęs pirmosiomis invazijos dienomis, žmoną.

13:29 Rusija skelbia, kad „Gazprom“ klientai atsidarinėja sąskaitas apmokėjimams rubliais

Aleksandras Novakas, Rusijos vicepremjeras, ketvirtadienį pareiškė, kad maždaug pusė iš 54 bendrovių, su „Gazprom“ sudariusių gamtinių dujų tiekimo sutartis, jau atsidarė sąskaitas rubliais.

Daugiau skaitykite čia.

12:55 Vokietijos kancleris gina ginklų tiekimą Ukrainai

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, ketvirtadienį gynė savo šalies sprendimą tiekti Ukrainai ginklus kovai su Rusija, tvirtindamas, jog tai nėra eskalavimas.

Sakydamas kalbą įstatymų leidėjams O. Scholzas atmetė Vokietijoje girdimus nuogąstavimus, kad ginklų tiekimas Ukrainai gali išprovokuoti didesnio masto konfliktą. 

Ginklų tiekimas Ukrainai yra mūsų „indėlis siekiant atremti puolimą ir kuo greičiau nutraukti smurtą“, sakė kancleris. 

O. Scholzas pridūrė, kad Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas, „suklydo“ manydamas, kad taiką Ukrainoje galima įvesti jėga.

„Taikos diktato nebus, nes ukrainiečiai, kaip ir mes, su tuo nesutiks, – sakė kancleris. – Tik tada, kai V. Putinas tai supras, kai suvoks, kad negali palaužti Ukrainos gynybos, jis bus pasirengęs rimtai derėtis dėl taikos.“

12:39 Po apšaudymo Artemivske sužeisti šeši žmonės

Po rusų apšaudymo Artemivske (kitaip – Bachmute) iš vieno namo griuvėsių buvo ištraukti šeši žmonės, pranešė Pavlo Kyrylenko, Donecko gubernatorius.

„Šaudmenys pataikė į penkiaaukštį pastatą, privatų namą ir biurų pastatą. Privačiame name gelbėtojai iš griuvėsių ištraukė šešis žmones, jų būklė patenkinama. Penkiaaukščiame pastate buvo sugriautas visas įėjimas, tačiau, preliminariais duomenimis, aukų nėra“, – rašoma pranešime.

Jis darkart ragino civilius evakuotis iš puolamo miesto, nes iki šiol jame liko 20.000 gyventojų (iki karo jų gyveno 73.000).

12:22 JK įveda papildomų sankcijų Rusijos oro linijoms

Rusijos bendrovėms „Aeroflot“, „Ural Airlines“ ir „Rossiya Airlines“ taikomos naujos sankcijos, kad jos negalėtų parduoti savo anksčiau įsigytų nusileidimo laikų Jungtinės Karalystės oro uostuose.

Dėl Rusijos oro linijų bendrovių veiklos draudimo dabar nenaudojamų nusileidimo laikų vertė galėjo siekti apie 50 mln. GBP.

„Mes jau uždarėme savo oro erdvę Rusijos oro linijų bendrovėms. Šiandien užtikriname, kad jie negalėtų pasinaudoti pelningomis nusileidimo vietomis mūsų oro uostuose. Kiekviena ekonominė sankcija sustiprina mūsų aiškią žinią V. Putinui – nesustosime, kol Ukraina nenugalės“, – „The Guardian“ citavo Liz Truss, JK užsienio reikalų sekretorę.

12:16 Ukrainos verslo nuostoliai

Ukrainos verslas nuo Rusijos sukelto karo pradžios patyrė 54,1 mlrd. Eur nuostolių. 20,6% Ukrainos įmonių iš viso nutraukė veiklą, dar 65% veiklą vykdo tik iš dalies. Išsamiau skaitykite čia.   

12:08 Pranešama apie apšaudymus Charkive

Rusai apšaudė Charkivą, vienas sviedinys pataikė į Endokrininės patologijos problemų instituto katilinę, praneša Olehas Synehubovas, srities gubernetorius.

Taip pat pranešta apie apšaudytą Charkivo srities Cirkūnų kaimą. Buvo apgadinti du privatūs namai. Po apšaudymo Lozivskės rajone į ligoninę paguldyta moteris.

11:44 Italija ragina sutarti dėl paliaubų Ukrainoje

Mario Draghi, Italijos ministras pirmininkas, paragino skubiai nutraukti kovas Ukrainoje, kad būtų galima pradėti rimtas derybas dėl karo pabaigos, praneša „Reuters“.

Italijos Senatui jis sakė, kad paliaubos „turi būti pasiektos kuo greičiau“.

M. Draghi komentarus išsakė pradėdamas debatus dėl Italijos vaidmens remiant Ukrainą, dėl kurio didėja įtampa šalies valdančiojoje daugumoje.

Italijos premjeras taip pat sakė, kad svarbu išlaikyti spaudimą Rusijai taikant ekonomines sankcijas, „nes turime atvesti Maskvą prie derybų stalo“.

11:35 Nuostoliai Ukrainos infrastruktūrai siekia 97,4 mlrd. USD

Gegužės 19 d. duomenimis, bendra tiesioginių nuostolių Ukrainos infrastruktūrai suma siekia beveik 97,4 mlrd. USD, rodo Kyjivo ekonomikos mokyklos atlikta analizė.

„Per pastarąją savaitę tiesioginiai Ukrainos ekonomikos nuostoliai dėl civilinės ir karinės infrastruktūros sunaikinimo ir sugadinimo padidėjo 3,1 mlrd. USD“, – sakoma pranešime, kuriuo remiasi „Unian“.

11:19 Raudonasis Kryžius užregistravo šimtus ukrainiečių karo belaisvių iš Mariupolio

Tarptautinis Raudonasis Kryžius ketvirtadienį pranešė užregistravęs „šimtus“ ukrainiečių karo belaisvių, išvežtų iš Rusijos pajėgų apsuptos metalurgijos įmonės „Azovstal“ Ukrainos pietrytiniame uostamiestyje į Maskvos kontroliuojamas teritorijas.

Raudonasis Kryžius nurodė, kad ši registravimo operacija tęsiasi ketvirtadienį. Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas (TRKK) savo pranešime rašo, kad organizacija neprisideda prie šių asmenų pervežimo į jų laikymo vietas Rytų Ukrainoje, kontroliuojamas prorusiškų separatistų.

„Per registracijos procesą, kuriam padeda TRKK, asmenys užpildo anketą su asmeniniais duomenimis, pavyzdžiui, vardas, gimimo data ir artimiausias giminaitis, – sakoma pranešime. – Ši informacija leidžia TRKK stebėti paimtuosius į nelaisvę ir padėti jiems susiekti su savo šeimomis.“

Rusijos gynybos ministerija ketvirtadienį paskelbė, kad nuo pirmadienio „pasidavė“ 1.730 ukrainiečių „Azovstal“ gynėjų. Kyjivas tikisi iškeisti Mariupolio gynėjus, bet Rusija dar nėra patvirtinusi, ar jie bus įtraukti į kokį nors apsikeitimą belaisviais.

11:03 Vokietijos kancleris: Ukrainos stojimas į ES negali būti paspartintas

Ukrainos stojimas į Europos Sąjungą negali būti paspartintas net ir atsižvelgiant į šalies padėtį dėl Rusijos karinės invazijos, ketvirtadienį pareiškė Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris.

Jis pridūrė, kad ES turi rasti „spartų ir pragmatišką“ būdą padėti Kyjivui.

„Kelias į ES negali būti sutrumpintas“, – sakė O. Scholzas ir pažymėjo, kad bet kokios išlygos Ukrainai būtų nesąžiningo Vakarų Balkanų valstybių, taip pat siekiančių narystės Bendrijoje, atžvilgiu.

„Priėmimo procesas nėra kelių mėnesių ar metų reikalas“, – kalbėjo kancleris.

10:57 Į  Kyjivą grįžo Suomijos ambasada

Į Kyjivą sugrįžo Suomijos ambasada, kuri iki karo pradžios buvo persikėlusi į Lvivą, o jam prasidėjus visiškai išsikėlusi iš Ukrainos.

Ambasada kol kas nesvarstys prašymų išduoti vizas bei leidimus gyventi, o Suomija ir toliau perspėja savo piliečius dėl bet kokių kelionių į Ukrainą, skelbia „Ukrainska pravda“.

10:48 JT vadovas ragina Rusiją nutraukti Ukrainos grūdų eksporto blokadą

Antonio Guterresas, Jungtinių Tautų (JT) vadovas, perspėjo, kad, jei didėjanti pasaulinė maisto krizė nebus suvaldyta, gali kilti masinis badas, ir paragino Rusiją nutraukti Ukrainos grūdų eksporto blokadą. 

Daugiau skaitykite čia.

10:22 Rusijos Dūmos pirmininkas sudarė labiausiai „nedraugiškų šalių“ sąrašą

Viačeslavas Volodinas, Rusijos Dūmos pirmininkas, pagal įvestų sankcijų agresorei skaičių sudarė 7 labiausiai Rusijai „nedraugiškų šalių“ sąrašą.

Valstybės Dūmos pirmininko „nedraugiškų šalių“ sąraše yra: JAV, Kanada, Šveicarija, Jungtinė Karalystė, Europos Sąjunga, Australija ir Japonija.

 „Įvesdamos neteisėtas sankcijas Rusijai, šios valstybės išprovokavo energijos ir maisto kainų kilimą. Tai pagrindiniai dabartinių problemų ir būsimų krizių visame pasaulyje kaltininkai“, – savo „Telegram“ paskyroje skelbė V. Volodinas.

10:03 JAV svarsto atsisakyti išimties Rusijai dėl skolų vykdymo

JAV veikiausiai atšauks išimtį, suteikiančią Maskvai leidimą atsiskaityti su jos tarptautinių skolinių vertybinių popierių turėtojais Rusijoje laikomais JAV doleriais, trečiadienį pareiškė JAV iždo sekretorė Janet Yellen.

Tai gali nublokšti Vladimiro Putino šalį į skolinių įsipareigojimų nevykdančios valstybės statusą.

Išsamiau skaitykite čia

10:00 „Google“ Rusijos padalinys žada skelbti bankrotą

JAV technologijų milžinės „Google“ padalinys Rusijoje planuoja skelbti bankrotą, šios šalies pareigūnams areštavus kompanijos sąskaitas. Nepaisant planuojamo bendrovės bankroto, „Google“ paieškos variklis bei „YouTube“ Rusijoje veiks toliau.

Plačiau galite skaityti čia.

09:57 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad per 85 karo dienas jau nukovė 28.500 Rusijos karių, 203 lėktuvus, 1.254 tankus ir 6.888 vnt. kitos karinės technikos.

09:42 Tęsiasi apšaudymai visose kovos regionuose, Luhanskas liko be elektros 

Toliau apšaudomos Charkivo, Dniepropetrovsko, Chersono ir Mykolajivo sritys, Luhansko ir Donecko srityse tebesitęsia gaisrai, be to, Luhansko sritis liko be elektros, o Avdijivkoje pažeista geležinkelio infrastruktūra, praneša „Ukrainska pravda“, remdamasi karinių regionų operatyvine informacija.

Pranešama, kad Dniepropetrovske sugriauta daugiau kaip 10 namų. Žmonės nenukentėjo. Luhansko srityje didžiausia žala padaryta Severodonecke, kur buvo apgadinti mažiausiai aštuoni namai. Ten žuvo keturi žmonės, trys – sužeisti.

Donecke per parą dėl apšaudymų žuvo 10 civilių, 7 buvo sužeisti.

Skelbiama, kad sudėtinga situacija yra kaimuose, kurie ribojasi su fronto linija. Ukrainos pareigūnai gauna žinių apie užminuotus kelius, tiltus ir laukus.

09:19 A. Anušauskas tikisi Norvegijos paramos dėl NATO bataliono plėtros Lietuvoje

Arvydas Anušauskas, krašto apsaugos ministras, sako besitikintis Norvegijos paramos dėl NATO bataliono plėtros Lietuvoje.

„Artėjančiame Madrido viršūnių susitikime mes tikimės esminių sprendimų, kurie stiprins NATO rytinės dalies gynybą. Manyčiau, kad tai yra bendras interesas, kartu turime siekti bendrų tikslų, – teigė Lietuvos ministras bendrame pasisakyme žiniasklaidai drauge su Bjornu Arildu Gramu, norvegų gynybos ministru. –  eFP pajėgos turėtų būti didinamos iki brigados dydžio ir tikimės Norvegijos paramos.“

A. Anušauskas padėkojo Norvegijai už indėlį į Lietuvos saugumą ir papildomai atsiųstus karius po to, kai į Ukrainą vasario pabaigoje įsiveržė Kremliaus pajėgos.

Savo ruožtu praėjusį mėnesį gynybos ministro pareigas pradėjęs eiti B. A. Gramas teigė, kad Lietuva yra gera priimančioji šalis.

„Geri Norvegijos ir Lietuvos santykiai yra ilgalaikiai, (...) ir tai ypač svarbu dabartinėmis aplinkybėmis, kurias išgyvename Europoje“, – kalbėjo ministras. 

09:16 Lietuvos pareigūnai Ukrainoje

Lietuvos pareigūnai atlieka tyrimą buvusiose Rusijos užimtose žemėse prie Malaja Rohanos kaimo netoli Charkivo.

Sergejaus Boboko (AFP / „Scanpix“) nuotr.
Sergejaus Boboko (AFP / „Scanpix“) nuotr.
Sergejaus Boboko (AFP / „Scanpix“) nuotr.
Sergejaus Boboko (AFP / „Scanpix“) nuotr.

08:59 JK: Rusija pradėjo atleidinėti aukšto rango karo vadus

Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija savo žvalgybos informacijoje skelbia, kad Rusija pradėjo atleidinėti savo aukšto rango karo vadus.

Kaip praneša JK, generolas leitenantas Serhijus Kiselis, vadovavęs elitinei 1-ajai gvardijos tankų armijai, buvo nušalintas nuo pareigų už tai, kad jam nepavyko užimti Charkivo. Viceadmirolas Igoris Osipovas, vadovavęs Rusijos Juodosios jūros laivynui, taip pat greičiausiai buvo nušalintas nuo pareigų po to, kai nuskendo kreiseris „Moskva“. JK manymu, Valerijus Gerasimovas, Rusijos generalinio štabo viršininkas, greičiausiai lieka poste, tačiau neaišku, ar jis išlaikė Vladimiro Putino, Rusijos prezidento, pasitikėjimą.

Ministerija spėja, kad Rusijos kariuomenėje ir saugumo sistemoje vyrauja slėpimo ir išsisukinėjimo kultūra, o daugelis pareigūnų, dalyvavusių invazijoje į Ukrainą, bandys išvengti asmeninės kaltės dėl Rusijos nesėkmių.

„Tai tikriausiai dar labiau apsunkins centralizuotą Rusijos vadovavimo ir kontrolės modelį, nes pareigūnai vis dažniau sieks atidėti svarbiausių sprendimų priėmimą savo viršininkams. Tokiomis sąlygomis Rusijai bus sunku susigrąžinti iniciatyvą“, – skelbia JK.

08:48 JAV: Rusija sumažino savo veiksmų mastą

JAV Pentagonas teigia, kad Rusija pastaruoju metu sumažino savo veiksmų mastą, o tai rodo, kad jos tikslai Ukrainoje sumažėjo, skelbia „The Washington Post“, cituodamas JAV gynybos departamento atstovą.

Remiantis JAV žvalgybos duomenimis, Rusijos kariai dirba mažesnėmis grupėmis, kurioms tenka daug „smulkesnės“ užduotys – vietoje kelių šimtų žmonių veiksmus vykdo nuo kelių dešimčių karių grupės.

Taip pat JAV pastebi, kad anksčiau Rusija orientavosi į didelių teritorijų užėmimą, dabar jos dėmesys sutelkiamas į tam tikrus kaimus ar sankryžas.

08:32 G-7 finansų susitikime: Ukrainos finansų klausimas

Ketvirtadienį Vokietijoje susitiks Didžiojo septyneto (G-7) šalių finansų ministrai, tikėdamiesi parengti planą, kaip paremti karo nuniokotą Ukrainos ekonomiką.

Janet Yellen, JAV iždo sekretorė, prieš susitikimą Kionigsvinteryje pareiškė, kad to, kas susitarta dabar, „nepakanka“ ir paragino JAV partnerius „prisijungti prie mūsų didinant finansinę paramą“.

„The Guardian“ skelbia, kad JAV jau suruošė 40 mlrd. USD pagalbos paketą, skirtą Ukrainos iždui ir karinėms atsargoms papildyti.

Ketvirtadienio rytą Japonija pranešė, kad suderinusi veiksmus su Pasaulio banku padvigubins pagalbą Ukrainai iki 600 mln. USD.

08:17 Ukraina: Rusija orientuosi į užimtų žemių išlaikymą

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad Rusija orientuojasi į užimtų teritorijų išlaikymą, pergrupuoja savo turimas pajėgas.

Pasak Štabo naujausios operatyvinės informacijos, intensyviausias puolimas matomas Donecko kryptimi. Ukrainos ginkluotosios pajėgos fiksavo žvalgybos atvejų, buvo apšaudyta civilinė infrastruktūra.

Generalinis štabas pabrėžia, kad išlieka grėsmė, kad Rusija gali apšaudyti Ukrainą iš Baltarusijos teritorijos.

07:53 Pranešama apie apšaudymus Rusijoje

Ketvirtadienį Rusijos Tetkino kaime, Kursko srityje, apšaudyta alkoholio gamykla.

Pasak Romano Starovoito, regiono gubernatoriaus, pranešusio šią žinią, kaimą apšaudė ukrainiečių pajėgos, žuvo vienas žmogus.

Ukrainos pareigūnai šių teiginių kol kas nekomentavo.

07:37 Iš Rusijos apšaudytas Sumų regionas

Gegužės 18 d. vakarą palei visą Sumų srities sieną tęsėsi masinis apšaudymas iš Rusijos teritorijos, praneša Dmytro Žyvyckis, regiono gubernatorius.

„Atrodo, kad Rusijos priešai išprotėjo, apšaudymas tęsėsi palei visą Sumų srities sieną: apie pusę penkių vakaro įvyko 10 sprogimų Hluchivo rajone. Beveik 20 val. vakaro Velykopysarvskio rajone pranešti 6 iš rusų“, – sakė D. Žyvyckis, kurį citavo „Ukrainska pravda“.

Apie nukentėjusius nepranešama.

07:29 V. Zelenskis: rusų neva sukurti lazeriniai ginklai – bandymas aiškinti, kodėl bus taupomos raketos

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, reaguodamas į Rusijos teiginius, esą ji kare pradėjo naudoti lazerinius ginklus, atsakė, kad tai tėra propaganda ir rodo, kad Rusija nepasiekia savo karinių tikslų, todėl bando sukurti „stebuklingą“ ginklą.

„Vienas iš Rusijos valstybės atstovų pranešė, kad okupantai Ukrainoje neva pradėjo naudoti lazerines ginklų sistemas. Esą tam, kad sutaupytų raketų. Pirmiausia pažymėtina, kad jiems reikėjo pradėti taupyti raketas ir kažkaip tai paaiškinti. Tai reiškia, kad daugiau kaip 2.000 raketų, kurias Rusijos kariuomenė iššaudė Ukrainoje, buvo pagrindinė jų raketų atsargų dalis. Vadinasi, tada, kas liko, tik likučiai“, – vaizdo kreipimesi kalbėjo V. Zelenskis.

07:09 D. Kuleba: pergalė Ukrainai – išlaisvintos okupuotos teritorijos

Dmytro Kuleba, Ukrainos užsienio reikalų ministras, mano, kad karo rezultatas Ukrainai turėtų būti okupuotų teritorijų išlaisvinimas ir išmokėtos Rusijos reparacijos.

„Pergalė – tai okupuotų teritorijų, įskaitant Krymą ir Donbasą, išlaisvinimas. Reparacijų mokėjimas. Karo nusikaltėlių ir nusikaltimų žmoniškumui pasmerkimas. Ukrainos vietos Europos integracijoje įtvirtinimas. Tai keturi elementai, kurie man yra neatsiejami nuo pergalės“, – interviu su Nyderlandų žiniasklaida metu pasakė D. Kuleba.

Jis pridūrė, kad kiekvienas karas baigiasi diplomatija ir bet kuriuo atveju įvyks derybos su Rusija.

„Po visų Rusijos įvykdytų nusikaltimų turėsime įveikti daugybę emocijų, tačiau jei atsiras galimybė baigti karą ir išlaisvinti okupuotas teritorijas, esame pasirengę sėsti su rusais prie derybų stalo“, – sakė ministras.

06:48 JAV skirs 215 mln. USD pagalbos maisto krizės įveikimui

Antony Blinkenas, JAV valstybės sekretorius, paskelbė, kad JAV skirs papildomus 215 mln. USD pagalbos maisto krizei Ukrainoje įveikti.

„Šiandien, atsižvelgiant į krizės skubumą, skelbiame dar 215 mln. USD naują neatidėliotiną pagalbą maisto krizei įveikti ir padarysime daug daugiau“, – trečiadienį Jungtinėse Tautose per ministrų susitikimą pasaulinio aprūpinimo maistu klausimais sakė A. Blinkenas, kurį citavo CNN.

JAV valstybės sekretorius taip pat teigė, kad JAV skirs 500 mln. USD, kad padidintų trąšų gamybą.

06:40 O. Arestovyčius: karas iki rudens nesibaigs

Oleksijus Arestovyčius, Ukrainos prezidento patarėjas, mano, kad karas su Rusija nebaigs iki rudens, todėl siūloma karo padėtį šalyje pratęsti dar 90 dienų – iki vasaros pabaigos.

VŽ primena, kad dabar Ukrainoje karo padėtis yra įvesta iki gegužės 25 d., o Aukščiausiajai Dūmai siūloma ją pratęsti iki rugpjūčio galo.

Prezidento patarėjas įsitikinęs, kad karo padėtis gali būti panaikinta bet kada. Be to, karo padėtis bus taikoma ir atskirose srityse net ir po pergalės kare, nes reikės užtikrinti šalies atkūrimą, išminuoti nesprogusias bombas.

06:33 Po apšaudymų Donecko srityje žuvo 10 civilių

Rusijos pajėgos per apšaudymus Donecko srityje nužudė 10 civilių, trečiadienį „Facebook“ paskelbė Pavlo Kyrylenko, regiono gubernatorius.

Anot jo, tarp žuvusių civilių buvo du vaikai. Iš viso sužeisti dar septyni civiliai.

„Tikslaus aukų skaičiaus Mariupolyje ir Volnovachoje vis dar neįmanoma nustatyti. Visi rusai bus patraukti atsakomybėn už šiuos nusikaltimus“, – pridūrė jis.

 06:25 Ukraina atidarė naują platformą lėšų rinkimui

Trečiadienį savo naktiniame kreipimesi Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, pristatė iniciatyvą „United 24“.

„United 24“ pradėta kaip pagrindinė labdaros aukų rinkimo Ukrainai paremti vieta, teigiama jos tinklalapyje. Žadama, kad lėšos bus pervestos į oficialias Ukrainos nacionalinio banko sąskaitas ir paskirstytos priskirtų ministerijų būtiniausiems poreikiams tenkinti.

„Šios platformos valstybei reikia dabar. Kiekvienas pasaulyje, vienu paspaudimu, gali prisidėti prie mūsų pergalės“, – sakė V. Zelenskis.

Anot jo, pirmasis „United 24“ paramos renginys įvyks birželio 8 d. Tai bus labdaros aukcionas Londone.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Norite pasiūlyti temą, turite pastabų, pasiūlymų ar klausimų? Parašykite „Verslo žinių“ redaktoriams.

Jei norite suteikti konfidencialios informacijos, rašykite vyr. redaktoriui rolandas.barysas@verslozinios.lt

Turkija užblokavo dviejų tarptautinės žiniasklaidos priemonių puslapius

Turkija uždraudė prieigą prie dviejų tarptautinės žiniasklaidos priemonių, suduodama smūgį žodžio laisvei...

Verslo aplinka
2022.07.02
„Airbnb“ būstuose – jokių vakarėlių

Tarptautinė būsto nuomos paslaugos teikėja „Airbnb“ savo platformoje esančiuose būstuose visam laikui...

Verslo aplinka
2022.07.02
G. Nausėda viešėdamas JAV energetikos įmonę „Holtec“ investuoti Lietuvoje

Filadelfijoje viešintis prezidentas Gitanas Nausėda pakvietė JAV energetikos įmonę „Holtec“ investuoti...

Verslo aplinka
2022.07.02
Uzbekistane protestuotojai šturmavo vyriausybinių pastatų

Uzbekistano tarnybos šeštadienį pranešė sulaikiusios „masinių riaušių organizatorius“, bandžiusius užimti...

Verslo aplinka
2022.07.02
Penktadienį nustatyti 477 nauji COVID-19 atvejai 2

Per praėjusią parą nustatyta 477 nauji COVID-19 atvejai, vienas žmogus mirė, rodo šeštadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.07.02
„Super Mario“ efektas blėsta: Italijos ekonomikai teks atlaikyti audrą Premium

Italijos ekonomika šiemet turėjo gerokai ūgtelėti. Šalies ūkis, vairuojamas premjero Mario Draghi, turėjo...

Verslo aplinka
2022.07.02
„Der Spiegel“: EK leis Maskvai į Kaliningradą vežti visas prekes, bet ribotais kiekiais 5

Europos Komisija (EK) planuoja paskelbti išaiškinimą, kuris panaikins tranzito iš Rusijos per Lietuvą į...

Logistika
2022.07.01
PSO ragina imtis skubių veiksmų Europoje dėl beždžionių raupų 1

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) penktadienį paragino imtis skubių veiksmų siekiant užkirsti kelią...

Verslo aplinka
2022.07.01
Trūkstant blankų Migracijos departamentas laikinai mažina išduodamų pasų skaičių

Trūkstant blankų Migracijos departamentas laikinai mažina išduodamų pasų skaičių, penktadienį pranešė Asmens...

Verslo aplinka
2022.07.01
EK siūloma pirmoji makrofinansinės pagalbos Ukrainai dalis – 1 mlrd. Eur

Europos Komisija penktadienį Ukrainai pasiūlė pirmąją 1 mlrd. Eur vertės dalį iš išskirtinio beveik 9 mlrd.

Verslo aplinka
2022.07.01
EK vadovė ragina Ukrainą paspartinti kovos su korupcija reformas

Ursula von der Leyen, Europos Komisijos (EK) pirmininkė, penktadienį Ukrainos parlamentui sakė, kad šalies...

Verslo aplinka
2022.07.01
Rusija grasina uždaryti Bulgarijos ambasadą 3

Rusija penktadienį pagrasino uždaryti savo ambasadą Bulgarijoje ir bulgarų misiją Maskvoje, tvyrant įtampai...

Verslo aplinka
2022.07.01
„Bloomberg“: naujame ES sankcijų pakete turėtų atsirasti patikslinimai dėl tranzito į Kaliningradą 3

Europos Sąjunga pradėjo rengti naują sankcijų Rusijai paketą, kuris turėtų apimti embargą jos aukso pasiūlai,...

Verslo aplinka
2022.07.01
„Deutsche Bank“: Vokietijai gresia recesija

Didžiausio Vokietijos komercinio banko „Deutsche Bank“ ekspertai įspėja, kad Europa susiduria su nauju...

Verslo aplinka
2022.07.01
EK leido netaikyti muitų ir PVM ukrainiečiams gyvybes gelbstinčioms prekėms

Europos Komisija (EK) priėmė sprendimą, kuriuo Europos Sąjungos (ES) valstybėms narėms leidžiama laikinai...

Verslo aplinka
2022.07.01
Maskvos karo kišenes pildo Kinijos ir Indijos tandemas Premium

Rusijai stringant sankcijų gniaužtuose, Kinija ir Indija pamažu tampa svarbiausiomis Maskvos finansuotojomis.

Verslo aplinka
2022.07.01
A. Januška. Akis, kuri nemato toliau blakstienų 6

„Nekenčiu nežinojimo, menkos vaizduotės, akies, kuri nemato toliau už savo blakstienas. Viskas yra įmanoma.

Nuomonės
2022.07.01
A. Bilotaitė: migrantų srautas sumažėjęs, bet provokacijų gali būti

Neteisėtos migracijos srautai atrodo nuslūgę, bet atsipalaiduoti negalima, nes provokacijų galimybė išlieka,...

Verslo aplinka
2022.07.01
V. Landsbergis: išmokime gyventi be Rusijos Premium

Vytautas Landsbergis, atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, VŽ podkaste apgailestauja, kad mes...

Laisvalaikis
2022.07.01
O. Scholzas: neturėtų būti ribojamas susisiekimas tarp dviejų Rusijos teritorijos dalių 16

Olafas Scholzas, Vokietijos kancleris, ketvirtadienio vakarą paragino deeskaluoti situaciją, kilusią dėl...

Verslo aplinka
2022.07.01

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku