Atkovota dar viena gyvenvietė Charkive, Rusija okupuotose teritorijose bando įvesti rublį

Publikuota: 2022-05-18
Atnaujinta 2022-05-18 22:01
 • Vyriausybė iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų atšauks E. Bajarūną.
 • Rusija traukiasi iš Baltijos jūros valstybių tarybos.
 • Mariupolio savivaldybė kaltina Rusiją mėginant nuslėpti karo nusikaltimus.
 • Rusijos pajėgų smūgiai sunaikino unikalų Ukrainos augalų sėklų banką.

Antradienio įvykių juostą galima rasti čia

[infogram id="307835da-c7e8-4fd8-843c-3a2646fd37f7" prefix="nO1" format="interactive" title="2022-05-17 : Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

22:00 Baigiame pildyti trečiadienio naujienų juostą

Naujausias žinias pranešime ketvirtadienį 6:30 val. 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:51 Ukraina atmeta, kad Zaporižios AE galėtų tiekti elektrą Rusijai

Trečiadienį Ukrainos valstybinė elektros tinklų operatorė „Ukrenergo“ atmetė, kad Zaporižios atominė elektrinė (AE) galėtų tiekti Rusijai elektros energiją.

Ši AE yra teritorijoje, kur vyksta Rusijos ir Ukrainos pajėgų kovos, o Rusijos valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“ anksčiau trečiadienį citavo Maratą Chusnuliną, šalies vicepremjerą, kuris aiškino, kad elektrinę kontroliuoja rusai, o jie tiektų elektrą Ukrainai tik tada, jei pastaroji už ją sumokėtų.

„Ukrenergo“ patikino, kad tai yra fiziškai neįmanoma, nes Zaporižios AE yra Ukrainos elektros tinkle ir ją toliau kontroliuoja šalies specialistai.

„Šiuo metu Ukrainos energetikos sistema neturi fizinių jungčių su Rusijos energetikos sistema. Todėl elektros energijos tiekimas iš Ukrainos elektrinių į Rusiją šiuo metu yra fiziškai neįmanomas“, – sakoma jos pareiškime, kurį citavo „Reuters“.

21:36 Tarptautinės organizacijos fiksuoja Rusijos karo nusikaltimus

Žmogaus teisių stebėjimo organizacijos „Human Rights Watch“ teigimu, Rusijos sukelto karo pradžioje agresorės pajėgos, okupavusios šiaurės rytų Ukrainos dalis, vykdė mirties bausmes, kankinimus ir kitus draudžiamus veiksmus, kurie yra akivaizdūs karo nusikaltimai.

Organizacija teigė užfiksavusi 22 akivaizdžias egzekucijas be teismo, devynias žmogžudystes, šešis pagrobimus ir septynis kankinimo atvejus 17-oje kaimų ir miestelių Kyjivo ir Černihivo regionuose.

Daugiau kaip 20 civilių gyventojų informavo apie neteisėtą laikymą „nežmoniškomis ir žeminančiomis sąlygomis“, pavyzdžiui, rūsiuose, neduodant nei maisto, nei vandens.

21:08 NATO pareigūnas: artimiausiomis savaitėmis pokyčių mūšio lauke nesitikime

NATO artimiausiomis savaitėmis nesitiki didelių laimėjimų ir pokyčių mūšio lauke Ukrainoje, trečiadienį sakė NATO pareigūnas, susipažinęs su žvalgybos informacija.

„Manau, kad kurį laiką būsime aklavietėje“, – pareigūną citavo CNN.

Jis taip pat kalbėjo, kad Ukraina turi šansų susigrąžinti Krymą ir Donbasą, tačiau tai neįvyks greitai.

20:59 ES siūlo svarstyti būdus, kaip atstatyti Ukrainą

Aukšto rango Europos Sąjungos (ES) pareigūnai trečiadienį paragino valstybes nares ambicingai padėti Ukrainai atsistatyti po karo – be kita ko, per galimą bendrą skolinimąsi didžiulėms išlaidoms padengti.

„Anksčiau ar vėliau ateis laikas, kai turėsime apsvarstyti finansavimą Europos mastu, kaip tai padarėme COVIDo atveju“, – per spaudos konferenciją Briuselyje kalbėjo Fransas Timmermansas, Europos Komisijos (EK) vicepirmininkas.

Viename dokumente, kuriame apžvelgiami būdai, kaip Bendrija galėtų padėti karo draskomai šaliai, EK nurodė, kad gelbėti Ukrainą būtų galima papildomai prisidedant prie esamų ES programų ir didinant Bendrijos biudžetą.

Tačiau, kaip teigiama dokumente, „atsižvelgiant į paskolų, kurių veikiausiai prireiks, mastą, tarp svarstomų galimybių yra ir lėšų rinkimas ES vardu arba su valstybių narių nacionalinėmis garantijomis“.

„Kviečiame valstybes nares „pažaisti“ idėjomis ir pažiūrėti, ar yra noro pritarti ir žengti toliau“, – sakė F. Timmermansas.

20:38 JAV ambasada sugrįžo į Kyjivą

Į Kyjivą sugrįžo JAV ambasada Ukrainoje, kuri, prasidėjus invazijai, buvo išsikėlusi iš šalies, o grįžusi dirbo Lvive, praneša „Reuters“.

20:23 Ukraina praneša apie dar vieną atkovotą gyvenvietę Charkivo srityje

Ukrainos ginkluotosios pajėgos teigia atkovojusios Demetijivkos gyvenvietę Charkivo srityje. Taip pat, kaip praneša Ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, vyksta intensyvūs mūšiai Luhansko srityje.

Pranešama, kad Luhansko srityje greitojo reagavimo brigada sugriovė tiltus, kad sustabdytų Rusijos pajėgų judėjimą link Severodonecko.

Generalinis štabas pranešė, kad tame pačiame rajone buvo vykdomi oro smūgiai prieš kelis miestus palei fronto liniją. Skelbiama, kad bandymai pralaužti Ukrainos poziciją Advijivkos rajone buvo atremti.

20:10 Kroatijos prezidentas nori užkirsti kelią į NATO Švedijai ir Suomijai

Zoranas Milanovičius, Kroatijos prezidentas, trečiadienį pareiškė norįs, kad jo šalis pasektų Turkijos pavyzdžiu ir bandytų užkirsti kelią Švedijai ir Suomijai įstoti į NATO.

Z. Milanovičius su Andrejumi Plenkovičiumi, Kroatijos ministru pirmininku, yra įsivėlęs į aštrų žodinį ginčą dėl keleto klausimų, įskaitant tai, ar pritarti trečiadienį Švedijos ir Suomijos pateiktoms NATO paraiškoms.

Z. Milanovičius nori, kad prieš Kroatijos parlamentui ratifikuojant dviejų Šiaurės šalių stojimo į NATO protokolus, būtų pakeistas kaimyninės Bosnijos rinkimų įstatymas ir Bosnijos kroatams būtų lengviau išrinkti savo atstovus į vadovaujančius postus.

19:51 Rusija okupuotose teritorijose bandys įvesti rublį

Visose Ukrainos teritorijose, kurias laikinai kontroliuoja Rusija, planuojama įvesti rublį, viešėdamas Melitopolyje paskelbė Maratas Chusnulinas, Rusijos vicepremjeras.

Pasak jo, Zaporižios srityje gyventojai šį mėnesį pensijas ir atlyginimus gaus Rusijos rubliais, todėl rublis palaipsniui pakeis hriviną. Jis aiškino, visiškas valiutų perėjimo procesas užtruks keturis mėnesius.

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba tikina, kad bandymai įvesti rublius jau buvo matomi, tačiau, tai bus trumpas laikotarpis ir rublis „neįsišaknys“, skelbia „Unian“.

19:25 J. Bidenas remia Suomijos ir Švedijos siekį prisijungti prie NATO

 Joe Bidenas, JAV prezidentas, trečiadienį išreiškė tvirtą paramą Suomijos ir Švedijos siekiui įstoti į NATO ir pasiūlė JAV paramą „agresijos“ atveju paraiškų teikimo proceso metu.

„Jungtinės Valstijos dirbs su Suomija ir Švedija, kad išliktų budrios prieš bet kokias grėsmes mūsų bendram saugumui ir atgrasytų nuo agresijos ar agresijos grėsmės ir jai pasipriešintų“, kol svarstomos jų paraiškos, teigė J. Bidenas.

„Nuoširdžiai sveikinu šias istorines paraiškas ir tvirtai joms pritariu“, – sakė jis.

19:23 Rusijos išlaidos gynybai didėjo dviem penktadaliais

Preliminariais Rusijos finansų ministerijos duomenimis, šalies išlaidos gynybai per pirmuosius keturis šių metų mėnesius padidėjo beveik 40%.

Sausio–balandžio mėnesiais gynybai Rusija išleido 1,7 trln. RUB (24,8 mlrd. Eur), t. y. beveik pusę to, ką buvo numačiusi biudžete visiems 2022 m., praneša „Reuters“.

Vien balandį Rusija kariuomenei išleido 628 mlrd. RUB (9,3 mlrd. Eur), t. y. 128% daugiau nei tą patį praėjusių metų mėnesį.

19:18 JAV: planai dėl mirties bausmės rodo A. Lukašenkos desperatišką siekį išlaikyti valdžią

Jungtinės Valstijos trečiadienį pasmerkė Baltarusijos planus įvesti mirties bausmę už pasikėsinimą įvykdyti teroro aktą (žr. 10:55 val. žinią) ir pavadino tai desperatišku Aliaksandro Lukašenkos, autoritarinio prezidento, žingsniu siekiant išlaikyti valdžią.

„Šiais veiksmais autoritarinis lyderis desperatiškai siekia išlaikyti valdžią pasitelkdamas baimę ir bauginimus“, – sakė Antony Blinkenas, valstybės sekretorius.

19:04 Ukraina planuoja pratęsti karo padėtį iki rugpjūčio pabaigos

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, šalies Aukščiausiajai Radai siūlo karo padėtį ir visuotinę mobilizaciją pratęsti iki rugpjūčio pabaigos, remdamasi įstatymo projektu praneša „Ukrainska pravda“.

Dabar šalyje karo padėtis galioja iki gegužės 25 d.

18:55 A. Armonaitė siūlo steigti Ukrainos atstatymo fondą

Svarstant, kaip padėti karo niokojamai Ukrainai, Lietuva galėtų ne tik dalyvauti atstatant sunaikintą svarbią šalies infrastruktūrą, bet ir pati sukurti Ukrainos atstatymo fondą, sako Aušrinė Armonaitė, ekonomikos ir inovacijų ministrė.

„Fondo veikla užtikrintų ne tik Lietuvos ir kitų rėmėjų lėšų tiekimą Ukrainos atstatymui, bet ir leistų Lietuvos verslo bendruomenei aktyviau įsilieti į atstatymo darbus“, – po pokalbio su verslo organizacijomis apie Ukrainos atstatymą trečiadienį žurnalistams sakė ministrė. Plačiau skaitykite čia.

18:37 Rusija uždarė Kanados transliuotojo biurą Maskvoje

Rusija uždaro Kanados transliuotojo CBC Maskvos biurą ir atšaukia vizas bei akreditacijas jo žurnalistams Rusijoje, pranešė šalies užsienio reikalų ministerija.

Sprendimas priimtas siekiant imtis „atsakomųjų priemonių dėl Kanados veiksmų“ po to, kai Otava uždraudė Rusijos valstybinę televiziją RT, žurnalistams sakė Marija Zacharova, Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai.

Ji apkaltino Kanadą, kad ji eina „rusofobišku“ keliu ir cenzūruoja žiniasklaidą.

18:08 Ukraina: Rusiją į karą siunčia kovotojus iš Sirijos

Rusija į Ukraina siunčia kovotojus, kurie dalyvavo kare Sirijoje, sako Oleksandras Motuzianykas, Ukrainos gynybos ministerijos atstovas.

„Tokių atvejų yra, juos fiksuoja Ukrainos žvalgyba. Rusija, bandydama kompensuoti nuostolius, naudojasi daugeliu variantų, kurie dabar jai yra įmanomi, kad maksimaliai padidintų jėgos panaudojimą karo veiksmuose Donbase“, – sakė O. Motuzianykas, kurį citavo „Unian“.

Anot jo, buvę kovotojai yra verbuojami, vykdoma slapta mobilizacija.

17:57 Rusija: „Azovstal“ kovotojai nugabenti į ligoninę

Iš Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“ išgabenti ukrainiečių kovotojai buvo nugabenti į ligoninę Novoazovske, Donecko regione, pranešė Rusijos gynybos ministerija, kuria rėmėsi „Reuters“.

Ukrainos pareigūnai šių teiginių kol kas nekomentavo.

17:45 „Sberbank“ planuoja pasitraukti iš Londono akcijų biržos

Vienas didžiausių Rusijos bankų „Sberbank“ planuoja pasitraukti iš Londono akcijų biržos po to, kai depozitoriumas nutraukė su juo sudarytą sutartį, antradienį pranešė bankas.

Rašytiniame pareiškime „Sberbank“ nurodė, kad apie savo planus jis jau pranešė Jungtinės Karalystės finansų priežiūros institucijai ir Londono vertybinių popierių biržai, skelbia „Ukrainska pravda“.

17:24 Kyjivo srityje rasta beveik 1.300 nušautų civilių

Nuo Rusijos invazijos pradžios Kyjivo regione rasti 1.288 civilių gyventojų kūnai, teigia Andrejus Nebytovas, policijos viršininkas, praneša BBC.

„Dauguma jų buvo nušauti iš automatinių ginklų“, – sako policijos viršininkas, pridurdamas, kad ir toliau randamos naujos nužudytų civilių kapavietės regione.

17:08 „Google Russia“ ketina skelbti bankrotą

Rusijos valdžios institucijos areštavo „Google Russia“ banko sąskaitą, todėl jos biuras Rusijoje negali veikti, o JAV technologijų milžinės dukterinė įmonė Rusijoje pareiškė ketinanti skelbti bankrotą.

„Rusijos valdžios institucijoms areštavus „Google“ banko sąskaitą Rusijoje, mūsų biuras Rusijoje nebegali veikti, įskaitant Rusijoje dirbančių darbuotojų įdarbinimą, darbo užmokesčio jiems mokėjimą, atsiskaitymą su tiekėjais ir pardavėjais bei kitų finansinių įsipareigojimų vykdymą. „Google Russia“ paskelbė pranešimą apie ketinimą skelbti bankrotą“, – sakė „Google“ atstovas spaudai, kurį citavo „The Guardian“.

16:52 Po apšaudymo fosforo bombomis sunaikinta mokykla

Rusai sunaikino mokyklą Avdijivkoje, Donecko srityje, apšaudydami fosforo bombomis, praneša Pavlo Kyrylenko, srities gubernatorius.

„Šiąnakt Rusijos kariuomenė apšaudė jį iš uždraustos fosfatinės amunicijos. Sudegė mokykla. Laimei, niekas nenukentėjo: pastate buvo tik budintys, jiems pavyko pabėgti“, – skelbė gubernatorius savo „Telegram“ paskyroje.

Anot jo, iš viso nuo vasario 24 dienos rusai Donecko srityje apgadino ar sunaikino 416 mokymo įstaigų, iš jų 181 vaikų darželį, 191 mokyklą, 23 profesines mokyklas ir 21 aukštąją mokyklą.

16:40 Pranešama apie tolesnį „Azovstal“ naikinimą

Denisas Pušylinas, vadinamosios Donecko liaudies respublikos vadovas, sakė, kad jie žada nugriauti gamyklą „Azovstal“ Mariupolyje ir vietoje jos įrengti parką.

Rusijos valstybinei žiniasklaidai „RIA Novosti“ jis aiškino, kad Mariupolis „bus atstatytas akcentuojant kurortinį verslą“.

Kaip praneša „Ukrainska pravda“, Mariupolio miesto taryba nemano, kad rusai suinteresuoti Mariupolio atkūrimu ir plėtra, nes jiems tai tik Krymo koridoriaus teritorija.

Anot miesto tarybos, „rusai prevenciškai naikina Ukrainai svarbų pramoninį kompleksą“ ir „nori ištrinti bet kokį priminimą apie didvyrišką Ukrainos kariškių poelgį“.

16:27 Turkija blokuoja Suomijos ir Švedijos paraiškas NATO

Turkija užblokavo pirminį NATO sprendimą imtis nagrinėti Suomijos ir Švedijos paraiškas dėl narystės Aljanso, stiprindama abejones dėl šių dviejų Šiaurės šalių greito prisijungimo.

Trečiadienį įvyko NATO ambasadorių susitikimas, kurio tikslas buvo pradėti stojimo derybas tą pačią dieną, kai Suomija ir Švedija pateikė paraiškas, tačiau Ankaros pasipriešinimas sustabdė bet kokį balsavimą, teigia „Financial Times“ šaltinis, tiesiogiai susipažinęs su šiuo klausimu.

Išsamiau skaitykite čia.

15:50 Ukraina: sunaikinta Rusijos Juodosios jūros laivyno brigados vadavietė

Ukrainos strateginės komunikacijos centras skelbia, kad šalies ginkluotosios pajėgos sunaikino Rusijos Juodosios jūros laivyno brigados vadavietę.

Pranešamais pirminiais duomenimis, žuvo 3 Rusijos aukšto rango karininkai, o dar 14 buvo sužeisti. 

15:35 Rusija išsiuntė daugiau Vakarų diplomatų

Maskva trečiadienį paskelbė nepageidaujamais asmenimis 24 Italijos ir 27 Ispanijos diplomatus, atsakydama į analogišką šių šalių sprendimą dėl karo Ukrainoje išsiųsti Rusijos diplomatų.

Mario Draghi, Italijos ministras pirmininkas, naujausią Rusijos žingsnį pavadino „priešišku veiksmu“.

„Tai visiškai neturi lemti diplomatinių kanalų nutraukimo, nes būtent šiais kanalais, jei mums pavyks, bus pasiekta taika“, – sakė M. Draghi.

15:31 Suomija prognozuoja, kada Rusija nutrauks dujų tiekimą

Suomijos valstybinė dujų bendrovė „Gasum“ trečiadienį išplatino pranešimą, kuriuo perspėjo, jog gegužės 20-ąją arba gegužės 21-ąją Rusija gali nutraukti gamtinių dujų tiekimą į Suomiją vamzdynais.

Tačiau pranešime pažymima, jog „Gasum“ dėl to kol kas negavo jokios informacijos nei iš „Gazprom export“, nei iš Rusijos perdavimo tinklų operatoriaus.

Plačiau galite skaityti čia

15:17 Už karo nusikaltimus teisiamas Rusijos karys prisipažino kaltu dėl civilio nužudymo

Kaip pranešėme 9:14 val., Ukrainos sostinėje trečiadienį įvyko pirmasis nuo Rusijos invazijos pradžios teismo procesas dėl karo nusikaltimų.

Remiantis naujausia informacija, teisiamas Rusijos karys pripažino savo kaltę dėl neginkluoto civilio nužudymo.

21 metų Vadimas Šišimarinas kaltinamas nužudęs neginkluotą civilį, 62 metų vyrą, šiaurės rytų Ukrainoje, kelios dienos po invazijos pradžios. 

Išsamiau skaitykite čia.

15:08 V. Zelenskis džiaugiasi atkovotomis šiaurinėmis teritorijomis

Ukrainos kariai sugrąžino į Charkivo sritį ir stabdo Rusijos karių pastangas Donbase, sako Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas.

„Mūsų valstybės šiaurinių regionų teritorija jau išlaisvinta. Mes grąžiname Charkivo sritį. Mūsų valstybės gynėjai ir gynėjos stabdo beviltiškiausias okupantų pastangas Donbase“, – sakė prezidentas.

Ukrainos ginkluotosios pajėgos, pridūrė jis, tuo pat metu atremia Rusijos karių atakas pietuose.

„Mes giname Zaporižią, Mykolajivą, Odesą. Prisimename kiekvieną miestą ir kiekvieną bendruomenę, kuri vis dar yra okupuota. Visada pabrėžiu: laikinai okupuota. Ir, žinoma, prisimename Krymą“, – sakė V. Zelenskis, kurį citavo „Unian“.

14:48 ES siūlo papildomai skirti Ukrainai iki 9 mlrd. Eur pagalbos

Ursula von der Leyen, Europos Komisijos pirmininkė, trečiadienį pasiūlė šiais metais papildomai skirti Ukrainai iki 9 mlrd. Eur karo padariniams įveikti.  

U. von der Leyen vaizdo kreipimesi taip pat sakė, kad metas galvoti apie Ukrainos atkūrimą, kai tik baigsis karas. Ji pridūrė, kad Europos Sąjunga „strategiškai suinteresuota vadovauti šioms atstatymo pastangoms“.

14:43 Rusija skelbia Ukrainos nuostolius

Rusijos pajėgos skelbia, kad per pastarąją parą nukovė daugiau kaip 270 „nacionalistų“ ir pataikė į 31 vietovę, kurioje dislokuota Ukrainos karinė technika ir kariai, įskaitant vietas, kuriose įsikūrę „užsienio samdiniai iš Europos šalių“.

„Dėl oro antskrydžių žuvo daugiau kaip 270 nacionalistų ir buvo sugadinta 54 karinės technikos vienetai“, – sako Igoris Konašenkovas, Rusijos gynybos ministerijos atstovas, kurį citavo BBC.

Jis sako, kad iš viso nuo „specialiosios karinės operacijos Ukrainoje“ (taip Rusija vadina savo sukeltą karą) pradžios buvo sunaikinta:

 • 172 lėktuvai
 • 125 sraigtasparniai
 • 927 bepiločiai orlaiviai
 • 311 priešlėktuvinių raketų sistemų
 • 3.139 tankai ir kitos šarvuotos kovos mašinos
 • 389 raketų paleidimo įrenginiai
 • 1.548 lauko artilerijos pabūklai ir minosvaidžiai
 • 2.997 specialiosios karinės motorinės transporto priemonės

Primename, kad nepriklausomai patikrinti šalių skelbiamus nuostolių duomenis nėra galimybės.

14:30 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad per 84 Rusijos sukelto karo dienas, jau nukovė 28.300 agresorės karių, 202 lėktuvus, 1.251 tankus ir 6.822 vnt. kitos karinės technikos.

14:26 Per Rusijos karą Ukrainoje žuvo daugiau kaip 3.700 civilių

Jungtinių Tautų vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuras teigia, kad nuo vasario 24 d., kai Rusija įsiveržė į Ukrainą, žuvo 3.752 civiliai gyventojai, dar 4 062 žmonės buvo sužeisti.

Anot JT, dauguma užregistruotų civilių gyventojų aukų įvyko dėl apšaudymų, raketų ir oro antskrydžių. Manoma, kad tikrieji Rusijos karo metu žuvusių civilių gyventojų skaičiai yra gerokai didesni.

14:00 Japonija ragina Kiniją „vaidinti atsakingą vaidmenį“ sprendžiant Ukrainos krizę

Japonijos užsienio reikalų ministras trečiadienį per pirmąsias po pusmečio pertraukos derybas su kolega iš Kinijos paragino Pekiną „vaidinti atsakingą vaidmenį“ dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.

Japonija prisidėjo prie Vakarų sąjungininkių, dėl Ukrainos krizės įvedusių griežtų sankcijų Rusijai, o Kinija atsisako pasmerkti Maskvos invaziją.

Japonų užsienio reikalų ministras Yoshimasa Hayashi kinų diplomatijos vadovui Wang Yi pasakė, kad Rusijos invazija „yra aiškus Jungtinių Tautų chartijos ir kitų tarptautinių įstatymų pažeidimas“, sakoma Japonijos užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

13:56 R. T. Erdoganas ragina NATO nares gerbti Ankaros nuogąstavimus

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, grasinęs blokuoti Suomijos ir Švedijos stojimą į NATO, trečiadienį paragino Aljanso nares gerbti Ankaros susirūpinimą dėl šių dviejų šalių, kurias turkų lyderis kaltina suteikiant saugų prieglobstį teroristams.

„Mūsų vienintelis lūkesti iš NATO sąjungininkų – ... pirmiausiai suprasti mūsų jautrumą, gerbti jį ir galiausiai palaikyti“, – sakė R. T. Erdoganas, kreipdamasis parlamente į savo partijos įstatymų leidėjus.

13:51 Rusija išsiunčia 34 prancūzų diplomatus

Maskva trečiadienį pranešė išsiunčianti 34 „Prancūzijos diplomatinių atstovybių darbuotojus“, atsakydama į analogišką Paryžiaus sprendimą išsiųsti Rusijos diplomatų iš Prancūzijos, Europai reaguojant į Rusijos karą Ukrainoje.

„Prancūzijos atstovybių Rusijoje 34 darbuotojai paskelbti persona non grata“, – sakoma Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime ir nurodoma, kad jie turės šalį palikti per dvi savaites.

13:28 Vyriausybė atšaukia ambasadorių Rusijoje, uždaro konsulatą Sankt Peterburge

Vyriausybė trečiadienį posėdyje nusprendė iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.

Vyriausybės teikime prezidentui numatyta, kad E. Bajarūnas šias pareigas nustotų eiti nuo birželio pirmos dienos. Lietuvos ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

Taip pat Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą, kuriuo nuo birželio 7 dienos likviduoja Lietuvos generalinį konsulatą Sankt Peterburge.

Jį Maskva uždarė po Lietuvos sprendimo balandį ir generalinio konsulato Klaipėdoje darbuotojus, uždaryti atstovybę uostamiestyje bei pažeminti diplomatinį atstovavimą tarp Lietuvos ir Rusijos iki reikalų patikėtinių, taip išsiunčiant Maskvos ambasadorių į savo šalį ir atšaukiant iš Maskvos E. Bajarūną.

13:00 Prieš KAM svetainę gegužę įvykdyta masyvi kibernetinė ataka

Atnaujinus Krašto apsaugos ministerijos (KAM) internetinį puslapį, prieš ją po kelių dienų buvo įvykdyta masyvi kibernetinė ataka, sako ministras Arvydas Anušauskas.

„KAM internetinė svetainė kai tik buvo paleista, jei neklystu, gegužės pirmom dienom, po penkių dienų jau patyrė masyvią kibernetinę ataką“, – žurnalistams trečiadienį sakė ministras.

Jis neįvardijo, kas įtariamas surengęs ataką ir kokie jos padariniai. „Aišku, mes turime galimybių tai atremti, bet pats faktas, kad tai vyksta nuolat“, – kalbėjo A. Anušauskas.

12:18 JAV aiškinasi galimybes įtikinti Turkiją neblokuoti Suomijos ir Švedijos priėmimo į NATO

Turkijos prezidentui Recepui Tayyipui Erdoganui vis griežčiau pasisakant prieš Suomijos ir Švedijos planą įstoti į NATO, nors kai kurie jo aukšto rango padėjėjai siunčia daug taikingesnius signalus, JAV pareigūnai aiškinasi, kiek rimtai yra nusiteikęs šis ūmaus būdo lyderis ir kaip būtų įmanoma jį įtikinti pakeisti poziciją.

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas trečiadienį Niujorke susitiks su Turkijos užsienio reikalų ministru. Tai bus naujas bandymas išsiaiškinti Ankaros poziciją, o ankstesni mėginimai, regis, tik dar labiau aptemdė situaciją.

Išsamiau apie tai rašoma čia.

12:03 JK yra atvira tarptautiniam baudžiamajam tribunolui V. Putino režimui

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss trečiadienį pareiškė, kad JK yra atvira idėjai surengti tarptautinį baudžiamąjį tribunolą V. Putinui ir jo sąjungininkams.

„Aiškiai sakome, kad V. Putinas ir visi, kurie yra atsakingi už siaubingus karo nusikaltimus Ukrainoje turi būti patraukti atsakomybėn. Dirbame glaudžiai su Tarptautiniu baudžiamuoju teismu“, – sakė L. Truss.

„Kalbėjome su Ukrainos vyriausybe apie tribunolo idėją. Mes esame atviri tokiai idėjai, svarstome tai, tačiau norime rasti patį efektyviausią būdą nubausti tuos, kurie vykdė siaubingus nusikaltimus, įskaitant prievartavimus, seksualinį smurtą ir tyčinį taikymąsi į civilius“, – politikę cituoja „The Guardian“.

11:40 Baltijos šalių premjerai: Suomijos, Švedijos narystė NATO sustiprins regiono saugumą

Baltijos šalių premjerai „visiškai pritaria“ Suomijos ir Švedijos sprendimas stoti į NATO ir teigia, jog toks Skandinavijos šalių sprendimas turėtų sustiprinti kolektyvinį saugumą.

„Suomiją ir Švediją sieja tos pačios vertybės kaip ir NATO sąjungininkes, jos taip pat pritaria mūsų įsipareigojimui laikytis principų, kurie sudaro euroatlantinio saugumo pagrindą. Suomijai ir Švedijai prisijungus prie NATO sustiprės mūsų kolektyvinis saugumas ir sutvirtės Aljansas“, – rašoma trečiadienį paskelbtame pranešime.

Anot Lietuvos, Latvijos ir Estijos vyriausybių vadovų, Baltijos šalys kartu su Suomija ir Švedija dalijasi atsakomybe už taikų, saugų ir klestintį Šiaurės šalių ir Baltijos jūros regioną.

„Mūsų saugumo interesai yra tokie patys, mes taip pat susiduriame su panašiomis saugumo grėsmėmis ir iššūkiais, – teigia premjerai. –Todėl Baltijos šalys į šias grėsmes ir iššūkius reaguos glaudžiai bendradarbiaudamos ir išlaikydamos solidarumą su Suomija ir Švedija – kaip su NATO sąjungininkėmis, taip pat Suomijos ir Švedijos stojimo į NATO proceso metu.“

11:15 Rusija teigia, kad praėjusią parą iš „Azovstal“ pasidavė 694 kovotojai

Rusijos gynybos ministerija skelbia, kad praėjusią parą pasidavė 694 „Azovstal“ gynėjai, o iš viso pasidavusiųjų skaičius siekia 959 kovotojus.

51 kovotojas buvo išvežtas į ligoninę. Nepriklausomai šios informacijos patikrinti galimybių nėra.

11:11 Švietimo ministrė ragina ukrainiečių vaikus registruotis naujiems mokslo metams

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ragina ukrainiečių vaikus registruotis naujiems mokslo metams.

Kaip trečiadienį pranešė ministerija, kvietimą ministrė išplatino per ukrainiečių apgyvendinimo sistemą „Stiprūs kartu“, pabrėždama, kad tik apie 10.000, t.y. mažiau nei pusė iš 21.000 Lietuvoje oficialiai įsikūrusių mokyklinio amžiaus ukrainiečių vaikų šiuo metu lanko mokyklą.

„Suprantame, kad dauguma jūsų nori grįžti į tėvynę, bet tampa akivaizdu, kad artimiausiu metu gali būti neįmanoma sugrįžti dėl karo. Kai kurie miestai, gyvenvietės yra stipriai nukentėjusios, net 500 mokyklų yra sugriautos“, – teigė J. Šiugždinienė.

10:55 Baltarusija įveda mirties bausmę už pasikėsinimą įvykdyti teroro aktą 

Baltarusijoje įvesta mirties bausmė už pasikėsinimą įvykdyti teroro aktą, trečiadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros. 

Tokie kaltinimai yra pareikšti keliems baltarusių aktyvistams.

„Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pasirašė įstatymą dėl galimybės skirti mirties bausmę už pasikėsinimą įvykdyti teroro aktą“, – pranešė Rusijos naujienų agentūra „RIA Novosti“

Agentūra pridūrė, kad įstatymas įsigalios po 10 dienų nuo jo paskelbimo.

10:43 „Bloomberg“: Turkija nori ginklų eksporto ribojimų ir sankcijų dėl S-400 panaikinimo

Naujienų agentūra „Bloomberg“, remdamasi neįvardintais Turkijos pareigūnais, rašo, jog mainais į Švedijos ir Suomijos NATO narystės patvirtinimą Ankara prašo ne tik pagalbos išduodant jos ieškomus kurdus, tačiau ir panaikinti ginklų draudimo apribojimus, kuriuos įvedė šio šalys, bei JAV sankcijas dėl rusiškos oro gynybos sistemų S-400 įsigijimo.

Sankcijas JAV įvedė po to, kai Turkija nusprendė įsigyti rusų gamybos sistemas. JAV nerimavo, kad bendra integracija su rusiškomis sistemomis galėtų kelti grėsmę jautriai naujausios kartos F-35 naikintuvo informacijai, kurią Rusija galėtų pavogti savo tikslais. Dėl šios priežasties buvo sustabdyta F-35 gamyba Turkijoje.

Europos šalys ginklų ribojimus įvedė 2019 metais po Turkijos intervencijos į Sirijos teritoriją, kad toliau į šalies gilumą nustumtų kurdų kovotojus.

10:27 Ukrainos gynybos viceministrė: Mariupolio evakuacija baigsis, kai visi saugiai pasieks Ukrainos teritoriją

Gelbėjimo darbai iš Mariupolio plieno gamyklos „Azovstal“ bus baigti tik tada, kai visi gynėjai pasieks Ukrainos kontroliuojamą teritoriją, trečiadienį pareiškė Ukrainos gynybos viceministrė Hanna Maliar.

„Vis dar yra daug žmonių, likusių „Azovstal“ ir mes tęsiame derybas, kad jie būtų išgabenti iš ten“, - viceministrę cituoja BBC.

Anot jos, derybos dėl likusių gynėjų išgelbėjimo tebevyksta.

10:14 „Belstat“: Baltarusijos ekonomika sausį–balandį susitraukė 2,1%

Per keturis šių metų mėnesius Baltarusijos sukurtas bendrasis vidaus produktas (BVP) – palyginamosios kainomis 2,1% kuklesnis nei to paties praėjusių metų laikotarpio, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba („Belstat“).

Galiojusiomis kainomis šių metų sausio-balandį BVP įvertintas 57,4 mlrd. rublių (21,7 mlrd. Eur pagal dabartinį oficialų nacionalinės valiutos kursą).

Pramonė gamybą sumažino 2,5%, žemės ūkis – 1,7%.

Tarptautinio valiutos fondo prognozėmis, Baltarusijos ūkis šiemet sunyks 6,4%, o Europos rekonstrukcijos plėtros banko vertinimais – 4%.

„Belstat“ duomenimis, 2021-aisiais šalis sukūrė 2,3% solidesnį nei ankstesniais metais BVP.

09:51 Ukrainiečių vaikų emocinei sveikatai bei lietuvių kalbos mokymui skirs 50.000 Eur

Nacionalinė švietimo agentūra kviečia teikti projektus, skirtus nuo karo pabėgusių ukrainiečių vaikų emocinei sveikatai, lietuvių kalbos mokymui.

Kaip antradienį pranešė NŠA, iš viso šiems tikslams numatyta skirti iki 50.000 Eur, vienam projektui – iki 10.000 Eur.

Paraiškų laukiama iki gegužės 20-osios.

09:48 Rusija Luhanske dislokavo 15-os sraigtasparnių dalinį

Ukrainos kariuomenė skelbia, kad Rusija intensyvina pastangas pralaužti gynybinius įtvirtinimus netoli Luhansko miesto ir dislokavo 15 kovos sraigtasparnių Luhanske.

Prie Severodonecko ir Lysyčiansko toliau vyksta intensyvūs mūšiai. Manoma, kad papildomos pajėgos bus skirtos stiprinti puolimą šiomis kryptimis, rašo CNN.

09:39 JK gynybos ministerija: dideli Rusijos nuostoliai gali trukdyti vadovavimo grandinei

Jungtinės Karalystės gynybos ministerija paviešino kasdienę ataskaitą apie Rusijos karo Ukrainoje eigą, kurioje skelbiama, kad dėl patirtų didelių nuostolių Rusijai veikiausiai tenka kliautis samdomų kovotojų paslaugomis.

JK žvalgybos vertinimu, šias pajėgas sudaro tiek savanoriai, tiek nacionalinės gvardijos kariai bei kovotojai iš tokių regionų, kaip Čečėnija, rašo BBC.

Taip pat rašoma, jog dideli patirti nuostoliai gali prisidėti vadovavimo grandinės sutrūkinėjimo, dėl ko nukenčia veiksmų koordinavimas ir veiksmingumas.

09:29 Suomija ir Švedija pateikė stojimo į NATO paraiškas

Suomija ir Švedija trečiadienį pateikė paraiškas įstoti į NATO, pranešė suomių visuomeninis transliuotojas „Yle“. Abi šalys nutarė atsisakyti ilgametės nesijungimo prie karinių blokų politikos po Rusijos invazijos į Ukrainą.

Suomijos ambasadorius prie NATO Klausas Korhonenas ir jo kolega švedas Axelis Wernhoffas NATO būstinėje Briuselyje įteikė  savo šalių paraiškas dėl stojimo į Aljansą bloko generaliniam sekretoriui Jensui Stoltenbergui tuojau po 8 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku.

„Jūsų pateiktos paraiškos yra istorinis žingsnis. Sąjungininkai dabar svarstys tolesnius žingsnius dėl jūsų kelio į NATO“, – priėmęs dokumentus sakė J. Stoltenbergas.

„Tai gera diena mūsų saugumui kritiškai svarbiu laiku, – „Yle“ citavo J. Stoltenbergo žodžius. – Dėkoju už jūsų įteiktas paraiškas. Visos šalys turi teisę spręsti dėl savo saugumo, ir sveikinu Suomiją ir Švediją kaip (būsimas – VŽ) NATO nares.“

09:24 Ukraina skelbia neutralizavusi 110,593 sprogmenis

Nacionalinė Ukrainos gelbėtojų tarnyba skelbia, kad per antradienį buvo neutralizuoti 685 sprogmenys, o iš viso nuo vasario 24-os dienos šalyje jau neutralizuoti 110,593 sprogmenys, rašo „The Guardian“.

09:14 Kyjive prasideda pirmasis teismo procesas dėl karo nusikalimų per Rusijos invaziją

Ukrainos sostinėje trečiadienį prasidės pirmasis nuo Rusijos invazijos pradžios teismo procesas dėl karo nusikaltimų, per kurį prieš teismą stos neginkluoto civilio nužudymu kaltinamas rusų karys.   

21 metų Vadimas Šišimarinas bus teisiamas dėl neginkluoto 62 metų civilio nužudymo vasario 28 dieną Ukrainos šiaurės rytuose. Jo bylą nagrinės Kyjivo Solomjankos rajono teismas. Teismo posėdžio pradžia numatyta 14 val. vietos (ir Lietuvos) laiku.   

Kariui iš Irkutsko srities Sibire gresia įkalinimas iki gyvos galvos dėl kaltinimų karo nusikaltimais ir tyčine žmogžudyste.  

„Jis supranta, kuo yra kaltinamas“, – naujienų agentūrai AFP sakė V. Šišimarino advokatas Viktoras Ovsianikovas, neatskleidęs, kokios pozicijos laikysis gynyba.

Ukrainos pareigūnai sako, kad V. Šišimarinas bendradarbiauja su tyrėjais ir pripažįsta incidento, įvykusio praėjus vos keturioms dienoms nuo Rusijos invazijos pradžios, faktus.

08:38 Rusija tęsia apšaudymą raketomis

Ukrainos kariuomenė praneša, kad Rusijos pajėgos toliau raketomis atakuoja karinius ir civilinius taikinius šalyje.

Skelbiama, kad Donbase toliau vyksta intensyvūs mūšiai, o Černihivo ir Sumų apylinkės vėl buvo apšaudomos, rašo BBC.

08:13 Rusų gimnastui dėl simbolio „Z“ metams uždrausta dalyvauti varžybose

Rusų gimnastui, ant medalininkų pakylos pademonstravusiam su Rusijos invazija Ukrainoje siejamą simbolį, metams uždrausta dalyvauti varžybose, paskelbė drausmės komisija.

Ivanas Kuliakas kovo mėnesį ant medalininkų pakylos Dohoje šalia auksą laimėjusio ukrainiečio Ilios Kovtuno stovėjo vilkėdamas marškinėlius su išdidinta raide „Z“.

Gimnastikos etikos fondo (GEF) drausmės komisija nusprendė, kad I. Kuliakas pažeidė Tarptautinės gimnastikos federacijos (FIG) taisykles.

„P. Kuliakui vienus metus nuo šio sprendimo datos neleidžiama dalyvauti jokiuose FIG aprobuotuose renginiuose ar varžybose, organizuotose... FIG narių“, – paskelbė GEF.

I. Kuliakas taip pat privalo sugrąžinti savo bronzos medalį ir prizinius pinigus – 500 Šveicarijos frankų (478 Eur). Jis dar gali per 21 dieną apskųsti bausmę.

08:04 Rusijos pajėgų smūgiai sunaikino unikalų Ukrainos augalų sėklų banką

os pajėgų smūgiai sunaikino Ukrainos šiaurės rytiniame Charkivo mieste veikusį unikalų augalų sėklų banką, kokių pasaulyje yra tik keletas, naujienų agentūra „Unian“ trečiadienį citavo ukrainiečių Humanitarinės ir informacinės politikos komitetą.

Komitetas nurodė, kad Rusijos pajėgos subombardavo Jurjevo augalininkystės institutui priklausantį vienintelį šalyje Nacionalinį augalų genetinių išteklių centrą, kuriame buvo saugoma daugiau kaip 160.000 augalų rūšių ir veislių pavyzdžių iš viso pasaulio, rinktų ištisus dešimtmečius. Šios kolekcijos buvo visiškai sunaikintos.

Paskelbtose nuotraukose matyti visiškai išdegusi, pelenais nuklota patalpa, kurioje anksčiau stovėjo stelažai su įvairių sėklų pavyzdžiais, taip pat vienas kitas išlikęs apdegęs sėklų paketas.

Specialistai pabrėžė, kad institute buvo saugoma prieš šimtmečius išvestų veislių pavyzdžių, kurių atkurti nebebus įmanoma.

„Ukrainos augalų genetinis bankas atlaikė Antrąjį pasaulinį (karą – VŽ), Charkivo okupaciją, bet neatlaikė rusų antplūdžio“, – sakoma Humanitarinės ir informacinės politikos komiteto pranešime.

07:37 Mariupolio savivaldybė kaltina Rusiją mėginant nuslėpti karo nusikaltimus

Prieš miesto kontrolę pilnai perimant rusų pajėgoms Mariupolio administracijos taryba pareiškė, kad Rusija mėgins nuslėpti savo karo nusikaltimų mastą ir šiuo tikslu atsivežė mobilius krematoriumus, o nusikaltimų liudininkus kruopščiai filtruoja stovyklose, rašo CNN.

Nepriklausomai patvirtinti šių teiginių galimybių nėra.

„Žudikai bando paslėpti savo pėdsakus“, – teigiama tarybos pranešime.

07:16 J. Bidenas priims Suomijos ir Švedijos lyderius

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį priims NATO narystės siekiančių Suomijos ir Švedijos lyderius, pranešė Baltųjų rūmų atstovė spaudai Karine Jean-Pierre, rašo CNN.

07:10 Rusija traukiasi iš Baltijos jūros valstybių tarybos

Rusija antradienį pranešė, kad traukiasi iš Baltijos jūros valstybių tarybos (BJVT), regione tvyrant įtampai dėl Maskvos karo Ukrainoje.

Ši organizacija yra regioninio bendradarbiavimo politinis forumas, turintis 10 valstybių narių, įskaitant Vokietiją, Suomiją, Norvegiją ir Baltijos šalis. BJVT narės teises taip pat turi Europos Sąjunga.

Kovo mėnesį Rusijos narystė BJVT buvo įšaldyta dėl invazijos į Ukrainą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad ši organizacija tampa „antirusiškos politikos įrankiu“ ir „vis labiau grimzta į rusofobiją ir melą“.

„Manome, kad mūsų šalies tolesnis dalyvavimas BJVT būtų netikslingas ir bevaisis“, – sakoma URM pranešime.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

07:04 A. Armonaitė su verslu aptars Ukrainos atstatymo iniciatyvas

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė trečiadienį su Lietuvos verslo organizacijomis ir Ukrainoje dirbančio Lietuvos verslo atstovais aptars galimybes įmonėms dalyvauti Ukrainos atstatymo projektuose. 

„Karas dar nesibaigė, tačiau jau dabar turime ruoštis ir žinoti, kokiu būdu su savo partneriais Europoje prisidėsime prie Ukrainos atstatymo“, – pranešime sakė ministrė.

Europos Komisija rengia Ukrainos atsigavimo planą, tačiau įvairius pagalbos projektus karo nusiaubtai šaliai greičiausiai galės vykdyti ir kiekviena Europos Sąjungos valstybė atskirai.

06:52 Vyriausybė iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų atšauks E. Bajarūną

Vyriausybė trečiadienį posėdyje iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų oficialiai atšauks Eitvydą Bajarūną.

Jis šias pareigas turėtų nustoti ėjęs nuo birželio pirmos dienos.

Lietuvos ambasadorius skiria ir atleidžia prezidentas Vyriausybės teikimu, pritarus Seimo Užsienio reikalų komitetui.

Taip pat Vyriausybė trečiadienį ketina nuo birželio 7 dienos likviduoti Lietuvos generalinį konsulatą Sankt Peterburge.

Jį Maskva uždarė po Lietuvos sprendimo balandį iš šalies išsiųsti Rusijos ambasados Vilniuje vadovą Aleksejų Isakovą ir generalinio konsulato Klaipėdoje darbuotojus, uždaryti atstovybę uostamiestyje bei pažeminti diplomatinį atstovavimą tarp Lietuvos ir Rusijos iki reikalų patikėtinių.

Vyriausybė tokį žingsnį žengė, reaguodama į žudynes Kyjivo priemiestyje Bučoje, įvykdytas tęsiantis Rusijos invazijai į Ukrainą.

Generalinio konsulato Sankt Peterburge vykdytas konsulines funkcijas ir kitas jam pavestas užduotis perims Lietuvos ambasada Maskvoje.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
J. Bidenas: Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje Vakarai turi išlikti vieningi

JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį Vokietijos kancleriui Olafui Scholzui pareiškė, kad Vakarai turi...

G-7 šalys uždraus aukso importą iš Rusijos

Didžiojo septyneto (G-7) valstybės uždraus Rusijos aukso importą, siekdamos sugriežtinti sankcijas Maskvai...

JAV priėmus moterų teisę į abortus panaikinantį sprendimą, šalyje tęsiasi protestai

Teisės į abortą gynėjai šeštadienį Amerikoje antrą dieną protestavo prieš istorinę Aukščiausiojo Teismo...

Vokietijoje prasideda G-7 viršūnių susitikimas

Didžiojo septyneto (G-7) šalių lyderiai sekmadienį pradeda susitikimą, kurio metu tarsis dėl strategijų, kaip...

Sekmadienį baigiasi laikas pasirinkti nepriklausomą tiekėją 1

Sekmadienį baigiasi terminas, kai antrojo elektros rinkos liberalizavimo etapo vartotojai turi pasirinkti...

Infliacija pasauliui smogė ne vienodai – kai kurios šalys patiria mažesnį spaudimą Premium

Vakarų lyderiai dažnai pabrėžia, kad pastaruoju metu fiksuojamas kainų šuolis yra pasaulinis reiškinys,...

R. Meilutytė – pasaulio čempionė 5

Pasaulio plaukimo čempionate Budapešte Rūta Meilutytė iškovojo aukso medalį.

Verslo aplinka
2022.06.25
R.T. Erdoganas paragino Stokholmą imtis veiksmų išsklaidyti Turkijos būgštavimus dėl narystės NATO 1

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį leido suprasti, kad kol kas nepasiekta pažangos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Kauno savivaldybė Kėdainių tilto konkursą planuoja skelbti liepą 2

Kauno savivaldybė vadinamojo Kėdainių tilto per Nemuną konkursą rengiasi skelbti jau liepos mėnesį.

Statyba ir NT
2022.06.25
Vokietijoje besirenkančius G-7 lyderius pasitinka protestai

Dešimtys tūkstančių protestuotojų šeštadienį turėtų susirinkti Miunchene, Didžiojo septyneto (G-7) lyderiams...

Verslo aplinka
2022.06.25
VŽ infografika: kur Europoje nepageidaujamas „Huawei“ Premium

Kinijos telekomunikacijų milžinė „Huawei“ praėjusio dešimtmečio pradžioje tapo pasauliniu savo sektoriaus...

Inovacijos
2022.06.25
J. Borrellis: branduolinės derybos su Iranu bus atnaujintos artimiausiomis dienomis

Prieš tris mėnesius įstrigusios derybos dėl Irano branduolinės sutarties atgaivinimo bus atnaujintos...

Verslo aplinka
2022.06.25
Eksporto rinkų paieškos: 400 įmonių, 250 renginių

Įmonių naujų užsienio rinkų paieškai ir esamų eksporto rinkų plėtrai pagal priemonę „Naujos galimybės LT“,...

Gazelė
2022.06.25
Vytį bus galima naudoti ant transporto priemonių numerių

Kiek daugiau nei po metų ant motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valstybinio registracijos numerio...

Logistika
2022.06.25
Ukrainos kariuomenė: apšaudymas susijęs su Kremliaus pastangomis įtraukti Baltarusiją į karą

Ukrainos šiaurinės ir šiaurės rytinės sritys šeštadienį ryte patyrė Rusijos „masinį bombardavimą raketomis“,...

Verslo aplinka
2022.06.25
JAV Kongresas priėmė pirmąjį per kelis dešimtmečius svarbų ginklų kontrolės įstatymą 1

JAV įstatymų leidėjai penktadienį nutraukė beveik tris dešimtmečius trukusį teisėkūros paralyžių šaunamųjų...

Verslo aplinka
2022.06.25
Atliks tyrimą, kokia paskiepytųjų dalis persirgo koronavirusu

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siekia išsiaiškinti, kokia paskiepytųjų nuo koronaviruso dalis persirgo...

Verslo aplinka
2022.06.25
G. Nausėda: Vyriausybė turi skubiai konsultuotis su EK dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui 11

Vyriausybė turi skubiai pradėti konsultacijas su Europos Komisija (EK) dėl sankcijų Kaliningrado tranzitui...

Verslo aplinka
2022.06.25
Berlyne prieš G-7 susitikimą ministrai pasmerkė Rusijos „grūdų karą“

Vokietija penktadienį apkaltino Rusiją paėmus pasaulį „įkaitu“ savo vykdomu „grūdų karu“, Berlyne įvykus...

Verslo aplinka
2022.06.25
P. Jacunskij. Kainų didėjimo priežastys ir „ką gali padaryti Konkurencijos taryba?“

Lietuvoje šoktelėjus infliacijos rodikliams kaskart viešojoje erdvėje pasigirsta klausimų, kokių veiksmų gali...

Nuomonės
2022.06.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku