Rusijos armija aršiai šturmuoja „Azovstal“, Kyjivą slapta aplankė JAV senatoriai

Publikuota: 2022-05-14
Atnaujinta 2022-05-14 22:26
  • Britų žvalgyba: padėtis Chersone rodo Rusijos nesėkmę Ukrainoje.
  • Ukrainos ginkluotosios pajėgos turi galimybę atgauti visą Donbasą: ekspertai aptarė tris karo variantus.
  • Ukrainos ginkluotosios pajėgos pradeda kontrpuolimą Iziumo kryptimi.
  • Rusijos kariai traukiasi iš Charkivo pakraščių.
  • Okupantai toliau šturmuoja „Azovstal“ bombomis, sunkiąja artilerija, tankais.
  • Kyjivą slapta aplankė JAV senatoriai

Penktadienio įvykių juostą galite rasti čia.

22:07 V. Zelenskį aplankė JAV senatoriai 

Mitchas McConnellas, JAV Senato mažumos lyderis, prisijungė prie vis gausėjančio JAV politikų, atvykstančių į Kijevą, sąrašo. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasveikino M. McConnello vadovaujamos delegacijos vizitą kaip stiprų abiejų partijų paramos Ukrainai ženklą, rašo „The Guardian“. 

J. McConnellas vadovavo delegacijai, kurią sudarė respublikonų senatoriai Susan Collins iš Meino valstijos, Johnas Barrasso iš Vajomingo ir Johnas Cornynas iš Teksaso.  

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Pasak „www.nytimes.com“, netikėtas J. McConnello ir trijų respublikonų vizitas Kyjive įvyko tuo metu, kai Senatas stengiasi priimti 40 mlrd. USD skubios karinės ir humanitarinės pagalbos Ukrainai paketą. Jis įvyko po eilės kitų slaptų vizitų, įskaitant pirmosios ponios Jill Biden ir Parlamento pirmininkės Nancy Pelosi vizitus.

Šis retas J. McConnello tarptautinis vizitas rodo, kad Vašingtone plačiai paplitusi abiejų partijų parama Ukrainai, kuri bando atremti Rusijos invaziją, nors vis dar kyla klausimų dėl bendros J. Bideno administracijos strategijos konflikto atžvilgiu ir Amerikos pagalbos masto.

19:50 Ukrainečiai išlaisvino gyvenvietę Charkivo srityje

Neoficialiomis žiniomis, Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvino dar vieną gyvenvietę Charkovo srityje. Jis yra netoli sienos su Rusijos Federacija. Gyvenvietės pavadinimas kol kas neskelbiamas Gynybos ministerijai paprašius neskleisti informacijos, kol nebus oficialaus pareiškimo, rašo „unian.net“. 

Informacija apie ukrainiečių pergalę savo asmeniniame „Telegram“ kanale pasidalijo karo korespondentas Andrejus Tsaplienko:

„Į šiaurę nuo Charkivo buvo išvaduotas dar vienas kaimas, ir mes buvome pirmieji žurnalistai, atvykę čia su savo kariuomene. Kol kas neatskleidžiame jo pavadinimo. Tačiau iki valstybės sienos nuo čia – vos keli šimtai metrų“.

Gyvenvietės pavadinimas nutylimas neatsitiktinai. Balandžio pabaigoje Gynybos ministerija paprašė neskelbti informacijos apie išlaisvintas gyvenvietes, kol ji nebus oficialiai patvirtinta.

18:10 Okupantai šturmuoja „Azovstal“ bombomis, sunkiąja artilerija, tankais

Priešas, naudodamas aviacijos bombas, sunkiąją artileriją ir tankus, bando prasiskverbti į Mariupolio gamyklos teritoriją, „Azovstal“ gynėjai atkakliai stabdo puolimą, praneša „unian.net“. 

Naujame Azovo pulko „Telegram“ pranešime rašoma, kad okupantai ant gamyklos mėto aviacines bombas, tai tęsiasi visą 80-ąją invazijos dieną. Be bombų, rusai naudoja sunkiąją artileriją ir tankus, be to, sutelkta daug pėstininkų, kurie bandys šturmuoti ukrainiečių pozicijas.

„Azovstal“ gynėjai padėtį vertina kaip itin kritišką. Nepaisant to, jie antžmogiškomis pastangomis atremia bandymus pralaužti gynybos pozicijas.

„unian.net“ atkreipia dėmėsi, kad „šiandien visos moterys, vaikai ir pagyvenę žmonės, buvę „Azovstal“ teritorijoje, jau evakuoti. Dabar vyksta sudėtingos derybos dėl kito evakuacijos etapo.

Šeštadienį „Azovstal" kovotojų artimieji paragino Kinijos Liaudies Respublikos vadovą Xi Jinpingą įtikinti Putiną sustabdyti gamyklos šturmą. 

17:07 Ukraina pasirengusi grąžinti netoli Kijevo ir Černigovo žuvusių rusų kūnus

Agentūros „Reuters“ žurnalistai Kyjivo pakraštyje užfiksavo, kaip ukrainiečiai į specialų refrižeratorinį traukinį krauna žuvusių Rusijos karių lavonus.

Remiantis oficialiais pareiškimais, šiame traukinyje jau yra šimtai rusų kariškių.

Pasak BBC, Rusijos gynybos ministerija paskutinį kartą apie aukas pranešė kovo 25 d., tuo metu skelbta apie 1.351 žuvusį kariškį. Remdamasis „oficialiais šaltiniais“ BBC iš tvirtina, kad žuvo 2.336 Rusijos kariai.

16:18 Rusijos kariai traukiasi iš Charkivo pakraščių

Charkivo meras Igoris Terechovas interviu BBC patvirtino, kad Rusijos kariai palieka miesto pakraščius ir juda link Rusijos ir Ukrainos sienos. Pasak jo, rusų kariškiams tik kartą pavyko užimti nedidelę miesto dalį ir jie ten ilgai neužsibuvo.

„Rusai nuolat apšaudė Charkivą, nes buvo labai arti miesto. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų pastangomis rusai pasitraukė toli nuo miesto Rusijos sienos link“, – BBC sakė A. Terechovas.

„Dabar Charkove ramu, žmonės pamažu grįžta į miestą. Visiems gyventojams tiekiame vandenį, dujas ir elektrą. Tačiau, deja, daug gyvenamųjų pastatų buvo sugriauta arba apgadinta. Taigi ateityje turėsime atlikti didžiulę rekonstrukciją“, - sakė meras.

Pasak jo, miestas nebuvo apšaudomas jau penkias dienas. Jis pridūrė, kad rusai tik kartą bandė paleisti raketą netoli Charkivo oro uosto, tačiau raketą numušė Ukrainos oro gynybos pajėgos.

Šeštadienio rytą pranešimų apie Rusijos karių išvedimą iš Charkovo sulaukta ir iš kitų šaltinių.

Pasak UKrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo, Rusija telkia pastangas, kad išlaikytų užgrobtas linijas ir tiekimo kelius. Pagrindinis Rusijos karių tikslas – visiškai kontroliuoti Donecko, Luhansko ir Chersono sričių teritoriją ir užtikrinti sausumos koridoriaus į laikinai okupuotą Krymą stabilumą, teigiama rytiniame generalinio štabo pranešime.

15:35 Rusijos Federacija išplukdo povandeninius laivus į Juodąją jūrą 

Karinis ekspertas Aleksandras Musijenka pakomentavo žiniasklaidos informaciją apie visų Rusijos povandeninių laivų išvedimą iš Sevastopolio į Juodąją jūrą. 

Jis teigia, kad didžiausias raketų skaičius, kuris gali būti Rusijos laivuose ir povandeniniuose laivuose Juodojoje jūroje, yra 40–50, ir perspėja apie galimas raketų atakas. 

„Tai reiškia tą patį, ką ir anksčiau, – raketų atakų rizika gali padidėti“, – cituoja A. Musijenką „unian.net“. 

Komentuodamas Oleksijaus Reznikovo, Ukrainos gynybos ministro, neseniai padarytą pareiškimą apie naują karo etapą ir apie tai, kad artimiausios savaitės fronte bus sunkios, A. Musijenka sakė: 

„Dabar karas yra tokioje stadijoje, kai reikia sustabdyti priešą, padaryti jam rimtų nuostolių ir sukurti tinkamą foną kontrpuolimui. Dabar visas atakas reikia atremti... Priešui neleidžiama judėti į priekį ir siekti tikslų, kurių, manau, jis norėjo pasiekti prieš kelias savaites. Veiksmingas atgrasymas tęsiamas. Padėtis stabili, kontroliuojama, bet nelengva“.

Anksčiau buvo pranešta, jog Rusijos laivai Juodojoje jūroje tebėra visiškoje kovinėje parengtyje, juose yra mažiausiai 30 sparnuotųjų raketų.

14:31 Ukrainos ginkluotosios pajėgos pradeda kontrpuolimą Iziumo kryptimi

Ukrainos kariuomenė pradėjo kontrpuolimą Charkovo srities Išumo kryptimi, praneša „unian.net“, cituodamas Charkovo srities valstybinės administracijos pirmininką Olegą Sinegubovą: 

„Iziumo kryptis išlieka karščiausiu tašku. Ten mūsų ginkluotosios pajėgos pradėjo kontrpuolimą. Kai kuriomis kryptimis priešas atsitraukia, ir tai lemia mūsų ginkluotųjų pajėgų charakteris". 

Anot jo, Čugujevas, Dergačis, Lozovaja ir kitos regiono vietovės ir toliau kenčia nuo priešo raketų ir artilerijos ugnies, o į neseniai iš okupantų išlaisvintus kaimus ir miestelius per daug pavojinga grįžti dėl rusų paliktų minų: „Besitraukiantis priešas užminavo praktiškai viską: kiemus, vaikų darželius, net vaikų lovas, miškų juostas, pakraščius. Išminavimo darbai tęsiami“.

Pasak „unian.net“, priešas neatsisako ketinimų užimti Donecko, Luhansko ir Chersono sritis, šiose vietovėse vyksta aktyvūs ir įnirtingi mūšiai.

Gynybos ir Vidaus reikalų ministerijos pareiškė, kad prasidėjo trečiasis lemiamas karo etapas. Pasak Oleksijaus Reznikovo, Ukrainos ginkluotosios pajėgos artimiausias kelias savaites turi pasikliauti savo jėgomis, kol Vakarų tiekiama sunkioji ginkluotė sulygins fronto pajėgas.

14:13:05 Ukraina gali laimėti karą iki metų pabaigos 

Karas Ukrainoje „lūžio tašką“ gali pasiekti iki rugpjūčio, o iki šių metų pabaigos Kyjivas gali įveikti Rusijos pajėgas, sakoma ukrainiečių karinės žvalgybos vadovo generolo majoro Kyrylo Budanovo interviu, šeštadienį paskelbtame Jungtinės Karalystės televizijos „Sky News“.

K. Budanovas „optimistiškai“ vertina dabartinę konflikto eigą.

„Lūžio taškas bus rugpjūčio antroje pusėje, – prognozavo kariškis. – Aktyviausi kovos veiksmai bus užbaigti iki šių metų pabaigos. Tokiu būdu atkursime Ukrainos valdžią visose mūsų teritorijose, kurias esame praradę – įskaitant Donbasą ir Krymą“.

Dabar įnirtingiausios kautynės vyksta rytiniame Donbaso regione, kur Rusija pastaruoju metu telkė pajėgas, bet reikšmingos pažangos nepasiekė.

Pasak K. Budanovo, Ukraina „viską žino apie mūsų priešą. Sužinome jų planus, beveik iškart kai jie yra parengiami.“

Žvalgybos vadovas teigė, jog šiuo metu bręsta sąmokslas nuversti prezidentą Vladimirą Putiną ir kad Kremliaus vadovas „sunkiai serga“ vėžiu, tačiau jokių įrodymų nepateikė.

12:23 Ukraina „greičiausiai laimėjo Charkivo mūšį“

Pasak JAV karinio analitinio centro – Karo studijų instituto, Rusijos pajėgos, bandžiusios apsupti šiaurės rytų miestą, „atrodo, pasidavė ir paliko teritoriją“. 

Anot BBC, Rusijos pajėgos buvo išstumtos iš Charkivo pasienio link, o Ukrainos karinė vadovybė dabar teigia, kad „pagrindinės priešo pastangos pirmiausia sutelktos į tai, kad būtų užtikrintas jo dalinių pasitraukimas“. 

Charkivo srities gubernatorius sako, kad gyventojai pradėjo grįžti į miestą tvarkyti po mūšio likusių griuvėsių, tačiau įspėja, kad mieste dar gali būti nesaugu. 

Ukrainos šiaurės rytuose esantis Charkivas yra tik už 50 km nuo Rusijos sienos ir netoli Donbaso regiono, kuriame veikia prorusiškos separatistų grupuotės, kovojančios kare Rusijos pusėje.

Tai antras pagal dydį Ukrainos miestas, kuriame prieš karą gyveno apie 1,4 mln. žmonių, o aplink esančioje to paties pavadinimo provincijoje – dar bent milijonas. Dėl to nuo pat pirmųjų karo dienų jis tapo pagrindiniu strateginiu Rusijos invazijos taikiniu, tačiau Ukrainos gynybinė linija atlaikė kelias savaites trukusius bandymus ją pralaužti. 

11:13 Ekspertai aptarė tris karo variantus

Ukrainos ginkluotosios pajėgos gali bandyti atkovoti visą Donbasą, jei Rusija nenutrauks kovų, pranešama JAV karo tyrimų instituto gegužės 13 d. ataskaitoje. Ekspertai mano, kad naujasis karo veiksmų Ukrainoje etapas gali vykti trimis kryptimis.

Pasak pranešimo, Rusija arba nuspręs „aneksuoti“ jau užimtas teritorijas, arba bandys mobilizuoti papildomas pajėgas, arba toliau sieks neįmanomų karinių tikslų turėdama nepakankamai išteklių ir galiausiai artimiausiais mėnesiais žlugs.

Tačiau analitikai įsitikinę, kad mobilizacija neužkerta kelio kariniam žlugimui. Sykiu pažymima, kad klaidingas V. Putino sprendimas įsiveržti į Ukrainą, nepaisant prasto Rusijos pasirengimo ir konvencinių karinių pajėgumų, rodo, kad Vakarai neturėtų pasikliauti blaiviu Rusijos karinių pajėgumų vertinimu.

9:58 Ukraina derasi dėl 60 žmonių evakuacijos iš „Azovstal“, praneša BBC

Pasak Irynos Vereščuk, Ukrainos laikinai okupuotų teritorijų reintegracijos ministrės, Ukraina derasi dėl 60 žmonių evakuacijos iš „Azovstal“.

„Ten yra keli šimtai sužeistųjų, pirmiausia juos reikia išgelbėti, nes visų iš karto rusai nesutinka. Taigi, pirmiausia sunkiai sužeistieji ir medikai, jų yra 60", – sakė ji interviu visuomeninei televizijai.

Anksčiau ji sakė, kad Ukraina bando išvežti 38 sunkiai sužeistuosius iš „Azovstal“ ir pripažino, kad derybos yra labai sunkios.

9:36 Britų žvalgyba: padėtis Chersone rodo Rusijos nesėkmę Ukrainoje 

Tai, kad Rusijai pavyko tik Chersone įvesti prorusišką vietos vadovybę, rodo, kad Rusijos invazija nesugebėjo pasiekti savo politinių tikslų Ukrainoje, teigiama Didžiosios Britanijos gynybos ministerijos kasdienėje žvalgybos apžvalgoje. 

Rusijos įvesta Chersono civilinė-karinė administracija pareiškė, kad prašys Rusijos prijungti Chersono regioną prie Rusijos Federacijos.

„Labai tikėtina, kad pagrindinė pirminio Rusijos invazijos plano dalis buvo suklastoti referendumai, kad dauguma Ukrainos regionų ilgam laikui taptų prorusiškai valdomi“ sakoma agentūros pranešime.

8:36 Per paskutinę parą Donbase rusai patyrė didžiulių technikos nuostolių

Apie tai savo „Facebook“ puslapyje praneša Ukrainos armijos generalinis štabas, jį cituoja „unian.net“: „Donecko ir Luhansko kryptimis per pastarąją parą buvo atremta dešimt Rusijos okupantų atakų, sunaikinti penki tankai, penkios artilerijos sistemos, šeši šarvuotų kovos mašinų vienetai ir septynios priešo transporto priemonės".

Priešlėktuvinės gynybos padaliniai numušė tris bepiločius orlaivius „Orlan-10“.

8:06 Maskva siekia išvesti savo karius nuo Charkivo

Užuot išlaikiusi savo pozicijas netoli miesto, Rusijos kariuomenė tikriausiai nusprendė visiškai pasitraukti iš šios teritorijos, susidūrusi su Ukrainos kontratakomis ir ribotu savo pačios pastiprinimu, teigiama naujoje Karo tyrimų instituto (JAV) ataskaitoje.

Pasak ataskaitos, pastarosiomis dienomis Rusijos daliniai, išskyrus kelias išimtis, apskritai nebandė išlaikyti pozicijų prieš kontratakuojančias Ukrainos pajėgas.

7:34 Padėtis Mariupolyje katastrofiška

Mariupolio padėtis ir toliau išlieka katastrofiška, rašo „unian.net“: mieste nėra vandens, šviesos ir šilumos. Žmonės vis dar negali sulaukti humanitarinės pagalbos dėl nuolatinių Rusijos atakų.

Pasak „Azovo“ pulko vado pavaduotojo Sviatoslavo Palamaro, rusai kovose dėl Mariupolio pasitelkė apie 14.000 karių, mūšiuose dėl Mariupolio dalyvavo ir „PEC Wagner“ kovotojai, kiti samdiniai, specialieji daliniai, taktinė ir strateginė aviacija.Ukrainos kariuomenei pavyko sunaikinti apie 78 tankus, daugiau kaip 100 šarvuočių ir vieną generolą.

Anot Odesos mero Genadijaus Truchanovo, Mariupolis gelbsti Odesą:

„Iš tiesų, tai tęsiasi. Mano nuomone, Mariupolis gelbsti ne tik Odesą, bet ir visą Ukrainą, mūsų karių pasiaukojimas Mariupolyje yra didvyriškumo pavyzdys. Manau, kad mes Odesoje jaučiamės gana saugūs, nes Mariupolyje vyksta mūšis tiesiogine prasme iki mirties".

6:45 Juodosios jūros uostų blokada gali sukelti pasaulinę maisto krizę

Savo tradicinėje naktinėje kalboje V. Zelenskis pakartojo ekspertų prognozes, kad Ukrainos Juodosios jūros uostų blokada gali sukelti pasaulinę maisto krizę, nes iki invazijos Ukraina eksportavo daug žemės ūkio produktų į visą pasaulį.

Pasak V. V. Zelenskio, blokada yra sąmoningos Maskvos strategijos, kuria siekiama sukelti chaosą, dalis. Jis teigė, kad Rusijos pareigūnai „atvirai grasina pasauliui, kad dešimtyse šalių kils badas“.

Kreipdamasis tiesiogiai į Vakarų lyderius, jis klausė: „Kokį politinį nestabilumą ir migracijos srautus tai sukels? Kiek tada turėsite išleisti, kad įveiktumėte pasekmes?“

 

 

 

 

 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Vadovo distancijos ir atvirumo kaina - kiek arti prisileisti komandą? Verslo tribūna

Kokį santykį kompanijos lyderis turi palaikyti su savo komanda – šiltą ir draugišką, ar paremtą griežtomis...

Vadyba
05:00
G. Nausėda: Lietuva remia Sakartvelo europinės ir euroatlantinės integracijos kelią

Su Irakliu Garibašviliu, Sakartvelo premjeru, Davoso pasaulio ekonomikos forumo paraštėse antradienį...

Verslo aplinka
2022.05.24
EK pirmininkė: ES Taryboje greičiausiai nebus susitarta dėl rusiškos naftos embargo

Europos Sąjungos Taryboje vadovai greičiausiai nesusitars dėl naftos embargo Rusijai, sako Ursula von der...

Verslo aplinka
2022.05.24
G. Nausėda: saugykla, jungtys ir terminalai yra trejybė, kuri leidžia sukurti energetinę nepriklausomybę

Baltijos šalys ir Lenkija yra pasirengusios imtis lyderystės vežant grūdus iš Ukrainos, tačiau svarbu...

Verslo aplinka
2022.05.24
Vokietija mano, kad ES rusiškos naftos embargas – ranka pasiekiamas, Vengrija to nenori net svarstyti 5

Europos Sąjungos susitarimas dėl bendro rusiškos naftos embargo gali būti pasiektas „per kelias dienas“,...

Verslo aplinka
2022.05.24
Seimas linkęs įpareigoti darbdavius suteikti papildomų poilsio dienų dirbantiems tėvams

Seime kelią skinasi siūlymas dėl papildomų poilsio dienų dirbantiems tėvams. Ketinama tėvams, auginantiems...

Vadyba
2022.05.24
ES vieneriems metams atšaukia muitus visam Ukrainos eksportui

Europos Sąjungos (ES) Taryba antradienį priėmė reglamentą dėl laikino Bendrijos prekybos su Ukraina...

Verslo aplinka
2022.05.24
Bandydamos taisyti Turkijos poziciją, Švedijos ir Suomijos delegacijos vyksta į Ankarą

Švedija ir Suomija šią savaitę siųs delegacijas į Ankarą, tikėdamosi išspręsti nesutarimus su Turkija, kuri...

Verslo aplinka
2022.05.24
Moldovos prorusiškas eksprezidentas I. Dodonas sulaikytas už valstybės išdavystę 1

Moldovos pareigūnai antradienį sulaikė buvusį šalies prorusišką prezidentą Igorį Dodoną, kuris įtariamas...

Verslo aplinka
2022.05.24
VMR: užtverti labiausiai pažeidžiami sienos su Baltarusija ruožai

Nepraėjus nė metams nuo Minsko režimo surengtos hibridinės atakos pradžios, užtverti visi labiausiai...

Verslo aplinka
2022.05.24
EK vadovė Davose pažadėjo dar daugiau finansinės pagalbos Ukrainai

Europos Komisijos (EK) vadovė antradienį pareiškė, kad Rusijos karas Ukrainoje turėtų baigtis strategine...

Verslo aplinka
2022.05.24
2022-ųjų pasaulinis stagfliacijos šokas – bus blogai ar labai blogai? Premium

Dėl dvigubo pandemijos ir karo smūgio visame pasaulyje išaugo infliacija ir sulėtėjo ekonomikų augimas.

Finansai
2022.05.24
Žingsniu arčiau atviros darbo rinkos – Seimas imasi neįgaliųjų įdarbinimo reformos

Seimas po pateikimo priėmė svarstyti Užimtumo įstatymo pataisas, numatančias paramą įdarbinant neįgaliuosius...

Vadyba
2022.05.24
Baltarusijos opozicijos lyderė: Lietuvos pagalba neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu

Lietuvos pagalba baltarusiams neapsiriboja žodžiais ar išsakytu susirūpinimu, sako Sviatlana Cichanouskaja,...

Verslo aplinka
2022.05.24
Finansų ministerija žada rudenį apsispręsti, ar pasinaudos ES biudžeto deficito taisyklių netaikymu

Finansų ministerija teigia rudenį spręsianti, ar pasinaudoti Briuselio pasiūlyta galimybe dar vienerius metus...

Finansai
2022.05.24
A. Navalno apeliacija atmesta, palikta galioti devynerių metų laisvės atėmimo bausmė

Maskvos teismas antradienį atmetė įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno apeliaciją dėl devynerių metų...

Verslo aplinka
2022.05.24
Turkijos prezidentas kelią naują įtampą NATO, užsipuolė Graikijos premjerą

Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas, pirmadienį užsipuolė Kyriakos Mitsotakį, Graikijos...

Verslo aplinka
2022.05.24
Euro zonos verslas išlaiko atsparumą, kainų spaudimas kiek slopsta

Gegužę euro zonos verslų ekonominis aktyvumas užtikrintai išliko plėtros stadijoje, padedamas gyvybingo...

Rinkos
2022.05.24
Lietuva buria šalių koaliciją Ukrainos grūdams saugiai išplukdyti 3

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako buriantis šalių koaliciją Ukrainos grūdams...

Verslo aplinka
2022.05.24
Gyventojai už praėjusius metus VMI dar nesumokėjo 33,6 mln. Eur GPM

Apie 70.000 Lietuvos gyventojų iki šiol nesumokėjo beveik 33,6 mln. Eur gyventojų pajamų mokesčio už...

Finansai
2022.05.24

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku