Lietuvos bankas parengė kapitalo rinkos plėtros planą: manoma, kad paskatins investavimą

Lietuvos bankas (LB) parengė kapitalo rinkos plėtros priemonių planą jį įgyvendinus tikimasi kapitalo rinkos augimo, didesnio patrauklesnė šalies ir užsienio investuotojams. Manoma, kad tai paskatins verslą gauti alternatyvų finansavimą, o gyventojams investuoti lėšas.
Planas bus teikiamas Vyriausybei, o pirmieji sektoriaus pokyčiai numatomi jau šiais metais, pranešė Lietuvos bankas.
Atlikome išsamų parengiamąjį darbą, numatėme efektyvias priemones ir tikimės, kad per artimiausius keletą metų mums pavyks pasiekti reikšmingo progreso plečiant galimybes įmonėms kapitalo rinkose pritraukti finansinių išteklių, o gyventojams suteikiant naujų, jiems suprantamų ir saugių būdų investuoti lėšas, pranešime sakė Simonas Krėpšta, LB valdybos narys.
Tikimasi, kad įgyvendinus priemones iki 2025 metų reguliuojama rinka ir daugiašalė prekybos sistema išaugs ketvirtadaliu, sutelktinio finansavimo rinka dukart, o bendrovių, išleidusių obligacijas, skaičius trimis ketvirtadaliais.
Numatoma įkurti Kapitalo rinkos tarybą, kuri prižiūrėtų plano įgyvendinimą. Ją sudarytų ir institucijų, ir verslo asociacijų atstovai.
Plane numatomos konkrečios priemonės, kaip tobulinti teisinį reguliavimą, įskaitant Akcinių bendrovių įstatymo pakeitimus, investicinės sąskaitos įteisinimą bei kitus pokyčius, kurie paskatintų mažas ir vidutines įmones pritraukti finansavimą leidžiant vertybinius popierius, išplėstų pensijų fondų galimybes investuoti į įvairesnes finansų rinkos priemones, leistų į vertybinių popierių biržos prekybos sąrašus įtraukti valstybės valdomas įmones.
Toliau bus siekiama, kad Baltijos valstybių kapitalo rinkos būtų priskirtos prie besivystančių rinkų. Tai paskatintų tarptautinių investuotojų susidomėjimą regionu.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti