Vokietija: ES planuojamas rusiškos naftos embargas gali lemti tiekimo sutrikimus

Robertas Habeckas, Vokietijos ekonomikos ministras, trečiadienį pareiškė, kad Europos Komisijos pasiūlytas laipsniškas rusiškos naftos importo draudimas gali lemti tiekimo sutrikimų ir išaugusias kainas, tačiau pritarė šiai iniciatyvai.
Pranešimas papildytas informacija apie konkrečią naftos perdirbimo gamyklą.
Kelis kartus sakiau, kad, aišku, negalime garantuoti, kad tokioje situacijoje nebus sutrikimų, pirmiausia regioninių sutrikimų, sakė jis žurnalistams po Vokietijos vyriausybės posėdžio.
R. Habeckas pridūrė, kad Berlynas pritaria ES rengiamam šeštajam sankcijų Maskvai paketui, kuriuo ketinama uždrausti naftos importą iš Rusijos.
Vokietijos ekonomikos ministras, taip pat atsakingas už savo šalies energetikos politiką, paminėjo, kad konkrečiai gali būti paveikta PCK naftos perdirbimo gamykla rytiniame Šveto mieste.
Ši gamykla tiekia apie 90% naftos, suvartojamos Berlyne ir sostinę supančiame regione, kur, be kita ko, įsikūręs Berlyno Brandenburgo tarptautinis oro uostas.
Didžiausia PCK gamyklos akcininkė yra Kremliaus kontroliuojama Rusijos naftos milžinė Rosneft. R. Habeckas pripažino, kad situacija yra sudėtinga, ir pabrėžė, kad ją būtina spręsti politiškai.
Ministras nurodė, kad laipsniškas draudimo įgyvendinimas turėtų padėti sušvelninti sukrėtimus naftos rinkose.
Gali būti, kad rizikos jau buvo įvertintos. Bet žinoma, kainos gali ir gerokai pakilti, teigė Vokietijos ministras.
Vokietijos ekonomikos ministras jau anksčiau pažymėjo, kad rusiškos naftos embargui reikia tinkamai pasiruošti. Anot R. Habecko, šis žingsnis turėtų būti svarstomas atsižvelgiant į tai, kad kai kurios ES valstybės narės yra labai priklausomos nuo Rusijos išteklių.
Visiškai aišku, kad šiuo žingsniu pakenksime ir sau. Neįmanoma, kad tokios sankcijos neturėtų pasekmių mūsų pačių ekonomikai ir kainoms mūsų šalyse. Mes, europiečiai, esame pasirengę pakelti šią ekonominę naštą, kad padėtume Ukrainai. Tačiau nereikėtų įsivaizduoti, kad tai mums nekainuos, Financial Times cituoja Vokietijos ekonomikos ministrą.
R. Habeckas pabrėžė, kad Europai labai svarbu nesukelti nekontroliuojamų scenarijų. Anot Vokietijos ekonomikos ministro, Berlynas sugebėjo pasistūmėti ieškant alternatyvių šaltinių rusiškai angliai ir naftai, tačiau kitoms šalims gali prireikti daugiau laiko.
Vokietija jau sumažino rusiškos naftos dalį nuo 35% iki 25% nuo viso šalies importo.
VŽ primena, kad trečiadienį Ursula von der Leyen, Europos Komisijos pirmininkė, oficialiai pateikė šeštojo sankcijų paketo Rusijai pasiūlymą, skaudžiausiai Maskvai atsilieptų rusiškos naftos embargas. EK sankcijų paketui dar turės vienbalsiai pritarti visos 27-ios ES valstybės narės.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti