Permėje degė „Grad“ ir „Smerč“ raketų komponentus gaminantis fabrikas, Ukraina skelbia atsikovojusi teritorijų aplink Charkivą

Publikuota: 2022-05-02
Atnaujinta 2022-05-02 22:08
  • Ankstyvą pirmadienio rytą Belgorode, su Ukraina besiribojančiame pietiniame Rusijos regione, įvyko du sprogimai.
  • Mariupolio taryba pranešė, kad pirmadienį ruošiamasi pradėti Jungtinių Tautų remiamą didelio masto civilių evakuaciją.
  • Sekmadienį apie 120 automobilių evakavosi iš Rusijos okupuoto Chersono regiono.

Sekmadienio įvykių juostą galite rasti čia.

[infogram id="df344feb-1b19-4186-861b-7ef4ec4f6b99" prefix="cIo" format="interactive" title="2022-05-01 : Numanoma Ukrainos teritorijos kontrolė isw"]

Pirmadienio įvykių juostą pildyti baigėme. Kviečiame įvykius kartu sekti rytoj nuo 6 val. 30 min.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

21:57 Suomių „Fennovoima“ stabdo naujos atominės elektrinės kontraktą su „Rosatom“

Suomijos konsorciumas „Fennovoima“ pirmadienį pranešė nutraukiantis sutartį dėl atominės elektrinės statybos su Rusijos „Rosatom“, skelbia „France 24“.

Bendrovė tokių veiksmų teigė nusprendusi imtis dėl karo Ukrainoje sukeltų rizikų įsipareigojimams.

„Kontraktas buvo nutrauktas dėl vėlavimų ir negebėjimo vykdyti įsipareigojimų ir mes matome, kad karas tik padidino šias rizikas“, – spaudos konferencijoje žurnalistams teigė valdybos pirmininkas Esa Harmala.

„Rosatom“ teigė esanti nustebinta tokio žingsnio. „Tokio sprendimo priežastys yra visiškai nesuvokiamos“, – rašoma „Rosatom“ pranešime, kuriame taip pat neatmetama galimybė bylinėtis dėl tokio sprendimo. Plačiau apie tai rašoma čia.

21:14 S. Lavrovas: „Wagner“ samdiniai Malyje ir Libijoje yra „komerciniu pagrindu“

Rusų užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Rusijos privati karinė bendrovė „Wagner“ Malyje ir Libijoje veikia „komerciniu pagrindu“.

Interviu Italijos televizijai „Mediaset“ jis pakartojo oficialią Maskvos poziciją, kad „Wagner“ „neturi nieko bendra su Rusijos valstybe“.

S. Lavrovo teigimu, Maskva „paaiškino tai mūsų kolegoms prancūzams, kai jie pradėjo nervintis, nes „Wagner“ susitarė su Malio vyriausybe teikti saugumo paslaugas“.

„Mano gerbiamas kolega Jeanas-Yves'as Le Drianas ir Josepas Borrellis 2021 metų rugsėjį man tiesiai pasakė, kad Rusija neturi ką veikti Afrikoje nei valstybiniais kanalais, nei per privačias karines bendroves, nes Afrika yra ES ir Prancūzijos (interesų – BNS) zona“, – tvirtino S. Lavrovas sekmadienį paskelbtame interviu.

„Taip pat paaiškinome situaciją, kuri susiklostė Libijoje, kur šią privačią karinę bendrovę pakvietė Tobruko miesto, kuriame įsikūręs Libijos parlamentas, valdžia“, – pridūrė jis.

„Jie ten veikia komerciniu pagrindu, kaip ir Malyje“, – teigė S. Lavrovas.

20:50 D. Kreivys mano, jog paspartinti sinchronizaciją būtų įmanomą dalį projektų įgyvendinant vėliau

Lietuvos elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentine Europa būtų galima pagreitinti pirmiau įgyvendinus pačius svarbiausius jos projektus, o kitų vykdymą atidedant jau po faktinio susijungimo, sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Tai jis žurnalistams sakė po pirmadienį Briuselyje vykusio neeilinio neeilinio Europos Sąjungos (ES) transporto, telekomunikacijų ir energetikos ministrų tarybos posėdžio, kuriame ministras teigė išdėstęs poziciją, jog Lietuvai reikia greičiau įvykdyti sinchronizaciją. 

Išsamiau apie tai skaitykite čia.

20:26 UEFA uždraudė Rusijos klubams varžytis

UEFA pirmadienį paskelbė, kad Rusijos klubams bus neleista varžytis 2022-2023 tarptautiniuose futbolo turnyruose, rengiamose UEFA.

Tai reiškia, kad Rusijos klubų nebus UEFA Čempionų lygoje, UEFA Europos lygoje ir UEFA Tautų lygoje.

Taip pat skelbiama, jog Rusijos prašymai organizuoti Euro 2028 ir Euro 2032 turnyrus nebebus svarstomi.

20:17 Raketomis smogta Odesai, pranešama apie žuvusius

Pirmadienį Odesoje nugriaudėjo keletas sprogimų, kuriuos, manoma, sukėlė Rusijos raketų smūgiai.

Maksymas Marčenko, Odesos regiono karinės administracijos vadas, skelbia, jog esama žuvusių ir sužeistų, nors tikslūs skaičiai kol kas nežinomi.

CNN šaltiniai praneša, kad vienas iš smūgių pataikė į stačiatikių cerkvę netoli civilinio oro uosto, kuris jau buvo sunaikintas praėjusį savaitgalį raketų smūgiais.

19:47 Donbase tęsiasi aktyvios kovos

Ypač intensyvios kovos vyksta aplink Iziumą, Lymaną ir Rubižnę, rusams rengiantis atakuoti Severodonecką, paskelbė Ukrainos Generalinis štabas.

„Padėtį Luhansko regione galima nusakyti keliais žodžiais: aktyvios ir smarkios kovos tęsiasi“, – pridūrė Gynybos ministerija.

Luhansko srities gubernatorius yra sakęs, kad tikisi intensyvesnių kovų prieš gegužės 9-ąją, kai Rusija minės nacistinės Vokietijos kapituliaciją Sąjungininkų, tarp kurių buvo tuometinė Sovietų Sąjunga, pajėgoms 1945 metais.

19:32 Ukrainos pajėgos teigia atsikovojusios teritorijų aplink Charkivą

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia, kad pavyko atsikovoti keletą gyvenviečių Charkivo apskrityje.

Ruska Lozova, miestelis į šiaurė nuo Charkivo, buvo atkovotas iš priešo, teigiama kariuomenės išplatintą pranešimą cituoja CNN.

Teigiama, kad Verchyna Luhankos kaimelis į rytus nuo Charkivo taip pat buvo išlaisvintas.

19:22 Indijos premjeras ragina derybomis užbaigti karą Ukrainoje

Kelionę po Europos šalis pradėjęs Indijos ministras pirmininkas Narendra Modi pirmadienį paragino pradėti dialogą karui Ukrainoje užbaigti, tačiau vengė kaltinimų Rusijai dėl jos invazijos.

„Primygtinai reikalaujame paliaubų ir raginame pradėti derybas – vienintelį būdą išspręsti šį ginčą nuo Ukrainos krizės pradžios“, – po derybų su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu Berlyne žurnalistams sakė N. Modi.

„Tikime, kad šiame kare laimėtojų nebus, ir visi pralaimės, todėl esame už taiką“, – sakė jis.

19:16 Švedija trečiadienį vėl atvers ambasadą Kyjive

Švedija ketina šį trečiadienį vėl atidaryti savo ambasadą Ukrainos sostinėje po to, kai buvo ją laikinai uždariusi dėl Rusijos invazijos, paskelbė Švedijos užsienio reikalų ministrė Ann Linde.

18:52 Civilių evakuacija iš „Azovstal“ susiduria su trikdžiais

Autobusų konvojus su iš apsiaustos „Azovstal“ gamyklos evakuotais civiliais vėluoja atvykti į Zaporižią, kur žmonės turėjo būti išgabenti. Kol kas neaišku, su kokiomis kliūtimis susiduria konvojus.

Autobusai turi įveikti šimtus kilometrų atstumą apgriautais keliais ir kirsti keletą rusų armijos patikros punktų.

Evakuojami civiliai iš gamyklos pasakojo turėję praleisti beveik 60 dienų visiškoje tamsoje, baiminantis pasirodyti lauke dėl nuolatinio gamyklos teritorijos apšaudymo.

18:19 „Moody’s“ nepakeitė Lenkijos kredito reitingo, nepaisydama karo Ukrainoje

Tarptautinė kredito reitingų agentūra „Moody's“, atsižvelgusi į Lenkijos ekonominį atsparumą ir energetinį saugumą, kuris užtikrinamas nepaisant Rusijos invazijos į Ukrainą, patvirtino šalies kredito reitingą „A2“, pranešė Lenkijos visuomeninis radijas.

Reitingo prognozė stabili.

Savo sprendimą agentūra pranešė praėjusios savaitės pabaigoje. 

Pasak Lenkijos finansų ministerijos, „Moody's“ pranešime nurodė, kad NATO garantijos ir Lenkijos daroma pažanga siekiant stiprinti savo energetinį saugumą sušvelnino geopolitinę riziką, atsiradusią dėl Rusijos invazijos į Ukrainą.

Lenkijos finansų viceministras Sebastianas Skuza palankiai įvertino „Moody's“ sprendimą ir pareiškė, kad jis patvirtino, kad Lenkijos vyriausybė įgyvendina atsakingą ekonominę ir fiskalinę politiką.

18:07 Parengtas įstatymo projektas, draudžiantis pirkti rusiškas dujas

Energetikos ministerija pranešė parengusi Gamtinių dujų įstatymo pataisas, įtvirtinančias draudimą į Lietuvą tiekti rusiškas dujas.

Jei pataisos bus priimtos, Lietuvos dujų perdavimo sistema ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalu galės naudotis tik tiekėjai iš grėsmės nacionaliniam saugumui nekeliančių šalių išskyrus tiekėjus, transportuojančius dujas tranzitu į Karaliaučiaus sritį.

Energetikos ministras Dainius Kreivys anksčiau yra teigęs, kad draudimą importuoti dujas iš Rusijos planuojama įtvirtinti teisės aktuose. 

Klaipėdos SGD terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ kovo pradžioje sustabdė Rusijos bendrovės „Novatek“ krovinių priėmimą, dėl karo Ukrainoje Europos Sąjungai pritaikius sankcijas rusų oligarchui Genadijui Timčenkai, kuris gali būti laikomas „Novatek“ grupės kontroliuojančiu asmeniu.

Šiuo metu rusiškos dujos tranzitu per Lietuvą ir toliau transportuojamos Karaliaučiaus poreikiams, tačiau kitokiu nei buvo įprasta techniniu režimu, užtikrinant tik tranzitui reikalingo dujų kiekio perdavimą. 

17:52 Perspėjama apie „humanitarinę katastrofą“ Rubižnėje

Ukrainos Luhansko regiono kariuomenės administracijos vadas Siarhėjus Gaidai savo „Telegram“ paskyroje praneša, kad Rubižnė yra atsidūrusi ties humanitarinės katastrofos riba, o saugiai palikti miestą, arba į jį atvykti yra neįmanoma.

„Labai pavojinga būti humanitarinės pagalbos skirstymo centruose net keletą minučių. Neįmanoma čia dirbti – padėti žmonėms ar dalinti pagalbą. Dėl nesibaigiančio apšaudymo Rubižnės žmonės yra ties humanitarinės katastrofos riba“, – rašo S. Gaidai.

17:45 Lenkija Vokietijai siūlo ištiesti pagalbos ranką atsisakant rusiškos naftos

Lenkija yra pasirengusi padėti Vokietijai atsisakyti rusiškos naftos, pirmadienį teigė Lenkijos klimato ir aplinkos ministrė ir pridūrė, kad tikisi, jog Europos Sąjungos (ES) embargas rusiškai naftai įsigalios dar iki šių metų pabaigos.

Lenkija pasisako už griežtų priemonių įvedimą Rusijai dėl Maskvos pradėto karo Ukrainoje.

„Mes, kaip Lenkija, esame pasirengę paremti Vokietijos siekį „derusifikuoti“ energijos išteklius. Galėtume pasiūlyti savo naftos perdirbimo gamyklą Gdanske. Tikiuosi, kad tai bus paskutinė paskata galiausiai įvesti embargą rusiškai naftai“, – sakė Lenkijos klimato ir aplinkos ministrė Anna Moskwa.

Plačiau apie tai rašoma čia.

17:31 Lenkija siūlo sankcionuoti Rusijos energetikos eksportą nedelsiant

Lenkijos klimato ministrė Anna Moskwa, atvykusi į skubų ES šalių energetikos ministrų pasitarimą Briuselyje, teigė, jog sankcijas Rusijos energetikos eksportui reikia įvesti nedelsiant.

Nors pagrindinė susirinkimo tema buvo reakcija į „Gazprom“ sprendimą stabdyti dujų eksportą į Lenkiją ir Bulgariją, ministrė teigė, kad šviežios sankcijos Rusijos energetikos sektoriui yra „reikalingos“, o jų būtina imtis „greitai“, A. Moskwą cituoja BBC.

„Mes paremsime pilnas sankcijas visam Rusijos iškastiniam kurui. Jau turime (uždraudę – VŽ) anglį. Dabar atėjo laikas naftai, o sekantis žingsnis – dujos. Geriausia būtų apimti visa tai kartu“, – sakė A. Moskwa.

16:36 Permėje dega amunicijos fabrikas

Pirmadienį pranešama apie užsiliepsnojusį amunicijos fabriką Rusijos Permės mieste, esančiame netoli Uralo kalnų.

Apie kilusį gaisrą pranešė valstybinė naujienų agentūra „RIA Novosti“. Fabrikas gamino komponentus rusiškoms balistinėms raketoms „Grad“ ir „Smerč“, o socialiniuose tinkluose jau plinta vaizdo įrašai su dūmų stulpu virš Permės.

16:21 Svarbiausi žinomi Rusijos pajėgų veiksmai Ukrainos branduoliniuose objektuose

VŽ infograma.
VŽ infograma.

16:02 Lietuvos kinologai Ukrainos pasieniečių šunis moko ieškoti minų

Lietuvos kinologai Ukrainos pasieniečių šunis moko ieškoti minų, pirmadienį pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pasieniečių teigimu, Kinologijos centre Vilniaus rajone, Mickūnuose, ir kitose specialiai pritaikytose vietose antrą savaitę tęsiasi specializuoti mokymai Ukrainos valstybinės pasienio tarnybos kinologams ir jų augintiniams.

Tokiose pratybose dalyvauja penki Ukrainos pasieniečiai kinologai su savo keturkojais iš įvairiuose šios šalies regionuose veikiančių sienos apsaugos padalinių.

15:46 Latvija ragina savo piliečius nevykti į Padniestrę

Latvijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį „primygtinai paragino“ šalies piliečius nevykti į Rusijos remiamą separatistinį Padniestrės regioną Moldovoje arba nedelsiant išvykti, jei jie šiuo metu ten yra.

Uždniestrė yra niekieno nepripažįstamas separatistinis Moldovos regionas, rytuose besiribojantis su Ukraina. Prorusiški separatistai šį regioną, kuriame gyvena maždaug 470.000 žmonių, kontroliuoja nuo 1992 metų karo su Moldova.

Maskva Padniestrėje laiko maždaug 1.500 savo karių. Rusijai vasario gale užpuolus Ukrainą imta nuogąstauti, kad karas gali išplisti ir į šį regioną.

Latvijos URM nurodė, kad šią rekomendaciją paskelbė atsižvelgdama į esamas grėsmes regioniniam saugumui ir neseniai Moldovos parlamento priimtą sprendimą 60 dienų pratęsti visoje šalyje įvestą nepaprastąją padėtį.

15:39 Vokietijos ekonomikos ministras tikina, kad šalis galės gyventi be rusiškos naftos metų pabaigoje

Vokietijos ekonomikos ministras Robertas Habeckas teigė, kad Europos Sąjungos šalys vis dar išlieka susikildžiusios dėl visiško Rusijos energijos išteklių embargo. Vengrija toliau atkakliai priešinasi rusiškos naftos ir dujų sankcionavimui.

Vokietija taip pat kol kas nėra pasirengusi visiškai atsisakyti šio importo, tačiau bus pajėgi atsisakyti rusiškos naftos metų pabaigoje, teigė R. Habeckas. Anot jo, toks laiko terminas naftos draudimui svarstomas ir ES lygiu, rašo BBC.

„Mums pavyko pasiekti padėtį, kuri leis Vokietijai atlaikyti naftos embargą“, – sakė jis spaudos konferencijoje. Vokietija jau sumažino Rusijos naftos dalį nuo 35% viso importo iki 25%.

15:28 JAV delegacija padėkojo Lenkijai už pagalbą Ukrainai

JAV Atstovų Rūmų pirmininkės Nancy Pelosi vadovaujama aukšto lygio Kongreso delegacija pirmadienį lankėsi Varšuvoje, norėdama padėkoti Lenkijai už humanitarinę ir kitokią pagalbą Ukrainai.

N. Pelosi ir keli amerikiečių įstatymų leidėjai Varšuvoje susitiko su lenkų prezidentu Andrzejumi Duda ir parlamentarais.

Pasak Atstovų Rūmų vadovės, per susitikimą jos delegacijos nariai „Amerikos vardu pareiškė didžiulę padėką Lenkijos vyriausybei ir Lenkijos žmonėms už tai, kad jie atvėrė savo širdis ir namus ukrainiečių pabėgėliams“.

„Dar kartą patvirtinome mūsų šalies įsipareigojimą toliau remti Lenkijos humanitarines pastangas“, – pabrėžė N. Pelosi.

15:16 Rusija parodė žurnalistams bombarduotą ir užgrobtą Zaporižios AE, bet kalbinti darbuotojų neleido

Rusijai prieš beveik du mėnesius užgrobus Zaporižios atominę elektrinę ir sukėlus nerimą pasaulyje dėl potencialios branduolinės katastrofos, šiuo metu esama mažai požymių, kad dėl šios Ukrainos jėgainės vyktų kautynės.

Išskyrus apdegusį administracinį pastatą, didžiulis kompleksas Ukrainos pietuose – didžiausia Europoje atominė elektrinė – atrodė beveik nepaliestas susirėmimų, kai savaitgalį ten lankėsi naujienų agentūros AFP korespondentai, dalyvavę Rusijos kariuomenės organizuotoje išvykoje spaudai.

Išsamiau apia tai rašoma čia.

15:02 JAV ambasada tikisi grįžti į Kyjivą iki gegužės galo

Jungtinių Valstijų ambasada, kuri iškart po vasario 24 dieną pradėtos Rusijos invazijos į Ukrainą buvo iškelta iš pradžių į Lvivą, o vėliau į kaimyninę Lenkiją grįš į Kyjivą, o tai tikimasi padaryti iki gegužės pabaigos.

„Klausome saugumo profesionalų ir kai jie pasakys, kad galime grįžti – grįšime“, – reikalų patikėtinę Kristiną Kvien cituoja „The Guardian“.

14:53 V. Zelenskis: ukrainiečiai neteisėtai vežami į Rusiją

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad pusė milijono ukrainiečių buvo „nelegaliai, prieš jų valią išvežti į Rusiją ar kitas vietas“.

V. Zelenskis Graikijos televizijai TV ERT nurodė, kad apgultoje plieno gamykloje „Azovstal“ likę civiliai bijo lipti į autobusus, kad nebūtų išvežti į Rusiją. Jungtinės Tautos pradėjo civilių evakuaciją iš gamyklos.

Pasak V. Zelenskio, JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas jį patikino, kad evakuotieji civiliai bus perkelti į Ukrainos vyriausybės kontroliuojamas teritorijas. „Norime tuo tikėti“, – sakė Ukrainos lyderis.

14:46 Rusijos miestuose vyko protestai prieš karą Ukrainoje

Rusijoje tęsiantis protestams prieš Maskvos invaziją į Ukrainą policija sulaikė 211 žmonių, pirmadienį pranešė sulaikymus per protestus stebinti nevyriausybinė organizacija.

Remiantis portalo „OVD-info“ duomenimis, kiekvieną dieną dešimtyse Rusijos miestų vyksta protestai prieš Rusijos kariuomenės veiksmus Ukrainos teritorijoje.

Per praėjusią parą į policijos komisariatus buvo pristatyti 32 žmonės. Už dalyvavimą tokioje akcijoje jiems gresia baudos ir laisvės atėmimo bausmės.

Sankt Peterburge buvo sulaikyta mergina, kuri prisirakino prie gatvės užtvaro, o priešais pasistatė televizorių, ant kurio raudonais dažais nupiešė raidę „Z“, tapusią Rusijos karo Ukrainoje ir jo palaikymo simboliu.

Jaroslavlyje į policijos poskyrį buvo atvežti du protesto akcijoje prieš karą dalyvavę vyrai. Jie abu buvo sulaikyti už įstatymo dėl nesankcionuotų susibūrimų pažeidimo ir Rusijos kariuomenės diskreditavimo.

Protestai prieš karą taip pat vyko Maskvoje, Astrachanėje, Iževske, Kaliningrade, Krasnojarske ir kituose Rusijos miestuose.

14:30 Buvęs NATO pajėgų Europoje vadas apie Rusijos generolų žūtis: stulbinanti nekompetencija

JAV atsargos Admirolas bei buvęs vyriausiasis NATO pajėgų Europoje vadas 2009-2013 metais Jamesas Stavridis mano, jog toks didelis aukšto rango generolų žūčių kiekis yra „stulbinančios nekompetencijos“, kurią demonstruoja Rusijos kariuomenė pasekmė, admirolą cituoja BBC.

Sekmadienį kalbėdamas JAV radijo eteryje taip pat kritikavo rusų kariuomenės veiksmus civilių atžvilgiu, apkaltino ją vykdant „karo nusikaltimus“ ir pasmerkė „nelegalią invaziją į kaimyninę šalį“.

J. Stavridis teigė nematęs tokio didelio generolų mirčių skaičiaus jokiame moderniame konflikte.  

14:11 „Latvijas Gaze“ negaus specialaus leidimo keisti atsiskaitymų su „Gazprom“ tvarką

Latvijos finansų ir kapitalo rinkos komisija (FKRK) pirmadienį pranešė negalinti tenkinti dujų bendrovės „Latvijas gaze“ praėjusią savaitę pateikto prašymo išduoti specialų leidimą keisti atsiskaitymų su Rusijos gamtinių dujų tiekėju tvarką.

Reguliuotoja paaiškino, kad ji specialius leidimus mokėjimų vykdymui išduoda tik finansų įstaigoms, kurių klientai prašo juos atlikti su į sankcijų sąrašus pateikusiems asmenims, ir tik išskirtiniais atvejais, tačiau tokie leidimai kitokios veiklos bendrovėms neišduodami.

Pranešime pažymima, jog tokio leidimo išdavimas negalimas ir dėl to, kad jo prašoma dėl atsiskaitymo su Rusijos kredito įstaiga, kuri nepatenka į FKRK priežiūros sritį.

Be to, reguliuoja pabrėžia, jog pagal Europos Komisijos bendrąją poziciją gauti gamtinių dujų iš Rusijos dabar yra galima, jei tai daroma vadovaujantis galiojančių sutarčių sąlygomis, tačiau kitos galimybės šiuo metu nesvarstomos, nėra įmanomos ir gali būti vertinamos kaip bandymas apeiti sankcijas.

14:00 Maskvos Didysis teatras atšaukė Kremliui kritiškų režisierių spektaklius

Maskvos Didysis teatras pranešė, kad atšaukia režisierių Kirilo Serebrenikovo ir Timofejaus Kuliabino, kurie kritikavo Maskvos karą Ukrainoje, statytus spektaklius.

Sekmadienio vakarą garsiausias Rusijos teatras paskelbė, kad vietoje trijų K. Serebrenikovo režisuoto baleto „Nurejevas“ spektaklių šią savaitę žiūrovai išvys Aramo Chačaturiano baletą „Spartakas“.

Prestižinis teatras taip pat nurodė, kad vietoje režisieriaus T. Kuliabino režisuotos kompozitoriaus Gaetano Donizetti komiškos operos „Don Paskualė“ (Don Pasquale) žiūrovai šią savaitę išvys Gioachino Rossini operą „Sevilijos kirpėjas“ (Il barbiere di Siviglia). 

13:35 Odesoje trečią kartą apšaudytas tiltas per Dniestrą

Odesos regione rusai vėl surengė raketų ataką prieš tiltą per Dniestrą, pranešė Sergejus Bratčiukas, srities karinės administracijos operatyvinio štabo atstovas.

„Raketomis apšaudytas tiltas per Dniestro žiotis. Informacija tikslinama“, – sakė S. Bratčiukas.

„Odesos regioną atakavo 3 raketos. Priešas toliau naikina sugriautą tiltą per Dniestro žiotis. Informacija apie žalą ir aukas tikslinama“, – sakoma operatyvinio štabo pranešime, kurį citavo „Unian“.

VŽ primena, kad tai jau trečiasis kartas, kai atakuojamas šis tiltas.

13:16 Lietuvos kariuomenės vadas: situacija Ukrainoje stabiliai bloga

Situacija karo draskomoje Ukrainoje išlieka „stabiliai bloga“, grėsmės Lietuvai nekinta, sako generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, kariuomenės vadas.

„Situacija ten yra stabiliai bloga“, – žurnalistams pirmadienį po susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda sakė generolas leitenantas.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

13:10 Danija vėl atidarė ambasadą Kyjive

Danija pirmadienį vėl atidarė savo ambasadą Kijeve, pranešė užsienio reikalų ministras Jeppe Kofodas, atvykęs iš anksto neskelbto vizito į Ukrainos sostinę.

„Tai, kad šiandien vėl atidarome Danijos ambasados duris, yra labai stiprus Danijos paramos Ukrainai ir ukrainiečiams simbolis“, – pareiškime nurodė J. Kofodas.

12:43 Izraelis smerkia „neatleistinus“ Rusijos pareiškimus apie nacizmą Ukrainoje

Izraelis pirmadienį iškvietė Rusijos ambasadorių dėl Sergejaus Lavrovo, šios šalies užsienio reikalų ministro, komentarų apie nacizmą ir antisemitizmą Ukrainoje.

Duodamas interviu Italijos televizijai S. Lavrovas pareiškė, kad Maskvos užpultoje šalyje tebegyvuoja nacizmas, net jei kai kurie veikėjai, įskaitant ukrainiečių prezidentą Volodymyrą Zelenskį, yra žydai.

„Hitleris taip pat buvo žydų kilmės, todėl tai nieko nereiškia“, – sakė Rusijos diplomatijos vadovas, remiantis vertimu į italų kalbą.

Yairas Lapidas, Izraelio užsienio reikalų ministras, pirmadienį išplatintame pareiškime šiuos pareiškimus pavadino „neatleistinais, skandalingais ir baisia istorine klaida“.

„Žydai per Holokaustą nežudė patys savęs, – pabrėžė Y. Lapidas. – Žemiausias rasizmo žydų atžvilgiu lygis – kaltinti pačius žydus antisemitizmu.“

12:39 Iš Ukrainos pabėgo 5,5 mln. žmonių

Naujausiais Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių reikalų komisaro biuro duomenimis, nuo Rusijos invazijos pradžios vasario pabaigoje iš Ukrainos pabėgo mažiausiai 5,5 mln. žmonių. 

Be 5,5 mln. užsienyje užregistruotų pabėgėlių, Ukrainoje yra mažiausiai 7,7 mln. žmonių, kurie buvo priversti palikti savo namus ir persikelti į kitą šalies vietą.

Prognozuojama, kad iš Ukrainos turėtų pasitraukti per 8,3 mln. asmenų.

12:22 Ukraina skelbia Rusijos nuostolius

Ukraina skelbia, kad per 68 karo dienas nukovė 23.800 Rusijos karių, 194 lėktuvus, 1.048 tankus ir 5.594 vnt. kitos karinės technikos.

12:13 Rusija skelbia smogusi 38 kariniams objektams Ukrainoje

Rusijos kariuomenė teigia, kad per oro mūšį rytiniame Donecko regione buvo sunaikintas Ukrainos naikintuvas MiG-29.

Pasak Igorio Konašenkovo, gynybos ministerijos atstovo, Rusijos oro gynyba taip pat sunaikino dvi raketas „Tochka-U“ Luhanske ir raketą „Smerč“ Donecke, skelbia BBC.

Jis aiškino, kad Rusijos pajėgos taip pat smogė 38 kariniams objektams Ukrainoje, įskaitant ginklų sandėlius ir vadavietes.

12:04 Ukraina „Bayraktar“ dronais apšaudė du Rusijos laivus

Pirmadienį netoli Gyvatės salos Ukrainos bepilotis dronas „Bayraktar“ sunaikino du Rusijos laivus „Raptor“, pranešė Ukrainos gynybos ministerija, remdamasi ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo vadovu.

„Du Rusijos laivai „Raptor“ buvo sunaikinti ankstyvą rytą netoli Gyvatės salos. #Bayraktar veikia! Kartu į pergalę!“ – tviteryje rašė Gynybos ministerija.

Maskva į tai savo reakcijos kol kas nepateikė.

11:59 Ukraina oficialiai uždarė keturis uostus

Ukraina oficialiai uždarė keturis Juodosios ir Azovo jūrų uostus, kuriuos užėmė Rusijos pajėgos, pirmadienį pranešė šalies žemės ūkio ministerija.

Išsamiau apie tai skaitykite čia.

11:34 Naujoji Zelandija paskelbė naujas sankcijas Rusijai

Naujosios Zelandijos vyriausybė pirmadienį paskelbė tolesnes sankcijas Rusijai, nukreiptas prieš šalies politikus ir šalies gynybos sektorių.

Naujasis sankcijų etapas skirtas 170 Rusijos parlamento aukštųjų rūmų narių.

Sankcijos taip pat apima šešias bendroves ir organizacijas, prisidėjusias prie puolimo Ukrainoje, teigiama pirmadienį paskelbtame vyriausybės pareiškime, kuriuo remiasi CNN.

11:20 Naktį stipriai apšaudyta „Azovstal“ gamykla

Denisas Šleha, vienas „Azovstal“ gynėjų, sakė, kad po to, kai sekmadienį pirmoji evakuotų asmenų grupė galėjo palikti gamyklą, naktį buvo stipriai apšaudyta gamyklos teritorija.

„Didžiausia problema – sužeisti kariai. Prieš kelias dienas buvo susprogdinta mūsų lauko ligoninė. Medicininė pagalba kariams teikiama itin sunkiomis sąlygomis. Šiuo metu „Azovstal“ jų yra apie 500. Jų sužeidimai yra įvairaus sunkumo. Tai didžiausia problema, kurią reikia išspręsti“, – sakė D. Šleha, kurį citavo CNN.

Jis teigė, kad gamyklos patalpose liko apie 200 civilių, įskaitant 20 vaikų.

11:05 Ukraina: Rusija stiprina priešlėktuvinę gynybą užimtose teritorijose

Okupuotose Luhansko ir Zaporižios sričių teritorijose rusų kariai įrengė papildomas priešlėktuvinių raketų sistemas, praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

Taip pat pažymima, kad Briansko srities pasienio su Ukraina regionuose sustiprintas administracinis-policijos ir kontržvalgybos režimas. Pagrindiniuose keliuose ir prie gyvenviečių įrengti kontrolės punktai.

Generalinis štabas pranešė, kad iš Baltarusijos, Voluinės ir Polesės regionuose, baltarusių ginkluotųjų pajėgų padaliniai toliau vykdo Ukrainos ir Baltarusijos sienos dengimo užduotis Bresto ir Gomelio srityse. Ukrainos vertinimu, išlieka raketų smūgių karinei ir civilinei infrastruktūrai iš Baltarusijos teritorijos grėsmė.

10:30 Mariupolio gyventojai bus nuvežti į dar dvi apgyvendinimo vietas

Mariupolio miesto taryba pranešė, kad susitarta dėl dar dviejų papildomų apgyvendinimo vietų evakuotiems civiliams iš apgulto miesto.

Pasak BBC, pabėgėliai bus įkurdinti  – Manguše, esančiame į vakarus nuo Mariupolio, ir netoli Berdiansko esančiame kaime pietryčių Ukrainoje bei Zaporižioje.

„Padedant Jungtinėms Tautoms ir Raudonajam Kryžiui, šiandien buvo susitarta dėl dviejų papildomų vietų, kuriose žmonės bus nuvežti evakuacijos konvojumi, išvykstančiame iš Mariupolio“, – sakoma miesto tarybos pranešime.

10:22 V. Zelenskis: pasikėsinimai į mano gyvybę yra nieko baisaus

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, mano, kad rengiami pasikėsinimai į jo gyvybę nėra tokie baisūs.

„Manau, kad mes ir visi dabar kažką patyrėme, kai žmonės sėdi rūsiuose, kai žmonės kankinami, manau, kad mano padėtis daugiau ar mažiau nėra tokia baisi. Man baisu dėl mūsų žmonių ir ypač baisu dėl tų šeimų, kurios neteko artimųjų. Manau, kad kol turi šeimą ir nepraradai artimųjų, nėra nieko, ko nebūtų galima pataisyti, ir nėra nieko baisaus“, – į žurnalisto klausimą dėl pasikėsinimų į jį atsakė V. Zelenskis, praneša „Unian“.

10:03 Rusijos kariai pavogtą techniką išsiuntė į Čečėniją

Rusijos kariai okupuotame Melitopolio mieste pavogė visą vienos žemės ūkio technikos parduotuvės įrangą ir išsiuntė ją į Čečėniją, teigia vienas iš toje vietovėje gyvenančių ukrainiečių verslininkų.

Tačiau vagys negalėjo naudotis jokia įranga, nes ji buvo užrakinta nuotoliniu būdu, praneša CNN.

Per pastarąsias kelias savaites vis dažniau pranešama, kad Rusijos kariai vagia žemės ūkio įrangą, grūdus ir net statybines medžiagas, be to, plačiai plėšia gyvenamuosius namus. 

09:30 Luhanske stipriai apšaudyti gyvenamieji namai

Luhansko srities miestai ir kaimai nuo rusų apšaudymų nukentėjo 18 kartų, sugriauti 28 namai, žuvo 3 civiliai gyventojai, dar 3 sužeisti, pranešė Serhijus Haidajus, Luhansko srities karinės administracijos vadovas.

S. Haidajus taip pat pažymėjo, kad galingas apšaudymas neleido įvykdyti evakuacijos.

„Lisičanske sudegė senasis daugiafunkcinės gimnazijos pastatas, kuris yra belgų miesto paveldo dalis, apgadinti keli namai. Severodonecke – šeši daugiaaukščiai pastatai“, – teigė S. Haidajus.

09:12 Rusija apšaudė Dnepropetrovsko regioną

Rusija apšaudė Dnepropetrovsko regioną ir sunaikino sandėlį su grūdais, praneša Valentinas Rezničenka, srities karinės administracijos vadovas.

„Raketa pataikė į pramoninį liftą. Ji sunaikino sandėlį su grūdais. Anksčiau aukų nebuvo. Mūsų žemės ūkio sandėliai neduoda ramybės orkams“, – jį citavo „Unian“.

08:50 JK: Rusija į Ukrainą perkėlė daugiau kaip 120 batalionų taktinių grupių

Konflikto pradžioje Rusija į Ukrainą perkėlė daugiau kaip 120 batalionų taktinių grupių, t. y. maždaug 65% visų savo turimų sausumos pajėgų, skelbia Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija.

Jos teigimu, daugiau kaip ketvirtadalis šių dalinių jau dabar yra nebeveiksnūs.

„Kai kurie elitiniai Rusijos daliniai, įskaitant oro desanto pajėgas, patyrė didžiausią nuostolį. Tikėtina, kad Rusijai prireiks ne vienerių metų, kol atkurs šias pajėgas“, – rašo JK savo žvalgybos informacijoje.

08:42 Rusijos kariai tęsia puolamąsias operacijas keliose srityse

Rusai bando pasiekti Chersono srities administracinę sieną ir ieško silpnų vietų Ukrainos karių gynyboje, skelbia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabas.

Pasak jo, priešas toliau žengia Iziumės kryptimi.

„Donecko kryptimi okupacinių pajėgų grupuotė vykdo puolamąsias operacijas beveik palei visą fronto liniją“, – teigia Generalinis štabas.

„Priešas bandė pagerinti taktinę padėtį Popasnos rajone. Jis sustiprino pajėgas, perkeldamas vieną bataliono taktinę grupę iš Mariupolio“, – pridūrė Generalinis štabas.

08:26 Išvesti visus civilius iš „Azovstal“ prireiks dar dviejų evakuacijų 

Šimtai žmonių vis dar lieka apgultame „Azovstal“ bunkeryje, sako Denisas Šleha, Ukrainos nacionalinės gvardijos atstovas.

Jis pridūrė, kad prireiks dar bent dviejų tokių evakuacijos veiksmų, kad visi būtų išvesti, praneša BBC.

08:20 Nusprendė neblokuoti rusiškos naftos embargo

Atnaujinta 13:26 val. 

Trys Europos Sąjungos šalys – Vengrija, Austrija ir Slovakija – nusprendė nebeblokuoti siūlymų įvesti naftos embargą Rusijai dėl Maskvos karo Ukrainoje, sekmadienį pranešė Vokietijos visuomeninis transliuotojas ZDF, remdamasis neįvardytais šaltiniais.

Vėliau Vengrija paneigė šiuos teiginius ir patikino, kad gali vetuoti rusiškos naftos embargą.

Išsamiau skaitykite čia.

07:47 V. Zelenskis: N. Pelosi vizitas Ukrainoje buvo „stiprus“ paramos signalas

Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, savaitgalį Kyjive vykusį susitikimą su Nancy Pelosi, JAV Atstovų Rūmų pirmininke, pavadino stipriu paramos sunkiu metu signalu.

Vėlai sekmadienį kreipdamasis per televiziją į tautiečius, V. Zelenskis sakė, kad per susitikimą su N. Pelosi aptarė tokius klausimus kaip gynybos įrangos tiekimas bei finansinė parama Ukrainai ir sankcijos Rusijai.

Pasak V. Zelenskio, ukrainiečiai „dėkingi visiems partneriams, kurie siunčia tokius svarbius ir stiprius paramos signalus, lankydamiesi mūsų sostinėje tokiu sunkiu metu“.

07:45 Europoje lankysis JAV pirmoji ponia

Ketvirtadienį Jill Biden, JAV pirmoji ponia, penkias dienas lankysis Rumunijoje ir Slovakijoje, kur susitiks su JAV karių ir ambasadų darbuotojais, perkeltais ukrainiečių tėvais ir vaikais, humanitarinės pagalbos darbuotojais ir mokytojais, pranešė jos biuras.

07:22 JT: beveik 4,5 mln. t grūdų yra užstrigę Ukrainos uostuose

Beveik 4,5 mln. t grūdų yra užstrigę Ukrainos uostuose dėl uždarytų jūrų kelių, sako Martinas Frickas, JT Pasaulio maisto programos atstovas.

Jis paragino atnaujinti Ukrainos maisto produktų tiekimą kitoms šalims, kad būtų sušvelninta pasaulinė maisto krizė, praneša „Laisvės radijas“.

07:07 S. Lavrovas: Maskva nori, kad Ukraina nustotų priešintis

Maskva esą nereikalauja, jog Volodymyras Zelenskis, Ukrainos prezidentas, pasiduotų – jis turėtų įsakyti kariuomenei nustoti priešintis, pareiškė Sergejus Lavrovas, Rusijos užsienio reikalų ministras, Italijos transliuotojo „Mediaset“ eteryje.

„Zelenskis gali atnešti taiką, jei nustos duoti nusikalstamus įsakymus savo nacių batalionams ir privers juos nutraukti kovą. Mes nenorime, kad jis pasiduotų, mes norime, kad jis duotų įsakymą nutraukti kovą. Tikslas nėra režimo Ukrainoje pakeitimas. Mes tik norime užtikrinti žmonių saugumą Rytų Ukrainoje, kad jiems nekiltų nacizmo grėsmė“, – sakė S. Lavrovas.

Jis taip pat pridūrė, kad Rusijos kariuomenė nesureikšmina karo prieš Ukrainą iki konkrečios datos, įskaitant gegužės 9-ąją.

„Mūsų kariuomenė neplanuoja savo veiksmų pagal konkrečią datą. Tai, kas vyksta Ukrainoje, priklauso nuo to, ar reikia sumažinti riziką civiliams gyventojams ir Rusijos kariuomenei“, – kalbėjo  S. Lavrovas.

06:54 Vyko civilių evakuacija iš Chersono regiono

Sekmadienį apie 120 automobilių evakavosi iš Rusijos okupuoto Chersono regiono.

Pasak CNN žurnalistų, dirbančių regione, kai kurių transporto priemonių durelių rankenos ir šoniniai veidrodėliai buvo apvynioti baltais audeklais, o ant kitų buvo plakatai su užrašu „vaikai“.

06:41 Rusijos Belgorodo regione pranešta apie sprogimus

Ankstyvą pirmadienio rytą Belgorode, su Ukraina besiribojančiame pietiniame Rusijos regione, įvyko du sprogimai, socialiniame tinkle „Telegram“ parašė Viačeslavas Gladkovas, regiono gubernatorius.

„Nukentėjusiųjų ir žalos nebuvo“, – rašė V. Gladkovas, kuriuo rėmėsi „Reuters“.

06:33 Apsiaustame Mariupolyje ruošiamasi didesnio masto evakuacijai

Rusijos pajėgų smarkiai subombarduoto ir apsiausto Ukrainos pietrytinio Mariupolio uostamiesčio taryba pranešė, kad pirmadienį ruošiamasi pradėti Jungtinių Tautų remiamą didelio masto civilių evakuaciją.

Planuojama, kad žmonės bus išvežami ne tik iš didžiulės metalurgijos įmonės „Azovstal“, tapusios Mariupolį ginančių ukrainiečių pajėgų paskutine tvirtove.

06:28 V. Zelenskis: iš gamyklos „Azovstal“ Mariupolyje evakuota apie 100 civilių gyventojų

Iš apgultos plieno gamyklos „Azovstal“ Ukrainos Mariupolio uostamiestyje evakuota pradinė maždaug 100 civilių gyventojų grupė, sekmadienį pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Prasidėjo civilių gyventojų evakuacija iš „Azovstal“. Pirmoji maždaug 100 žmonių grupė jau vyksta į kontroliuojamą zoną. Rytoj su jais susitiksime Zaporižioje“, – tviteryje parašė prezidentas.

„Dabar kartu su #JT dedamos pastangos evakuoti kitus civilius iš gamyklos“, – pridūrė prezidentas.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Kinija vilioja pietines Ramiojo vandenyno salas saugumo ir prekybos bendradarbiavimu

Kinija pristatė savo planus smarkiai plėsti bendradarbiavimą saugumo ir ekonomikos srityje su pietinio...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija skelbia po išminavimo atidaranti Mariupolio uostą

Rusija trečiadienį pareiškė, kad jos pajėgų užimto Ukrainos pietrytinio Mariupolio miesto uostas vėl...

Verslo aplinka
2022.05.25
D. Kuleba Davose ragina Vakarus „užraukti rusišką eksportą“

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba trečiadienį paragino Vakarus „užraukti rusišką eksportą“...

Verslo aplinka
2022.05.25
Dūma panaikino viršutinę amžiaus ribą norintiems tarnauti kariuomenėje

Rusijos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymo pataisas, kuriomis panaikinama viršutinė amžiaus riba,...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija skelbia atliksianti su užsienio skola susijusius mokėjimus rubliais 3

Rusija trečiadienį pareiškė mokėsianti užsienio skolą rubliais, Jungtinėms Valstijoms paskelbus apie...

Finansai
2022.05.25
ES siekia įgaliojimų, apsunkinančių galimybes apeiti sankcijas

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį pasiūlė naujas taisykles, kurios apsunkintų Rusijos oligarchų galimybes...

Verslo aplinka
2022.05.25
EVT pirmininkas įsitikinęs, kad ES susitars dėl rusiškos naftos embargo

Charles'is Michelis, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas (EVT), trečiadienį teigė esąs tikras, kad Europos...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija supaprastino pilietybės suteikimo tvarką Ukrainos pietinių sričių gyventojams

Ukrainos pietinių Zaporižios ir Chersono sričių gyventojai galės įgyti Rusijos pilietybę „supaprastinta“...

Verslo aplinka
2022.05.25
JK paskelbta ataskaita: šalies lyderiai turi prisiimti atsakomybę už kultūrą, leidusią vykti vakarėliams 2

Jungtinės Karalystės (JK) politiniai lyderiai ir aukščiausi pareigūnai „turi prisiimti atsakomybę“ už...

Verslo aplinka
2022.05.25
ECB: karas Ukrainoje didina grėsmes finansiniam stabilumui

Rusijos invazija į Ukrainą sukėlė naują įtampos finansų rinkose bangą išaugus kainoms ir sulėtėjus ekonomikos...

Rinkos
2022.05.25
Davose su „Google“ ir „Meta“ atstovais susitikęs G. Nausėda pakvietė bendroves plėstis Lietuvoje

Gitanas Nausėda, prezidentas, paragino JAV informacinių technologijų gigantę „Google“ ir JAV socialinių...

Verslo aplinka
2022.05.25
Infografika: kokią dalį savo gynybos biudžetų Vakarai siunčia į Ukrainą Premium 5

Nuo karo pradžios Vakarų valstybės Ukrainai suteikė arba pažadėjo ginklų už 33,6 mlrd. Eur. Ši suma – 7,8...

Verslo aplinka
2022.05.25
Įmonių atspindys VMI veidrodyje: žalios spalvos daugiau Premium

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) balandžio pradžioje atvėrus daugiau nei 2.000 atsitiktine tvarka...

Finansai
2022.05.25
Lietuva Ukrainai perduoda karinės pagalbos paketą už 15,5 mln. Eur 6

Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir Lietuvos kariuomenė Ukrainai perduos 20 šarvuotų transporterių „M113“,...

Verslo aplinka
2022.05.25
Antradienį nustatyti 159 nauji COVID-19 atvejai

Praėjusią parą nustatyti 159 nauji COVID-19 atvejai, nė vienas žmogus nemirė, rodo trečiadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.05.25
Po spaudimo G. Schroederis atsisako narystės „Gazprom“ stebėtojų taryboje 2

Gehardas Schroederis, buvęs Vokietijos kancleris, besitęsiančio viešo spaudimo fone pareiškė atsisakantis...

Verslo aplinka
2022.05.25
Statybos inspekcijos užduotį pavedė verslui, bet apgalvojo ne viską Premium 1

Nuo gegužės Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija verslui perleido pareigą tvirtinti...

Statyba ir NT
2022.05.25
G. Sorosas: V. Putinas turi būti nugalėtas kuo greičiau, jei pasaulis nori išsaugoti civilizaciją

Rusijos įsiveržimas į Ukrainą gali reikšti „trečiojo pasaulinio karo“ pradžią, o Vladimiras Putinas, Rusijos...

Verslo aplinka
2022.05.25
Visuomeninio elektros bei dujų tarifo buitiniams vartotojams dar teks palaukti 3

Vyriausybė trečiadienį dar nepatvirtins valstybės subsidijų dydžių ir minimalių tarifų, žemiau kurių nebus...

Verslo aplinka
2022.05.25
EK pirmininkė: Rusija maisto tiekimą naudoja kaip ginklą

Antradienį Ursula von der Leyen, Europos Komisijos pirmininkė, pareiškė, kad Rusija, veikdama taip pat kaip...

Verslo aplinka
2022.05.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku