Iš Mariupolio evakuota mažiausiai 100 civilių, ES siekia uždrausti rusiškos naftos importą

Publikuota: 2022-05-01
Atnaujinta 2022-05-01 19:47
  • Iš apgultos plieno gamyklos „Azovstal“ Mariupolyje pavyko evakuoti mažiausiai 100 civilių.
  • JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Kyjive susitiko su V. Zelenskiu.
  • Po Rusijos atakų Ukrainoje trūksta degalų.
  • ES siekia uždrausti rusiškos naftos importą.

Baigiame pildyti sekmadienio naujienų juostą. Naujausias žinias pranešime pirmadienį ryte. 

19:45 Danija pranešė, kad Rusijos lėktuvas pažeidė šalies oro erdvę

Danijos vyriausybė sekmadienį paskelbė iškvietusi Rusijos ambasadorių, kadangi rusų lėktuvas šnipas pažeidė šalies oro erdvę.

Lėktuvas penktadienio vakarą įskrido į Danijos oro erdvę į rytus nuo Danijai priklausančios Bornholmo salos Baltijos jūroje, prieš įskrisdamas į Švedijos oro erdvę, pranešė vyriausybė.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Švedijos gynybos pareigūnai apie pažeidimą paskelbė šeštadienį.

„Rusijos ambasadorius iškviestas rytoj atvykti į Užsienio reikalų ministeriją“, – sekmadienį tviteryje parašė Danijos užsienio reikalų ministras Jeppe Kofodas, turėdamas omenyje „naują Rusijos įvykdytą Danijos oro erdvės pažeidimą“.

J. Kofodas pridūrė, kad tai „visiškai nepriimtina ir ypač kelia nerimą dabartinėje situacijoje“, atsižvelgiant į Rusijos invaziją į Ukrainą ir didėjančią įtampą Maskvos ir NATO, kurios narė yra Danija, santykiuose.

18:54 Iš misijos Ukrainoje grįžo Lietuvos medikai

Sekmadienio vakarą į Lietuvą iš misijos Ukrainoje grįžo medikų komanda – 12 gydytojų ir slaugytojų.

Po 20-ties valandų kelionės autobusu Kaune sutikti medikai sakė, kad prie karo vaizdo ir garso priprasti sunku, taip pat džiaugėsi, kad karo niokojama šalis jau ir atsistato – grįždami pro Kijevą matė taisomas gatves, tiltus.

Pasak iš Ukrainos grįžusios gydytojos Akvilė Vilkytė., medikų komanda dirbo ne prie fronto, kaip turbūt daugelis įsivaizduoja, bet civilinėje ligoninėje, ir itin sunkių karo sužeidimų jiems neteko gydyti, bet teko susidurti su daug šautinių ir sprogimų padarytų sužalojimų.

Sveikatos apsaugos ministerijos patarėjas Marius Čiurlionis sakė, kad antra komanda į Lietuvą grįš kitą savaitę, o kol kas daugiau medikų siųsti į Ukrainą neplanuojama, nes nėra tokio poreikio.

„Mes nuolatos bendraujame su Ukrainos apsaugos ministerija, kol kas jie tokio poreikio nėra identifikavę, jei bus išreikštas jų pageidavimas toliau plėtoti bendradarbiavimą, mes vertinsim tą situaciją. Iš esmės kaip ir pirmą kartą mes gavome labai aiškią ir tikslią žinutę iš Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos, kad jiems reikia pagalbos, reikia medikų, kurie galėtų atvažiuoti ir padėti, tai į ją iš karto ir atsiliepėm“, – žurnalistams sakė M. Čiurlionis.

Į Ukraina 24 medikų misija išvyko prieš dvi savaites. Pirmąją jie praleido sostinėje Kyjive, tačiau vėliau buvo perdislokuoti į didesnį krūvį patiriančias ligonines pietinėje šalies dalyje: viena grupė keliavo arčiau Moldovos sienos, kita – arčiau fronto linijos. Pastaroji grupė Ukrainoje liks dar savaitei.

18:40 V. Zelenskis: iš „Azovstal“ evakuota apie 100 civilių

Iš apgultos plieno gamyklos „Azovstal“ Ukrainos Mariupolio uostamiestyje evakuota pradinė maždaug 100 civilių gyventojų grupė, sekmadienį pranešė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Prasidėjo civilių gyventojų evakuacija iš „Azovstal“. Pirmoji maždaug 100 žmonių grupė jau vyksta į kontroliuojamą zoną. Rytoj su jais susitiksime Zaporižėje“, – platformoje „Twitter“ parašė prezidentas, turėdamas omenyje miestą, esantį maždaug už 220 kilometrų į šiaurės vakarus.

„Dabar kartu su JT dedamos pastangos evakuoti kitus civilius iš gamyklos“, – pridūrė prezidentas.

Kiek anksčiau sekmadienį Jungtinės Tautos patvirtino, kad „Azovstal“ „vykdoma saugaus išvykimo operacija“, kurią koordinuoja Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus Komitetas ir konflikto šalys.

Didžiulė geležies ir plieno gamykla „Azovstal“ yra paskutinė Ukrainos pajėgų atrama nusiaubtame Mariupolio uostamiestyje.

Keli šimtai Ukrainos karių ir civilių glaudžiasi sovietmečio laikų požeminių tunelių labirinte po plieno gamykla, o daugeliui besislapstančiųjų reikia medikų pagalbos.

Daugiau nei 11 kvadratinių kilometrų plotą užimančiame komplekse yra daugybė geležinkelio linijų, sandėlių, anglies krosnių, gamyklų, kaminų ir tunelių, idealiai tinkančių partizaniniam karui.

17:50 ES siekia uždrausti rusiškos naftos importą

Šeštadienį su valstybių narių sostinėmis aptariant pasiūlymo projektą, Komisija pasiūlė nutraukti rusiškos naftos importą iki 2022 m. pabaigos, portalui „The Guardian“ pranešė ES šaltiniai.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen jau keletą savaičių teigia, kad ES rengia sankcijas, nukreiptas prieš rusišką naftą.

Vienas aukšto rango ES diplomatas sakė, kad planuojama „rasti protingą sprendimą, kuris kuo labiau smogtų Rusijai ir padėtų išvengti kainų kilimo“, kuris pakenktų Europos vartotojams.

Aršiausi Ukrainos rėmėjai ES, pavyzdžiui, Lenkija ir Baltijos šalys, sieks, kad rusiškos naftos importas būtų nutrauktas greičiau. Vokietija ir Austrija atsargiai vertino greitą Rusijos iškastinio kuro importo nutraukimą, tačiau praėjusią savaitę Berlynas pakeitė savo poziciją, kai kanclerio pavaduotojas Robertas Habeckas pareiškė, kad didžiausia ES ekonomika galėtų susidoroti su Rusijos naftos embargu.

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas sakė, kad Rusijos naftos ir dujų importo nutraukimas yra „raudona linija“, tačiau diplomatai tikisi, kad Budapeštas nusileis, nes dabar Vokietija yra linkusi į naftos embargą.

Trečiadienį 27 ES valstybių narių ambasadoriai ketina aptarti teisinį sankcijų įstatymo tekstą.

17:40 Vokietija sumažino energetinę priklausomybę nuo Rusijos

Vokietija sekmadienį pareiškė padariusi pažangą smarkiai sumažinant savo energetinę priklausomybę nuo Rusijos, o tai yra strateginis pokytis, kurio didžiausia Europos ekonomika ėmėsi nuo tada, kai Rusija pradėjo karą Ukrainoje.

Rusijos tiekiama nafta dabar sudaro 12% viso šalies naftos importo, palyginti su anksčiau buvusiais 35%, sakoma šalies Ekonomikos ministerijos pranešime. Anglies importas iš Rusijos taip pat sumažintas nuo 45% iki 8% visų Vokietijos pirkimų.

Plačiau skaitykite čia.

16:54 JT patvirtino, kad evakuojami žmonės iš Mariupolio

Jungtinės Tautos patvirtino, kad vykdo civilių gyventojų evakuacijos operaciją iš „Azovstal“ plieno gamyklos Mariupolyje,.

Pareigūnai gamyklą pasiekė šeštadienį, o veiksmai koordinuojami su Tarptautiniu Raudonojo Kryžiaus komitetu, Ukraina ir Rusija.

Pasak „Reuters“, jie pridūrė, kad daugiau informacijos neteikiama siekiant užtikrinti evakuojamų asmenų saugumą. Manoma, kad įvykio vietoje yra apie 1.000 žmonių.

16:30 Dega Rusijos karinis objektas

„Reuters“ praneša, kad socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizduose matyti virš žemės kylantis didelis dūmų piltuvas. Pasak regiono gubernatoriaus, šiuo metu dega Rusijos gynybos objektas netoli sienos su Ukraina.

Viačeslavas Gladkovas „Telegram“ paskelbė, kad kol kas nėra jokios informacijos apie žalą ar nukentėjusiuosius pietinėje Belgorodo srityje esančiame pastate.

16:15 Prašo saugumo garantijų

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba paprašė Kinijos suteikti Kyjivui saugumo garantijų.

Tai jis pareiškė ilgame interviu, kuriame yra gausu bene tiesiausios kritikos Maskvai, kurią Kinijos valstybinė žiniasklaida yra paviešinusi. 

Plačiau skaitykite čia. 

15:15 Skelbiama daugiau informacijos apie evakuaciją iš Mariupolio

Sekmadienį apie 50 civilių gyventojų, palikusių Ukrainos Mariupolio mieste esančios plieno gamyklos „Azovstal“ teritoriją, atvyko į laikiną apgyvendinimo centrą, skelbia „Reuters“.

Agentūros „Reuters“ nuotraukose matyti, kaip civiliai gyventojai autobusais su ukrainietiškais numeriais atvyksta į Bezimenos kaimą Donecko srityje, į koloną su Rusijos pajėgomis ir transporto priemonėmis su Jungtinių Tautų simbolika.

13:33 Rusija teigia galinti konfiskuoti „priešiškų“ šalių turtą

Rusija sekmadienį pareiškė galinti konfiskuoti priešiškų šalių turtą, keršydama už JAV pasiūlymą išparduoti Rusijos oligarchų turtą ir perduoti pajamas Ukrainai.

„Kalbant apie Rusijos teritorijoje esančias bendroves, kurių savininkai yra priešiškų šalių piliečiai ir kai tokiose šalyse priimtas sprendimas konfiskuoti rusišką turtą yra sąžininga imtis atsakomųjų priemonių ir konfiskuoti turtą“, – pareiškė Rusijos parlamento žemųjų rūmų – Valstybės Dūmos – pirmininkas Viačeslavas Volodinas.

„Ir pajamos iš šio turto pardavimo bus panaudotos mūsų šalies plėtrai“, – parašė jis platformoje „Telegram“.

V. Volodinas apkaltino „tam tikras priešiškas šalis – Lietuvą, Latviją, Lenkiją ir Jungtines Valstijas“ – nesilaikant tarptautinės teisės ir „vykdant gryną vagystę“.

Pasak V. Volodino, „šiandien Rusijos verslininkai perka Rusijoje veikiančias užsienio bendroves ir perka partnerių, kurie nori pasitraukti iš mūsų rinkos, akcijas“.

13:00 Atakos Rytuose toliau niokoja miestus

Šiuo metu nuo Rusijos atakos dega maždaug 20.000 gyventojų turintis Lymano miestas Donecko srityje. 

Intensyviai apšaudomas ir Charkivas. Dėl to miesto gubernatorius paragino žmones sekmadienį nepalikti slėptuvių.

12:30 Rusijos kunigai bijo pasisakyti prieš karą Ukrainoje

Nuo vasario 24 dienos, kai Rusija pradėjo karinius veiksmus Ukrainoje, Maskvos patriarcho Kirilo vadovaujamoje Rusijos Stačiatikių Bažnyčioje, kuriai visame pasaulyje priklauso apie 150 mln. tikinčiųjų, prieš Kremliaus karinę kampaniją atvirai pasisakė tik saujelė kunigų.

Kirilas yra pasakęs keletą vis karingesnių pamokslų, ragindamas rusus „susitelkti“ aplink valdžios institucijas ir padėti nugalėti „priešus“, kuriuos jis kaltina bandymu sugriauti istorinę Rusijos ir Ukrainos vienybę.

Nuo 2009 metų, kai pradėjo vadovauti Bažnyčiai, Kirilas siekė glaudesnių ryšių su prezidentu Vladimiru Putinu, palaikydamas konservatyvias vertybes, o ne Vakarų liberalizmą.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia Sovietų Sąjungos laikais buvo griežtai ribojama ir kontroliuojama KGB. Net po 1991 m. Sovietų Sąjungos žlugimo ji niekada neskatino valdžios kritikos, tačiau kai kurie kunigai vis dėlto kalba atvirai.

11:30 Kilo diskusijos dėl sostinės Venclovų muziejaus likimo

Rusijos agresijos prieš Ukrainą akivaizdoje Seimo nariai, Vilniaus savivaldybės politikai vėl imasi diskusijų dėl Venclovų muziejaus tolesnio likimo.

Rašytojo ir sovietinio veikėjo Antano Venclovos bei jo šeimos namai Pamėnkalnio gatvėje yra vienas iš septynių sostinės savivaldybės muziejų.

Įstaiga skirta reprezentuoti visai šeimai, o ekspozicija apima ir jo sūnaus, sovietmečio disidento, Jeilio universiteto profesoriaus, rašytojo Tomo Venclovos istoriją bei kūrybą.

Tačiau kritikai tvirtina, kad muziejuje centrinis dėmesys skirtas būtent A. Venclovai, iš dalies nutylint jo vaidmenį sovietinės Lietuvos okupacijos pradžioje bei ragina savivaldybę įstaigos atsisakyti ar perduoti ją Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centrui.

10:45 Skaičiuojamos mirtys ir nuostoliai

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis teigia, kad Ukrainos pajėgos jau sunaikino apie 1.000 Rusijos tankų, 2.500 šarvuočių ir beveik 200 lėktuvų. 

Per šiuos du karo mėnesius Rusijos kariuomenė nužudė dvigubai daugiau Mariupolio gyventojų nei nacistinė Vokietija per dvejus metus, kai Antrojo pasaulinio karo metais okupavo šį miestą, skelbia „The Guardian“.

10:30 Rusijos pajėgos sutrikdė internetą

Pranešama, kad Rusijos okupuotoje teritorijoje pietiniame Chersono regione neveikia beveik visas mobilusis ryšys ir internetas, sekmadienį pranešė Ukrainos vidaus reikalų ministerija. Dėl paslaugų teikimo sutrikdymo kaltinamos Rusijos pajėgos.

Tuo metu Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerija sekmadienį pareiškė, jog Rusija naudoja trolių fabriką, kad socialinėje žiniasklaidoje skleistų dezinformaciją apie karą Ukrainoje ir taikytųsi į užsienio politikus.

Ministerija šio tyrimo rezultatais planuoja pasidalinti su socialiniais tinklais. Ji teigia nustačiusi, kad atlyginimus gaunantys „trolių“ fabriko darbuotojai taikosi į politikus, taip pat į muzikantus ir muzikos grupes įvairiose šalyse, įskaitant Didžiąją Britaniją, Pietų Afriką ir Indiją.

Jie naudojasi internetinėmis platformomis, kad užverbuotų ir valdytų naujus rėmėjus, kurie vėliau taikosi į Kremliaus kritikų paskyras socialiniuose tinkluose ir juose rašo komentarus, kuriuose reiškiamas pritarimas Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir karui Ukrainoje.

10:00 JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Kyjive susitiko su V. Zelenskiu

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi Kyjive susitiko su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu.

Ankstų sekmadienio rytą V. Zelenskio biuro paskelbtame vaizdo įraše matyti N. Pelosi su Kongreso delegacija, besilankanti Ukrainos sostinėje. JAV Atstovų Rūmų pirmininkę lydėjo, be kita ko, kongresmenai Jasonas Crow, Jimas McGovernas ir Adamas Schiffas.

„Sveikinu jus visus“, – pareiškė delegacijai V. Zelenskis.

N. Pelosi vėliau pareiškė: „Manome, kad lankomės čia tam, kad padėkotume jums už jūsų kovą už laisvę. Esame ties laisvės siena ir jūsų kova yra kova už kiekvieną. Pasižadame remti jus tol, kol ši kova bus užbaigta.“

Apie JAV Atstovų Rūmų pirmininkės vizitą anksčiau nebuvo skelbta.

Plačiau skaitykite čia.

09:45 Po Rusijos atakų Ukrainoje trūksta degalų

Savaitgalį visoje Ukrainoje prie degalinių rikiavosi vairuotojų eilės, kol vyriausybė stengiasi išspręsti degalų trūkumo problemą, kurią sukėlė Rusijos išpuoliai prieš naftos infrastruktūrą.

„Eilės ir kylančios kainos degalinėse matomos daugelyje mūsų šalies regionų. Okupantai sąmoningai naikina degalų gamybos, tiekimo ir saugojimo infrastruktūrą“, – penktadienį savo naktiniame kreipimesi sakė prezidentas Volodymyras Zelenskis.

Benzino trūkumas turės įtakos perkeltųjų ukrainiečių pastangoms grįžti į savo namus. Pagalbos agentūros teigė, kad dėl degalų trūkumo vis sunkiau pristatyti maistą ir kitus humanitarinius reikmenis visoje šalyje. Didžioji dalis humanitarinės pagalbos yra atvežama iš užsienio ir gabenama sunkvežimiais dideliais atstumais.

V. Zelenskis sakė, kad dėl Rusijos vykdomos Ukrainos jūrų uostų blokados atsargos negali būti atgabentos tanklaiviais.

09:33 Iš apsiaustos Mariupolio gamyklos evakuota mažiausiai 20 civilių

Mažiausiai 20 civilių, įskaitant kelis vaikus, šeštadienį pavyko išvykti iš Rusijos pajėgų apsiausto metalurgijos įmonės „Azovstal“ komplekso Ukrainos pietrytiniame Mariupolio uostamiestyje ir tai gali būti ilgai laukiamos didesnio masto evakuacijos iš paskutinio miesto gynėjų bastiono pradžia.

Ankstesnės pastangos evakuoti žmones iš šio komplekso, kuriame, pasak vietos kovotojų, vis dar glaudžiasi šimtai civilių, buvo bergždžios.

Kompleksą ginančio pulko „Azov“ kovotojai pareiškė, kad išvyko 20 civilių, kurie galbūt vyksta į Zaporižę – už maždaug 225 kilometrų į šiaurės-vakarus nuo Mariupolio esantį Ukrainos miestą.

„Priešo artilerija visą naktį [į šeštadienį] bombardavo kompleksą“, – pareiškė „Azov“ vado pavaduotojas Sviatoslavas Palamaras.

„Paliaubos, turėjusios prasidėti [šeštadienį] 6 val. (vietos ir Lietuvos laiku), prasidėjo tik 11 val. Nuo tada abi šalys jų laikėsi“, – pažymėjo jis.

„Evakuacijos konvojus, kurio mes tikėjomės 6 val. ryto, atvyko tik 18 val. 25 min.Pulkas „Azov“ tebešalina griuvėsius, kad civiliai galėtų ištrūkti, – pareiškė S. Palamaras. – Tikimės, kad ši procedūra tęsis ir mes sugebėsime evakuoti visus civilius.“

Išsamesnės informacijos apie evakuotųjų būklę kol kas nėra.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienio vakare paskelbtame vaizdo įraše pareiškė, jog Kyjivas „daro viską, kas įmanoma, siekdamas užtikrinti, kad evakuacijos iš Mariupolio misija būtų įvykdyta“.

09:15 Švedija kaltina Rusijos lėktuvą pažeidus šalies oro erdvę

Rusijos žvalgybinis lėktuvas penktadienį buvo trumpam pažeidęs Švedijos oro erdvę, šeštadienį pranešė Švedijos gynybos pareigūnai.

„Rusų orlaivis AN-30 penktadienio vakare pažeidė Švedijos oro erdvę“, – rašoma Švedijos gynybos ministerijos paskelbtame pranešime, kuriame taip pat nurodoma, kad ministerijos pareigūnų grupės stebėjo incidentą ir padarė atitinkamų nuotraukų.

Pasak ministerijos, lėktuvas skrido į rytus nuo Bornholmo – Danijai priklausančios Baltijos jūros salos, – o po to pasuko link Švedijos teritorijos.

„Pažeisti Švedijos oro erdvę yra visiškai nepriimtina“, – pareiškė gynybos ministras Peteris Hultqvistas, kurį citavo valstybinė televizija SVT.

„Toks veiksmas yra neprofesionalus ir, atsižvelgiant į bendrą saugumo padėtį, visiškai netinkama. Švedijos suverenumo turi būti gerbiama visais atvejais“, – pridūrė ministras, kurio šalis po Rusijos pradėtos invazijos į Ukrainą ėmė svarstyti galimybę įstoti į NATO.

09:00 Rusijos raketa sunaikino kilimo-tūpimo taką Odesos oro uoste

Rusijos pajėgų paleista raketa šeštadienį sunaikino kilimo ir tūpimo taką Odesos oro uoste pietinėje Ukrainos dalyje, platformoje „Telegram“ pranešė Odesos srities administracijos vadovas Maksymas Marčenka.

Anot jo, per šį smūgį niekas nenukentėjo. 

„Šiandien priešas smogė pakrantės gynybos sistemos „Bastion“ raketa, kuri buvo paleista iš Krymo. Buvo sunaikintas Odesos oro uosto kilimo ir tūpimo takas. Ačiū Dievui, niekas nenukentėjo“, – pareiškė srities administracijos vadovas platformoje paskelbtame vaizdo įraše.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Rusija sustabdė gamtinių dujų tiekimą Suomijai

Rusija šeštadienį sustabdė gamtinių dujų tiekimą Suomijai, pranešė suomių valstybinė valstybinė dujų bendrovė...

Putino bunkerio iliuzijos Premium

Kai leidai atimti savo laisves, esi apsuptas nemokšiškumo, buko banditizmo, skurdo, beširdiškumo ir...

G. Kasparovas: pakeisti imperialistinę Rusijos žmonių mąstyseną gali tik šoko terapija

Vienintelė galimybė pakeisti imperialistinę Rusijos žmonių mąstyseną, leidusią Kremliui pradėti karą...

Verslo aplinka
2022.05.20
E. Macronas paskyrė naujus užsienio reikalų ir gynybos ministrus

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas penktadienį paskyrė naujus užsienio reikalų, švietimo ir gynybos...

Verslo aplinka
2022.05.20
Turkija pareiškė toliau kalbėsianti su Vakarais dėl Suomijos ir Švedijos narystės NATO

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas penktadienį pareiškė, kad kalbasi su Vakarų šalių lyderiais...

Verslo aplinka
2022.05.20
Vokietija prieštarauja bendro ES skolinimosi Ukrainos atstatymui idėjai 3

Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris penktadienį atmetė bet kokios formos bendrą Europos...

Verslo aplinka
2022.05.20
Suomiai ir estai SkGD terminalą nuomosis iš amerikiečių

Suskystintų gamtinių dujų tiekimą Suomijai, Estijai ir platesniam regionui užtikrins iš amerikiečių...

Rinkos
2022.05.20
„Azov“ pulko vadas: Ukrainos kariuomenė įsakė „Azovstal“ likusiems kariams nutraukti kovą

Kyjivas įsakė likusiems Ukrainos kariams, tebesantiems apsiaustoje Mariupolio metalurgijos gamykloje...

Verslo aplinka
2022.05.20
G7 skirs beveik 20 mlrd. USD pagalbos paketą Ukrainai

Didysis septynetas (G-7) susitarė dėl 19,8 mlrd. USD (18,7 mlrd. Eur) vertės paramos paketo Ukrainai,...

Verslo aplinka
2022.05.20
G. Schroederis traukiasi iš „Rosneft“ 3

Buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis, pastaruoju metu spaudžiamas atsisakyti pareigų rusiškose...

Verslo aplinka
2022.05.20
Kariuomenės vadas: NATO atgrasymo ir gynybos struktūra regione bus patobulinta

NATO patobulins atgrasymo ir gynybos struktūrą rytiniame sparne po birželį Madride vyksiančio Aljanso...

Verslo aplinka
2022.05.20
PSO patvirtino kinų „CanSinoBIO“ vakciną nuo COVID-19

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį leido naudoti kinų gamintojo „CanSinoBIO“ skiepus nuo...

Verslo aplinka
2022.05.20
Portugalija žada apmokestinti sandorius kriptovaliutomis

Portugalija planuoja užtaisyti teisinę spragą, dėl kurios virtualus turtas tapo itin patrauklus kriptovaliutų...

Rinkos
2022.05.20
Rusija šantažuoja toliau blokuoti maisto eksportą, jei nebus panaikintos sankcijos 7

Dmitrijus Medvedevas, anksčiau vieną kadenciją Vladimirą Putiną pakeitęs Rusijos prezidento poste, o dabar...

Pramonė
2022.05.20
Pentagono pareigūnas: Rusijos karas Ukrainoje gali tęstis ilgą laiką

Vienas Pentagono aukšto rango pareigūnas ketvirtadienį sakė, kad Rusijos karas Ukrainoje galėtų tęstis ilgą...

Verslo aplinka
2022.05.20
G. Kasparovas: Rusijos visuomenė dar nesupranta, kad pralaimi karą Ukrainoje

Rusijos visuomenė dar nesupranta, kad pralaimi karą Ukrainoje, o Vladimiro Putino diktatūra to neišgyvens,...

Verslo aplinka
2022.05.20
Kinija skatina nuo COVID ribojimų kenčiančią ekonomiką

Kinijoje dideliu mastu sumažinto palūkanos būsto paskoloms, šaliai kovojant su neigiamu ekonominiu poveikiu...

Rinkos
2022.05.20
Vokietijos finansų ministras: pasaulinės stagfliacijos tikimybė didėja

Pusės amžiaus senumo išbandymus primenančios stagfliacijos tikimybė pasauliniu mastu didėja, skelbia agentūra...

Finansai
2022.05.20
Ketvirtadienį nustatyti 134 nauji COVID-19 atvejai

Praėjusią parą nustatyti 134 nauji COVID-19 atvejai, nė vienas žmogus nemirė, rodo penktadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.05.20
Vakarai ieško kelių, kaip iš Ukrainos išvežti pasaulio rinkai skirtus grūdus Premium

Rusijos agresija prieš Ukrainą kartu su sausromis ir vis dar nepasibaigusia koronaviruso pandemija kelia...

Verslo aplinka
2022.05.20

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku