Lietuvoje visiškai patikimais galima laikyti 564 paramos fondus

Iš daugiau kaip 1.350 Lietuvoje veikiančių paramos fondų bei organizacijų 564 galima vadinti patikimomis.
Tiek fondų neturi sąsajų su bankrutavusiomis ar teismuose dalyvaujančiomis organizacijomis, juose įdarbintas bent 1 darbuotojas, yra pateikę finansines ataskaitas už 2020 m., rodo atvirų duomenų platformos Okredo ir duomenų analitikos bendrovės Scorify labdaros ir paramos fondų apžvalga.
Apžvalgoje nurodoma, kad 614 organizacijų yra pateikusios savo 2020 m. finansines ataskaitas, o 132 turi neigiamų verslo sąsajų fondų vadovai ar steigėjai yra susiję su bankrutuojančiomis įmonėmis, turi turto areštų ar kaip atsakovai dalyvauja teismuose.
Pasak Gerdos Jurkonienės, Okredo vadovės, artėjant gyventojų pajamų mokesčių deklaravimo pabaigai, įvairios paramą gaunančios organizacijos kviečia joms skirti dalį gyventojų pajamų mokesčio, tačiau gyventojai turėtų atidžiau patyrinėti, kam žada skirti savo paramą.
Gyventojai turėtų kelti kelis svarbius klausimus ar organizacija turi darbuotojų, ar yra pateikusi Registrų centrui 2020 m., o galbūt ir 2021 m. finansinę ataskaitą, ar jos interneto puslapyje bei socialinių tinklų paskyrose yra pateikiamos naujienos apie organizacijos veiklą, galbūt įkelta veiklos ataskaita, pranešime teigia G. Jurkonienė.
Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad prasidėjus Rusijos karui su Ukraina, Lietuvoje įsikūrė nemažai naujų organizacijų, kurios renka paramą ir skirią ją ukrainiečiams, tačiau įvertinti tokių organizacijų patikimumą galima matyti, jei jos atsiskaito apie savo veiklą savo rėmėjams, dalinasi naujienomis, aiškiai komunikuoja socialiniuose tinkluose.
Pernai 739 organizacijos gavo 2,2 mln. Eur paramos iš 1,2% skiriamo gyventojų pajamų mokesčio.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti