S. Skvernelis siūlo galvoti apie papildomus mokesčius biudžeto išlaidoms kompensuoti

Dėl Rusijos karo Ukrainoje grįžus diskusijoms dėl sovietinių monumentų Lietuvoje pašalinimo, Saulius Skvernelis sako, jog tai reikėtų padaryti neliečiant karių palaidojimo vietų. Buvęs premjeras taip pat siūlo svarstyti naujų lėšų į biudžetą surinkimo būdų, siekiant kompensuoti augančias išlaidas.
Kova su paminklais niekada nebuvo labai protinga ir perspektyvi, tačiau šiandien turime kitokią situaciją: turime iš tikrųjų nesuvokiamą, sveiku protu neįmanomą XXI amžiuje karinę agresiją su genocido akivaizdžiais požymiais iš Rusijos pusės ir galbūt atėjęs tinkamas laikas pasižiūrėti arba revizuoti, ar dar kas neišlikę tokio, kur iš tikrųjų būtų galima desovietizuoti, Žinių radijui penktadienį sakė Demokratų sąjungos Vardan Lietuvos lyderis.
Vis dėlto jis pabrėžė, kad dalis sovietinių atminimo simbolių yra kapinėse ir kvietė nekovoti su mirusiais juos perlaidojant.
Su mirusiais kovoti čia tikrai nematau prasmės. Galbūt monumentus reikėtų šalinti, bet neliesti palaidojimo vietų, jas pažymėti specialiais ženklais, lentomis, pažyminčiomis, kad tai yra tokiame istoriniame etape žuvę kariai, žmonės ir tikrai neužsiiminėti perlaidojimais, kalbėjo parlamentaras.
Tikrai nemanau, kad tai reikėtų daryti net ir tokiomis sąlygomis. Neturėtume demonstruoti mes, kad esame tokia pat valstybė, kaip ta, kuri šiandien yra paskelbusi karą žmogiškumui, pridūrė jis.
Apie tai, jog sieks panaikinti apsaugą sovietiniams monumentams, pranešė kelios savivaldybės, tarp jų Raseinių rajonas ir Klaipėda. Uostamiestyje yra monumentas apie 700 sovietų karių palaidojimo vietoje.
Išsamiau apie tai rašoma čia.
Siūlo galvoti apie mokesčių pokyčius
Augant valstybės išlaidoms dėl infliacijos ir karo Ukrainoje turi būti ieškoma ir tvarių būdų užtikrinti biudžeto pajamas, teigė S. Skvernelis. Politikas siūlo neatidėlioti ir peržiūrėti mokesčius, taip pat galvoti apie kapitalo, prabangos bei progresinius mokesčius.
Vienas dalykas, kas mane labiausiai galbūt neramina ir baugina, tai kad šių metų biudžete, kokios išlaidos yra daromos, kas yra būtina nuo gynybos iki paketo socialinio arba antiinfliacinio, kurį pristatė, kalbama apie milžiniškas išlaidas, bet nieko nėra kalbama apie tvarų pajamų užtikrinimą į biudžetą, Žinių radijui penktadienį sakė parlamentaras.
Jis pabrėžė, kad tai bus didžiulis iššūkis, nes valstybė negalės visą laiką gyventi skolon.
Galiausiai ta skola pradės ir smaugti mus, įspėjo jis.
Pasak jo, reikia imtis valdančiųjų atidėliojamos mokesčių sistemos peržiūros ir galvoti apie kapitalo, prabangos mokesčius, toliau kurti progresinę mokesčių sistemą.
Vyriausybė prieš savaitę pristatė antiinfliacinių priemonių planą, kuriuo siekiama sušvelninti kainų augimą. Jame numatyti siūlymai didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD), senatvės pensijas, šalpos išmokas, vaiko pinigus, plėsti šildymo kompensacijų gavėjų ratą, sušvelninti dujų ir elektros kainų augimą gyventojams.
Seimas po pateikimo taip pat yra pritaręs biudžeto pataisoms, kuriomis išlaidas gynybai siūloma didinti iki 2,52% bendrojo vidaus produkto (BVP).
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti