Kremliaus kritikas A. Navalnas pasiųstas už grotų dar 9-eriems metams

Rusijos teismas antradienį kalinamą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną pripažino kaltu dar dvejose bylose. Jam paskirta dar devynių metų laisvės atėmimo bausmė sugriežtinto režimo kalėjime.
Pranešimas yra atnaujintas situacijos kontekstu, A. Navalno citata.
45-erių A. Navalnas atliks devynerių metų laisvės atėmimo bausmę griežto režimo kolonijoje, paskelbė teisėja Margarita Kotova per posėdį, surengtą pataisos kolonijoje netoli Maskvos, kur yra laikomas opozicionierius, atliekantis pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę.
Rusijos teismas A. Navalną apkaltino lėšų grobstymu ir nepagarba teismui.
A. Navalnas vykdė sukčiavimą, tai yra svetimo turto pasisavinimą apgaulės būdu ir piktnaudžiaujant pasitikėjimu, paskelbė teisėja Margarita Kotova. Jos žodžius citavo AFP reporteris, dalyvaujantis teismo posėdyje, surengtame pataisos kolonijoje netoli Maskvos, kur yra laikomas A. Navalnas.
Įžeisdamas teisėją Navalnas parodė nepagarbą teismui, reporteris citavo teisėjos Margaritos Kotovos žodžius.
Paskelbus verdiktą policija prie kolonijos buvo sulaikiusi A. Navalno advokatus, iš įvykio vietos pranešė AFP reporteris.
Naują bausmę opozicionierius atliks griežto režimo kolonijoje, kur sąlygos bus daug griežtesnės. Dabartinė ir nauja bausmė bus atliekamos vienu metu.
A. Navalnas savo kaltės nepripažįsta ir sako, kad yra baudžiamas už iššūkį 69 metų V. Putinui.
Putinas bijo tiesos, visuomet taip sakydavau. Kova su cenzūra, tiesos perdavimas Rusijos žmonėms visuomet būdavo mūsų prioritetas, sakoma po nuosprendžio paskelbimo socialiniame tinkle Instagram opozicionieriaus paskyroje publikuotame pranešime.
Skirta ir bauda
Rusijos opozicionieriui taip pat skirta 1,2 mln. rublių (10.500 eurų) bauda.
Kremliaus kritikas pasirodė improvizuotoje teismo salėje vilkėdamas juodą kalinio uniformą. Žurnalistai į salę nebuvo įleisti ir stebėjo posėdį vaizdo ryšiu gretimoje patalpoje.
Opozicionierius atidžiai klausėsi, kaip teisėja M. Kotova skaito nutartį ir kai kada šypsodavosi, sakė AFP reporteris.
Tyrėjai kaltino A. Navalną panaudojus asmeninėms reikmėms kelis milijonus JAV dolerių, paaukotų jo politinėms organizacijoms.
Vakarų šalys įsitikinusios, kad opozicionierius A. Navalnas 2020 m. rugpjūtį Rusijoje buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga Novičiok.
A. Navalnas buvo gydomas Berlyne, bet po kelių mėnesių sugrįžo į Maskvą ir buvo iškart suimtas. Praėjusių metų vasarį jis buvo nuteistas kalėti pustrečių metų už tai, kad pažeidė senoje byloje dėl sukčiavimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas, kai po apnuodijimo buvo išskraidintas gydytis į Vokietiją.
Daugybė šalių yra paskelbusios pareiškimus, kuriuose ragino Maskvą pateikti atsakymus dėl A. Navalno apnuodijimo. Rusijai dėl opozicionieriaus apnuodijimo yra paskelbtos Vakarų sankcijos. Maskva tvirtina, kad su opozicionieriaus apnuodijimu ji niekaip nesusijusi.
Pats A. Navalnas dėl išpuolio prieš jį apkaltino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.
A. Navalnui už minties laisvę yra skirta Europos Parlamento Sacharovo premija.
Trypiama opozicija
Rusija vykdo beprecedentį susidorojimą su opozicija.
Iki įkalinimo A. Navalnas buvo pagrindinis Rusijos opozicijos veikėjas. Jo komanda paskelbė daugybę žurnalistinių tyrimų apie Rusijos elito turtus ir sisteminę valdžios korupciją. Šie tyrimai platformoje YouTube sulaukdavo milijonų peržiūrų.
Po A. Navalno suėmimo jo politinės organizacijos visoje šalyje buvo paskelbtos ekstremistinėmis ir uždarytos. Daugelis jo svarbių padėjėjų pabėgo iš Rusijos, baimindamiesi persekiojimo.
Rusijos valdžia taip pat padidino spaudimą nepriklausomoms žiniasklaidos priemonėms ir nevyriausybinėms organizacijoms. Daugelis jų buvo paskelbtos užsienio agentėmis, kitos pačios nutraukė veiklą, bijodamos persekiojimo.
Ne viena žiniasklaidos priemonė buvo uždaryta Rusijai priėmus drakonišką įstatymą, draudžiantį skleisti melagingą informaciją apie karą Ukrainoje.
Siekdama dar griežčiau kontroliuoti vidaus auditorijai prieinamą informaciją, Rusija šį mėnesį apribojo prieigą prie socialinių tinklų Twitter, Facebook ir Instagram, taip pat blokavo kelių nepriklausomų žiniasklaidos priemonių tinklalapius.
VŽ primena, kad A. Navalnas pasisakė prieš V. Putino pradėtą karą Ukrainoje. Jis ragino rusus protestuoti ir nebūti išsigandusių bailių tauta.
Sulaikymus per opozicijos protestus stebinti grupė OVD-Info nurodo, kad nuo karo pradžios vasario 24-ąją per Ukrainai palaikyti skirtas demonstracijas Rusijoje buvo sulaikyta daugiau kaip 15.000 žmonių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti