G. Landsbergis: gali būti plečiamas nuo SWIFT atjungtų Rusijos bankų sąrašas

Trečiadienį ES atjungus septynis Rusijos bankus nuo pasaulinio SWIFT tinklo, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad bankų šiame sąraše gali atsirasti ir daugiau.
Tarp septynių bankų, atjungtų nuo tarpbankinio susirašinėjimo sistemos, šiuo metu yra antras pagal dydį Rusijos skolintojas VTB Bank, taip pat Bank Otkritie, Novikombank, Promsvyazbank, Rossiya Bank, Sovcombank ir VEB (Vnesheconombank).
Praktiškai visi sutarę, kad yra derinamas naujas sankcijų paketas, kuris apimtų tiek ir papildomas pavardes, tiek ir tam tikrus sektorius, įmones. Neatmetame galimybės, kad gali būti plečiamas ir bankų sąrašas, kurie yra atjungti nuo SWIFT mokėjimų sistemos, spaudos konferencijoje sekmadienį teigė G. Landsbergis.
Politinė valia judėti toliau tikrai egzistuoja, pridūrė ministras.
Vis dėlto kada tikimasi sulaukti naujo sankcijų paketo, G. Landsbergis teigti nesiryžo.
Nenoriu sudaryti nepagrįstų lūkesčių. Turiu vilties, kad tai bus greitai, bet derinimo procesai užtrunka. Akivaizdžiausius taikinius jau esame sankcionavę, tad dabar diskusija dėl kiekvieno naujo yra sudėtingesnė, sakė jis.
Pasak ministro, šiuo metu vyksta intensyvios diskusijos dėl sankcijų iškastiniam kurui, o Europos Komisija esą jau pradėjusi ruoštis importo iš tam tikrų sektorių atsisakymui.
Svarbus elementas yra G7 vaidmuo, kurio formate vyksta dar atskiros diskusijos dėl sankcijų. Pavyzdžiui, Kanados žingsniai dėl naftos sankcionavimo, jos importo atsisakymo iš Rusijos yra labai stiprus signalas, kad atsiranda konsensuso paieška einant į iškastinių industrijų importą. Per diskusijas tai buvo naudojama kaip argumentas, kad pirmus žingsnius esame žengę ir galima eiti tolyn, kalbėjo G. Landsbergis.
Taip pat skaitykite: VŽ paaiškina: kas yra SWIFT griežčiausia finansinė sankcija Rusijai
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti