Zaporožės atominėje elektrinėje kilo gaisras, vis dar vyksta aršūs mūšiai dėl jos

Publikuota: 2022-03-03
Atnaujinta 2022-03-04 06:06
 • Rusijos pajėgos užėmė Ukrainos pietinį Chersono miestą, teigia vietos pareigūnai. Tai būtų pirmas didelis miestas, kritęs nuo Maskvos įsiveržimo pradžios prieš savaitę.
 • Tarptautinio baudžiamojo teismo Hagoje prokuroras paskelbė oficialiai pradėjęs tyrimą dėl galimų karo nusikaltimų Ukrainoje.
 • Mariupolio meras skelbia apie humanitarinę miesto katastrofą.
 • Antrasis Rusijos ir Ukrainos derybų ratas baigėsi be apčiuopiamų rezultatų: yra tik sprendimai dėl humanitarinių koridorių organizavimo.
 • Išplėstas sankcionuojamų rusų oligarchų sąrašas.
 • Rusijoje blokuojami „Facebook“, „Twitter“, BBC ir kiti naujienų portalai.
 • Zaporožės AE dėl apšaudymų kilo gaisras, gresia branduolinė katastrofa.

embedgallery::https://foto.vz.lt/embed/1332?placement=

06:06 Perkeliame naujienų srautą

Visas penktadienio žinias sekite šioje naujienų juostoje.

06:05 TATENA padėtį stebi 24 val. per parą

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) dėl rimtos situacijos Zaporožės atominėje elektrinėje pervedė savo incidentų ir ekstremalių situacijų centrą į "visą parą ir 7 dienas per savaitę veikiantį reagavimo režimą", pranešė agentūra socialiniame tinkle "Twitter". 

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Agentūra palaiko ryšius su Ukrainos valdžios institucijomis dėl elektrinėje vykstančio gaisro, nurodo CNN.

06:01 JAV energetikos sekretorė: aktyvuota Reagavimo į branduolinius incidentus grupė

AV energetikos sekretorė Jennifer Granholm tviteryje pranešė, kad kalbėjosi su Ukrainos energetikos ministru apie padėtį Zaporožės atominėje elektrinėje. Pasak jos, JAV aktyvavo Reagavimo į branduolinius incidentus grupę ir stebi padėtį kartu su Gynybos departamentu, JAV branduolinio reguliavimo komisija ir Baltaisiais rūmais. Kol kas radiacijos lygis normalus, praneša CNN. „Netoli objekto nepastebėjome jokių padidėjusių radiacijos rodmenų. Elektrinės reaktorius saugo tvirtos apsauginės konstrukcijos, o reaktoriai saugiai sustabdomi“, – sakė J. Granholm.

05:38 JK: V. Putino neapgalvotas elgesys gali kelti „tiesioginę grėsmę visos Europos saugumui“

Rusijai užpuolus Zaporožės atominę elektrinę Ukrainoje, Jungtinė Karalystė ragina surengti skubų JT Saugumo Tarybos posėdį. Penktadienio vakarą Ministro Pirmininko Boriso Johnsono biuras pareiškė, kad Rusijos Prezidento Vladimiro Putino neapgalvotas elgesys gali kelti „tiesioginę grėsmę visos Europos saugumui“.

05:23 Baltieji rūmai: kol kas žinių apie padidėjusį radiacijos lygį nėra

Du Baltųjų rūmų pareigūnai teigia, kad naujausia informacija rodo, jog Zaporožės atominės elektrinės komplekse Ukrainoje „nėra jokių padidėjusio radiacijos lygio požymių“, praneša CNN.

05:09 Energogrado meras: Zaporožės atominėje elektrinėje yra sužeistųjų

 „Praėjusį vakarą, kažkur apie 16.30 val., priešo šarvuočių kolona prasiveržė į miestą, nuvažiavo tiesiai prie atominės elektrinės ir pradėjo kone be perstojo šaudyti atominės elektrinės pastatus. Kilo gaisras. Yra sužeistų. Neturiu informacijos apie sužeistųjų skaičių. Apie jų būklę: yra ir sunkiai sužeistų. Nėra galimybės jų nuvežti į ligoninę“, – sakė Energogrado meras Dmytro Orlovas, kurį cituoja „Unian“.

Jis pabrėžė, kad užpuolikai neleidžia ugniagesiams gesinti gaisro.

„Padėtis labai kritiška“, – nurodo meras.

04:58 TATENA: radiacijos lygis prie Rusijos užpultos Ukrainos atominės elektrinės nepakitęs

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) penktadienį pranešė, kad spinduliuotės lygis prie Rusijos pajėgų užpultos Zaporožės atominės jėgainės Ukrainos pietuose išlieka „nepakitęs“.

Agentūra nurodė, kad jos generalinis direktorius Mariano Grossi susisiekė su Ukrainos premjeru Denysu Šmyhaliu ir Ukrainos atominės energetikos priežiūros institucija bei jėgainę valdančia bendrove.

„Esminė“ infrastruktūra atominėje elektrinėje, kuri yra didžiausia Europoje, nebuvo paveikta gaisro, TATENA citavo vietos pareigūnų pateiktą informacija.

„Jėgainės personalas imasi veiksmų padariniams mažinti“, – per „Twitter“ parašė agentūra.

M. Grossi „ragina sustabdyti jėgainės naudojimą ir perspėja apie didelį pavojų, jeigu bus smogta reaktoriams“, sakoma kitoje tviterio žinutėje.

04:42 Zaporožės atominėje elektrinėje pažeista branduolinė sauga, ugniagesiai neįleidžiami

Ihoris Murašovas, laikinai einantis elektrinės generalinio direktoriaus pareigas, pareiškė, kad Zaporožės atominėje elektrinėje buvo pažeista branduolinė sauga, praneša „Unian“.

„Darome viską, kas įmanoma, tačiau gaisras tęsiasi, ugniagesiai neįleidžiami. Kyla didžiulė rizika. Gamykloje vyksta kovos. Reaktoriams gresia pavojus“, – pabrėžė jis.

04:15 J. Bidenas susisiekė su V. Zelenskiu dėl padėties Zaporožės atominėje elektrinėje

JAV prezidentas Joe Bidenas vėlai ketvirtadienį pasikalbėjo su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu apie padėtį šios šalies pietuose esančioje atominėje elektrinėje, kuri, kaip nurodė vietos pareigūnai, yra šturmuojama Rusijos pajėgų, pranešė vienas aukšto rango amerikiečių pareigūnas.

Pasak jo, abu prezidentai pasikalbėjo pasipylus pranešimams, kad Zaporožės atominė jėgainėje, kuri yra didžiausia Europoje, kilo gaisras, kai ją atakavo Rusijos pajėgos.

04:05 R. Kadyrovo daliniai šturmuoja Zaporožės atominę elektrinę

Apie tai agentūrai „Unian“ pranešė atominės elektrinės darbuotojai.

Šiuo metu viduje vyksta kova Ukrainos kariuomene.

„Neabejotinai tai Kadyrovo daliniai. Dabar jie bandys elektrinę užminuoti ir šantažuoti visą Europą“, – sakė atominės elektrinės darbuotojai.

03:53 Pagaliau ugniagesiai buvo praleisti prie Zaporožės atominės elektrinės

Apie tai pranešė Zaporožės regiono valstybinės administracijos vadovas Oleksandras Staruchas.

„Ugniagesiai buvo praleisti“, – trumpai parašė jis savo „Facebook“ puslapyje, nurodo „Unian“.

03:42 TATENA jau bendrauja su Ukrainos vadovybe

Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) tviteryje pranešė, kad „žino apie pranešimus apie Zaporožės atominės elektrinės apšaudymą“ ir kad dėl susidariusios padėties palaiko ryšius su Ukrainos valdžios institucijomis, praneša CNN.

03:30 Baltieji rūmai atidžiai stebi sutuaciją

Baltųjų rūmų pareigūnas sako, kad jie stebi Zaporožės atominę elektrinę, kurioje, Ukrainos pareigūnų teigimu, kilo gaisras, nes Rusijos kariai puola „iš visų pusių“, praneša CNN.

02:50 Zaporožės AE gaisro gelbėtojai negali gesinti, nes rusai į juos šaudo

Rusijos okupantai  pataikė į Zaporožės AE pirmąjį bloką. Apie tai pranešė elektrinės spaudos tarnybos atstovas Andrijus Tuzas. Gelbėtojai negali pradėti gesinti gaisro, nes į juos šaudoma iš arti.

„Zaporožės atominėje elektrinėje kilo gaisras! Ugniagesiai negali patekti į gaisro vietą ir pašalinti padarinių – į juos šaudoma iš arti. Pirmajame energijos bloke jau fiksuotas smūgis“, – sakė Tuzas.

Jis teigė, kad prieš savaitę įrenginys vis dar buvo prijungtas prie elektros tinklo, o prieš kelias dienas buvo perkeltas į įprastinės techninės priežiūros būseną.

„Branduolinis kuras yra branduolinio reaktoriaus viduje. Jis dar nebuvo iškrautas. Be to, centrinėje salėje taip pat yra branduolinio kuro perkrovimo ir laikymo baseinas, kuriame yra rinkiniai su uranu ir branduoliniu kuru“, – sakė jis ir pabrėžė, kad kyla pavojus pažeisti apsauginį sluoksnį, praneša „Unian“.

Informacijos apie radiacinio fono pažeidimą kol kas negauta.

02:43 Pentagono atstovas: „Rusus suglumino ryžtingas ukrainiečių pasipriešinimasi“

Pentagono spaudos sekretorius Johnas Kirby gyrė Ukrainos pajėgų pasipriešinimą. 

„Jie drąsiai kaunasi gatvėse ir už savo miestų ribų ir kovoja labai kūrybingai“, – sakė J. Kirby, duodamas interviu CNN žurnalistui.

Kalbėdamas apie Rusijos vilkstinę, kuri, regis, sustojo už Kijevo ribų, J. Kirby sakė manantis, kad Rusija tebėra sutelkusi dėmesį į sostinės apgulties užbaigimą.

„Šį rytą, mūsų vertinimu, Rusijos pajėgos vis dar buvo maždaug už 25 km nuo miesto centro, tačiau jos bando priartėti, – sakė jis. – Jie vis dar yra už miesto ribų, bet mes vis dar manome, kad jų tikslas yra bandyti apsupti Kijevą ir galiausiai jį užimti.“

Nepaisant to, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, jog invazija „vyksta pagal planą“, J. Kirby pateikė kitokį vertinimą.

„Rusai buvo sugluminti, jie nusivylę, juos stabdė ir juos pristabdė griežtas bei ryžtingas ukrainiečių pasipriešinimas. Taip pat manome, kad jie patys suklupo, – kalbėjo jis. – Jie susiduria su logistikos ir palaikymo problemomis. Jiems trūksta degalų, kai kuriems jų kariams trūksta maisto. Juos nustebino tai, veiksmingai ukrainiečiai gynė savo miestus ir žmones.“

02:06 Dega Zaporožės atominė elektrinė

Apie tai savo „Telegram“ kanale pranešė Energodaro meras Dmytro Orlovas.

„Grėsmė pasaulio saugumui! Dėl nuolatinio didžiausios Europoje atominės elektrinės pastatų ir blokų  apšaudymo Zaporožės atominė elektrinė dega!“ – sakė jis.

01:50 Zaporožės AE prieigose vyksta smarkūs mūšiai

Penktadienio naktį Zaporožės atominės elektrinės (AE) pakraštyje vyksta įnirtingi susirėmimai, praneša „Unian“. Tai pareiškė Energodaro meras Dmytro Orlovas.

„Mūsų pajėgos ginasi. Apie nukentėjusiuosius yra žinoma, tačiau kol kas negalime įvardyti tikslaus jų skaičiaus ir būklės dėl susiklosčiusių aplinkybių“, – rašė jis.

Prie Energodaro, kur yra Zaporožės AE, priešo pajėgos priartėjo jau kovo 2 d. Gyventojai masiškai išėjo pasitikti priešo ir neleido jam įžengti į miestą.

Kovo 3 d. meras D. Orlovas pranešė, kad prie miesto artėja priešo kolona, sudaryta iš daugiau kaip 100 sunkiasvorių transporto priemonių. Vėliau jis pridūrė, kad Zaporožės srities Energodaro mieste vyko mūšiai prie kelio užkardos, priešo sviediniai pataikė į gyvenamuosius namus, o viename iš jų kilo gaisras. Buvo sužeistų civilių.

Vėlų kovo 3 d. vakarą buvo pranešta, kad priešo technikos kolona pajudėjo Zaporožės atominės elektrinės, kuri yra didžiausia Europoje, kryptimi.

01:35 Rusijoje blokuojami „Facebook“, „Twitter“, „Meduza“ ir kiti naujienų portalai

„Unian“ pranešė apie problemas, susijusias su prieiga prie „Meduza“ svetainės, taip pat – prie „Facebook“, kurio prieinamumas yra apie 30%. Užblokuotų sąrašą papildė ir „Twitter“ – šio ištekliaus prieinamumas siekia tik 17%.

Kad minėtos interneto svetainės nepasiekiamos dėl blokavimo, patvirtino „GlobalCheck“. Jų teigimu, blokuojant tikriausiai buvo panaudotos „Roskomnadzor“ naudojamos techninės kovos su grėsmėmis priemonės).

Rusijoje taip pat nebeveikia BBC rusiškos tarnybos svetainė. „GlobalCheck“ duomenimis, jo prieinamumas yra 17%, o tai gali reikšti, kad jis buvo užblokuotas.

„Radio Liberty“ ir „Deutsche Welle“ taip pat turi prieigos problemų. Daugeliui naudotojų taip pat nepavyko atidaryti „App Store“ ir „Google Play“ programėlių parduotuvių.

01:22 Kijeve nugriaudėjo ypač stiprus sprogimas

Penktadienio naktį Ukrainos sostinėje nugriaudėjo galingas sprogimas, kuris buvo girdimas daugelyje rajonų.

Apie tai „Unian“ pranešė liudininkai, kurie šiuo metu yra Kijeve. Nurodoma, kad sprogimo išvakarėse mieste nebuvo paskelbtas oro pavojus, todėl manoma, kad suveikė Ukrainos priešlėktuvinė gynyba.

01:15 Ukrainos kariuomenė sunaikino priešo pajėgas Chersono oro uoste

Ukrainos prezidento patarėjas Oleksijus Arestovičius apibendrino kovo 3 d., aštuntosios karo su Rusija dienos, rezultatus.

„Tai buvo sunki diena, bet ją baigiame optimistiškai“, – rašė jis savo „Facebook“ paskyroje, nurodydamas svarbiausius Ukrainos kariuomenės dienos pasiekimus.

„Netoli Nikolajevo šiandien visą dieną Rusijos kariškius persekiojome, laukdami, kol jie persigrupuos. Vakare jie atvyko prie Peskų kaimo regiono rytuose. Mūsų vaikinai juos atakavo „Grads“. Chersone atakuotas oro uostas, kuriame buvo apie 1.000 kariškių, 20 sraigtasparnių, 200 automobilių. Kiek jų ten liko, tikslinama“, – O. Arestovičių cituoja naujienų portalas „Unian“.

00:51 Rusai užgrobė Chersono televizijos bokštą

Pranešama, kad Rusijos kariai perėmė Chersono televizijos bokštą.

„Kai rusai negali pasiekti tikrų tikslų, jie susitelkia į netikrus televizijos reportažus. Užgrobę televizijos bokštą Chersone, jie planuoja šou: Rusijos kariai teikia humanitarinę pagalbą, o iš Krymo atvežti netikri „vietiniai gyventojai“ rengia netikrą „demonstraciją“ už Chersono regiono „susijungimą“ su Krymu“ – „Twitter“ kanale rašo Dmytro Kuleba, Ukrainos užsienio reikalų ministras.

00:14 Čekija leido savo piliečiams vykti kautis į Ukrainą

Čekijos piliečiams, išvykusiems į Ukrainą ir padedantiems gintis nuo Rusijos invazijos, tėvynėje atsakomybė nebegrės.

„Galime garantuoti bausmės netaikymą prezidento sprendimu“, – po susitikimo su prezidentu Milošu Zemanu žurnalistams sakė ministras pirmininkas Petras Fiala.

Čekijos įstatymai draudžia šalies piliečiams tarnauti kurios nors kitos šalies kariuomenėje. Pažeidėjams gresia iki penkerių metų laisvės atėmimo. Norintys kovoti užsienyje privalo prašyti prezidento suteikti išimtį.

Prezidentūra iki šiol užregistravo apie 300 tokių prašymų. Dar 100 žmonių pateikė prašymus Gynybos ministerijai.

00:06 Ukrainos pabėgėliams suteikta galimybė gyventi ir dirbti ES

Ukrainos vidaus reikalų ministerija pranešė, kad pabėgėliai iš Ukrainos galės trejus metus gyventi, mokytis ir dirbti ES šalyse, praneša BBC Rusų redakcija. Jeigu karo veiksmai Ukrainoje užsitęstų, terminas būtų pratęstas dar dvejiems metams.  

Ministerijos skaičiavimais, šiuo metu apie 454.000 Ukrainos piliečių yra Lenkijoje, 116.000 Vengrijoje ir 67.000 Slovakijoje. Be to, 79.000 asmenų pasitraukė į Moldovą, kuri nepriklauso Europos Sąjungai ir tik ketvirtadienį pateikė paraišką įstoti į Bendriją.

Pasak BBC, tai rimtas taisyklių sušvelninimas Ukrainos piliečiams. Iki šiol jie galėjo įvažiuoti į ES valstybes be vizos, bet tik trims mėnesiams ir be galimybės dirbti.

00:01 Ukrainiečiai sunaikino 20 Rusijos karinių transporto priemonių

Ukrainos gynybos ministerija pranešė, kad ketvirtadienį netoli Hostomelio oro pajėgų bazės sunaikino 20 Rusijos karinių transporto priemonių. 

Socialiniuose tinkluose paskelbtuose vaizdo įrašuose matyti, kaip ukrainiečių kariai eina pro apgadintas ir degančias transporto priemones, pažymėtas V ženklu, kuris rodo, kad jos buvo tarp Rusijos pajėgų, atvykusių iš Baltarusijos.

 CNN nustatė geolokaciją ir patikrino vaizdo įrašų autentiškumą vietovėje, esančioje maždaug už penkių mylių nuo Hostomelio oro uosto.

23:48 Rusijos naikintuvai pažeidė Švedijos oro erdvę

Švedijos užsienio reikalų ministerija pranešė iškviesianti Rusijos atstovus pasiaiškinti dėl šalies oro erdvės pažeidimo, trečiadienį įvykdyto keturių rusų naikintuvų.

Nors Rusijos orlaiviai jau ne pirmą kartą pažeidė Šiaurės valstybės oro erdvę, trečiadienio incidentas pritraukė daugiau dėmesio, atsižvelgiant į Rusijos invaziją į Ukrainą.Karas Ukrainoje

Pasak Švedijos oro pajėgų, oro erdvės „pažeidimas“ buvo „trumpalaikis“, tačiau buvo pakelti švedų reaktyviniai lėktuvai „JAS 39 Gripen“, užfiksavę incidentą ir nufotografavę du naikintuvus – du Su-24 ir du Su-27.

23:29 Rusijos reitingas dar labiau priartėjo prie „šlamšto“ kategorijos

Reitingų agentūra „S&P“ ketvirtadienį sumažino Rusijos reitingą nuo „BB+“ iki „CCC“ ir, nepraėjus nė savaitei po paskutinio reitingo sumažinimo, dar labiau priartino jį prie „šlamšto“ kategorijos, praneša „Reuters“. Pagrindinė priežastis – smarkiai išaugusi nemokumo rizika.

23:01 Apšaudomas Energogradas, kur veikia Zaporožės AE

Rusijos pajėgos Ukrainoje apšaudo Energogrado miestą, kur veikia didžiausia Europoje Zaporožės atominė elektrinė, praneša „dw.com“, remdamasis Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjo Antono Geraščenkos pranešimu kanale „Telegram“. Ministerijos atstovo teigimu, link Energogrado artėja Rusijos tankai.

22:32 Rusija pareikalavo Vakarų užtikrinti jos diplomatinių atstovybių apsaugą

Rusijos užsienio reikalų ministerija (URM) pareikalavo, kad Europos ir Šiaurės Amerikos valstybių vadovybės užtikrintų užsienyje esančių Rusijos įstaigų apsaugą, nes padažnėjo provokacijų bei vandalizmo aktų prieš Rusijos diplomatines atstovybes ir konsulatus, grasinimų diplomatams, praneša Rusijos valstybinė naujienų agentūra „Interfax“.

Rusijos URM pažymėjo, kad tai vyksta „dirbtinai Vakarų pučiamai kolektyvinei rusofobiškai isterijai prisidengiant specialiąja operacija Ukrainoje“. VŽ primena, kad Rusijoje, nušviečiant pastarųjų dienų įvykius Ukrainoje, uždrausta vartoti žodį „karas“ – vietoje jo reikia naudoti terminą „specialioji operacija“.

22:21 V. Zelenskis V. Putinui: „Susėsk su manim, pasakyk, ko tu bijai?“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis kviečia Kremliaus vadovą Vladimirą Putiną į tiesiogines derybas.

„Jei nenori bėgti (su savo kariuomene iš Ukrainos), sėskis su manimi prie derybų stalo, aš turiu laiko“, – tarptautinėje spaudos konferencijoje žurnalistams sakė V. Zelenskis, kurį cituoja Vokietijos naujienų portalas ntv.de.

„Bet ne 30 metrų atstumu, kaip su E. Macronu ar O. Scholzu – juk esu kaimynas, – pridūrė V. Zelenskis. –  Aš nekandu. Esu normalus vaikinas. Susėsk su manimi ir pasakyk, ko bijai.“

22:03 Mariupolio padėtis ketvirtadienio vakarą

Mariupolyje ir apskrityje nėra mobilaus ryšio, todėl sunku įvertinti nuostolius, savo feisbuko paskyroje rašo Pavlo Kirilenko, Donecko srities valstybės administracijos vadovas.

„Mariupolis vėl užpultas. Okupantai apšaudė mažiausiai du mikrorajonus, pataikė į ligoninę ir supermarketą. Mieste nėra elektros, vandens ir šilumos tiekimo, užblokuoti maisto pristatymo keliai.

Rusija nori surengti tokią pačią blokadą, kaip naciai, kai buvo apsiautę Leningradą. Stengiamės ieškoti kelių produktų pristatymui. Sužeista apie 70 žmonių. Tikslaus skaičiaus negalime nustatyti, nes mieste ir aplinkiniuose rajonuose nėra mobilaus ryšio. Vakare Rusija „Grad“ raketomis apšaudė Torecko miestą, buvo pažeista elektros perdavimo ir dujų skirstymo linijos, mieste nebeveikia katilinės“, – teigė P. Kirilenko.

21:45 JK Gynybos sekretorius: Rusija smarkiai atsilieka nuo grafiko

JK Gynybos sekretorius Benas Wallace‘as paprieštaravo anksčiau V. Putino išsakytiems teiginiams, kad Rusijos vykdoma invazija Ukrainoje „vyksta pagal planą“.

„Nepaisant pasibaisėtinos kasdienės destrukcijos ir civilinių teritorijų bombardavimo, ukrainiečiai dienomis išeina kovoti, persigrupuoti pajėgas jie netgi kai kur atmušinėja priešą atgal, jie tęsią kovą“, – B. Wallace‘ą cituoja „Sky News“.

„Rusijos pusėje kaupiasi ne tik ilgas mirčių, tačiau ir dezertyrų bei pasidavimų sąrašas, reikšminga dalis jų kovinės technikos ir šarvuočių jau sunaikinta“, – teigė jis.

B. Wallace‘as taip pat akcentavo faktą, kad Rusijos pajėgoms nepavyko užimti Kijevo, o progresą reikšmingai stabo logistiniai iššūkiai ir kuro bei maisto trūkumas, dėl kurių Rusija „reikšmingai atsilieka nuo grafiko“.

21:29 Azijos infrastruktūros investicijų bankas stabdo veiklą Rusijoje ir Baltarusijoje

Azijos investicinis infrastruktūros bankas (AIIB) sureagavo į karą Ukrainoje: paskelbė stabdantis ir ketinantis peržiūrėti savo operacijas Rusijoje ir Baltarusijoje.

Institucija tokį sprendimą priėmė pažymėdama, kad ji pati yra sukurta tarptautinės sutarties pagrindu, todėl tarptautinės teisės viršenybė „yra pačioje mūsų institucijos širdyje“.

„Šiomis aplinkybėmis, siekiant apsaugoti banko interesus, valdyba nusprendė, kad visos veiklos, susijusios su Rusija ir Baltarusija yra stabdomos ir peržiūrimos“, – teigia banko valdyba.

Plačiau apie tai rašoma čia.

21:27 Naujai JAV sankcionuojamų oligarchų sąrašas: 

 • Nikolajus Tokarevas su žmona Galina, dukra Maja, bei dvi jo valdomos prabangaus NT kompanijos.
 • Borisas Rotenbergas su žmona Karina bei sūnumis Romanu ir Borisu.
 • Arkadijus Rotenbergas su sūnumis Pavelu ir Igoriu, bei dukra Lilija.
 • Sergėjus Čemezovas su žmona Jekaterina, sūnumi Stanislavu ir įdukra Anastasija.
 • Igoris Šuvalovas ir penkios jo kompanijos, žmona Olga, bei sūnus Jevgenijus ir jo valdomos kompanijos, privatus lėktuvas, bei dukra Marija su jos kontroliuojama kompanija.
 • Jevgenijus Prigožinas su jo valdomomis trimis kompanijomis, žmona Polina bei dukra Liubov ir sūnumi Pavelu.
 • Dmitrijus Peskovas, V. Putino atstovas spaudai.
 • Ališeris Usmanovas ir jo kontroliuojama superjachta.

20:54 EVT pirmininkas: neskraidymo zona virš Ukrainos yra „vienas žingsnis per toli“

Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Chrales'is Michelis interviu CNN metu teigė, kad neskraidymo zonos virš Ukrainos paskelbimas padidintų trečiojo pasaulinio karo riziką ir yra „vienas žingsnis per toli“.

EVT vadovas sakė, kad ES stengiasi suteikti paramą Ukrainai, įsitraukia į diplomatines diskusijas.

20:52 JK įvedė sankcijas dar vienam oligarchui bei buvusiam vicepremjerui

Jungtinė Karalystė ketvirtadienio vakarą paskelbė įvednati sankcijų režimą dar vienam Kremliui artimam oligarchui Alisheriui Usmanovui ir buvusiam Rusijos vicepremjerui Igoriui Šuvalovui.

Abu veikėjai, kurių turtas bendrai vertinamas 19 mlrd. USD (per 17 mlrd. Eur), turi „reikšmingų interesų JK ir palaiko glaudžius ryšius su Kremliumi“, sakoma Britanijos užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Sankcijos jiems įsigalioja „nedelsiant“, pridūrė ministerija.

20:46 Tūkstančiai Rusijos mokslininkų pasmerkė karą Ukrainoje

Beveik 7.000 Rusijos mokslininkų, matematikų ir akademikų ketvirtadienį pasirašė prezidentui Vladimirui Putinui adresuotą atvirą laišką, kurio pareiškė „ryžtingą protestą“ prieš Kremliaus pradėtą karą Ukrainoje.

Didžiulis pasipiktinimas, kilęs pasaulyje dėl prieš savaitę prasidėjusios Maskvos invazijos, jau paveikė įvairias mokslines iniciatyvas, įskaitant Tarptautinę kosminę stotį (TKS), taip pat Rusijos ir Europos planus pasiųsti marsaeigį į Raudonąją planetą.

„Mes, Rusijos Federacijoje dirbantys mokslininkai matematikai, reiškiame ryžtingą protestą prieš Rusijos armijos pradėtą karinį įsiveržimą į Ukrainą“, – pabrėžiama atvirame laiške, antradienį paskelbtame naujienų tinklapyje trv-science.ru.

20:40 Rusijos oligarchams – naujos sankcijos iš JAV

Jungtinės Valstijos ketvirtadienį įves papildomų sankcijų Rusijos oligarchams, teigia šaltiniais besiremdamos naujienų agentūros AFP ir „Bloomberg“.

JAV sankcijos atitiks ankstesnes ES priemones prieš turtingiausius Rusijos veikėjus ir jas išplės draudimu įvažiuoti į JAV. Be to, oligarchams nebus leidžiama perleisti savo turto šeimos nariams.

ES sankcijomis baudžiamas valstybinės naftos milžinės „Rosneft“ vykdomasis direktorius Igoris Sečinas ir naftotiekių monopolininkės „Transneft“ vadovas Nikolajus Tokarevas. Į „juodąjį sąrašą“ taip pat įtrauktas metalų pramonės magnatas Aleksejus Mordašovas, milijardierius Ališeras Usmanovas ir Genadijus Timčenka. Sąraše taip pat yra įtakingi bankininkai Michailas Fridmanas ir Piotras Avenas.

Plačiau skaitykite čia.

20:37 Kanada pasirengusi priimti neįvardijamą skaičių pabėgėlių

„Šiandien skelbiu naują programą, kuri, nepaisant biurokratijos, paspartins ukrainiečių atvykimą į saugią vietą“. – paskelbė tviteryje Seanas Fraseris, Kanados imigracijos ministras, pažymėdamas, kad atvykėliams bus suteikta galimybė dirbti. Pasak jo, nauja tvarka įsigalios po dviejų savaičių.

20:32 Pentagonas: apie 90% Rusijos karių, buvusių prie Ukrainos sienos, jau šalies viduje

Pentagonas skaičiuoja, kad apie 90% Rusijos pajėgų, kurios buvo dislokuotos prie Ukrainos sienos, dabar kariauja šalyje, praneša CNBC.

Vienas aukšto rango JAV gynybos pareigūnas, kuris CNBC komentavo anonimiškai, teigė, kad Rusijos pajėgos yra maždaug 26 kilometrai į šiaurę nuo Kijevo. Jo manymu, Kremlius ketina apsupti Ukrainos sostinę.

20:22 M. Podliakas: yra tik sprendimai dėl humanitarinių koridorių

„Antrasis derybų ratas baigėsi. Deja, Ukraina dar nepasiekė jai reikalingų rezultatų. Yra tik sprendimai dėl humanitarinių koridorių organizavimo“, – per „Twitter“ parašė Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas.

20:20 Rusijos kanalas „Dožd“ užsidarė transliuodamas baletą „Gulbių ežeras“

Po pranešimų apie kanalo „Dožd“ uždarymą, pastarasis savo transliaciją ketvirtadienį baigė rodydamas baleto „Gulbių ežeras“ transliaciją.

Šis baletas visada buvo rodomos Sovietų Sąjungos televizijų po generalinio sekretoriaus mirties, kol buvo renkamas naujas valstybės vadovas, taip pat buvo transliuojamas per 1991 metais vykusio valstybės perversmo prieš M. Gorbačiovo valdžią metu.

Liberalus Rusijos televizijos kanalas „Dožd“ ketvirtadienį pranešė, kad laikinai stabo darbą, gavęs valdžios nurodymą nutraukti savo veiklą dėl transliacijų apie Maskvos invaziją į Ukrainą.

„Mums reikia jėgų, kad iškvėptume ir suprastume, kaip dirbti toliau. Labai tikimės, kad grįšime į eterį ir tęsime savo darbą“, – socialiniuose tinkluose parašė tinklo generalinė direktorė Natalija Sindejeva.

20:13 JT: daugiau nei 10 mln. žmonių gali tekti palikti savo namus

Jungtinės Tautos (JT) prognozuoja, kad daugiau nei 10 mln. žmonių gali palikti savo namus Ukrainoje, iš jų 4 mln. gali apsistoti kaimyninėse šalyse.

Stephanas Dujarricas, JT generalinis sekretorius, pažymėjo, kad organizacija humanitarinę pagalbą Ukrainai teikia su minimaliais trikdžiais, nes šiuo metu trūksta prieigos prie visų karo paveiktų zonų.

20:10 Ukrainos kariuomenė: baltarusių daliniams duotas įsakymas įžengti į Ukrainos teritoriją

Ukrainos kariuomenė mano, kad Baltarusijos daliniams, sutelktiems prie sienos su Ukraina, buvo duotas įsakymas įsiveržti į šalies teritoriją, rašo „Sky News“.

Rusija jau naudoja Baltarusijos teritoriją raketų smūgiams į Ukrainą paleisti, iš ten taip pat į šalį veržiasi Rusijos pajėgos.

19:54 J. Bidenas prašys kongreso suteikti papildomą 10 mlrd. USD paramą Ukrainai

JAV prezidentas Joe Bidenas kongresui pateikė įstatymo projektą, kuriuo siekiama skirti papildomą 10 mlrd. USD vertės paramos paketą Ukrainai, praneša „Reuters“.

Ši parama būtų įtraukta į platesnį išlaidų projektą, kuriame taip pat siūloma 22,5 mlrd. USD skirti šalis kovai su koronaviruso pandemija, o 10 mlrd. USD būtų numatyti pagalbai Ukrainai.

19:48 V. Putinas: Rusijos karinė operacija Ukrainoje vyksta pagal planą

Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad Maskvos „specialioji karinė operacija“ Ukrainoje „vyksta pagal planą“, ir paliepė per šią invaziją žuvusių rusų karių šeimoms išmokėti dideles kompensacijas.

„Noriu pasakyti, kad specialioji karinė operacija vyksta griežtai pagal tvarkaraštį, pagal planą“, – V. Putinas sakė atidarydamas Saugumo tarybos posėdį.

19:44 Vaizdai iš subombarduoto Černihivo

19:42 Derybos baigėsi be didelių rezultatų, bus tęsiamos toliau

Derybos tarp Rusijos ir Ukrainos delegacijų baigėsi be rezultatų, tačiau iš karto sutarta rengti trečią derybų raundą, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Skelbiama, kad abi pusės „pasiekė supratimą“ kalbat apie humanitarinių koridorių civiliams gyventojams būtinybę, tačiau jokio kito proveržio pasiekta nebuvo.

19:31 JAV pareigūnas: Rusija pademonstravo ryžtą sąmoningai smūgiuoti civiliams

Rusija savo invazijos į Ukrainą metu jau pademonstravo, kad yra pasiryžusi sąmoningai taikytis į civilinius objektus, CNN teigė vienas aukšto rango JAV gynybos pareigūnas, nepanoręs būti įvardintu.

Anot jo, vis dažniau smogiama civilinei infrastruktūrai, televizijos bokštams, sąmoningai taikomasi į gyvenamuosius rajonus.

„Vienas iš dalykų, kuriuos mes akivaizdžiai matėme Kijeve ir Chrakive, yra jų dažnėjantys smūgiai vyriausybiniams pastatams, o pajėgoms pamažu artėjant prie populiacijos centrų, matome vis dažnėjantį bombardavimą“, – sakė pareigūnas.

19:22 Antskrydžio Černihive aukų skaičius padidėjo iki 33, dar 18 sužeista

Pasak Ukrainos vidaus reikalų ministerijos patarėjo Antono Geraščenko žinutės telegram tinkle, per antskrydį Černihive ketvirtadienį žuvo 33 žmonės, ištraukti 18 sužeistųjų.

Žuvusių ir nukentėjusių paieška toliau tęsiama.

19:10 V. Zelenskis NATO: uždarykite oro erdvę, arba duokite naikintuvų mums

Kalbėdamas spaudos konferencijoje Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar kartą paragino NATO šalis įvesti neskraidymo zoną virš Ukrainos, o jei to padaryti negalima, suteikti Ukrainos pajėgoms papildomų ginklų ir naikintuvų tą padaryti patiems.

„Kiek dar žmonių turės būti susprogdinti? Kiek dar rankų, kojų ir galvų turės būti nutraukta, kol ryšitės uždaryti dangų? Kiek jums dar reikia? Pasakykite, mes suskaičiuosime iki to momento. Jei jums nepakanka jėgų to padaryti, duokite lėktuvų mums“, – kalbėjo V. Zelenskis.

19:00 Moldova pasirašė paraišką stoti į ES

Moldova ketvirtadienį pasirašė prašymą narystei Europos Sąjungoje ir įteikė jį pirmininkaujančios Prancūzijos atstovui.

Apie paraiškos pasirašymą savo „Twitter“ paskyroje pranešė šalies prezidentė Maia Sandu.

18:58 „Lukoil“ ragina ieškoti „diplomatinių išeičių“ Rusijos kare su Ukraina

Antras didžiausias Rusijos naftos išgavėjas „Lukoil“ tapo pirmąja Rusijos bendrove, viešai išsižadėjusia konflikto Ukrainoje.

„Lukoil“ direktorių taryba reiškia susirūpinimą dėl besitęsiančių tragiškų įvykių Ukrainoje ir giliausią užuojautą visiems, paliestiems šios tragedijos“, – bendrovė teigia savo internetiniame puslapyje patalpintame pranešime. – Mes raginame nedelsiant nutraukti ginkluotą konfliktą ir pilnai remiame jo sprendimą derybų keliu, diplomatinėmis priemonėmis.“

Bendrovė veiklą Ukrainoje vykdė iki 2017 m.

Iki šiol panašius pareiškimus buvo paskelbęs kitas Rusijos oligarchas ir buvęs „Rusal“ pagrindinis akcininkas Olegas Deripaska.

18:56 TATENA ragina Rusiją „nutraukti veiksmus“ Ukrainos branduoliniuose objektuose

Jungtinių Tautų branduolinės energetikos priežiūros institucija ketvirtadienį paragino į Ukrainą įsiveržusią Maskvą „nutraukti visus veiksmus“ šalies branduoliniuose objektuose, įskaitant Černobylio atominės elektrinės katastrofos vietą.

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) valdytojų tarybos rezoliucijoje taip pat „smerkiami Rusijos Federacijos veiksmai Ukrainoje, įskaitant branduolinių objektų kontrolės perėmimą jėga ir kitus smurto veiksmus“, rodo naujienų agentūrai AFP atsiųsta teksto kopija.

35 narių taryba rezoliuciją priėmė tvirta dauguma: „už“ balsavo 26 šalys, o „prieš“ – tik Rusija ir Kinija, pranešė diplomatinis šaltinis.

18:54 Vaizdai iš subombarduoto Mariupolio

18:46 Stabdomas „Novatek“ krovinių priėmimas SGD terminale

Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė „Klaipėdos nafta“ (KN) informavo SGD terminalo naudotojus, kad nuo kovo 3 d. SGD terminale stabdomas „Novatek“ krovinių priėmimas.

KN vertinimu, į ES sankcijų sąrašą įtrauktas Genadij Timchenko, vadovaujantis ES teisės normomis, gali būti laikomas „Novatek“ grupės kontroliuojančiu asmeniu. Turimais duomenimis „Novatek“ grupės įmonės tiekia SGD krovinius SGD terminalo naudotojams. Pritaikytos sankcijos numato draudimą subjektams dalyvauti veikloje, kurios tikslas ar poveikis yra išvengti ribojančiųjų priemonių.

Nors KN pati neturi sudariusi sutarčių su „Novatek“ ar jos grupės susijusiomis įmonėmis, bendrovė savo iniciatyva susisiekė su SGD terminalo paslaugomis besinaudojančiomis kompanijomis ir paprašė užtikrinti sankcijų taikymą savo veikloje. Nesant informacijos, kad SGD terminalo naudotojai laikosi sankcijų, „Novatek“ krovinių priėmimas SGD terminale stabdomas.

18:38 Černihive 22 žmonės žuvo per bombardavimą

Ukrainos Černihivo mieste 22 žmonės žuvo per ketvirtadienį vykusį miesto bombardavimą, paskelbė ukrainiečių gelbėtojų tarnybos. Šis skaičius veikiausiai nėra pilnas, nes vargu ar gelbėtojams pavyko rasti visus žuvusius ir nukentėjusius.

Gelbėtojai tęsia gelbėjimo darbus, rašo „The Guardian“.

18:31 Mažėjant paklausai, pasienyje mažėja vilkikų eilės

Vilkikų eilės Lietuvos pasienyje su Baltarusija mažėja dėl kasdien vis labiau menkstančių vilkikų srautų sparčiai trūkinėjant prekybos ryšiams su Rusija ir Baltarusija, sako Edmundas Daukantas, Lietuvos logistų ir ekspeditorių asociacijos „Lineka“ prezidentas.

Savaitės pradžioje VŽ kalbinti ekspertai sakė, kad dėl Rusijos ekonominės ir politinės izoliacijos, trukdžių važiuoti kol kas nėra, tačiau užsakymai stringa.

„Prasidėjus Rusijos karui prieš Ukrainą visi girdėjome raginimus boikotuoti rusiškas prekes. Prekybos tinklai neilgai truko tų prekių atsisakyti visiškai. Savaime suprantama, kad jei tos prekės nėra užsakinėjamos, sunkvežimiai jų ir neveža. Nevertėtų pamiršti ir to, jog panašūs sentimentai figūruoja ir kitoje sienos pusėje“, – pridūrė „Linekos“ vadovas.

18:07 ES sutiko suteikti pabėgėliams iš Ukrainos laikiną apsaugą

Europos Sąjunga sutiko suteikti laikiną apsaugą pabėgėliams, pasitraukusiems iš karo apimtos Ukrainos, ketvirtadienį  po bloko vidaus reikalų ministro susitikimo pranešė pareigūnai.

Susitikime dalyvavusi ES vidaus reikalų komisarė Ylva Johansson per „Twitter“ parašė, kad tai yra „istorinis sprendimas“.

„Europos Sąjunga suteiks laikiną apsaugą visiems, pabėgusiems nuo karo Ukrainoje“, – sakė šiuo metu Bendrijai pirmininkaujančios Prancūzijos vidaus reikalų ministras Geraldas Darmaninas.

18:01 V. Zelenskis: jei Ukraina kris, Rusija atsigręš į Baltijos šalis

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį perspėjo Vakarus padidinti karinę pagalbą jo šaliai ir pabrėžė, jog jeigu Kyjivas neatsilaikytų, vėliau Kremliaus agresija būtų nukreipta prieš kitas Europos valstybes.

„Jeigu neturite galios uždaryti oro erdvės, tuomet duokit man lėktuvų! – per spaudos konferenciją ragino V. Zelenskis. – Jeigu, neduok Dieve, mūsų nebeliktų, tuomet ateitų Latvijos, Lietuvos, Estijos eilė. Patikėkite manimi.“

17:58 Vokietijos ekonomikos ministras pasisakė prieš Rusijos energijos importo embargą

Vokietijos ekonomikos ministras pasisakė prieš Rusijos energijos importo embargą, pareikšdamas, kad tai gali kelti pavojų socialinei sanglaudai jo šalyje.

Vokietija apie pusę anglių ir dujų importo gauna iš Rusijos, taip pat trečdalį reikalingo naftos kiekio.

Robertas Habeckas, kuris taip pat yra ir Vokietijos vicekancleris, ketvirtadienį pareiškė, kad jo šalis turi „išsilaisvinti nuo Rusijos energijos importo“, tačiau pripažino, kad tai užtruks.

17:56 I. Šimonytė su JK užsienio sekretore aptarė paramą Ukrainai

Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį su Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretore Liz Truss aptarė pagalbą Ukrainai, tolesnį sankcijų Rusijai ir Baltarusijai griežtinimą bei NATO rytinio flango gynybos stiprinimą, pranešė Vyriausybė.

„Didvyriškai besipriešinančiai Ukrainai būtina didinti visokeriopą paramą. Vakarų pasaulis tapo kaip niekada vieningas – turime bendrą tikslą sustabdyti agresorių“, – pabrėžė I. Šimonytė.

17:41 Kanada įveda 35% mokestį importui iš Rusijos ir Baltarusijos

Kanada dėl Maskvos invazijos į Ukrainą ketvirtadienį atšaukė ypatingąjį prekybos statusą Rusijai ir Baltarusijai, todėl importui iš šių šalių bus taikomas 35% muito tarifas, paskelbė ministro pirmininko pavaduotoja Chrystia Freeland.

„Kanada bus pirmoji valstybė, atšaukianti Kanados įstatyme numatytą privilegijuotos prekybos partnerės statusą Rusijai ir Baltarusijai“, – spaudos konferencijoje sakė Ch. Freeland.

Dėl to Rusijai ir Maskvos sąjungininkei Baltarusijai „bus taikomas 35% mokestis jų eksportui į Kanadą“, sakė vicepremjerė. Pasak jos, Rusija ir Baltarusija prisijungs prie Šiaurės Korėjos – vienintelės pasaulio valstybės, neturėjusios tokio statuso.

17:34 Ukraina: visi šeši laivo „Helt“ įgulos nariai išgelbėti

Ketvirtadienį pranešta, kad dėl sprogimo netoli Odesos uosto nuskendo Estijos krovininis laivas „Helt“.

Viktoras Vyšniovas, Ukrainos jūreivystės administracijos vadovo pavaduotojas, teigė, kad visi šeši įgulos nariai buvo išgelbėti Ukrainos gelbėtojų laivo, rašo „The Guardian“.

Visi šeši jūreiviai buvo nugabenti į Černomorsko ligoninę dėl patirto sušalimo.

17:22 Po pranešimų apie stabdomą veiklą, rusai šluoja „Ikea“ parduotuves

Kiek anksčiau ketvirtadienį Švedijos prekybos tinklui „Ikea“ paskelbus apie stabdomą veiklą Rusijoje ir Baltarusijoje, daugybė rusų suskubo šluoti parduotuves, kol jos dar neužsidarė.

Šiose šalyse gamintoja turi beveik 15.000 darbuotojų, 17 parduotuvių ir tris gamyklas (Rusijoje).

„Karas jau padarė didžiulį poveikį žmonėms. Jis taip pat kelia rimtų tiekimo grandinių ir prekybos sąlygų sutrikimų. Dėl visų šių priežasčių „Ikea“ nusprendė laikinai stabdyti veiklą Rusijoje,“ – sakoma bendrovės pranešime naujienų agentūrai AFP.

17:11 Londonas V. Putinui: dar ne per vėlu sustabdyti invaziją

Jungtinės Karalystės gynybos ministras Benas Wallace'as ketvirtadienį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pareiškė, kad „dar ne per vėlu sustabdyti“ įsiveržimą į Ukrainą.

Praėjusią savaitę V. Putino nurodymu prasidėjus antpuoliui, Londonas ėmėsi įvairiais būdais bausti Maskvą – be kita ko, paskelbė sankcijas rusų bankams.

„Žinia prezidentui Putinui yra tokia: „Sustokite. Dar ne per vėlu sustabdyti tai, ką darote“, – sakė B. Wallace'as per spaudos konferenciją su Estijos kolega Kalle Laanetu.

Britų gynybos sekretorius Rusijos lyderio veiksmus pavadino „neteisėtais“ ir perspėjo V. Putiną, kad jis rizikuoja „būti izoliuotas ne vieną dešimtmetį“.

17:04 Automobilių gamintoja „Volkswagen“ stabdo gamybą ir eksportą Rusijoje, praneša CNN.

Kiti automobilių gamintojai, „Ford“ ir „Renault“ teigia, kad laikinai negamins Rusijoje, o „Jaguar“, „Land Rover“ ir „Volvo“ pranešė, kad nutraukia siuntų gabenimą.

17:01 Skelbia apie prasidėjusias Rusijos-Ukrainos atstovų derybas

Pranešama,, kad derybos tarp Ukrainos ir Rusijos delegacijų jau prasidėjo.   

16:57 Rusijos liberali televizija „Dožd“ nutraukia transliacijas

Liberalus Rusijos televizijos kanalas „Dožd“ ketvirtadienį pranešė, kad laikinai stabo darbą, gavęs valdžios nurodymą nutraukti savo veiklą dėl transliacijų apie Maskvos invaziją į Ukrainą.

„Mums reikia jėgų, kad iškvėptume ir suprastume, kaip dirbti toliau. Labai tikimės, kad grįšime į eterį ir tęsime savo darbą“, – socialiniuose tinkluose parašė tinklo generalinė direktorė Natalija Sindejeva.

16:48 Ukrainiečiai „eBay“ pardavinėja užimtus rusų tankus ir jų dalis

Ukrainiečiai į elektroninės prekybos platformą „eBay“ suskubo kelti skelbimus ir pardavinėti užimtus Rusijos karinių pajėgų tankus, o prašomos kainos prasideda nuo 3.500 USD. Taip pat yra skelbimų, kuriuose siūlomos ir atskiros tankų dalys.

Socialiniuose tinkluose paskutiniu metu apstu vaido įrašų, kuriuose matoma apleista Rusijos akrinė technika, o ukrainiečių ūkininkai nutempinėja techniką traktoriais.

Ukrainos antikorupcinė tarnyba trečiadienį taip pat paviešino dekretą, kuriame skelbiama, kad deklaruoti užimtų ar kitaip pasisavintų Rusijos karo mašinų nereikės, nes nebuvo įvykdytas pirkimo/įsigijimo sandoris.

16:36 Londono biržos kliringo namai paskelbė „VTB Capital“ nemokiu

Londono akcijų biržos kliringo namai „LHC Limited“ paskelbė, kad Rusijos banko VTB prekybos padalinys yra nemokus – nesugebėjo įvykdyti savo įsipareigojimų kliringo namams.

„LCH Limited“ šiandien, 2022 m. kovo 3 d., informavo apie „VTB Capital“, nemokumą“, – bendrovės pranešimą rinkos dalyviams cituoja „Reuters“.

Rusijos banko padalinys dar praėjusią savaitę buvo suspenduotas, tai reiškia, neteko galimybės pirkti ar parduoti vertybinius popierius Londono akcijų biržoje.

16:34 E. Macronas po pokalbio su V. Putinu: jis nusiteikęs užimti visą šalį

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį dalyvavo dar viename 1,5 valandos trukusiame pokalbyje telefonu su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, pranešė Eliziejaus rūmai. Abu lyderiai kalbėjosi jau trečią kartą nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios vasario 24 dieną.

E. Macrono padėjėjas sakė, kad Prancūzijos lyderis mano, jog Ukrainai „blogiausia dar priešakyje“ ir kad V. Putinas atrodo nusiteikęs užimti visą šalį.

V. Putinas per pokalbį dar kartą pareiškė, kad Rusiją siekia „denacifikuoti“ Ukrainą, sakė Prancūzijos lyderio padėjėjas. Anot jo, V. Putino komentarai buvo „sukrečiantys ir nepriimtini“.

„Prezidentas pasakė jam, kad tai melas“, – teigė E. Macrono padejėjas.

Kaip kiek vėliau pranešė Sophie Pedder, „The Economist“ Paryžiaus biuro vadovė, pokalbį iniciavo pats V. Putinas.

16:28 Lenkija didina išlaidas gynybai iki 3% BVP

Lenkija, besiribojanti su karo apimta Ukraina, ateinančiais metais savo išlaidas gynybai padidins iki 3% bendrojo vidaus produkto, ketvirtadienį pranešė vicepremjeras Jaroslawas Kaczynskis.

Šiuo metu Varšuvos karinis biudžetas sudaro 2,2% bendrojo vidaus produkto.

„Pateiksime pataisą – trys procentai [gynybos] biudžetui, pradedant nuo ateinančių metų. Paskui didinsime jį dar labiau“, – per debatus parlamente dėl Rusijos invazijos į Ukrainą sakė J. Kaczynskis, kuris taip yra valdančiosios konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderis.

16:23 Sakartvelas oficialiai paprašė ES narystės

Sakartvelas ketvirtadienį oficialiai paprašė suteikti narystę Europos Sąjungoje, pranešė šios Kaukazo valstybės premjeras, Europos Parlamentui anksčiau pritarus karo krečiamos Ukrainos analogiškiems siekiams.

„Šiandien pateikėme prašymą dėl ES narystės“, – sakoma ministro pirmininko Iraklio Garibašvilio pranešime, paskelbtame jam pasirašius atitinkamą raštą.

„Sakartvelas yra Europos valstybė ir toliau svarbiai prisideda prie jos apsaugos ir plėtros“, – pridūrė premjeras.

16:23 Tarptautinio baudžiamojo teismo tyrėjai iš Hagos išvyko į Ukrainą

Hagoje įsikūrusio Tarptautinio baudžiamojo teismo tyrėjų komanda išvyko į Ukrainą rinkti galimų Rusijos vykdomų karo nusikaltimų įrodymų, pranešė „The Guardian“.

Komanda išvyko praėjus keletui valandų po to, kai tyrėjas Karimas Khanas paskelbė apie pradedamus rinkti karo nusikaltimų įkalčius ir įrodymus pradedamam formaliam tyrimui.

„Vakar subūrėme komandą, o šiandien jie jau keliauja į Ukrainą“, – kiek anksčiau ketvirtadienį rašė tyrėjas.

16:18 Estija laikinai grąžina sienų kontrolę pasienyje su Latvija

Estijos vyriausybė nusprendė laikinai grąžinti sienų kontrolę pasienyje su Latvija, siekiant padėti ukrainiečių pabėgėliams.  

Vyriausybės nutarimu sienų kontrolė pasienyje su Latvija laikinai atkurta siekiant geriau organizuoti žmonių, bėgančių nuo karo Ukrainoje, patekimą į šalį, nurodė Vidaus reikalų ministerijos atstovai.     

16:10 Rusijos aviacijai atstumtųjų statusas: atsiimami lėktuvai, nutrauktas komponentų tiekimas

Visi Europos Sąjungoje įsikūrę orlaivių nuomotojai iki kovo 28 d. turi nutraukti galiojančias sutartis su Rusijos oro vežėjais ir susigrąžinti savo orlaivius. Kompanijos taip pat praneša apie nutraukiamą komponentų Rusijos aviacijai tiekimą.

Kaip skelbia „The Financial Times“, dėl trumpo termino Europos orlaivių lizingo bendrovės susiduria su didžiuliu logistiniu iššūkiu – iki kovo pabaigos iš Rusijos susigrąžinti šimtus lėktuvų, kurių vertė vertinama 5 mlrd. USD.

„Per 30 dienų nuomotojams bus labai sunku išsiaiškinti, kaip nutraukti sutartis ir kaip per tą laiką susigrąžinti tiek daug orlaivių“, – teigė vienas  „The Financial Times“ cituojamas aviacijos pramonės atstovas.

Plačiau apei tai skaitykite čia.

16:04 VLKK įteisino du Ukrainos sostinės pavadinimus, naujasis pavadinimas – Kyjivas

Valstybinė lietuvių kalbos komisija (VLKK) ketvirtadienį nusprendė įteisinti du Ukrainos sostinės pavadinimus – šalia tradicinio „Kijevas“ bus galima naudoti ir „Kyjivas“.

„Šiandien Kalbos komisijos posėdyje priimtas sprendimas įteisinti abu Ukrainos sostinės pavadinimo variantus – tiek naująjį, tiek tradicinį – kaip lygiaverčius. Taigi oficialiojoje vartosenoje tinka vartoti ir Kyjivas, ir Kijevas“, – BNS pranešė VLKK.

Pasak komisijos, pirmasis variantas, Kyjivas, yra adaptuotas iš dabartinės ukrainiečių kalbos, o Kijevo pavadinimas yra istorinis, patekęs LDK laikais iš rusėnų kalbos XIV a. ar anksčiau, dar nesant tam tikrų dabartinei ukrainiečių kalbai būdingų fonetinių ypatumų.

16:04 „Military Times“: Ukrainos oro pajėgos ėmė aktyviai bombarduoti rusų koloną prie Kijevo

Portalas „Military Times“ skelbia, akd Ukrainos oro pajėgos suintensyvino Rusijos karių kolonos į šiaurę nuo Kijevo bombardavimą.

Anot portalo šaltinių, smūgiuose dalyvauja ukrainiečių SU-24 ir SU-25 naikintuvai. Smūgiais siekiama sustabdyti Rusijos pajėgų vieną iš kertinių tikslų – užimti Kijevą ir nuversti vyriausybę.

15:45 M. Chodorkovskis: invazija į Ukrainą paspartins V. Putino žlugimą

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paspartino savo žlugimą pradėjęs karą Ukrainoje, kurio jis negali laimėti, antradienį pareiškė jo kritikas, buvęs rusų oligarchas Michailas Chodorkovskis.

Interviu televizijai „France 24“  M. Chodorkovskis iš Londono sakė, kad V. Putino sprendimas įsakyti pradėti invaziją į Ukrainą buvo „emocinis“ žingsnis lyderio, kuris darosi vis labiau „paranojiškas“.

„Tai yra savižudybė. Jis negali laimėti Ukrainoje, net jeigu jie užimtų Kijevą ir (rytinį miestą) Charkivą. Tai paspartina jo pabaigą“, – kalbėjo jis.

„Režimas supus. Tai neįvyks greitai – mes kalbame apie metus ar dvejus“, – sakė M. Chodorkovskis. Jis pridūrė, kad jo pabaigą gali sukelti ekonomikos žlugimas.

15:36 Vaizdas iš subombarduoto Borodijankos miesto gyvenamojo rajono

15:34 G. Nausėda: tikimės pagalbos iš Vokietijos pertvarkant Lietuvos oro gynybos sistemą

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva tikisi pagalbos iš Vokietijos pertvarkant šalies oro gynybos sistemą, taip pat Lietuva pasiruošusi priimti ir daugiau šios valstybės karių.

Jis tai sakė po Rukloje vykusio susitikimo su Vokietijos vadovu Franku Walteriu Steinmeieriu.

„Mums reikia pereiti į kitą etapą ir iš oro policijos į oro gynybos sistemą, nes tai yra viena iš svarbiausių kolektyvinės gynybos ir kolektyvinio atgrasymo priežasčių, veiksnių ir mes ketiname šį darbą tęsti“, – ketvirtadienį žurnalistams Rukloje sakė šalies vadovas.

15:25 Žiniasklaida: prie Odesos nuskendo Estijos krovininis laivas „Helt“

Netoli Odesos krantų plaukęs Estijos krovininis laivas „Helt“ nuskendo po to, kai jame driokstelėjo galingas sprogimas, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Du laivo įgulos nariai išsigelbėjo ir šiuo metu plūduriuoja gelbėjimosi plauste, pranešė Igoris Ilvesas, Taline įsikūrusios „Vista Shipping Agency“ vadybininkas.

Keturi įgulos nariai yra dingę be žinios.

„Laivas jau nuskendo.  Du įgulos nariai plaukia gelbėjimo plaustu, o dar keturi yra dingę. Šiuo metu neturime žinių, kur jie yra“, – I. Ilvesą citavo „The Guardian“.

Paskutinį kartą jūrinius maršrutus fiksuojantis portalas marinetraffic.com „Helt“ buvimo vietą užfiksavo prieš 3 val. ir 19 min. 

Tai, kad laivas veikiausiai susidūrė su jūrine mina, pranešė jo operatorė.  

15:15 „OneWeb“ stabdo palydovų paleidimus iš Rusijos kosmodromo Kazachstane

Pasaulinė palydovinio ryšio bendrovė „OneWeb“ ketvirtadienį paskelbė, kad jos valdyba balsavimu pritarė sprendimui stabdyti visus palydovų paleidimus iš Rusijos Baikonūro kosmodromo Kazachstane.

Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“ siekė užsitikrinti garantijas iš „OneWeb“ ir prancūzų operatorės „Arianespace“, kad palydovai, kuriuos Maskva planavo paleisti šiais metais, nebus naudojami kariniams tikslams.

„Roskosmos“ taip pat pareikalavo, kad JK vyriausybė atsisakytų savo turimos „OneWeb“ dalies dėl, pasak agentūros, Londono „priešiškos pozicijos Rusijos atžvilgiu“.

15:09 Mariupolio meras: rusai neleidžia civiliams evakuotis

Rusijos pajėgos stengiasi užkirsti kelią civiliams evakuotis iš apsupto ir puolamo Mariuopolio uostamiesčio, kuris paskutinėmis dienomis patyrė itin intensyvų bombardavimą ir yra ties humanitarinės katastrofos riba.

Miesto meras Vadimas Boičenko sako, kad rusai sąmoningai atakuoja traukinių bėgius ir tiltus, bei kitas galimus evakuacijos maršrutus, rašo „The Guardian“.

„Okupantai sistemiškai ir metodiškai bando užblokuoti Mariupolio miestą“, – vaizdo pranešime sakė meras.

Intensyvus bombardavimas per paskutinę parą nutraukė vandens ir elektros tiekimą daugeliui gyventojų, o paslaugų atkūrimui būtinos paliaubos. Anot mero, Rusijos pajėgos tyčia sulaiko maistą ir blokuoja miestą „tarsi Leningrade“, bei neleidžia evakuoti sužeistųjų, moterų ir vaikų.

14:44 Ukrainoje nukautas Rusijos kariuomenės generolas majoras A. Suchoveckis

Rusijos specialiųjų pajėgų „Specnaz“ dalinio vadas bei 41-osios Novosibirsko armijos vado pavaduotojas, generolas majoras Andrejus Suchoveckis buvo nukautas Ukrainos kariuomenės pajėgų, o apie jo mirtį jo paties „VKontakte“ paskyroje paskelbė jo kolega Sergejus Čipilevas.

„Su dideliu skausmu pranešame, kad gavome tragiškų žinių apie mūsų draugo, Andrejaus Aleksandrovičiaus Suchoveckio mirtį Ukrainos teritorijoje specialios operacijos metu. Reiškia didžiausią užuojautą Andrejaus Aleksandrovičiaus šeimai“, – rašoma paskelbtoje žinutėje.

Mirtį vėliau patvirtino Rusijos parašiutininkų sąjungos atstovas spaudai, rašo „Bellingcat“ žurnalistinių tyrimų centro vadovas Christo Grozevas.

14:27 „Ikea“ stabdo veiklą Rusijoje ir Baltarusijoje

Švedijos baldų gamybos milžinė „Ikea“ ketvirtadienį paskelbė, kad, reaguodama į karą Ukrainoje, stabdo veiklą Rusijoje ir Baltarusijoje.

Šiose šalyse gamintoja turi beveik 15.000 darbuotojų, 17 parduotuvių ir tris gamyklas (Rusijoje).

„Karas jau padarė didžiulį poveikį žmonėms. Jis taip pat kelia rimtų tiekimo grandinių ir prekybos sąlygų sutrikimų. Dėl visų šių priežasčių „Ikea“ nusprendė laikinai stabdyti veiklą Rusijoje,“ – sakoma bendrovės pranešime naujienų agentūrai AFP.

Veiklos sustabdymas daugiausia bus susijęs su Rusija, kur Švedijos grupė veikia nuo 2000 metų ir yra viena didžiausių darbdavių iš Vakarų.

14:17 Ukrainos delegacija skelbia išvykusi derybų

Ukrainos prezidento patarėjas Michailas Podoliakas paviešino įrašą, kuriame skelbia, kad išvyko į antrą derybų su Rusijos atstovais raundą.

14:07 Mikolajive griuvo tiltas, per jį važiuojant rusų tankui

Ketvirtadienį „Twitter“ pasriodė vaizdų, kuriuose ant sugriuvusio tilto netoli Mikolajivo matomas rusiškas T-72 tankas.

14:03 D. Šlekys: nepavyktų sklandžiai įgyvendinti karo padėties, jeigu Putinas ją paskelbtų

V. Putinas ir apskritai Rusijos žvalgybiniai pajėgumai aiškiai nesugebėjo tinkamai įvertinti ukrainiečių moralės ir motyvacijos lygio. Rusų visuomenėje auga nepasitenkinimas Kremliaus diktatoriaus veiksmais. Todėl, kaip „Verslo žinių“ podkaste sakė politologas, jeigu Rusijoje būtų paskelbta karo padėtis, ją būtų itin sudėtinga sklandžiai įgyvendinti.

Laidos paklausyti galima čia.

13:45 Jachta konfiskuota ir iš I. Sečino

Prancūzijos valdžios institucijos trečiadienio vakarą konfiskavo jachtą, priklausančią oligarchui, Rusijos valstybinės naftos bendrovės „Rosneft“ generaliniam direktoriui Igoriui Sečinui, teigiama Prancūzijos finansų ministerijos pranešime.

Jachta, pavadinta „Amore Vero“ (liet. tikra meilė), į Viduržemio jūros La Siotos uostą atplaukė sausio 3 d., o išplaukti turėjo balandžio 1 d.

VŽ primena, kad Vokietijos valdžia trečiadienį Hamburgo laivų statykloje konfiskavo 600 mln. USD vertės jachtą „Dilbar“, priklausančią kitam Rusijos milijardieriui Ališeriui Usmanovui.

13:29 JK užsienio reikalų sekretorė: turime užtikrinti, kad V. Putinas pralaimėtų

Vakarai turi užtikrinti, kad Ukrainą užpuolusios Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pralaimėtų ir jo ambicijos būtų sustabdytos, sako Vilniuje viešinti Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

„Jungtinė Karalystė daro viską padėti Ukrainai prieš V. Putino pasirinktą karą. Mes turime užtikrinti, kad šis baisus V. Putino sumanymas žlugtų ir jo ambicijos būtų sustabdytos“, – per spaudos konferenciją Vilniuje ketvirtadienį po susitikimo su Baltijos šalių užsienio reikalų ministrais sakė L. Truss.

13:05 Apsupto Mariupolio meras: mieste – humanitarinė katastrofa

Rusijos kariuomenė sukėlė humanitarinę katastrofą Mariupolyje, teigia miesto meras Vadimas Boičenko.

„Šie niekšai nerado kito būdo mus palaužti. Jie trukdo tiekti ir atnaujinti elektros, vandens ir šilumos tiekimą“, – „Telegram“ kanale rašo meras.

Jo teigimu, Rusijos kariai taip pat „sugadino geležinkelio jungtis. Ardė tiltus, daužė traukinius, kad iš Mariupolio negalėtume išvežti moterų, vaikų ir senelių. Jie trukdo tiekti maistą, sukuria mums blokadą, kaip buvusiame Leningrade.“

13:04 90 parduotuvių Kijeve turinti Lietuvos įmonė: planuojame dieną į priekį

Ukrainos prekybos tinklo „Novus“, į kurį yra investavusi Lietuvos įmonė „Consul Trade House“, veikla bombarduojamame Kijeve neparalyžiuota: ketvirtadienį iš 90 parduotuvių atidarytos 75, lentynose netrūksta būtiniausių produktų, tiekimą į prekybos taškus pavyksta užtikrinti.

Plačiau skaitykite čia.

12:58 Rusijos ambasadai Vilniuje – „Ukrainos didvyrių gatvės“ adresas

Rusijos ambasadai bus suteiktas „Ukrainos didvyrių gatvės“ adresas, ketvirtadienį pranešė sostinės meras Remigijus Šimašius.

„Sutarėme, kad šiuo metu bevardę gatvelę, kuri nuo Latvių gatvės veda link ambasados, pavadinsime Ukrainos didvyrių gatve. Formalumus sutvarkysime jau netrukus, trečiadienį, įstatymų nustatyta tvarka“, – feisbuke rašė Vilniaus meras.

Plačiau skaitykite čia.

12:53 G. Landsbergis ragina Europą išdrįsti atsisakyti Rusijos energijos išteklių

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis ketvirtadienį paragino Europą išdrįsti atsisakyti Rusijos energetikos išteklių ir atjungti visus šalies bankus nuo tarptautinės atsisakymų sistemos SWIFT.

„Negalime pasakyti A ir nepasakyti B – turime siekti, kad visi bankai Rusijoje būtų atjungti nuo SWIFT, turime išdrįsti atsisakyti energetinių resursų importo iš Rusijos“, – bendroje spaudos konferencijoje su Baltijos šalių diplomatijos vadovais Vilniuje sakė G. Landsbergis.

12:49 Skelbiama apie Ukrainos atsiimtą pasienį Sumų srityje

Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos sekretorius Oleksijus Danilovas feisbuke pranešė, kad Ukrainos pajėgoms pavyko iš rusų atsiimti valstybės sienos liniją Sumų srityje.

12:38 Rusijos pusė skelbia naują derybų laiką

Derybos tarp Rusijos ir Ukrainos delegacijų gali prasidėti 15 val. Maskvos laiku (14 val. Lietuvos laiku). Tai ketvirtadienį pranešė Rusijos prezidento padėjėjas, Rusijos delegacijos vadovas Vladimiras Medinskis.

Anksčiau jis buvo sakęs, kad derybos vyks ketvirtadienį ryte. Ukrainos pusė apie tai informacijos nepateikia.

Rusijos delegacija į Baltarusijos pasienį atvyko trečiadienį pavakare. 

12:28 V. Zelenskis žada atstatyti Ukrainą ir sako, kad Rusija tai apmokės

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pažadėjo ukrainiečiams, kad įsiveržusių Rusijos pajėgų infrastruktūrai padaryta žala bus atitaisyta, o sąskaitą už tai apmokės Maskva.

„Atstatysime kiekvieną namą, kiekvieną gatvę, kiekvieną miestą ir sakome Rusijai: išmokite žodžius „reparacijos“ ir „įmokos“. Jūs visiškai kompensuosite mums už viską, ką padarėte prieš mūsų valstybę, prieš kiekvieną ukrainietį“, – sakė V. Zelenskis vaizdo pareiškime.

12:18 S. Lavrovas kaltina Vakarus svarstant „branduolinį karą“

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas ketvirtadienį apkaltino Vakarų politikus svarstant „branduolinį karą“, Maskvai prieš savaitę pradėjus invaziją į provakarietišką kaimynę Ukrainą.

„Norėčiau atkreipti dėmesį, kad kaip tik Vakarų politikų galvose nuolat sukasi branduolinio karo idėja, ne rusų galvose“, – interviu Rusijos ir užsienio žiniasklaidai pareiškė S. Lavrovas.

12:11 Ispanija įvardijo, kokios ginkluotės siunčia Ukrainai

Ispanija penktadienį išsiųs 1.370 prieštankinių granatsvaidžių į Ukrainą – tai dalis pirmosios puolamųjų ginklų siuntos, skirtos padėti Ukrainai ginantis nuo Rusijos invazijos.

Siuntoje taip pat bus lengvųjų kulkosvaidžių ir 700.000 šautuvų bei kulkosvaidžių šovinių, sakė Ispanijos gynybos ministrė Margarita Robles.

Trečiadienį Pedro Sanchezas, Ispanijos ministras pirmininkas, pranešė, kad Ispanija tiesiogiai tieks ginkluotę Ukrainai, bet detaliau siunčiamos ginkluotės tąkart neįvardijo.

Ispanija ginklų siuntimo klausimu pakeitė nuomonę, nes dar pieš tris dienas teigė, kad prisidės prie pagalbos tik per Europos Sąjungos finansavimo mechanizmą.

12:01 I. Šimonytė: neskraidymo zona reikštų tiesioginį NATO įsitraukimą į karą

Neskraidymo zonos virš Ukrainos paskelbimas reikštų tiesioginį NATO įsitraukimą į karą, sako premjerė Ingrida Šimonytė.

Anot jos, svarbesnė Vakarų ir tarptautinės bendruomenės užduotis dabar būtų skubus humanitarinio koridoriaus užtikrinimas iš Rusijos okupuotų Ukrainos teritorijų.

„Nenoriu labai detaliai to komentuoti, bet atkreipčiau dėmesį, kad daugeliui atrodo, kad neskraidymo zona yra kažkas, ką gali paskelbti, ir tai yra neskraidymo zona. Ją turėtų kažkas dar ir užtikrinti. Įvertinant, kas realistiškai tai gali padaryti, tai reikštų, kad NATO valstybės tiesiogiai dalyvautų šiame konflikte. Man atrodo, apie tai kažkaip gal truputį nutylima, viešai nesakoma“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje Vyriausybėje sakė I. Šimonytė.

Plačiau skaitykite čia

11:43 Sustabdytas rusiškų dujų importas per Klaipėdos SkGD terminalą

Energetikos ministras Dainius Kreivys pareiškė, kad mažų rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SkGD) krovinių importas per Klaipėdą nuo ketvirtadienio yra sustabdytas. 

„Bet koks rusiškų dujų importo per SGD terminalą jau šiandien yra sustabdytas – mažų krovinių nebėra“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė D. Kreivys. 

Šiuos krovinius iš Rusijos „Novatek“ pastaruoju metu pirko tik Jonavos azoto trąšų gamykla „Achema“. Ji situacijos kol kas nekomentuoja. 

Plačiau skaitykite čia.

11:32: O. Deripaska prognozuoja „žiauriausią“ trejus metus truksiančią krizę Rusijoje

Rusijos oligarchas, aliuminio korporacijos „Rusal“ valdybos pirmininkas Olegas Deripaska prognozuoja, kad dėl įvykių Ukrainoje Rusijos laukia mažiausiai trejų metų „žiauriausia“ krizė.

„Aš tai suprantu geriau nei kiti. Kai žmonės jums sako: nuleis geležinę uždangą ar ne? Geležinė uždanga jau nuleista. Krizė, kuri laukia šalies, bus 1998 metų krizė, padauginta mažiausiai iš trijų“, – kalbėdamas Krasnojarsko ekonomikos forume pabrėžia O. Deripaska.

Plačiau skaitykite čia.

11:27 Latvijos parlamentas remia Ukrainos kandidatūrą į ES nares

Latvijos Saeima ketvirtadienį deklaravo paramą tam, kad Ukrainai būtų suteiktas šalies kandidatės į Europos Sąjungos nares statusas ir kad Ukraina ateityje taptų visateise Bendrijos nare nare.

Anksčiau šį pareiškimą patvirtino parlamento Europos reikalų komitetas. Antradienį vyriausybė taip pat patvirtino Latvijos paramą Ukrainos kandidatūrai ir šios šalies priėmimui į ES ateityje.

11:21 Kijeve atidaryti du tiltai per Dnieprą

Kijeve ketvirtadienį atidaryti Šiaurinis ir Darnickio tiltai, skirti susisiekimui tarp kairiojo ir dešiniojo Dniepro krantų. Važiuoti tiltais leidžiama tiek viešajam, tiek privačiam transportui. Apie tai pranešė Kijevo miesto administracija.

Pietinis tiltas lieka uždarytas. O Kijevo valdžia ragina gyventojus nevažiuoti į miestą be būtino reikalo.

Kaip skelbė „Unian“, tiltai per Dnieprą Kijeve buvo uždaryti, siekiant užkirsti Rusijos sabotažo ir žvalgybos grupių judėjimą.

11:14 Likviduojama „Echo Moskvy“

Radijo stotis „Echo Moskvy“ – naujai atrastos žiniasklaidos laisvės posovietinėje Rusijoje simbolis – ketvirtadienį pranešė, kad nuspręsta ją ir jos tinklalapį likviduoti.

Toks sprendimas priimtas Rusijai apribojus prieigą prie šios liberalios radijo stoties, dar sugriežtinant naujienų apie Maskvos sukeltą karą Ukrainoje blokavimą vietos žiniasklaidoje. 

Plačiau skaitykite čia

11:06 Rusijos valstybės skolos reitingus sumažino iki „šlamšto“ statuso

Tarptautinės reitingų agentūros „Fitch“ ir „Moody's“ ketvirtadienį sumažino Rusijos valstybės skolos reitingus iki vadinamojo „šlamšto“ statuso, t. y. iki kategorijos šalių, kurioms gresia pavojus, kad jos nesugebės grąžinti skolos, po Maskvos išpuolio prieš Ukrainą.

„Moody's“ sumažino Rusijos ilgalaikio skolinomosi reitingą nuo Baa3 iki B3 su sąlyga, kad jis bus dar kartą peržiūrėtas dėl Vakarų sankcijų Rusijai, o „Fitch“ sumažino jos reitingą nuo BBB iki B, taip pat su neigiama perspektyva.

10:50 H&M ir „Farfetch“ stabdo prekybą Rusijoje

Rusijos agresiją smerkiančių, nuo jos nusigręžiančių prekybininkų gretos plečiasi – apie sustabdomą prekybą pranešė Švedijos greitosios mados prekybininkė „Hennes&Mauritz“ (H&M) ir premium segmento prekių platforma „Farfetch“.

Plačiau skaitykite čia.

10:38 Rusijos aviacijos įmonėms uždrausta naudotis JK draudikų paslaugomis

Ketvirtadienį Jungtinė Karalystė paskelbė naujas sankcijas karinę agresiją prieš Ukrainą vykdančiai Rusijai, kuriomis Rusijos aviacijos ir kosmoso pramonės įmonėms užkertamas kelias naudotis JK draudimo ir perdraudimo kompanijų paslaugomis.

10:15 Vokietija skiria 2.700 zenitinių raketų „Strela“

Vokietijos vyriausybė į Ukrainą siųs 2.700 zenitinių raketų „Strela“, rašo DW, remdamasi savo šaltiniais Vokietijos ekonomikos ministerijoje. Vokietijos vyriausybė šios žinios kol kas viešai nekomentuoja.

„Reuters“ naujienų agentūrai vienas šaltinis teigė, kad „raketos yra paruoštos transportavimui“, tačiau Vokietijos federalinė saugumo taryba dar turi patvirtinti perdavimą.

Pirma Vokietijos ginkluotės siunta, kurią sudaro tūkstantis prieštankinių ir 500 priešlėktuvinių raketų, jau išsiųsta į frontą, trečiadienį informavo vyriausybė.

10:12 Černihive dega naftos bazė

Černihive Rusijos kariams ketvirtadienį ryte apšaudžius naftos bazę, ji užsidegė – dega 6 cisternos, kuriose po 5.000 kub. m kuro.

09:57 Lietuvoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimų žmoniškumui

Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų Rusijai užpuolus Ukrainą.

Tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 100 straipsnį dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, 110 straipsnį dėl agresijos ir 111 straipsnį dėl draudžiamų karo atakų.

Į prokuratūrą prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui ir Baltarusijos autoritariniam lyderiui Aliaksandrui Lukašenkai dėl karo Ukrainoje šią savaitę kreipėsi Teisingumo ministerija.

Plačiau skaitykite čia.

09:54 Uždraudė varžytis paralimpiadoje

Rusijos ir Baltarusijos sportininkams uždrausta varžytis rytoj prasidėsiančiose Pekino žiemos paralimpinėse žaidynėse dėl karo Ukrainoje, ketvirtadienį paskelbė Tarptautinis paralimpinis komitetas (TPK).

„Siekdami išsaugoti šių žaidynių vientisumą ir visų dalyvių saugumą, nusprendėme neleisti dalyvauti RPK ir Baltarusijos NPK sportininkams“, – teigiama TPK pranešime, paminint Rusijos ir Baltarusijos paralimpinius komitetus.

Anksčiau TPK skelbė, kad rusų ir baltarusių atletai galės dalyvauti žaidynėse kaip neutralūs sportininkai.

09:46 Rusijos desantiniai laivai juda Odesos link

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad Rusijos Juodosios jūros laivyno desantinis būrys, susidedantis iš keturių didelių desantinių laivų, pajudėjo iš Krymo Odesos link. Juos lydi trys raketiniai kateriai.

Amerikiečių televizijos kanalo „Fox News“ korespondentas Lucas Tomlinsonas, remdamasis šaltiniais, JAV administracijoje savo „Twitter“ tinkle rašė, jog ketvirtadienį gali prasidėti rusų desanto išsilaipinimas Odesoje.

Odesa yra didžiausias Ukrainos uostas ir vienas didžiausių šalies pramonės centrų, turintis daugiau nei 1 mln. gyventojų.

09:39 JK gynybos ministerija įvertino ketvirtadienio ryto padėtį Ukrainoje

 Jungtinės Karalystės (JK) gynybos ministerija, remdamasi savo surinktais žvalgybiniais duomenimis, šį rytą paskelbė naujausią situacijos Ukrainoje vertinimą.

„Charkivas, Černihivas ir Mariupolis išlieka Ukrainos kontrolėje, nepaisant smarkių Rusijos pajėgų apšaudymų pastarosiomis dienomis“,– teigia JK gynybos ministerija.

JK gynybos ministerija išplatintame pranešime pabrėžia, kad „nepaisant to, kad kai kurioms Rusijos pajėgoms pavyko prasibrauti į Chersoną, karinė padėtis mieste išlieka neaiški“.

Rusija teigia, kad visiškai kontroliuoja šį uostamiestį. Chersono meras taip pat pranešė, kad miestas užimtas.

JK gynybos ministerijos išplatintame pareiškime teigiama, kad Rusijos link Kijevo judančio konvojaus „pagrindinė pajėgų dalis“ vis dar yra maždaug 30 km nuo Ukrainos sostinės.

09:36 Ministras: svarstoma kurti 100 mlrd. Eur Ukrainos atstatymo fondą

Arvydas Anušauskas, krašto apsaugos ministras, teigia, kad Ukrainai laimėjus karą, Vakarai turėtų susitarti dėl paramos atstatyti sugriautiems šalies miestams, infrastruktūrai.

„Klausimas yra keliamas, kad Ukrainos atstatymo fondas – apie 100 mlrd. Eur – turėtų būti sukurtas. Nuostoliai milžiniški“, – Žinių radijui sakė A. Anušauskas.

09:19 „Spotify“ uždaro biurą Rusijoje

Muzikos klausymo internetu platforma „Spotify“ trečiadienį paskelbė, kad uždarė savo biurą Rusijoje neribotam laikui. Uždarymo priežastį bendrovė įvardija kaip „Rusijos pradėtą jokio pagrindo neturinčią ataką prieš Ukrainą“.

2021 m. liepą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo užsienio šalių socialiniai tinklai, turintys daugiau nei 500.000 kasdieninių vartotojų, privalo įsteigti vietinį biurą Rusijoje, kitaip jų veikla būtų apribota arba uždrausta.

09:00 Ukrainos pareigūnai prašo realiu laiku nesidalinti Rusijos apšaudymų pasekmėmis

Ukrainos generalinis štabas prašo realiu laiku nesidalinti socialiniuose tinkluose Rusijos paleistų raketų sukeltų smūgių pasekmėmis, ypač jeigu okupantams ataka nebuvo sėkminga.

Tokia informacija gali padėti priešams organizuoti kitas atakas ir ištaisyti padarytas klaidas, teigiama Ukrainos generalinio štabo pranešime, kurį cituoja „Unian“.

08:54  A. Anušauskas tikisi, kad Vakarai nuspręs Ukrainai teikti dar rimtesnę ginkluotę

Anksčiau ar vėliau Vakarų šalys apsispręs Ukrainą paremti dar rimtesne ginkluote, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Jo teigimu, reikia kalbėti apie tokią ginkluotę, kuri leistų pasipriešinti Rusijos karinei aviacijai.

„Reikia kalbėti apie galimybes ukrainiečiams apsiginti ir teikti ne tik letalinę ginkluotę, kurią naudoja pėstininkai, bet ir tą ginkluotę, kuri galėtų rimtai pasipriešinti Rusijos aviacijos antskrydžiams“, – Žinių radijui teigė A. Anušauskas.

„Nebūtinai ji turi būti skraidanti, ji gali būti ir ant žemės. Tas galimybes dalis valstybių turi“, – pridūrė jis.

08:50 Indija neigia Maskvos pareiškimus įkaitų studentų

Naujasis Delis ketvirtadienį paneigė Rusijos pareiškimus, kad Ukraina Charkive laiko įkaitais indų studentų, ir padėkojo Ukrainai už jos pagalbą vykdant evakuaciją iš šio bombarduojamo miesto.

„Atkreipiame dėmesį, kad bendradarbiaujant Ukrainos pareigūnams daug studentų vakar išvyko iš Charkivo“, – sakė Indijos Užsienio reikalų ministerijos atstovas Arindamas Bagchi.

„Negavome jokių pranešimų apie jokias įkaitų situacijas, susijusias su kokiais nors studentais“, – priduriama jo pareiškime.

Naujojo Delio pareiškimas pasirodė po Maskvos pranešimo, kad Ukrainos saugumo pajėgos esą naudojasi indų studentais Charkive kaip „gyvaisiais skydais“.

Kremliaus pranešimas buvo paskelbtas po Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Indijos premjero Narendros Modi trečiadienio pokalbio vaizdo ryšiu. Jame buvo teigiama, kad V. Putinas pasakė N. Modi, jog Maskva bando organizuoti indų studentų evakuaciją iš Charkivo humanitariniu koridoriumi.

Indija paragino Rusiją ir Ukrainą nutraukti karo veiksmus, bet nepasmerkė Maskvos invazijos. Trečiadienį šalis susilaikė balsuojant dėl Jungtinių Tautų rezoliucijos, kurioje reikalaujama, kad Maskva nedelsiant išvestų savo pajėgas iš Ukrainos.

08:28 Sibiro laikraščio pirmame puslapyje – „Karui ne“

Jakutsko mieste, esančiame Rytų Sibire, laikraštis „Vsio dlia vas“ išėjo su juodu pirmu puslapiu, kuriame užrašyta „Karui ne“. Tačiau spaudos kioskų tinklas „Gorpechat“ jo nepardavinėja, pranešė „Sibirmedia“.

Pastarajam „Gorpechat“ sakė, kad laikraščio nepardavinės iki „oficialaus laiško“: „Ten pas juos šūkis... Na, nežinau... Mes užklausėme jų, kad būtų leidimas...“.

„Gorpechat“ patikslino, kad laukiama oficialaus laiško iš redakcijos, „kas tą spausdino“: „Nes paskui prasidės išpuoliai, visi juk „Gorpechat“ puls, kad mes platiname tokius šūkius... Vienai merginai Jakutske jau skyrė 10.000 rublių baudą už tokį šūkį“.

08:09 Į Baltarusijos ligoninę vežami sužeisti rusų kariai

Kariuomenės greitosios pagalbos automobilių kolona nusidriekė prie pagrindinės ligoninės, esančios už 48 km nuo sienos su Ukraina, galinio įėjimo.

Automobiliai, kurių langai buvo aklinai uždangstyti pilkomis užuolaidomis, atgabeno iš fronto sužeistuosius.

Vietos gyventojai ir gydytojai sakė, kad pastarosiomis dienomis čia nenutrūkstamu srautu važiuoja mašinos su rusų kariais, sužeistais per mūšius aplink Ukrainos sostinę Kijevą, kur rusų puolimas įstrigo dėl įnirtingo ukrainiečių pasipriešinimo.

Ligoninės, esančios Baltarusijos pietrytinėje Gomelio srityje, kuri tapo vienu iš Rusijos puolimo placdarmų, medikė sakė, kad sužeistus rusų karius pradėta vežti pirmadienį.

„Tikiuosi, jie manęs neuždarys į kalėjimą už tai, kad tai pasakoju“, – sakė ji.

07:45 Vakarų žvalgyba: Kinija prašė Rusijos nepradėti invazijos per olimpiadą

Vakarų žvalgybos ataskaita rodo, kad Kinijos pareigūnai vasario pradžioje prašė aukšto rango Rusijos pareigūnų nepradėti invazijos į Ukrainą, kol nepasibaigs Pekino olimpinės žaidynės, sako JAV pareigūnai.

Pasak vieno CNN šaltinio, susipažinusio su šiais žvalgybos duomenimis, JAV pareigūnai iš esmės mano, kad ataskaita yra patikima, tačiau kai kurios detalės gali būti įvairiai interpretuojamos.

Nors prašymas buvo pateiktas maždaug tuo metu, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas lankėsi Pekine per olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją, kur susitiko su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, iš ataskaitos nėra aišku, ar jie tiesiogiai aptarė šį klausimą, teigia šaltinis.

Vakarų žvalgybos pareigūnai, stebėję Rusijos pajėgų telkimą prie Ukrainos sienos, tuo metu tikėjosi, kad V. Putinas gali atidėti karinius veiksmus iki olimpinių žaidynių pabaigos, kad nesupykdytų Kinijos.

Liu Pengyu, Kinijos ambasados Vašingtone atstovas spaudai, CNN sakė, kad  „atitinkamose ataskaitose minimi teiginiai yra spėlionės, neturinčios jokio pagrindo, ir jais siekiama kaltinti ir apšmeižti Kiniją“.

06:35 Mariupolis liko be šviesos, vandens ir šildymo

„Šiandien buvo sunkiausia ir žiauriausia diena per septynias dienas trunkantį karą. Šiandien jie tiesiog norėjo mus visus sunaikinti“, – sakė Mariupolio meras Vadymas Boičenka naktį „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše, kaltindamas Rusijos pajėgas šaudant į gyvenamuosius pastatus.

Tačiau, jo teigimu, Mariupolis atakas „oriai atrėmė“.

V. Boičenka taip pat pranešė, kad per puolimą buvo pažeista infrastruktūra, žmonės liko be šviesos, vandens ar šildymo.

06:10 Hamburge iš A. Usmanovo konfiskuota jachta

Vokietijos valdžia Hamburgo laivų statykloje konfiskavo jachtą „Dilbar“, priklausančią Rusijos milijardieriui Ališeriui Usmanovui, kuris pateko į ES sankcijų sąrašus.

„Forbes“, remdamasis trimis šaltiniais jachtų pramonėje, teigia, kad 156 metrų jachta, kurios vertė 600 mln. USD, konfiskuota trečiadienį.

06:08 Iš Ukrainos pasitraukė jau milijonas žmonių

Nuo Rusijos invazijos pradžios iš Ukrainos į kaimynines šalis pabėgo milijonas žmonių, trečiadienio vakarą socialiniame tinkle „Twitter“ parašė JT vyriausiasis pabėgėlių komisaras Filippo Grandi.

05:57 Kanada skelbia sankcijas 10 žmonių iš Rusijos energetikos sektoriaus 

Kanada paskelbė apie naujas sankcijas 10-čiai asmenų iš dviejų Rusijos energetikos kompanijų „Rosneft“ ir „Gazprom“. 

Tokiomis priemonėmis siekiama daryti dar didesnį spaudimą Rusijos vadovybei sustabdyti karą Ukrainoje, teigiama Kanados užsienio reikalų ministro biuro pranešime.

05:46 Rusija šalyje gali paskelbti karo padėtį 

Ukrainos žvalgyba teigia turinti informacijos, kad kovo 4 dieną Kremlius Rusijoje paskelbs karo padėtį.

05:39 V. Zelenskis: žuvo beveik 9.000 Rusijos karių

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako, kad per savaitę žuvo apie 9.000 Rusijos karių. Apie tai jis kalbėjo šiąnakt vaizdo kreipime.

Rusijos pusė trečiadienį teigė, kad žuvo 498 jos kariai.

05:23 Apšaudytas Iziumas, žuvo mažiausiai 8 žmonės

Naktį Rusijos kariuomenė apšaudė Iziumo miestą Charkovo srityje – žuvo mažiausiai aštuoni žmonės.

02:15 Kijeve toliau griaudi sprogimai

Ukrainos sostinėje Kijeve naktį toliau girdimi sprogimai – tai praneša vietoje esantis CNN korespondentas.

Pasak „Kyiv Independent“, iš pradžių du galingi sprogimai nugriaudėjo centre. Vos po kelių minučių dar du sprogimai nugriaudėjo šalia metro stoties. 

01:23 Oficialiai pradedamas tyrimas dėl karo nusikaltimų

Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) Hagoje prokuroras paskelbė oficialiai pradėjęs tyrimą dėl galimų karo nusikaltimų Ukrainoje. Karimas Khanas, TBT prokuroras, paskelbė, kad tyrimas apims įvykius nuo 2013 m. lapkričio 21 dienos, kuomet Ukrainoje prasidėjo Euromaidano protestai.

Iš viso su prašymu tirti galimus Rusijos karo nusikaltimus Ukrainoje į TBT kreipėsi 39 valstybės.

01:16 Meras: Chersone nebėra Ukrainos karių

Manoma, kad Chersonas tapo pirmuoju didesniu Ukrainos miestu, kurį nuo prieš savaitę prasidėjusios invazijos pradžios užėmė Rusija. Nors trečiadienį buvo prieštaringų pranešimų apie tai, kas kontroliuoja šį miestą, Igoris Kolychajevas, Chersono meras, socialiniuose tinkluose išplatintoje žinutėje teigia, jog mieste Ukrainos kariuomenės nebėra.

Chersone gyvena apie 300.000 žmonių. Ukrainos pietuose esantis miestas turi strateginę svarbą – čia veikia uostas ir laivų statykla. 

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
Duomenys apie naudos gavėjus: metas pateikti tikrąsias verslo sąsajas Verslo tribūna

Juridiniai asmenys jau gali teikti duomenis Registrų centrui apie jų tikruosius naudos gavėjus – taip...

Senų padangų guma virto inovatyviais produktais – tapo išskirtiniais rinkoje Verslo tribūna

Atliekų tvarkymas – tai ne tik kokybiškai perdirbta atlieka, bet ir inovatyvūs, pažangūs, aplinkai draugiški...

Kinija vilioja pietines Ramiojo vandenyno salas saugumo ir prekybos bendradarbiavimu

Kinija pristatė savo planus smarkiai plėsti bendradarbiavimą saugumo ir ekonomikos srityje su pietinio...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija skelbia po išminavimo atidaranti Mariupolio uostą

Rusija trečiadienį pareiškė, kad jos pajėgų užimto Ukrainos pietrytinio Mariupolio miesto uostas vėl...

Verslo aplinka
2022.05.25
D. Kuleba Davose ragina Vakarus „užraukti rusišką eksportą“

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba trečiadienį paragino Vakarus „užraukti rusišką eksportą“...

Verslo aplinka
2022.05.25
Dūma panaikino viršutinę amžiaus ribą norintiems tarnauti kariuomenėje

Rusijos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymo pataisas, kuriomis panaikinama viršutinė amžiaus riba,...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija skelbia atliksianti su užsienio skola susijusius mokėjimus rubliais 3

Rusija trečiadienį pareiškė mokėsianti užsienio skolą rubliais, Jungtinėms Valstijoms paskelbus apie...

Finansai
2022.05.25
ES siekia įgaliojimų, apsunkinančių galimybes apeiti sankcijas

Europos Sąjunga (ES) trečiadienį pasiūlė naujas taisykles, kurios apsunkintų Rusijos oligarchų galimybes...

Verslo aplinka
2022.05.25
EVT pirmininkas įsitikinęs, kad ES susitars dėl rusiškos naftos embargo

Charles'is Michelis, Europos Vadovų Tarybos pirmininkas (EVT), trečiadienį teigė esąs tikras, kad Europos...

Verslo aplinka
2022.05.25
Rusija supaprastino pilietybės suteikimo tvarką Ukrainos pietinių sričių gyventojams

Ukrainos pietinių Zaporižios ir Chersono sričių gyventojai galės įgyti Rusijos pilietybę „supaprastinta“...

Verslo aplinka
2022.05.25
JK paskelbta ataskaita: šalies lyderiai turi prisiimti atsakomybę už kultūrą, leidusią vykti vakarėliams 2

Jungtinės Karalystės (JK) politiniai lyderiai ir aukščiausi pareigūnai „turi prisiimti atsakomybę“ už...

Verslo aplinka
2022.05.25
ECB: karas Ukrainoje didina grėsmes finansiniam stabilumui

Rusijos invazija į Ukrainą sukėlė naują įtampos finansų rinkose bangą išaugus kainoms ir sulėtėjus ekonomikos...

Rinkos
2022.05.25
Davose su „Google“ ir „Meta“ atstovais susitikęs G. Nausėda pakvietė bendroves plėstis Lietuvoje

Gitanas Nausėda, prezidentas, paragino JAV informacinių technologijų gigantę „Google“ ir JAV socialinių...

Verslo aplinka
2022.05.25
Infografika: kokią dalį savo gynybos biudžetų Vakarai siunčia į Ukrainą Premium 5

Nuo karo pradžios Vakarų valstybės Ukrainai suteikė arba pažadėjo ginklų už 33,6 mlrd. Eur. Ši suma – 7,8...

Verslo aplinka
2022.05.25
Įmonių atspindys VMI veidrodyje: žalios spalvos daugiau Premium

Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) balandžio pradžioje atvėrus daugiau nei 2.000 atsitiktine tvarka...

Finansai
2022.05.25
Lietuva Ukrainai perduoda karinės pagalbos paketą už 15,5 mln. Eur 6

Krašto apsaugos ministerija (KAM) ir Lietuvos kariuomenė Ukrainai perduos 20 šarvuotų transporterių „M113“,...

Verslo aplinka
2022.05.25
Antradienį nustatyti 159 nauji COVID-19 atvejai

Praėjusią parą nustatyti 159 nauji COVID-19 atvejai, nė vienas žmogus nemirė, rodo trečiadienį paskelbti...

Verslo aplinka
2022.05.25
Po spaudimo G. Schroederis atsisako narystės „Gazprom“ stebėtojų taryboje 2

Gehardas Schroederis, buvęs Vokietijos kancleris, besitęsiančio viešo spaudimo fone pareiškė atsisakantis...

Verslo aplinka
2022.05.25
Statybos inspekcijos užduotį pavedė verslui, bet apgalvojo ne viską Premium 1

Nuo gegužės Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija verslui perleido pareigą tvirtinti...

Statyba ir NT
2022.05.25
G. Sorosas: V. Putinas turi būti nugalėtas kuo greičiau, jei pasaulis nori išsaugoti civilizaciją

Rusijos įsiveržimas į Ukrainą gali reikšti „trečiojo pasaulinio karo“ pradžią, o Vladimiras Putinas, Rusijos...

Verslo aplinka
2022.05.25

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku