Karas Ukrainoje: ketvirtadienio įvykių iki 12 val. suvestinė

VŽ pateikia trumpą naujausių įvykių Ukrainoje apžvalgą, reakcijas į juos pasaulyje ir Lietuvoje.
Visas ketvirtadienio naujienas sekite šioje naujienų juostoje.
Manoma, kad Chersonas tapo pirmuoju didesniu Ukrainos miestu, kurį nuo invazijos pradžios užėmė Rusija. Nors trečiadienį buvo prieštaringų pranešimų, kas kontroliuoja šį miestą, Igoris Kolychajevas, Chersono meras, socialiniuose tinkluose išplatintoje žinutėje teigia, jog mieste Ukrainos kariuomenės nebėra.
Ukrainos sostinėje Kijeve naktį toliau buvo girdimi sprogimai tai praneša vietoje esantis CNN korespondentas. Miestas ir toliau atsilaiko prieš puolimą.
Mariupolis liko be šviesos, vandens ir šildymo, tačiau miesto meras Vadymas Boičenka sakė, kad atakas oriai atrėmė.
Naktį Rusijos kariuomenė apšaudė Iziumo miestą Charkovo srityje žuvo mažiausiai 8 žmonės.
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas skelbia, kad Rusijos Juodosios jūros laivyno desantinis būrys pajudėjo iš Krymo Odesos link.
Vokietijos vyriausybė į Ukrainą siųs 2.700 zenitinių raketų Strela, rašo DW, remdamasi savo šaltiniais Vokietijos ekonomikos ministerijoje. Vokietijos vyriausybė šios žinios kol kas viešai nekomentuoja.
Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, remdamasi žvalgybiniais duomenimis, skelbia, jog Charkivas, Černihivas ir Mariupolis išlieka Ukrainos kontrolėje, nepaisant smarkių Rusijos pajėgų apšaudymų pastarosiomis dienomis. Tuo metu Chersone karinė padėtis esą išlieka neaiški.
Ukrainos žvalgyba teigia turinti informacijos, kad kovo 4 dieną Kremlius Rusijoje paskelbs karo padėtį.
Rusijos oligarchas, aliuminio korporacijos Rusal valdybos pirmininkas Olegas Deripaska prognozuoja, kad dėl įvykių Ukrainoje Rusijos laukia mažiausiai trejų metų žiauriausia krizė.
Į Baltarusijos ligoninę vežami sužeisti rusų kariai iš fronto. Vietos gyventojai ir gydytojai sakė, kad pastarosiomis dienomis čia nenutrūkstamu srautu važiuoja mašinos su rusų kariais, sužeistais per mūšius aplink Kijevą.
Tarptautinio baudžiamojo teismo Hagoje prokuroras paskelbė oficialiai pradėjęs tyrimą dėl karo nusikaltimų Ukrainoje. Jis apims įvykius nuo 2013 m. lapkričio 21 dienos, kai Ukrainoje prasidėjo Euromaidano protestai.
Lietuvos Generalinė prokuratūra skelbia pradėjusi ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų Rusijai užpuolus Ukrainą. Tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 100 straipsnį dėl tarptautinės teisės draudžiamo elgesio su žmonėmis, 110 straipsnį dėl agresijos ir 111 straipsnį dėl draudžiamų karo atakų.
Tarptautinės reitingų agentūros Fitch ir Moody's ketvirtadienį sumažino Rusijos valstybės skolos reitingus iki vadinamojo šlamšto statuso, t. y. iki kategorijos šalių, kurioms gresia pavojus, kad jos nesugebės grąžinti skolos.
Kanada paskelbė apie naujas sankcijas 10-čiai asmenų iš dviejų Rusijos energetikos kompanijų Rosneft ir Gazprom. Taip siekiama daryti dar didesnį spaudimą Rusijos vadovybei sustabdyti karą Ukrainoje.
Muzikos klausymo internetu platforma Spotify skelbia uždariusi biurą Rusijoje neribotam laikui. Apie sustabdomą prekybą pranešė Švedijos greitosios mados prekybininkė Hennes&Mauritz (H&M) ir premium segmento prekių platforma Farfetch.
Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad anksčiau ar vėliau Vakarų šalys apsispręs Ukrainą paremti dar rimtesne ginkluote, kuri leistų pasipriešinti Rusijos karinei aviacijai.
Pasak jo, Ukrainai laimėjus karą, Vakarai turėtų susitarti dėl paramos atstatyti sugriautiems šalies miestams, infrastruktūrai. Esą turėtų būti sukurtas apie 100 mlrd. Eur Ukrainos atstatymo fondas.
Energetikos ministras Dainius Kreivys pareiškė, kad mažų rusiškų suskystintų gamtinių dujų (SkGD) krovinių importas per Klaipėdą nuo ketvirtadienio yra sustabdytas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti