Kinijos prezidentas: konfrontacija problemų neišsprendžia

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pirmadienį sakydamas kalbą pasaulio lyderiams per virtualų Davoso forumą perspėjo, kad konfrontacija tarp galingųjų valstybių gali turėti katastrofiškų pasekmių.
Šis pasaulinio politikos ir verslo elito susitikimas, anksčiau vykdavęs fiziškai Šveicarijos Alpėse, dėl tebesitęsiančios koronaviruso pandemijos jau antrus metus iš eilės rengiamas nuotoliniu būdu.
Xi Jinpingas forumą atidarė kalba, labai panašia į pasakytą praėjusiais metais.
Pasak prezidento, Kinija, kur pirmąkart buvo aptiktas koronavirusas, yra retas sėkmingas pandemijos valdymo pavyzdys, taip pat vienintelė iš didžiųjų ekonomikų, kuriai pavyksta greitai augti.
Kinų lyderis sakė esąs daugiašališkumo gynėjas ir pažėrė rimtų įspėjimų dėl ateities, atsižvelgiant į prastėjančius galybių santykius.
Mūsų pasaulis šiandien toli gražu nėra ramus, jame gausu neapykantą ir prietarus kurstančios retorikos, pareiškė jis, remiantis oficialiu internetu transliuotos kalbos vertimu.
Prezidentas paragino šalis atsisakyti Šaltojo karo laikų suformuoto mentaliteto, pabrėždamas, kad istorija rodo, kad konfrontacija iššaukia pražūtingus padarinius, skelbia CNBC.
Pasaulinė konfrontacija problemų neišsprendžia, ji sukelia katastrofiškas pasekmes. Perfekcionizmas ir vienpusiškumas mūsų neapsaugos, pridūrė Xi Jinpingas.
Taip teigdamas prezidentas kalba apie įtemptus Pekino ir Vašingtono santykius dėl Taivano, kurie įvardinti kaip didžiausia galima rizika Azijoje 2022-aisiais. Stephenas Roachas, ekonomistas ir regiono ekspertas, anksčiau CNBC sakė, jog Pekino veiksmai prieš Valstijose kotiruojamas kiniškas bendroves gali būti interpretuojami kaip ankstyvoji Šaltojo karo stadija.
Suvaldžiusi pirmą susirgimų bangą, Kinija toliau laikėsi nulinės tolerancijos dėl COVID-19 strategijos. Jos sienos faktiškai uždarytos, tačiau šalis per visą pandemiją išliko gyvybiškai svarbiu pasaulio gamybos centru.
Savo kreipimesi į Pasaulio ekonomikos forumo dalyvius Xi Jinpingas sakė, kad pasaulis dalyvauja atkakliame mūšyje su kartą per šimtmetį pasitaikančia pandemija.
Dėl sparčiau plintančių naujų viruso atmainų ši pandemija užsitęsė, pagilindama pasaulio ekonomikos problemas, sakė jis.
Pasaulinės pramonės tiekimo grandinės buvo sutrikdytos, sakė Xi Jinpingas. Žaliavų kainos toliau auga, energijos tiekimas išlieka labai ribotas.
Jis pridūrė, kad Kinija pasisako už žmonių tarpusavio mainus siekiant palengvinti tarpvalstybinę prekybą, užtikrinti sklandų pramonės tiekimo grandinės veikimą ir skatinti nuoseklų ir tvirtą pasaulio ekonomikos atsigavimą.
Tačiau Kinijos lyderis savo kalboje nenurodė, ar Pekinas planuoja sušvelninti griežtą sienų kontrolę.
Kinijoje, palyginti su kitomis šalimis, fiksuojama palyginti nedaug užsikrėtimo koronavirusu atvejų, tačiau pastaruoju metu šalis grumiasi su virtine COVID-19 protrūkių įvairiose šalies vietose, likus vos trims savaitėms iki Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymo.
Xi Jinpingas taip pat deda pastangas užsitikrinti trečią kadenciją rudenį vyksiančiame svarbiame Komunistų partijos suvažiavime ir leido aiškiai suprasti, kad stabilumas turi išlikti vienu svarbiausių prioritetų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti