Maskva pranešė apie Kazachstane dislokuotų pajėgų grįžimą į Rusiją

Rusijos gynybos ministerija pranešė, jog kariai, kurie buvo dislokuoti Kazachstane, kai šalyje įsiplieskė protestai dėl degalų pabranginimo, grįžo namo.
Rusijos kariai į šalį buvo atsiųsti kartu su kitomis Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos (KSSO) šalių pajėgomis. Šiam Maskvos vadovaujamam blokui priklauso iš viso šešios buvusios Sovietų Sąjungos respublikos.
Kazachstano prezidento Kassymo-Jomarto Tokayevo prašymu, KSSO sausio 5 d. nutarė atsiųsti daugiau nei 2.000 karių.
Kazachstane demonstracijos prasidėjo sausio 2 d. gyventojams protestuojant prieš staigų degalų kainų kilimą. Po kelių dienų protestai peraugo į riaušes.
Protestuotojai šturmavo vyriausybės pastatus ir juos padegė, o per susirėmimus su šalies saugumo pajėgomis žuvo dešimtys žmonių.
Rusijos gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad grįžo visi jos lėktuvai, gabenę karius.
Nėra žinoma, ar Kazachstane dar liko kitų KSSO šalių pajėgų.
KSSO kariniam aljansui priklauso Rusija, Armėnija, Baltarusija, Kazachstanas, Kirgizija ir Tadžikistanas.
Rusija neretai pateikia KSSO kaip NATO atitikmenį, bet anksčiau ši organizacija vengdavo kištis į neramumus Centrinėje Azijoje, palaikančioje istoriškai glaudžius ryšius su Maskva.
Buvo nuogąstaujama, kad Maskva gali šią misiją panaudoti kaip spaudimo priemonę savo įtakai Kazachstane padidinti.
Antony Blinkenas, JAV valstybės sekretorius, anksčiau perspėjo, jog jeigu rusai atsiranda tavo namuose, juos kartais būna labai sunku išprašyti.
Nors kazachų valdžia tvirtino, kad smurtą šalyje kurstė užsienio teroristai, jis prasiveržė prasidėjus taikioms demonstracijoms dėl staiga padidintos automobilinių suskystintų dujų kainos, taip pat blogėjančių gyvenimo standartų ir išsikerojusios korupcijos.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti