V. Blinkevičiūtė neįžvelgia galimo S. Skvernelio kuriamos partijos pavojaus LSDP

Publikuota: 2021-12-04
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.
svg svg
Juditos Grigelytės (VŽ) nuotr.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, jog neįžvelgia galimo naujai kuriamos Sauliaus Skvernelio partijos pavojaus socialdemokratams.

Papildyta paskutiniu poskyriu.

Tai ji pareiškė šeštadienį, per LSDP tarybos posėdį, reaguodama į Neringos mero Dariaus Jasaičio sprendimą su maždaug 50-čia narių pasitraukti iš LSDP ir jungtis prie S. Skvernelio kuriamos partijos „Vardan Lietuvos“.

„Nematau jokio pavojaus socialdemokratų partijai, jeigu įsikurs nauja partija. Nes matau procesą, deja, taip yra, skilimo „valstiečių“ partijoje“ (...), buvo Karbauskio, dabar bus Skvernelio partija. Kitaip tariant, ta pati mergelė tik su kita sunkele. Taigi, palinkėsime geriausios sėkmės, ir mes bendradarbiausime su visomis politinėmis jėgomis, kurios iš tikrųjų teiks siūlymus, reikalingus mūsų Lietuvos žmonėms“, – dėstė ji.

Nemokami naujienlaiškiai į savo el. pašto dėžutę:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Vis dėlto ji pripažino esanti nusivylusi dėl Neringos skyriaus pasitraukimo iš LSDP.

„Aišku, man labai skaudu, kaip ir mums visiems, kad Neringos skyriaus bičiuliai nusprendė kai kurie išeiti kažkur kitur. Žinoma, esame laisva šalis, laisva Lietuva, ir kiekvienas galime pasirinkti, kur, atrodo, geriau būtų atstovaujami mūsų žmonių lūkesčiai“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

„Nuoširdžiai sakau – nesmerkiu nė vieno, bet kai kas nustebino labai. Jeigu tu ruošiesi padaryti tokius sprendimus, nebijok to pasakyti, turėk drąsos, jei esi lyderis – turėk drąsos, o ne venk šito, tarytum galvodamas, kad kažką darai nepadoriai, nesąžiningai savo bičiulių atžvilgiu. Dėl to esu labai nusivylusi“, – pabrėžė LSDP vadovė.

Ji tikina, kad partijos skyrius Neringos savivaldybėje išliks, ji žada kitą savaitę kalbėtis su skyriaus atstovais bei patikino, jog 2023-iųjų savivaldos rinkimuose partija turės kandidatus.

„Valdančiųjų viršūnėse matome metus trunkantį nesiklausymą“

V. Blinkevičiūtė kritikuoja valdančiuosius dėl migracijos krizės, COVID-19 pandemijos valdymo, pozicijų Kinijos atžvilgiu, sveikatos priežiūros įstaigų pertvarkos.

Kreipdamasi į LSDP narius nuotoliniame partijos tarybos posėdyje šeštadienį ji akcentavo, kad COVID-19 pandemija, infliacija ir kiti iššūkiai verčia susitelkti, tačiau „valdančiųjų viršūnėse matome nuolatinį, jau bemaž metus trunkantį nesusikalbėjimą, nesusitarimą, nesiklausymą ir dažnai – negirdėjimą“.

Ji kritikavo valdančiųjų iniciatyva svarstomą taršos mokestį taršos mokestį, sakydama, kad tai „joks ten ne taršos mokestis, tai paprasčiausiai turto mokestis“ ir kris ant mažiausias pajamas gaunančiųjų pečių.

LSDP vadovė kritikavo Vyriausybę ir patį sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį dėl Sveikatos priežiūros tinklo peržiūros. Ji pasigedo ir diskusijų dėl  pertvarkos su medikais, savivaldybėmis – socialdemokratai dėl šios situacijos šeštadienį rengiasi patvirtinti kreipimąsi kreiptis į aukščiausius šalies vadovus.

„Deja, ministras nesusitvarko tinkamai su savo pareigomis“, – pareiškė V. Blinkevičiūtė.

LSDP pirmininkė taip pat teigė abejojanti, ar valdantieji turi migracijos krizės valdymo strategiją.

„Kol nematai šąlančių ir sergančių vaikų akių, galbūt atrodo, kad ir tos problemos nėra. Bet kai pamatai ją ir įsigilini, supranti, kad čia – didžiulė problema. Todėl keliu klausimą – ar Lietuva turi strategiją, kaip derinti Europos Sąjungos sienos saugumą ir humanitarinius tikslus“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

Savo kalboje teisino ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel pokalbį su autoritariniu Baltarusijos lyderiu Aliaksandru Lukašenka, sakydama, kad „nesikalbėjimo politika dar niekur nepasiteisino“, o valdančiųjų neigiama reakcija, anot jos, buvo „gan keistoka“.

Ji stebėjosi valdančiųjų pozicija Kinijos atžvilgiu, taip pat ir sprendimu steigti Taivano atstovybę Lietuvoje, sakydama, kad tai padaryta nepasvėrus rizikų.

V. Blinkevičiūtė taip pat ragino premjerę Ingridą Šimonytę sutarti su prezidentu Gitanu Nausėda ir „kaip galima greičiau“ surasti nuolatinį Lietuvos atstovą prie Europos Sąjungos.

Kalbėdama apie kitų metų valstybės biudžetą, ji tikino, kad didėjant infliacijai, jis nepadės spręsti socialinės nelygybės, regionų atskirties, energetinio skurdo mažinimo, taip pat susisiekimo, švietimo, aplinkosaugos srityse esančių problemų.

Biudžetui nepritars

LSDP taryba šeštadienį Seimo frakciją įpareigojo nepalaikyti Vyriausybės teikiamo 2022 metų biudžeto projekto.

Priimtoje rezoliucijoje dėl biudžeto teigiamai vertinamas nuo kitų metų keliamas minimalus mėnesio atlyginimas, pareiginės algos bazinis dydis, neapmokestinamųjų pajamų (NPD) dydis, plečiamos vienišo asmens išmokos, indeksuojamos ir didinamos senatvės pensijos. Tačiau, pasak LSDP, tai nusvers infliacija.

Be kita ko, socialdemokratai kritikuoja, kad kitų metų išlaidos didėja valstybės skolos sąskaita, o ne dėl augančių mokestinių pajamų, piktinamasi, kad savivaldai neužtikrinamas didesnis finansinis savarankiškumas ir kt. 

Ragina stabdyti sveikatos įstaigų reformą

LSDP taryba šeštadienį taip pat kreipėsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, Premjerę Ingridą Šimonytę ir Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, reikalaudami „nedelsiant visiems gyventojams pateikti išsamų ir konkretų sveikatos tinklo pertvarką numatantį dokumentą viešosioms konsultacijoms“.

Socialdemokratų išplatintame dokumente pabrėžiama, kad siekis COVID-19 pandemijos laikotarpiu mažinti sveikatos paslaugų apimtis prieštarauja premjerės pozicijai apie ligoninių lovų rezervą kaip būtinąją stabilios sveikatos sistemos sąlygą.

Taip pat akcentuojama, kad „sveikatos paslaugų apimčių mažinimas yra absoliučiai nepriimtinas moralinės atsakomybės aspektu tiek prieš mirusius pandemijos metu, tiek prieš medikus, įtemptai kovojančius prieš siaubingą infekciją“.

Opozicinė LSDP frakcija Seime turi 13 narių. Naujausios „Vilmorus“ apklausos duomenimis, socialdemokratai išlieka partijų reitingo viršūnėje – už juos lapkritį būtų balsavę 16,3% gyventojų.

Nepaprastosios padėties pratęsimas pasienyje yra neišvengiamas

Nepaprastosios padėties pratęsimas Lietuvos pasienyje yra neišvengiamas vertinant neteisėtos migracijos situaciją, sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

Anot jos, prieš mėnesį parlamente svarstant nepaprastosios padėties įvedimą pirmąjį kartą, socialdemokratai vieningai palaikė sprendimą.

„Manau, kad dabar šitą svarstysime frakcijoje, išklausysime argumentus, pateikiamus atitinkamų pareigūnų, ir priimsime sprendimą. Manau, kad yra neišvengiama dabartinėje situacijoje turėti nepaprastąją padėtį“, – žurnalistams Vilniuje šeštadienį sakė V. Blinkevičiūtė, paklausta, ar LSDP frakcija Seime palaikys valdančiųjų siūlymą pratęsti šią padėtį iki sausio vidurio.

Penktadienį Vyriausybė pritarė siūlymui iki sausio 16-osios vidurnakčio pratęsti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija ir įvesti pasienyje su Lenkija. Ji galios dešimties kilometrų atstumu nuo sienos, taip pat, kaip ir anksčiau, migrantų apgyvendinimo vietose šalies viduje. Tam dar turės pritarti Seimas.

Nepaprastoji padėtis pasienyje Seimo sprendimu įvesta lapkričio 10 dieną, kuomet Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje susidarė kritinė situacija dėl masinio užsieniečių antplūdžio. Kol kas šis nutarimas galioja iki gruodžio 9 dienos.

Į Lietuvą šiemet pateko daugiau nei 4.200 migrantų.

Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“
Rašyti komentarą 0
A. Baerbock: stabiliems Maskvos ir Berlyno santykiams nėra alternatyvų 1

Geriems bei stabiliems Maskvos ir Berlyno santykiams nėra alternatyvų, antradienį vizito Maskvoje metu...

Seimas ketina sugriežtinti prastovų skelbimo tvarką

Seimas nusiteikęs pritarti, kad nuo šių metų spalio būtų sugriežtinta darbuotojų prastovų skelbimo tvarka.

Verslo atsigavimui ir paramai dėl Kinijos planuoja 500 mln. Eur paskolų biudžetą 1

Spartesnio atsigavimo siekiančioms įmonėms ir nukentėjusioms nuo Kinijos sankcijų turėtų būti išdalinta dar...

Gazelė
15:00
Ministras: ICAO nustatė šiurkščių pažeidimų dėl baltarusių nukreipto lėktuvo

Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) ataskaitoje fiksuoti šiurkštūs pažeidimai dėl Minske...

„Microsoft“ Ukrainoje aptiko „destruktyvią“ kenkėjišką programinę įrangą

Įvairių Ukrainos įstaigos kompiuterių sistemose JAV programinės įrangos milžinė „Microsoft“ aptiko...

Inovacijos
13:47
G. Landsbergis apie priverstinį irakiečių grąžinimą: jiems tai bene jautriausias klausimas 1

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad priverstinis neteisėtų migrantų susigrąžinimas...

Europos Parlamento pirmininke tapo Maltos politikė R. Metsola 2

Antradienį europarlamentarai išrinko naująją Europos Parlamento pirmininkę. Ja tapo Maltos politikė centro...

Seimas įteisino originalią vardų ir pavardžių rašybą dokumentuose 18

Seimas antradienį įteisino originalią vardų ir pavardžių rašybą lotyniško pagrindo rašmenimis asmens...

Baltarusijos BVP 2021-aisiais didėjo 2,3% 1

Baltarusija per praėjusius metus sukūrė palyginamosiomis kainomis 2,3% didesnį nei užpernai bendrąjį vidaus...

Pirmuoju balsavimu pritarta pašalintųjų per apkaltą sugrįžimui į politiką

Konstitucijos pataisa dėl per apkaltą iš prezidento posto pašalinto Rolando Pakso galimybių kandidatuoti...

Žengtas pirmas žingsnis Konstitucijoje įteisinant tiesioginius merų rinkimus

Seime pakanka balsų Konstitucijoje įtvirtinti tiesioginius merų rinkimus. Antradienį parlamentarai pirmą...

Premjerė po prezidentūros kritikos: galimybių paso naudą įrodo tyrimai 25

Galimybių paso naudą įrodo tarptautiniai tyrimai, o reguliari Prezidentūros kritika Vyriausybės sprendimams...

Nuo kelių buhalterių komandos iki didelių įmonių aptarnavimo: „Integre“ sėkmės formulė – atvirumas naujovėms Verslo tribūna 1

Buhalterinė apskaita yra neatsiejama kiekvieno verslo funkcija, nuo kurių efektyvumo nemažai priklauso ne tik...

Finansai
09:57
Pirmadienį diagnozuoti 4.559 COVID-19 atvejai, 10 iš 11-os mirusiųjų buvo nepaskiepyti arba paskiepyti nepilnai

Praėjusią parą nustatyti 4.559 nauji COVID-19 atvejai, mirė 11 žmonių, rodo antradienį paskelbti Statistikos...

Prezidento patarėja: galimybių pasas išsisėmė 101

Galimybių pasas išsisėmė ir reikia ieškoti naujų pandemijos valdymo būdų, sako vyriausioji prezidento...

Seimas imasi pluošto įstatymų: svarstys pataisas dėl alkoholio prekybos, darbuotojų prastovų 6

Seimas svarstys pataisas, kuriomis siūloma liberalizuoti alkoholio prieinamumą. Taip pat bus svarstomos...

Miražo gaubiama reforma 3

Vyriausybės pažadėta mokesčių reforma – tarsi miražas, kurį fata morgana kelia vis toliau už horizonto.

Nuomonės
05:50
Ukrainietis verslininkas: mūsų šalis gali būti patraukli praradusiems Kinijos rinką Premium

Nesvarbu, kad geopolitinė padėtis Ukrainoje kaip niekad yra įtempta, tačiau ukrainietis Aleksijus...

Gazelė
05:45
„CyberSec Pulse 2022“: profesionalų pamokos, kaip pagerinti kibernetinį ir duomenų saugumą Verslo tribūna

Kokios buvo pernai išmoktos kibernetinio saugumo pamokos, kokios žinios gali padėti verslui pagerinti duomenų...

Inovacijos
05:00
Draudimo sutarčių su vartotojais sąlygos turi būti skaidrios ir sąžiningos, tačiau praktikoje klaidų dar pasitaiko Verslo tribūna

Europos Sąjungos teisė griežtai reglamentuoja, kad vartojimo sutarčių sąlygos būtų skaidrios ir sąžiningos.

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku