Jei karo veiksmai rytų Ukrainoje atsinaujintų, A. Lukašenka grasina nelikti nuošalėje

Baltarusijos autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka pirmadienį pareiškė, kad jo šalis neliktų nuošalyje, jeigu Rytų Ukrainoje atsinaujintų didelio masto ginkluoti veiksmai tarp Kijevo pajėgų ir prorusiškų separatistų.
Jie (Vakarų šalys) puikiai suvokia: jeigu jie sukels karelį Donbase arba kur nors prie sienos su Rusija, Baltarusija neliks nuošalyje. Ir aišku, kieno pusėje bus Baltarusija, spaudos tarnyba citavo A. Lukašenka pasisakymą per vieną strateginį pasitarimą Gynybos ministerijoje.
Jie tai supranta, todėl jau pradėjome stiprinti savo šiaurinę (ir) Baltarusijos sieną su Ukraina. Nors tam jokių faktų, priežasčių šiandien nėra. Ten visiška ramybė ir netgi ramiau negu buvo anksčiau, pridūrė jis.
Tačiau A. Lukašenka teigė, kad Vakarų šalys prie sienų su Baltarusija telkia savo pajėgas.
Jie ten perkelia karinį kontingentą ir apie tai atvirai skelbia, sakė jis. Šiuo etapu apie 8.000 (karių). Kas dedasi prie (Baltarusijos) vakarinės sienos su Lenkija ir Pabaltiju jūs gerai informuoti.
Lenkija, Latvija ir Lietuva pastaraisiais mėnesiais registruoja išaugusį migrantų srautą iš Baltarusijos. Europos Sąjunga kaltina Minsko režimą sąmoningai kurstant chaosą prie Bendrijos sienų, o Baltijos valstybės ir Lenkija šiuos veiksmus vadina hibridine agresija. Minskas atmeta visus kaltinimus.
Vakarai su nerimu stebi Rusijos karinių pajėgų telkimą prie sienos su Ukraina. Manoma, kad Rusija ten gali būti sutelkusi apie 100.000 karių ir įvairios karinės technikos.
Kijevas praėjusį ketvirtadienį perspėjo Rusiją nesiveržti į Ukrainą, pareiškęs, kad Maskvai už tokį žingsnį tektų brangiai sumokėti, Vakarams baiminantis, kad Kremlius galimai ruošiasi intervencijai gilyn į Ukrainą.
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba ketvirtadienį kalbėdamas su žurnalistais sakė, kad sunku atspėti, ką sugalvojo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, tačiau Kijevas daro viską, kad Kremlių atgrasytų.
Bandome priversti jį suprasti, kad jis brangiai sumokės už naują ataką prieš Ukrainą, perspėjo Kijevo diplomatijos vadovas.
Maskva turi aiškiai suprasti, kokių politinių, ekonominių ir žmogiškųjų nuostolių patirs naujo agresijos etapo atveju, pridūrė D. Kuleba. Todėl geriau to nedaryti.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjusį penktadienį pranešė, kad atskleistas Rusijos remiamas sąmokslas gruodžio pradžioje šalyje įvykdyti perversmą.
Šiandien esama grėsmės, kad rytoj kils karas, spaudos konferencijoje sakė V. Zelenskis. Esame visiškai pasirengę eskalacijai.
Turime kliautis savimi, savo kariuomene. Ji yra galinga, pridūrė prezidentas.
V. Zelenskis paragino rusų prezidentą Vladimirą Putiną paneigti, kad jis planuoja surengti invaziją.
Rusijos prezidentas turėtų viešai pasakyti: Mes to neplanuojame, sakė ukrainiečių lyderis.
Situaciją regione atidžiai stebi ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacija. Rusija sulauktų pasekmių, jeigu panaudotų karinę jėgą Ukrainoje, penktadienį pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas, išreiškęs susirūpinimą dėl Maskvos pajėgų telkimo prie sienos su Ukraina.
Aišku, jog jeigu Rusija panaudos jėgą prieš Ukrainą, tai užtrauks kainą, tai sukels pasekmių, per spaudos konferenciją perspėjo Aljanso vadovas.
Tau jau antras kartas šiais metais, kai Rusija sutelkė dideles ir neįprastai koncentruotas pajėgas šiame regione, kalbėjo Aljanso lyderis ir paminėjo, kad ten esama sunkiosios technikos tankų, savaeigės artilerijos dalinių, dronų ir elektroninės kovos sistemų, taip pat kovos veiksmams parengtų karių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti