Kremlius sureagavo į Lenkijos premjero komentarą dėl Rusijos atsakomybės už migracijos krizę

Maskva nepriimtinu pavadino lenkų premjero Mateuszo Morawieckio pareiškimą, kad dėl migrantų krizės prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos yra kalta Rusija. Vokietijos kanclerė Angela Merkel paprašė V. Putino panaudoti savo įtaką A. Lukašenkai ir sustabdyti migrantų išnaudojimą.
Pranešimas yra papildytas paskutiniu skyreliu.
Lenkijos premjero žodžius, kad Rusija yra atsakinga už šią situaciją, laikome absoliučiai neatsakingais ir nepriimtinais. Tai absoliučiai neatsakingas ir nepriimtinas pareiškimas, sakė Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas, komentuodamas padėtį prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos.
M. Morawieckis antradienį apkaltino V. Putiną surežisavus precedento neturinčią migrantų, mėginančių nelegaliai patekti į Lenkiją iš Baltarusijos, bangą ir pavadino tai ataka, galinčia destabilizuoti Europos Sąjungą.
M. Morawieckis antradienį aplankė pasieniečius, karius ir policininkus prie sienos, o vėliau atkreipė dėmesį į Rusiją pagrindinę Baltarusijos rėmėją.
Ši ataka, kurią vykdo Lukašenka, turi savo sumanytoją Maskvoje, o sumanytojas yra prezidentas Putinas, per skubiai sušauktą Lenkijos parlamento sesiją sakė M. Morawieckis.
Vokietija, kaltinanti A. Lukašenką šaltakraujišku prie Lenkijos sienos siunčiamų migrantų išnaudojimu, trečiadienį paragino ES įvesti naujų sankcijų Baltarusijai.
Lukašenka turi suprasti, kad jo išskaičiavimai neveikia. Europos Sąjungos negalima šantažuoti, sakė vokiečių užsienio reikalų ministras Heiko Maasas.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskambino V. Putinui ir paprašė jo panaudoti savo įtaką, kad Baltarusija sustabdytų nežmonišką neteisėtos migracijos pavertimą ginklu, trečiadienį pranešė jos atstovas.
Ji pabrėžė, kad Baltarusijos režimo vykdomas migrantų pavertimas ginklu yra nežmoniškas ir nepriimtinas, ir paprašė prezidento V. Putino pasinaudoti savo įtaka, kad tai liautųsi, socialiniame tinkle Twitter parašė Steffenas Seibertas.
Tuo metu Rusijos prezidentas per pokalbį su A. Merkel pasiūlė, kad problemas, kylančias dėl situacijos Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos pasienyje, tiesiogiai aptartų Europos Sąjungos šalys ir Minskas.
Rusijos prezidentas pasiūlė pradėti diskusiją apie iškilusias problemas per tiesioginius ES valstybių narių atstovų kontaktus su Minsku, sakoma Kremliaus spaudos tarnybos pranešime.
Jame pažymima, kad V. Putino ir A. Merkel pokalbio metu išsamiai išnagrinėta situacija dėl pabėgėlių prie Baltarusijos sienų su ES šalimis.
Buvo išreikštas susirūpinimas dėl humanitarinių migracijos krizės padarinių, sakoma Kremliaus pranešime.
V. Putinas ir A. Merkel sutarė pratęsti pokalbį šia tema, pažymėjo spaudos tarnyba.
A. Merkel biuro pranešime sakoma, kad trečiadienio pokalbis įvyko kanclerės iniciatyva.
Rusija: tai yra pretekstas
Maskvos pareiškė, kad negalima naudoti migracijos problemos kaip preteksto naujų sankcijų Baltarusijai įvedimui, trečiadienį sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.
Mums atrodo neleistina, kad migracijos problemos taptų pretekstu naujų sankcijų Baltarusijai, kitoms valstybėms, įvedimui, įskaitant penktąjį Europos Sąjungos sankcijų paketą, sakė ji per spaudos konferenciją.
M. Zacharova taip pat priminė, kad bet kokias vienašales Vakarų sankcijas prieš suverenias valstybes Maskva laiko neteisėtomis ir nepriimtinomis.
ES užsienio reikalų vadovai pirmadienį, lapkričio 15 dieną, planuoja aptarti sankcijų Baltarusijai išplėtimą.
Pirmadienį Briuselyje susitiks ES šalių užsienio reikalų ministrai, numatyta sankcijų (Baltarusijai) išplėtimo tema, trečiadienį Berlyne žurnalistams sakė Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Andrea Sasse.
ES taip pat sako spaudžianti 13 valstybių, daugiausia Artimuosiuose Rytuose ir Afrikoje, kad jos nebeleistų savo piliečiams vykti į Baltarusiją.
Krizė komplikavosi pirmadienį, kai prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos susirinko keli tūkstančiai migrantų, norinčių patekti į Europos Sąjungos teritoriją. Ten sutelktoms Lenkijos saugumo pajėgoms pavyko atremti migrantų mėginimą masiškai prasiveržti per pasienio užtvaras. Lenkų pareigūnai šiuos įvykius pavadino sudėtingiausiu migracijos krizės etapu.
Ir Lenkija, ir Baltarusija antradienį nurodė, kad prie sienos greitosiomis įrengtoje stovykloje netoli Lenkijos Kuznicos kaimo dabar yra 3.000-4.000 migrantų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti