Danijos slaptoji tarnyba talkininkavo JAV žvalgybai šnipinėjant Europos politikus

Danijos slaptoji tarnyba (FE) padėjo JAV Nacionalinio saugumo agentūrai (NSA) šnipinėti Europos lyderius, įskaitant Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir prezidentą Franką Walterį Steinmeierį, atskleidė žiniasklaidoje paskelbta informacija.
Apie įtarimus, kad JAV šnipinėjo savo sąjungininkus, buvo pranešta dar 2013 m. Tačiau dabar šaltiniai slaptųjų tarnybų medžiagą perdavė Danijos, Švedijos ir Norvegijos nacionaliniams transliuotojams, Prancūzijos leidiniui Le Monde, Vokietijos leidiniui Suddeutsche Zeitung ir Vokietijos visuomeniniams transliuotojams NDR ir WDR.
Žvalgybos objektu buvo ir kandidatas Vokietijos socialdemokratų partijos (SPD) kandidatas į kanclerio postą Peeras Steinbruckas, pavadinęs tai politiniu skandalu. Jis pabrėžė situacijos absurdiškumą, kai draugiškų šalių žvalgybos tarnybos šnipinėja viena kitos aukštus valdžios pareigūnus.
Nors jis sutiko, kad Danijos žvalgyba, greičiausiai, veikė savarankiškai.
Ataskaitoje teigiama, kad per Operaciją Dunhammer buvo jungiamasi per Danijos interneto linijas ir buvo sekamas svarbių asmenų susirašinėjimas bei telefono pokalbiai.
Surinkta informacija rodo, kad FE padėjo NSA šnipinėti Švedijos, Norvegijos, Nyderlandų, Prancūzijos bei Vokietijos politikus. Danijos žvalgyba taip pat padėjo JAV agentūrai šnipinėti Danijos užsienio ir finansų ministerijas bei Danijos ginklų gamintoją. FE taip pat bendradarbiavo su NSA vykdydama šnipinėjimo operacijas prieš pačią JAV vyriausybę.
Pranešama, kad Danijos vyriausybė 2015 m. sužinojo apie savo šalies slaptosios tarnybos dalyvavimą skandalingoje šnipinėjimo operacijoje, vykusioje 2012-2014 m.
Danijos vyriausybė, išsiaiškinusi abiejų šalių žvalgybos tarnybų bendradarbiavimą, 2020 m. atstatydino visą FE vadovybę.
NSA, FE neatsakė į prašymus pakomentuoti tyrimą, Danijos gynybos ministerijos pareiškime sakoma, kad artimų sąjungininkų sekimas yra nepriimtinas.
Patrickas Sensburgas, vadovavęs NSA šnipinėjimo skandalą tyrusiam Vokietijos parlamentiniam komitetui, teigia, kad svarbiausia yra suprasti, kas skatino slaptąsias tarnybas.
Kalba ne apie draugystę. Tai nėra susiję su moraliniais ir etiniais siekiais. Tai susiję su interesais, komentavo jis.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti