Kandidatas į LB vadovus žada didinti konkurenciją bankų sektoriuje

Seimui pateiktas prezidento Gitano Nausėdos siūlymas į Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkus penkerių metų kadencijai skirti valdybos narį Gediminą Šimkų. Parlamentarų slaptas balsavimas dėl šio teikimo numatomas kitą savaitę.
Tekstas papildytas kandidato pasisakymais apie konkurencingumo bankų sektoriuje didinimą.
Kaip ketvirtadienį iš Seimo tribūnos, pristatydamas prezidento dekretą dėl kandidatūros teikimo, sakė jo patarėjas vidaus politikos klausimais Povilas Mačiulis, valstybės vadovas G. Šimkų vertina kaip puikų ekonomikos ir finansų ekspertą.
Pasisakydamas Seimo nariams, pretendentas pabrėžė, kad LB veiklos pagrindinis principas yra nepriklausomumas ir apolitiškumas.
G. Šimkus išskyrė keturis savo veiklos prioritetus, jeigu būtų paskirtas LB vadovu:
- Finansų sistemos stabilumo ir saugumo užtikrinimas;
- Konkurencijos ir paslaugų prieinamumą finansų sektoriuje didinimas;
- Pokyčiams atviras modernus centrinis bankas;
- Dialogas su valdžios institucijomis ir atviras komunikavimas su visuomene.
Konkurencingumo bankų sektoriuje didinimui kandidatas skyrė bene daugiausia dėmesio.
Deja, matome, kad koncentracija šiame sektoriuje, nepaisant visų pastangų, pastaruoju metu tik išaugo. Girdžiu šiuos nuogąstavimus ir sutinku, kad padėtis kelia susirūpinimą, todėl kaip vieną svarbiausių savo tikslų laikyčiau konkurencijos finansų rinkoje didinimą. Nemanau, kad tai paprasta užduotis priešingai, priimu tai kaip didelį iššūkį, teigė G.Šimkus.
Pasak jo, nepakankamai išnaudojame vietoje veikiančias įmones, finansų rinkos dalyvių augimo potencialą, o kooperatinės bankininkystės sektorius su plačiu regioniniu tinklu gali daryti tolesnį proveržį, jeigu gerintume kapitalo augimo ir valdymo perspektyvas.
Pretendentas taip pat užsiminė apie tokias priemones kaip konkurencijos dėl įkainių didinimas, mokėjimo paslaugų lankstesnis keitimas, kooperacinės bankininkystės plėtra.
G. Šimkaus teigimu, kapitalo rinka taip pat yra alternatyva bankų paskoloms, nes ji suteikia galimybę mažesnėms įmonėms pritraukti kapitalo ir taip padidinti likvidumą.
Be to jis pripažino, kad turi būti dedamos didesnės pastangos raginant užsienio komercinius bankus ateiti į Lietuvos ir visų Baltijos šalių finansų rinką.
Sumažinti koncentraciją šioje rinkoje yra didžiulis ir ilgalaikis uždavinys. Esu tikras, kad čia yra ir bus galima nemažai nuveikti, pastebėjo G. Šimkus.
Klausinėdami kandidato, parlamentarai kėlė ir kreditinių išteklių prieinamumo verslui bei regionuose gyvenančių žmonių aprūpinimo bankų paslaugomis klausimus.
G. Šimkus VŽ yra sakęs, kad vertina prezidento pareikštą pasitikėjimą, tačiau kol kas nėra linkęs komentuoti žiniasklaidai ar atsakinėti į jos klausimus, pirmiausia norintis sulaukti galutinio Seimo sprendimo dėl jo kandidatūros. Slaptas balsavimas parlamente numatytas kitą ketvirtadienį.
Po kandidato pristatymo Seimo narių diskusijų dėl jo nebuvo, bet šiomis dienomis įvairioms frakcijoms priklausantys parlamentarai žiniasklaidai iš esmės pozityviai komentavo G. Šimkaus kandidatūrą. Todėl politologai spėja, kad naujojo LB vadovo paskyrimas neturėtų sukelti didesnių problemų. Vis dėlto dėl slapto balsavimo neatmetama ir politinio netikėtumo galimybė.
G. Šimkus LB pradėjo dirbti 2002 m. ir per aštuoniolika darbo šioje įstaigoje metų nuosekliai kilo karjeros laiptais. Valdybos nariu jis yra nuo pernai rugsėjo.
Dabartinio centrinio banko vadovo Vito Vasiliausko kadencija baigiasi balandžio 7 d.
[infogram id="c598f309-b855-41f7-bf8f-6178fba82b70" prefix="Bwy" format="interactive" title="Gediminas Šimkus: biografija"]
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti