ES prašys Vašingtono pagalbos dėl „AstraZeneca“ vėluojančių vakcinų siuntų

Europos Sąjunga (ES) ketina paraginti JAV suteikti leidimą į Europą eksportuoti milijonus Amerikos gamyklose gaminamų AstraZeneca COVID-19 vakcinų. Taip siekiama išjudinti dėl vakcinų trūkumo Bendrijoje lėtesnį negu JAV ir JK vakcinavimo procesą.
Europos Komisija ketina paprašyti JAV suteikti leidimą eksportuoti JAV gamyklose pagamintas AstraZeneca vakcinas per artimiausią transatlantinę diskusiją, skirtą bendradarbiavimui dėl COVID-19 pandemijos, Financial Times nurodė vienas ES pareigūnas.
ES taip pat ketina prašyti Vašingtono užtikrinti netrikdomą tiekimą nepakeičiamų vakcinų gamybai reikalingų medžiagų. VŽ primena, kad AstraZeneca jau pranešė, kad nesugebės įgyvendinti Bendrijai prisiimtų įsipareigojimų ir laiku pristatyti numatytas vakcinos dozes. Kompanija savo veiksmus motyvuoja sutrikimais Bendrijos gamyklose. AstraZeneca tikino, kad antrąjį metų ketvirtį pristatys vakcinas, pasitelkusi savo gamyklas už Bendrijos teritorijos ribų, tačiau kokios konkrečiai tai gamyklos neįvardijo.
Vėluoja pristatymas
Kol kas ES pareigūnai skeptiškai žvelgia į AstraZeneca galimybes pristatyti pasižadėtas vakcinų siuntas, todėl Bendrija jau užsisakė papildomų vakcinos dozių iš kitų Europos vaistų agentūros patvirtintų vakcinų gamintojų BioNTech / Pfizer ir Moderna.
AstraZeneca Financial Times atsisakė komentuoti ES pastangas tartis su JAV dėl vakcinų pristatymo. ES pareigūnai tikisi, kad naujai JAV prezidento Joe Bideno administracijai perkrovus santykius su Europa, vyks sklandesnis bendradarbiavimas negu su buvusia administracija.
VŽ jau rašė, kad Italija šią savaitę užblokavo AstraZeneca vakcinų nuo COVID-19 siuntos eksportą į Australiją. Tai yra pirmasis kartas, kai pasinaudota ES vakcinų eksporto kontrolės mechanizmu.
Roma nusprendė užkirsti kelią 250.000 AstraZeneca dozių eksportui į Australiją. VŽ jau rašė, kad ES eksporto kontrolės mechanizmą pristatė sausio mėnesio pabaigoje, reaguodama į vakcinų gamintojų paskelbtas naujienas apie vėluosiančias vakcinų siuntas. Kontrolės mechanizmas turėjo baigti galioti kovo pabaigoje, tačiau Europos Komisija norėtų jį pratęsti iki birželio pabaigos, Reuters informavo du ES pareigūnai.
VŽ primena, kad, kai ES paskelbė apie ES pagamintų vakcinų eksporto kontrolę, sprendimas sulaukė aštrios kritikos. Bendrijoje pagamintas vakcinas importuojančios šalys sunerimo dėl galimų tiekimo grandinės sutrikimų. Remiantis ES pristatytu mechanizmu, kompanijos, prieš eksportuodamos ES pagamintas COVID-19 vakcinas, privalo gauti ES leidimą jas eksportuoti. Jeigu bendrovė nevykdo savo prisiimtų įsipareigojimų ES, tai tokio leidimo eksportuoti Bendrija gali ir neišduoti.
JAV taip pat riboja šalies gamyklose pagamintų vakcinų eksportą į kitas šalis.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti