Lietuva nesvarstys Baltarusijos prašymo išduoti S. Cichanouskają

Baltarusijos generalinė prokuratūra penktadienį pranešė, kad išsiuntė Lietuvai prašymą išduoti buvusią kandidatę į prezidentus Sviatlaną Cichanouskają. Lietuvos UR ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžia, kad Lietuva neketina svarstyti Baltarusijos prašymo.
Papildyta: Lietuva nė nesvarstys prašymo.
Pranešime nurodoma, kad ją ketinama patraukti baudžiamojon atsakomybėn už nusikaltimus valdymo tvarkai, visuomenės ir valstybės saugumui.
Aliaksandro Lukašenkos režimui lojali teisėsauga skelbia gavusi informacijos, kad asmenys iš S. Cichanouskajos artimiausios aplinkos ruošiasi masiniams neramumams ir valstybės institucijų pastatų Gomelio teritorijoje užėmimui.
S. Cichanouskaja pabrėžia, kad ji visada pasisakė tik už taikius metodus ir niekada nedalyvavo kurdama masinių neramumų ar valstybinių objektų užėmimo planus.
Lietuva nė nesvarstys prašymo
Lietuvos UR ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžia, kad Lietuva neketina svarstyti Baltarusijos prašymo.
Lietuva buvo ir bus mūro siena, už kurios prieglobstį ras visos demokratinės jėgos, kurias persekioja režimai. Tad visi, radę prieglobstį Lietuvoje, gali jaustis saugūs, kad jie nebus perduoti režimams nei dėl savo kovos už demokratiją nei už žodžio ir tikėjimo laisvę. O Baltarusijos režimui galime pasakyti greičiau pragaras užšals, negu mes imsime svarstyti jūsų reikalavimus, rašoma G. Landsbergio komentare, kurį išplatino UR ministerija.
Lietuvos generalinė prokuratūra teigia, kad negali komentuoti, ar tokį prašymą iš Baltarusijos gavo.
Prokuratūra negali komentuoti užsienio valstybių pateiktų tarptautinės teisinės pagalbos prašymų, nes toks yra bendradarbiavimo principas tarp valstybių. Komentuoti tokių teisinės pagalbos prašymų pateikimą ar nepateikimą gali tik ta valstybė, ta institucija, kuri inicijavo tokį prašymą, sakė BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.
VŽ rašė, kad vasario mėn. Rusija išdavė tarptautinį arešto orderį vienam pagrindinių Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bendražygių, Leonidui Volkovui, kuris jau daugiau nei metus gyvena Lietuvoje.
Lietuvos vidaus ir užsienio reikalų ministrai tuomet pasmerkė tokį Rusijos siekį areštuoti L. Volkovą. Tarptautinės paieškos instrumento naudojimas prieš opoziciją iš esmės diskredituoja Rusijos dalyvavimą tuose instrumentuose, sakė Lietuvos UR ministras Gabrielius Landsbergis.
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pridūrė, kad Rusijos siekis yra smerktina praktika.
S. Cichanouskaja po praeitų metų rugpjūčio 9 d. rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas autoritarinis prezidentas A. Lukašenka, pasitraukė į Lietuvą. Į Lietuvą dar prieš rinkimus buvo atvežti jos vaikai.
Nuo suklastotų rinkimų, kurių rezultatų nepripažįsta demokratinis pasaulis, Baltarusiją krečia masiniai opozicijos šalininkų protestai, kuriuos režimas malšina naudodamas smurtą ir suėmimus.
Rašyti komentarą 0
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti