ES sankcijos Baltarusijai nedžiugina A. Lukašenkos priešininkų

ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį tarėsi dėl naujų sankcijų Baltarusijai, tačiau jos kol kas neįvardytos. Baltarusijos demokratinių jėgų lyderė Sviatlana Cichanouskaja kritikuoja Vakarus, teigdama, kad iki šiol Briuselyje patvirtintos sankcijos Aliaksandro Lukašenkos režimui labai menkos.
Sankcijos taikomos tik 90-čiai žmonių. Tai visiškas juokas, A. Lukašenkos režimas iš jų šaiposi, - kalbėjo S. Cichanouskaja interviu The Sunday Times, kurį cituoja baltarusių portalas tut.by.
Ji pabrėžė, kad Vakarai turėtų įvesti sankcijas prieš Baltarusijos valdžios atstovus, kurie kaltinami žmogaus teisių pažeidimu, įskaitant ir teisėjus, kurie priima sprendimus politinėse bylose.
Pirmadienį ES užsienio reikalų ministrai Briuselyje svarstė klausimą dėl papildomų sankcijų Baltarusijai.
Valdžia tęsia represijas, toliau persekioja žmones ir mes svarstome galimybę įvesti papildomų sankcijų, spaudos konferencijoje sakė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.
Esame pasirengę judėti į priekį šiuo klausimu. Ir tai padarysime, pridūrė jis.
J. Borrellis žadėjo, kad ES baus tuos, kurie iš baltarusių atima pagrindines jų politines teises.
Pernai ES Baltarusijai įvedė tris sankcijų paketus. Praėjusių metų gruodį ES Taryba paskelbė dekretą dėl trečiojo ES sankcijų paketo Baltarusijai, kuriame yra 29 fiziniai ir septyni juridiniai asmenys.
Tarp jų yra ginklus ir karinę įrangą eksportuojanti Beltecheksport, Minsko ratinių vilkikų gamykla (MZKT), viena pagrindinių nekilnojamojo turto vystytojų ir statytojų Dana Holdings/Dana Astra, Baltarusijos institucijoms sekimo platformą užtikrinanti bendrovė Synesis ir kelios kompanijos, atsakingos už valstybės karo technikos politikos įgyvendinimą.
Sankcijomis draudžiama išduoti vizas juodajame sąraše atsidūrusiems Baltarusijos pareigūnams ir įšaldomas jų turtas bloke.
Tuo tarpu pats A. Lukašenka, kaip pastebi apžvalgininkai, pirmadienio susitikime Sočyje su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pabrėžtinai demonstravo savo tvirtumą. Jų aptarinėta tolimesnė Rusijos ir Baltarusijos kaip sąjunginių valstybių integracija ir braižyti bendrų projektų planai turėjo pademonstruoti, kad Baltarusijos autoritarinis lyderis, kurio perrinkimo pernai vasarą prezidentu nepripažįsta nei Baltarusijos protestuotojai nei Vakarų šalys, niekur neketina trauktis.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti