A. Navalnui skirta laisvės atėmimo bausmė

Publikuota: 2021-02-02

Maskvos miesto teisme antradienį paskelbtas nuosprendis dėl Rusijos opozicijos lyderiui Aleksėjui Navalnui iškeltos bylos. Jis už grotų pasiųstas 3,5 metų, tačiau iš paskirtos bausmės bus išskaičiuota jau anksčiau atlikta 10-ties mėnesių namų arešto bausmė, tad A. Navalnui kalėti teks 2 metus ir 8 mėnesius. Kremliaus kritikas savo ginamojoje kalboje pabrėžė, kad nekentina pasiduoti ir teigė, kad jo pavyzdžiu bandoma įbauginti milijonus rusų.

Svarbiausi faktai:

  • A. Navalno teismo posėdis baigėsi, jam paskirta 3,5 metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau realiai Kremliaus kritikas už grotų praleis 2 metus ir 8 mėnesius.
  • A. Navalnas kaltinamas pažeidęs 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. Pats opozicionierius šią bylą laiko paskatinta politinių motyvų.
  • Kremliaus kritiką palaikyti susirinkusiems žmonėms neleista patekti prie teismo pastato, žmones pradėta suiminėti dar prieš prasidedant teismo posėdžiui.
  • Nepriklausomos stebėtojų organizacijos praneša, kad sulaikyta daugiau nei 300 žmonių.
  • A. Navalno advokatai apskųs jam skirtą įkalinimo bausmę ir kreipsis į Europos Tarybą
  • Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno advokatai sieks, kad jis būtų paleistas ir kad būtų panaikintas antradienį paskelbtas Maskvos teismo nuosprendis, pakeitęs opozicionieriui anksčiau skirtą lygtinę 3,5 metų bausmę realiu įkalinimu.

09:55 Vakarų šalių lyderių reakcijos

JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas pareikalavo paleisti A. Navalną, įspėdamas, kad Vašingtonas ir jo sąjungininkai „laikys Rusiją atsakinga už tai, kad ji nepaiso savo piliečių teisių“.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Macronas taip pat paragino paleisti A. Navalną, o Vokietijos kanclerė Angela Merkel Maskvos sprendimą pavadino „nutolusiu nuo bet kokių teisinės valstybės“ principų. Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas Rusijos veiksmus apibūdino kaip „gryną bailumą“.

Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis, besiruošiantis vėliau šią savaitę vykti vizito į Maskvą, pareiškė, kad A. Navalno įkalinimas „prieštarauja Rusijos tarptautiniams įsipareigojimams, susijusiems su teisės viršenybe ir pagrindinėmis laisvėmis“.

09:47 G. Landsbergis: Rusija įsivariusi į kampą

Teismo sprendimu skirti realią laisvės atėmimo bausmę iškiliausiam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui Rusija parodo, kad yra įsivariusi į kampą, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Rusija parodo, kad yra įsivariusi į kampą ir nelabai turi galimybių atsitraukti nuo savo užimtos pozicijos, jie supranta puikiai, kad paleidus A. Navalną iš kalėjimo arba nenuteisus jo, visą vasarą bus toliau eskaluojamos korupcijos temos ir artėjant Dūmos rinkimams, suėmus – kiti nuostoliai“, – trečiadienį interviu Žinių radijui sakė G. Landsbergis

Užsienio reikalų ministro vertinimu, Rusija rinkosi iš dviejų blogybių, kai „gero, laiminčio sprendimo nėra, kur eisi, ten nesėkmė laukia“.

„Tai turbūt ir rodo, kad režimas yra nusilpęs, nebeturi objektyviai gerų sprendimų, kurie leidžia išeiti iš krizės“, – pažymėjo G. Landsbergis.

G. Landsbergis taip pat teigė neabejojantis, kad ES ministrai palaikys sankcijas Rusijai.

Pasak G. Landsbergio, jei Lietuva matytų, kad ES ministrai prieštarauja sankcijoms Rusijai, Lietuva galėtų Rusijai įvesti nacionalines sankcijas.

07:59 Sulaikyta per 1.000 žmonių

Rusijos policija antradienį per naujausius A. Navalno šalininkų mitingus areštavo daugiau kaip 1.050 žmonių, pranešė nepriklausoma stebėjimo grupė „OVD Info“.

Ši protestus stebinti nevyriausybinė organizacija nurodė, kad daugiausiai žmonių buvo areštuota Maskvoje, kur vakare, po teisėjos sprendimo skirti A. Navalnui daugiau kaip pustrečių metų įkalinimo bausmę, vyko mitingai.

23:19 A. Navalnas bus perkeltas į koloniją Centrinėje Rusijoje

Televizija „Dožd“ skelbia, kad A. Navalnas perkeliamas į vieną iš Centrinės federalinės apygardos (CFD) kolonijų, apie tai pranešė Maskvos POC pirmininko pavaduotojas Nikolajus Zujevas.

„Pagal įstatymą, įsigaliojus šiandien priimtam sprendimui, A. Navalnas turėtų būti perkeltas į pataisos koloniją gyvenamojoje vietoje. Bet kadangi Maskvoje nėra bendro režimo kolonijų, jis bus perkeltas į vieną iš centrinės federalinės apygardos kolonijų“, – „Interfax“ cituoja N. Zujevą.

„Dožd“ taip pat pranešė, kad Maskvoje uždarytos mažiausiai trys metro stotys.

21:47 Rusija pataria nesikišti

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Maria Zacharova paragino Vakarus spręsti savo problemas. „Maskva rekomenduoja Vakarų šalims, kurios ragina paleisti A. Navalną, nesikišti į Rusijos reikalus“, – sakė M. Zacharova. JAV, Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija ir kitos šalys pareikalavo paleisti opozicionierių ir sulaikytus jo šalininkus.

21:33 A. Navalno advokatai kreipsis į Europos Tarybą

A. Navalno advokatė Olga Michailova pareiškė, jog A. Navalno advokatai apskųs sprendimą skirti jam įkalinimo bausmę ir kreipsis į Europos Tarybos ministrų komitetą dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) nutarties nevykdymo.

20:44 G. Nausėda ragina įvesti sankcijas

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ragina Europos Sąjungos (ES) ir pasaulio lyderius reaguoti į Rusijos teismo sprendimą skirti realią laisvės atėmimo bausmę iškiliausiam Kremliaus kritikui Aleksejui Navalnui.

„Stalininis požiūris „nėra žmogaus, nėra problemos“ vis dar taikomas Rusijoje. Nuosprendis Navalnui, priimtas netikro teismo, nėra teisingumas, bet nusikaltimas prieš žmogaus teises ir demokratines vertybes. Aš raginu ES lyderius ir tarptautinę bendruomenę veikti. Sankcijos Rusijai grįžta ant stalo“, – parašė G. Nausėda socialiniame tinkle „Twitter“.

20:04 Landsbergis: reikia nedelsiant įvesti sankcijas

Rusijos teismui skyrus realią laisvės atėmimo bausmę A. Navalnui, Europos Sąjunga (ES) nedelsiant turi spręsti dėl sankcijų už tai atsakingiems asmenims, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad jei svarstymai ES užtruks, Lietuva gali pati pritaikyti sankcijas rusų opozicionieriaus suėmimą ir kalinimą inicijavusiems žmonėms.

19:51 Didinamos policijos pajėgos

A. Navalno bendražygiai paragino protestuoti prieš tokį Maskvos teismo sprendimą. Vietos žiniasklaida praneša, kad policija stiprina savo pajėgas prie teismo pastato ir sustojo trijų eilių grandine. Nuo Maskvos teismo pastato atstumiami ir lauke dirbę žiniasklaidos atstovai.

19:25 A. Navalnui skirta laisvės atėmimo bausmė

A. Navalnui po visą dieną vykusio teismo posėdžio paskelbtas nuosprendis – teismas nusprendė tenkinti Rusijos federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) pareiškimą ir A. Navalną už grotų pasiųsti pusketvirtų metų. Iš paskirtos bausmės bus išskaičiuota jau anksčiau atlikta 10-ties mėnesių namų arešto bausmė, tad A. Navalnui kalėti teks 2 metus ir 8 mėnesius. Bausmę A. Navalnas turės atlikti bendrojo režimo kolonijoje.

Teismas A. Navalną pripažino pažeidusiu anksčiau paskirtos lygtinės pusketvirtų metų bausmės sąlygas. Šis nuosprendis beveik neabejotinai bus skundžiamas.

Du praėjusius savaitgalius dešimtys tūkstančių žmonių Maskvoje ir kituose šalies miestuose protestavo prieš 44 metų kovotojo su korupcija sulaikymą. Policija per protestus areštavo tūkstančius žmonių.

VŽ primena, kad A. Navalnui yra iškelta ir dar viena baudžiamoji byla, kuri bus nagrinėjama vasario 5 d. Joje jis kaltinamas apšmeižęs Antrojo pasaulinio karo veteraną. Taigi, jo bausmės laikas gali būti dar labiau prailgintas.

18:40 Pirmaujanti grotažymė

A. Navalno būstinė Maskvoje pranešė, kad grotažymė „#?????????????????“ (laisvę Navalnui – VŽ) buvo populiariausia šiandien rusiškame socialiniame tinkle „Twitter“.

17:34 Toliau sulaikomi žmonės

Remiantis nepriklausomos stebėjimo grupės „OVD Info“ viešinama informacija, 18:30 Maskvos laiku (17:30 Lietuvos) duomenimis, sulaikytų asmenų skaičius išaugo iki 321 asmens.

16:37 Laukiama teisėjų sprendimo

Pranešama, kad teismas daro pertrauką, per kurią priims sprendimą A. Navalno byloje. Remiantis spaudos tarnybos pranešimu, sprendimas bus paskelbtas 19 val. Lietuvos laiku.

16:26 Gresia iki pustrečių metų kalėjimo

Opozicionieriaus advokatai AFP sakė, kad dabar jam gresia įkalinimas laikotarpiui iki pustrečių metų, nes vienų metų bausmės dalį jis atliko namų arešto sąlygomis.

Pagal lygtinės bausmės sąlygas A. Navalnas vienus metus praleido namų arešto sąlygomis. Jo brolis Olegas visą bausmę atlieka kalėjime.

A. Navalnas kaltinamas pažeidęs 2014 metais lėšų grobstymo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas, nes būdamas Vokietijoje neatvykdavo dukart per mėnesį užsiregistruoti Rusijos kalėjimų tarnyboje.

16:00 Pasišaipė iš V. Putino

Antradienį A. Navalnas kalbėdamas teismo salėje dar kartą apkaltino Rusijos valdžios pareigūnus bandžius jį nunuodyti.

Primindamas apie savo komandos pranešimus apie aptiktus nuodų pėdsakus jo apatiniuose drabužiuose, A. Navalnas pasišaipė iš V. Putino, sakydamas: „Šis žmogus įeis į istoriją kaip apatinių kelnaičių nuodytojas“.

„Mane saugo policija, pusė Maskvos yra uždaryta, nes mes parodėme, kad jis bando pavogti savo priešininko apatines kelnaites ir ištepti jas cheminiais ginklais“, – kalbėjo jis.

„Mes parodėme ir įrodėme, kad Putinas, pasinaudodamas FSB, įvykdė šį pasikėsinimą nužudyti“, – sakė A. Navalnas.

„Dabar daug žmonių tai jau žino ir dar daugiau sužinos, ir tai iš proto varo šį žmogelį bunkeryje“, – pridūrė opozicionierius.

15:40 A. Navalnas: vienas kalinamas, kad įbaugintų milijonus

A. Navalnas antradienį per teismo posėdį pareiškė, kad laisvės atėmimo įstaigų valdybos reikalavimas pasiųsti į už grotų už paskirtos lygtinės pusketvirtų metų bausmės sąlygų pažeidimus yra neteisėtas, ir pareikalavo jį paleisti.

„Reikalauju nedelsiant mane paleisti. Jis (Rusijos federalinės bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) pareiškimas) – neteisėtas“, – per posėdį viename Maskvos teisme sakė A. Navalnas.

„Gerų žmonių, gydytojų ir pilotų pagalba, aš išgyvenau. Tada padariau dar rimtesnį nusižengimą – nesislėpiau. Ir tada įvyko kai kas dar baisesnio – aš dalyvavau savo paties apnuodijimo tyrime“, – teisme apie savo „nusikaltimus“ kalbėjo A. Navalnas.

Anot A. Navalno, šio teismo esmė nėra jo baigtis.

„Svarbiausia – kodėl tai vyksta. Tai vyksta, nes norima įbauginti žmones. Vienas kalinamas, kad įbaugintų milijonus. Labai tikiuosi, kad šis procesas nebus suvokiamas kaip ženklas, kad rusai turėtų bijoti“, – savo teismo posėdyje kalbėjo Kremliaus kritikas.

Rusijos opozicijos lyderis teigė, kad V. Putino veiksmai nėra jėgos, o silpnumo demonstravimas.

„Milijonų ir šimtų tūkstančių pasodinti nepavyks“, – pabrėžė A. Navalnas.

A. Navalnas savo kalboje teigė, kad kovoja taip, kaip gali, ir tai ketina daryti ir toliau. A. Navalnas taip pat pasveikino visus žmones, kurie nepabijojo išeiti į gatves.

„Ši šalis priklauso ir jiems, ir jums“, – tęsė Kremliaus kritikas.

Kremliaus kritikui kalbant A. Navalnas nuolat buvo pertraukinėjamas teisėjų ir raginamas „nesivelti į politiką“.

15:06 Posėdis atnaujintas

A. Navalno advokatė Olga Michailova teigė, kad sprendimo A. Navalno byloje tikimasi dar šiandien, advokatai grįžta į teismo rūmus, posėdis yra atnaujintas po paskelbtos pertraukos.

Po pertraukos kalbėti turėtų pats A. Navalnas. Žodį tars ir jo advokatai bei prokuroras, tuomet teismas turėtų paskelbti verdiktą.

Dar prieš pertrauką A. Navalnas atsakinėdamas į klausimus teigė, kad nėra jokio pagrindo teigti, kad jis neprisistatydavo į teismą, nors jam buvo skirta lygtinio paleidimo bausmė, nes jis penkis mėnesius gydėsi Vokietijoje ir dalį laiko buvo komoje.

Anot Kremliaus kritiko, jo advokatai pateikė visą kontaktinę informaciją dėl jo buvimo vietos, kai jis po bandymo apnuodyti gydėsi Berlyne.

A. Navalnas į visus jam pateiktus klausimus atsakinėjo su jam būdinga ironija.

Kalėjimo departamento atstovas teigė, kad A. Navalnas privalėjo pristatyti dokumentus, kurie pagrįstų rimtas priežastis, dėl kurių jis negalėjo pasirodyti teisme.

„Koma?“, – retoriškai klausė A. Navalnas.

„Mūsų šalies prezidentas tiesioginiame eteryje yra pareiškęs, kad išleido mane gydytis į Vokietiją, o dabar jūs man sakote, kad nežinojote, kur aš buvau“, – pridūrė Kremliaus kritikas.

13:03 Skelbiama pertrauka

Teismo procese paskelbta dviejų valandų pertrauka.

12:58 Tikrina dokumentus

Policija ėmėsi tikrinti iš metropoliteno stoties „Preobraženskaja ploščad“ išvažiuojančius asmenis, praneša „Meduza“ korespondentai. Ypač kruopščiai tikrinami jauni žmonės, jų prašoma parodyti krepšius, jų turinį, tikrinami dokumentai.

Nepriklausoma stebėjimo grupė „OVD Info“ skelbia, kad sulaikyti jau 237 asmenys, bandę išreikšti palaikymą Kremliaus kritikui.

Teismo rajone policija jau sulaikė daugiau kaip 200 žmonių, naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Maskvos visuomeninės žmogaus teisių stebėjimo sulaikymo vietose komisijos atsakingasis sekretorius Aleksejus Melnikovas.

„Mūsų duomenimis, šiuo metu sulaikyta daugiau kaip 200 žmonių“, – sakė jis.

Kai kurie sulaikytieji nuvežti į policijos nuovadas.

11:42 Vaizdo įraše – sulaikomas žurnalistas

Prie metropoliteno stoties „Preobraženskaja ploščad“ sulaikytas žurnalistas Maksimas Kondratjevas. Paviešintame vaizdo įraše matoma, kaip žurnalistas rankoje laiko spaudos darbuotojo pažymėjimą ir bando jį parodyti policijos pareigūnams teigdamas, kad yra žiniasklaidos darbuotojas, tačiau jį du riaušių policijos pareigūnai vis tiek veda į policijos furgoną.

11:16 Auga sulaikytų skaičius

Nepriklausoma stebėjimo grupė „OVD Info“ pranešė, kad sulaikytų asmenų skaičius ženkliai išaugo, kol kas pranešama apie 100 sulaikytų asmenų, tačiau socialiniuose tinkluose vietos žiniasklaida skelbia ir apie 140 sulaikytų asmenų. Žurnalistas Christo Grozevas skelbia, kad žmonės sulaikyti, už tai, kad tiesiog pasirodė šalia teismo pastato.

Aleksejus Česnakovas, politikos konsultantas, artimas Kremliui, „Telegram“ kanale teigė, kad „nekyla klausimų dėl to, ar šiandien A. Navalnui bus paskirta laisvės atėmimo bausmė ar ne, nes ji tikrai bus paskirta. Ir ji bus paskirta šiandien. Klausimas yra, kaip ilgai jį įkalins ir kada pridės jam daugiau kaltinimų ir metų kalėjime“.

10:41 Sulaikomi ir žurnalistai

Remiantis televizijos kanalo „Dožd“ informacija, sulaikyti ir keli žurnalistai, kol kas prieštaringa informacija, kiek tiksliai yra sulaikytų žurnalistų. „Meduza“ praneša ir apie toliau suimamus A. Navalno palaikyti besirenkančius žmones, iš paviešintų nuotraukų matyti, kad tarp sulaikomų asmenų daug jaunų žmonių.

Liudininkų teigimu, į teismą vedančioje gatvėje ir prie metropoliteno stoties „Preobraženskaja ploščad“ jau sulaikyti ne mažiau kaip keturi žmonės.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai matė, kaip riaušėms pasirengusi policija areštuoja kelis žmones, o nepriklausoma stebėjimo grupė „OVD Info“ pranešė, kad buvo sulaikyti 24 žmonės.

Prie pastato budi sustiprintos policijos ir Nacionalinės gvardijos pajėgos. Prie teismo gali patekti tik akredituoti žurnalistai, procesų dalyviai ir ambasadų automobiliai.

Aplinkiniai kiemai taip pat blokuoti, policininkai į juos įleidžia tik ten gyvenančius žmones.

10:21 Teismo posėdyje – diplomatai

Žurnalistas Christo Grozevas socialiniame tinkle Twitter nurodo, kad, remiantis paskelbtomis nuotraukomis ir vaizdo įrašais, teismo posėdyje dalyvauja mažiausiai 18 skirtingų šalių diplomatai.

10:16 Suiminėja žmones

Socialinėje žiniasklaidoje pranešama, kad žmones, besirenkančius į A. Navalno palaikymo akciją, pradėta suiminėti dar neprasidėjus teismo posėdžiui. Į policijos furgoną, remiantis liudininkų teigimu, jau pateko 23 žmonės.

10:00 Blokavo kelius

Televizijos kanalas „Dožd“ praneša, kad likus kelioms valandoms iki teismo posėdžio policija jau buvo užblokavusi artimiausias gatves, esančias prie Maskvos teismo. Televizijos kanalas taip pat pranešė, kad į teismą palaikyti savo vyro atvyko ir A. Navalno žmona Julija Navalnaja. Jai teko prasibrauti pro policijos barikadas ir žiniasklaidos atstovų minią. Maskvos Ščerbinkos rajono teismas pirmadienį ją pačią pripažino kalta dėl dalyvavimo sausio 31-osios protesto akcijoje ir skyrė jai 20.000 rublių (217 Eur) baudą.

Praėjusį savaitgalį Rusijos policija sulaikė daugiau nei 5.000 protestuotojų visoje Rusijoje, reikalavusių paleisti A. Navalną į laisvę.

VŽ primena, kad policija 44 metų A. Navalną sulaikė sausio 17 dieną viename iš Maskvos oro uostų, nepraėjus nė valandai po to, kai opozicionierius sugrįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po praėjusią vasarą įvykdyto apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Kremliaus kritikas tvirtina, kad jį bandė nunuodyti Federalinė saugumo tarnyba (FSB) V. Putino nurodymu.

Rusijos kalėjimų tarnyba (FSIN) tuomet pareiškė sulaikiusi A. Navalną už tai, kad jis pažeidė 2014 metais sukčiavimo byloje jam paskirtos lygtinės bausmės sąlygas. A. Navalnas tikina, kad praėjusių metų pabaigoje negalėjo pasirodyti teismui, nes gydėsi Vokietijoje po bandymo jį apnuodyti. Pats opozicionierius šią bylą laiko paskatinta politinių motyvų.

Teismas per posėdį, surengtą Maskvos priemiestyje Chimkuose esančiame policijos skyriuje, nurodė A. Navalną 30 dienų laikyti suimtą. Pareigūnai aiškino, kad posėdis buvo surengtas nuovadoje, nes A. Navalnas esą neturėjo galiojančio COVID-19 testo rezultato.

A. Navalnui yra iškelta ir dar viena byla dėl Antrojo pasaulinio karo veterano apšmeižimo, teismo posėdis numatytas vasario 5 d. „Bloomberg“, remdamiesi savo šaltiniais, skelbė, kad A. Navalną dėl visų jam pareikštų kaltinimų planuojama įkalinti daugiau kaip 13-kai metų.

Vakarai pasmerkė A. Navalno areštą ir masinius areštus per protestus gatvėse.

JAV ir Europos Sąjunga paragino nedelsiant paleisti A. Navalną ir pasmerkė policijos smurtą prieš protestuotojus.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis A. Navalno klausimą turi iškelti per šios savaitės apsilankymą Maskvoje.

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas savo ruožtu pareiškė, kad ši byla yra „vidaus reikalas“, ir pridūrė: „Niekam neleisime į jį kištis.“

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:

Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Rašyti komentarą 0
„Merck“ gamins vakciną kartu su konkurentu „Johnson & Johnson“

JAV farmacijos milžinė „Merck“ padės savo tiesioginei konkurentei „Johnson & Johnson“ gaminti vakciną nuo...

Verslo aplinka
2021.03.02
Norvegija keičia skiepijimo strategiją

Norvegija keičia savo skiepijimo strategiją ir ketina skirti daugiau vakcinų toms šalies teritorijoms,...

Verslo aplinka
2021.03.02
FNTT sulaikė R. Stonį, Kauno termofikacinės elektrinės savininką 1

Sulaikytas vienu iš turtingiausių Lietuvos verslininkų laikomas Rimandas Stonys, Kauno termofikacinės...

Verslo aplinka
2021.03.02
„Financial Times“ sparčiausiai augančių Europos įmonių sąraše liko tik 3 iš Lietuvos Premium 1

Į pirmą vietą TOP 1.000 sąraše, sudaromame pagal pajamų augimą, šiemet užkopė Jungtinės Karalystės (JK)...

Technologijos
2021.03.02
Lietuvoje – dar 25 patvirtinti „britiškosios“ koronaviruso atmainos atvejai 

Ištyrus mėginius iš įvairių Lietuvos regionų, iš viso šalyje žinoma apie 37 šios atmainos atvejus.

Verslo aplinka
2021.03.02
Baltarusijos žurnalistė K. Barysevič ir gydytojas A. Sarokinas nuteisti kalėti

Baltarusijos teismas antradienį skyrė laisvės atėmimo bausmes žurnalistei ir gydytojui, apkaltintiems...

Verslo aplinka
2021.03.02
ES ir JAV įvedė sankcijas Rusijos pareigūnams, atsakingiems už A. Navalno įkalinimą ir apnuodijimą

Europos Sąjunga (ES) antradienį oficialiai įvedė sankcijas keturiems Rusijos pareigūnams, atsakingiems už...

Verslo aplinka
2021.03.02
Teisme – trijų advokatų ir verslininko byla dėl neteisėto poveikio STT vadovui

Vilniaus apygardos prokuratūra antradienį pranešė Vilniaus apygardos teismui perdavusi nagrinėti baudžiamąją...

Paslaugos
2021.03.02
Inicijuojamas anksčiau V. Šustausko vadovautos partijos likvidavimas  

Kovotojų už Lietuvą sąjungai metus nepateikus naujų duomenų apie partijos narių skaičių, jai gresia...

Verslo aplinka
2021.03.02
Kontaktinio ugdymo mokyklose atnaujinimui dar reikia laiko 1

Pasiteisinus eksperimentui vienoje Sostinės mokyklų, siekiama jį išplėsti po kitas ugdymo įstaigas.

Verslo aplinka
2021.03.02
PSO tyrėjų neįtikina Kinijos teorija apie koronaviruso kilmę

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) tyrėjai skeptiškai vertina Kinijos teoriją, kad koronavirusas Uhano...

Verslo aplinka
2021.03.02
Oficialių bedarbių gretos pernai gausėjo sparčiau, nei netekusiųjų darbo

Kol apdraustųjų skaičius buvo gana stabilus, bedarbių skaičiaus gretos vis augo. Tik 38% jų gavo nedarbo...

Verslo aplinka
2021.03.02
Kinija griežtina importo sąlygas: keturi nauji reikalavimai

Kinija nuo praėjusių metų pabaigos taiko vis griežtesnes koronaviruso kontrolės priemones importuojamoms...

Pramonė
2021.03.02
Ekspertai kol kas nesiūlo keisti karantino režimo

Prie Vyriausybės suburta Ekspertų taryba kol kas nesiūlo atlaisvinti karantino suvaržymų kultūros įstaigoms...

Verslo aplinka
2021.03.02
Kainos euro zonoje vasarį išaugo 0,9% – tiek pat, kiek sausį  1

Infliacijos temperatūra vasarį euro zonoje išliko stabili, valstybių narių ekonomikoms išgyvenant karantino...

Finansai
2021.03.02
„CityBee“ incidentas išgąsdino: 25.000 asmenų blokavo galimybę skolintis Premium 7

Programišiams pasisavinus daugiau nei 110.000 „CityBee“ klientų asmeninę informaciją, per 25.000 gyventojų...

Technologijos
2021.03.02
Minskas inicijuoja opozicijos lyderės S. Cichanouskajos ekstradiciją 4

Baltarusijos tyrimų komitetas antradienį pranešė, kad baigė tirti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai...

Verslo aplinka
2021.03.02
Vokietijoje vasario mėnesį netikėtai padaugėjo bedarbių

Vokietijoje vasario mėnesį netikėtai pirmą kartą per aštuonis mėnesius augo bedarbių skaičius. To priežastimi...

Verslo aplinka
2021.03.02
„Zoom“ vis dar ant bangos – pajamos auga kartais

JAV vaizdo skambučių programinės įrangos gamintojos „Zoom“ akcijos išplėstinėje prekybos sesijoje pirmadienį...

Technologijos
2021.03.02
Prezidentūra: ES patikina dėl vakcinų tiekimo spartinimo ir sutaria dėl „žaliojo paso“

Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta teigia, kad iki metų vidurio Lietuvą pasieks 3,6 mln. vakcinos nuo...

Verslo aplinka
2021.03.02

Verslo žinių pasiūlymai

Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Jie padeda atpažinti prisijungusius vartotojus, matuoti auditorijos dydį ir naršymo įpročius; taip mes galime keisti svetainę, kad ji būtų jums patogesnė.
Valdyti Sutinku