Vilnius tikina galįs sparčiai padidinti skiepijimo apimtis

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad sostinė yra pasirengusi labai greitai bent kelis kartus padidinti vakcinavimo nuo koronaviruso apimtis. Bet viskas, pasak mero, priklauso nuo tiekimų vakcinų kiekio. Tuo metu Klaipėdos meras kalba, kad ruošiantis masiniam skiepijimui būtina tartis ir dėl papildomo atlygio tą darysiantiems specialistams.
Tekstas papildytas Klaipėdos mero pasisakymu po pokalbio su prezidentu.
Pasirengimą artėjančiam masiniam vakcinavimui R. Šimašius ketvirtadienį aptarė su premjere Ingrida Šimonyte.
Kalbėjome apie daugelį dalykų, tarp jų ir apie didžiausią aktualiją pandemijos kontekste skiepus. Informavau premjerę, kad vienintelė kliūtis yra vakcinų kiekis. Mes esame pasirengę smarkiai padidinti skiepijimo apimtis, kai tik bus gauti didesni vakcinos kiekiai, po pokalbio surengtoje spaudos konferencijoje sakė Vilniaus meras.
Trūksta tik vakcinų, visa kita yra
Anot jo, šiuo metu sostinėje yra paskirtos keturios poliklinikos, kuriose vyksta skiepijimas.
Dabar skiepijame apie tūkstantį žmonių per dieną. Bet labai lengvai, vos per dieną-kitą galėtume šį skaičių padidinti iki 5.000 ar net keliolikos tūkstančių. Kur skiepyti, mes turime. Poliklinikos tam yra geriausia vieta. Bet jeigu reikės, surasim ir kitas papildomas patalpas. Tai jokia problema, pastebėjo R. Šimašius.
Meras tvirtino, kad netrūksta ir medicinos personalo, kuris atliktų masinį skiepijimą.
Nuotrauka::1 left
Mes esam viskam pasiruošę, yra iššūkis tik gaunamos vakcinos kiekiai, teigė jis.
Paklaustas, ar nebūtų geriau turėti vieną ar kelis didelius skiepijimo centrus, R. Šimašius atsakė: Gal ne tiek svarbu turėti kažkokį vieningą skiepijimo centrą, kiek sudėlioti logistines galimybes nuvykti medikams į atitinkamą vietą ir paskiepyti žmones ten. Įsivaizduokim, kad staiga gaunam labai didelį kiekį vakcinos ir yra priimamas sprendimas paskiepyti, tarkim, visus mokytojus, dėstytojus, studentus ir abiturientus. Tai tokiu atveju gal svarbu ne tiek turėti tą vieningą centrą, į kurį visi važiuotų ir kuriame grūstųsi, bet kad medikai galėtų nuvykti į mokyklas ir visus ten paskiepyti.
R. Šimašius nesiskundė dėl to, kad iš centrinės valdžios nėra gaunama pakankamai informacijos ir planų dėl artėjančios masinės vakcinacijos.
Aišku, kad geriau visada turėti daugiau ir išsamesnės informacijos, bet žiūriu į situaciją adekvačiai. Apskritai manau, kad dabar nėra svarbesnio iššūkio, kaip užsitikrinti pakankamus vakcinų kiekius. O juos suskiepyti mes bent jau Vilniuje tikrai esame pasirengę, užtikrino sostinės meras.
Aptarė pasirengimą masiniam vakcinavimui
Valstybės institucijos turėtų jau dabar pradėti koordinuotą pasirengimą masiniam vakcinavimui nuo koronaviruso, nes tai padės pasiekti ambicingą tikslą iki šių metų vidurvasario Lietuvoje turėti vadinamąjį kolektyvinį imunitetą. Šį klausimą ketvirtadienį susitikę aptarė prezidentas Gitanas Nausėda ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Pasak prezidentūros pranešimo, susitikime sutarta, kad svarbiausias valstybės prioritetas šiuo metu yra sklandaus, skaidraus ir maksimaliai greito piliečių vakcinavimo nuo koronaviruso proceso užtikrinimas.
Nuotrauka::2 right
Europos Komisija ir valstybės narės privalo imtis visų būtinų žingsnių, kad būtų įgyvendintas bendras Europos Sąjungos tikslas dar šią vasarą įgyti kolektyvinį imunitetą. Tarptautiniu lygiu turime užtikrinti savalaikį ir nuolatinį vakcinų tiekimą. Tuo pat metu Lietuvos pasiruošimas vakcinacijos procesui turi vykti visais politiniais ir visuomeniniais lygmenimis. Šiuo metu lenktyniaujame su laiku, o šis, plintant pavojingoms viruso atmainoms, yra ne mūsų pusėje, pranešime cituojamas G. Nausėda.
Anot jo, būtina sutelkti visus valstybės pajėgumus, tiek žmogiškuosius, tiek infrastruktūrinius, kad vakcinavimo procesui būtų pasiruošta kaip įmanoma anksčiau.
Šalies vadovas su Seimo pirmininke sutarė, kad sutelkta ir koordinuota institucijų veikla ruošiantis vakcinavimui dabar yra būtina siekiant vieningo tikslo iki vasaros vidurio paskiepyti 70% gyventojų, nurodoma prezidentūros pranešime.
Vasarį tikisi padvigubėjimo
Praėjusią savaitę vykusiame Europos Vadovų tarybos posėdyje Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Layen pristatė planą iki rudens ES valstybėse pasiekti kolektyvinį imunitetą koronavirusui.
Prezidentūra jau anksčiau paskelbė siekianti, kad iki liepos imunitetą nuo koronaviruso turėtų ne mažiau kaip 2 mln. šalies gyventojų.
G. Nausėdos teigimu, šio tikslo nepakeis ir farmacijos kompanijos AstraZeneca žinios apie mažesnį nei planuotą vakcinų Lietuvai tiekimą.
Kita vertus, pripažįstama, kad norint pasiekti keliamą tikslą, būtina užtikrinti tvarų vakcinų tiekimą į Lietuvą ir pasiekti, kad per dieną būtų paskiepyta po maždaug 35.000 žmonių. Kol kas paskiepijama vidutiniškai vos po 2.500.
Prezidento patarėjas Simonas Krėpšta ketvirtadienį paskelbė tikįs, kad vasario mėnesį Lietuva gaus dvigubai daugiau vakcinų nei sausį ir priartėjus kovui kasdien bus vakcinuojama po 10.000 žmonių.
Reikėtų papildomo atlygio
Pasirengimo masiniam vakcinavimui klausimus G. Nausėda ketvirtadienį aptarė ir su Klaipėdos bei Šiaulių miestų merais.
Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigia, kad ruošiantis masiniam skiepijimui reikia kalbėti ir apie papildomą atlygį tą darysiantiems specialistams.
Kalbame apie skiepijimo įkainį už vieną paskiepytą pacientą. Būtų labai rimta paskata personalui, žmonėms tame dalyvauti. Sutikite, jei apimtys bus milžiniškos, didžiulės, vakcinų netrūks, tai žmonės turės trauktis nuo pagrindinių darbų ir eiti skiepyti, BNS ketvirtadienį sakė uostamiesčio meras.
V. Grubliauskas sako, kad masinio vakcinavimo metu Klaipėdoje per dieną reikėtų paskiepyti apie nuo 1.700 iki 2.000 gyventojų, norint iki vasaros vidurio turėti kolektyvinį imunitetą.
Vis dėlto meras pabrėžė, kad Klaipėda galėtų ir padvigubinti tokias dienos apimtis, tačiau tam būtinas nuoseklus vakcinų tiekimas.
Tam yra ir kitų sąlygų, ne vien tik mobilizavimas skiepijimo postų. Absoliučiai neginčijama sąlyga vakcinų reikiamas kiekis, taip pat vakcinų įvairovė, sakė jis.
Pasak V. Grubliausko, masiškai naudojant vien BionTech ir Pfizer vakciną, skiepijimas gerokai apsunktų: Šitai vakcinai reikalingos specifinės gabenimo, laikymo sąlygos. Bijau, kad pritrūktų ir šaldytuvų, ir specialistų, kurie deramai pasirengę.
[infogram id="81f82e2e-2a70-4bdf-9bf0-3769937404d1" prefix="txG" format="interactive" title="Vakcinavimo tempai pasaulyje 2021 01 28"]
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti