Seimo nariui P. Gražuliui STT pareiškė įtarimus dėl piktnaudžiavimo

Teisinės neliečiamybės netekusiam Seimo nariui Petrui Gražuliui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo, antradienį pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).
Papildyta Seimo nario P. Gražulio komentaru.
Ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad P. Gražulis nuo 2015 m. gegužės iki 2017 m. vasario iš įmonės Judex siekė gauti ir gaudavo turtinę naudą, neteisėtai veikdamas šios bendrovės interesais ir siekdamas, kad bendrovei dėl nustatytų pažeidimų nebūtų uždrausta eksportuoti produkciją į užsienį.
Manoma, kad tokiais savo veiksmais Seimo narys sistemingai, ilgą laiką naudojosi savo, kaip aukščiausios valdžios atstovo, statusu ir įtaka, menkino užimamų pareigų prestižą, Lietuvos Respublikos Seimo bei Seimo nario autoritetą, pažeidė Konstitucijoje įtvirtintus principus ir sulaužė Seimo nario priesaiką dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą, teigiama STT pranešime.
Vadina politine byla
Parlamentaras P. Gražulis šią bylą vadina politine, o kaltinimus absurdiškais. Jis teigė jam pateiktų įtarimų neskaitęs, tačiau tvirtino, kad juose nėra nieko naujo.
Seimo narys taip pat sakė manantis, kad bus kviečiamas į STT duoti parodymų.
Pasiėmiau tuos kaltinimus ir nežinau, paskui pakvies kada ir gal prašys duoti parodymus. Bet ką, kokius parodymus jiems duoti, jei jie nemato (...) jiems nesvarbūs bet kokie argumentai ir faktai, tai ką su jais kalbėti, kalbėjo P. Gražulis interviu BNS.
Anot jo, su STT kalbėti tas pats, kas su pliku peštis, pridūrė jis.
Anksčiau pranešta, kad P. Gražulis padėjo tvarkyti šaldytus maisto produktus gaminančios bendrovės Judex problemas, kai Rusijos pareigūnai 2015 m. šios įmonės produkcijoje rado listerijos bakterijų.
Prokurorai teigė, kad padėdamas įmonei Judex politikas ne kartą skambino Lietuvos ir Rusijos pareigūnams, dėl Judex problemų buvo nuvykęs į Rusijos Karaliaučiaus sritį, kad paveiktų Rusijos pareigūnus, ragino verslininkus duoti kyšius, prašė pažeisti galiojančias tvarkas, o iš Judex už tai gavo turtinės naudos.
Pasak tarnybos, Kauno apylinkės teismas pernai gegužę atleido nuo baudžiamosios atsakomybės tuometinį bendrovės vadovą Rimantą Kičą, jam pripažinus savo kaltę.
Teisinę P. Gražulio neliečiamybę Seimas panaikino gruodžio viduryje, po generalinio prokuroro Evaldo Pašilio kreipimosi.
Seimas anksčiau du kartus nedavė sutikimo traukti P. Gražulio atsakomybėn dėl jo veiksmų per seksualinių mažumų eitynes, taip pat dėl piketo prie prokuroro namų, vieną kartą šioje Judex byloje.
Prokurorai dar 2016 m. siekė P. Gražulį apklausti kaip specialųjį liudytoją, bet jis atsisakė duoti parodymus.
Ikiteisminį tyrimą byloje atlieka STT Centrinės tyrimų valdybos pareigūnai, tyrimą kontroliuoja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras.
Baudžiamasis kodeksas numato, kad už piktnaudžiavimą asmuo gali būti baudžiamas bauda ar laisvės atėmimu iki septynerių metų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti