G. Nausėda: vienu metu skiepijimo procesą pradėjusi ES pademonstravo ryžtą ir vienybę

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad vienu metu skiepijimo nuo COVID-19 procesą pradėjusi Europos Sąjunga pademonstravo ryžtą ir vienybę.
Papildyta vakcinacija prasidėjo visoje Bendrijoje.
Šiandien Lietuva pradėjo taip ilgai lauktą mūsų žmonių skiepijimą, kuris yra didelis žingsnis šaliai grįžtant į normalų gyvenimą. Europos Sąjunga pademonstravo ryžtą ir vienybę ne tik santykiuose su vakcinos gamintojais, bet ir tarpusavyje. ES šalių žmonės pradėti skiepyti tuo pačiu metu ir turi tokią pačią teisę jaustis tvirčiau ir saugiau pandemijos akivaizdoje, sekmadienį socialiniame tinkle Facebook rašo šalies vadovas.
G. Nausėda taip pat teigė pasikalbėjęs su Lietuvoje paskiepytais medikais.
Aidas Kaušas ir Stefanija Jatulevičienė tai Šiaulių ligoninės darbuotojai, Infekcinių ligų skyriaus vadovas ir vieno iš COVID19 slaugos skyrių administratorė. Jie, kaip ir dešimtys kitų medikų, kurių veidų ir vardų išgelbėtieji dažnai net nesužino, pirmieji Lietuvoje pasiskiepijo nuo koronaviruso. Abu pasidžiaugė, kad skiepai jiems yra tarsi šv. Kalėdų tąsa, nes nekantriai laukė vakcinos atvykimo, teigia prezidentas.
Anot jo, pirmieji skiepai yra parama ne tik mūsų sveikatos saugotojams, tai ir parama visai visuomenei.
10.000 apsaugotų medikų reiškia 100.000 o gal ir daugiau, apsaugotų Lietuvos žmonių mūsų senelių, tėvų, mūsų pačių, rašo G. Nausėda.
Vakcinacija prasidėjo visoje Bendrijoje
Europos Sąjungos (ES) šalys sekmadienį oficialiai pradėjo koordinuotą kampaniją, per kurią nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 bus skiepijami kai kurie iš labiausiai pažeidžiamų su didžiausia per šimtmetį visuomenės sveikatos krize kovojančio bloko gyventojų.
Sekmadienio ryte buvo paskiepyti kai kurie sveikatos priežiūros darbuotojai, senjorai ir kai kurie politikai, kurie šį žingsnį žengė siekdami patikinti visuomenę, jog skiepai yra saugūs.
Skiepijimasis yra meilės ir atsakomybės už visus ženklas, sako Romos Spallanzani infekcinių ligų ligoninės slaugytoja Claudia Alivernin, kuri pirmoji buvo paskiepyta nuo COVID-19 Italijoje, kur nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 71.000 žmonių daugiau nei bet kurioje kitoje Europos šalyje.
Italijos sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza prie ligoninės žurnalistams pareiškė, jog koordinuota skiepijimo pradžia Europos Sąjungoje yra vilties visam žemynui ženklas, bet įspėjo, kad žmonės dar kelis mėnesius turi neprarasti budrumo.
Mūsų vis dar laukia sunkūs mėnesiai, pareiškė ministras. Tai graži diena, bet mes tebeturime elgtis atsargiai. Ši vakcina yra tikras kelias, kaip užbaigti šį sunkų laikotarpį.
nuotrauka::1
Vokietijos BioNTech ir Jungtinių Valstijų Pfizer sukurtos vakcinos siuntos iš gamyklos Belgijoje į ES ligonines pristatomos nuo penktadienio.
Visoje ES nuo pandemijos pradžios buvo patvirtinta mažiausiai 16 mln. užsikrėtimo atvejų, o mirė daugiau kaip 336.000 užsikrėtusiųjų. Tačiau ekspertai sako, jog šie milžiniški skaičiai neparodo tikrojo pandemijos vaizdo, nes dalis atvejų lieka nepastebėti, o testavimo apimtys yra ribotos.
Beje, Vokietija, Vengrija ir Slovakija skiepijimą pradėjo diena anksčiau.
Per Kalėdas sulaukėme gerų žinių, pareiškė Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas. Ši vakcina yra lemiamas veiksnys, kuris leis užbaigti šią pandemiją ... ji padės susigrąžinti mūsų gyvenimą.
Viename Vokietijos slaugos centre šeštadienį buvo paskiepyti kelios dešimtys žmonių, įskaitant 101 metų moterį, nes, pasak centrą valdančios bendrovės, net viena laukimo diena yra per daug.
Kas pirmieji bus paskiepyti, kiekviena šalis sprendžia atskirai. Ispanija, Prancūzija, Vokietija ir kai kurios kitos šalys žada pirmiausia skiepyti senjorus ir slaugos ligoninių pacientus.
Lenkija taip pat teikia pirmenybę gydytojams, slaugytojoms ir kitiems darbuotojams, esantiems kovos su koronavirusu fronto linijoje.
ES lyderiai tikisi, jog bendro skiepijimo pradžia padės bloke sustiprinti vienybės jausmą po sudėtingų metų, kuriuos, be pandemijos, temdė ir sunkios derybos su Jungtine Karalyste dėl santykių po Brexito.
Tarp politikų, kurie planuoja sekmadienį pasiskiepyti ir taip paskatinti visuomenę nevengti skiepų, taip pat yra Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova ir Bulgarijos sveikatos apsaugos ministras Kostadinas Angelovas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti