„BioNTech“: vakcina veiksminga nuo naujos viruso atmainos, bet prireikus ją adaptuotų

Vienas iš Vokietijos biotechnologijų įmonės BioNTech įkūrėjų antradienį sakė, jog labai tikėtina, kad jos ir amerikiečių Pfizer sukurta vakcina apsaugo nuo mutavusios koronaviruso atmainos, aptiktos Jungtinėje Karalystėje, tačiau bendrovė yra pasiruošusi esant reikalui per šešias savaites adaptuoti vakciną.
Moksliškai labai tikėtina, kad šios vakcinos sukeliamas imuninis atsakas taip pat gali apsaugoti nuo naujos viruso atmainos, sakė Uguras Sahinas.
Pasak jo, JK aptikto COVID-19 sukeliančio koronaviruso varianto baltymai yra 99% tokie patys kaip ir vyraujančių atmainų, todėl bendrovė yra moksliškai įsitikinusi, kad jos vakcina bus veiksminga.
Bet mes tai žinosime tik tuo atveju, jei bus atliktas eksperimentas, ir mums reikės maždaug dviejų savaičių, kad gautume duomenis, sakė jis. Tikimybė, kad mūsų vakcina veiks yra palyginti didelė.
Jei vakciną reikės pritaikyti naujai atmainai, bendrovė tai gali padaryti maždaug per šešias savaites, sakė U. Sahinas, nors reguliavimo institucijoms gali tekti patvirtinti pakeitimus prieš naudojant vakcinas.
BioNTech vakciną, sukurtą kartu su JAV farmacijos kompanija Pfizer, leidžiama naudoti daugiau nei 45 šalyse, įskaitant Britaniją, Jungtines Valstijas ir ES nares.
Tirs ir Lietuva
Koronaviruso mutacijas analizuoti Lietuvoje siūlo ir Prezidentūros suburta sveikatos ekspertų taryba. Tai pirmadienį buvo aptarta nuotoliniame prezidento Gitano Nausėdos, premjerės Ingridos Šimonytės, sveikatos apsaugos ministro Arūnu Dulkio ir ekspertų susitikime.
Vilniaus universiteto (VU) profesorė Edita Sužiedėlienė sako neabejojanti, kad pastaruoju metu COVID-19 mutacijų galėjo atsirasti ir Lietuvoje, todėl būtina stebėti jų plitimą.
Reikia stebėti tų variantų plitimą ir vykdyti nuolatinį monitoringą, bet yra viena su monitoringu susijusi didelė problema reikia atlikti visą viruso genomo analizę, Didžioji Britanija tuos tyrimus yra išplėtojusi iki labai didelio masto. Mes, deja, tuo pasigirti negalėtume, žurnalistams sakė E. Sužiedėlienė.
Ekspertų taryba šitoje vietoje rekomenduoja mokslo centruose konsoliduoti pajėgas ir tyrėjų kompetencijas, kad būtų galima sistemiškai pradėti, neatidėliojant, analizuoti virusų, cirkuliuojančių Lietuvoje, genomus, teigė profesorė.
Ji pridūrė, kad prieš keletą dienų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras išleido gana primygtinio pobūdžio rekomendacijas nedelsiant pradėti tokius tyrimus.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti