Seimo valdyba ėmėsi viešbučio ir aikštės šalia parlamento klausimų

Seimo valdyba ėmėsi svarstyti parlamento viešbučio pastato Gedimino prospekte pardavimo klausimą. Valdyba taip pat įpareigojo kanceliariją kuo skubiau iš sostinės savivaldybės perimti prie parlamento rūmų anksčiau veikusį fontaną ir šalia esančią aikštę.
Papildyta informacija apie Seimo viešbutį
Seimo valdyba trečiadienį nusprendė įpareigoti kanceliariją pradėti pastato Gedimino pr. 60 vertinimo procedūrą, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Neturėdami šio skaičiaus niekam normaliai nepaaiškinsime nei visuomenei, nei Seimo nariams, nei žiniasklaidai visų skaičių, sakė Paulius Saudargas, Seimo vicepirmininkas.
Artimiausiu metu planuojama parlamentarus supažindinti su teikiamomis alternatyvomis Seimo viešbučiui. Seimo nariams teikiami du siūlymai: numatoma arba nustatyti kompensaciją būsto nuomai, atsižvelgiant į butų nuomos rinkos vidutinę kainą, arba nustatyti fiksuoto dydžio kompensaciją būsto nuomai su galimybe dalį būsto nuomos išlaidų apmokėti iš Seimo nariui parlamentinei veiklai skiriamų lėšų.
Manau, kad visus šiuos klausimus reikėtų spręsti kompleksiškai: viešbučio privatizavimas, fontano ir aikštės sutvarkymas, pirma perėmus, ir aš taip pat atkreipčiau dėmesį į dar vieną aspektą, kur taip pat buvo daromi auditai ir analizės dėl Seimo autoūkio, sakė vicepirmininkas.
Seimo viešbutis yra sostinės Gedimino prospekte, priešais parlamento rūmus. Jame 72 butai. Iniciatyvos atsisakyti patalpų parlamente iškeliamos nebe pirma kadencija, tačiau iki šiol nebuvo priartėta prie jų įgyvendinimo.
Marius Žiūkas, laikinasis Seimo kancleris, teigė, jog fontano ir aikštės perėmimo procedūros galėtų trukti apie mėnesį, tačiau kelerių metų gali prireikti fontanui atkurti ir teritorijai sutvarkyti. Be to, tam reikės nemažų papildomų išlaidų. M. Žiūko duomenimis, vien fontano sutvarkymas galėtų kainuoti apie 1 mln. Eur.
Pasak jo, savivaldybė sutinka perduoti fontaną, tačiau drauge reikia perimti ir žemės sklypą tarp parlamento rūmų bei Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos su aikšte, kur yra skulptūra Žinia.
Seimo vicepirmininkas, Laisvės partijos atstovas Vytautas Mitalas atkreipė dėmesį, kad buvęs Seimo fontanas yra parlamento rūmų ansamblio dalis ir yra saugomas kultūros paveldo objektas. Pasak jo, toje vietoje nieko naujo negalima padaryti, tik atkurti ir sutvarkyti tai, ką buvo suprojektavę architektai.
Kultūros paveldo departamentas saugo fontaną kaip rūmų ansamblio dalį, ir ką Seimas perėmęs galėtų padaryti, tai atkurti fontaną, sakė V. Mitalas.
1987 m. skulptoriaus Gedimino Karaliaus ir architekto Algimanto Nasvyčio suprojektuotas piramidės formos fontanas Nepriklausomybės aikštėje neveikia jau daugiau nei dešimtmetį, nuo to laiko savivaldybė ir Seimas nesutarė dėl statinio likimo.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti