ES imasi sankcijų prieš Turkijos pareigūnus

Europos Sąjungos lyderiai penktadienį nusprendė sudaryti Turkijos asmenų, kuriems bus taikomos sankcijos, sąrašą, reaguodami į Ankaros vykdomą dujų žvalgybą Graikijos ir Kipro vandenyse.
Papildyta Turkijos komentaru
Europos Vadovų Taryba (EVT) priėmė sankcijas, atsižvelgdama į Turkijos vienašališkus veiksmus ir provokacijas, socialiniame tinkle Twitter parašė Prancūzijos Europos reikalų ministras Clement'as Beaune'as, remdamasis išvadomis, dėl kurių sutarė 27 narių bloko lyderiai.
Vienas diplomatas naujienų agentūrai AFP sakė, kad sankcijos bus nukreiptos prieš asmenis ir gali būti imtasi tolesnių priemonių, jei Turkija tęs savo veiksmus.
Atėnai veikiausiai bus nusivylę, kad viršūnių susitikime Briuselyje dalyvavę lyderiai nesutiko siekti ginklų embargo ar nukreipti sankcijų prieš Turkijos ekonomikos sektorius.
ES lyderiai pavedė Bendrijos diplomatijos vadovui Josepui Borrelliui parengti ataskaitą apie kitas priemones, kurių būtų galima imtis siekiant išplėsti veiksmų apimtį. Ji turėtų būti pateikta iki kovo.
Turkijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad ES pozicija yra šališka ir neteisėta.
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, bendraudamas su žurnalistais Stambule, pareiškė, kad kai kurios sveiko proto ES šalys demonstravo teigiamą požiūrį ir sužlugdė šį žaidimą, turėdamas omenyje siekį paskelbti plačias sankcijas.
Dabar tikimasi derėtis (dėl bet kokių priemonių) per kovo mėnesį vyksiantį (ES) viršūnių susitikimą. Leiskite man aiškiai pasakyti, kad neįmanoma ką nors pasiekti per šį susitikimą, pridūrė jis.
Turkija ginčija Graikijos teritoriją Viduržemio jūros rytuose ir ne kartą buvo pasiuntusi gamtinių dujų telkinių žvalgymo laivą į Graikijos vandenis.
Abi šios šalys priklauso NATO, kuri sukūrė mechanizmą, turintį padėti turkų ir graikų kariškiams išvengti atsitiktinių susidūrimų.
Tačiau Vokietijos vadovaujamos diplomatinės pastangos kalbėtis su Ankara nelabai padėjo sprendžiant esminius klausimus ir kai kurios ES narės, pirmiausia Prancūzija ir pati Graikija, siekia griežtesnių veiksmų.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti