D. Trumpas pasirašė įsaką, kad JAV sukurtos vakcinos pirmiausia pasiektų amerikiečius

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pasirašė vykdomąjį įsaką, turintį užtikrinti, kad amerikietiškos vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 pirmiausia pasieks amerikiečius, o tik po to bus tiekiamos kitoms šalims.
Neaišku, kaip šis įsakas bus įgyvendintas, nes vakcinų gamintojai jau yra pasirašę susitarimų su kitomis šalimis.
Tačiau jis rodo, kad JAV nerimauja dėl galimo vakcinų trūkumo, nes per ateinančius mėnesius šalis siekia paskiepyti dešimtis milijonų žmonių. Iki vasario pabaigos norima paskiepyti 100 mln. žmonių, o iki birželio visą šalį.
Nors D. Trumpas per savo pristatymą stengėsi labai optimistiškai pavaizduoti savo administracijos politiką dėl vakcinų, išrinktasis prezidentas Joe Bidenas per tuo pačiu metu surengtą renginį kalbėjo santūriau.
J. Bidenas, kuris taip pat pristatė savo sveikatos apsaugos komandos narius, įspėjo, kad skiepų platinimas amerikiečiams bus lėtas ir strigs, jei Kongresas skubiai neskirs finansavimo.
Kalbėdamas iš savo būstinės Vilmingtone, Delavero valstijoje, J. Bidenas pabrėžė, kad Kongresas privalo užbaigti abiejų partijų dabar vykdomą darbą, antraip milijonams amerikiečių vakcinos gali tekti laukti daugiau mėnesių.
J. Bidenas, kuris turi būti prisaikdintas sausio 20 d., taip pat pažadėjo, kad jo administracija per pirmąsias 100 savo darbo dienų užtikrins mažiausiai 100 mln. paskiepijimų. Tai nuosaikesnis tikslas, nei tas, kurį skelbė D. Trumpo pareigūnai.
Išrinktasis prezidentas, kuris anksčiau pranešė, kad vyriausiasis šalies užkrečiamųjų ligų specialistas Anthony Fauci bus jo kovos su COVID-19 komandos narys, sakė, kad prašys šio pasaulyje gerbiamo mokslininko sakyti jam tai, ką jis turi žinoti, o ne tai, ką jis nori žinoti.
A. Fauci nuotoliniu būdu taip pat dalyvavo J. Bideno renginyje ir nepasirodė per D. Trumpo renginį.
Apie efektyvias vakcinas šiuo metu yra paskelbę trys jų kūrėjai: Moderna (JAV); BioNTech (Vokietija) ir Pfizer (JAV); AstraZeneca (Didžioji Britanija / Švedija) ir Oksfordo universitetas.
VŽ rašė, kad praeitą savaitę Jungtinė Karalystė tapo pirmąja šalimi, suteikusia leidimą naudoti Pfizer ir BioNtech vakciną, ir antradienį pradėjusi skiepijimą.
JAV Maisto ir vaistų administracija antradienį irgi pateikė palankią išvadą Pfizer ir BioNTech vakcinai, kurioje pabrėžiama, kad preparatas yra saugus ir veiksmingas.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti