Viruso plitimas nesustoja, nes žmonės nesilaiko rekomendacijų

Koronaviruso plitimas nesustoja, nes žmonės nesilaiko rekomendacijų, sako laikinasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Vadinasi, bendraujam, ir toliau tai vyksta. Aš kalbu apie nerimą keliančias žinutes ir apie įmones, kurios slepia atvejus, neizoliuoja žmonių, girdime apie šventes, kur žmonės susirenka ir švenčia. Tai ir yra, matyt, prielaida, kodėl viruso plitimas nesustoja, nes tiesiog nesilaikome rekomendacijų ir elgiamės neatsakingai, ketvirtadienį rekordinius COVID-19 skaičius Seime žurnalistams komentavo A. Veryga.
Statistikos departamentas pranešė, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 2.450 naujų COVID-19 ligos atvejų. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius per parą nuo pandemijos pradžios. naujausią informaciją apie koronavirusą skaitykite čia.
Laikinasis premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad jokie ribojimai neduos rezultato, jei žmonės jų nesilaikys, tačiau situacijai negerėjant reikės imtis dar papildomų priemonių.
Vėl padaryti papildomi žingsniai, jei matysime, kad nėra to lūžio, kurio norėtųsi, reikės imtis (taikyti) kitas priemones, Seime žurnalistams sakė premjeras.
VŽ rašė, kad trečiadienį Vyriausybė sugriežtinto karantino priemones: uždrausta būriuotis daugiau nei dviem žmonėms, išskyrus šeimos narius, uždrausta laikinoji prekyba fiziškai neatskirtose parduotuvėse bendrose prekybos centrų patalpose.
Anot premjero, tai, kad prekybos centruose nesilaikoma kaukių dėvėjimo taisyklių arba laikomasi blogai tėra viena problema.
Didesnė problema, kad tos šventės, kurių mes negalime švęsti, daryti kavinėse, restoranuose, persikėlė į artimą aplinką ir šeimyninis ar artimos aplinkos plitimas pakankamai platus, kalbėjo premjeras.
Laikinasis sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sako, kad žmonės yra pavargę nuo pandemijos, visos visuomenės uždaryti namuose nebūtų sprendimas, tačiau žmonės turi patys patikėti, kad virusas yra. Anot jo, visuomenės abejingumo yra visose Baltijos šalyse, tai pokalbyje konstatavo visi šalių ministrai.
Aš papasakojau pavyzdžius, kaip žmonės rašo žinutes, kad ruošiasi švęsti šventes nepriklausomai nuo reikalavimų ir karantino, ir tikrai visur matyti panašus fenomenas ir dėl to įsivedinėja priemones. Kaip seksis, pamatysime, pats priemonės įvedimas nereiškia, kad ir sutvarkys, viskas priklaus nuo to, kaip laikysis visuomenė įvestų priemonių, teigė ministras.
Antrasis karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 d ir dabar pratęstas iki gruodžio vidurio.
Karantino metu draudžiama būriuotis, viešose vietose būtina dėvėti kaukes, neveikia kavinės, barai, restoranai ir kitos pasilinksminimo vietos, sveikatinimo, poilsio paslaugas teikiančios įstaigos. Galioja ir ribojimai, susiję su sveikatos priežiūra, prekybos vietomis, ugdymo įstaigomis, viešuoju transportu ir kitomis sritimis.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti