Prezidentas: S. Gentvilas turės įtikinti abejojančius dėl jo tinkamumo

Prezidentas Gitanas Nausėda neabejoja Liberalų sąjūdžio pasiūlytojo kandidato į aplinkos ministrus Simono Gentvilo neblogu pasirengimu užimti siūlomas pareigas, tačiau dėl tinkamumo dar būtina įtikinti dalį abejojančios visuomenės.
Tekstas papildytas prezidento atstovo ir S. Gentvilo komentarais.
Apie tai pranešta antradienį po G. Nausėdos pokalbio su S. Gentvilu.
Prezidento vertinimu, kandidatas yra profesiniu požiūriu pasirengęs eiti aplinkos ministro pareigas. Tačiau taip pat labai svarbu, kad jis turi įtikinti tą visuomenės dalį, kuri šiuo metu nėra patenkinta situacija aplinkos apsaugos srityje, kad jis pasirengęs eiti šias pareigas, po susitikimo žurnalistams sakė Antanas Bubnelis, prezidento atstovas spaudai.
Jis tvirtino, kad per G. Nausėdos ir S. Gentvilo pokalbį sutapo kandidato ir prezidento vertinimai dėl poreikio Lietuvoje įtvirtinti ambicingesnius klimato kaitos veiksnius, taip pat siekis, kad aplinkosauga ir dėmesys klimato kaitai turi būti integruoti į visas gyvenimo sritis.
Anot jo, aptarti ir konkretūs klausimai: Punios šilo, Žuvinto rezervato problematika, Baltijos jūros krantų erozija. Taip pat aptarti prioritetiniai darbai valstybinės kontrolės stiprinimas, aplinkai nepalankių mokestinių lengvatų peržiūra, Natura 2000 tinklo apsaugojimas, susitarimas dėl miškų ir saugotinų teritorijų apsaugos, būtinybės ieškoti su Žemės ūkio ministerija sprendimų dėl tvarių ir aplinkai palankių ūkininkavimo praktikų.
Paklaustas, koks įspūdis liko G. Nausėdai po susitikimo su S. Gentvilu, atstovas spaudai pabrėžė: Kaip minėjau, prioritetai sutapo, bet detalesnį kandidato vertinimą prezidentas pateiks paskirtajai premjerei Ingridai Šimonytei.
Pats S. Gentvilas tikino prezidento komandai įteikęs žalią aplanką, kuriame išdėstomi neatidėliotini darbai aplinkosaugos srityje.
Jame surašyti darbai ir sprendimai, kuriuos inicijuočiau pačią pirmąją darbo savaitę. Pirmiausia, tai dėl Žuvinto rezervato totalios apsaugos. Per pirmą savaitę tą pavyktų padaryti ministro įsakymais ir pateikti Vyriausybės nutarimo projektu. Tuo pačiu su prezidentu kalbėjome apie Punios šilą kaip rezervatą ir čia buvo mano aiškus atsakymas, kad nuo pirmos savaitės būtų grąžintas inicijavimas rezervato statuso suteikimo visai Punios šilo teritorijai. Manau, kad per pusmetį statusas būtų suteiktas, teigė kandidatas į ministrus.
Manau, kad turime sutarimą su prezidentu dėl tikslų ir ambicijų. Didžioji užduotis Vyriausybei bus diskusija su visuomene, su verslu, su žemės ūkio sektoriumi dėl šių tikslų įgyvendinimo, kalbėjo S. Gentvilas.
Jis sakė, kad su prezidentu aptarta daug temų, kurios yra aplinkausaugos dedamosios dalys, tarp kurių pramonės vystymasis, transportas, mokestinės politika, žemos ūkio prioritetai ir t.t.
S. Gentvilas paskelbė turįs tikslą, kad iki 2025-2026 m. visas viešasis transportas didžiuosiuose miestuose būtų ekologiškas, taip pat kad Lietuva taptų viena iš žaliojo kurso lyderių Europos Sąjungoje.
36-erių S. Gentvilas yra Liberalų sąjūdžio narys, spalį vykusių rinkimų metu į Seimą išrinkas antrai kadencijai. Jis buvo vienas pirmųjų politikų, viešojoje erdvėje įvardintų galimu ministru. Apie tai, kad Liberalų sąjūdis sieks, jog Aplinkos ministerijai vadovautų jų atstovas, buvo kalbėta iškart po antrojo Seimo rinkimų turo.
Antradienį po G. Nausėdos susitikimo su paskirtąja premjere I. Šimonyte pranešta, kad šalies vadovas turi abejonių dėl kai kurių kandidatų į ministrus. Konkrečios pavardės neatskleistos. I. Šimonytė teigia, kad dėl to, ar pakeisti kuriuos nors iš kandidatų, bus sprendžiama prezidentui susitikus su visais pretendentais į ministrus.
G. Nausėda jau susitiko su aštuoniais iš 14 kandidatų į ministrus.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti