Irane kalinta mokslininkė išmainyta į tris iraniečius

Britų ir australų akademikė, Melburno universiteto dėstytoja Kylie Moore-Gilbert paleista į laisvę, mainais į tris iraniečius, skelbia Irano žiniasklaida.
Mokslininkė buvo sulaikyta Irane 2018 m. ir, apkaltinta šnipinėjimu, nuteista 10 metų kalėti. Teisiama ji kategoriškai atmetė visus jai pareikštus kaltinimus.
Pasak Irano žiniasklaidos, ji buvo iškeista į Irano verslininką ir du Irano piliečius, kurie buvo sulaikyti užsienyje, pranešė BBC. Šie trys vyrai nebuvo įvardyti.
Vaizdo įrašą, kuris turi įrodyti įvykusius mainus, paskelbė Irano vakstybinis transliuotojas IRIB ir Tasnim portalas.
Vaizdo įraše matyti pilką hidžabą dėvinti dr. K. Moore-Gilbert ir tris vyrus pasitinkantys Irano pareigūnai. Vienas iš vyrų sėdi neįgaliojo vežimėlyje.
Pastaraisiais mėnesiais tarptautinė bendruomenė didino spaudimą Iranui paleisti australę, pasirodžius pranešimų, kad per ilgą kalinimo vienutėje laikotarpį jos sveikata pašlijo ir ji buvo perkelta į liūdnai pagarsėjusį Karčako kalėjimą, esantį į rytus nuo Teherano.
K. Moore-Gilbert buvo paskelbusi bado streiką ir prašė Australijos vyriausybės aktyviau imtis jos išlaisvinimo. Laiške Australijos premjerui ji rašė, kad grubiai pažeidžiamos jos teisės, ji patiria psichologinę prievartą, yra kalinama vienutėje. Netrukus po to ją buvo aplankiusi Australijos ambasadorė Irane Lyndall Sachs.
Pastaraisiais metais Iranas sulaikė nemažai užsienio piliečių ir dvigubą pilietybę turinčių asmenų, apkaltinęs juos šnipinėjimu. Žmogaus teisių grupės teigia, kad tokiomis bylomis Iranas stengiasi išsiderėti naudos santykiuose su Vakarų šalimis.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti