G20 lyderiai įsipareigojo mobilizuoti išteklius kovai su koronavirusu

G20 šalių lyderiai susitarė bendromis jėgomis siekti, kad visas pasaulis būtų aprūpintas vakcina prieš koronavirusą, o taip pat dirbti kuriant subalansuotą tvarką, pasibaigus pandemijai.
Anot sekmadienį paskelbto pareiškimo, šalys susitaria mobilizuoti savo pastangas ir išteklius finansuojant efektyvių priemonių, skirtų diagnozuoti ir gydyti COVID-19, gamybą ir platinimą.
G20 šalių lyderių susitikimo šeimininke pirmą kartą buvo Saudo Arabija ir pirmą kartą konferencija vyko vaizdo ryšiu.
Pareiškime konstatuojama, kad koronaviruso pandemija smarkiai paveikė pasaulio ekonomiką ir žmonių gyvenimą. Nors ekonomika pamažu atsistato, tačiau labai nevienodu tempu, o viruso plitimas vis dar kelia didžiulį pavojų. G20 lyderiai taip pat paragino plėtros bankus dėti daugiau pastangų ekonomikos gaivinimui.
Deklaracijoje skelbiama, kad iki 2021 m. birželio partęsiamas neturtingų šalių skolų įšaldymas, kad jos galėtų daugiau savo išteklių skirti koronavirusui suvaldyti.
Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vykdančioji direktorė Kristalina Georgieva pabrėžė, kad skolų įšaldymo iniciatyva leis mažas pajamas gaunančioms šalims, turinčioms netvarių skolų, kreiptis dėl nuolatinio skolos sumažinimo. Anot jos, labai svarbu greitai ir efektyviai pritaikyti šią sistemą.
Atsiradus vakcinoms, turime užtikrinti, kad jos pasiektų visus ir visur. Fondo nuomone, iki 2025 m. tai pasaulines pajamas galėtų papildyti beveik 9 trln. USD, kalbėjo K. Georgieva.
G20 lyderiai taip pat skelbia įsipareigojimą rengti priemones, būtinas subalansuotam gyvenimui pasibaigus pandemijai. Didžiausią dėmesį numatyta skirti švietimui ir turizmui.
VŽ rašė, kad Kinijos prezidentas Xi Jinpingas, kalbėdamas G20 susitikime šeštadienį, paragino sukurti bendrą valstybių mechanizmą žmonių judėjimui atkurti. Prezidentas siūlo panaudoti QR kodus, nustatant keliautojų sveikatos būklę.
Jis ragino sukurti greitus maršrutus, kurie palengvintų tvarkingą globalų judėjimą ir mechanizmą, kad keliautojų koronaviruso tyrimų rezultatai būtų pripažįstami tarptautiniu mastu.
Tačiau žmogaus teisių gynėjai įspėja, kad tokių kodų naudojimas gali būti pritaikytas ir platesnei politinei stebėsenai, pastebi BBC.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti