Dėl koronaviruso Seimo vadovybė atšaukia du posėdžius, įveda papildomų ribojimų

Seimo valdyba pirmadienį nusprendė atšaukti du parlamento posėdžius ir įvedė papildomų apribojimų, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą Seime.
Papildyta skirsniu Ragina A. Verygą skubiai parengti saugaus darbo Seime tvarką
Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen siūlymu, šį antradienį Seimo posėdis, skirtas premjerės kandidatūros patvirtinimui ir biudžeto aptarimui, įvyks, tačiau po to bus padaryta pertrauka iki gruodžio 3 d.
Seimo darbas turi būti dabar nepertraukiamas, bet turime pasirūpinti ir tuo, kad tiek kanceliarijos darbuotojai, tiek Seimo nariai būtų saugūs, per nuotolinį Seimo valdybos posėdį sakė parlamento vadovė.
Antradienio posėdyje numatoma balsuoti dėl Ingridos Šimonytės kandidatūros į ministrės pirmininkės pareigas. Anot parlamento vadovės, didesnės pertraukos daryti negalima įvertinus būtinybę svarstyti biudžetą.
V. Čmilytė-Nielsen pripažino, kad daliai Seimo narių esant saviizoliacijoje, naujoji centro dešinės koalicija gali neturėti daugumos balsavimuose.
Teoriškai gali taip atsitikti, sakė parlamento pirmininkė, žurnalisto paklausta, ar gali nutikti taip, kad antradienį valdantieji gali neturėti daugumos.
V. Čmilytė-Nielsen taip pat paragino parlamentarus reguliariai atlikti koronaviruso testus.
Parlamento vadovė pranešė, kad Seime nebus organizuojami renginiai, išskyrus spaudos konferencijas, Seimo nariai ir darbuotojai nevyks į komandiruotes, nebebus išduodami laikini leidimai, komitetai ir komisijos rinksis nuotoliniu būdu, išskyrus atvejus, jei posėdžiai vyksta uždarai ir negali būti perkelti į internetą dėl saugumo.
Rengti uždarus posėdžius taip pat rekomenduojama Seimo frakcijoms, Seime taip pat bus uždarytos poilsio erdvės, bus matuojama žmonių temperatūra, parlamentarai įpareigojami nesibūriuoti.
Jei Seimo nariai yra rizikos grupėje, tai bus laikoma pateisinama priežastimi jiems nedalyvauti parlamento posėdžiuose.
V. Čmilytės-Nielsen teigimu, kol neįteisintas nuotolinis balsavimas, plenariniuose posėdžiuose kol kas bus svarstomi tik patys svarbiausi neatidėliotini klausimai.
Ragina A. Verygą skubiai parengti saugaus darbo Seime tvarką
Vėliau pirmadienį Seimo pirmininkė paragino kadenciją baigiantį sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą skubiai parengti saugaus darbo Seime tvarką, sakydama, kad siūlymas atšaukti posėdžius dviem savaitėms nėra tinkamas dėl susikaupusių svarbių darbų.
Ji taip pat prašo įteisinti greituosius COVID-19 antigenų testus.
Šiandien kreipiausi į laikinąjį sveikatos ministrą Aurelijų Verygą su prašymu skubiai parengti saugaus Seimo darbo algoritmą ir imtis priemonių, kad Lietuvoje pagaliau būtų įteisinti greitieji COVID-19 antigenų testai. Jie ne tik patogūs, nes pateikia atsakymą per keliolika minučių, bet ir beveik tris kartus pigesni, nei naudojami dabar, feisbuke pirmadienį informavo Seimo pirmininkė.
Ji pabrėžė, kad tikisi, jog SAM netrukus pateiks sąlygas dėl asmenų srautų valdymo ir atstumų laikymosi, higienos, asmens apsaugos priemonių turėjimo Seime, kurių laikymasis užtikrintų saugų ir nepertraukiamą Seimo darbą šiuo svarbiu valstybei periodu.
Ministro siūlymas uždaryti Seimą dviem savaitėms ne išeitis. Taip, šiandien priėmėme sprendimą daryti pertrauką nuo trečiadienio iki kitos savaitės ketvirtadienio tam, kad pasiruoštume pilnaverčiam bei saugiam Seimo darbui ir užtikrintume, kad į Seimą susirinkę parlamentarai būtų neužsikrėtę, turėtų galimybę testuotis, teigė ji.
Pasak V. Čmilytės-Nielsen, Seimo darbotvarkėje yra daug neatidėliotinų klausimų nuo kitų metų biudžeto, sklandžios Vyriausybių kaitos bei kovos su koronavirusu.
Jis šiandien jau, deja, ranka pasiekiamas kiekvienam dėl laiku nesiimtų priemonių, feisbuke teigia politikė.
Praeitą savaitę Seimo pirmininkei ir dar keliems parlamentarams buvo nustatytas koronavirusas.
A. Veryga praeitą savaitę paragino stabdyti Seimo darbą bent porai savaičių, kad būtų suvaldytas viruso židinys parlamente ministro teigimu, parlamentarams turi būti taikomos tokios pat taisyklės kaip ir kitiems žmonėms.
Dabar svarbiausia turi būti sergančiųjų koronavirusu ir turėjusių kontaktą su jais izoliacija viruso inkubaciniam laikotarpiui, kol galutinai paaiškės užsikrėtusieji ir susirgusieji. Tai pagrindinės epidemiologinės taisyklės, kurių privalu laikytis, norint sėkmingo rezultato. Jos galioja visiems. Išimčių negali būti, teigė ministras.
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti