JAV aprobuotas bendrovės „Regeneron“ vaistas, kuriuo nuo COVID-19 gydytas D. Trumpas

Jungtinėse Valstijose šeštadienį aprobuotas bendrovės Regeneron COVID-19 antikūnų vaistas, kuriuo buvo gydytas šalies prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas). Šis vaistas skiriamas asmenimis, kuriems dar nereikia gydymo ligoninėje, tačiau kyla didelė to rizika.
Žalia šviesa vaistų bendrovei buvo uždegta po to, kai buvo nustatyta, kad jos sukurtas vaistas REGEN-COV2 dviejų laboratorijoje sukurtų antikūnų kombinacija sumažino hospitalizacijos ar kreipimosi į ligoninės priimamąjį dėl COVID-19 atvejų skaičių tarp pacientų, turinčių gretutinių ligų.
Šių monokloninių antikūnų vaistų skyrimas gali padėti ambulatoriniams ligoniniams išvengti hospitalizacijos ir palengvinti naštą mūsų sveikatos priežiūros sistemai, nurodė JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) vadovas Stephenas Hahnas (Stivenas Hanas).
Regeneron prezidentas ir vykdomasis direktorius Leonardas Schleiferis (Leonardas Šleiferis) pridūrė, jog toks sprendimas yra svarbus žingsnis kovoje su COVID-19, nes didelės rizikos pacientai Jungtinėse Valstijose turės prieigą prie daug žadančio gydymo ankstyvoje jų ligos stadijoje.
Regeneron vaistas yra jau antrasis sintetinis antikūnų vaistas, pelnęs skubų FDA patvirtinimą. Panašus vaistas, kurį gamina Eli Lilly, buvo aprobuotas lapkričio 9 dieną.
Žmogaus imuninė sistema natūraliai gamina su infekcija kovojančių proteinų, vadinamų antikūnais. Tačiau pakankamas atsakas pasireiškia ne visiems, todėl tokios bendrovės kaip Regeneron ir Eli Lilly, siūlo laboratorijose sukurtų sprendimo būdų.
Tokie vaistai veikia prisijungdami prie SARS-CoV-2 viruso paviršiaus baltymo ir neleidžia virusui užkrėsti žmogaus ląstelių.
FDA skelbia, jog Regeneron vaisto efektyvumo įrodymų gauta po klinikinio tyrimo, kuriame dalyvavo 799 ambulatoriniai pacientai, kuriems pasireiškė nesunkių COVID-19 simptomų. Tarp didelės rizikos pacientų, turinčių gretutinių sveikatos problemų nuo nutukimo iki amžiaus ir diabeto gydymo ligoninėje ir vizito į ligoninės priimamąjį prireikė trims procentams ligonių, kuriems buvo suleista minėto vaisto intraveniniu būdu.
Palyginimui, grupėje, kurios atstovams buvo suleista placebo, ši dalis sudarė 9 procentus.
Regeneron skelbia besitikinti iki lapkričio pabaigos turėti dozių 80-iai tūkstančių pacientų, o iki sausio pabaigos apie 300.000 pacientų.
Regeneron vaisto nuo COVID-19 kūrimui iš JAV valdžios yra gavusi daugiau nei 450 mln. JAV dolerių.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti