PSO nerekomenduoja sergančiųjų COVID-19 gydyti remdesiviru

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomendavo gydytojams neskirti kompanijos Gilead antivirusinio vaisto remdesiviro pacientams, sergantiems COVID-19, gydyti.
Remdesivirą kaip tinkamą COVID-19 gydyti prieš mėnesį patvirtino JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido jo duoti intraveniniu būdu pacientams, kuriems reikalinga hospitalizacija.
Tačiau PSO ekspertų grupė straipsnyje, penktadienį publikuotame British Medical Journal, rašo, kad vaistas nerekomenduojamas pacientams, gydomiems ligoninėse, nepaisant to, kaip sunkiai jie serga, nes šiuo metu nėra duomenų, kad tai pagerintų išgyvenamumą ar sumažintų poreikį ventiliuoti.
VŽ jau rašė, kad PSO klinikinis tyrimas parodė, jog COVID-19 gydymas remdesiviru neturi esminės įtakos paciento išgyvenimo galimybėms.
Tyrimo, kurio metu tirtas remdesiviro ir kitų trijų galimų vaistų poveikis hospitalizuotiems pacientams, duomenimis, nė vienas iš gydymo būdų iš esmės nepaveikė mirtingumo ir nesumažino poreikio ventiliuoti plaučius.
PSO sunkiems COVID-19 pacientams gydyti pataria naudoti steroidus jie pigūs, vartojami per burną ir plačiai prieinami. Remdesiviras kainuoja 2.340 USD už vieną gydymo kursą ar daugiau.
Kompanija Gilead sako nusivylusi tokia PSO rekomendacija. Jos teigimu, daugelis tyrimų pateikė patikimų įrodymų, kad remdesiviras pagreitina sergančiųjų COVID-19 pasveikimą.
FDA remdesivirą patvirtino remdamasi studija, atlikta, vadovaujant JAV Nacionaliniam sveikatos institutui, kuri parodė, kad preparatas sutrumpindavo sveikimo laiką maždaug penkiomis dienomis.
ES taip pat yra suteikusi dalinį leidimą naudoti remdesivirą COVID-19 gydyti. Lietuvos vyriausybė spalio pabaigoje remdesivirui įsigyti numatė 1,95 mln. Eur.
Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos Verslo žiniose, Sodros, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.
Tema Verslo aplinka
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti
Prisijungti